به زن اجازه کار در برون از خانه را ندهید

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MmMali

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقت دوستان عزیز بخیر :w17:

به نگر بنده به هیچ عنوان اجازه کار در بیرون از خانه را به زن خانه ندهید.
این را از بنده داشته باشید و تا آخر عمر یادتان نرود

اگر زن وقتی در بیرون کار کند.(چند نمونه)
چشم و گوشش باز میشود
سطح توقعاتش بالا می رود
نظر به اون زیاد میشود
امکان لغزشش بالا تر میرود
استقلال مالی پیدا میکند و حرف شنوی از مرد خانه کمتر میشود
به کارهای خانه رسیدگی نمیکند
زبان دراز میشود

بازار کار را خراب میکند با اندک پولی که به حساب نمیآید سرکار میرود و بازار کار اقایان که به کار هم نیاز دارند را خراب میکنند مگر ندیدید با ماهی 50 تومن سر کار میروند 3 برابر مرد کار میکنند (حمالی) حرف زور هم می شوند نگاه بد هم بهشان میشود :w13:

و ... .

لذا به هیچ عنوان به زن اجازه کار در برون از خانه را ندهید.

:w27:
همه اینها مگه بده.زن باید مستقل باشه،من اگه زن داشته باشم حتما باید زنم مستقل و اجتماعی باشه..لازم نیست همش تو آشپزخونه باشه..

sarajo0oniii

عضو جدید
بنده هم نمیگویم که به کل کنار گذاشته شوند.
همانند شما بسیار اندک هستند.
اما محدودیت لازم است. که امثال شغل هایی که شما درونش فعالیت میکنید را داشته باشند.

تا رقابت درونشان زیاد شود. و فقط افراد برگزیده بیرون بیایند.
چون زن همیشه چند پله از مرد عقب تر است.
مثلا مرد با معدل 14 در دانشگاه با زن معدل 18 در دانشگاه برابر است.

چرا مرد با معدل 14 در دانشگاه با زن معدل 18 در دانشگاه برابره؟!! معادله جديده؟!!:w20:
بعدشم خانهاي زيادي داريم كه شغلهاي مهم و حساسي دارند.شما چون هنوز وارد بازار كار نشدي خبر نداري.مديرپروژه چندين پروژه عظيم ملي خانم هستند!!!مطمئن باش اگر چنين افكاري وجود نداشن و فرصتهاي برابر در اختيار هر دو بود شايد خانمها بهتر هم عمل ميكردند.فرصت نابرابر ميديم بعد ميگيم بيا خودت نشون بده!

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما مال کدوم دوره هستید؟؟؟حتی حضرت فاطمه و زینب جلوی همه کفار سخنرانی های تاریخی کردند و حضرت خدیجه تاجر موفقی بوده.

آخرین ویرایش:

IranianWay

عضو جدید
چرا مرد با معدل 14 در دانشگاه با زن معدل 18 در دانشگاه برابره؟!! معادله جديده؟!!:w20:
بعدشم خانهاي زيادي داريم كه شغلهاي مهم و حساسي دارند.شما چون هنوز وارد بازار كار نشدي خبر نداري.مديرپروژه چندين پروژه عظيم ملي خانم هستند!!!مطمئن باش اگر چنين افكاري وجود نداشن و فرصتهاي برابر در اختيار هر دو بود شايد خانمها بهتر هم عمل ميكردند.فرصت نابرابر ميديم بعد ميگيم بيا خودت نشون بده!
چون زن موجودی ضعیف است.
اون ها محدود هستند و مشکلی ایجاد نمیکنند .
ما سطح پائین تره جامعه را کار داریم که اکثریت هستند.
اصلا چرا این همه فرصت باید به زن داد؟
وقتی مرد در خارج از خانه کار میکند و هفته ای چند بار زن را به بیرون می برد و لباس و غذاهایی که دوست دارد برای اون تهیه میکند دیگر از زندگی چه میخواهد؟:w24:

شما مال کدوم دوره هستید؟؟؟حتی حضرت فاطمه و زینب جلوی همه کفار سخنرانی های تاریخی کردند و حضرت خدیجه تاجر موفقی بوده.

اصلا یه سوال علمی : آیا می دانید نسل دایناسورها منقرض شده؟؟؟

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فكر كنم اين دوستمون خواسته با اين حرفاش يه تاپيك جنجالي ايجاد كنه! كه بنظر مياد موفق هم بوده
در كل هركس عقيده و طرز فكر خودشو داره و نميتونه اونو به كسي تحميل بكنه و اين دوستمون هم كه نتوست با اين حرفهاي بي پايه و اساس كسي رو قانع بكنه.

والسلام

IranianWay

عضو جدید
من فكر كنم اين دوستمون خواسته با اين حرفاش يه تاپيك جنجالي ايجاد كنه! كه بنظر مياد موفق هم بوده
در كل هركس عقيده و طرز فكر خودشو داره و نميتونه اونو به كسي تحميل بكنه و اين دوستمون هم كه نتوست با اين حرفهاي بي پايه و اساس كسي رو قانع بكنه.

والسلام
به نظر شما من بیایم تاپیک جنجالی راه بیندازم چه سودی دارد؟
من دلیل های خوب و محکم اوردم اما دوستان ظاهرا گوش شنوا ندارند. :w06:

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
به نظر شما من بیایم تاپیک جنجالی راه بیندازم چه سودی دارد؟
من دلیل های خوب و محکم اوردم اما دوستان ظاهرا گوش شنوا ندارند. :w06:
پیشنهاد میکنم شما چند سال دیگه هم مطالعه کنی و سطح علم و دانشت رو بالا ببری اون وقت احتمالا نظریه زنده به گور کردن دختر هارو زنده کنی.واقعا به خودت افتخار کن با این افکار عهد قجرت.

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل این اقا اینه که فکرمیکنه زن موجودضعیف ،بی عقل وزیردست مرده وقدرت تشخیص بدوخوب نداره ومیخواد اقا بالاسرزن باشه
ولی بیشترین ترسش میدونین چیه؟ترس ازدست دادن قدرت درخانواده

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیشنهاد میکنم شما چند سال دیگه هم مطالعه کنی و سطح علم و دانشت رو بالا ببری اون وقت احتمالا نظریه زنده به گور کردن دختر هارو زنده کنی.واقعا به خودت افتخار کن با این افکار عهد قجرت.
فرصت بدی حتما تاپیک زنده بگورکردن دخترهارو هم استارت میکنه

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
این دلایل شما برای زنی 16 سال ، 20 سال یا بیشتردرس خونده و توی جامعه بوده خیلی بی معنیه.

حیف روی صفحه کلیدم خط میخی نیست ...........

كاركردن، زنان را سالم‏تر و سرحال‏تر مى‏كند

اگر چه مادر بودن مشغله‏اى تمام‏وقت براى زنان به شمار مى‏آيد و تصور مى‏شود كه زنان بايد به طور طبيعى از عهده آن برآيند اما در قرن حاضر و در جهان و جامعه امروز ايران، زنان نقش مهم و در حال گسترشى در زمينه كسب و كار با عنوان «مشاركت اقتصادى زنان در مشاغل خارج از خانه» ايفا مى‏كنند.
اگرچه مسئله اشتغال زنان در وضعيت مطلوبى نيست و زنان همواره از فرصت‏هاى شغلى كمترى برخوردارند و غالبا در بخش‏هاى غير رسمى با اندك دستمزد مشغول به كارند اما اشتغال زنان در خارج از منزل، فوايدى براى آنها به دنبال دارد كه تحقيقات و بررسى‏هاى علمى در سال‏هاى اخير هم بر اين مسئله تأكيد داشته است.
بررسى‏ها نشان داده با وجود اين كه مسئوليت مادران شاغل بيشتر است اما اين گروه از نظر سلامتى نسبت به زنان خانه‏دار در وضعيت بهترى قرار دارند. زنان شاغل، سرحال‏تر و سالم‏تر از زنان خانه‏دار هستند؛ چرا كه مطالعات نشان مى‏دهد زنانى كه وظايف همسرى، مادرى و شغلى را با هم در مى‏آميزند، از بيشترين شادى، عزت‏نفس و رضايت از زندگى برخوردارند.
تحقيقات نشان مى‏دهد كه زنان شاغل نسبت به زنان خانه‏دار سالم‏ترند؛ چون در زندگى زنان شاغل ساعات كم تحركى ناشى از بيمارى كمتر وجود دارد. بنابراين اوقات كمترى را در بستر بيمارى سپرى مى‏كنند و با مشكلات مزمن كمترى مواجهند. مادران شاغل كمتر دچار بيمارى‏هاى متابوليك نظير فشار خون و ديابت مى‏شوند و لذا احساس سلامت بيشترى دارند. اما زنان خانه‏دار كمتر در خود احساس سلامت مى‏كنند و فرزندانشان نيز در بازگشت به خانه غالبا مادر را افسرده، بيمار و فرسوده مى‏يابند. همچنين زنان خانه دار عموما اضافه وزن بيشترى نسبت به شاغلين دارند و همين امر زمينه‏ساز بسيارى از بيمارى‏هاى آنان است.
مادران شاغل در روابط عاطفى كه با فرزندان و همسران خود دارند، موفق‏ترند. زمانى كه فرزندان رشد مى‏كنند و مادران در تلاشند كه رموز علمى و اصول اخلاقى زندگى را به آنها آموزش دهند، مادران شاغل از نفوذ بيشترى برخوردارند. در نهايت مى‏توان چنين نتيجه گرفت كه زنان شاغل در مقايسه با زنان خانه‏دار به طور معنى‏دارى با معلومات‏تر، باهوش‏تر، موفق‏تر، فعال‏تر و با وضعيت ظاهرى بهتر، مستقل‏تر، سخت‏كوش‏تر و در كل راضى‏تر از زنان خانه‏دار هستند.

http://www.hawzah.net/hawzah/magazines/MagArt.aspx?MagazineNumberID=6079&id=63787

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا من از شرايطي كه براي ازدواج دارم اينه كه همسرم بايد شاغل باشه و ...

ايول خيلي زرنگيا!!!;)
حتما اينو خوب ميدوني كه اگه زن كار بكنه خيلي بهتره چون قدر پولو ميدونه و كمتر پدر شوهرشو با خريداش (كفش و...)در مياره!!!:D

نرگس313

عضو جدید
بازار کار را خراب میکند با اندک پولی که به حساب نمیآید سرکار میرود و بازار کار اقایان که به کار هم نیاز دارند را خراب میکنند مگر ندیدید با ماهی 50 تومن سر کار میروند 3 برابر مرد کار میکنند (حمالی) حرف زور هم می شوند نگاه بد هم بهشان میشود
دلیل نمی شه تا می بینید کسی تعهد کاری داره از حسادت این حرف ها رو بزنید...خوب شما هم مسئولانه تر کار کنید تا جای شما گرفته نشه!
در ضمن ماهی 50 تومن خیلی برام جالب بود....الان زمین شوری هم کنی بیشتر در میاری!مال چه دوره ای هستید شما؟!

sharlin

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقت دوستان عزیز بخیر :w17:

به نگر بنده به هیچ عنوان اجازه کار در بیرون از خانه را به زن خانه ندهید.
این را از بنده داشته باشید و تا آخر عمر یادتان نرود

اگر زن وقتی در بیرون کار کند.(چند نمونه)
چشم و گوشش باز میشود
سطح توقعاتش بالا می رود
نظر به اون زیاد میشود
امکان لغزشش بالا تر میرود
استقلال مالی پیدا میکند و حرف شنوی از مرد خانه کمتر میشود
به کارهای خانه رسیدگی نمیکند
زبان دراز میشود

بازار کار را خراب میکند با اندک پولی که به حساب نمیآید سرکار میرود و بازار کار اقایان که به کار هم نیاز دارند را خراب میکنند مگر ندیدید با ماهی 50 تومن سر کار میروند 3 برابر مرد کار میکنند (حمالی) حرف زور هم می شوند نگاه بد هم بهشان میشود :w13:

و ... .

لذا به هیچ عنوان به زن اجازه کار در برون از خانه را ندهید.

:w27:

برات متاسفم..
چون نظرت اصلا" اهمیتی نداره... فکر کنم سنت پایین تر از اینه که بخوای به زن گرفتن اصلا" فکر کنی..:w02:

اگه با این وضعیت مملکت یه نفر می تونست یه خانوادرو اداره کنه لازم نبود خانوما برن کار کنن با هوش..:w06:

25میلیونی

عضو جدید
دوستان حالا استارتر یه نظری داشتند . نباید که بهشون توهین بشه!
هر چند من کلا"مخالف اشتغال خانم ها نیستم ولی معتقدم باید فضای اجتماعی و محل کار برای خانم ها مناسب تر بشه.
اینکه به خانم ها حقوق پایین بدن و در محل کار هم مورد بی احترامی همکارای مرد قرار بگیرن اصلا" مناسب نیست.
هر چند انشالله در آینده نظرم اینه که به همسرم حقوق جداگانه بدم تا تو شرکت خانواده مشغول خانه داری بشه! بهتر نیست؟!

saraaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا کی گفته زن برای کار کردن به اجازه گرفتن از کسی احتیاج داره؟؟؟؟:w39:

mehrshad53

اخراجی موقت
هر چند من کلا"مخالف اشتغال خانم ها نیستم ولی معتقدم باید فضای اجتماعی و محل کار برای خانم ها مناسب تر بشه.
اینکه به خانم ها حقوق پایین بدن و در محل کار هم مورد بی احترامی همکارای مرد قرار بگیرن اصلا" مناسب نیست.
هر چند انشالله در آینده نظرم اینه که به همسرم حقوق جداگانه بدم تا تو شرکت خانواده مشغول خانه داری بشه! بهتر نیست؟!

خب مومیاییش کن تا جوونم بمونه و حقوقم نمیخواد!
راستی منظورت 25 میلیون ریاله برادر؟!

mohammad m

عضو جدید
ايول خيلي زرنگيا!!!;)
حتما اينو خوب ميدوني كه اگه زن كار بكنه خيلي بهتره چون قدر پولو ميدونه و كمتر پدر شوهرشو با خريداش (كفش و...)در مياره!!!:D

خوب مگه بده تازه فوايده ديگه اي هم داره الان وقت ندارم فوايد بعديشو بگم

25میلیونی

عضو جدید
خب مومیاییش کن تا جوونم بمونه و حقوقم نمیخواد!
راستی منظورت 25 میلیون ریاله برادر؟!

شما اگه دوست دارید همسرت رو مومیاییش کن!
ولی اگه هدف کسب منفعت مالی و استقلال مالی برای زن هست من خودم ترجیح میدم همسر آیندم رئیس خونه باشه و حقوق زحمتش رو هم میدم . از نظر شما این روش چه عیبی داره؟!
اون جمله ی آخری هم بانمک بود:razz:

* فریبا *

عضو جدید
کاربر ممتاز

ایشون رو میشناسید ؟

maryam_th

عضو جدید
کاربر ممتاز

درسته برای خانما مناسبه که برن صیغه چهارم و پنجم بشن تا بهشون بی احترامی نشه و بهشون حقوق خانه داری بدن...زن خوب فرمانبر پارسا میشینه تو خونه با همووهاش زندگی خواهرانه و مسالمت آمیز میکنه و دعا به جون شوهرش که خدای دومشه..
خیلی عالیه آقای 25 زاری

25میلیونی

عضو جدید
درسته برای خانما مناسبه که برن صیغه چهارم و پنجم بشن تا بهشون بی احترامی نشه و بهشون حقوق خانه داری بدن...زن خوب فرمانبر پارسا میشینه تو خونه با همووهاش زندگی خواهرانه و مسالمت آمیز میکنه و دعا به جون شوهرش که خدای دومشه..
خیلی عالیه آقای 25 زاری

نه به نظرم اینجور مناسب نیست.
در هر صورت شما مختارید تا بنا به عقیدتون زندگی کنید....

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز ایران
منظور حرفات رو درک میکنم ولی بهتر نیست با بیان منطقی تر به صحبت بنشینید؟
زمانه بلکل عوض شده است و همانطور که میدانی خیلی از سطح توقعات انسان بالاتر می رود.
اینکه زنها رو از عرصه ی اجتماع دور سازیم و خود رو با افکار دیرینه به پیش ببریم آیا به خودمان توهین نکرده ایم؟
بله شرایط جامعه طوری شده که همه چیز دارد از روال طبیعی خودش خارج میرود!
در باب کار کردن زنان رو نمیگویم در باب درس و مدرک و کار و....
خیلی از موراد دیگر!
ولی چرا جوامع دیگر در نظر نمیگیری؟ مگر در آنجا زنها و مردها در کنار هم در جامعه ی خویش کار نمیکنند؟ و به فعالیت روزمره ی خود می پردازند؟
اینکه در کشور ما همه چیز رو به نحوه بد اجرا کرده اند شما دلیلش رو ورود زن به عرصه ی اجتماع میدانی؟
من دلیل همه ی حرفهای رو به شما میگویم!
جمعیت!
فک میکنی جمعیت امروزه که در دهه ی 60 دو برابر میشود و از 32 میلیون به 70 میلیون الی بیشتر میرسد عاملش نیست؟
میدانی این عامل رو افرادی که با تفکر قدیمی هر چه فرزند بیشتر باشد در دفاع از کشور تواناتر است به خورد مردم دادند؟ و پدران ما نیز آن را اجرا نمودند؟
به نظرت این دسته افراد که امروزه از بزرگان هستند و تماما مرد هستند دلیلی بر ناقص بودن اندیشه هایشان در زمان معاصر نبوده است؟
تو علت بیکاری و طلاق و .. ورود زن به عرصه ی اجتماع میدانی ولی باید این دلیلت در جاهای دیگر دنیا صدق کند که نمیکند!
علت این معلول هایی که تو هر روزه با آنها کلنجار میروی چیزی غیر این است که میگویی!
تو راه حل را در قطع ورود زنان به عرصه اجتماع میدانی ولی راه حل چیز دیگری است!
و آن اصلاح امور اجتماعی و سیاسی و اقتصادی و ... است!
و....
امیدوارم که روشن شوی البته روشنی تو در گرو روشنی بزرگانی است که همانند تو فکر میکنند و این جامعه رو با تزهای اشتباه به اینجا کشاندند!
و در کلام آخر:

علي (ع) : «فرزندان خود را به عادات و آداب خود مجبور نكنيد؛ زيرا آنها براي زماني غير از زمان شما خلق شده اند.» (نهج البلاغه گفتار 240)

sarajo0oniii

عضو جدید
چون زن موجودی ضعیف است.
اصلا چرا این همه فرصت باید به زن داد؟
وقتی مرد در خارج از خانه کار میکند و هفته ای چند بار زن را به بیرون می برد و لباس و غذاهایی که دوست دارد برای اون تهیه میکند دیگر از زندگی چه میخواهد؟:w24:

نه بابا!!!:w15:

maryam_th

عضو جدید
کاربر ممتاز
از مدیریت محترم درخواست میکنم این تاپیک توهین آمیز رو ببندن..

mahastii

عضو جدید
:Dسلام سلام سلام یه سوال دارم شما دایناسورا رو هم دیدید ؟ :eek::eek:
بی ربط نپرسیدم آخه به نظر می رسه شما از همون عهد اومدید شاید هم یه ایستگاه قبل از اون زبون بسته ها :D

آخرین ویرایش:

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز

اتفاقا من از شرايطي كه براي ازدواج دارم اينه كه همسرم بايد شاغل باشه و ...

مسئله شاغل بودن یانبودن مطرح نیست
مسئله برسردیدگاه این اقا به جنس مونثه
اتفاقا من دوست ندارم وقتی ازدواج کردم شاغل باشم
کارمنزل خودش به حد کافی طافرساست
ولی حرفهای این اقا توهین به شعورودرک وانسان بودن زنه

وضعیت
موضوع بسته شده است.