بررسی آزمون اسکیس 92 |طراحی گنبد نما با دید به حرم حضرت معصومه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

soh-rab

عضو جدید
امسال از اون سال هایی که خدای به خیر بگذرونه .. بذارید آخرین خبرو بدم .... نیمی از کار ها زیز 20 شده .. :confused: میانگین هم می گن بین 25 تا 20 .... البته من امیدوارم بچه های باشگاه بالای 40 بزنند .. خدا به دادمون برسه ... من نقد شون را نمی گم چوون ظاهرا خیلی بد بوده .. یک سری چیز های عجیب ملاک عمل شده . امیدوارم همگی درصد خوبی بزنید ...

خدایی اگه چیزی از ملاک ها برای نمره دادن از زبان استادها شنیدی اینجا نقل قول کن
دیگه قسم ات دادیم بگو دیگه سرمون درد گرفته

وقتی میانگین 20 تا 25 هست و نیمی هم زیر 20 شدن یعنی زیر 20 تایی ها احتمالا زیر هفت یا هشتن که میانگین شده 25 پس اون هایی که بالا شدن دوربر 40 هستن که تو هم ابراز امیدواری کردی که نمره بچه های باشگاه بالا ی 40 بشه

پس خدایی بیا همه چیز رو توضیح بده

پارسال حدود 12 کار بالای 70 وجود داشت .... و کار بالای 40 بسیار زیاد شاید چیزی حدود -200 300 نفر ....ولی امسال ظاهرا میزان بسیار کمی بالای 40 شدن و بیشتر درصد ها بین 20 تا 40 می باشد.... در این چند سال اخیر این نمره ها بی سابقه بوده حتی از سال 89 نمره ها پایین تره ...

من سال 89 فقط برگه تقریبا سفید دادم که به پاس حضور و شرکت در اسکیس 4 درصد به من دادن آیا امسال چند می شم
خدایی من دوبار توی اسکیس شرکت کردم که این دوتا از سخت ترین کنکورهای این دهه اخیر بودند
خدایا سپردیم به خودت

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه هایی که 1/50 کار کردن میشه بگن چه جوری این همه فضا رو تو شیتشون جا دادن
اگه پلانو دو طبقه هم میگرفتی، فضای نمازخونه تو طبقه اول به زور جا میشد مگر بجای 50 نفر استفاده کننده منظور طراح 5 نفر بوده که اشتباه چاپ شده بود!
بعدا سرویس بهداشتی و چایخانه و سلامگاه همشون می رفتند طبقه دوم:confused:

من 1:50 کشیدم همش هم جا شد
برای هر نماز گذار یه فضای 0.5 در 1 می خوای که جمعا می شه 25 متر فوقش 30 متر
برای سرویس 3 تا برای خانمها و 3 تا هم برای آقایان که با وضوخانه می شه هر کدام تقریبا 10 متر در مجموع 20 متر
برای چایخانه اگر 50 نفر همزمان بیان تقریبا 80 متر الی 100 متر می خواد
فروشگاه هم نهایتا 30 متر
سلام گاه هم حدودا 80 متر
50 متر فضای لابی و ورودی و ارتباطی
جمعش میشه 300 متر
300 متر میشه 17 *17
1:50 میشه 34*34 که به راحتی در شیت 35*50 جا می شه

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدایی اگه چیزی از ملاک ها برای نمره دادن از زبان استادها شنیدی اینجا نقل قول کن
دیگه قسم ات دادیم بگو دیگه سرمون درد گرفته

وقتی میانگین 20 تا 25 هست و نیمی هم زیر 20 شدن یعنی زیر 20 تایی ها احتمالا زیر هفت یا هشتن که میانگین شده 25 پس اون هایی که بالا شدن دوربر 40 هستن که تو هم ابراز امیدواری کردی که نمره بچه های باشگاه بالا ی 40 بشه

پس خدایی بیا همه چیز رو توضیح بده

من سال 89 فقط برگه تقریبا سفید دادم که به پاس حضور و شرکت در اسکیس 4 درصد به من دادن آیا امسال چند می شم
خدایی من دوبار توی اسکیس شرکت کردم که این دوتا از سخت ترین کنکورهای این دهه اخیر بودند
خدایا سپردیم به خودت

من نقدشون را نسبت به کار ها تا آنجا که شنیدم می گم...ولی همیشه استثنا زیاده .. پس خواهشند نگید چرا من این بودم اومد اون شدم ... من خودم عینا نقد می کنم.....
1. به کار های شبیه مسجد نمره بالا ندادن (تقریبا پایین دادن)
2. براشون مقیاس 1.50 مهم بوده
3. یکپارچکی کار مهم بوده .
4. عناصر عمودی و عمودی بودن خطور نما و برش مهم بوده ... (به عناصر عمودی خاص نمره بالا دادن )
5. در مورد نظر گاه حضرت معصومه نظر خاصی نداشتند ...
این عزیزان چیز زیادی نمی گن... حتی بعضی از این ها یکی می گفت اون یکی نمی گفت ..;)

soh-rab

عضو جدید
من نقدشون را نسبت به کار ها تا آنجا که شنیدم می گم...ولی همیشه استثنا زیاده .. پس خواهشند نگید چرا من این بودم اومد اون شدم ... من خودم عینا نقد می کنم.....
4. عناصر عمودی و عمودی بودن خطور نما و برش مهم بوده ... (به عناصر عمودی خاص نمره بالا دادن )
این عزیزان چیز زیادی نمی گن... حتی بعضی از این ها یکی می گفت اون یکی نمی گفت ..;)

از نقل قولت ممنون

ابرام نقدشون را نسبت به کار ها تا آنجا که شنیده گفت...ولی همیشه استثنا زیاده .. پس خواهشند نگید چرا من این بودم اومد اون شدم ... ابرام خودش عینا نقل کرده.....

پس خواهشند نگید چرا من این بودم اومد اون شدم

حالا باز هم همه چیز برای خودم در هاله ای از ابهام است چون من یه عنصر عمودی خاص از وسط فضای گنبد خانه اومده بیرون 1 به 50 کشیدم ولی تا یه حدی شبیه مسجد هست خیلی هم کار به حرم حضرت نداشتم
و در نهایت اینکه خدایا هر چه بهترین خیر هست پیش بیاد آمین

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم تا چه حد درسته اما من کارم که گذاشتم بچه ها دیدن به عناصر عمودی توجه کردم وسعی کردم عناصر سنتی به کار نگیرم جز ایوان و رواق که فکر نکنم سنتیه محض باشه. اما مقیاس من رو دیگه همه میدونند نه 1.50 بود نه 1.100 چون ننوشتم نمیدونم والا توکلم به خداست سال دومم بود اما دیگه ساله دیگه ای برای من نیست چون سال اول هیچی نخوندم 2000 شدم هیچی نشدم وامسال هم با این رتبه نمیدونم خدایا خودت همه بچه ها ر ومن رو کمک کن خیلی تلاش کردند همه

memar-86

عضو جدید

منم کارم شبیه مسجد شده.... شاید به خاطر گذاشتن ایوانه.....
فکر نکنم نظر گاه حرم مهم نباشه چون تو شیت اخر فقط یک پرسپتکیو از سلام گاه میخاستن منم یه پرسپتیکو بزرگ از ناظری که به حرم نگاه میکنه کشیدم

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای سرویس 3 تا برای خانمها و 3 تا هم برای آقایان که با وضوخانه می شه هر کدام تقریبا 10 متر در مجموع 20 متر
فروشگاه هم نهایتا 30 متر
سلام گاه هم حدودا 80 متر
جمعش میشه 300 متر
300 متر میشه 17 *17
بله درسته اما شما به اینکه زده بود پلان شیت اول همراه تحلیل سایت و پرسپکتیو پرنده بود جا نمیشده مگر اینکه اونها رو حذف کنید. اگر 1.50 مهمه چون واسه سوال بوده پس اینکه شیت اول چی بزارید هم مهم بوده که رعایت نکردین. بابا هرکسی هرجوری که کشیده میگه داورا وخودم میگیم همین درسته آفرین واسه شماها درست واسه ماها مردودی شماها عالم ونادون بس کنید دیگه سلایق شخصیتون رو هی نیایند اینجا بگید. اصلا شماها همتون قبول دانشگاه تهران ومردودی شورشو رو دیگه در آوردید بابا

archi_kim

عضو جدید
من تا حالا نشنیدم کسی مردود شده باشه.......................دوستم پارسال سفید داده بود ...7 درصد بهش دادن......یعنی به پاس حضورش :biggrin:
منم سال پیش سایت پلان نداشتم......27 شده بودم...در حالی که خواسته بودن
دوست من پارسال با رتبه 67 اسکیسش مردود شد و جایی قبول نشد :)

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز

مرسی حداقل از بلاتکلیفی در اومدیم

اگه بازم خبری دارید لطف میکنید بگید

archi_kim

عضو جدید
بازم میگم من خیلی میدونم خیلی......................:cool: ،بیابن دور من جمع شین زیر زبونی بدین شاید زبونم باز شد !حتی میدونم یکی از استاد ها رو یکی از شیت ها بالا آورده.... تا این جا رو داشته باشین بقیه اش رو نمیدونم کی بگم

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایننم بگم بقول یکی از اسیستای ایوان اسکیس حساب دودوتا چارتا نیست یهو یکی که دست قوی نداشته درصد بالا میگیره یا یکی که اصلا با مقیاس سوال کار نکرده

پارسال رتبه 1800 با اسکیس 85 در صد تهران قبول شد

مقیاس 1/50 پارسالم 1/100 کشید ولی دیتیل داده بود

فقط باید منتظر نتایج بود اسکیس خیلی غیر قابل پیش بینیه

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایننم بگم بقول یکی از اسیستای ایوان اسکیس حساب دودوتا چارتا نیست یهو یکی که دست قوی نداشته درصد بالا میگیره یا یکی که اصلا با مقیاس سوال کار نکرده

ای قربون کلامت دوست عزیز واسه همین روحیه توپت ایشالا یه جای توپ قبول شی

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم میگم من خیلی میدونم خیلی......................:cool: ،بیابن دور من جمع شین زیر زبونی بدین شاید زبونم باز شد !حتی میدونم یکی از استاد ها رو یکی از شیت ها بالا آورده.... تا این جا رو داشته باشین بقیه اش رو نمیدونم کی بگم
مگه میخوای عروس شی زیر زبونی میخوای؟:biggrin: بگو خب من میدونم نمیشه تیکه کلوم کی بود این؟؟؟؟:D بالا آورد رو منم شنیدم حتی حالش بد میشه کار طرف هم میاند تمیز کنند کلا با وایتکس پاک شده بعد گفتند دستی این بالا آورده به طرف 80% نمره دادند منم شنیدم

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله درسته اما شما به اینکه زده بود پلان شیت اول همراه تحلیل سایت و پرسپکتیو پرنده بود جا نمیشده مگر اینکه اونها رو حذف کنید. ا

کورش یه لحظه تیزی رو غلاف کن میخوام یه چیزی بگم، نزنیا:D

من الان فهمیدم مشکل از کجا بوده! تو در مورد اسکیس پارسال داری صحبت میکنی اینهمه مدت! پسر جوابای اسکیس عمارت نظرو شهریور 91 دادن دیگه چک نکردی مگه؟ اون اسکیس پارسال بود رو شیت اول پلان و پرسپکتیو میخواست:D امسال اصلا دید پرنده و چرنده نداشتیم که:D گفته یه پلان بدین و برنامه فیزیکی... بابا بگو دیگه اینهمه مدت رفیق من:D

------------------------------------------------------------------------

اعصابتونو خراب نکنید، اولا که اینا یه سری معیار کلی هستن، موقع داوری کلی استثنا پیش میاد، اصلا شاید داورا نکته هایی از کار شما برداشت کنن که خودتون نمیدونید. ثانیا با این شرایط همه با هم گند زدیم، اسکیسم رقابته، شما کم بزنید رقیبتونم کم میزنه، درصدا همه پایینه اینطور که میگن. ثالثا که جوابا شهریور میاد، 50 روز دیگه مونده، از الان وقت ناراحتی نیست، ایشالله آخرشم خوب میشه، فعلا از زندگی لذت ببرید.

archi_kim

عضو جدید

من الان فهمیدم مشکل از کجا بوده! تو در مورد اسکیس پارسال داری صحبت میکنی اینهمه مدت! پسر جوابای اسکیس عمارت نظرو شهریور 91 دادن دیگه چک نکردی مگه؟ اون اسکیس پارسال بود رو شیت اول پلان و پرسپکتیو میخواست:D امسال اصلا دید پرنده و چرنده نداشتیم که:D گفته یه پلان بدین و برنامه فیزیکی... بابا بگو دیگه اینهمه مدت رفیق من:D

اعصابتونو خراب نکنید، اولا که اینا یه سری معیار کلی هستن، موقع داوری کلی استثنا پیش میاد، اصلا شاید داورا نکته هایی از کار شما برداشت کنن که خودتون نمیدونید. ثانیا با این شرایط همه با هم گند زدیم، اسکیسم رقابته، شما کم بزنید رقیبتونم کم میزنه، درصدا همه پایینه اینطور که میگن. ثالثا که جوابا شهریور میاد، 50 روز دیگه مونده، از الان وقت ناراحتی نیست، ایشالله آخرشم خوب میشه، فعلا از زندگی لذت ببرید.

منم اومدم بش همینو بگم بعد گفتم بیخیال بذار خوش باشه ;)

archi_kim

عضو جدید
مگه میخوای عروس شی زیر زبونی میخوای؟:biggrin: بگو خب من میدونم نمیشه تیکه کلوم کی بود این؟؟؟؟:D بالا آورد رو منم شنیدم حتی حالش بد میشه کار طرف هم میاند تمیز کنند کلا با وایتکس پاک شده بعد گفتند دستی این بالا آورده به طرف 80% نمره دادند منم شنیدم
نه میگن چون طرف 1/100 کشیده بوده استاد طاقت بریده:w09::hate:

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز

بابا رفیق حس حال ندارم اون از وضع بازار کار وگند خوردن تو خرید وفروش که آچمز موندیم همینوطری اینم از اسکیس اما در کل گفته بود فضای باز وبسته وفضاهای پروخالی خب یعنی پرسپکتیو پرنده در حد یک چیز خیلی کوچیک وجمع وجور وبرنامه فیزیکی وتحلیلی هم خب معلومه دیگه خب تو یه شیت جا نمیشه دادا

soh-rab

عضو جدید

یعنی بیایم شیراز ...چطوری دورت بگردیم اول این رو روشن کن
زیر لفظی چی می خوایی می خوایی من با توکلی صحبت کنم بگم 5 درصد از نمره ی اسکیسم رو بده به تو
یا
عروس خانم رفته از استادش اجازه بگیره که بگه یا نگه:smile:
چقدر ناز میارین خب بگین دیگه

یعنی صفر دادن؟ یعنی توی علی آباد کتول هم قبول نشد؟
خوش حدس نزد که چه چیز باعث مردودیش شده؟؟؟
لطفا اگه نمی دونید ازش بپرسید و ما رو هم در جریان قرار بدهید

خود این قبول شدن ها و نشدن ها نشان دهنده غلط بودن مسیری هست که سازمان سنجش و در کل وزارت علوم در گزینش دانشجو در پیش گرفته

به نظر من این سیستم مشکل داره باید راه حلی براش ارائه کرد
من می گم باید مثلن 5 نوع اسکیس مختلف در 5 روز برای معماری برگزار بشه و میانگین این ها ملاک عمل قرار بگیره تا کسی بر حسب شناس قبول نشه بلکه بر حسب توانایی هاش قبول بشه و حتی یه بخشش باید با نرم افزار باشه
البته فکر کنم این اتفاق در 20 سال آینده می افته اگر هم زودتر بیفته من خدا رو شکر می کنم

النازا

عضو جدید
بچه ها یعنی به 1به 100 کشیده ها چقدرکمتر دادن من استرس گرفتم کارم اصلا شبیه مسجدنشده ولی کاملا 1به 100 کشیدم

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا بیخیِِِِِِِِِِِـــــــــــــــــــــــــــال آخه استرس چی دارین؟؟ هرچی خدا بخواد همون میشه الانم به جای این حدس و گمونا و استرس وارد کردن به خودتون از زندگیتون لذت ببرین .به جان خودم دیگه این لحظه ها برنمیگردنا پیرشدیم رفـــــــــــــــــــــــــــــــــــــت...

ماژیک

عضو جدید
سلام
میخواید بدونید کار هاتون چه در صدی می گیره
به دانشگاهتون رجوع کنید
بین 5تا از اساتید طرحتون چقدر اختلاف سلیقه وجود داشت؟
تا حالا یکی از طرحاتون رو با چند استاد قابل کرکسیون کردید؟
برای من که هر کسی یه چیزی می گفت
یه یکی می گفت کارت در حد لالیگا
اون یکی می خندید می گفت این چی
داوررررررررررررررررری اسکیس کاملا سلیقگی
پس خودتون رو خسته نکنید
تازه فک کنید موقع داوری خودتون نیستید که قصه حسین کرد شبستری ایده هاتون بگید و داور تحت تاثیر قرار بدید
امیدوارم هممون موفق بشیم
بخصوص بچه هایی که رتبه هاشون سر مرز

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یعنی به 1به 100 کشیده ها چقدرکمتر دادن من استرس گرفتم کارم اصلا شبیه مسجدنشده ولی کاملا 1به 100 کشیدم
تا نتایج نیاد معلوم نمیشه هرکسی هرجور کشیده میگه همینجوری داورها صحیح میکنند نگران نباش منم 1.100 زدم

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من اینو نگفتم که شما استرس داشته باشید... نگاه کنید من استادم در منظر نامی بسیار آشنا داره و ایشون استاد دانشگاه بهشتی و سالیان دراز مدیر گروه منظر بهشتی بودن ... ایشون گفت ما سال 89 رفتیم کار های منظر را نقد کنیم ... دور اول ایشون کار ماکسش را استاد دیگه مین داد... دیدن اوضاع خیلی بد این را منحل کردن رفتن و با هم داوری کردن شاید فرجی بشه . که نشد و بماند که چه اتفاقاتی افتاد .... واقعا جلسه ژوژمان خر تو خر و اصلا معلوم نیست چی از داخلش میاد بیرون ... من کلیتو گفتم ... جزئیاتو کسی نمی دونه ... پس الکی استرس نداشته باشید ...;) امیدتون به خدا باشه /....;)

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
امسال از اون سال هایی که خدای به خیر بگذرونه .. بذارید آخرین خبرو بدم .... نیمی از کار ها زیز 20 شده .. :confused: میانگین هم می گن بین 25 تا 20 .... البته من امیدوارم بچه های باشگاه بالای 40 بزنند .. خدا به دادمون برسه ... من نقد شون را نمی گم چوون ظاهرا خیلی بد بوده .. یک سری چیز های عجیب ملاک عمل شده . امیدوارم همگی درصد خوبی بزنید ...

واقعا
تا حالا تو زندگی ام اینقدر کم نیاوارده بودم
وقتی توی زندگی به زیر نقطه صفر رسیدم گفتم بی خیال که نمره ام چنده خودمو با هر باقیمونده توانی که داشتم جمع و جور کردم که برای تنها راه باقیمونده زندگی ام که به عقل من نوعی می رسید همه تلاشمو بگذارم
مهر...ابان....اذر....دی....بهمن....اسفند....فروردین....اردیبهشت....خرداد....
خستگی راه تهران
خستگی خودم
تمرینای پی در پی و روزانه ام
و هزار تای دیگه
تا که شد اسکیس
و ...
من دیگه بریدم فرت فرت شدم....دیگه نمی دونم حتی باید به چی فکر کنم
باشه بچه ها از هم صحبتی با شما خیلی خوشحال شدم.
خداحافظ;)

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا
تا حالا تو زندگی ام اینقدر کم نیاوارده بودم
وقتی توی زندگی به زیر نقطه صفر رسیدم گفتم بی خیال که نمره ام چنده خودمو با هر باقیمونده توانی که داشتم جمع و جور کردم که برای تنها راه باقیمونده زندگی ام که به عقل من نوعی می رسید همه تلاشمو بگذارم
مهر...ابان....اذر....دی....بهمن....اسفند....فروردین....اردیبهشت....خرداد....
خستگی راه تهران
خستگی خودم
تمرینای پی در پی و روزانه ام
و هزار تای دیگه
تا که شد اسکیس
و ...
من دیگه بریدم فرت فرت شدم....دیگه نمی دونم حتی باید به چی فکر کنم
باشه بچه ها از هم صحبتی با شما خیلی خوشحال شدم.
خداحافظ;)
همه خسته شدیم اما هنوز چیزی معلوم نشده معماری واقعا تو همه رشته ها از همه سخت تره. ایشالا قبولی تو که نمیدونی چی شده پس امید داشته باش منم نا امید بودم اما دیدم تنها با امید هست که زنده موندیم پس خسته نشو وبمون حداقل اینجا همگی باهم یکم از استرس هم کم میکنیم البته برخی دوستان لطف استرس رو دارند که میدند اما خب ذات کسی رو نمیشه تغییر دادم باید همون فاز خنده باشیم تا این مسائل هم کم شه. پس بمون دوست گرامی
دوستانی که هی میایند میگید استادمون گفته فلانه لطفا سعی کنید به استید گرامی بگید فایل صوتیشون رو هم بدند ونام ببرید از این اساتید نمیدونم چرا اساتید شما دقیقا همون کارایی که خودتون زدید رو میگند؟؟؟ احیانا این اساتید خاله وبابا ماماناتون نیستن؟ چون واقعا نظرات اساتید شما به خودتون نزدیک نیست کپ همید;):D

آخرین ویرایش:

milad-karimi

عضو جدید
خواهشا هرکی چیزی در مورد داوری میدونه بیاد بگه که با حرفای ebram0412 یه مقایسه ش کنیمو.... جمع بندی کنیم ببینیم چه خبره....
فروشگاه هم نهایتا 30 متر
سلام گاه هم حدودا 80 متر
جمعش میشه 300 متر
300 متر میشه 17 *17

arch 1 teh

عضو جدید
archi_kim; ] بازم میگم من خیلی میدونم خیلی......................:cool: ،بیابن دور من جمع شین زیر زبونی بدین شاید زبونم باز شد !حتی میدونم یکی از استاد ها رو یکی از شیت ها بالا آورده.... تا این جا رو داشته باشین بقیه اش رو نمیدونم کی بگم[/ QUOTE
چون یقین دارم که میدونی،مبلغو اعلام کن خودم تنهایی واسه همه بچه های باشگاه حساب میکنم،فقققققققققققققققققققققططططططططططططططط سریع ترررر بگووووووووو،.......................منتظریم خانم مهندس archi kim

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا