بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

am2mk

عضو جدید
سلام خدا قوت
چه زود دست به کار شدید.
یه تجربه:
چون تا کنکور فاصله زیادی دارید هی به آخر راه نگاه نکنید و برنامهریزی کنید و هر روز فقط به قدمی که در اون روز برمی دارین تمرکز کنید نگاه کردن به قله خستتون میکنه . البته این موضوع چند ماه دیگه بیشتر به دردتون می خوره .
ایشالا بعد از اعلام نتایج هر راهنمایی که بتونم دریغ نمی کنم و در خدمتتون هستم
موفق باشین.

farhad_hex

عضو جدید
به احتمال زياد زير 400 بشي
من هم
زبان 0
رياضي 20
سيالات 57
جامدات 31
ديناميک20

bardia_52015

عضو جدید
سلام دوستان
میشه بگید من با این% ها طراحی چه رتبه ای و کجا قبول میشم مرسی

زبان 0%
ریاضی 59.6%
سیالات 52.6%
جامدات 51.6%
دینامیک 40.6%
مرسی;)

alimec

عضو جدید
سواله 95 گزینه ای که به عنوان جواب زده ابعادش غلطه.من فکر میکنم گزینه ی1 درست باشه چون هم ابعادش درسته و هم با توجه به جهت چرخش منفی شده.لطفا نظر بدید واعتراض هم بکنید.مرسی.
رفیق بعد سرعت زاویه ای رو برام تایپ کن لطفا

XXXX2

عضو جدید
به احتمال زیاد رتبه شما زیر 50
من خیلی خراب کردم
زبان0
ریاضی40
سیالات30
جامدات8- !!!!!
دینامیک10
بنظر شما رتبه من چنده؟
البته من رشته ام متالورژیه و 15 سال پیش فارغ التحصیل شده ام!

آخرین ویرایش:

XXXX2

عضو جدید
دومین سوال :سوال شماره 91:
مشاهده پیوست 46216
اگر کسی فکر میکنه کلید سنجش در این موارد درسته لطفا با ذکر دلیل بیان کنه.
بنظر من جواب g درسته چون اصطکاک صفره و حرکت مشابه سقوط آزاده بنابراین شتاب فقط g میتونه باشه .البته مطمئن نیستم استدلالم درست باشه

mech-2010

عضو جدید
واقعا توقع نمی شد این جور بشه .فقط بی دقتی:(
زبان0
ریاضی15
سیالات32
جامدات33
دینامیک0
معدل 17.20
بنظر شما رتبه من چنده؟

mjneghabi

عضو جدید
سلام به همه!

لطف ميكنين رتبه منو تو طراحي و تبديل تخمين بزنين!؟
زبان:47.67
رياضي:30
سيالات:28.33
جامدات:38.33
ديناميك و ارتعاشات:11.67
معدل:15.76
ضمنا كسي ميتونه بگه من با اين رتبه تخميني، تبديل دانشگاه هرمزگان رو ميارم يا نه؟ آخه من تو بندر كار ميكنم و تنها شانسمم همينجاس. اصلا امكان تحصيل تو ارشد براي يه كارمند وجود داره؟ كلاسا پراكنده اس يا آخر هفته ها؟

مرسي!

hamin913

عضو جدید
سلام به همه!

لطف ميكنين رتبه منو تو طراحي و تبديل تخمين بزنين!؟
زبان:47.67
رياضي:30
سيالات:28.33
جامدات:38.33
ديناميك و ارتعاشات:11.67
معدل:15.76
ضمنا كسي ميتونه بگه من با اين رتبه تخميني، تبديل دانشگاه هرمزگان رو ميارم يا نه؟ آخه من تو بندر كار ميكنم و تنها شانسمم همينجاس. اصلا امكان تحصيل تو ارشد براي يه كارمند وجود داره؟ كلاسا پراكنده اس يا آخر هفته ها؟

مرسي!
شما به احتمال زید بندرعباس رو میارید

alimec

عضو جدید
بنظر من جواب g درسته چون اصطکاک صفره و حرکت مشابه سقوط آزاده بنابراین شتاب فقط g میتونه باشه .البته مطمئن نیستم استدلالم درست باشه
عکس العمل سطح داریم
مهندسی مواد؟ حالا چه نوع موادی:)

ehsan-inventor

عضو جدید
سلام خدا قوت
چه زود دست به کار شدید.
یه تجربه:
چون تا کنکور فاصله زیادی دارید هی به آخر راه نگاه نکنید و برنامهریزی کنید و هر روز فقط به قدمی که در اون روز برمی دارین تمرکز کنید نگاه کردن به قله خستتون میکنه . البته این موضوع چند ماه دیگه بیشتر به دردتون می خوره .
ایشالا بعد از اعلام نتایج هر راهنمایی که بتونم دریغ نمی کنم و در خدمتتون هستم
موفق باشین.

ممنون دوست عزیز؛دقیقا من همین مشکل رو قبلا داشتم و حالا هم به نظر میاد داشته باشم...
من سعی می کنم تا قبل از تابستون 4-6 درس رو کامل بخونم که 4 تاش از درس هایی هست که این ترم دارم...وقتی به برنامه ریختن فکر می کنم یه جورایی کسل میشم ! ولی حالا می خوام هر چیزی که استادا میگن رو بخونم و البته برای کنکور هر مبحث رو کامل کنم...منظور شما اینه؟ راهی که میرم درسته؟
البته 3-4 روزی هست که این روش رو پیش گرفتم و از این که نمی تونستم یه برنامه بریزم اعصابم خورد بود.

hamedowen

عضو جدید
salam bache ha
ta hala kasi eteraz gozashte vase soala ?
in chejoorie?
mizanam darkhaste jadid
bad konkoore 90
bad toye noe darkhast yeki omomi karshenasi arshad hast yeki barasi mojadade soalat
barasi mojadade soalasham ke hame gozine hash male soalash na pasokh name
kodoomo bayad zad pas ?????

hamedowen

عضو جدید
salam bache ha
ta hala kasi eteraz gozashte vase soala ?
in chejoorie?
mizanam darkhaste jadid
bad konkoore 90
bad toye noe darkhast yeki omomi karshenasi arshad hast yeki barasi mojadade soalat
barasi mojadade soalasham ke hame gozine hash male soalash na pasokh name
kodoomo bayad zad pas ?????

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان سوال اول دینامیک 91درسته
فکنم به اینکه اول سوال گفته انعطاف پذیری نا محدود داره توجهی نکردید

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز

h_a_s

عضو جدید
سلام خدمت دوستان این درصدای من هست که پارسال امتحان دادم

ریاضی 40
سیالات 57
جامدات30
دینامیک15
معدل موثر 16
طراحی 640 شدم
تبدیل 600 شدم
امیدوارم به دردتون بخوره

آخرین ویرایش:

the great leader

عضو جدید
salam dooste man
omidvaram khubo khosho salamat bashi
man nemikham behem rohie bedi mikham vaghe binane begi hodoodan chand misham ba tavajo be darsadae ke az doostat shenidi ke emsal zadan
riazi 30
sayalat 50
jamedat 30
erteashat 30
moadel 15.71

mamnun az hame doostan ke be poste man nazar midan
doosetun daram
سلام خواهش میکنم،شما هم سلامت باشی.در مورد کنکور امسال در چند صفحه قبل یکی از بچه ها که دقیقا یادم نیست کی بود حرف خیلی توپی زده بود که به نظرم بهترین توصیف بود.گفته بود که کنکور امسال سخت آسون نما بود.خود من یادمه از جلسه که اومدم بیرون اکثر اونایی که خوب خونده بودن خوشحال بودن،ولی بعد از دو سه روز که بهشون زنگ زدم همه حالشون گرفته بود و میگفتن توی چند مورد گول طراح رو خوردیم و غلط زدیم.به هر حال فکر میکنم نتایج خیلی غیر قابل پیش بینی باشه امسال.ولی با درصدایی که شما داری با فرض صفر بودن زبان فکر میکنم در بدترین حالت توی تبدیل رتبه ات800 و طراحی هم 900 بشی،البته در بدبینانه ترین حالت.انشالا که از خوشبینانه ترین حالتی که فکر میکنی هم بهتر بشی

the great leader

عضو جدید
سلام
آخه دوست من یه چیزی نگو که ادم حرصش در بیاد. کجای دینامیک امسال راحت تر از پارسال بوده؟ برو سوالای دینامیک و ارتعاشات پارسال ر با امسال مقایسه کن بعد بگوهمه می دونن که دینامیک و ارتعاشات پارسال خیلی راحت بود و امسال بیش از حد سخت. پارسال دینامیکش 2 یا 3 تا سوالش با یه فرمول راحت گشتار اویلر حل میشد ولی امسال چی.
من کنترل نخوندم ولی بچه هایی که کنترل رو مسلط بودن گفتن که پارسال تمام زورتو میزدی دو تا بیشتر نمیتونستی حل کنی ولی امسال سه تاشو با تسلط متوسط میشد زد.توی دینامیک یه سوال داشتیم امسال که دو تا بردار سرعت و شتاب رو داده بود و سرعت و شتاب نسبی رو میخواست!!!دینامیک ماشین هم دو تا سوال آسون داشت که یکیش همون درجه آزادی بود و یکی دیگه سرعت لغزنده که روی همدیگه این دو سوال از من که چندان مسلط نبودم یک دقیقه هم وقت نگرفت.ارتعاشات هم دو تا سوال آسون و سه تا سوال خیلی سخت داشت.پس با این حساب 8 تا سوال آسون در فیلد دینامیک و ارتعاشات بود که اگر کسی تمام درسهای این فیلد رو سطحی هم خونده بود میتونست بزنه.حالا برو یه نگاهی به کارنامه های بچه های پارسال که توی همین سایت گذاشته بودن بنداز و ببین که چند تا درصد زیر 20 داریم که رتبه هاشون زیر 500 شده.شما میشینی تو خونه ات و مبحث رو میخونی بعد بلافاصله میری سراغ فقط یک تست مثلا،بعد که زدیش میگی چقدر راحت بود کنکور پارسال!
بازم میگم الکی به خودتون امید ندین تا نتایج که اومد حالتون گرفته نشه

zed_vr

عضو جدید
دوستان کی میدونه بخوام گرایش مهندسی پزشکی برم، چه منابعی باید مطالعه کنم؟
من کارشناسی جامدات خوندم، ولی میخوام سال بعد که کنکور دارم، سوال های بیومکانیک هم جواب بدم.
اما نمیدونم چه کتاب هایی باید بخونم.

farshid992006

عضو جدید
سلام
برای مقاومت بدون شک کتاب دکتر نایی(پوران پژوهش)
انتقال حرارت رو کتاب دکتر سمیعی(پوران) رو پیشنهاد میدم
استاتیک و دینامیک هم کتای مریام از همه بهتره
دینامیک ماشین رو من از کتاب مارتین خوندم و راضی هستم
برای کنترل من اول کتاب دکتر اریاز برادرانی رو خوندم و بعد یکی از کتاب های مرجع رو و نسبتا وقت خوبی براش گذاشتم و نتیجش رو هم گرفتم
در کل برای کنترل باید تسلط بالایی به مطلب پیدا کنید ( با حل مسئله)

the great leader

عضو جدید
:surprised: شما بذار من ببینم:w01:
خوب من فکر میکنم که سوال 91 رو اگر بخواهیم با روش کار-انرژی حل کنیم باید در رابطه ی (mg=.5mv^2)به جای m در رابطه ی انرژی پتانسیل جرم واحد طول ضربدر x رو گذاشت و g هم که هیچی و به جایh(اینجا خیلی مهمه) یک دوم x گذاشتم،چرا که باید فاصله ی مرکز جرم قسمت عمودی طناب رو تا مرجع انرژی پتانسیل(قسمت افقی طناب) در رابطه قرار داد نه پایین ترین نقطه که همون x باشه(شاید شما اینجا رو اشتباه کردی!!!).m طرف راست هم میشه جرم واحد طول ضربدر L و v هم که مشخصه و بعد از مشتق گرفتن به گزینه 2 میرسیم.از روش قانون دوم هم که بریم(f=ma)میگیم f برابر است با وزن قسمت عمودی طناب(چرا که وزن قسمت افقی طناب بوسیله ی سطح زیرین آن خنثی میشود)،که برابر است با mg قسمت عمودی و m در اینجا دقیقا برابر است با جرم واحد طول ضربدر x و m سمت راست رابطه بالا هم میشود جرم واحد طول ضربدر L که باز هم به گزینه 2 میرسیم.حالا لطفا بگو من کجا اشتباه کردم

the great leader

عضو جدید
میتونی دقیقتر بگی چه نکته ای توی این عبارت نهفته است که باعث به اشتباه افتادن ما میشه.منظورم اینه که نکته ای که اشاره کردی کجای حل بالای من رو زیر سوال میبره؟جان عزیزت جواب بده که تکلیفمون رو بدونیم که بالاخره به این سوال اعتراض بکنیم یا نه.خیلی ممنون

غلام90

عضو جدید
بچه هایی که کنکور دادید خواهش میکنم به سوالات من جواب بدین:
1)میدونم برای دروس ترمودینامیک و مکانیک سیالات و انتقال حرارت کتابهای راهیان ارشد را توصیه می کنید سوال من اینه:برای کدوم یک از این سه درس پوران پزوهش یا پارسه هم کتابهای خوبی دارند؟
2)برای کدام یک از این درسها(سیالات و ترمو و انتقال)علاوه بر کتاب کنکوری خواندن کتاب درسی هم توصیه میشود.نام نویسنده ان کتاب درسی را هم لطفا بگین.

غلام90

عضو جدید

1)میدونم برای دروس ترمودینامیک و مکانیک سیالات و انتقال حرارت کتابهای راهیان ارشد را توصیه می کنید سوال من اینه:برای کدوم یک از این سه درس پوران پزوهش یا پارسه هم کتابهای خوبی دارند؟
2)برای کدام یک از این درسها(سیالات و ترمو و انتقال)علاوه بر کتاب کنکوری خواندن کتاب درسی هم توصیه میشود.نام نویسنده ان کتاب درسی را هم لطفا بگین.

بالا