بحث آزاد صنایع

وضعیت
موضوع بسته شده است.

امیر Amir

عضو جدید
موضع نمیگیرم ..نظرمو میگم..این برمیگرده به تحلیل دوستان...نسبت به نظرات من... اميدوارم كه اينطور باشد

جان امیر فونتت رو عوض کن... فقط به خاطر تو .......... باشه
در ضمن شما كه نسبت به فونت حساسيت داري پس چرا به اخطارهاي مدير مهتابي در خصوص عدم استفاده از فونت هاي غيرمعمول توجه نمي كني؟؟؟؟؟

من یکبار بخوام چیزی رو بفهمم یا در ذهنم بمونه..میمونه...نخوام هم بمونه...20000 بار هم بگی نمیمونه انشاءاله كه اينطور باشد
:gol:

خوب...:) وقتی امکان استفاده از این فونت هست...خوب در جاییکه لازم باشه استفاده میکنم.:)

امیر Amir

عضو جدید
با درود به تمامي دوستان عزيز
چند روز پيش يك كتابچه الكترونيكي تحت عنوان كتاب كوچك نكته هاي زندگي به دستم رسيد گفتم به اشتراك بگذارم شايد بقيه دوستان نيز علاقه مند به اين مباحث باشند.
البته شايان ذكر است اين كتابچه در دو جلد تهيه شده است ، اين جلد اولشه اگه علاقه مند داشت جلد دومش را هم به اشتراك ميگذارم.

مهندس,فایل بارگذاری نشد!!!
من به شما میل میزنم برام اگر زحمتی نیست میل بفرمایید.

با احترام

alirezakiani

عضو جدید

مهندس,فایل بارگذاری نشد!!!
من به شما میل میزنم برام اگر زحمتی نیست میل بفرمایید.

با احترام

با سلام
من خودم امتحان كردم، براحتي فايل رو دانلود كردم به يكي دوتا از بچه هاي ديگه هم كه گفتم تونستن فايل را بگيرن ، فكر ميكنم يه مشكلي از اون طرفه به هر حال من هم براتون ايميل ميكنم هم يه بار ديگه اينجا ميارمش.

پیوست ها

• zendegii2[1][1].pdf
    259.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mahtabi

مدیر بازنشسته
با سلام:
فكر كنم اين بحث آزاد شده يه گفتگوي كاملا دو نفره.
لطفا اين بحث رو تموم كنيد و اگر جناب كياني ميبينن كه نياز به نظر سنجي در اين ارتباط هست بايستي در يك تاپيكي جداگانه با مضموني صرفا در اين ارتباط بحث رو راه بندازن .
چون اگر در اين تاپيك نظرسنجي بذاريم ديد قشنگي نخواهد داشت.

در مورد فونتها هم بگم كه خواهشا ديگه با فونتي معمولي و سايز 2 تايپ كنيد و ديگه هم بحثي راجع بهش نشه كه وگرنه مجبور ميشم اخطار بدم.
با احترام

alirezakiani

عضو جدید
با سلام:
لطفا اين بحث رو تموم كنيد و اگر جناب كياني ميبينن كه نياز به نظر سنجي در اين ارتباط هست بايستي در يك تاپيكي جداگانه با مضموني صرفا در اين ارتباط بحث رو راه بندازن .

در مورد فونتها هم بگم كه خواهشا ديگه با فونتي معمولي و سايز 2 تايپ كنيد و ديگه هم بحثي راجع بهش نشه كه وگرنه مجبور ميشم اخطار بدم.
با احترام

با درود
مدير مهتابي عزيز
اگه بحث دو نفره شده تقصير بقيه هستش ، من و آقاي امير در حين بحث ها مطالب ديگه اي هم گذاشتيم براي صحبت ، لطفا گناه بقيه رو به حساب ما نگذاريد ، در ضمن بحث ها هم مسايل شخصي نيستش كه ، مسايل عمومي همه ميتونن اظهارنظر كنند خود من بار ها درخواست مشاركت بقيه اعضا را
داشته ام.
در مورد نظر سنجي هم كه ما از شما توي پست هاي قبلي كسب تكليف كرده ايم ، احتياجي به اخطار و ضرب وشتم نيست ، به خدا ما بچه هاي خوفي هستيم.
در مورد فونت ها هم بايد بگم چون من مطالبم را در محيط word مينويسم و بعد انتقال ميدم (به دليل تمركز بيشتر و صرفه جويي در مصرف منابع يا تخصيص صحيح منابع) يه مقداري آقاي امير مشكل داشتند كه بحمداله بخاطر ايشان اون مشكل را هم حل كردم و سايز font را بزرگتر كردم.
حالا شما هم اگه احساس ميكنيد خطايي از ما كوچكترا سر زده به بزرگواري خودتون ببخشيد.

با تقديم احترام:gol:

mahtabi

مدیر بازنشسته
دقيقا منم منظورم اينه كه ديگران بيان و در بحثتون شركت كنن وگرنه بحث بحث بدي نيست و ميتونه جالبم بشه.
راستي من كجا زدمتون؟فقط يه صحبت دوستانه بود نه كه بخوايم كسي رو تهديد كنم يا بزنم يا گيساشو بكنم يا گازش بگيرم يا....:D:D

alirezakiani

عضو جدید
دقيقا منم منظورم اينه كه ديگران بيان و در بحثتون شركت كنن وگرنه بحث بحث بدي نيست و ميتونه جالبم بشه.
راستي من كجا زدمتون؟فقط يه صحبت دوستانه بود نه كه بخوايم كسي رو تهديد كنم يا بزنم يا گيساشو بكنم يا گازش بگيرم يا....:D:D

واي ي ي ي ي ي ، خدا رحممون كرده يه صحبت دوستانه بود ، شما تو صحبت هاي دوستانه اخطار هم ميديد.
بعدش نكنه من بايد براي اين تاپيك تبليغ بزنم تو سايت تا بقيه بيان تو بحث شركت كنن.

mahtabi

مدیر بازنشسته
واي ي ي ي ي ي ، خدا رحممون كرده يه صحبت دوستانه بود ، شما تو صحبت هاي دوستانه اخطار هم ميديد.
بعدش نكنه من بايد براي اين تاپيك تبليغ بزنم تو سايت تا بقيه بيان تو بحث شركت كنن.

اول اينكه فكر ميكنم اين بحثا بهتره تموم شه و تاپيك با كل كل من و شما پر نشه، اگر بازم مسئله اي بود بهتره با پيام خصوصي عنوان شه تا شايد حل شه.
بعدم اينكه بله دوستانه بود و ميتونه اخطار هم داشته باشه.(مثل اينكه به اخطار علاقه پيدا كردين؟!)

براي قسمت آخر هم بايد بگم كه گاهي نياز به ماركتينگ هم هست.حالا در نوع خودش ميتونه هر چيزي باشه ، مثلا اينكه يه تاپيكي جداگانه براي اين بحث باز شه و اينجوري بيشتر به چشم بياد...

در هر صورت اخطار خواستين در خدمتم:D

امیر Amir

عضو جدید
با سلام:

با احترام

چه عجب!!!

رسیدن به خیر

امیر Amir

عضو جدید
بله؟
نخیر مثل اینکه این تاپیکم قراره مثل تاپیکایی بشه که بهمشون ریختین:mad:
:surprised:

متهم هم شدم!!!

:biggrin:

بهمشون ریختم؟؟ کدوماشو بهم ریختم....جسب بیارم درستش کنم!!!

من این تاپیک رو زدم که حکم چت روم رو داشته باشه که دیگه ماها توی تاپیک های دیگه یک جوری چت نکنیم با هم...

arminspeedy

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیزم
عذر خواهی می کنم به خاطر 3 ماه غیبتی که در تالار داشتم.راستش توی این مدت مشکلاتی داشتم که امیدوارم واسه هیچ کدومتون پیش نیاد. حالا کسی منو اصلاً یادش هست یا اینکه منم به فراموشی سپرده شدم؟:(
راستی هر چی تو تاپیک ها گشتم تاپیکی رو با عنوان مناسب واسه گذاشتن این مطلب ندیدم. در هر صورت اگه جای بدی این موضوع رو گذاشتم، از مدیر تالار عزیز که متوجه شدم تو این مدت تغییر کردن عذر می خوام. راستی تبریکات دیر موقع منو هم آقای بردینوا بپذیرید.
با تشکر

امیر Amir

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیزم
عذر خواهی می کنم به خاطر 3 ماه غیبتی که در تالار داشتم.راستش توی این مدت مشکلاتی داشتم که امیدوارم واسه هیچ کدومتون پیش نیاد. حالا کسی منو اصلاً یادش هست یا اینکه منم به فراموشی سپرده شدم؟:(
راستی هر چی تو تاپیک ها گشتم تاپیکی رو با عنوان مناسب واسه گذاشتن این مطلب ندیدم. در هر صورت اگه جای بدی این موضوع رو گذاشتم، از مدیر تالار عزیز که متوجه شدم تو این مدت تغییر کردن عذر می خوام. راستی تبریکات دیر موقع منو هم آقای بردینوا بپذیرید.
با تشکر

به به اقا آرمین...!!!:eek:
رسیدن به خیر...:surprised:
چه عجب تشریف اوردین...

شاه داماد شما همه رو زود فراموش میکنی :biggrin:ما انیجوری نیستیم...یادت باشه.اقا مهندس.....:mad:

کی بیاییم شیرینی خورون...

آخرین ویرایش:

مهندس صنايع

عضو جدید
سلام
اگه میشه به من کمک کنید.
من فوق دیبلم رشته ریاضی هستم.حالا میخوام دانشگاه بیام نور رشته مهندسی صنایع ثبت نام کنم.میخواستم راهنماییم کنید در مورد این رشته.ممنون:cry:

برادرانه تورانصيحت مي کنم:
اگه فارغ ازدانشگاه دولتي(روزانه،شبانه وپيام نور) هستي وآي کيو توبسياربالا هست دردانشگاه پيام نورتحصيل کن والا برادرانه به تومي گويم که تاترم 3حداکثربيشترنمي کشاني.اينو ازدانشجويان اين دانشگاه سوال کن.

reza1359

عضو جدید
صنایع یعنی آچار فرانسه یا گلابی؟؟؟؟؟

صنایع یعنی آچار فرانسه یا گلابی؟؟؟؟؟

اگه سری به مطالب مرتبط با صنایع بزنید در خواهید یافت:
www.IEPortal.ir

alirezakiani

عضو جدید
موجودي ساخته دست بشر!!!!

موجودي ساخته دست بشر!!!!

شركت جن‌پتس (GENPETS) متعلق به موسسه اي کانادایی بنام بیو.ژنیکا، اقدام به توليد انبوه حيوانات ژنتيكي كرده است كه نمونه آنها در طبيعت وجود ندارد و اخيرا اقدام به تولید نوعي عروسکهای زنده کرده است . این شرکت به کمک مهندسی زیستی و اصلاح و دستکاری DNA اقدام به تولید *****داران زنده کرده است .
این حیوانات با القای خواب زمستانی درآنها در بسته بندیهای ویژه ای در فروشگاه‌هاي اين شركت عرضه میگردند . بسته بندیها دارای نشانگر ضربان قلب حیوان ، چراغ های LED که درجه تازگی حیوان را نشان میدهد ، دارای سیستم( IV ) که حیوان توسط یک لوله باریک تغذیه میگردد، میباشد . عمر این حیوانات یک تا سه سال است و پس از خارج شدن از بسته بندی خواب زمستانی سر و صدای کمی داشته و با کودکان و انسان سریع انس میگیرند .
اين عروسك يك *****دار عقيم شده است كه به كمك علم مهندسي ژنتيك ساخته شده. تركيبي از ژنهاي خرگوش ، شامپانزه و خوك که با استفاده از القاي خواب زمستاني ، در جعبه نگهداري ميشود. اين جعبه ضربان قلب و ميزان تازگي آن را نشان ميدهد. اين موجود عجيب و دست ساز بشر در شش شخصیت مختلف تولید گردیده است . پهلوان ( قرمز) ، ماجراجو (نارنجي) ، شاد (زرد) ، آرام (سبز) ، متين (آبي ) ، روحاني (بنفش) ساخته شده .قيمتشان هنوز مشخص نيست و تنها به صورت آزمايشي در اختيار اعضاي شركت قرار گرفته اند .حيوان خانگي ساخته شده در شركت جن‌پتس مانند ديگر حيوانات دچار درد و رنج مي‌شود اما به گونه‌اي ساخته شده كه هنگام درد، سر و صداي زيادي نمي‌كند.عمر اين حيوان يك تا سه سال است و پس از خروج از بسته بندي و برخاستن از خواب زمستاني به سرعت با انسان و كودكان انس مي‌گيرد.اين شركت اعلام كرده است كه به زودي فروش انبوه محصول خود را در قفسه فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي و نمايندگي‌هاي خود آغاز مي‌كند و اكنون در حال ثبت و اهداي حق نمايندگي فروش است.اين شركت با استفاده از دستاوردهاي مهندسي ژنتيك، بااصلاح و دستكاري مولكول‌هاي DNAكه حاوي اطلاعات زيستي جانداران است اقدام به توليد انبوه و فروش *****داران زنده كرده است.
شركت سازنده اين حيوانات اعلام كرده است كه آنها مانند ديگر حيوانات، داراي عضله، استخوان و خون هستند و اگر قسمتي از بدن آنها بريده شود، خونريزي مي‌كنند و در صورت عدم مراقبت جان خواهند باخت.
قيمت هنوز مشخص نيست و تنها به صورت آزمايشي در اختيار اعضاي شركت قرار گرفته اند. ممکن است قیمت حدودا 12500 دلار باشد.اين موجود زنده طوري ساخته شده است كه حركات محدودي مانند يك نوزاد داشته باشد. مدفوع آن بسيار مختصر بوده و به غذاي كمي احتياج دارد. طول آن حدود 20 سانت و عرضش 7 سانت میباشد. جثه آن بزرگ نميشود و كاملاً درد را حس ميكند ولي نميتواند صدای بلند توليد كند. این محصول داري خون، عضله و استخوان بوده و بعد از خروج از جعبه ظرف بيست دقيقه بيدار شده و چشمهایش را باز میکند!
DNA اين حيوانات بر اساس فن‌آوري ميكرواينجكشن تخم (Zygote Micro (Injection تهيه شده است. اين فن‌آوري در سال ۱۹۹۷بوجود آمده است و در سال ۲۰۰۳ از آن براي تلفيق دي‌ان‌آي انسان و خرگوش با موفقيت استفاده شد. و . . .اقدام شركت جن‌پتس دغدغه فيلسوفان و حاميان حقوق انسان و حيوانات را بار ديگر گوشزد مي‌كند و بيم زندگي در جهاني مانند “جزيره دكتر مونرو” را به ذهن متبادر مي‌كند.
در جزيره دكتر مونرو كه يك داستان تخيلي مربوط به چند دهه پيش است، حيواناتي زندگي مي‌كنند كه نيمي انسان و نيمي حيوان‌اند.به نظر مي‌رسد با عرضه انبوه اين حيوانات خانگي، كه برخي خصوصيات عروسك‌ها را نيز دارا هستند، نسلي از كودكان پرورش مي‌يابند كه تفكر متفاوتي در مورد حيات، سر منشا و ماهيت آن در ذهن خواهند داشت و به اين ترتيب نگاه آنان به زندگي و فرهنگ زيستي آنان دگرگون خواهد شد !
سؤال، اين است كه اگر آن‌ها موجودات زنده هستند، چرا داخل يك پكيج پلاستيكي‌اند؟ در پاسخ گفته شده است كه آن‌ها طوري طراحي شده‌اند كه براي فروش در قفسه‌هاي فروشگاه‌ها گذاشته شوند، نه در مغازه‌هاي سنتي فروش حيوانات خانگي.براي همين است كه آن‌ها در پكيج‌هاي پلاستيكي بسته‌بندي شده‌اند. ليكن برخلاف ديگر موجودات زنده، ژن پت‌ها قادر به تكثير و توليدمثل نيستند. ژن پت‌ها قادر به بازشناسي مالكان و صاحبانشان نيز هستند. پس از بيدار شدن از خواب به مالكشان مي‌چسبند و براي باقيمانده چرخه زندگيشان شخص مزبور را بازشناسي مي‌كنند. ژن‌پت‌ها كه در داخل پكيج، چشماني بسته دارند، پس از بيرون آوردنشان از پكيج، ظرف حدود بيست دقيقه به آرامي از خواب بلند مي‌شوند.ژن‌پت‌ها توانايي حركت محدودي دارند و لذا بيشتر شبيه يك نوزاد تازه به دنيا آمده عمل مي‌كنند تا يك بچه بالغ. لذا بايد از يك ژن پت، بيشتر انتظار لوليدن و جنبيدن داشت تا خزيدن يا چهار دست و پا راه رفتن. نبايد زياد انتظار داشت كه آن‌ها روي دو پا راه بروند و يا چهار دست و پا حركت كنند. آن‌ها گاز نمي‌گيرند و نيش نمي‌زنند، هر چند «بيوجنيكا» كه كمپاني زيست‌مهندسي توليد ژن پت‌هاست، اسباب و آلات دورانداختن دندانشان را نيز به معرض فروش مي‌گذارد.سرانجام بايد گفت كه ژن پت‌ها در درون بسته‌هاي پلاستيكي تنفس مي‌كنند! اين كار از طريق منافذ و سوراخ‌هايي در كناره‌هاي بسته انجام مي‌گيرد كه اجازة عبور هوا را مي‌دهد.
برای اطلاعات بیشتر از سایت Gen.Pets دیدن کنید: http://www.genpets. com/meet. php

ولی واقعیت چیست؟

آيا رؤياي قديمي دارد واقعي مي‌شود؟!
يعني انسان ديگر مي‌تواند موجودات زنده توليد كند؟ طي يكي دو هفته اخير يك سايت اينترنتي ادعا كرد كه اين اتفاق افتاده است.دنياي اينترنت، دنياي شگفت‌انگيزي است. جهاني مملو از چيزهاي رنگارنگ و متنوع. ادب و هنر، سينما، درد دل، تبليغات، نامه‌هاي الكترونيكي، سرگرمي، موسيقي و ترانه، ورزش، علم و تكنولوژي، عرضة كتاب، سياست، نمايش و فروش انواع كالاها، عكس و خبر و غيره و غيره.همه و همه در اين دنياي پر شر و شور، جايي براي خود باز كرده‌اند. در اين دنياي مجازي، طبيعي است كه هر از گاهي شاهد شوخي‌ها و وب‌سايت‌هاي سركاري و فريب‌آميز و شايعه‌هاي پوچ باشيم.بنا به محاسباتي كه در بيوفيزيك محاسباتي انجام شده است، ما تازه در اواسط قرن بيست و دوم قادر خواهيم بود به دانشي جزء به جزء از DNA دسترسي پيدا كنيم كه امكان توليد اين گونه موجودات را فراهم آورد. اطلاعات و دانش ما نسبت به ابر مولكول DNA و نيز هزاران مولكول پيچيدة ديگر در هستة سلول، در قياس با دانشي كه بتواند به ما امكان انجام پروژه‌هايي نظير Genpets را بدهد، به غايت اندك و ناچيز است.به علاوه، انجام اين كار، به تكنولوژي و فن‌آوري پيچيده و پيشرفته و عظيمي احتياج دارد كه در شرايط كنوني و با توجه به اوضاع و احوال فعلي علم مهندسي ژنتيك كه مي‌توان رصد كرد، دور از دسترس و بهره‌برداري به نظر مي‌رسد. دانش كنوني ما از DNA و ژن‌هاي قد و نيم قد و رنگ و وارنگ آن، كمتر از يك هزارم آن مقداري است كه براي شناخت كامل DNA و كاركرد هر يك از ژن‌هاي آن لازم است.
مي دانيم كه Genpetها واقعي نيستند. يعني زنده نيستند. صرفا عروسك و مجسمه‌اند كه هنرمندانه طراحي و ساخته شده‌اند.اما فرض كنيد كه Genpetها طوري ساخته مي‌شدند كه مو لاي درزشان نمي‌رفت. يعني بسيار طبيعي و بسيار خوش‌ساخت، با قابليت‌هاي رفتاري بسيار پيچيده نظير آدمي و بسيار انسان‌گونه.
فرض كنيد كه رفتار آن‌ها به حدي شبيه رفتار انسان‌ها باشد كه تمايز آن‌ها با نوع آدمي، اگر نگوييم كه غيرممكن، بسيار سخت و دشوار باشد. توجه داشته باشيد كه اين فرض به هيچ وجه فرض بعيد و دور از دسترسي نيست و چه بسا در آيندة نزديك (ظرف مدت حدود 50 سال آتي) بتوان به آن جامة عمل بخشيد.
در اين صورت در مورد Genpetها چه مي‌توان گفت؟ آيا هنوز هم غيرواقعي يا بهتر بگوييم غيرزنده و بي‌جان‌اند؟ يا واقعي و زنده، هر چند مصنوعي و حاصل يك سنتز مكانيكي ـ الكترونيكي؟ آيا اين موجودات قادر به «درك» هستند؟ آيا احساس دارند؟ آيا مي‌توانند فكر كنند؟ آيا صاحب عواطفند؟ آيا تشخص و هويت دارند؟ به زبان فلسفي‌تر، آيا اين موجودات صاحب شعور (Consciousness) هستند؟ آيا ذهن (Mind) دارند.
وب‌سايت مزبور، حاصل هنرنمايي و شيرين‌كاري مجسمه‌ساز و پيكرتراش و برنامه‌نويس كامپيوتري 24 سالة كانادايي ، آدام براند جس (Adam Brandejs) است. براي اطلاعات بيشتر در مورد اين هنرمند ماجراجو و خلاق مي‌توانيد به وب سايت www.brandejs. ca مراجعه كنيد. براي چك كردن اخبار اينترنتي و شايعه‌هاي متداول دنياي مجازي، بدنبال يك مرجع خوب باشید. شايعه و شوخي فريب‌آميز Genpets در وب‌سايتهای دانشگاهی، مورد بررسي قرار گرفته و كذب بودن آن خاطرنشان شده است.
براند جس خود مي‌گويد: «من در اين واقعيت، تأمل و درنگ مي‌كنم كه تكنولوژي، كجا و چگونه و به وسيله چه كسي مورد بهره‌برداري قرار خواهد گرفت.» او اين را خلاصة پيام اين مجسمه مي‌داند و در عين حال، خاطرنشان مي‌كند كه او ضد رشتة زيست‌مهندسي (bioengineering) نيست.

موجودي ساخته دست بشر!!!!

بقيه عكس ها هم توي فايل ضميمه هستش

پیوست ها

• 33dfouo.jpg
    33dfouo.jpg
    24.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 2e4vmmv.jpg
    2e4vmmv.jpg
    47 کیلوبایت · بازدیدها: 0

alirezakiani

عضو جدید
گفتگو با خدا

گفتگو با خدا

با سلام
يه مطلبي يكي از دوستان فرستاده بود كه فكر ميكنم تاثير گذار باشه ، حداقل در مورد من كه اينطور بود ،بد نيست يه نگاهي بهش بندازيم لينكشو ميذارم اينجا دوست داشتين يه سري بزنين.
http://louzi.ir/clip/labkhand-khoda

industrial-eng

عضو جدید
لبخند خدا بسیار زیبا بود
سپاسگذار اقای کیانی

اگر یادتان بود و باران گرفت / دعایی به حال بیابان کنید

محسن2115

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام.
اقای کیانی عزیز...
حرف من اینه...

آیا فقط مهندس صنایع باید بهبود مستمر داشته باشه؟
ایا فقط مهندس صنایع باید روش های بهبود مستمر رو ارایه بده؟

بقیه این وسط چه کاره هستند....؟؟؟ مهندس صنایع چوبین یا نوح نیست که بیاد همه رو نجات بده...:cool:

مهندس صنایع یک انسانه نه یک ترمیناتور صنایع...ما ترمیناتور نیستیم...ما همه فن حریف نیستیم...

ما LEADER هستیم...

من از اجرا بیزارم...من از نظارت و مدیریت خوشم میاد...و لیاقت هم دارم.

مدیریت پایه علمی میخواد...مدیریت یک فکر بزرگ و قوی میخواد...مدیریت سواد بالا میخواد...ولی حیف که ...

من متنفرم وقتی میرم جلسه FMEA شرکت نظر بدم سر یه اهن قراضه که اسمشو میزارن نمیدونم ونتوری...

من میخوام مدیر باشم...باید باشم...

دیدگاه من چجوریه که شما میفرمایید شاید بتونید مشکلات خودتون رو حل کنید...

انالیز من روی این عکس ها این بود...در یک نگاه و بی هیچ فکری...حالا شما چی میفرمایید..؟؟

بهروز باشید
امير آقا سلام./
شما اگه ميخواستيد مدير باشي مديريت بايد ميخوندي نه مهندسي. هميشه مهندس تو اجرا هستش نه نظارت ومديريت.مدير بايد تئوريك باشه ومهندس عملي وفني.بخاطر همينه كه الان وضع اينه اگه مهندس مكانيك ،صنايع ،متالوژي و...... كار بلد باشن واحجرايي كار كنند وكسي كه مديريت خونده وبلده رو بذارن سرجاشون ما پيشرفت ميكنيم اما در غير اينصورت نه.شما دقيقا بر عكس من هستيد من فوق العاده اجرا رو دوست دارم .يادت باشه اجرا بهترين قسمت كار چون تئوري همش يه جاش لنگ ميزنه ولي تو اجراست كه واقعيت رو ميبيني ولمس ميكني وميتوني بفهمي كه كجاي كار عيب داره اينم فكر كنم كار مهندسه.من خودم كاراي فني زياد كردم درس مديريت صنعتيم خوندم كه با صنعت جور باشه الان كاراي اجرايي تو كارم ونظر دادنام بدردم ميخوره با اتينكه كارم صنعتي نيست.
شما يراي چي گارگاههاي مختلف داريد؟:gol:

alirezakiani

عضو جدید
امير آقا سلام./
شما اگه ميخواستيد مدير باشي مديريت بايد ميخوندي نه مهندسي. هميشه مهندس تو اجرا هستش نه نظارت ومديريت.مدير بايد تئوريك باشه ومهندس عملي وفني.بخاطر همينه كه الان وضع اينه اگه مهندس مكانيك ،صنايع ،متالوژي و...... كار بلد باشن واحجرايي كار كنند وكسي كه مديريت خونده وبلده رو بذارن سرجاشون ما پيشرفت ميكنيم اما در غير اينصورت نه.شما دقيقا بر عكس من هستيد من فوق العاده اجرا رو دوست دارم .يادت باشه اجرا بهترين قسمت كار چون تئوري همش يه جاش لنگ ميزنه ولي تو اجراست كه واقعيت رو ميبيني ولمس ميكني وميتوني بفهمي كه كجاي كار عيب داره اينم فكر كنم كار مهندسه.من خودم كاراي فني زياد كردم درس مديريت صنعتيم خوندم كه با صنعت جور باشه الان كاراي اجرايي تو كارم ونظر دادنام بدردم ميخوره با اتينكه كارم صنعتي نيست.

جناب محسن 2115
با درود
با اين كه مدير مهتابي از ما خواسته بود كل كل نكنيم و با توجه به روابط حسنه اي كه بين من و آقاي امير بوجود آومده ، دلم نمياد ساكت بشينم ، چون در مورد بعضي حرف هاي شما نظراتي دارم و مطمئنم بنا به تقاربي كه بين رشته هامون هست حرف هم ديگرو خوب مي فهميم و درك ميكنيم.

اونجايي كه گفته بودي : شما اگه ميخواستيد مدير باشي مديريت بايد ميخوندي نه مهندسي
بايد بگم الزاما اينطور نيست مديريت يه علم مديريت ميخاد كه ما تو مهندسي صنايع يه چيزايي در موردش خونديم (من خودم مطالعات جانبي هم در موردش داشتم) و يه حس مديريت كه ذاتيه ، به نظر من مورد دوم خيلي مهم تره تا مورد اول ، كه حتما اقاي امير در خودشون اين حسو ديدند.

اما اونجايي كه گفته بودي : .هميشه مهندس تو اجرا هستش نه نظارت ومديريت
بايد بگم اينطوريام نيست ، حداقل تو رشته ما اين خبرا نيست براي ما نظارت و اجرا خيلي جاها با هم قاطيه، تا بلد نباشي اجرا كني نمي توني نظارت كني و يا حتي خيلي جاها فقط كارمون نظارته (كنترل پروژه ، مديريت پروژه و ...)

همه ما ميدونيم مديريت يك هنر است ، هنر بكارگيري بهينه 4M (man,machine,method,material)يا به قول بعضيا 7M در كنار همديگر ، پس نميشه مرز جداگانه اي بين دو مقوله نظارت و اجرا كشيد

مشكل مملكت ما هم سر اين حرفا نيست ، مديرامون مدير دلسوز نيستن دوست عزيز ، نذار در دلم وابشه .....

اما يه جايش خيلي سوزناك بود ، ميدوني كجا؟ اون جايي كه گفته بودي : يادت باشه اجرا بهترين قسمت كار چون تئوري همش يه جاش لنگ ميزنه ولي تواجراست كه واقعيت رو ميبيني ولمس ميكني وميتوني بفهمي كه كجاي كار عيب داره ...
اين حرف كاملا با مفهوم كار تيمي مغايرت داره آقا ، اگه سختي هست مال همس و بالعكس اگه راحتي ، موفقيت ويا پاداشي هم هست مال تيم هستش.

پس همونطور كه شما ميگي كه :من خودم كاراي فني زياد كردم درس مديريت صنعتيم خوندم كه باصنعت جور باشه الان كاراي اجرايي تو كارم ونظر دادنام بدردم ميخوره با اتينكه كارمصنعتي نيست.
پس اجازه بديم كسي هم كه به مديريت علاقه داره حرفشو بزنه و محدودش نكنيم

امیر Amir

عضو جدید
امير آقا سلام./

با سلام
من با نظرات مهندس کیانی 100% موافق هستم و صحبت ایشون سند هست.

چون جواب به شخص محسن خان دقیقا همین هست.

با احترام

anathema

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

من مطالب شما رو خوندم و فقط لازم می دونم که چند تا نکته رو يادآوری کنم :

اول بايد مشخص بشه که بحث تخصصی هست يا احساسی

اگر بحث احساسی هست ، هيچ اشکالی نداره که هر شخصی احساس و نظر خودشو بيان کنه. از علايق کاری و حيطه مطلوب فعاليتش صحبت کنه و حتی با توجه به احساسات خودش تصميم گيری کنه.

اما اگه بحث تخصصی هست ، بايد به چند مطلب دقت بشه :

1. استفاده از جملاتی مثل : من دوست دارم . . . ، من ترجيه می دم و . . . جايی در بحث تخصصی نداره
2. استفاده از جملاتی مثل : به نظر من . . . ، من تشخيص می دم . . . ، من فکر می کنم . . . و . . . تنها موقعی جايز هست که شخص گوينده به درجه بيان نظر و تشخيص فنی رسيده باشه و حرفش مستند به درجات علميش باشه. کمترين نشانه اين حرف هم داشتن حداقل تحصيلات دکتری هست !

حالا به طور کلی يه جمله در مورد علم مديريت از آقای John Nicholasنقل قول می کنم :

علم مديريت و يا تکنيک های مديريت ، از لحاظ سيستمی ، يه علم ميان رشته ای هست و هر چند که زادگاهش علوم (سيستم های) انسانی و سازمانی هست ، اما برای تکامل و تعالی اون می شه و بايد از سيستم های سطح پايين تر هم استفاده کرد.

با توجه به اين مطلب بايد در نظر داشت که علم و يا تکنيک های مديريت ، به خودی خود ، تعريف نمی شه و مديريت در عرصه تخصص های خاص معنی می ده. بنابر اين ، مديريتی که منجر به اجرای عملی و يا نظری صحيح و متناظر اهداف نباشه ، دچار نقص هست و بالعکس. يعنی هيچ متخصص عملی و نظری بدون اعمال مديريت صحيح در طی فرآيند های مربوطه نمی تونه به اهداف تعريف شده دست پيدا کنه.

حالا اينکه چه کسی مديريت کنه و چه کسی اجرا ، در درجه دوم اهميت قرار داره. چونکه هميشه تقسيم عناوين کاری وجود داره و هيچ کدوم به ديگری برتری ندارن.

مطمئنن هيچ دانشمندی ، نمی تونه بالفعل يک مهندس خوب و هيچ مهندسی نمی تونه بالفعل يک دانشمند و مدير خوب باشه. بهترين طرح های اجرا شده توسط مهندسين دارای پشتوانه علمی و مديريتی قوی هستن و همينطور بهترين ايده های علمی و مديريتی ، بدون ايده ها و تخصص های تکنيکی مهندسیين ، مجالی برای بروز عينی پيدا نمی کردن.

موفق باشين

امیر Amir

عضو جدید
سلام دوستان

اگر بحث احساسی هست ، هيچ اشکالی نداره که هر شخصی احساس و نظر خودشو بيان کنه. از علايق کاری و حيطه مطلوب فعاليتش صحبت کنه و حتی با توجه به احساسات خودش تصميم گيری کنه.

1. استفاده از جملاتی مثل : من دوست دارم . . . ، من ترجيه می دم و . . . جايی در بحث تخصصی نداره
2. استفاده از جملاتی مثل : به نظر من . . . ، من تشخيص می دم . . . ، من فکر می کنم . . . و . . . تنها موقعی جايز هست که شخص گوينده به درجه بيان نظر و تشخيص فنی رسيده باشه و حرفش مستند به درجات علميش باشه. کمترين نشانه اين حرف هم داشتن حداقل تحصيلات دکتری هست !

حالا به طور کلی يه جمله در مورد علم مديريت از آقای John Nicholasنقل قول می کنم :

علم مديريت و يا تکنيک های مديريت ، از لحاظ سيستمی ، يه علم ميان رشته ای هست و هر چند که زادگاهش علوم (سيستم های) انسانی و سازمانی هست ، اما برای تکامل و تعالی اون می شه و بايد از سيستم های سطح پايين تر هم استفاده کرد.

با توجه به اين مطلب بايد در نظر داشت که علم و يا تکنيک های مديريت ، به خودی خود ، تعريف نمی شه و مديريت در عرصه تخصص های خاص معنی می ده. بنابر اين ، مديريتی که منجر به اجرای عملی و يا نظری صحيح و متناظر اهداف نباشه ، دچار نقص هست و بالعکس. يعنی هيچ متخصص عملی و نظری بدون اعمال مديريت صحيح در طی فرآيند های مربوطه نمی تونه به اهداف تعريف شده دست پيدا کنه.

حالا اينکه چه کسی مديريت کنه و چه کسی اجرا ، در درجه دوم اهميت قرار داره. چونکه هميشه تقسيم عناوين کاری وجود داره و هيچ کدوم به ديگری برتری ندارن.

مطمئنن هيچ دانشمندی ، نمی تونه بالفعل يک مهندس خوب و هيچ مهندسی نمی تونه بالفعل يک دانشمند و مدير خوب باشه. بهترين طرح های اجرا شده توسط مهندسين دارای پشتوانه علمی و مديريتی قوی هستن و همينطور بهترين ايده های علمی و مديريتی ، بدون ايده ها و تخصص های تکنيکی مهندسیين ، مجالی برای بروز عينی پيدا نمی کردن.

موفق باشين
خوب اقای الیاس پور...
ایده آل ها هست که به هدف و اهداف هستند که عمل تبدیل میشن...

فرق مدیر با رهبر چیست؟

چه کسی میتواند مدیر باشد؟

وظایف مدیر چیست؟

anathema

عضو جدید
کاربر ممتاز
جناب امير

اصولا مرز بين معانی و حوزه تعريف و کارکرد دو واژه manager و leader هنوز برای خود صاحب نظرای اين مباحث هم مشخص نيست. از جهاتی می شه گفت فرقی ندارن و از جهاتی می شه گفت که اصلا دو مقوله جدا از هم هستن.

به همين خاطر من ترجيه می دم که اين بحث باز نشه. چون ممکنه منجر به ارايه نظرات سليقه ای و غير علمی بشه.

با احترام

alirezakiani

عضو جدید
مديريت و مهندسي

مديريت و مهندسي

سلام دوستان

موفق باشين

جناب الياس پور عزيز
ضمن تشكر از احساس مسئوليتي كه نسبت به تاپيك ها و پست هاي ارسالي از سوي اعضاء ميفرماييد ،لازمه چند نكته را در نظر داشته باشيد:
الف. گفتگويي كه بين آقايان محسن 2115 ، امير و اينجانب صورت گرفته بود نه احساسي بود و نه تخصصي صرف بلكه تنها انتقال تجربيات و بيان يافته هاي هر يك از نامبردگان در حوزه علوم مديريتي و مهندسي بود، نه مجادله علمي تخصصي ميان مدعيان حوزه مذكور.

ب. آقاي محسن2115 نيز تنها متهم به استفاده از كلمه من به تعداد 3 مرتبه هستند ،البته ايشان هم تنها از كلمه من به منظور بيان توانمندي ها و تجربيات خودشون استفاده كردند ولاغير ،من ادعايي تو حرفاشون نديدم.

ج. مطالب علمي و تخصصي هم اونقدر كه شما فكر ميكنيد خشك و fix نيستند، اونم تو حوزه مديريت كه هركي از راه رسيده يه تعريفي كرده ، ما از اين دكترا كه شما دنبالش ميگردي خيلي تو مملكتمون داريم ، بزار حداقل اينجا از دستشون راحت باشيم.

د. در مورد تعريف هم كه در مورد علم مديريت از آقای John Nicholasنقل قول فرموديد و همچنين ادامه مطالب ، بايد بگم عالي و به جا بود.

كامياب باشيد

امیر Amir

عضو جدید

با سلام

شخصا چنین فردی که به درجه دکترا رسیده و من من میکنه رو موجودی کم ظرفیت و دارای 100 کمبود شخصیتی میبینم:biggrin:

درخت هر چه بارش بیشتر...;)
من نمیزارم کسی کمبود های علمیشو با مانور روی اطلاعاتی که اون شخص داره و من ندارم پنهان بکنه.

یک دکترا خدا نیست.

حرفی بود که استادم یعنی دکتر .... به من گفتن:

از هیچ کسی اسطوره سازی نکنید.;)
برای همین هم هست که احدی برای من به عنوان اخرش نیست و من از همه سوال میکنم و همه برای من محترم هستند.;):gol:

با احترام

محسن2115

عضو جدید
کاربر ممتاز
جناب آقاي كياني
باسلام
از حسن توجه ودرج جوابيه شما بسيار سپاسگذارم .كل كل در اين زمينه بجز اينكه اطلاعات طرفين وزياد كنه وفهم دقيق مطالب و بهشون ياد بده مشكل ديگري نداره پس فكر ميكنم از جانب مدير تالار نيز جايز باشد .
در خصوص پاسخهاي شما بايد عرض كنم بسيار منطقي و بجا بوده اما در بخش اول صحبت هر دوبا اين موضوع موافق هستيم كه اول اجرا بعد نظارت. پس مهندس بدليل واحدهاي گذرانده بيشتر در حيطه اجرا كارايي موثر دارد تا نظارت.
مديراي ما دلسوز نيستند قبول دارم چون يه مجموعه از اين افراد هر روز صبح تا عصر بايد باهشون كار كنيم.
در مورد بحث تئوري و اجرا نيز اين نكته خالي از لطف نيست ،همانگونه كه خود شما دوست عزيز مطلع هستيد تئوري اول اعداد و ارقام ويك سري پيش فرضها روي كاغذ هستند وتا درست نباشند فابل اجرا نيستند اما مي دانيد كه هميشه بين فكر وايده تا عمل تفاوت بسيار است. بحث به هيچ عنوان زير سئوال بردن كار تيمي نبوده است،چون اجرا ونظارت دو ركن اصلي موفقيت هر كاري هستند .
در رابطه با سخن پاياني شما فقط ميتوان اين نكته را ذكر كنم كه حرف حساب بي جواب است.
بازهم از حسن نيت شما متشكرم و اميدوارم اين موضوع يك شروع خوب وپر تلاش براي من باشد تا در كنار شما اطلاعات وتجربياتم را افزون نمايم.:gol:
فكر كنم فقط يكبار از من استفاده كردم ممنونم از توجهتون.

woodywood

عضو جدید
با عرض سلام
شرمنده من توی این بحث دخالت میکنم
اول از همه بذارید بگم که من یک کاربر تازه وارد نیستم که تصور کنید این بچه دیگه این وسط چی میگه . من یکی از اعضای فعال با نام کاربری دیگری بودم که متاسفانه بخاطر بیان نظر نچندان زیبا در مورد یکی از اساتید خودم و افراد موفق صنایع ایران ( البته هنوزم زیاد پشیمون نیستم چون اون استادو کامل می شناسم ) من رو از گروه حذف کردن. حالا با این نام کاربری جدید کار می کنم. اینو گفتم که فکر نکنید یک تازه وارد بخاطر این که بخواد پست هاش زیاد بشه چیزی گفته .
من با حرف های آقای الیاسپور کاملا موافقم . فکر نمی کنم که توی یک گروه که دور هم جمع شدن برای انتقال اطلاعات جایی برای دردو دل کردن یا ارائه تجربیات کاری ( البته به اصطلاح خودتون ) به این شکل و شمایل باشه . درسته گفتن : هیچ ترتیبی و آدابی مجوی / هرچه می خواهد دل تنگت بگو ولی هر چیزی یک اصولی داره .
شرمنده مزاحم دردودل (ببخشید انتقال تجربیاتتون ) شدم .
یا حق

امیر Amir

عضو جدید
با عرض سلام
شرمنده من توی این بحث دخالت میکنم
اول از همه بذارید بگم که من یک کاربر تازه وارد نیستم که تصور کنید این بچه دیگه این وسط چی میگه . من یکی از اعضای فعال با نام کاربری دیگری بودم که متاسفانه بخاطر بیان نظر نچندان زیبا در مورد یکی از اساتید خودم و افراد موفق صنایع ایران ( البته هنوزم زیاد پشیمون نیستم چون اون استادو کامل می شناسم ) من رو از گروه حذف کردن. حالا با این نام کاربری جدید کار می کنم. اینو گفتم که فکر نکنید یک تازه وارد بخاطر این که بخواد پست هاش زیاد بشه چیزی گفته .
من با حرف های آقای الیاسپور کاملا موافقم . فکر نمی کنم که توی یک گروه که دور هم جمع شدن برای انتقال اطلاعات جایی برای دردو دل کردن یا ارائه تجربیات کاری ( البته به اصطلاح خودتون ) به این شکل و شمایل باشه . درسته گفتن : هیچ ترتیبی و آدابی مجوی / هرچه می خواهد دل تنگت بگو ولی هر چیزی یک اصولی داره .
شرمنده مزاحم دردودل (ببخشید انتقال تجربیاتتون ) شدم .
یا حق
:biggrin::biggrin:

راز

عضو جدید
با سلام
من با نظرات مهندس کیانی 100% موافق هستم و صحبت ایشون سند هست.

چون جواب به شخص محسن خان دقیقا همین هست.

با احترام
با سلام
آقا محسن اگر شما صنایع خونده باشید ویکمم مقاله های این رشته را مطالعه کرده باشید باید بدونید که 70% این رشته مدیریت اصلا دلیل ایجاد چنین رشته ای هم همین بود چون تمام رشته های مهندسی در رابطه با محاسبات و اندازه گیری و به روابط انسانی بسیار کم توجه شده در حالی که در صنایع اصلی ترین عنصر نیروی انسانی هست و نیروی انسانی نیازمند مدیریت کارآمد است

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا