بررسی آزمون طراحی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مهندس دناسا عارفه خانم کارشون تکمیل بود شیت سفید نداشتن ولی من کاملا مبهوتم شما با اون توصیف دوشیت سفید و اندازه گذاری و مبلمان ناقص چجوری 37 شدی؟:eek:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! قرار بود به کسانی که طراحی قبول میشن بگیم مهندسین شاخدار چون شاخ غول شکوندن واقعا .
ولی منم از تعجب دارم شاخ درمیارم در مورد شما !!!!!!!!! شما بزرگترین لطف و راهنمایی که میتونید به ما بکننین طرحتونو کدی کنین اینجا بزارید تا تحلیل کنیم چی به چیهبه نظرم این مصحح ها شهر شهر تصیح میکنن یعنی بستگی به سهمیه طراحی اون سال بستگی دارره ممکنه کاری خیلی قوی باشه ولی اون فرد شهر متقاضی ظرفیت پذیرش طراح جدید نداشته باشه و بالعکس کاری هم متوسط باشه ولی چون ازمون دهنده متقاضی شهری شده که ظرفیت واسه پذیرش طراح داره قبول میشه / دناسا خانم واقعا ممنون از توضیحات خوب و صادقانه اتون امیدوارم همیشه موفق باشید
کدوم شهر رو تقاضا کردید یعنی محل سکونت انتخاب کردید تا ما هم دوره ابان اونجا رو بزنیم ؟

ایمان ..دناسا قبول نشده...نقل قول که گرفتن اشتباه فهمیدی...gh.fariba با دو شیت سفید 37 شده

ukabeh

عضو جدید
عزیزم سراسری تهران...این ترم گویا در هفته 1 روز هست...آزاد گرگان قبول شدم اما برام مهم بود مهر سراسری...وگرنه آزاد میرفتم بی دردسر
مبارك باشه عزيزم...مشخصه حسابي داري زحمت ميكشي...خسته نباشي گلم...ميشه بپرسم خبر دارين آزاد گرگان چطوريه؟ هر دوهفته يباره يا نه؟؟اخه من كارمندم ونيشابور قبول شدم كه واسم دو مسيره ميشه...ولي گرگان ي مسيره واسم....

معمار111

عضو جدید
تبریک میگم به تمام دوستانی که آزمون طراحی رو قبول شدن مخصوصا به شما عارفه جان

TARANE-ARCH

عضو جدید
لطقا بگین چیا خوندیییییییییییییییین فقط طراحی نه ها کل ازمونای نظام برا معماری برا منی که کلی وقت دارم از الان میخوام بخونم چیا بخونم و چیکارا بکنم بابا قبول شده ها شیرینی قبولیتونو بدین دیگه به ماها بگین:D

نسیب

عضو جدید
خداییش نمره 37بدون بام و برش ک 11نمره دارن ،شاخ دراوردنم داره یعنی از 39نمره 37تاش گرفتن من دوتا تبریک بهتون می گم یکیش بابت قبولی یکیشم بابت شانس خوبتون -واقعیتش من هر قبولی دیدم کارشون کامل و نسبتا خوب تحویل دادن و اصلا اینک دنبال یه نکته خاصن قبول ندارن برای همین ایمان دارم کار شما یه شاهکار بوده ک اگ برای بچه ها بزارین کمک بزرگی بهشون میشه چون دیگ نمیشه ازش ایرادی گرفت .

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
احتمالا به قول شما شهر به شهر مصحح ها با هم فرق دارند و هر شهر یه امتیاز خاص خودشو میده...دوست خودم شرایط همین عزیز رو دارند و کارشونم با راپید کشیدن و تمیز و شیک ولی با 22 رد شدند....
دیدی گفتم شاخ در میاریم....این شاخ.....فکر کنم تا قبل دوره بعد که دوستان میان و نظر خودشونو و نمراتی که گرفتن رو میزارند تازه امکان اینکه دم هم دربیاریم هست....والاااااا....به قول دوستمون ممکنه این آزمونها نکته داشته باشه اما نه اونجور نکته ای که دو نفر با اختلاف 15 یکی قبول و یکی مردود بشه...این یکم عجیب غریبه
خداییش یه کم نه و خییییییییییییییییییییییییلی عجیب غریبه !!!!!!!!

gh.fariba

عضو جدید
خداییش نمره 37بدون بام و برش ک 11نمره دارن ،شاخ دراوردنم داره یعنی از 39نمره 37تاش گرفتن من دوتا تبریک بهتون می گم یکیش بابت قبولی یکیشم بابت شانس خوبتون -واقعیتش من هر قبولی دیدم کارشون کامل و نسبتا خوب تحویل دادن و اصلا اینک دنبال یه نکته خاصن قبول ندارن برای همین ایمان دارم کار شما یه شاهکار بوده ک اگ برای بچه ها بزارین کمک بزرگی بهشون میشه چون دیگ نمیشه ازش ایرادی گرفت .
بله دوست عزیز. خود من هم تعجب میکنم! اما این یه واقعیته و ما هنوز هم نمیدونیم و سر در نیاوردیم که معیار سنجش این آزمون چیه!
در اسرع وقت این کارو میکنم و حتما یه نسخه از کارمو برای استفاده بچه ها اینجا قرار میدم.

gh.fariba

عضو جدید
arefeh :حتمالا به قول شما شهر به شهر مصحح ها با هم فرق دارند و هر شهر یه امتیاز خاص خودشو میده...دوست خودم شرایط همین عزیز رو دارند و کارشونم با راپید کشیدن و تمیز و شیک ولی با 22 رد شدند....

دیدی گفتم شاخ در میاریم....این شاخ.....فکر کنم تا قبل دوره بعد که دوستان میان و نظر خودشونو و نمراتی که گرفتن رو میزارند تازه امکان اینکه دم هم دربیاریم هست....والاااااا....به قول دوستمون ممکنه این آزمونها نکته داشته باشه اما نه اونجور نکته ای که دو نفر با اختلاف 15 یکی قبول و یکی مردود بشه...این یکم عجیب غریبه
خداییش یه کم نه و خییییییییییییییییییییییییلی عجیب غریبه !!!!!!!!

خب اینکه عجیبه و بعضی از دوستان بابت این امتیاز متعجبند و بعضی سعی میکنند توجیهی رو این ققضیه بذارند بعید نیست! اما دلیل اینکه من اینجام و سکوت نمیکنم و سعی نمیکنم بگم من کارم کامل بوده و بی ایراد، خود شماها هستید. میخوام این توهمات و توصیه های دیگران رو از ذهنتون پاک کنید. قبل از آزمون یه سری از بچه ها گفتند شیت هارو پر کنید، مصحح ها اول شیت های کامل رو دسته بندی میکنند و بقیه را کنار میذارن، و امتیاز بندی قبول شدگان فقط از بین شیتهای کامله!!!!!!!! من اینجام و پاسخ میدم چون خودم رو مدیون همه بچه های اینجا میدونم و الانم میخوام کمکی بشه واسه بچه های دوره بعدی که به بیراهه نرند و حرف هر کسی واسشون ملاک نباشه. اینم بگم که من ساکن یه شهرستان کوچیک نیستم که علت امتیاز بالای کارم کمبود داوطلب یا کمبود پروانه تو اون شهر و یا پایین بودن سطح علمی اون شهر باشه. اتفاقا تعداد زیاد پروانه طراحی در اصفهان به شدت باعث شکسته شدن قیمت ها شده!!!
پس بهتره واقع بین باشیم بچه ها. سعی کنید به جای تمرکز روی فاکتورایی که زیاد امتیاز ندارند، تمرکزتون رو روی قوانین و اصول طراحی و سوال اصلی آزمون بذارید. چه بسا افرادی که به خاطر پر کردن شیتها و اینکه فرصت کمه، زیاد روی طرحشون کار نکردند و به جمله " طراحی سلیقه ایه پس نیاز نیس روش وقت بذاریم" بسنده کردند. اما من تا لحظه آخر فقط درگیر بهتر کردن اصل طرح بودم و زیاد به حواشی، حتی مبلمان و اندازه گذاری توجه نمی کردم. نه اینکه نذاشته باشم! اما آنچنان ایده آل هم نشد... اما برعکس اکثر بچه ها که خیلی راحت نمره رمپ معلول رو با گذاشتن جک از دست دادند، من زمان زیادی رو صرف درست طراحی کردن رمپ معلول کردم. فضاها کاملا منطقی و اصول طراحی از نظر خودم رعایت شده بود. حالا انشاالله به زودی طرحمو اینجا میذارم تا بتونم حداقل کمک رو به دوستان داده باشم. :gol:

وسعت

عضو جدید
بچه ها لطفا بهم سوال طراحی سال 93 را بدید...پیلیزززززززززززززززززز

نسیب

عضو جدید
جا داره از همه بچه ها بابت فعالیتشون تو این تاپیک تشکر کنم بخصوص بچه های فعال تر مثل عارفه فرزاد ایمان و هلو ....ومن بدون اغراق قبولیم مدیون این تاپیک هستم چون بخاطر مشغله زیاد اصلا فرصت مطالعه منابع رو نداشتم اما این تاپیک خودش یک منبع کامله ب شرط اینکه کامل مطالعه بشه .بچه های فعال واقعا زکات علمتون رو پرداخت کردین وازین به بعد منم هرجا که درتوانم باشه همکاری می کنم بازم ممنون.

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
arefeh :حتمالا به قول شما شهر به شهر مصحح ها با هم فرق دارند و هر شهر یه امتیاز خاص خودشو میده...دوست خودم شرایط همین عزیز رو دارند و کارشونم با راپید کشیدن و تمیز و شیک ولی با 22 رد شدند....

[/COLOR]
خب اینکه عجیبه و بعضی از دوستان بابت این امتیاز متعجبند و بعضی سعی میکنند توجیهی رو این ققضیه بذارند بعید نیست! اما دلیل اینکه من اینجام و سکوت نمیکنم و سعی نمیکنم بگم من کارم کامل بوده و بی ایراد، خود شماها هستید. میخوام این توهمات و توصیه های دیگران رو از ذهنتون پاک کنید. قبل از آزمون یه سری از بچه ها گفتند شیت هارو پر کنید، مصحح ها اول شیت های کامل رو دسته بندی میکنند و بقیه را کنار میذارن، و امتیاز بندی قبول شدگان فقط از بین شیتهای کامله!!!!!!!! من اینجام و پاسخ میدم چون خودم رو مدیون همه بچه های اینجا میدونم و الانم میخوام کمکی بشه واسه بچه های دوره بعدی که به بیراهه نرند و حرف هر کسی واسشون ملاک نباشه. اینم بگم که من ساکن یه شهرستان کوچیک نیستم که علت امتیاز بالای کارم کمبود داوطلب یا کمبود پروانه تو اون شهر و یا پایین بودن سطح علمی اون شهر باشه. اتفاقا تعداد زیاد پروانه طراحی در اصفهان به شدت باعث شکسته شدن قیمت ها شده!!!
پس بهتره واقع بین باشیم بچه ها. سعی کنید به جای تمرکز روی فاکتورایی که زیاد امتیاز ندارند، تمرکزتون رو روی قوانین و اصول طراحی و سوال اصلی آزمون بذارید. چه بسا افرادی که به خاطر پر کردن شیتها و اینکه فرصت کمه، زیاد روی طرحشون کار نکردند و به جمله " طراحی سلیقه ایه پس نیاز نیس روش وقت بذاریم" بسنده کردند. اما من تا لحظه آخر فقط درگیر بهتر کردن اصل طرح بودم و زیاد به حواشی، حتی مبلمان و اندازه گذاری توجه نمی کردم. نه اینکه نذاشته باشم! اما آنچنان ایده آل هم نشد... اما برعکس اکثر بچه ها که خیلی راحت نمره رمپ معلول رو با گذاشتن جک از دست دادند، من زمان زیادی رو صرف درست طراحی کردن رمپ معلول کردم. فضاها کاملا منطقی و اصول طراحی از نظر خودم رعایت شده بود. حالا انشاالله به زودی طرحمو اینجا میذارم تا بتونم حداقل کمک رو به دوستان داده باشم. :gol:
اولا تبریک میگم و مممنونیم که دانسته هاتو اینجا میذاری امیدوارم همیشه با کمترین خط بیشترین نتیجه رو بگیری و هنر واقعی هم شاید همینه . ضمنامهندس فریبای گرامی کسی نگفته کارشما در حد قبولی نبوده فقط ما متعجبم بخاطر اینکه اکثر مدرسا تاکید بر کامل بودن شیتها دارن واسه قبولی حال شما با دو شیت کمتر نمره خیلی خیلی خوبی گرفتی پس طرح شما میتونه در نوع خودش بی نظیر و فوق العاده باشه !! پس بی صبرانه منتظر دیدنش هستیم .فقط خواهشا همونجوری بکش که سر جلسه تحویل دادی .سپاس

holooooooo

کاربر ممتاز
مجموعه جزوات نظام مهندسی معماری در 6 قسمت برای دانلود شامل:
1-جزوه ظوابط و مقررات تهیه و ترسیم نقشه های معماری(در کاربری مسکونی)
2-جزوه ظوابط و مقررات طراحی ،ترسیم و کنترل نقشه های معماری
3-جزوه آموزش ظوابط و مقررات شهرسازی و معماری
4-جزوه طراحی معماری پروژه های مسکونی
5-دستور العمل بیمه پروژها در قراردادهای پیمانکاری
6-جزوات مسائل مکانیکی و برقی در ساختمان
7-کتاب جامع و کاربردی راهنمای جوش و اتصالات جوشی در ساختمانهای فولادی
8- جزوه آموزش نکات کلیدی مبحث 9 طرح و اجرای ساختمان بتن ارمه
9-جزوه مبحث 5 مصالح و فراورده های ساختمانی
10- جزوه آموزش نکات کلیدی مبحث 7
11-جزوه کامل گودبرداری و سازه‌های نگهبان
12-جزوه مفید روشها و جزئیات اجرائی ساختمان
13-جزوه طراحی معماری شامل نکات برتر طراحی معماری و نمونه سوالات طراحی سالهای اخیر
مجموعه جزوات نظام مهندسی معماری در 6 قسمت برای دانلود .
توجه توجه جزوه ویژه کلید واژه (پیدا کردن سریع جواب سوالات ) به بسته افزوده شد.
لینک دانلود نمونه جزوه طراحی معماری شامل نکات برتر طراحی معماری که در بسته موجود است:
http://uplod.ir/k4g6zrzxx9wy/1_Compressed.pdf.htm

برای دانلود جزوات به لینک زیر بروید
mohandeci.sellfile.ir

برای تبلیغ نیازی نبود در همه ی تایپیک ها پست بذارید، تو یکی میذاشتید ما میدیدیم :razz:

mojtabagol1982

عضو جدید
ما دهه 60 خیلی بدبختیم.اون از کنکورمون.هر 10 نفر 1 نفر قبولی.اون از بازار کارمون.این هم از مدرک طراحمون.حالا دهه70 جلوی پاشو فرش قرمز میاندازن که برن دانشگاه.موقع امتحان نظامشونم نقاشی بهشون میدن حتما

mer30-gol gofti.

• Like
واکنش ها: gima

عباس10

عضو جدید
سلام من تازه عضو گروه شما شدم منم آزمون دارم و دنبال سئوال خرداد می گردم ؟

نیما کریمی

عضو جدید

[/COLOR]

سلام مهندس فریبا... ما منتظر دیدن کارتون هستیم.. خیلی ممنون از لطفتون

mojtabagol1982

عضو جدید
باریکلا چه عالی...واقعا بدون پلان بام وبرش 37 شدید خیلی عالیه، میشه بگید نکات خاصی رو میدونستید که اونا مدنظر دارن برای قبولی و حتما باید باشه؟ نمیدونم...امکانش هست بچه ها رو با علم و اظلاعاتتون یاری بدید.
ممنون.
salam-tabrik arefe -movafagh bashi.

saeid360

عضو جدید
نه دوست عزیز, اصلن نیاری به کنسول نداشت دقیقن مساحتا با یه نورگیر 12 متری و باکس پله و اسانسور مساحت زمین میشد[/

سلام دوستان من مشکلم محاسبه مساحت های خواسته شده س راه حلش چجوریه مثلا نور گیری که به هردو واحد نور میده چطوری حساب میشه یعنی مساحتش جزو کدوم واحده اگه هم حساب نشه که از زیر بنامون کم میشه لطفا اگه کسی میتونه راهنماییم کنه مرسی از دوستان گلم

holooooooo

کاربر ممتاز
نه دوست عزیز, اصلن نیاری به کنسول نداشت دقیقن مساحتا با یه نورگیر 12 متری و باکس پله و اسانسور مساحت زمین میشد[/

سلام دوستان من مشکلم محاسبه مساحت های خواسته شده س راه حلش چجوریه مثلا نور گیری که به هردو واحد نور میده چطوری حساب میشه یعنی مساحتش جزو کدوم واحده اگه هم حساب نشه که از زیر بنامون کم میشه لطفا اگه کسی میتونه راهنماییم کنه مرسی از دوستان گلم

سلام، محاسبه مساحت نورگیر که تو کدوم واحد حساب میشه بیازیربنامونو کم میکنه موضوع مهمی نیست، چون وقتی صورت سوال نوشته واحد2 خوابه "حدودا" 120 متر،پس معلومه مساحت ها خیلی هم نباید دقیق باشه، شما فقط باید ابعاد نورگیرهارو درست درنظربگیری، که به فرض تو فضای اصلی از دو واحد مستقل ،ابعاد نورکیر 6در3 باشه.

mojtabagol1982

عضو جدید
حق با شما هستها....اما به نظرم میدونید برای چی اینقدر مثلا سخت میگیرند برای اینکه امثال دختر و پسری که نمونشو توی آزمون نطارت دیدم که براش کتاب از بیرون میوردن دیگه گیر کنن و کسایی که تا حدی حقشونه اینجا دیگه به حقشون برسن...
ازمون نظارت رو بنده خراب کردم میدونید چرا؟؟؟چون دیدم که رییس برگزاری آزمون که از مسئولان مسکن شهرسازی بودن برای داوطلبی که جلوی من نشسته بود کتاب اورد و من به خاطر نداشتن دو کتاب که یکیش جوش بود نتونستم به چند سئوال ج بدم...و وقتی ازشون درباره درست بودنه یه سئوال پرسیدم با بنده بد برخورد کرد و کلا اشتباهم این بود که به خاطر این حرکت نامردانه بنده ناراحت شدم در صورتیکه نباید ناراحت میشدم چون همینه ابن دوره زمونه باید پارتی داشت تا به جایی رسید....
اما همبن خانم سر آزمون طراحی که امتحانی بود در واقع که ببینیم چقدر کار بلده خانم توی 8 ساعت فقط یه پلان پارکینگ در اورد...
پس یه جاهایی یه فرقی باید بین آدمها باشه و با این آزمونها میشه اینو دید....برای طراحی دیگه کسی نبود که کمکش کنه و منو اون با هم اونجا یکسان بودیم و از این بابت خوشحال بودم....

سلام -من هم آزمون اجرا 49 شدم -جالب بود اول آزمون مراقبا گفتن تبادل جزوه ممنوعه ولی خودش برای یکی جزوه رد و بدل میکرد.
چرا نظام مهندسی یه شب که سر حاله خواب میبینه که باید پروانه اجرا مجانی به یه دوره از مهندسا بده مثل دوره فروش خدمت سربازی.
چرا یه شب هم یه خوابی برای آزمون طراحی نمیبینه.
چرا ما اینجا به دنیا اومدیم...

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان.یک سوال داشتم.مگه آسانسور نیاز به داکت داره ؟
مبحث 15 بند 15_2_2_8_1
هوای چاهی که آسانسور را در خود جای داده و بیش از دو طبقه امتداد داشته باشد،باید مستقیما یا از طریق موتورخانه ب فضای آزاد تخلیه شود، مساحت دریچه تخلیه هوا نباید مساحت دریچه تخلیه هوا نباید کمتر از 1درصد مساحت مقطع چاه آسانسور باشد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.