بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

shahab.ab

عضو جدید
از بس در باره ی این سوال ضریب اطمینان بحث کردین، دیگه یادم نمیاد کدوم گزینه رو زدم :eek:

دوستان اونایی که تخمین رتبه میخوان گرایش رو هم علام کنن!!! ;)

alimec

عضو جدید
علی جون راستی تو نگفتی کنکور چی کار کردی؟
اون موقع که اینجا بحث بود خواب بودی, نه؟:D
خوب شد؟ در حد انتظار بود؟ درصد میگیری یا صبر میکنی تا نتایج بیاد؟؟
خواب/ لاست ...
یه خورده بپیچونمتون:) حالا در حد انتظار گفتین فکر می کنید چند می آرم ؟ چه انتظاری داشتین از من؟ زیر 50؟
شاید رتبه ام به مرحله دوم المپیاد بخوره

hamid19395

عضو جدید
خواب/ لاست ...
یه خورده بپیچونمتون:) حالا در حد انتظار گفتین فکر می کنید چند می آرم ؟ چه انتظاری داشتین از من؟ زیر 50؟
باید نفر اول بشی:Dنشی خودم میکشمت:D
شوخی کردم
شما هم تلاش کردی،ان شاءا..هر کی به هر اندازه حقش هست نتیجه بگیره...:cool:

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما که تخمین میزنی رتبه ماروهم تخمین بزن
به نظرتون من با این درصدا چند میشم (طراحی)
ریاضی 25
سیالات 35
جامدات 37
دینامبک 35
زبان 0

Hossein_b5717

عضو جدید
خواب/ لاست ...
آخ آخ گفتی لاست
اون موقع که لاست میدیدم معتادش شده بودم
وقتی میشستم نگاه کنم دیگه نمیتونستم بیخیال شم
چند بار پیش اومد که مثلا 10 شب شروع کردم و ساعت 3-4 نصفه شب در حالی چشم هام از کاسه بیرون زده, اشک از چشم هام جاری شده, از گرسنگی و تشنگی ضعف کردم سیستمو خاموش میکردم و همونجا یه چند ساعتی میمردم :D

من که ازت انتظاری نداشتم :biggrin:, بیشتر مایلم بدونم قبل از کنکور از خودت چه انتظاری داشتی و الان چی فکر میکنی؟
نگفتی هم چی کار کردی ولی میگم زیر 250 :cool:

respina_518

کاربر فعال
دوست عزیز سوال نگفته شما به کدوم ضریب اطمینان بیشتری میدید!!
هم نیرو هم فاصله و هم ... برابر بود فقط چیدمان فرق داشت, گفته بود تو این حالت ضریب اطمینان ها با هم چه رابطه ای دارند؟ خوب اونی که بحرانی تره ضریب اطمینانش کمتره
فرض کن عدد میداد, تنش تو دو حالت رو حساب میکردی مثلا برای حالت مربع میومد 100 و برای حالت لوزی میشد 125
حالا ضریب اطمینان کدوم بیشتر میشه؟؟؟؟؟؟

در ضمن من به عنوان یه مهندس:)D) اگر بخوام یه سازه طراحی کنم مثل این, ضریب اطمینان رو ثابت میگیرم فقط اگر چیدمان مربع رو انتخاب کنم مثلا قطر پیچ میاد 10 و برای لوزی میاد 12

شد؟
جدا از جنس طول اندازه نیرو... شما مهندس اگه بخوای طراحی کنی در حالت بحرانی تر مگه ضریب اطمینان رو مگه بیشتری نمیگیری؟(فقط به این سوالم جواب بده) بله یا خیر در ضمن اینجا هدف انتخاب ضریب اطمینانه . یعنی چی ثابت میگیرم

آخرین ویرایش:

shahab.ab

عضو جدید
شما که تخمین میزنی رتبه ماروهم تخمین بزن
به نظرتون من با این درصدا چند میشم (طراحی)
ریاضی 25
سیالات 35
جامدات 37
دینامبک 35
زبان 0

ای بابا چرا اینجا همه طراحی هستند :razz:
راستش من از طراحی زیاد اطلاعی ندارن پس بهتره اظهار نظر نکنم :)

pazza_inter

عضو جدید
با سلام من عضو جدید هستم
در مورد سوال عینک نظر من به bluen نزدیک تره
ضریب اطمینان لوزی با اطمینان بهتون میگم کمتره.چون اون سوال که سالای قبل تکرار شده بود برش مستقیمه و اصلا ربطی نداره!!!
من درصدام رو از روی تعداد سوالایی که جواب دادم و با این فرض که از هر 5 سوال یکیش غلط باشه میگم شما حدس بزنین تو تبدیل چندم میشم؟؟
رتبه تو پارسه هم بین 20 تا 60 میشدم البته تو امتحانای جامع زیر30 میشدم
زبان16%(8تا)
ریاضی 46%(12تا زدم)
سیالات60%(16تا)
جامدات55%(15تا)
ارتعاشات41%(11تا)

معدل15

آخرین ویرایش:

shahab.ab

عضو جدید
با سلام من عضو جدید هستم
در مورد سوال عینک نظر من به bluen نزدیک تره
ضریب اطمینان لوزی با اطمینان بهتون میگم کمتره.چون اون سوال که سالای قبل تکرار شده بود برش مستقیمه و اصلا ربطی نداره!!!
من درصدام رو از روی تعداد سوالایی که جواب دادم و با این فرض که از هر 5 سوال یکیش غلط باشه میگم شما حدس بزنین تو تبدیل چندم میشم؟؟
رتبه تو پارسه هم بین 20 تا 60 میشدم البته تو امتحانای جامع زیر30 میشدم
زبان16%(8تا)
ریاضی 46%(12تا زدم)
سیالات60%(16تا)
جامدات55%(15تا)
ارتعاشات41%(11تا)

اگه معدل خوبی داشته باشید به احتمال زیاد زیره 50 میشی.;)
البته میشه حدس زد بیومکانیک و سیستم تعلیق خودرو بهتر بشی.

hamidghafari

عضو جدید
سلام به همه عزيزان.:gol:
آقا يكي به من بگه با 4-5 ساعت مطالعه چه شكلي برنامه بريزم كه هم هر روز رياضي بخونم هم از هر باكس يه درسو پيش ببرم. البته اين بهترين برنامست كه رياضي هر روز و از هر باكس يه درس ولي متاسفانه هم وقت من كمه هم اينكه پايم قوي نيست بايد بيشتر درسارو از رو مرجع هم بخونم.... تازه سربازيم تموم شده و تو سربازيم ميدونيد كه جنگ رواني و محيط پرتنش :confused:.... خلاصه ممنون از راهنمايياتون;)

arshya_69b

عضو جدید
سلام به همگی

میخواستم ببینم کار منطقی هست که من ترم 7 را مرخصی بگیرم و برای ارشد بخونم و بعد از کنکور ترم 8 را بردارم که درسم تمام شود ؟ و میتوان با خواندن سنگین کنکور در 6 ماه رتبه ی بالا جهت قبولی در تهران را کسب کرد ؟
بعد در مورد کتابهایی که معرفی کردید از کجا میتوان این کتابها را تهیه کرد ؟ از انقلاب به سادگی می توان تهیه کرد ؟

fandoghii

عضو جدید
دوستام من تازه عضو این سایت شدم.دوستان دروس دینامیک و ارتعاشات واسه شما هم سخت بود یا من اطلاعاتم خوب نبود؟؟
میگفتن واسه همه سخت بوده.بچه ها من ریاضی رو اصلا نزدم ولی سیالاتی ها رو حدود 60 و جامدات رو حدود 50 دینامیک و ارتعاشات حدود 20 زبان هم وقت کم اوردم حدود 20٪کسی میدونه رتبه حدود چند میشه(تبدیل انرژی).
اون سوال عینک میشه گزینه ی "وقتی وارد اتوبوس میشوید"چون چگالش رخ میده
سوال ضریب اطمینان هم واسه لوزی بحرانی تر هست.چون جهت نیروی حاصل از برش با جهت گشتاور وارد شده روی پیچ های کناری یکی هست و بار هم جهت موجب احتمال بیشتر شکست هست
سوال مربوط به فنر با مقطع مربع هم باید بگم که ضریب فنریتش کمتر هست.اگه سوالی هست بگید تا با هم جواب بدیم

fandoghii

عضو جدید
راستی کنکور امثال بدلیل سخت بودنش نمیشه با درصد های سال قبل مقایسه کرد.واقعا اگه کسی دینامیک و ارتعاشات رو 40 ٪ زده باشه .به اندازه ی 60 70 ٪ سال های پیش مخصوصا 88 هست.
سوالای جامداتی ها خیلیاش وقت گیر بود.محاسبات ریز میخواست.بر عکس سال 88 که خیلی راحتتر بود.
همینطور ریاضی های امسال رو شنیدم سخت تر بوده(چون من اصلا ریاضی رو نخوندم و نزدم).واسه همتون ارزوی موفقیت و قبولی دارم

Hossein_b5717

عضو جدید
جدا از جنس طول اندازه نیرو... شما مهندس اگه بخوای طراحی کنی در حالت بحرانی تر مگه ضریب اطمینان رو مگه بیشتری نمیگیری؟(فقط به این سوالم جواب بده) بله یا خیر در ضمن اینجا هدف انتخاب ضریب اطمینانه . یعنی چی ثابت میگیرم

گفتی فقط بگم آره یا نه, اما من یه سری قصه در ادامه میگم, جواب سوالتون تو خط آخره, میتونید فقط همونو ببینید
تو طراحی, ضریب اطمینان رو وقتی میخوان انتخاب کنن چی کار میکنن؟
مثلا میخوان یه شفت گیربکس طراحی کنن, پیشنهاد میشه ضریب اطمینان حدود 2 تا 3باشه
برای طراحی چرخ دنده از لحاظ خستگی سطحی ضریب اطمینان رو بین 1.2 تا 1.5 میگیرن
برای طراحی راکتور اتمی و آسانسور ضریب اطمینان رو بالای 10 میگیرن
ضریب اطمینان بر اساس نوع سازه, کاربرد, بارگزاری, هندسه, محیط کاری و ... انتخاب میشه
ملاک انتخاب ضریب اطمینان اونطوری نیست که شما فکر میکنید

یه مثال ساده: فرض کن دو تا صندلی میخوای طراحی کنی
اولی برای یه خانم 60 کیلویی و دومی برای یه آقای 80 کیلویی
صندلی دوم بحرانی تره پس باید ضریب اطمینان بیشتری براش در نظر بگیریم؟ نه
اگر هندسه و نوع بار گزاری دو تا صندلی یکی باشه ضریب اطمینان رو ثابت میگیریم و فقط مثلا قطر پایه برای صندلی دوم بیشتر میاد
توی این سوال اگر تمرکز تنش مد نظر نبوده باش یعنی تحلیل ما برای حل همون شکلی باشه که خودت کشیدی ضریب اطمینان برای حالت لوزی کمتر هست چون تنش اعمالی بهش بیشتره
کاش الان صورت سوال رو داشتیم
واما جواب سوال شما, در این مورد خاص میشه نه

ehsan-inventor

عضو جدید
از برنامه ریزی شروع کنیم
ابتدایی ترین اصل هر روز ریاضی بخونید دفعه اول از رو کتابهای پارسه که توضیح داره + تست های تالیفی داره بخونید بعد از رو کتاب تست تمام تست ها رو بزنید دفعه های بعد برای دوره فقط تست بزنید.
این اصل رو از یاد نبرید که هر روز ریاضی بخونید. این کار باعث میشه که ریاضی رو بالای 60 درصد بزنید من با حالی که امسال سخت بود حدود 65 زدم.
از هر باکس یک درس رو انتخاب کنید مثلا از
جامدات مقاومت مصالح
دنامیک
ترمودینامیک
برای برنامه ریزی بگید چند ساعت در روز برای کنکوری خوندن وقت دارید

من این ترم 20 واحد دارم که بیشتر درس های اختیاری تخصصی هستن...یه کنترل دارم توشون و یه انتقال حرارت
با توجه به این ها و این که هدفم اینه که رتبه زیر 100(!) بیارم پس باید خیلی تلاش کنم...
با این اوصاف شما میگید روزی چند ساعت باید بخونم که موفق شم...البته ساعت به خودی خود ملاک نیست...من اگر بخوام از هر باکس یه درس بخونم بدین صورت
معادلات
انتقال
مقاومت مصالح
کنترل
حالا باتوجه به شرایطی که گفتم این 4 درس رو تو چه مدتی باید تموم کنم البته با فرض شروع از یک اسفند
ممنونم....موفق باشید

ehsan-inventor

عضو جدید
من هنوز درگیر یه مشکلم ! این 3300 رو پرداخت کنم یا نه؟!؟! من آزمایشی دادم بنابراین مهمه پولو بریزم؟
البته 3300 که پولی نیست من حوصله اداره پستو ندارم...کلی هم از خونه ما دوره.اگر بگن اینترنتی قبضو بفرستین همین حالا می ریزم به حسابشون !
دوستان خواهشا نظر بدین که پولو بریزم یا نه؟!
ممنونم

shahab.ab

عضو جدید
رئیس سازمان سنجش با اشاره به موضوعاتی که تحت عنوان تخلف در آزمون کارشناسی ارشد 90 مطرح شده است، گفت: تنها یک مورد تخلف همراه داشتن تلفن همراه در یکی از حوزه ها رخ داد که با شخص خاطی برخورد و به هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات معرفی شد.
محمدحسین سرورالدین در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در آزمون کارشناسی ارشد سال 90 نزدیک به 100 هزار نفر بیش از سال گذشته شرکت کرده بودند. در مجموع 870 هزار نفر در آزمون سال جاری شرکت کردند که بیش از 100 حوزه امتحانی و 40 شهرستان در این آزمون دخیل بودند.
در سلامت آزمون کارشناسی ارشد سال 90 خللی وارد نشده است
وی یادآور شد: آنچه برای ما مهم است این است که به اصل آزمون خللی وارد نشود که در این آزمون هم همینطور بوده است. مسائلی که درباره تخلف در آزمون در رسانه های مختلف مطرح شده درست نیست.
سرورالدین با اشاره به یکی از مشکلات آزمون ارشد در حین اجرا اظهار داشت: در یکی از حوزه های امتحانی به دلیل ازدحام جمعیت داوطلبان ورودی به حوزه امتحانی و نزدیکی به آغاز آزمون، رئیس حوزه تصمیم گرفته است که فرآیند ورود را تسهیل کند تا داوطلبان بدون استرس وارد شوند و پس از اینکه در جای خود مستقر شدند، کلیه وسائل آنها را جمع آوری کردند.
تذکر به مسئول حوزه دارای مشکل
وی تاکید کرد: از نظر ما این شیوه درستی نبوده و به مسئول حوزه تذکر داده شده است.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره یک مورد تخلف به همراه داشتن تلفن همراه اظهار داشت: در یکی از حوزه ها یک مورد تخلف تلفن همراه بوده که عوامل اجرایی آن را ضبط کرده اند و به سازمان سنجش آموزش کشور گزارش شده است.
وی افزود: این تخلف صورت جلسه شده و به هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات آزمونها معرفی می شود و در آنجا مورد رسیدگی قرار می گیرد.
51 درصد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد را پسران و 49 درصد داوطلبان را دختران تشکیل می دهند
سرورالدین با اشاره به تغییراتی که در زمینه شرکت داوطلبان در این دوره از آزمون ارشد وجود داشته است، گفت: علی رغم اینکه در آزمون سراسری 60 درصد داوطلبان را دختران و 40 درصد داوطلبان را پسران تشکیل می دهند اما در آزمون کارشناسی ارشد 51 درصد داوطلبان را پسران و 49 درصد داوطلبان را دختران تشکیل می دهند.
وی یادآور شد: این موضوع نشان می دهد که 20 درصد دختران پس از فارغ التحصیلی در کارشناسی در کارشناسی ارشد ادامه تحصیل نمی دهند.
اعلام نتایج اولیه در نیمه دوم اردیبهشت و نتایج نهایی در نیمه اول شهریورماه 90
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره زمان اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال 90 گفت: نتایج اولیه در نیمه دوم اردیبهشت ماه اعلام می شود و پس از انتخاب رشته، نتایج نهایی در نیمه اول شهریورماه 90 اعلام خواهد شد.
منبع : دانش نیوز :w10:

masoodjoon009

عضو جدید
سلام...من امسال آزمایش دادم...ولی انصافا دینامیک ارتعاشات و ریاضیاتش خیلی سخت بود...
زبانش خوب بود...
ضمنا در مورد اون سوال دو تا عینکی من چون خودم عینکی هستم و وقتی تو زمستون از محیط سرد وارد محیط گرم میشدم عینکم بخار میگرفت جوابش رو میدونستم...واقعا شانس داشتن خیلی تو کنکور مهمه...یعنی بعضی مواقع سوالات بسیار عجیب اما ساده ای میاد که فکرش رو هم نمیکنی...
فکر میکنم هر سال دو سه تا از این سوالات هست...
دوستان آیا برای طراحی و تبدیل نیازی به زدن تستهای بیومکانیک هم هست؟
یعنی هیچ تاثیری نداره؟
یعنی بزنی یا نزنی فرقی نداره؟
یکی جواب بده...

ehsan-inventor

عضو جدید
hamin913 جان
یه سوال دیگه...
من که معادلاتم ضعیفه گاج برام مناسبه؟ ممکنه یه خرده راجع به معادلات گاج بنویسین؟ کار کتاب رفرنس رو می کنه؟
همه دوستان میگن معادلات گاج خیلی خوبه...می خوام بیشتر راجع بهش بدونم.
ممنونم

pazza_inter

عضو جدید
سوال يك رياضي چي ميشد اون حده من ln2 به توان 2 به دست اوردم
ln2 میشد فکر کنم
k فنر مربعی کمتر و تنش برشی مربعی بیشتر میشد
با دو استدلال مختلف.1 از فرمول k=gd^4/8nD^3
2.چون سطح مقطع یکی بود در نتیجه وزن دو فنر هم یکی بود و همونطور که میدونین تنش برشی یک پارامتر مضره
و چون اکثر فنرها رو به شکل دایره ای می سازند پس تنش برشی دایره ای کمتره و مقطع دایره ای مناسب تره

آخرین ویرایش:

rika2

عضو جدید
سلام...من امسال آزمایش دادم...ولی انصافا دینامیک ارتعاشات و ریاضیاتش خیلی سخت بود...
زبانش خوب بود...
ضمنا در مورد اون سوال دو تا عینکی من چون خودم عینکی هستم و وقتی تو زمستون از محیط سرد وارد محیط گرم میشدم عینکم بخار میگرفت جوابش رو میدونستم...واقعا شانس داشتن خیلی تو کنکور مهمه...یعنی بعضی مواقع سوالات بسیار عجیب اما ساده ای میاد که فکرش رو هم نمیکنی...
فکر میکنم هر سال دو سه تا از این سوالات هست...
دوستان آیا برای طراحی و تبدیل نیازی به زدن تستهای بیومکانیک هم هست؟
یعنی هیچ تاثیری نداره؟
یعنی بزنی یا نزنی فرقی نداره؟
یکی جواب بده...

ضريب بيومكانيك و ساخت براي بچه هاي تبديل ضريب صفر داره يعني تاثير نداره حتي اگه درصدت 33.3- بشه!

و بيومكانيك براي طراحي هم ضريب صفر داره..(بي تاثير!)

من خودم امسال هر دوتاشون رو شانسي پر كردم!!!چون ضرري براي گرايش اصليم(تبديل انرژي) نداشت!

بقول خودتون بزني يا نزني تو اين دو گرايش فرقي نداره!!:gol:

بالا