بهترین کتاب روانشناسی که خوندید چی بوده؟

sarake

عضو جدید
سلام
بهترین کتاب روانشناسی که تا حالا خوندید رو معرفی کنید.
(با ذکر نویسنده و انتشارات)

:gol:

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مردان مریخی و زنان ونوسی که معروف هم هست و کتاب قدرت جذب (چگونه دیران را به خود جذب کنیم) از برایان تریسی و ران آردن!

محمد4

عضو جدید
کتاب از حال بد به حال خوب
نویسنده:دکتر دیوید برنز

خودم شخصا فصل مصاحبه اش را ازمایش کردم جواب داد

star700

عضو جدید
کتاب "7 قدم در راه موفقیت نوجوانان" از "شان کاوی"
وقتی دبیرستان بودم ، خوندمش .
عالیه ;)

wacker600

عضو جدید
چه کسی پنیرمراجابه جاکرد/اسپنسرجانسون..................فایل های صوتی دکترفرهنگ بنظرم عالیه..

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
چه کسی پنیرمراجابه جاکرد/اسپنسرجانسون..................فایل های صوتی دکترفرهنگ بنظرم عالیه..
چگونه شخصیت سالمتر داشته باشیم، اثر وین دایر ترجمه بدر الزمان نیک فطرت
و کتاب بسیار عالیـــــــــــــــــــــــــــــــــــی داستان عشق اثر استرنبرگ(توصیه میکنم حتما بخونین)

majidsaidy

عضو جدید
با تمام احترام به تمام جامعه مهندسین عزیز
دنیایی وجودی انسان خیلی پیچیده است انسان یک جز از هستی است که در ان کل هستی رو می توان پیدا کرد مثلا فیزیک و متافیزیک . ویا اصوات مختلف زبان های گوناگون.
متاسفانه رشته روانشناسی بدلیل اینکه از ان به رشته جدید عنوان می شود کمی مظلوم وغریب مانده است و البته این غربت در کشور ما خیلی بیشتر و تاسف بار می باشد. همه ما می دانیم رشته های مهندسی به خاطر در دید بودن و بیشتر به چشم می ایند و بهای زیادی به این رشته ها در کشور داده می شود و غافل از اینکه جنبه وجودی انسان در این کشور که روزی در گذشته های دور در صدر علوم ومباحث فلسفی بود اکنون در رتبه های انتهای تحقیق و پژوهش قراردارد و قطعا به همین خاطر است که ما ایرانیان باید مصرف کننده یافته های خارجی ها باشیم انهم نه بصورت به روز و بلکه با چند ده عقب تر.
اینکه بعضی از عزیزان کتاب های عامه پسند ی مثل مردان مریخی و زنان ونوسی را بهترین کتاب که خوانده اند را معرفی می کنند بیان کننده وشاهد گفته های من می باشد هرچند نباید اثار خوب این کتب را نادیده گرفت اما چیزی که مهم می باشد این است که اکثر این کتب برای فرهنگ مصرف گرای غرب نوشته شده و شاید برخی از این کتب کمترین نزدیکی با فرهنگ غنی ما ندارد.
بعنوان مثال کتاب معراج السعادت ملا احمد نراقی یکی از کتب بزرگ در زمینه رونشناسی و علم النفس می باشد که در کتابخانه های ما خاک می خورد و انواع کتبی از این دست که هرچند دارای متنی سنگین می باشدو تا به حال تلاش چندای برای تفسیر و روز کردن این کتاب ها نشده است اما بسیار پر بارتر از کتب غربی می باشد و البته منطبق با فرهنگ و علوم بومی کشورمان می باشد.
البته نباید کم کاری دانشجویان روانشناسی چون امثال من و افراد فارق التحصیل و پژوهشگران این رشته مهم را نادیده گرفت.
به امید روزی که فرهنگ و علوم غنی دینی و وطنی مان سر از تعصبات بی جا در بیاورد و جهان را به روشنایی هدایت کند.

آخرین ویرایش:

REYMOND00

کاربر بیش فعال
فعلا که جدیدترین کتاب روانشناسی که خوندم شما عظیم تر از آنی هستید که می اندیشید از مسعود لعلی بوده که منو یاد قدرتهایی که دارم انداخته شدیدا!!
کتابای آنتونی رابینز هم عال بوده و دریچه آشنایی من با خودشناسی و آزاد کردن قدرتهای درونی بوده...(به سوی کامیابی و موفقیت نامحدود و...)
کلا کتابای غذای روح هم برای سن نوجوونیم عالی بود و بیشتر کتابای روانشناسی من به این جور کتابا می رسید:biggrin:
دیپاک چوپرا با کتاب سلامتی کاملش دروازه ی آشنایی با بدنم و سیستمش از نظر طب شرقی بود...
درباره زنان هم کتاب زیاد بوده مثل روانشناسی زنان از کارن هورنای(از بین انواع کتابای روانشناسی زنان این به نظرم از همه جالبتر و جامع تر بوده...تاجایی که خونده های من نشون می ده)
درباره زن و مرد و اینا هم روانشناسی انسان در دوچهره یا روانشناسی زن و مرد از دکتر مجد خیلی عالی بود...آیین های دل کارنگی هم خوب بودن...
همینطور مردان مریخی زنان ونوسی و انواع اقسامی که بعدش اومدن!!ولی خب کتاب که تو این زمینه بخوام به کسی معرفی کنم یکیش چرا مردان گوش نمی دهند و زنان نمی توانند نقشه بخوانند...باربارا و آلن پیز هست که به تمام معنا عالی بود...
یه سری کتابای هفت عادت هم هست مثل هفت عادت مردمان موثر یا 7 عادت خوب خانواده که اینا هم خوب بودن...
راز!همون معروفه!من یه سالنامه هم ازش دیدم و خریدمش...که توش برایی هر روز یه جمله قانون جذبی نوشته...
یه کتاب عالی دیگه هم 101 راز علاءالدین بود فک می کنم....این کتابو 7 سال پیش خوندم و واقعا در من تغییرات عجیبی ایجاد کرد...نوسنده و ایناش هم یادم نیست!شاید اسمش هم همین نباشه ولی عالییییییییی بود...درباره اهمیت نوشتن اهداف بود...اینکه فرق هدف با آرزو تو تلاش ماست که خودشو نشون م ده ...اگه هدفی داری باید بنویسیش و برای رسدن بهش تلاش کنی...عالی بود...
نیروی درون لوئیز هی
راز شاد زیستن از اندرو متیوس...که من تو دوران اول دبیرستان با این کتابای شاد سازی شروع کردم و اقعا نتیجه شو هم تو زندگی چه شخصی چه اجتماعیم دیدم...آخرین راز شادزیستن انواع کتابای شادی درون و اینا..........همه عالی
تو مسائل ماوراطبیعه هم کتاب از هیپنوتیزم و انواع قدرتهای ذهنی زیاد خوندم اما چون اثرات زیادی نداشته زیاد یادم نمیاد چه کتابایی بوده ولی کماکان از موضوعات مورد علاقمن...اما اونایی که اثر گذاشتن کتابای ریموند مودی(درباره تجربه های نزدیک مرگ....تو بزرگسالا و بچه ها)کلهم جمیعا....و درباره تناسخ هم کتابای برایان ال وایس شامل استادان بسیار زندگیهای بسیار و یکی دیگه که اسمش یادم نمیاد...درباره هاله و انواعش و اینا هاله نورانی ریچارد وبستر عالی بود..........
تو زمینه های دیگه هم مثلا تندخوانی (اینو از بچگی شروع کرده بودیم بخاطر همین اسماشون ادم نیست ولی انی که جدیدترین گرفتم و خوندمو می گم...)کتاب مرجع جامع تندخوانی نوشته ی تونی بازن
مدیریت زمان(یه کتاب سبک و خوب)لوتار ج سی ورت...
کتاب تصمیم...مایکل کروگروس و رمان شپبر...
این رشته یکی از بهترین رشته های دنیاست که اگه خوب به مردم شناسونده بشه می تونه خیلی به مردم کمک کنه...یادمه تو یکی از جلسات روانشناسی که گروهی برگزار می شد مسئول مشاوره دانشگاه گفت ما نمی تونیم بریم دنبال همه تا بیان مشکلشونو به ما بگن ما هم حلش کنیم...ولی می تونیم با بالا بردن آگاهیهای عمومی به مردم شناخت مشکل و قدرت درست تصمیم گرفتن رو بهشون یاد بدیم...به نظر من این جمله برای روانشناسا می تونه یه کلید باشه که بجای اینکه به مردم 1001 کلید بدن بهشون کلید سازی یاد بدن...
راستی چون چندین ساله(حداقل 6 سال)که من از خوندن حرفه ای فاصله گرفتم نمی تونم اسما بیشتر بگم وگرنه که این علم به قدری گسترده اس که می شه سالها فقط اسم کتابای خوب ازش رو نام برد!بعدشم اکثر این کتابا شاید روانشناسی واقعی نباشه!ولی خب به درد ماها که رشته مون چیز دیگه ایه خیلی خورده حتی اگه شاید به نظر بعضی دوستان روانشناس ما این کتابا کتابای زرد باشه:smile:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
فعلا که جدیدترین کتاب روانشناسی که خوندم شما عظیم تر از آنی هستید که می اندیشید از مسعود لعلی بوده که منو یاد قدرتهایی که دارم انداخته شدیدا!!
کتابای آنتونی رابینز هم عال بوده و دریچه آشنایی من با خودشناسی و آزاد کردن قدرتهای درونی بوده...(به سوی کامیابی و موفقیت نامحدود و...)
کلا کتابای غذای روح هم برای سن نوجوونیم عالی بود و بیشتر کتابای روانشناسی من به این جور کتابا می رسید:biggrin:
دیپاک چوپرا با کتاب سلامتی کاملش دروازه ی آشنایی با بدنم و سیستمش از نظر طب شرقی بود...
درباره زنان هم کتاب زیاد بوده مثل روانشناسی زنان از کارن هورنای(از بین انواع کتابای روانشناسی زنان این به نظرم از همه جالبتر و جامع تر بوده...تاجایی که خونده های من نشون می ده)
درباره زن و مرد و اینا هم روانشناسی انسان در دوچهره یا روانشناسی زن و مرد از دکتر مجد خیلی عالی بود...آیین های دل کارنگی هم خوب بودن...
همینطور مردان مریخی زنان ونوسی و انواع اقسامی که بعدش اومدن!!ولی خب کتاب که تو این زمینه بخوام به کسی معرفی کنم یکیش چرا مردان گوش نمی دهند و زنان نمی توانند نقشه بخوانند...باربارا و آلن پیز هست که به تمام معنا عالی بود...
یه سری کتابای هفت عادت هم هست مثل هفت عادت مردمان موثر یا 7 عادت خوب خانواده که اینا هم خوب بودن...
راز!همون معروفه!من یه سالنامه هم ازش دیدم و خریدمش...که توش برایی هر روز یه جمله قانون جذبی نوشته...
یه کتاب عالی دیگه هم 101 راز علاءالدین بود فک می کنم....این کتابو 7 سال پیش خوندم و واقعا در من تغییرات عجیبی ایجاد کرد...نوسنده و ایناش هم یادم نیست!شاید اسمش هم همین نباشه ولی عالییییییییی بود...درباره اهمیت نوشتن اهداف بود...اینکه فرق هدف با آرزو تو تلاش ماست که خودشو نشون م ده ...اگه هدفی داری باید بنویسیش و برای رسدن بهش تلاش کنی...عالی بود...
نیروی درون لوئیز هی
راز شاد زیستن از اندرو متیوس...که من تو دوران اول دبیرستان با این کتابای شاد سازی شروع کردم و اقعا نتیجه شو هم تو زندگی چه شخصی چه اجتماعیم دیدم...آخرین راز شادزیستن انواع کتابای شادی درون و اینا..........همه عالی
تو مسائل ماوراطبیعه هم کتاب از هیپنوتیزم و انواع قدرتهای ذهنی زیاد خوندم اما چون اثرات زیادی نداشته زیاد یادم نمیاد چه کتابایی بوده ولی کماکان از موضوعات مورد علاقمن...اما اونایی که اثر گذاشتن کتابای ریموند مودی(درباره تجربه های نزدیک مرگ....تو بزرگسالا و بچه ها)کلهم جمیعا....و درباره تناسخ هم کتابای برایان ال وایس شامل استادان بسیار زندگیهای بسیار و یکی دیگه که اسمش یادم نمیاد...درباره هاله و انواعش و اینا هاله نورانی ریچارد وبستر عالی بود..........
تو زمینه های دیگه هم مثلا تندخوانی (اینو از بچگی شروع کرده بودیم بخاطر همین اسماشون ادم نیست ولی انی که جدیدترین گرفتم و خوندمو می گم...)کتاب مرجع جامع تندخوانی نوشته ی تونی بازن
این رشته یکی از بهترین رشته های دنیاست که اگه خوب به مردم شناسونده بشه می تونه خیلی به مردم کمک کنه...یادمه تو یکی از جلسات روانشناسی که گروهی برگزار می شد مسئول مشاوره دانشگاه گفت ما نمی تونیم بریم دنبال همه تا بیان مشکلشونو به ما بگن ما هم حلش کنیم...ولی می تونیم با بالا بردن آگاهیهای عمومی به مردم شناخت مشکل و قدرت درست تصمیم گرفتن رو بهشون یاد بدیم...به نظر من این جمله برای روانشناسا می تونه یه کلید باشه که بجای اینکه به مردم 1001 کلید بدن بهشون کلید سازی یاد بدن...
راستی چون چندین ساله(حداقل 6 سال)که من از خوندن حرفه ای فاصله گرفتم نمی تونم اسما بیشتر بگم وگرنه که این علم به قدری گسترده اس که می شه سالها فقط اسم کتابای خوب ازش رو نام برد!بعدشم اکثر این کتابا شاید روانشناسی واقعی نباشه!ولی خب به درد ماها که رشته مون چیز دیگه ایه خیلی خورده حتی اگه شاید به نظر بعضی دوستان روانشناس ما این کتابا کتابای زرد باشه:smile:

سلام دوست خوبم.. توضیحاتتون بسیار عاااالی بود ممنونم...:smile:
امیدوارم... همواره در تمام مراحل زندگی موفق و موید و شاد باشید...:gol:

پ.ن:
فقط ای کاش دوستای خوبم لطف کنن مشخصات دقیق کتاب و یا اسم انتشارات رو هم ذکر کنن.. تا دیگر دوستان اگه قصد تهیه کتاب رو دارن سردرگم نشن.. قبلا سپاسگزارم..:gol:

aliiagh

عضو جدید
به نظر من نباید فقط به چشم یک رشته به روان شناسی نگاه کنیم. آخه تجربه نشون داده که چیزی که به چشم یه رشته فقط بهش نگاه میشه صورت کاربردی پیدا نمی کنه ( حداقل تو ایران اینجوریه ). روانشناسی باید تو فکر ما نهادینه بشه تا به رفتار ما جهت بده .

ثمین 22

عضو جدید
کتاب ازدواج مثل آب خوردن آسان هست رو هم بتازگی شروع کردم بخوندن
کتابی بس عالیست

احسان اسدی

عضو جدید
سلام کتاب خانواده درمانی ایرنه گلدن برگ و هربرت گلدنبرگ
و همچنین کتاب اصلاح رفتار
و همچنین کتاب هیلگارد
و کتاب اصول و مقدمات مشاوره بسیار زیباست
و همچنین کتاب های مربوط به روانشناسی پویایی گروه بسیار زیباست

پرنیان23

عضو جدید
365 گام برای اینکه شخصیت خود را دگرگون کنید/لورنس پرستون
کتاب های باربارادی آنجلس هم خوبند

moon

عضو جدید
کتاب " آیا تو آن گمشده ام هستی " اثر باربارا دی انجلیس.

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
کتاب آیین زندگی از دیل کارنگی ترجمه خوبش رو بگیرید و بخونید و کلی منم دعا کنید
تو زندگی من معجزه کرد بدون اغراق

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
بچه ها یه کتاب خیلی قوی در مورد اعتماد به نفس میخوام یه کتاب خیلی خوبا!!!

saghar*20*

عضو جدید
درمخفی به سوی موفقیت
فلورانس اسکاول شین............
کلااسکاول شینودیل کارنگی یکی ازبهترین روانشناسان....ک کتابم به وفورنوشتن...

architect.kht

عضو جدید
منم کتابهای زیر رو خوندم
روانشناسی افسردگی - دیوید برنز - مهدی قراچه داغی
قورباغه را قورت بده - برایان تریسی - مرجان تریسی
جامعه شناسی خودمانی - حسن نراقی
چها اثر از فلورانس اسکاول شین - گیتی خوشدل
هنر عشق ورزیدن - اریک فروم - گیتی خوشدل
دل آدمی و گرایش به خیر و شر - اریک فروم - گیتی خوشدل
به نظرم همگی کتابهای جالبی هستن و خوندنشون رو توصیه میکنم.

B.seda

عضو جدید
کتاب 4اثر از فلورانس اسکاول شین.
کتاب آخرین راز شاد زیستن.
این دو کتاب آنچنان تاثیرات ژرفی در من گذاشت که حتی نصیحت بزرگان هم چنان تاثیری نذاشته
ولی از شوخی گذشته کتابهای فوق العاده تاثیرگذاری هستند

hellenaa

عضو جدید
نیروی درون لوئیز هی

اولا ماشالله ب این حمه اطلاعات مفید,و خدا قوت,دمتون گرم,از کامنتتون ی دنیا استفاده کردم,چ کتابهایی رو ک خونده بودم و نامبردین مثل کتاب شما عظیم تر از آنی هستید ک فکر میکنید اثر ارزشمند اقای لعلی چ کتابهایی ک قید فرمودین و من نخوندم,شما عظیمتر از آنی هستید ک فکر میکنید ی مجموعه ی گسترده ست ک هر کتابش از قبلی بهتره,مشکلات را شکلات کنیم از همین نویسنده فوق العاده ست,کتاب موفقییت در بیست روز ب قلم انتونی رابینز یک کارگاه شخصی موفقیته در بیست روز,مجموعه ی سخنرانی دکتر ازمندیان واقعا انسان رو متحول میکنه,توصیه میدم حتما گوش کنید,