بررسی | سوالات آزمون معمــــــاری ارشد 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان.
امیدوارم که کنکور خوبی داده باشید..
کلا اگه بخوام بگم نسبت به پارسال میانگین درصد حدود 10 درصد پایین میاد..
زبان دارای متن ساده گرامر متوسط و لغتش هم 4 تاش خیلی سخت.
فن کلا خوب بود همه از جزوه هاشون و استاداشون راضی بود و نیازی به کتای نبود.. چند تام مفهومی داده بودن و نه از هیچ کتابی.
تاریخ اسلام سخت و بقیه معمولی ولی کلا نسبت به پارسال سخت تر.
درک هم همینطور خوب بود ولی از پارسال سخت تر بود.
منظر هم مثل همیشه عجیب یعنی کسی سود کرده که مطمئن زده و کم تست زده..
ما امسال ساعت 13 دفترچه دستم رسید ولی چون خیلی امسال گیر بودن رو انتشار دفترچه گفتیم یکشنبه تخمین رو شروع کنیم.
تخمین واسه این هست که ببنیم اصن اسکیس شرکت کنیم یا نه
آقای ایرانشاهیه عزیز اگه امکانش هست واستون میشه چند تا از سوالا رو بررسی کنیم؟

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستانی که میگن واسه رمپ معلول 5 درصد
منم میگم رمپ ماشین 15 هست

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای ایرانشاهیه عزیز اگه امکانش هست واستون میشه چند تا از سوالا رو بررسی کنیم؟
مثلا اون سواله نعل درگاه ...یا اون خرپا ...یا مقدار نوری که در یه جهت خاص منتشر میشه .یا زمان واخنش ...ممنون میشم جواب بدین.

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مثلا اون سواله نعل درگاه ...یا اون خرپا ...یا مقدار نوری که در یه جهت خاص منتشر میشه .یا زمان واخنش ...ممنون میشم جواب بدین.
پایداره خودش
ناپایدار داخلی

منم فشاری زدم تابلو بود فشاریه
فشاری

بگید درست زدممممممممممممممممممم :D

فرزند ققنوس

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید . واقعا چی بگم به طراحان سوالات فن و زبانش خیلی راحت بود . تاریخ نسبتا سخت و سراغ درک عمومی منظر که رسیدم از این نحوه سوالات مخم هنگ کرد من اومیدم به آزمون هنرهای و ساخت خیلی بیشتر از معماریه سر جلسه آزمون هنر های ساخت از خوشحالی زیاد بشکن می زدم و طراح سوالاشو دعا می کردم . ولی سر جلسه آزمون معماری طراح سوالاتو فحش می دادم . خیلی بی انصافیه بچه هایی که برای منظر وقت گذاشته بودن حسابی داغون شدن .

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا این حرفو میزنید
اونی که وقت گذاشته واسه منظر مطمئن باشید اگر 30-40 هم بزنه نتیجشو میگیره (در این صورت فقط درصدها و میانگینشون پائین میاد همین )
سلام دوستان خسته نباشید . واقعا چی بگم به طراحان سوالات فن و زبانش خیلی راحت بود . تاریخ نسبتا سخت و سراغ درک عمومی منظر که رسیدم از این نحوه سوالات مخم هنگ کرد من اومیدم به آزمون هنرهای و ساخت خیلی بیشتر از معماریه سر جلسه آزمون هنر های ساخت از خوشحالی زیاد بشکن می زدم و طراح سوالاشو دعا می کردم . ولی سر جلسه آزمون معماری طراح سوالاتو فحش می دادم . خیلی بی انصافیه بچه هایی که برای منظر وقت گذاشته بودن حسابی داغون شدن .

Aytakin91

عضو جدید
کاربر ممتاز
پایداره خودش
ناپایدار داخلی

فشاری

بگید درست زدممممممممممممممممممم :D

خب تو گزینه ها ناپدار داخلی داشت؟ اگه نه که همون میشه پایدار نامعین....:( بگین درسته سر فن اعصابم خورده.....:cry:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نعل درگاهو واسه این میزارن که بتونن ادامه دیوارو از بالای ورودی بچینن اما اینجا دیگه قوس پایداره و نیازی نیس که نعل درگاه بزارن

Aytakin91

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی اون سوال که یه ساختون بلند بود بعد به زمین مهارش کرده بود جوابش چی میشد بچه ها؟

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
خب تو گزینه ها ناپدار داخلی داشت؟ اگه نه که همون میشه پایدار نامعین....:( بگین درسته سر فن اعصابم خورده.....:cry:

آره ناپایدار داخلی و ناپایدار خارجی داشت دیگه..
سوالاتو میلاد گذاشته من نگاشون نکردم:|

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه هاااا یه چی بگم نزنین ها !فک کنم اون شیبه 8درصد اشتباهه ...چون تو منظره عصرکنکاش زده حداکثرشیبه صندلی چرخدار5درصده:cry:

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
بچه هاااا یه چی بگم نزنین ها !فک کنم اون شیبه 8درصد اشتباهه ...چون تو منظره عصرکنکاش زده حداکثرشیبه صندلی چرخدار5درصده:cry:

واسه ماشینو چی زده؟؟
من ک شک داشتم نزدم کلا

Aytakin91

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از صفحات فن جا مونده اقای میلا اگه داریش بذار واسمون ممنون............فک کنم صفحه دومش همون که خرپا داشت پایداریشو خواسته بود....

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من وقتی بچه ها اینو گفتن شک کردم اما سوالو ک دیدم تو گزینه ها فقط یه 15 بود
من هم 15 رو مطمئنم چون استادمون از روی مقررات ملی به ما میگفت شیبتون واسه رمپ پارکینگ باید 15 باشه

Aytakin91

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه ماشینو چی زده؟؟
من ک شک داشتم نزدم کلا

چه انرژِ دمت گرم......من از وقتی از جلسه اومدم دپرسم حتی وقت نکردم اتاقمو مرتب کنم.......تا قبل کنکور میگفتم باید بهتر از پارسال شم....الان ارزومه همون رتبه پارسالو بیارممممممممم....وای که چقدر از خودم شاکیم.........:(

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
چه انرژِ دمت گرم......من از وقتی از جلسه اومدم دپرسم حتی وقت نکردم اتاقمو مرتب کنم.......تا قبل کنکور میگفتم باید بهتر از پارسال شم....الان ارزومه همون رتبه پارسالو بیارممممممممم....وای که چقدر از خودم شاکیم.........:(
عزیز دلمممم حالا ک تموم شده باید از الان ب بعدو دریابیم!
فقط ب اسکیس فک کن.اینجوری انرژی مثبتی ک باید بذاری واسه آزمون اصلیمونو از دست میدیااا
تازه هنو هیچی معلوم نیس! همه چی ب این بستگی داره ک اکثریت چیکار کردن!!

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
من وقتی بچه ها اینو گفتن شک کردم اما سوالو ک دیدم تو گزینه ها فقط یه 15 بود
من هم 15 رو مطمئنم چون استادمون از روی مقررات ملی به ما میگفت شیبتون واسه رمپ پارکینگ باید 15 باشه

آره رمپ ماشین میشه 15.اینو منم مطمئنم

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
شيب رمپ پارکينگ 15 درصد
در شيب 1:12 ( حدودا 8.5% ) حرکت صندلي چرخ دار و کالسکه بچه به خوبي امکان پذير است . شيب 1:15 ( 6.7%) مناسب تر است ، اما هيچگاه استفاده از رمپ هايي با شيب بيش از 1:20 ( 5%) در محوطه بيمارستان ها جايز نيست . سطح رمپ ها نبايد لغزنده بوده و آب هاي سطحي بايد به کرانه هاي جانبي آن هدايت و سرازير شود .

اینو از گوگل یافتم .پس با این حساب همو ن 8و15 درسته ...آخیش:D

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببین یکی از اشتباهات پارسال من این بود که بیخیال اسکیس شدم نه کلاسی نه چیزی
رتبههای داغونتر ازمن رفتن سراسری من باید برم سربازی:دی
یادمه 700 رفت یونی تهران (اشتباه اکثر بچه ها اینه که واسه تئوری خودشونو میکشن ولی واسه اسکیس بیخیال میشن چون طراحای پدرسوخته فکر فروش کتاباشونن و سوالات هرسال عجیب غریبتر میشه
1200 فک کنم رفت تبریزمن میرم سربازی
760 رفت شبانه علمو صنعت
تئوری فقط مشخص کردن تعدادی برای امتحان اصلی اسکیسه همین

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من از دیروز گلومو پاره کردم انقد ک تو این سوالو پرسیدی و من جوابشو دادم خخخخخخخ کسایی که 5 زدن برید و کتابای عصر کنکاشتونو آتیش بزنید خخخخ
شيب رمپ پارکينگ 15 درصد
در شيب 1:12 ( حدودا 8.5% ) حرکت صندلي چرخ دار و کالسکه بچه به خوبي امکان پذير است . شيب 1:15 ( 6.7%) مناسب تر است ، اما هيچگاه استفاده از رمپ هايي با شيب بيش از 1:20 ( 5%) در محوطه بيمارستان ها جايز نيست . سطح رمپ ها نبايد لغزنده بوده و آب هاي سطحي بايد به کرانه هاي جانبي آن هدايت و سرازير شود .

اینو از گوگل یافتم .پس با این حساب همو ن 8و15 درسته ...آخیش:D

آخرین ویرایش:

مسجد جامع

کاربر فعال
یک فرد جوانمرد لطف کنه این سوالا و جواب ها رو به صورت مرتب شده بذاره از گیجی بیایم بیرون . خدا خیرت بده خدا زن و بچتو نگه داره خدا برات بسازه .................

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منکه زنو بچه ندارم خخخخخ
تو این دورو زمونه جوانمرد یافت نمیشه خخخخخخخ
یک فرد جوانمرد لطف کنه این سوالا و جواب ها رو به صورت مرتب شده بذاره از گیجی بیایم بیرون . خدا خیرت بده خدا زن و بچتو نگه داره خدا برات بسازه .................

وضعیت
موضوع بسته شده است.