بررسی آزمون اسکیس کنکور کارشناسی ارشد 94 - ایستگاه آتشنشانی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها حساس نشوید !!! اولا بچه های شقاقی راضی نبودند ! بغل دستی من شاگرد شقاقی بود اصلا راضی نبود !!! .
دوما خیلی از بچه ها بخاطر شرکت در ورکشاپ بسیار دارای سرعت عمل خوبی هستند و یادگرفتند چطورباید یک شیت معماری در 3 تا 4 ساعت بست !
هیچ کس هیچ جا تقلب نکرد ...
این بچه ها خیلی از طرح ها در ذهن چند نمونه دارند و سر اسکیس پیاده می کنند ...
البته خیلی هاشون دوست عزیز طرح های که می زنند شبیه ایستگاه اتش نشانی نیست ...
بغل دستی من هم همین کار که شما گفتید کرد اما طرحش شبیه کاروانسرا بین راهی بود تا ایستگاه اتش نشانی ...
موفق باشید ...
سرعت عمل و طرح ذهنی رو میتونم قبول کنم ولی اینکه بدون نگاه به فضاهای خاسته شده و مهمتر از همه بدون نگاه کردن به سایت بتونی طرحشو بزنی رو یکمی سخته باور کنم!

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید به دوستان عزیزم

من هنوز داشتم موضوع رو تحلیل میکردم و فضاهاش در میاوردم دیدم کناریم پلانا رو زد رفت رو پرس دیگه اعتماد بنفسمو از دست دادم طرف برش رو رو حفظی کشید یعنی پلانو نگا نمیکرد !برگ پلانشو روشو برگردوند که من نبینم و گذاشت سمت من خدایش عجب حافظ تصویری قویی داشته که بدون نگاه به پلان برش میزده مدیونید فک کنید مسله دیگه ای بوده ها!!
همیشه گفته میشه ک سر جلسه امتحان روی برگه ی بغل دستی رو نگاه نکنید، دلیلشم خودتون گفتین کاهش اعتماد به نفس، و در واقع این نگاه کردن اصلا به نفع نیست. اینکه برش رو حفظی کشیده دلیلش تمرین زیاد و تسلط به محور طراحی هست، میدونید دیگه هر کسی ک زیاد تمرین می کنه اصطلاحا میگیم که برای خودش یک خط داره یا خط طراحیش اینه، ایشون قبل طراحی محور برش رو انتخاب کردن و برش رو از روی محور زدن، بله در این صورت دیگه نیازی نیست نگاه کنه به پلان چون همیشه سیستم طراحیش اینه. (حالا من کاری ندارم ک دست های غیبی در کار بوده یا نه)

چون خودم این موضوع رو تمرین کرده بودم راضی ام
من واقعیتش چون کارشناسی رو تو یکی از دانشگاهای خوب تهران خوندم همه این کسایی که الان برای خودشون اسم و رسم دار شدن کاملا میشناسم !
رام این جالب بود که این کسایی که اسکیس تدریس می کنن چطور تو باور بچه ها نفوذ کردن که بدون ما نمیتونین قبول بشین !
شاید این جملات برای افراد ذیفع خوش نیاد اما معماری به تمرین و پشتکار نیاز داره تا اوستاد !
موفق و سربلند باشید .
در واقع ما خودمون خواستیم که اونا تو باور ما نفوذ کنن و البته وقتی کنکور 92 رو دادیم و به ما گفتن که فلان استاد 12 تا از سوالای تاریخ رو حدس زده و به شاگرداش گفته، حق بدید که این باور ایجاد بشه!

قطعا تلاش تلاش و تلاش لازمه اما چه کسی میتونه نقش یک نفر که استاد هست در این راه رو نادیده بگیره؟ اگه قراره یک راه رو شما دو ساعته بپیمایی، جا گذاشتن جای پای یک نفر که مسیر رو پیموده ده دقیقه ای می رسوندت!

بچه ها حساس نشوید !!! اولا بچه های شقاقی راضی نبودند ! بغل دستی من شاگرد شقاقی بود اصلا راضی نبود !!! .
دوما خیلی از بچه ها بخاطر شرکت در ورکشاپ بسیار دارای سرعت عمل خوبی هستند و یادگرفتند چطورباید یک شیت معماری در 3 تا 4 ساعت بست !
هیچ کس هیچ جا تقلب نکرد ...
این بچه ها خیلی از طرح ها در ذهن چند نمونه دارند و سر اسکیس پیاده می کنند ...
البته خیلی هاشون دوست عزیز طرح های که می زنند شبیه ایستگاه اتش نشانی نیست ...
بغل دستی من هم همین کار که شما گفتید کرد اما طرحش شبیه کاروانسرا بین راهی بود تا ایستگاه اتش نشانی ...
موفق باشید ...
بله، اکثرا چند طرح رو در ذهن حفظ می کنند و سر جلسه فقط دنبال انطباق زیر فضاهای سوال با ذهنیات خودشون هستند. من ب شخصه تجربه کردم. در واقع اون چیزی که تو ذهن اونهاست تبدیل میشه به آتش نشانی، همه ی فضاها یه ورودی میخوان، یه رسیپشن جلو و حوزه بندی، غیر اینه؟

سرعت عمل و طرح ذهنی رو میتونم قبول کنم ولی اینکه بدون نگاه به فضاهای خاسته شده و مهمتر از همه بدون نگاه کردن به سایت بتونی طرحشو بزنی رو یکمی سخته باور کنم!
نمیشه گفت چون یکی یه چیزی کشیده اون نفر اول میشه! شایدم بشه اما شاید طرف اینقدر کنده که فقط یه سری مدارک رو کشیده بدون توجه به موضوع و کار رو تمام شده تحویل داده. ایشون زا کسی که آتش نشانی کشیده و کارش ناقصه امتیازِ بیشتری خواهد داشت.

]

keyvan2006

عضو جدید
سلام
شب همگیتون بخیر
یه سوال داشتم امید وارم جواب بدین
من پلان ها رو خوب کشیدم ( فقط مدادی بدون راندو)ولی فرصت نشد مدارک دیگه رو تکمیل کنم وقتم تموم شد حالا به فرض اینکه پلانام به نظر کسایی که تصحیح میکنن خوب باشه نمرم میتونه چند باشه

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام خدمت دوستان تصویر با کیفیت و وضوح بالاتر از برگه سوال آزمون اسکیس

پیوست ها

• معماری اسکیس 94.zip
    264.7 کیلوبایت · بازدیدها: 8

keyvan2006

عضو جدید
سلام
شب همگیتون بخیر
من پلان ها رو خوب کشیدم ( فقط مدادی بدون راندو)ولی فرصت نشد مدارک دیگه رو تکمیل کنم وقتم تموم شد حالا به فرض اینکه پلانام به نظر کسایی که تصحیح میکنن خوب باشه نمرم میتونه چند باشه

شهید یوسف الهی

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام
واقعا بایدبگم که خیلی جلسه بی نظم بود من برگمو تخویل دادم وسایلمو جمع کردم اومدم میام میبینم هنوزی سری ازبچه ها برگشون تحویل ندادن و دارن راندو میکنن اخه این یعنی چی!!!!
یا مراقب به ما اجازه نمیدن برگه سوال برگردونیم اون وقت برمیگردم میبینم که بقل دستیم در حال دراوردن نکات سوال!!!!
سوال هم اسون بود ولی من وقت کم اوردم با اینکه خودم تو خونه این موضوع کار کرده بودم!
درکل:(:cry:

moomidi

عضو جدید
خوب نباید که لزوما پلان طبقه دوم رو کامل بسازی-ضمن اینکه کلی هم مساحتش زیاد بود و جمعا میشد یک و نیم طبقه شایدم کمتر

z.d.h

عضو جدید
بچه ها اگه یکی نمای شرقی رو حواسش نباشه 1/200 بکشه چی میشه؟واینکه زیربنای کل یکم بیشتر باشه.آیا لزوما باید این متراژایی که داده جمع بشه دقیق این بشه زیربنا؟یکی ازم پرسید نمیشه آشیانه زیرزمین باشه و استراحتگاه طبقه اول؟یعنی در 3 لول.من الان جمع زدم غیر این 2 تا 700 متر فضا میمونه که همکف میمونه

nasrin_arch

عضو جدید
سلام
خسته نباشید بچه ها
عملکردی شدن موضوع اسکیس امسال برای من که خوب نشد
کنار منم یه پسر نحیف نشسته بود . 15 دقیقه اولو مثل دیوونه ها با خودش صحبت میکرد . اخر سر بهش اعتراض کردم که قراره کار کنی نه صحبت . خداییش اخرای ازمون به طرحش که نگاه کردم دیدم محشررررر . امیدوارم هر کس به اندازه زحمتش نمره خودشو بگیره و حق کسی پایمال نشه

nasrin_arch

عضو جدید
بچه ها اگه یکی نمای شرقی رو حواسش نباشه 1/200 بکشه چی میشه؟واینکه زیربنای کل یکم بیشتر باشه.آیا لزوما باید این متراژایی که داده جمع بشه دقیق این بشه زیربنا؟یکی ازم پرسید نمیشه آشیانه زیرزمین باشه و استراحتگاه طبقه اول؟یعنی در 3 لول.من الان جمع زدم غیر این 2 تا 700 متر فضا میمونه که همکف میمونه

امضای زیر نوشته هات کشت منو ( یا به قول یه نفر : کشت امضای بکنه زیر نوشته هات منو)
:w18:

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
بالاخره همه ی آزمونا تموم شدن

برگه سوالا رو که گذاشتن زمین از پشتش دیدم نوشته ایستگاه اتش نشانی(قبلا کار نکرده بودم) تا قران خوندن تموم بشه یکم تو فکر بودم اما تو عرض 2-3دیقه خودمو جمع کردم و رفتم که شیتامو کار کنم نمیدونم نظر طراح چی بوده من هرچی بلد بودم کشیدم وقت کم نیاوردم همه ی مدارک رو هم کامل کشیدم .....من نمیدونم شقاقی یا هر کس دیگه ای سوالارو میدونه یا نه گفته بوده یا نه اگر میدونسته و گفته خودش میدونه و وجدانش بچه های دیگه هم همچنین بعضی وقتا بعضی موفقیتا از خود شکست تلخ تره پس به این چیزا فکر نکنید هر کسی سطح خودشو بهتر میشناسه ......ان شا الله بهترین اتفاق برای هر کسی خواهد افتاد

سوال منظر و طراحی داخلی از دیدگاه من سخت نبود اما داخلی به اسکیس داخلی شبیه نبود بیشتر به معماری شبیه بود اما 100در100باید با دید طراح داخلی بهش نیگا میشد هر دو رو سعی کردم تکمیل کنم مدارکشو و شیتام کامل باشه دیگه بقیه اش دست من نیست امیدوارم قضاوت عادلانه ای صورت بگیره

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
اوووووووووف
امان ازین کنکور معماری... آخر ما باید سر به بیابون بذاریم
اخه اون همه ریز فضا :crying:
من نرسیدم مدارکمو کامل کنم .... مقطع و پرس خارجی نکشیدم
من تا حالا دیتیل میله ی فرود ندیده بودمممممم
تازه محوطه ی باز رو هم طراحی نکردم:confused:
آخه کدوم طراحی همه ی استاندارد هارو با هم حفظه ....
منم شنید که ی عده حتی ساعت 11 با تحویل شیتهای کامل جلسه رو ترک کردن:D
البته من خودم سرمو از رو برگم بلند نکردم و کارای اطرافیانم رو حتی اخر جلسه هم نگاه نکردم

ولی در کل با توجه به اینکه هیچی کار نکرده بودم راضی ام از خودم :smoke:

ایشاالله که همه ی دوستان نتیجه ی زحمتاتونو میگیرین
نا امید نباشید دوستای خوبم:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:
خدا نمیذاره حق کسی ضایع بشه
راضی باشیم به خیری که خدا برامون میخواد

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشید بچه ها
کنار منم یه پسر نحیف نشسته بود . 15 دقیقه اولو مثل دیوونه ها با خودش صحبت میکرد . اخر سر بهش اعتراض کردم که قراره کار کنی نه صحبت . خداییش اخرای ازمون به طرحش که نگاه کردم دیدم محشررررر . امیدوارم هر کس به اندازه زحمتش نمره خودشو بگیره و حق کسی پایمال نشه

:surprised::surprised::surprised::surprised:

reza-x

عضو جدید
موضوع امسال و اکثرا تو کلاس های اسکیس با اساتید مختلف حداقل یکبار کار شده...این حرفام که مثلا فلان استاد سوال و میدونسته و ... بیشتر بازارگرمی برای کلاس های سال آینده شونه...خیلی از بچه ها این موضوع و کار کردن و با تسلط سر جلسه اسکیس زدن...امیدوارم هر کسی اندازه زحمتی که کشیده نتیجه شو ببینه

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
شب همگیتون بخیر
نمیشه پیش بینی کرد درواقع هر مدرکی یه درصدی داره و اون مدرک وقتی درصده کاملی رو میگیره که نکاتی که مده نظرشون بوده رعایت بشه...پس بهش فکر نکنید و به خدا بسپارید از اینجا به بعدش رو

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشید بچه ها
فکر کنم اون پسر نکته انحرافی ازمون بوده نسرین جان اخه حوزه امتحانی دخترا و پسرا یه جا نمیشه :D

nasrin_arch

عضو جدید
فکر کنم اون پسر نکته انحرافی ازمون بوده نسرین جان اخه حوزه امتحانی دخترا و پسرا یه جا نمیشه :D

سحر جون کاش اینقدر زود نمیگفتی ...
:gol::cowboy:
اخه یکی نیست به این بچه ها بگه از یه طرف مونده نمره خودش چی میشه از طرفی هم با نگاه کردن به نفر کناریش بهش نمره میده
با یکی دو نفر که اسم اقای شقاقی یا هر استاد محترم دیگه که میارن زودی تحت تاثیر قرار میگیرن . یکی میگه فلانی خوبه یکی دیگه از بیخ و بن اون استادو با حرفاش خشک میکنه
به نظر من تا نمره ها اعلام نشه خودمونو اذیت نکنیم بهتره . سال پیش یکی از دوستام گفت کارش افتضاح بوده . استادشم بعد از امتحان و حرفای دوستم حرفاشو تایید کرد . زمان اعلام نتایج نمرش 60 شد
یکی دیگه از دوستام توی ازمون عملی مطالعات فرصت پاکنویس کردن مقالشو نداشته . میگفت اوضاع چرکنویسش اونقدر افتضاح بوده که خودشم چند روز دیگه اگه بهش میدادن نمیتوتنسته دست نوشته خودشو بخونه . باور کنید بچه ها نمرش بالای 60 شده بود . فقط اینو میدونم کسانی که به عنوان داور میشینن برای نمره دادن ادمای باشعوری هستن . میفهمن مسیر ذهنی ترسیم کننده رو . حالا ممکنه برخی از نواقصات توی ترسیمش وجود داشته باشه یا تر و تمیز نباشه ولی نمره خوبی میگیره

آخرین ویرایش:

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرتون برای قبولی تو غیرانتفاعی ها بااین سوال امساااااال ،درصدش بالاتر میره یا نه؟؟؟من پلان هارو کشیدم.ی نما ،ی مقطع.پرسپکتیوم حجمشو دراوردم ناظر نشد ،با دیاگرام ها و ایده های طرحم .بنظرتون چ حدودی میشهه درصدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

keyvan2006

عضو جدید
سلام
شب همگیتون بخیر

mas6969

عضو جدید
سلام
شب همگیتون بخیر
سلام
استادما میگفت یکی از شاگردهاش در سالی که ورزشگاه تختی موضوع داده بودند پلان فقط کارکرده بود بهش 60 درصد داده بودند،امیدوارم برای شماهم چنین اتفاقی بیفتده،البته احتمالا امسال سطح درصدها کاهش پیدا کنه مثلا بیشترین و بهترین درصد 50 باشه که معادل 80 یا بیشتر سال گذشته هست.

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام همگی خداقوت
انشالا بهترین نتیجه رو بگیرید:)
موضوع داخلی چی بود؟؟ کسی سوالو نداره؟؟

فرزند ققنوس

عضو جدید
بقل دستی من که مثل پلاتر فقط داشت سریع می کشید . پرسپکتیوش خیلی واسم آشنا بود یک مرکز خرید طلا توی مشهد عینا شبیه پرس اون بود . من همه مدارکو کشیدم فقط با مداد رنگی تونستم یک خورده رنگ بزنم ولی اصلا اومیدی ندارم . چون بچه هایی که کنار من بودن خیلی حرفه ای کار زده بودن سازه چادری برای پرسپکتیو داخلی به خدا همونجا مخم هنگ کرد کارشون خوب بود منم که ایدم برای نما شماره 125 و نشانه آتش نشانی بود یک سناریو هم واسه برش دادم که ایمنی و خطر رو تو برش به مخاطب خودش بیان می کرد پلانم که ورودی اصلی به بخش اداری رو رو از قسمت پخ دادم بچه ها به نظرتون درست بو د کارم . خدایا چنان کن سرانجام کار تو خوشنود باشی و ما رستگار .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا