بحث و گفتگو در مورد آزمونها (کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا)

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
من متال 83 هستم.چرا وقتی می خوام بارمزو نام کاربری خودم بیام وارد نمیشه؟لطفا بگین.
من رتبم92 شد ولی یک اشتباه کردم که معدلمو اشتباهی حدود11صدم کم کرد.دارم آتیش میگیرمممم.بگین چکار کنم؟فکر می کنید چقدر تاثیر داره؟

معدل من هم 31 صدم اشتباه شده چون ترم آخر واحد کم داشتم و معدلم خیلی بالا بود و پروژه هم که اومد روش اما تو صفحه توضیحات کارنامه اولیه اون آخر هاش این رو نوشته:

توجه: آندسته از داوطلباني که پس از بررسي معدل اعلام شده خود متوجه شده اند اين معدل، معدل واقعي آنان نيست لازم است تصوير گواهي معدل تأييد شده (براي فارغ التحصيلان، معدل فارغ التحصيلي و براي دانشجويان سال آخر، معدل واقعي گذارنده تا تاريخ 31/6/87) خود را به همراه تصوير کارنامه نتايج اوليه حداکثر تا تاريخ 31/3/88 به منظور بررسي به تهران صندوق پستي 1365/15875 سازمان سنجش – اداره ثبت نام – واحد تحصيلات تکميلي ارسال نمايند.

من که امروز فردا می رم دانشگاه دنبال این کار، امیدوارم به دردتون بخوره موفق باشید

آخرین ویرایش:

فرهنگ

مدیر بازنشسته
وای برو بچ گل کاشتین:victory:
تبریک به اونایی که نتیجه تلاشششون رو دیدن:gol:

برای بچه هایی که سوختن :wallbash:در آتش زبان و ریاضی آرزوی موفقیت میکنم.:love:

امیدوارم هرچه که پیش میاد خیر باشه:w14:

nazeri

عضو جدید
بچه ها راجب نانو مواد........رشته خوبيه؟......تا چه رتبه اي قبولي..........راستي دفترچه هاي انتخاب رشته كي مياد؟

nkazemi

عضو جدید
بچه ها راجب نانو مواد........رشته خوبيه؟......تا چه رتبه اي قبولي..........راستي دفترچه هاي انتخاب رشته كي مياد؟

رتبه من 86 شده نانو..می دونید تهران قبول می شم یا نه؟ پژوهشگاه قبول می شم؟مدرک پژوهشگاه رو واسه دکتری قبول دارن؟
نانو رشته خوبیه.از دانشگاه ما هرکی رفته خارج واسه فوق داره نانو می خونه.

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
اعلام مراحل انتخاب رشته کنکور ارشد/ تعیین وضعت معدل شرط انتخاب رشته

معاون سازمان سنجش آموزش کشور با تشریح جزئیات کامل انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سال 1388 گفت: اتمام انتخاب رشته و دریافت رسید در کنکور کارشناسی ارشد منوط به تأیید یا عدم تأیید معدل، رشته و نام موسسه آموزش عالی داوطلب است.حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در آزمون دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل سال 1388 برای 136 کد رشته امتحانی تعداد 671 هزار و 575 نفر ثبت نام کرده بودند و با توجه به اینکه داوطلبان می توانستند بر اساس ضوابط از میان 62 کد رشته شناور یک کد رشته امتحانی دیگر را به عنوان کد دوم انتخاب کنند لذا 51 هزار و 151 نفر از تعداد داوطلبان مذکور، متقاضی ثبت نام و شرکت در کد رشته امتحانی سوم نیز شده بودند.
وی افزود: با توجه به اینکه آزمون هر کد رشته جداگانه برگزار می شود و داوطلب باید کارت ورود به جلسه آزمون کد رشته امتحانی مربوط را می داشت 722 هزار و 726 کارت صادر شد.
معاون سازمان سنجش گفت: آزمون بر اساس برنامه در 39 شهرستان مختلف کشور در صبح و بعدازظهر چهارشنبه 23، پنجشنبه 24، جمعه 25 و صبح شنبه 26 بهمن ماه برگزار شد. از 671 هزار و 575 داوطلب واقعی تعداد 552 هزار و 609 نفر در جلسه آزمون حاضر بودند که از این تعداد 43 هزار و 720 نفر در دو رشته امتحانی شرکت کردند.
وی افزود: برای کلیه داوطلبان کارنامه صادر شده و از شب گذشته از طریق سایت سازمان به نشانی www.sanjesh.org در اختیار داوطلبان قرار داده شده است. داوطلبان برای دسترسی به نتیجه آزمون لازم است شماره داوطلبی یا شماره پرونده و مشخصات شناسنامه ای یا اطلاعات کارت ثبت نام را وارد کنند.
توکلی با بیان اینکه از 552 هزار و 609 نفر حاضر جلسه 195 هزار نفر مجاز به انتخاب رشته شده اند گفت: داوطلبان مجاز حق انتخاب کد رشته محل و یا کد رشته محلهای مربوط از کد رشته محلهای مجاز را دارند. آن دسته که در هر یک از کد رشته های امتحانی مجاز به انتخاب رشته شده اند علاوه بر مشاهده کارنامه می توانند دفترچه راهنمای انتخاب رشته را از روی سایت سازمان ملاحظه و بر اساس دستورالعمل ها نسبت به انتخاب رشته به صورت اینترنتی اقدام کنند.
وی اظهار داشت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته شامل شرایط و ضوابط پذیرش در کد رشته های آزمون است که از روز دوشنبه 4 تا یکشنبه 10 خردادماه برای آن دسته از داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از طریق باجه مرکزی پست هر شهرستان و در شهرستانهای بزرگ مانند تهران شیراز، مشهد، اصفهان و تبریز از طریق مناطق پستی مربوط توزیع می شود.
معاون سازمان سنجش به داوطلبان مجاز توصیه کرد: ابتدا نسبت به تهیه مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته اقدام و کد رشته محلهای مورد نظر خود را استخراج و به ترتیب علاقه مرتب کنند و پس از آن کد رشته های امتحانی خود را در فرم پیش نویس مربوط که در صفحه 140 دفترچه قرار دارد درج و پس از اطمینان از صحت رشته محلها در محدوده زمانی ساعت 9 صبح سه شنبه 5 خرداد تا ساعت 24 روز 10 خرداد برای انتخاب رشته اقدام کنند.
وی اضافه کرد: داوطلبان می توانند با وارد کردن اطلاعات کارت و شماره شناسنامه و یا کد رهگیری نسبت به ثبت کد رشته محلها و تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام کنند.
توکلی اظهار داشت: پس از تأیید نهایی کد رشته محلها شماره رمز 15 رقمی توسط سیستم به عنوان رسید در اختیار داوطلب قرار داده خواهد شد. نظر به اینکه گزینش نهایی بر اساس 80 درصد نمره آزمون کتبی در هر گرایش با توجه به ظرفیت و 20 درصد معدل تراز شده انجام می شود لذا هر داوطلب مجاز باید بر اساس دستورالعمل بندهای مشخص شده را تکمیل کند. داوطلب باید معدل، نام رشته و نام موسسه آموزش عالی محل فارغ التحصیلی خود را که در کارنامه درج شده کنترل و در صورتی که معدل، نام رشته و نام موسسه مورد تأیید باشد بند یک و در غیر این صورت بند دو را علامتگذاری کند.
وی ادامه داد: اگر داوطلبی یکی از دو مورد را علامتگذاری نکند به وی اجازه انتخاب رشته داده نمی شود.
معاون سازمان سنجش به مهر گفت: با توجه به اینکه کد محلهای انتخابی درج شده در فرم اینترنتی پس از تأیید نهایی توسط داوطلب و دریافت شماره رمز 15 رقمی قابل تغییر نیست لذا به داوطلب توصیه می شود قبل از اقدام به تکمیل فرم نهایی انتخاب رشته های تحصیلی جزئیات و اطلاعات کد را مطالعه کرده و در نظر داشته باشد.
وی اظهار داشت: سیستم انتخاب رشته تا حدود زیادی هوشمند است و تا حد امکان خطاهای احتمالی داوطلبان را در زمان انتخاب رشته به آنها تذکر می دهد اگر داوطلبی نسبت به رفع خطاهای داده شده اقدام نکند انتخاب رشته کامل نمی شود و به این داوطلب شماره رمز 15 رقمی داده نمی شود.

nazeri

عضو جدید
من با اين وضعيت رتبه م شد 990 كه مكانيكي 58 زدم:biggrin:
ما شديم 390 عذا گرفتيم كجا قبول ميشيم.......شما با 990 اميد داري؟فكر نكنم چيزي قبول شي......بخون واسه سال ديگه به نظر من.......ولي انتخاب رشتتو بكن......شايد قبول شدي....من پارسال 950 بودم اصلآ انتخاب رشته نكردم.....ولي امسال ميرم شبانه صنعتي اصفهان

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما شديم 390 عذا گرفتيم كجا قبول ميشيم.......شما با 990 اميد داري؟فكر نكنم چيزي قبول شي......بخون واسه سال ديگه به نظر من.......ولي انتخاب رشتتو بكن......شايد قبول شدي....من پارسال 950 بودم اصلآ انتخاب رشته نكردم.....ولي امسال ميرم شبانه صنعتي اصفهان
شما که رتبت خوبه... 100 درصد هم قبولی... نگران چی هستی دیگه.. چرا عذا گرفتی؟... جای من بودی چیکار میکردی؟.... بد نیست اگه به بقیه هم امید بدی!

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
Congratulation

Congratulation

به همه ی دوستان تبریک می گم مخصوصا به شاگرد اول ها
نشون میده دوستان حدودا همون شدند که حدس می زدن پس لااقل یه تجربه میشه که انقدر شب اعلام نتایج استرس نداشته باشیم
خدا رو شکر می کنم که حق به حق دار رسیده ...
والسّلام... به امید موفقیت های روز افزون

m83

عضو جدید
معدل من هم 31 صدم اشتباه شده چون ترم آخر واحد کم داشتم و معدلم خیلی بالا بود و پروژه هم که اومد روش اما تو صفحه توضیحات کارنامه اولیه اون آخر هاش این رو نوشته:

توجه: آندسته از داوطلباني که پس از بررسي معدل اعلام شده خود متوجه شده اند اين معدل، معدل واقعي آنان نيست لازم است تصوير گواهي معدل تأييد شده (براي فارغ التحصيلان، معدل فارغ التحصيلي و براي دانشجويان سال آخر، معدل واقعي گذارنده تا تاريخ 31/6/87) خود را به همراه تصوير کارنامه نتايج اوليه حداکثر تا تاريخ 31/3/88 به منظور بررسي به تهران صندوق پستي 1365/15875 سازمان سنجش – اداره ثبت نام – واحد تحصيلات تکميلي ارسال نمايند.

من که امروز فردا می رم دانشگاه دنبال این کار، امیدوارم به دردتون بخوره موفق باشید
سلام.گواهي معدل تأييد شده رواز کجا باید گرفت؟فرم مخصوصیه؟تو کدوم سایت؟من میترسم این کارو بکنم به دستشون نرسه همه زحماتم بر باد بره.معدلمو15 صدن کم وارد کردم.ممنون میشن راهنماییم کنی.

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.گواهي معدل تأييد شده رواز کجا باید گرفت؟فرم مخصوصیه؟تو کدوم سایت؟من میترسم این کارو بکنم به دستشون نرسه همه زحماتم بر باد بره.معدلمو15 صدن کم وارد کردم.ممنون میشن راهنماییم کنی.

به سایت سنجش مراجعه کنید.
[ سایت اصلی سازمان سنجش www.sanjesh.org- گروههای خبری(ستون سمت راست) - بخش کارشناسی ارشد ]

saeid223

عضو جدید
بابا عزا گرفتن نداره
دوست منم سيصدو خرده اي شده نميخواد انتخاب رشته كنه چون ميگه فقط تهران
بعد هم دوست عزيز من ورودي 84 هستم اولين سال شركت در آموزنم بود
بعد از شاگرد اول (600)و دوممون(370) بهترين رتبه من بودم:biggrin: مني كه معدلم 12.5 هست
اين معدل خيلي نامرديه
تو كارشناسي كه معدل من به سقف چسبيده بود تاثير ندادن وگرنه اينجاي مزخرف نبودم:mad:

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من می خواستم تاثیر دانشگاه رو بر معدل موثر بدونم، اگه بچه هایی که تو دانشگاه های خوب هستن معدل خودشون و معدل موثر رو با اسم دانشگاهشون بگذارن خیلی ممنون می شم.
من دانشگاه سمنان می خوندم، دانشگاه تاپی نیست ولی با این وجود تو معدلم که 14.46 اعلام شده بود رو کرده 15؟؟

اگه اینجوری باشه پس واسه دانشگاهی مثل شریف احتمالا 15 رو باید بکنه 20 آره؟

اگه معدل هاتون رو بگین خیلی کمک کردین بازم مرسی
:smile:

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من می خواستم تاثیر دانشگاه رو بر معدل موثر بدونم، اگه بچه هایی که تو دانشگاه های خوب هستن معدل خودشون و معدل موثر رو با اسم دانشگاهشون بگذارن خیلی ممنون می شم.
من دانشگاه سمنان می خوندم، دانشگاه تاپی نیست ولی با این وجود تو معدلم که 14.46 اعلام شده بود رو کرده 15؟؟

اگه معدل هاتون رو بگین خیلی کمک کردین بازم مرسی
من شهیدباهنر کرمان معدل خودم 73/13
معدل موثر 98/13

ولی دوستم که برق بوده هیچ فرقی نکرده!!!

m83

عضو جدید
سلام.من فردوسی خوندم.معدل ترم 6 بدون پروژه شد13.86 که معدل موثرم شد 14.56
فکر میکنید اگه 15 صدمی که اشتباهی کم زدم درست بشه چقدر تاثیر داره؟من شناسایی تهرانو می خوام.فعلا رتبم 92 شده.
ممنون بچه ها

masoud*65

عضو جدید

نه thixotrop جان این طور هم نیست.
اون چیزی که من شنیدم : دانشگاه های با بالاترین رتبه مثل شریف ضریب 1.05 دارند، دانشگاه های سراسری با پائین ترین رتبه ضریب 1.01 دارند، بقیه دانشگاه های سراسری ضریبی بین این دو عدد دارند و تمام دانشگاه های آزاد ضریبه 1.

بچه هایی که شریف و امیرکبیر و.... می خوندند، معدلشون رو بگند شاید من اشتباه می کنم.

معدل من 15.86.

biria85

عضو جدید
سلام
نميدونم چيبگم وقتي رتبمو ديدم يهو دنيا رو سرم خراب شد
يه سال خوندموووو.....امان از دست رياضي ......منه احمق دئبار از يه سوراخ گزيده شم...هم كنكورهم الان............نميدونم چه كنم.........زبان 9-رياضي:mad:سفيد-45-45-55..........شدم 686.....اين يني ته دنيا....آبروم رفت...سال قبل 8 تا از دوستام قبول شدنو امسال 9 تا ديگه....اونقد مطمن بودم كه حاضر نشدم سر جلسه كنكور آزاد برم....بااينكه كارتشم گرفتم..همه يه جوري تيكه ميندازن..نانو 150 شدم...نميدونم جايي ميارم يا نه؟؟ دلم ميخواد با يكي بحرفم....يه رفيق..........:cry:09366741868

biria85

عضو جدید
تلاش=موفقيت...........دروغه...چرته.... حاضرم زاهدان برمو به خونوادم وابسته نباشم..يكي جواب منه دربدرو بده......ممنون ميشم اگه كسي كمكم كنه....

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه thixotrop جان این طور هم نیست.
اون چیزی که من شنیدم : دانشگاه های با بالاترین رتبه مثل شریف ضریب 1.05 دارند، دانشگاه های سراسری با پائین ترین رتبه ضریب 1.01 دارند، بقیه دانشگاه های سراسری ضریبی بین این دو عدد دارند و تمام دانشگاه های آزاد ضریبه 1.

بچه هایی که شریف و امیرکبیر و.... می خوندند، معدلشون رو بگند شاید من اشتباه می کنم.

معدل من 15.86.

با این حساب ضریب دانشگاه ما می شه 1.04
ایول نمی دونستم دانشگاه ما اینقدر خوفه:biggrin::biggrin::biggrin:

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
من امیرکبیرم معدلم ضریبش 1.01 بود حدودا

با این حساب یعنی دانشگاه سمنان از دانشگاه امیرکبیر تو مواد سر تره؟؟
ایول:D:D

امیدوارم که تجربه خوبی کسب کرده باشین و واسه سال دیگه آماده باشین.

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
يه سال خوندموووو.....امان از دست رياضي ......منه احمق دئبار از يه سوراخ گزيده شم...هم كنكورهم الان............نميدونم چه كنم.........زبان 9-رياضي:mad:سفيد-45-45-55..........شدم 686.....اين يني ته دنيا....آبروم رفت...سال قبل 8 تا از دوستام قبول شدنو امسال 9 تا ديگه....اونقد مطمن بودم كه حاضر نشدم سر جلسه كنكور آزاد برم....بااينكه كارتشم گرفتم..همه يه جوري تيكه ميندازن..نانو 150 شدم...نميدونم جايي ميارم يا نه؟؟ دلم ميخواد با يكي بحرفم....يه رفيق..........:cry:09366741868
می دونم چی میگی یکی از دوستای خودم که انتظار داشتیم رتبه اش بین 100 تا 150 شه رتبه اش 700 شد. الان اوضاع روحیش داغونه. یعنی همه اش غصه می خوره که چرا اینجور شد. ولی زندگی تموم نشده که کلی فرصت دیگه و شاید هم مهم تر تو زندگیت هست که باید خودتو واسه اونا آماده کنی چیزی که گذشته دیگه گذشته و دیگه نمی شه کاریش کرد. به آینده فکر کن.

pm83

عضو جدید
سلام.من تابستون امسال فارغ التحصیل شدم.موقع ثبت نام به جای معدل آخر معدل ترم 6 وارد کردم.الان میشه درستش کنم؟آخه تو دفترچه نوشته
باید معدلی که موقع ثبت نام اینترنتی وارد شده به دانشگاه قبول شده ارایه بشه.ممنون میشم کمکم کنید

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

چه عجب یکی پیدا شد رتبش مثل من شده... آره ... منم از ریاضی خیلی ضربه خوردم... فکر می کردم با درصدای اختصاصی 50و 70 و 26 زیر 500 بشم... ولی ریاضی و معدلم باعث شد رتبم بشه 664 حالا نگران نباش دوست من... شاید با هم زاهدان قبول شدیم ;) اگه بتونیم قبول شیم هرجا که باشه با هم هستیم ...یه جا هستیم . اگه نشدیم ایشالا سال دیگه...

آخرین ویرایش:

mohsend

عضو جدید
چه عجب یکی پیدا شد رتبش مثل من شده... آره ... منم از ریاضی خیلی ضربه خوردم... فکر می کردم با درصدای اختصاصی 50و 70 و 26 زیر 500 بشم... ولی ریاضی و معدلم باعث شد رتبم بشه 664 حالا نگران نباش دوست من... شاید با هم زاهدان قبول شدیم ;) اگه بتونیم قبول شیم هرجا که باشه با هم هستیم ...یه جا هستیم . اگه نشدیم ایشالا سال دیگه...
پس من که رتبم 1498 شده چی باید بگم

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
با توجه به اینکه 4 سالی از رشته مواد و اخبارش دور بودم ، ازتون درخواست راهنمایی دارم...
اگه من با رتبه 664 شانس قبولی هرچند خیلی کم در دانشگاه کرمان - شبانه داشته باشم،
بین دو تا گرایش شناسایی مواد و خوردگی کدوم رو اول انتخاب کنم... کدوم گرایش الان بیشتر تو بورسه و بازار کار بهتری داره و پرطرفدارتره ؟
دانشگاه کرمان فقط این 2 تا گرایش رو داره و منم می خوام حتما کرمان قبول بشم.
اگه اطلاعاتی دارید ممنون میشم راهنماییم کنید.

reza_1364

مدیر بازنشسته
سلام دوستان
با توجه به اینکه 4 سالی از رشته مواد و اخبارش دور بودم ، ازتون درخواست راهنمایی دارم...
اگه من با رتبه 664 شانس قبولی هرچند خیلی کم در دانشگاه کرمان - شبانه داشته باشم،
بین دو تا گرایش شناسایی مواد و خوردگی کدوم رو اول انتخاب کنم... کدوم گرایش الان بیشتر تو بورسه و بازار کار بهتری داره و پرطرفدارتره ؟
دانشگاه کرمان فقط این 2 تا گرایش رو داره و منم می خوام حتما کرمان قبول بشم.
اگه اطلاعاتی دارید ممنون میشم راهنماییم کنید.
انشاء الله اینجا جواب سوالتا بگیری

بالا