بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

behnam-ghasemian

عضو جدید
کنکوووووووووووووووووووووو وووور

کنکوووووووووووووووووووووو وووور

دوستان سلام
منم کنکوری هستم امسال
علم و صنعتی هستم.امید وارم که بتونیم یه رقابت
سالم داشته باشیم
فقط مرامی ادای بچه کنکوری های کارشناسی رو در نیاریم
دیگه بزرگ شدیم
به هم کمک کنیم
سال خوبی داشته باشید.

rattling_boy

عضو جدید
سلام

ضمن عرض تبریک به مناسبت سال نو باید خدمت رفقا و مخصوصا خودم عرض کنم که وقت برای کنکور آزاد فوق العاده کم هستش پس بهتره بیشتر تلاش کنیم.

از حسن عزیز هم درخواست م یکنم در صورتی که س.الات تخصصی رو به صورت فایل کامپیوتری داره توی تاپیک قرار بده تا پاسخ هاشون رو ارئه بدیم و در مورد پاسخ ها به بحث و گفتگو بشینیم. اگه هم کسی از دوستان سوالات رو به صورت فایل کامپیوتری نداره که من خودم از روی کتاب اسکن کنم و برای استفاده توی تاپیک قرار بدم.

خیلی ممنون

hasanpogc

عضو جدید
سلام

ضمن عرض تبریک به مناسبت سال نو باید خدمت رفقا و مخصوصا خودم عرض کنم که وقت برای کنکور آزاد فوق العاده کم هستش پس بهتره بیشتر تلاش کنیم.

از حسن عزیز هم درخواست م یکنم در صورتی که س.الات تخصصی رو به صورت فایل کامپیوتری داره توی تاپیک قرار بده تا پاسخ هاشون رو ارئه بدیم و در مورد پاسخ ها به بحث و گفتگو بشینیم. اگه هم کسی از دوستان سوالات رو به صورت فایل کامپیوتری نداره که من خودم از روی کتاب اسکن کنم و برای استفاده توی تاپیک قرار بدم.

خیلی ممنون

سلام من سوالات رو دارم
قصد هم داشتم كه زودتر شروع كنم اما به پيشنهاد خود شما موكول كرديم به بعد از عيد
اما حالا كه حاضريد
با هم بگيم يا علي وشروع كنيم
از فردا شب با هم از رياضي شروع ميكنيم
از همه بچه ها ممنونم:):):):gol::gol:

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز.
میخواستم بدونم که منی که رشته جوشکاری مقطع کاردانی ام میتونم برای کارشناسی بیام مکانیک؟
خوب چه کارهایی باید بکنم و چه چیزهایی رو تقویت کنم؟
باید درساشو بخونی همین. در ضمن معمولا افرادی مثل شما در ریاضیات لنگ میزنن. پس تا جایی که میتونی ریاضیو تقویت کن

rattling_boy

عضو جدید
سلام من سوالات رو دارم
قصد هم داشتم كه زودتر شروع كنم اما به پيشنهاد خود شما موكول كرديم به بعد از عيد
اما حالا كه حاضريد
با هم بگيم يا علي وشروع كنيم
از فردا شب با هم از رياضي شروع ميكنيم
از همه بچه ها ممنونم:):):):gol::gol:

سلام

پس حسن جان لطفا کن سوالات رو زودتر توی تاپیک قرار بده تا دوستان بتونن دانلود کنن و اگه کسی هم هست که جواب ها رو بهتر از بقیه دوستان بلد هستش توی تاپیک اعلام کنه.

من منتظر هستم;)

eliasmahmoodi

عضو جدید
دوستان سلام
منم کنکوری هستم امسال
علم و صنعتی هستم.امید وارم که بتونیم یه رقابت
سالم داشته باشیم
فقط مرامی ادای بچه کنکوری های کارشناسی رو در نیاریم
دیگه بزرگ شدیم
به هم کمک کنیم
سال خوبی داشته باشید.

سلام
زیاد دل خوش نکن به کنکور ارشد مکانیک
من پارسال که آزمایشی امتحان داده بودم رتبه 778 آوردم و تو آزمونهای امسال پارسه هم بین 34 تا نزدیک 300 داشتم
اما امسال سنجش یه امتحانی گرفت که پر از اشتباه بود و نمیشه به آزمون سنجش اطمینان کرد چون واقعا معیار صحیحی برای تشخیص و جداسازی بچه های قوی و ضعیف نیست.
به نظرم امسال تمام آزمونهای آزمایشی پارسه و ماهان و ... خیلی استانداردتر از کنکور اصلی بودند.
نمیدونم چرا اینکارو کردن ولی این آزمون با این کیفیت باعث میشه یه عده که حقشون نیست جای عده ای که حقشونه رو بگیرن.
اینو گفتم که برای روز کنکور آماده این اتفاقات باشی و بدونی که شانس تاثیر زیادی در سرنوشت شما خواهد داشت.
البته دعا میکنم که سال بعد کنکورشون استانداردتر بشه تا اینقدر حق کشی اتفاق نیفته.
ضمنا هنوزم سنجش کلید اولیه خودشو که پر از اشتباه بوده اصلاح نکرده و به اعتراضات هیچ جوابی هم نمیده. واقعا چه انتظاری میشه از اینا داشت؟!

موفق باشید.

hamin913

عضو جدید
منم با شما موافقم واقعا کسانی که حقشون بود آزمون رو خراب کردن کسانی که نخونده بودن بهتر زدن واقعا این آزمون حق کشی بود

hasanpogc

عضو جدید
اسلام
دوستان با ارزوي موفقيت براي همه شما شروع ميكنيم اول از رياضي

پیوست ها

• 28052009224.JPG
    28052009224.JPG
    26.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

hasanpogc

عضو جدید
اينم بقيه سوالات
البته من ترجيح دادم سوالات رو كم كم فرار بدم تا روي هر كدوم به يه نتيجهاي برسيم بعد بريم بعدي

پیوست ها

• n2.JPG
    n2.JPG
    26.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mbamiri

عضو جدید
سلام
من پارسال که آزمایشی امتحان داده بودم رتبه 778 آوردم و تو آزمونهای امسال پارسه هم بین 34 تا نزدیک 300 داشتم
اما امسال سنجش یه امتحانی گرفت که پر از اشتباه بود و نمیشه به آزمون سنجش اطمینان کرد چون واقعا معیار صحیحی برای تشخیص و جداسازی بچه های قوی و ضعیف نیست.
به نظرم امسال تمام آزمونهای آزمایشی پارسه و ماهان و ... خیلی استانداردتر از کنکور اصلی بودند.
نمیدونم چرا اینکارو کردن ولی این آزمون با این کیفیت باعث میشه یه عده که حقشون نیست جای عده ای که حقشونه رو بگیرن.
اینو گفتم که برای روز کنکور آماده این اتفاقات باشی و بدونی که شانس تاثیر زیادی در سرنوشت شما خواهد داشت.
البته دعا میکنم که سال بعد کنکورشون استانداردتر بشه تا اینقدر حق کشی اتفاق نیفته.
ضمنا هنوزم سنجش کلید اولیه خودشو که پر از اشتباه بوده اصلاح نکرده و به اعتراضات هیچ جوابی هم نمیده. واقعا چه انتظاری میشه از اینا داشت؟!

موفق باشید.
من هم با شما موافقم.مسخره ترين كنكوري بود كه تو عمرم ديده بودم.

rattling_boy

عضو جدید
در صورتی که دوستان روی سوالاتی که دوستمون قرار داده مشکلی دارند اعلام کنند تا روی اون وسال بحث کنیم و در غیر اینسورت به بقیه سوالات بپردازیم. چون وقت خیلی کمه و دوست داریم که بتونیم حداقل تمام سوالات دروس مختلف در سه سال اخیر رو مطرح کنیم

omid_khosrowshah

عضو جدید
سلام دوستان!
من امسال میخوام کنکور بدم!اگه میشه یه لیستی از کتابهایی که واسه کنکور مکانیک مفیده به من بدین
در مورد ثبت نام تو کنکور آزمایشی هم کمکم کنین

nazila65

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من از روز کنکور تا حالا منجمد شدم...اصلا حس خوبی ندارم...نمی دونم باید به کدوم سمت زندگی نگاه کنم...اصلا از چیزایی که خوندم استفاده نکردمتو کنکور:razz:

eng.esmail

اخراجی موقت
بچه ها من از روز کنکور تا حالا منجمد شدم...اصلا حس خوبی ندارم...نمی دونم باید به کدوم سمت زندگی نگاه کنم...اصلا از چیزایی که خوندم استفاده نکردمتو کنکور:razz:
همه همین حس رو داریم
پس زیاد نگران نباش;)

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
یک لیست می خواستم برای خواندن دروس کنکور ارشد.

Amir kabir.Iran

عضو جدید
سلام

موفق باشید.
سلام دوست عزيز
از مطالبي كه گذاشتيد ممنونم حق با شماست واقعا كه كنكور عجيب و غريبي بود اون از طرز بعضي سوالات جامداتيش كه بعضي از گزينه هاش غلط بود و ديناميك-ارتعاشاتشم كه هيچي ديگه.خدا رحم كنه نتيجش چي مي خواد بشه؟
با تشكر:):):)

2gartal

عضو جدید
با سلام به همه
حالا شما از كتاب و جزوه ميگين من هنوز تو شروع به خوندن موندم بعد تموم كردن درس ديگه لاي كتاب درسي رو هم وا نكردم.
خواهشا اگه كسي ميتونه كمكم كنه :(:(:(:(:(:(لطفا:(:(:(

pink83

عضو جدید
سلام خسته نباشید به همگی ..
بچه ها کسی سوالای تبدیل 87 رو داره بذاره ؟
اینجا اکثرا که ساختو تولیدن.......تبدیل مباحثش خیلی زیاده ....4.5ساعت وقت داره .....
سوالای ازاد نسبت به سراسری اسونتره ولی مشخص نیست از کدوم قسمتا سوال میدن دیمیه ........:surprised:
امیدوارم همه قبول شن :)

svaezian

عضو جدید
نتایج کی اعلام میشه؟؟
بعضیها می گن هفته اول اردیبهشت قرار نتایج بیاد.سنجش چرا کلید آزمون رو تصحیح نکرده!!!:cry:

shinbi

عضو جدید
سلام به تمام دوستان ومهندسان عزيز :
لطف كنيد هر كس راجع به اين مطلب اطلاعي داره نظر بده. پيش پيش از همه ي عزيزاني كه راهنمايي مي كنن تشكر ميكنم.
بهترين و پر بازده ترين منابع كمك آموزشي براي مطالعه دروس زير جهت شركت در كنكور ارشد چيست؟
1.استاتيك
2. مقاومت مصالح
3. طراحي اجزا
4. ترموديناميك
5. مكانيك سيالات
6. انتقال حرارت
7.ديناميك
8. ديناميك ماشين
9. ارتعاشات
10. كنترل اتوماتيك
11.زبان تخصصي رشته مكانيك
12. زبان عمومي
13. رياضيات مهندسي
14. معادلات ديفرانسيل
15. رياضيات عومي ( رياضي 1 و رياضي 2)
16. دروس ساخت و توليد

در انتها خواهشمندم دلايل نظر خود را بگوييد
2. كدام يك از انتشارات زير و در كدام درس كتابي مفيد تر ارايه كرده اند
الف) پوران پژوهش
ب)انتشارات آزاده (راهيان ارشد)
ج) پارسه
أ) سنجش تكميلي

shinbi

عضو جدید
نظر سنجي :
كدام يك از موسسات زير عملكرد بهتري در ارايه خدمات و آموزش دارند؟
الف) پارسه
ب) ماهان
ج) مهستان (پوران پژوهش)
د) سنجش تكميلي
ه) نصير

شايان ذكر است كه اين نظر سنجي با اشراف بر اينكه همه موسسات صرفا سعي در كسب درآمد هنگفت داشته و به نتيجه كار كاربران خود فكر نميكند.

و همه اين را ميدانيم كه تمام فاكتورهاي موفقيت در عزم و اراده خود فرد نهفته اند وتنها خود اوست كه ميتواند راه را هموار كند

ترجيحا بگوييد براي هر درس كدام موسسه بهتر است؟

am2mk

عضو جدید
سلام
من شنیده بودم که سازمان سنجش هر ساله بعد از عید (و قبل از اعلام نتایج اولیه) اعلام میکنه که معدل ترم مهرماه رو هم واسشون بفرستیم کی می دونه زمانش کیه و داستان دقیقا چیه؟
ممنون

dictatore_bozorg

عضو جدید
سلام به تمام دوستان ومهندسان عزيز :
لطف كنيد هر كس راجع به اين مطلب اطلاعي داره نظر بده. پيش پيش از همه ي عزيزاني كه راهنمايي مي كنن تشكر ميكنم.
بهترين و پر بازده ترين منابع كمك آموزشي براي مطالعه دروس زير جهت شركت در كنكور ارشد چيست؟
1.استاتيك
2. مقاومت مصالح
3. طراحي اجزا
4. ترموديناميك
5. مكانيك سيالات
6. انتقال حرارت
7.ديناميك
8. ديناميك ماشين
9. ارتعاشات
10. كنترل اتوماتيك
11.زبان تخصصي رشته مكانيك
12. زبان عمومي
13. رياضيات مهندسي
14. معادلات ديفرانسيل
15. رياضيات عومي ( رياضي 1 و رياضي 2)
16. دروس ساخت و توليد

در انتها خواهشمندم دلايل نظر خود را بگوييد
2. كدام يك از انتشارات زير و در كدام درس كتابي مفيد تر ارايه كرده اند
الف) پوران پژوهش
ب)انتشارات آزاده (راهيان ارشد)
ج) پارسه
أ) سنجش تكميلي

1.استاتيك:شنیدم دکتر نایی از انتشارات پوران پژوهش یک کتاب استاتیک دادن بیرون فکر میکنم بهترین کتاب همین کتاب باشه

2. مقاومت مصالح:بدون شک کتاب دکتر نائی از انتشارات پوران پژوهش

3. طراحي اجزا:کتاب خوبی تو بازار نیست اما خوندن کتاب مدرسان شریف و در صورت امکان استفاده از جزوه های دکتر شریعت پناهی یا دکتر انارکی

4. ترموديناميك:من عقیدم در مورد ترمو دینامیک این هست که کتاب درسی سنجل رو بخون
من واسه کنکور امسال این کار رو کردم یعنی 4 بار کتاب سنجل رو صفحه به صفحه خوندم این کتاب بینظیر هست به قدری زیبا توضیح داده که کاملا جذبت میکنه من هم هر وقت خسته میشدم این کتاب رو بر میداشتم میخوندم باز هم میگم در مورد من که این کتاب معجزه کرد
واسه تست هم کتاب دو جلدی خداکرمی رو پیشنهاد میکنم

5. مكانيك سيالات:بدون شک کتاب خداکرمی از انتشارات راهیان ارشد

6. انتقال حرارت:من از کتاب خداکرمی از انتشارات راهیان ارشد راضی بودم ولی یکم حجمش زیاد هست

7.ديناميك:کتاب بدرد بخوری برای دینامیک نیست بشین هر روز 10-11 تا از مسایل مریام رو حل کن این بهترین کار هست

8. ديناميك ماشين:برای این درس هم کتاب خوبی نیست اما اگر حتما خواستی یک کتاب بگیری کتاب پوران پژوهش رو بگیر

9. ارتعاشات:کتاب پوران پژوهش خیلی خوبه اگر هم مثل خود من پایتون در ارتعاشات ضعیف هست من پیشنهاد میکنم کتاب ارتعاشات رائو رو در کنار کتاب پوران پژوهش بخونین در مورد من که خیلی جواب داد

10. كنترل اتوماتيك:آریاز برادرانی

11.زبان تخصصي رشته مكانيك:کتاب خاصی وجود نداره خیلی از دوستان معتقد هستن نباید برای این درس وقت گذاشت
12. زبان عمومي: هرچی بالا گفتم

13. رياضيات مهندسي:بدون شک کتاب مدرسان شریف

14. معادلات ديفرانسيل:نیکوکار

15. رياضيات عومي ( رياضي 1 و رياضي 2):حتما حتما حتما کتاب های دکتر معتقدی از پارسه رو گیر بیار و همین ها رو بخون
در توضیح باید بگم که دکتر معتقدی دو نوع کتاب داره:یکی کتابهایی هستند که درس داده شده و اگر در آزمونهای پارسه شرکت کنید این کتاب رو به شما میدن این ها کتاب هایی هستن که تاکید کردم حتما بخونین
در کنار این کتاب دکتر معتقدی یک سری کتاب دارن که سوالات کنکور رشته های مختلف رو جمع آوری کردن و خیلی کتاب خوبی هست این کتاب فقط تست هست برای خود انتشارات پارسه هست اما برای خریدنش باید به دفتر پارسه در تهران مراجعه کنید

16. دروس ساخت و توليد:نمیدونم آخه رشته ام سیالات هست

توضیح پایانی
کتابایی که در بالا گفتم کتابهایی هستن که پارسال وقتی که خودم هم مثل شما دنبال این بودم که چه کتابهایی بگیرم ریش سفیدا این ها رو پیشنهاد کردن(صفحات اول همین ترد رو بخون) در مورد جزوه های پارسه به جز جزوه های ریاضی اش که همون کتابهای دکتر معتقدی هست و در بالا توضیح دادم بقیه اش رو اگر آتیش بزنی چیزی از دست ندادی اصلا بدرد نمی خورن
به نظر من اگه همین کتابهایی که بالا گفتم رو بخونی به هیچ جزوه ای نیاز نداری
با آرزوی موفقیت برای همه کنکوری ها:gol:

svaezian

عضو جدید
قضیه کاهش ظرفیت دانشگاه های مادر چیه؟؟؟
یعنی بد بخت شدیم!!!
همه باید ابرقو درس بخونیم!!!!:(

port of call

عضو جدید
من امسال تبدیل نمیدم, ولی دوستانی که میخوان تبدیل بدن حتما چند تا سوال از محاسبات بزنن پارسال که تعیین کننده بود .
با ارزوی موفقیت برای همه ...

rattling_boy

عضو جدید
سلام خسته نباشید به همگی ..
بچه ها کسی سوالای تبدیل 87 رو داره بذاره ؟
اینجا اکثرا که ساختو تولیدن.......تبدیل مباحثش خیلی زیاده ....4.5ساعت وقت داره .....
سوالای ازاد نسبت به سراسری اسونتره ولی مشخص نیست از کدوم قسمتا سوال میدن دیمیه ........:surprised:
امیدوارم همه قبول شن :)

سلام

در صورتی که حسن سوالات رو داره خواهش می کنم توی تاپیک قرار بده و اگه هم به صورت فایل کامپیوتری نداشت من از روی کتاب اسکن می کنم و توی تاپیک قرار می دم.

در ضمن امشب جواب تست های ریاضی که قبلا توی تاپیک قرار داده شده بود رو قرار میدیم. ااگه دوستان مشکلی توی سوالی دارند بگن تا مطرح کنیم وگرنه که میریم سراغ بقیه دروس;)

بالا