بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

mbamiri

عضو جدید
ببخشید دوست عزیز. کامنتمو اصلاح کردم. سوال 62گزینه 1 از روی کد سوال ماهان درسته.
سوال 65 2/3 میشه. نمیتونم پاسخنامه ی کاملشو بذارم. الان که میرم سایت ماهان واسم باز نمیشه! مسخرشو درآورده.:mad:
دوست عزيز از كدوم قسمت سايت ماهان بايدسوال وكليدو ورداشت؟من هركاري ميكنم نميتونم وارد آزمون اينترنتي بشم.

tjsme

عضو جدید
سلام به همه . کسی میتونه سوال 105 رو برام توضیح بده و بگه کدووم گزینه جواب درسته؟ خیلی از همتون ممنون

fandoghii

عضو جدید
عزیز من طبق نکته ی اخر سوال که گفته دما ها ثابت میمونه گفتم.چون انتقال حرارت جابجایی و هدایت باید باهم برابر باشه پس اون طرفی که جابجایی هست رو میشه مبنا قرار داد و حل کرد.

fandoghii

عضو جدید
در مورد برگشت ناپذیری:
سیکل برایتون سیکل بازگشت پذیره و میزان بازگشت ناپذیری صفر هست.توی کتاب راهیان ارشد هست که نوشته سیکل برایتون از 4 فرایند برگشت پذیر.......

pazza_inter

عضو جدید
در مورد برگشت ناپذیری:
سیکل برایتون سیکل بازگشت پذیره و میزان بازگشت ناپذیری صفر هست.توی کتاب راهیان ارشد هست که نوشته سیکل برایتون از 4 فرایند برگشت پذیر.......
اگه راهیان ارشد اینو نوشته که باید درشو تخته کرد
شاید منظورش برگشت پذیر داخلی باشه؟
ولی از صورت سوال معلومه که برگشت ناپذیره .انتقال حرارت از دو جسم با دمای مختلف مصداق بارز برگشت ناپذیریست

the great leader

عضو جدید
در مورد برگشت ناپذیری:
من یادمه استرلینگ و اریکسون مثل کارنو بازگشت پذیر فرض میشدند نه برایتون.منطقی هم نیست که یک سیکل عملی که همه جا داره به کار گرفته میشه رو بازگشت پذیر فرض کنیم

the great leader

عضو جدید
سلام به همه . کسی میتونه سوال 105 رو برام توضیح بده و بگه کدووم گزینه جواب درسته؟ خیلی از همتون ممنون
تنها سوال دینامیک و ارتعاشات بود که من با خامی هر چه تمامتر گول طراح رو خوردم و با وجود تسلط نسبی ای که بر روی مبحث داشتم غلط زدم.جوابش خیلی طولانیه.برو مثال حل شده ی صفحه 97 کتاب راهیان چاپ چهارم رو بخون که حلش هم سه صفحه است!فقط یادت باشه که پارامتر امگا در صورت سوال کنکور،در راهیان با اسم تتا دات معرفی شده و امگا در راهیان چیز دیگه ایه.ضمن اینکه باید روی جوابی که راهیان پس از سه صفحه حل بهش رسیده کمی ساده سازی انجام بدی تا به جواب مورد نظر سوال کنکور برسی!
طولانی ترین گزینه پاسخ صحیح بود

shahab.ab

عضو جدید
دوست عزيز از كدوم قسمت سايت ماهان بايدسوال وكليدو ورداشت؟من هركاري ميكنم نميتونم وارد آزمون اينترنتي بشم.

اگه ثبت نامتو کامل انجام داده باشی. یه گزینه جدید میاد به نام کنکور ارشد 90 (یه همچین چیزایی) بعد آزمونو آنلاین میزنی درصدتو نشون میده و همینطور کلید سوالا رو. از اون به بعد میتونی بری به قسمت کارنامه ها و دوباره کلیدارو ببینی و بررسی کنی.
پیش نهاد میکنم صبر کنی تا کلید سنجش بیاد این خیلی غلط داره!!!

mbamiri

عضو جدید
اگه ثبت نامتو کامل انجام داده باشی. یه گزینه جدید میاد به نام کنکور ارشد 90 (یه همچین چیزایی) بعد آزمونو آنلاین میزنی درصدتو نشون میده و همینطور کلید سوالا رو. از اون به بعد میتونی بری به قسمت کارنامه ها و دوباره کلیدارو ببینی و بررسی کنی.
ممنون. رياضيشو تونستم برم .سوال 50مگه سينوسي نميشه؟؟؟!!!

the great leader

عضو جدید
اگر احیانا هنوز کامل دستگیرت نشده که باید چکار کنی:میری به آدرسه http://mportal.mahanedu.ir/ و از بالای صفحه سمت راست،روی ثبت نام داوطلب کلیک میکنی.اونجا ازت یه شماره موبایل و یه دونه ایمیل میخواد و در نهایت نام کاربریت میشه همون شماره موبایل بدون صفر اولش و پسورد هم به همون شماره موبایل ارسال میشه.وقتی با این نام کاربری و کلمه عبور وارد شدی از عناوینی که سمت چپ صفحه وجود داره آزمون اینترنتی سراسری ارشد 90 رو انتخاب کن.صفحه جدید که باز شد،خط دوم شرکت در آزمون اینترنتی رو وارد بشو.از این جا به بعدش تابلوه.

mbamiri

عضو جدید
اگر احیانا هنوز کامل دستگیرت نشده که باید چکار کنی:میری به آدرسه http://mportal.mahanedu.ir/ و از بالای صفحه سمت راست،روی ثبت نام داوطلب کلیک میکنی.اونجا ازت یه شماره موبایل و یه دونه ایمیل میخواد و در نهایت نام کاربریت میشه همون شماره موبایل بدون صفر اولش و پسورد هم به همون شماره موبایل ارسال میشه.وقتی با این نام کاربری و کلمه عبور وارد شدی از عناوینی که سمت چپ صفحه وجود داره آزمون اینترنتی سراسری ارشد 90 رو انتخاب کن.صفحه جدید که باز شد،خط دوم شرکت در آزمون اینترنتی رو وارد بشو.از این جا به بعدش تابلوه
.
ممنون. بعضي سوالا جلوشون هيچ گزينه اي رو نميزنه قضيه چي ؟حذف كرده؟

gladiatur

عضو جدید
سلام دوستان منم به امید خدا میخوام شروع کنم. دارم کتابها رو میخرم کم کم
که از هفته آینده استارت بزنم. فقط خیلیها اشاره کرده بودند که از هر باکس یه درس رو همزمان بخونیم.
من میخوام از ریاضی 1 و استاتیک شروع کنم.
ریاضی 1 رو که قراره کتاب آقاسی بخرم.(حالا نمیدونم از همین ویرایشهای در بازار باید خرید یا منتظره چاپ و ویرایش جدید باشم)
استاتیک برای درس و تست از چه کتابی خوبه استفاده کنم که جامع و کامل باشه. کتاب مریام کامل هست ولی کنکوری درس نداده و تست هم که نداره.

the great leader

عضو جدید
79و81و82رو چي بدست آورديد؟
بر اساس فرم دفترچه ای که ماهان گذاشته میشه:
79)4
80)1
81)4
که 79 احتمالا تنها غلط جامداتی من باشه.
سوالایی که حذف کرده فکر نمی کنم به دلیل بلد نبودن بوده باشه چون بعضی هاشون خیلی تابلو هستند.به نظرم یا به دلیل بی نظمی واردشون نکردن یا اینکه قراره بعدا حلش کنن و فعلا گفتن همینا رو که حل کردیم بذاریم تا ببینن ملت،بقیه رو هم اضافه میکنیم.
الله اعلم!

آخرین ویرایش:

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
بر اساس فرم دفترچه ای که ماهان گذاشته میشه:
79)2
80)1
81)4
که 79 احتمالا تنها غلط جامداتی من باشه.
سوالایی که حذف کرده فکر نمی کنم به دلیل بلد نبودن بوده باشه چون بعضی هاشون خیلی تابلو هستند.به نظرم یا به دلیل بی نظمی واردشون نکردن یا اینکه قراره بعدا حلش کنن و فعلا گفتن همینا رو که حل کردیم بذاریم تا ببینن ملت،بقیه رو هم اضافه میکنیم.
الله اعلم!
فکنم 79 -3 بشه اگه از دایره موهر بری و تنش برشی ماکزیمم حساب کنی
این سوال
75و 78 درست زده چه جوریه
من که 75-4
78-4 یعنی جفتش غلطه

alimec

عضو جدید
تنها سوال دینامیک و ارتعاشات بود که من با خامی هر چه تمامتر گول طراح رو خوردم و با وجود تسلط نسبی ای که بر روی مبحث داشتم غلط زدم.جوابش خیلی طولانیه.برو مثال حل شده ی صفحه 97 کتاب راهیان چاپ چهارم رو بخون که حلش هم سه صفحه است!فقط یادت باشه که پارامتر امگا در صورت سوال کنکور،در راهیان با اسم تتا دات معرفی شده و امگا در راهیان چیز دیگه ایه.ضمن اینکه باید روی جوابی که راهیان پس از سه صفحه حل بهش رسیده کمی ساده سازی انجام بدی تا به جواب مورد نظر سوال کنکور برسی!
طولانی ترین گزینه پاسخ صحیح بود
:surprised::surprised:

بالا