به ایرانی بودنم افتخار میکنم . . . . . . .

m roz

عضو جدید
میگما اگه این آمریکا و اروپا 1 فرهنگ و تمدن غنی و پربار داشتند دیگه چی کار میکردن، لابد کل دیوارهای توی دنیا رو شاخ می زدن، حالا باز خوبه خدا خرو دید و بهش شاخ نداد.:D

اون از آمریکا که اوج فرهنگ و عظمت تمدنش به گاو چرونی خلاصه میشه ، البته 1 شهرش به اسم پورتلند یکم فرهنگش میره بالاتر و تبدیل میشه به شهر قمارو شیره کش خانه با 1 عالمه مخفیگاه زیرزمینی که همشون ختم میشدن به اینجورجاها، به به، اینو میگن اوج فرهنگ
:surprised:

اونم از اروپا که تو جزایر و روستاهاشون رسم بوده دخترو با گاو معامله کنند، یعنی از پسر گاو دریافت میکردن درقبالش دختر بهشون می دادن و تعداد گاوهای دریافتیشونم به درجه ی زیبائی دختر بستگی داشته. بازم به به ، به این میگن عظمت تمدن .
:eek:

خدائیش الانم نمیشه منکر پیشرفت زیادشون تو دنیا شد ، خوب زحمت کشیدن ، البته 1کلکسیون از مغزهای کشورهای دیگه از جمله کشور ما هم تو موفقیتشون بی تاثیر نبود.
:)

اگر ملتی از نظر شاکله ی ظاهری، مقبول و پیشرفته جلوه کند و از نظر فرهنگی و باطنی دچار نابسامانی باشد، ملت ورشکسته ای خواهد بود، اما ملتی که از نظر فرهنگی غنی باشد، حتی اگر برخی مشکلات سیاسی و اقتصادی داشته باشد، بالقوه ملت مقتدری است.

وای که چقدر به ایرانی بودنم افتخار می کنم

تو چی ؟؟؟؟؟

dashehsan

عضو جدید
میگما اگه این آمریکا و اروپا 1 فرهنگ و تمدن غنی و پربار داشتند دیگه چی کار میکردن، لابد کل دیوارهای توی دنیا رو شاخ می زدن، حالا باز خوبه خدا خرو دید و بهش شاخ نداد

میگما اگه بقیه هم علم و فناوری اونا رو داشتن چی میشد
؟؟؟ حالا باز خوبه خدا خرو دید و بهش شاخ نداد

اسپم نباید بکنم
ولی
ولش کن ..
خخخخخخخخخخ

BLOOD STONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
كدوم فرهنگ؟؟؟ از چه فرهنگي دم ميزني اقا؟؟؟؟

يه زماااااااني كوروش كبير بود... يه زماني ايران حرفي واسه گفتن داشت... الان چي؟
ريختن تو بيج مسي و فرناندا فقط فش ميدادن!!!(يه نمونه از فرهنگ غنيمون)

ما فقط تاريخ داشتيم... تاريخ خوبي داشتيم...همين.

فرهنگ يني رفتارمون. يني كردارمون.. يني گفتارمون.

نظرمو خواسي بتون ميگم.
اي كااااش آبا و اجدادم گاوچرون بودن...

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته خدارو شکر توی انگولا به دنیا نیومدیمو و عکسامون مثل بچه های آفریقا که از فقر رنج میبرن پخش نشد
خداروشکر تو ایران چهار فصلی به دنیا اومدیم...
اما چه فایده ؟شما شب عاشورا 2نصف شب بیا بیرون هنوز دارن عزاداری میکنن آخ اینجا نزدیک بیمارستانه و مردم آسایش داشته باشنو بی خیال شدن.بابا خود امام حسینم اینجوریشو راضی نیست عزاداری کنن که همه نذری میگیرن میخورن کف خیابونم آشغالدونی میکنن.کو فرهنگ؟
غربیا واسه سینما هالیوود پول خون باباشونو خرج میکنن که ذهنیت تغییر بدن اینجا واسه دین اسلام معمولیش کشتن خودشونو قرائتی هفته ای 1بار پخش میکنن.
ولی بازم خدارو شکر.

X.Doll

عضو جدید
خوب برخی هم بلخره یه طرز فکری دارن دیگه
دیگه همه که قرار نیست شریعتی بشن
بلخره مموت هم باید داشته باشیم دیگه

m roz

عضو جدید
نظر همتون قابل احترام، ولی مگه غیر از اینه که فرهنگ 1 کشورو مردم اون کشور به وجود میارن؟؟؟
یعنی ما، هممون .
چرا از خودمون شروع نمیکنیم، به سطح فرهنگ خودتون چه نمره ای میدین؟؟؟

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به ایرونی بودنم افتخار میکنم که امثال بابک زنجانی ها خیلی زیاد داریم.............مثلا یکیش شاگرد بابک زنجانی که دولت ترکیه رو زیرو کرد چون همه ی کابینه دولت ترکیه رشوه خار شدن:D

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به ایرونی بودنم افتخار میکنم که امثال بابک زنجانی ها خیلی زیاد داریم.............مثلا یکیش شاگرد بابک زنجانی که دولت ترکیه رو زیرو کرد چون همه ی کابینه دولت ترکیه رشوه خار شدن:D
پس خود بابک چرا گرفتن؟والا ما که .... با اون دلایلی که تی وی گفت.

m roz

عضو جدید
كدوم فرهنگ؟؟؟ از چه فرهنگي دم ميزني اقا؟؟؟؟

يه زماااااااني كوروش كبير بود... يه زماني ايران حرفي واسه گفتن داشت... الان چي؟
ريختن تو بيج مسي و فرناندا فقط فش ميدادن!!!(يه نمونه از فرهنگ غنيمون)

ما فقط تاريخ داشتيم... تاريخ خوبي داشتيم...همين.

فرهنگ يني رفتارمون. يني كردارمون.. يني گفتارمون.

نظرمو خواسي بتون ميگم.
اي كااااش آبا و اجدادم گاوچرون بودن...

آدما همه شبیه به هم نیستند، هم بی فرهنگ وجود داره ، هم با فرهنگ. پس دلیل نمیشه تر و خشک با هم بسوزن.
بعدشم کوروش واسه ما فقط 1 تاریخ ساده از گذشته نیست، بلکه 1 تاریخ با افتخار از اقدار و عظمت فرهنگ کشورمونه.
1مطالعه در مورد موزه های اون طرفیا داشته باشیم متوجه میشیم تمدن و فرهنگ چقدر واسشون مهمه.

ای کاش این تاریخو آینه ای واسه آیندمون قرار بدیم؟، هرکدوممون به سهم و توانمون ایرانو بسازیم تا وضعش بهتر از این بشه.

اما مشکل ما اینه که مرغ همسایه غازه

m roz

عضو جدید
خوب برخی هم بلخره یه طرز فکری دارن دیگه
دیگه همه که قرار نیست شریعتی بشن
بلخره مموت هم باید داشته باشیم دیگه

دوست گرام تا حالا در مورد تاریخ، ژئومورفولوژی، زیست و . . . مطالعه داشتی؟؟؟
میدونی مطالعه ی گذشته (از جمله ماموت ها) کلید اظهار نظر در مورد وضع فعلی آب و هوا و شرایط زمینه؟
بد نیست مطالعتو بیشتر کنی.

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایران زیباست ...تاریخش ، طبیعتش، انساهاش،ادیانش....واقعا زیباست.
اما به این راحتی هم نمیشه در مورد دیگر کشور ها و ملیت ها قضارت کرد.

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
آدما همه شبیه به هم نیستند، هم بی فرهنگ وجود داره ، هم با فرهنگ. پس دلیل نمیشه تر و خشک با هم بسوزن.
بعدشم کوروش واسه ما فقط 1 تاریخ ساده از گذشته نیست، بلکه 1 تاریخ با افتخار از اقدار و عظمت فرهنگ کشورمونه.
1مطالعه در مورد موزه های اون طرفیا داشته باشیم متوجه میشیم تمدن و فرهنگ چقدر واسشون مهمه.

ای کاش این تاریخو آینه ای واسه آیندمون قرار بدیم؟، هرکدوممون به سهم و توانمون ایرانو بسازیم تا وضعش بهتر از این بشه.

اما مشکل ما اینه که مرغ همسایه غازه

آدما شبیه هم نیستن درسته. فقط این در مورد کشورهای دیگه هم صدق میکنه. نمیتونید بگید امریکایی ها همشون گاوچرونن!!
خواهش میکنم بی طرفانه قضاوت کنید
کوروش فقط تاریخه نه بیشتر. آره واقعا اون بود که به این کشور قدرت و عظمت بخشید. ولی الان ما چی داریم؟!
الان ما غیر از یه تاریخ درخشان فک نکنم چیز دیگه ای هم داشته باشیم!
شما اون طرف بودید؟ ببینید وطن دوستی یه حسه اجتناب ناپذیره و قابل درک ولی واقعا از لحاظ فرهنگی ما قابل قیاس با اونا نیستیم
قبول ندارید؟ برید تو یه ایستگاه اتوبوس که شلوغه. وقتی اتوبوس میاد فقط نحوه سوار شدن مردم رو نگاه کنید!
شاید چندین دهه هست که مردم ما از وسایل نقلیه عمومی استفاده میکنن ولی هنوز سوار شدنش و نوبت و اینا جا نیفتاده.
من کاری به اونا ندارم و نمیخوام جانب داری کنم ولی یه عکسی تو نت منتشر شد که مربوط بود به بعد از خادثه (فک کنم سونامی بود) در ژاپن! ماشین های حامل غذا هر چند ساعت یک بار میومدن و به مردم تو صف غذا میدادن. 2 تا عکس گرفته شده بود با فاصله 3 ساعت! تو هر دو عکس نفرات همونا بودن (کسی دعوایی نکرده بود و همه تو نوبت خودشون بودن)!! حالا شما فرض کنید تو ایران خدای نکرده همچین بلایی نازل بشه! دیگه خودتون تصورشو بکنید ...

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
اونها واسه آموزش سرمایه گذاری کردن. اونا هرچی که قبلا بودن رو با اینی که الان هستن عوض کردن. اونا فقط تو علم پیشرفت نکردنن! بلکه تو فرهنگ هم همینطور
اونا به علم ارزش قائل شدن. حتی اگر کسی اهل کشور دیگه ای باشه اونو جذب کردن و هر امکاناتی که میخواد در اختیارش گذاشتن!

آیا تو کشور ما یه نخبه جایگاهی داره؟ آیا هیچ حمایتی میشه؟!

واسه همینه که ما نه در زمینه علمی و نه در زمینه فرهنگی پیشرفتی نداریم. چون ارزشی هم قائل نیستیم و فقط شعار میدیم تو رسانه ها

چند سال پیش دكتر مشايي از روشن فکران ایران حرف پر مغزي زد كه مورد تمسخر محافل چه ديني چه غير ديني شد، ولي من هر وقت اين پاراگراف رو ميخونم زيبايي اين گفتار رو در اثبات نخبه کشی ایرانیان و علت افتخار ایران فقط به گذشته ها رو بهتر درک میکنم.

اگر امروز به افرادي مانند رازي و ابوعلي سينا افتخار مي كنيم به طوري كه قد آنها از اعماق تاريخ بيرون است :

براي بلندي قد آنها نيست بلكه كوتاهي قد نسل هاي بعدي آن را نمايان كرده است.

شايد بوعلي سينا در عصر خود قامتي برجسته داشته اما قرار نيست افتخار هزار سال بعد آدميان نيز باشد و اين نشانه فقر انسان ها در دهه هاي بعدي است چرا كه نشان می دهد فرصت شكوفايي در دوره هاي متعدد پديد نيامده است.

آخرین ویرایش:

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
در حال حاضر با این اقتصاد مریض در مرز فروپاشی و این فجاعت فساد رانت ربا ، ... انچنان خسارتی به کشور وارد شده که قابل جبران نیست ، همیشه هم که با ادعای نشر اکاذیب ارقام رو دستکاری شده تحویل مردم میدهند یا بهانه ی بودجه ی ناکافی مصوب دارند ...یا دامن تحریم جهانی را بالا میزنند ، به 1001 ترفند متوسل میشوند که ثبات زدگی خودشان را گردن یه عده عروسک خیمه شب بازی رانت خوار بیندازند ...

اینا کجاش افتخاره ؟
شرمندگیه ... سرافکندگیه ...

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند سال پیش دكتر مشايي از روشن فکران ایران حرف پر مغزي زد كه مورد تمسخر محافل چه ديني چه غير ديني شد، ولي من هر وقت اين پاراگراف رو ميخونم زيبايي اين گفتار رو در اثبات نخبه کشی ایرانیان و علت افتخار ایران فقط به گذشته ها رو بهتر درک میکنم.

اگر امروز به افرادي مانند رازي و ابوعلي سينا افتخار مي كنيم به طوري كه قد آنها از اعماق تاريخ بيرون است :

براي بلندي قد آنها نيست بلكه كوتاهي قد نسل هاي بعدي آن را نمايان كرده است.

شايد بوعلي سينا در عصر خود قامتي برجسته داشته اما قرار نيست افتخار هزار سال بعد آدميان نيز باشد و اين نشانه فقر انسان ها در دهه هاي بعدي است چرا كه نشان می دهد فرصت شكوفايي در دوره هاي متعدد پديد نيامده است.

عجب حرفی، جالب بود

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به ایرانی و عربی و اروپایی بودنم افتخار نمیکنم ، من به این افتخار میکنم که :

قدرت تفکر دارم ، میتونم بهترین ها رو اخذ کنم ، چه این بهترین در ایران باشه چه در اروپا.

به این افتخار میکنم که جرات اینو دارم بگم که دنیا احمقه ، با اعتماد به نفس کامل میگم که خیلی از غول ها احمقن ، مثلا رئیس فیفا ، اون کیه اسمش ، اون مثلا یک ابله به تمام معناست. یا مثلا خیلیای دیگه. و مردم دنیا بلانسبت شما گاگول تر از این حرفا تشریف دارن ، و غول ها چنان مردم رو استحمار کرده اند که نگو ، خیلی هم راهش ساده هستا ، برای استحمار کافیه که دقیقا برعکس بنده عمل کنی ، یعنی به جای اینکه حقیقت رو بگی و بی رودرواسی بگی شما احمقید ، به جای اون قشنگ استحمار کنی و آخرشم یه خورده ازش تعریف کنی یا پول تو جیبش بذاری یا دو تا کیک و ساندیس بهش بدی ، قشنگ میشه بطور خیلی نامحسوس اینجوری آقایی کرد. ولی خب از اونجایی که گفتم مردم یه تختشون کمه ، اینه که هرچی مشنگه میره میشه رئیس فلان جا و حالشو میبره.
اصلا شما یه نگاهی به این جام جهانی و تماشاگر ها بندازی ، و دوباره در کنارش یه نگاه به مردم آفریقا بندازی ، و باز در کنارش یه نیم نگاهی هم به کل دنیا بندازی و دوباره با چشم بصیرت هم یه نگاهی به اهداف شیطانی جام جهانی و ... بندازی قشنگ متوجه میشی دنیا وضعیتش در چه حدیه