بحث و گفتگو در مورد آزمونها (کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا)

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان . امروز می تونید دفترچه رو از سایت WWW.AZMOON.NET دانلود کنید. از فردا هم می تونید دفترچه رو از پست تهیه کنید. برای مهندسی مواد رشته- محل ها و ظرایب مثل پارساله. :gol:

shady_er

عضو جدید
سلام دوستان . امروز می تونید دفترچه رو از سایت WWW.AZMOON.NET دانلود کنید. از فردا هم می تونید دفترچه رو از پست تهیه کنید. برای مهندسی مواد رشته- محل ها و ظرایب مثل پارساله. :gol:

سراميك واحد نجف آباد اضافه شده.....بقيه رو هم فعلا چك نكردم......:cool:

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من اطلاعاتی در خصوص کنکور ارشد آزاد می خوام.
1- برای قبولی درصد ها باید چند باشه ؟
2- قبولی در واحدهای زیر به چه شکله؟ کدوم راحتتره؟
ساوه ؟ کرج؟ تهران علوم و جنوب ؟
3- من خودم تهران جنوب - شناسایی زدم. شانس قبولی دارم؟
ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره به من بده. ;)

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
با آغاز توزيع كارت آزمون كارشناسي ارشد از19بهمن؛
معاون سازمان سنجش: توزيع كارت تا روز قبل از آزمون ادامه دارد
برگزاري آزمون از23 بهمن آغاز مي‌شود

معاون سازمان سنجش آموزش كشور با بيان اينكه توزيع اينترنتي كارت ورود به جلسه آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي از 19 بهمن ماه آغاز مي‌شود، گفت: داوطلبان مي‌توانند از روز شنبه 19 بهمن تا روز قبل از آزمون با مراجعه به سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org از كارت ورود به جلسه خود پرينت بگيرند.
دكتر ابراهيم خدايي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه هر يك از داوطلبان در صورت اشكال در حوزه‌هاي امتحاني درج شده در كارت‌ها مي‌توانند از روز يكشنبه 20 بهمن ماه به باجه‌هاي رفع نقص اعلام شده مراجعه كنند، اظهار كرد: در صورت وجود اشكال در اطلاعات فردي و شناسنامه‌اي نيز داوطلبان بايد با مراجعه به محل پيش‌بيني شده در سايت سازمان سنجش اصلاحات را انجام دهند تا اطلاعات فردي پس از بررسي در سازمان سنجش اصلاح شود.
به گفته وي، داوطلبان بايد بر اساس همان كارت پرينت شده با در دست داشتن شناسنامه در جلسه آزمون حاضر شوند و اصلاحات بعدا از سوي سازمان اعمال مي‌شود.
دكتر خدايي عنوان كرد: ‌داوطلبان آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي بايد با مشخصات كارت اعتباري و يا كد رهگيري خود كه در هنگام ثبت‌نام دريافت كرده‌اند براي دريافت پرينت كارت اقدام كنند.
وي درباره داوطلبان كه كد رهگيري و اطلاعات كارت اعتباري خود را گم كرده‌اند، گفت احتمالا ستادي در اين ارتباط پيش‌بيني مي‌شود كه شماره تلفن‌هاي مربوط به آن بعدا اعلام خواهد شد.
وي افزود: آزمون كارشناسي ارشد و چهاردهمين المپياد علمي دانشجويي سال 88 در 136 كد رشته امتحاني و 39 شهرستان مختلف كشور طي روزهاي 23 تا 26 بهمن ماه برگزار مي‌شود.
معاون سازمان سنجش در خاتمه با بيان اينكه 52 هزار نفر متقاضي شركت در كد رشته امتحاني دوم شناور كنكور كارشناسي ارشد سال 88 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي بوده‌اند، گفت: ‌بر اين اساس با احتساب 673 هزار داوطلب شركت در آزمون كارشناسي ارشد سال 88 و همچنين المپياد علمي دانشجويي جمعا براي 725 هزار متقاضي كارت ورود به جلسه صادر مي‌شود.

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
ائين نامه جديد تحصيلي مقطع کارشناسي ارشد از سال اينده اجرا مي شود

از سال آينده آئين نامه جديدتحصيلي در مقطع کارشناسي ارشد در 14 دانشگاه دولتي اجرا خواهد شد.
جعفر هزار جريبي مدير کل امور آموزشي و تحصيلات تکميلي وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ما گفت: اين آئين نامه به سه شيوه اموزشي ، پژوهشي و آموزش پژوهشي اجرا خواهد شد.
وي افزود : در شيوه پژوهشي، دانشجو ي مقطع کارشناسي ارشد فقط يک نيم سال تحصيلي 12واحدي در سر کلاس حضور دارد و بقيه تحصيلات خود را مي تواند کار پژوهشي زير نظر استاد راهنما انجام دهدوسرکلاس درس حاضر نباشد.
هزارجريبي در خصوص شيوه آموزشي گفت: در اين شيوه دانشجو در طول سال تحصيلي در سر کلاس حضور دارد و به جاي پايان نامه 1 تا 4 واحد سمينار اموزشي خواهد داشت.
مديرکل امور اموزشي وتحصيلات تکميلي وزارت علوم ، روش آموزشي و پژوهشي را همان روش فعلي در دانشگاهها اعلام کرد .
وي افزود: در شيوه اموزشي پايان نامه حذف خواهدشد ودر شيوه پژوهشي محوريت با پايان نامه دانشجو است.

به گفته هزار جريبي اين طرح به صورت آزمايشي در 14 دانشگاه دولتي اجرا خواهد شد و در صورت موفقيت آن در سراسر دانشگاهها اجرا مي شود.

arashgh2008

عضو جدید
سلام من دنبال جزوه های ارشد مواد هستم اگه داری میشه برام بفرستی
مرسی

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توجه به تعداد سوالات و مدت زمان امتحان طی سالهای گذشته، به نظر میاد برای هر درس اختصاصی ( ترمو - فیزیکی - مکانیکی ) 25 تا سوال بدن ، برای ریاضی 20 تا ، برای زبان هم 30 تا که مجموعا میشه 125 سوال - 150 دقیقه زمان !!!
من یکی که قید ریاضی رو زدم - امیدم به اختصاصیهاو زبانه :)

m_akbari1362

عضو جدید
با سلام
در مورد کنکور کارشناسی ارشد هر چی می خواهید بنویسید

سلام اگه کسی جزوه های اساتید معروف مواد را برای کنکور ارشد میخواد من شیمی فیزیک و ترمودینامیک - خواص مکانیکی 1 و 2 - استحاله ها را دارم.
من می خواهم چه جوری می تونم بگیرم

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون فرهنگ جان
من یکی از کنکوریها هستم که بعد از تقریبا 4 سال فارغ التحصیلی به فکر خوندن ارشد افتادم. شاغل هم هستم ، بخاطر همین واسه درس خوندن خیلی سختی کشیدم. امیدوارم اگه سراسری نشدم !!!! آزاد حتما قبول بشم. ;)

فرهنگ

مدیر بازنشسته
ممنون فرهنگ جان
من یکی از کنکوریها هستم که بعد از تقریبا 4 سال فارغ التحصیلی به فکر خوندن ارشد افتادم. شاغل هم هستم ، بخاطر همین واسه درس خوندن خیلی سختی کشیدم. امیدوارم اگه سراسری نشدم !!!! آزاد حتما قبول بشم. ;)

امیدوارم موفق باشی
انشاالله سراسری:smile:

the best

عضو جدید
سلام من دانشجوی ترم 6متالورژی صنعتی هستم و می خوام تو کنکور ارشد رتبه ی خوبی بیارم راه حل مناسبی به من نشون بدین. آزمون ها و کتاب های مناسب معرفی کنین. ممنونم ;)

salehim64

عضو جدید
همه بچه های کنکوری موفق باشید ایشالاههههههههههههههههههههههههه :heart::gol::gol::gol::gol::gol:و خسته هم نباشید ایشالا از درس خوندن چند ماهه
ایشالا نتیجه زحمتاتتون رو تو امتحان میگیرین

محسن کریمی

عضو جدید
سلام دوستان
کنکور هم با تمام مسائل و مشکلاتو سختی هاش تموم شد
شما چیکار کردین؟
راسی چرا اینقدر تنبلین؟ من گفتم الان بیام کلی مطلب درباره حواشی کنکور نوشتین
راستی چیکار کردین؟ چی شد؟ خوب بود سخت بود آسون؟
به نظر من که زبانش خوب بود فیزیکیش آسون بود مکانیکی یه کم سخت بود وووووو ترموووو این ترمو رو چرا اینجوری داده بود؟ مثه اینکه طرف از محلولها و جلد دو گسکل خیلی خوشش میومده! :confused: بیشتر از همون قسمت داده بود....راستی یادم نمیاد ولی فک کنم کریستال کم داده بود :mad:
به هرحال شما هم بگین ببینیم شما چطور دادین...;)

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
به نظر من سوالات تخصصی نسبت به سالهای پیش آسونتر بود. من مکانیکی رو خوب زدم، فیزیکی و ترمو متوسط ، زبان زیر متوسط و ریاضی رو سفید !!
در کل مکانیکی و فیزیکی آسون بود، زبان هم آسون بود (ولی من تو زبان خوب نبودم) ریاضی رو نمی دونم ... ترمو هم نسبتا مشکل بود.

فرهنگ

مدیر بازنشسته
سلام
امیدوارم همگی گل کاشته باشن کنکور
من سال سومم ولی کنکور دادم.
سوالای مکانیکی 1(من 2 رو هنوز نگرفتم)خوب بود،خیلی خوب
ترمو فاجعه بود
فیزیکی هم بد نبود
ریاضی هم بد نبود
اما زبان هم در حد ترمو فاجعه بود

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خوبین بچه ها، وای واقعا تموم شد. وقتی از سالن اومدم بیرون اصلا باورم نمی شد که الان وارد یه مرحله جدید از زندگیم شدم...... بیکاری!!!! :biggrin:

من اول آزمون استرس داشتم و با اینکه به نظرم اومد تعداد سوالا نسبت به وقتش کمه ( یعنی وقت زیاد دادن) ولی باز نرسیدم یه دور نگاه کنم. آخه من احمق اینقدر حواسم پرت بود که فکرم رفت به اینکه آزمون 3 ساعته آخه من دیروزش هم آزمون نانو داشتم.

ولی در کل خوب بود فیزیکی و مکانیکی که تقریبا می شه گفت آسون بود و خوب دادم. ولی 50 دقیقه روی ترمو وقت گذاشتم. واسه همین هم نرسیدم یه دور نگاه کنم. زبان هم که خوراکمه امیدوارم همه تون خوب داده باشین و به زودی با این کلاه ببینمتون::)

راستی در مورد سوال ها من احساس می کنم آزمون چند تا سوال غلط داشت الان دقیقا یادم نیست ولی یکی تو ترمو یادمه که غلط بود او سوال محاسبه حجم جز الف بر حسب جز کلش اشتباه نبود؟

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
به نظر مياد همه دوستان امتحانشونو خوب دادن.... فكر مي كنم هر كسي كه كمتر نمره منفي داشته باشه و رياضي و زبان خوب زده باشه شانس قبولي بيشتري داشته باشه.
من كه رياضي و زبانم اصلا خوب نبود:cry:
تو حوزه امتحاني ما ( كرمان ) حدود 50% داوطلبان ، قبل از پايان جلسه ، پاسخنامشونو تحويل داده بودن . من خودم از 2...3 تا از دوستام وضعيت بعتري داشتم.
دوستان فكر ميكنين باتوجه به اطلاعاتي كه از وضعيت بقيه دوستاشون دارن ، با اين درصدها ميشه اميدي داشت؟:(
زبان 15 تا 20
رياضي سفيد
فيزيكي 30 تا 45
مكانيكي 50 تا 60
ترمو 25 تا 30
شايدم خيلي كمتر!!!

آخرین ویرایش:

mohsend

عضو جدید
سلام دوستان
مثل اینکه همه خوب زدندو خوشحالند
ترموش سخت بود زیاد نزدم مکانیکی و فیزیکیشم بد نبود،ریاضیو سفید زبان هم متوسط

hamideh vf

عضو جدید
کاربر ممتاز
من زبان خوب زدم. فیزیکی و مکانیکی بد نبود. ترمو هم سفید بود:D. ریاضی هم 9 تا جواب دادم!!!

فکر کنم شریف قبول شم:biggrin:

البته امسال هیچی نخونده بودم!!!! ... ای کاش میخوندم!

محسن کریمی

عضو جدید
سلام خوبین بچه ها، وای واقعا تموم شد. وقتی از سالن اومدم بیرون اصلا باورم نمی شد که الان وارد یه مرحله جدید از زندگیم شدم...... بیکاری!!!! :biggrin:

من اول آزمون استرس داشتم و با اینکه به نظرم اومد تعداد سوالا نسبت به وقتش کمه ( یعنی وقت زیاد دادن) ولی باز نرسیدم یه دور نگاه کنم. آخه من احمق اینقدر حواسم پرت بود که فکرم رفت به اینکه آزمون 3 ساعته آخه من دیروزش هم آزمون نانو داشتم.

ولی در کل خوب بود فیزیکی و مکانیکی که تقریبا می شه گفت آسون بود و خوب دادم. ولی 50 دقیقه روی ترمو وقت گذاشتم. واسه همین هم نرسیدم یه دور نگاه کنم. زبان هم که خوراکمه امیدوارم همه تون خوب داده باشین و به زودی با این کلاه ببینمتون::)

راستی در مورد سوال ها من احساس می کنم آزمون چند تا سوال غلط داشت الان دقیقا یادم نیست ولی یکی تو ترمو یادمه که غلط بود او سوال محاسبه حجم جز الف بر حسب جز کلش اشتباه نبود؟

سلام آره منظورت اون سوال انتالپی هستش؟ (انتالپی وضعیتی؟) آره همه می گن اون اشتباهه! منم به این جواب (RTln27/8)فک کنم رسیدم ولی تو گزینه ها نبود!
در ضمن منم زبانم همیشه تو آزمونای آزمایشی ماهان تو 10 نفر اول بودم من تقریبا 33 درس از کتاب 504 words رو خونده بودم + کلی کلمه ی دیگه ولی نمی دونم چرا چند تا سوال واژه گذاری رو اکثر واژه هاش اصلا به گوشم هم نخورده بود.....:redface:
منم ریاضی رو سفید گذاشتم;)
نمی دونم سالای پیشم ترمو آخر دفترچه بود؟ ولی تو آزمونای آزمایشی که بعد از ریاضی بود و این فک کنم دلیلش بود که همه امسال با ترمو مشکل پیدا کنن....البته من رو 130 تا سوال حساب باز کرده بودم وقتی دیدم 110 تاس خیالم راحت شد که با نزدن ریاضی دیگه هیچ رقمه وقت کم نمیارم:biggrin:
به هرحال هرچی که بود تموم شد و گذشت شما هم برین مث من یه 10 -20 تا فیلم توپ بگیرین از صبح تا شب جبرانی همه فیلمایی که تو این چند ماه ندیدن نیگا کنین:D;)

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
آره محسن جان. درست میگی.
جواب اون سوال مربوط به محاسبه تغییرات انتروپی در اثر پاره شدن غشا ، توی گزینه ها نبود.
منظور thixotrop هم سوال آخر امتحان دفترچه B بود ( در خصوص رابطه مولارجزیی و تغییر حجم کل ناشی از انحلال) که من هم جواب ندادم و به نظرم سوالش نکته داشت وگرنه یه همچین سوال ساده ای رو توی امتحان نمیدن که فقط فرمول رو بخواد و احتمالا سوالش درست بوده.:redface:

آخرین ویرایش:

magnet

عضو جدید
سلام
من که از کنکور ناراحتم.........
زبان راحت بود . ریاضی ام که همش معادلات و موج گرما بود !!!!!!!!!!!
ترمو و فیزیکی راحت بود
مکانیکی هم راحت باورنکردنی!!!!!!!! ولی میگن نکته دار!!!!!!!
در کل لعنت به هر چی کنکوووووووووووووووووووو
ر

بالا