بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

hamid_b1365

عضو جدید
یه سوال داشت کسی از دوستان میدونه که تو کنکور از انتقال 2 هم سوال میاد یا نه من سوال های سال پیشو درست بررسی نکردم و ظاهرا یه سوال از انتقال 2 بود
بله انتقال حرارت جابه جایی مثل جریان داخل لوله ها که مربوط به ناسلت میشه و تشعشع هم مهمه

kaveh2646

عضو جدید
اسون و سخت بودن امتحان رو هم باید در نظر گرفت
مثلا سیالات 88 از 89 سخت تز بوده واسه همین درصدای 89 خیلی بالاتر از 88

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا این در صد ها رو که میذارید ادم کلا نا امید میشه. رتبه 479 رو نگاه کنید. در ضمن تو تاپیک 89 خیلیا با درصدای کمتر از این رتبشون خیلی بهتر شده. جریان چیه
واسه این میزارم که یکم حواسمون به نحوه خوندن باشه و اهمیت هرکدوم از شاخه ها رو توجه داشته باشیم.
خب ایشون سیالات رو نسبت به بقیه پایین تر زده.
حدس زدم منظورش این باشه اما اینکه بعضا خط تیره زده به شک افتادم ....
پس چرا واسه همه اسم دانشگاه رو ننوشته ؟؟؟؟
این رتبه کسانی بوده که در آزمونهای ماهان هم شرکت میکردن احتمالا نام دانشگاه رو ذکر نکرده بودند.
اسون و سخت بودن امتحان رو هم باید در نظر گرفت
مثلا سیالات 88 از 89 سخت تز بوده واسه همین درصدای 89 خیلی بالاتر از 88
کاملا صحیح میفرمایید.ولی این اشخاص در شرایط یکسان سنجیده شده اند.

MHM1365

عضو جدید
سلام
این عکسی که دوست عزیزمون درباره رتبه ها قرار دادند از کجا اوردن ؟ بعدم با درصدایی که بچه های 89 گذاشتن خیلی فرق داره چرا؟:surprised:

saeedvalentino

عضو جدید
سال پیش یکی از بچه های همین انجمن با 45 درصد ریاضی 26 درصد جامدات 45 درصد ساخت رتبه 56 آورده بود الان هم علم و صنعت مکاترونیک میخونه .

این رتبه هایی که شما گذاشتیدخیلی عجیبه طرف با 49 درصد ساخت 66 درصد ریاضی 21 درصد جامدات و دینامیک و زبان و سیالات رو هم یه خورده زده رتبش شده 49 !!!!!!!!!!

M. H. Rajani

عضو جدید
کاربر ممتاز
ریاضی رو بذاریم کنار همه ی دروس مکانیک شیرینه:w16: البته دروس عمرانی(استاتیک و مقاومت) ملسه
نه دیگه لرزه و ارتعاش برای ارتعاشاته البته من جاذب گذاشتم:surprised:
یکی از بچه ها تو تاپیک رفع اشکال دروس سیالاتی در مورد آنتروپی توضیح دادن میگن قانون دوم ترمو و فک کنم همین آنتروپی هم به فلسفه مربوط میشه:surprised:
مهندس از کی تا حالا درسای مقاومت و استاتیک عمرانی شده؟ هان؟ هوم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به عنوان یه مهندس مکانیک !!! خسته نیاشین. در مورد ریاضی هم که اصلا پایه مکانیکه. مکانیک بهشت ریاضیاته(اویلر). همه مباحث ریاضی تو مکانیک تعبیر داره. اما در مورد آنتروپی با شما کاملا موافقم

M. H. Rajani

عضو جدید
کاربر ممتاز

نفر 160 رو ملاحظه فرمایید
آقا این آمار اصلا نا مفهوم و غیر قابل اعتماده. مثلا رتبه 78 رو ببینید. بعدشم نگفته چه گرایشی این رتبه رو آورده. یا رتبه 724!!!!

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
این همون آزمون پردازشه؟
بله
آقا این آمار اصلا نا مفهوم و غیر قابل اعتماده. مثلا رتبه 78 رو ببینید. بعدشم نگفته چه گرایشی این رتبه رو آورده. یا رتبه 724!!!!
نه اتفاقا کاملا مفهومه.درصد جامدات 78 رو ببینید کلی حرف واسه گفتن داره.این بهترین رتبشون بوده در هر گرایشی که با توجه به در صد سیالات و جامدات و ساخت میشه حدس زد.

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
این عکسی که دوست عزیزمون درباره رتبه ها قرار دادند از کجا اوردن ؟ بعدم با درصدایی که بچه های 89 گذاشتن خیلی فرق داره چرا؟:surprised:
دوستانی که ماهان میدن در دفترچه به راحتی میتونند این برگه رو ببینند.
سال پیش یکی از بچه های همین انجمن با 45 درصد ریاضی 26 درصد جامدات 45 درصد ساخت رتبه 56 آورده بود الان هم علم و صنعت مکاترونیک میخونه .

این رتبه هایی که شما گذاشتیدخیلی عجیبه طرف با 49 درصد ساخت 66 درصد ریاضی 21 درصد جامدات و دینامیک و زبان و سیالات رو هم یه خورده زده رتبش شده 49 !!!!!!!!!!
این رتبه ساختش هست که 49 شده

alimec

عضو جدید
مهندس از کی تا حالا درسای مقاومت و استاتیک عمرانی شده؟ هان؟ هوم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به عنوان یه مهندس مکانیک !!! خسته نیاشین. در مورد ریاضی هم که اصلا پایه مکانیکه. مکانیک بهشت ریاضیاته(اویلر). همه مباحث ریاضی تو مکانیک تعبیر داره. اما در مورد آنتروپی با شما کاملا موافقم
نمی دونم فکر کنم جایی شنیدم یا اینکه چون تو عمران است و... الان که سرفصل دکترا جامدات مکانیک رو دیدم درس های مقاومتی زیاده...
خب الان چی شد پس؟ به ریاضی بیشتر علاقه دارید یا بهشت

mehran_456

عضو جدید

درصدایی که دوستان تو تاپیک ارشد 89 گفتند زمین تا اسمون با این درصدا فرق می کنه. مثلا یکیشون بود با درصدای پایین تر از این درصدا که الان گذاشتید و با دینامیک 2 درصد ؛رتبه خوبی آورده بود. آدم نمی دونه قسم حضرت عباس باور کنه یا دم خروس رو

trinitynim

عضو جدید
درصدایی که دوستان تو تاپیک ارشد 89 گفتند زمین تا اسمون با این درصدا فرق می کنه. مثلا یکیشون بود با درصدای پایین تر از این درصدا که الان گذاشتید و با دینامیک 2 درصد ؛رتبه خوبی آورده بود. آدم نمی دونه قسم حضرت عباس باور کنه یا دم خروس رو

شما هیچ کدومو باور نکن.
شما چیکار داری که نفر اول چند درصد ریاضی زده چند درصد جامدات (یا هر درس دیگه ای) زده................خودتو عشق است.
حتما همه الان نشستید با یک سری محاسبات خفن حساب کردین که من ریاضی رو انقدر میزنم جامداتو انقدر میزنم و..... ودر آخر هم به این نتیجه رسیدید که رتبتون مثلا میشه 36.
خوب آفرین حالا جایزه چی میخواین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بابا بیخیال این چیزا ...شما تلاش خودتونو بکنید .چیکار دارین که نفر 78 چقد دینامیک زده.
به خدا اگه تا سال دیگه هم بشینید این درصدارو نگاه کنید و تجزیه تحلیل کنید حتی یک درصد هم تو درصداتون تاثیر نداره.
کنکور تو دو تا کلمه خلاصه میشه:
1-تلاش تا حد امکان.
2-توکل بر آفریننده دو جهان.
البته اگه شما بخواین میتونین یکی دیگه هم بهش اضافه کنید و اونهم اینه...............درصد بچه های سالهای قبل.
انتخاب با خودتونه.
موفق باشین.

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما هیچ کدومو باور نکن.
شما چیکار داری که نفر اول چند درصد ریاضی زده چند درصد جامدات (یا هر درس دیگه ای) زده................خودتو عشق است.
حتما همه الان نشستید با یک سری محاسبات خفن حساب کردین که من ریاضی رو انقدر میزنم جامداتو انقدر میزنم و..... ودر آخر هم به این نتیجه رسیدید که رتبتون مثلا میشه 36.
بابا بیخیال این چیزا ...شما تلاش خودتونو بکنید .چیکار دارین که نفر 78 چقد دینامیک زده.
به خدا اگه تا سال دیگه هم بشینید این درصدارو نگاه کنید و تجزیه تحلیل کنید حتی یک درصد هم تو درصداتون تاثیر نداره.
1-تلاش تا حد امکان.
البته اگه شما بخواین میتونین یکی دیگه هم بهش اضافه کنید و اونهم اینه...............درصد بچه های سالهای قبل.
انتخاب با خودتونه.
موفق باشین.
البته مورد یک بالاتر از دو هست.
ولی باید با دیدی باز وارد آزمون شد.من قبل از این موضوع با دیدن درصدای سال پیش بچه های باشگاه یکم دینامیک رو جدی نگرفته بودم ولی الان قضیه برام مهم تر شده.

hamid_b1365

عضو جدید
قبول دارم

قبول دارم

شما هیچ کدومو باور نکن.
1-تلاش تا حد امکان.
انتخاب با خودتونه.
موفق باشین.
دیدن درصدها تا اندازه ای لازمه و اصل کار اینه که سوالات کنکور را با اطلاعات خودمون مقایسه کنیم و به دنبال رفع اشکالات خودمون باشیم نه اینکه با دیدم درصدهای دیگران روحیه غیرمنطقی به خودمون بدیم چون ممکنه مغرور بشیم

makh828

عضو جدید
سلام
من 27 هزار تومن بسطه تسلط رو ریختم، پستم کردم. پست میگه به مقصد رسیده.اس ام اس هم برام اومده که بسته تسلط رو فرستادن برام.ولی هنوز نرسیده به دستم.
فکر کنم کلاه برداری بوده!
کسی خبری داره؟
اصلا کسی گرفته این بسته لعنتی رو؟!!!

makh828

عضو جدید
[سلام
من 27 هزار تومن بسطه تسلط رو ریختم، پستم کردم. پست میگه به مقصد رسیده.اس ام اس هم برام اومده که بسته تسلط رو فرستادن برام.ولی هنوز نرسیده به دستم.
فکر کنم کلاه برداری بوده!
کسی خبری داره؟
اصلا کسی گرفته این بسته لعنتی رو؟!!!

mahboube84

عضو جدید
سلام
دوستان کسی میتونه 1منبع تست با جواب تشریحی واسه سیالات معرفی کنه که سوالات همه ی رشته هارو داشته باشه؟
جدیدم باشه من راهیان دارم ولی خیلی قاطیه !
سراسریو ازادو باهم اورده !و اینکه کتاب اطلس مکانیک چی خوبه؟
مرسی

M. H. Rajani

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
من رشته ی شیمی هستم به نظر شما میتونم رشته میکانیک امتحان بدم؟
فکر نمی کنم. شیمی ها ریاضیشون خیلی قوی نیست. شما از 4 تا باکس ریاضی و جامدات و دینامیک و سیالات فقط آخری رو می تونی خوب بزنی. البته با این وضعی که شما نوشتی میکانیک دیگه عمرا قیول نمیشی :دی شوخی بود

M. H. Rajani

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمی دونم فکر کنم جایی شنیدم یا اینکه چون تو عمران است و... الان که سرفصل دکترا جامدات مکانیک رو دیدم درس های مقاومتی زیاده...
خب الان چی شد پس؟ به ریاضی بیشتر علاقه دارید یا بهشت
اصلا اسم استاتیک مکانیک مهندسی است.

Mohsen_1111

عضو جدید
سلام
دوستان کسی میتونه 1منبع تست با جواب تشریحی واسه سیالات معرفی کنه که سوالات همه ی رشته هارو داشته باشه؟
جدیدم باشه من راهیان دارم ولی خیلی قاطیه !
سراسریو ازادو باهم اورده !و اینکه کتاب اطلس مکانیک چی خوبه؟
مرسی

این نظر یکی از دوستان(که رتبه خوبی در آزمون سال گذشته آورده) در صفحات قبل همین تاپیک هست.

سلام
ببین فکر کنم توضیحات جفتشون مثل همه ولی دو جلدیه تستای همه رشته هارو داره که خیلی خیلی جامع و روونم هست . تست تکراری زیاد داره می تونی بعضی رشته هاشو نزنی. من خودم خوندمش همه ی تستای سیالتم درست زدم:smile:
ولی تک جلدییه جلدش قرمز هست ولی تستاش کمه:razz:
یا حق:w18:

ایشون از این کتاب استفاده کردن و موفق هم شدن شما هم حتما می تونید اگر به خودتون موارد منفی رو تلقین نکنید

saeedvalentino

عضو جدید
1-تلاش تا حد امکان.

البته مورد یک بالاتر از دو هست.

به نظر بنده این دو هر کدام به یک اندازه مهم هستند. و تلاش بدون توکل به خدا معنایی ندارد.

بِاللّهِ اعْتَصَمْتُ وَ بِاللّهِ اَثِقُ وَ عَلَى اللّهِ اَتَوَكَّلُ : (به خدا متوسل مى شوم و به او اعتماد دارم و بر او در هر كار توكل مى كنم .)

mss.saleh

عضو جدید
سلام

درباره بسته ها 90 % پارسه خبر دارید؟ چه طوریه؟
جزوه هاش خوبه واسه جمع بندی؟

Sh_mech

عضو جدید
سلام

درباره بسته ها 90 % پارسه خبر دارید؟ چه طوریه؟
جزوه هاش خوبه واسه جمع بندی؟

واسه جمع بندي خوبه البته من مال بعضي از درساشو ديدم كه تموم نكته ها رو داشت اما از بين تموم جزوه هاي 90% جزوه رياضي ها و رياضي مهندسي كه نوشته خود دكتر معتقديه حرف نداره واسه دوران جمع بندي!! :)

بالا