بحث آزاد صنایع

وضعیت
موضوع بسته شده است.

"hasta"

عضو جدید
با سلام,
خوشحالم که وضعیت مالی خوبی دارین.

خب هر شخصی برای تغییر موقعیت خودش باید تلاش یکنه برای مثال شما که از محیط های ستادی خوشتون نمیاد,کار در یک شرکت تولیدی با سر و صدا و گرد و خاک و سر و کله زدن با کارگر رو تجربه کنید یا سعی کنید به تجربش برسید.

یک عده کارمند محکوم نیستند که دستورات رو انجام بدن,موظف هستند که انجام بدن برای پیش برد کار حالا اگر کاری باشه برای انجام جدا از بروکراسی.

اینکه ادم از کارش لذت ببره که دیگه یک حس درونی هست و کسی نمیتونه به دیگری کمک بکنه
جز خود فرد.

استاد کنترل کیفیت من که یکی از سر ممیز ها و مدرس سیستمهای مدیریت کیفی و دارای سابقه ای 10 ساله در این زمینه هست به یک جمعی که بودیم گفت:

اگر وارد شرکتی شدین و مشکلی پیدا نکردین من روی شما (2 تا انگشتشو بالا گرفت) فاتتحه میخونم. مهندس صنایع البته شعار نمیدم یعنی Problem Solver با کمک.

با احترام

امیر
البته كه من كار توليدي رو دوست دارم و كاملا" ترجيح مي دم به پشت ميزي اما بنده يه خانومم و متاسفانه شما نمي تونيد درك كنيد كه چه مشكلاتي براي خانوم ها هست اگه بخوان با كارگر ها سرو كاه بزنن و تو تجربه اي كه داشتم براي كار آموزي توي كارخونه واقعا"برام سخت بود ارتباط با كارگر ها
در ضمن نمي دونم problem solver در تائيد حرف من بود يا خير ولي بنده دقيقا" همين روحيه را دارم البته از نظر من شناساييه مشكل ضروري تر و سخت تر از حل اون هست
كاش يكي هم بود كه منو تائيد ميكرد:biggrin:

امیر Amir

عضو جدید
البته كه من كار توليدي رو دوست دارم و كاملا" ترجيح مي دم به پشت ميزي اما بنده يه خانومم و متاسفانه شما نمي تونيد درك كنيد كه چه مشكلاتي براي خانوم ها هست اگه بخوان با كارگر ها سرو كاه بزنن و تو تجربه اي كه داشتم براي كار آموزي توي كارخونه واقعا"برام سخت بود ارتباط با كارگر ها
در ضمن نمي دونم problem solver در تائيد حرف من بود يا خير ولي بنده دقيقا" همين روحيه را دارم البته از نظر من شناساييه مشكل ضروري تر و سخت تر از حل اون هست
كاش يكي هم بود كه منو تائيد ميكرد:biggrin:

پس من تا الان داشتم چکار میکردم؟ :surprised:فکر کردین من شمارو بردم زیر ذره بین؟!!! من داشتم حرفهای شما رو نقاط مثبتشو میگفتم.....

البته به صورت مستقیم با کارگر ارتباط ندارینا..خود مدیر کارخونه شعورش میرسه کیو بزاره کجا...

شاد باشید

anathema

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دانشجوي سال سوم صنايع هستم (دانشگاه الزهرا) از سال اول رفتم كار آموزي،يه شركي مهندسي مشاور،اونجا به جز ارائه چند تا سمينار براي كاركنان تقريبا"بي كار بودم و البته بي حقوق،بعدش تابستونه اونسالو رفتم شركت برق قسمت كنترل پروژه با وجود اينكه هنوزم اين واحد رو پاس نكردم،چون ميرم تازه تزم 5،اونجا خيلي موفق بودم و نرم افزار primavera&enterprise رو ياد گرفتم ولي من فقط كار آموز بودم و وقتي موقع پول دادن بود مي گفتن خدافظ! خلاصه سال دومم گذروندمو تا تونستم واحد گرفتم الآن كه 4ترم پاس كردم 83واحدو گذروندم! تابستون رفتم پژوهشگگگگاه نيرو و اونجا مطالعاتي در مورد iso داشتم و فعلا"مي خوام درسم تموم شه و از اونجايي كه اميد به قبولي ارشد ندارم(چون معدلم تعريفي نداره يعني دورو بره 16 است) تصميم دارم مهاجرت كنم.اين شرايط من بود و از شما كه نمي دونم كي هستين ولي ظاهرا"به همه كمك مي كنيد تقاضا دارم منم راهنمايي كنيد و بگيد آيا مهجرت تصميم درستي هست يا خير
ممنون :que:

سلام

اگه به قصد ادامه تحصيل بخوايين مهاجرت کنين و يا اينکه صرفا خروج تحصيلی داشته باشين من موافقم. اگه به قصد کار و زندگی هم بخواين از کشور خارج بشين بازم من موافقم و اگه مايل بودين می تونم تا حدودی راهنماييتون کنم.

متاسفانه هيج کس دوست نداره که از شهر و کشور خودش مهاجرت کنه ، اما ما ايرانيها واقعا مجبور ميشيم که در شرايط فعلی اين کار رو انجام بديم.

برخورداری از حداقل های زندگی آبرومندانه و رفاه (تحصيلی ، شغلی ، اجتماعی و . . .) ، حق مسلم هر انسان هست !

موفق باشين

امیر Amir

عضو جدید
با سلام,
این حرف کاملا درستیه...اما شخصا از شرایط خسته هستم اما چون میدونم زمان میبره عملی شدن یک سری کارها باید تحمل کنم:)

ان الله مع الصابرین

"hasta"

عضو جدید
پس من تا الان داشتم چکار میکردم؟ :surprised:فکر کردین من شمارو بردم زیر ذره بین؟!!! من داشتم حرفهای شما رو نقاط مثبتشو میگفتم.....

البته به صورت مستقیم با کارگر ارتباط ندارینا..خود مدیر کارخونه شعورش میرسه کیو بزاره کجا...

شاد باشید
حتما" قصد شما حل مشكل بنده بوده اما متاسفانه من هم چنان در سر در گمي به سر مي برم
موفق باشيد

"hasta"

عضو جدید
سلام

اگه به قصد ادامه تحصيل بخوايين مهاجرت کنين و يا اينکه صرفا خروج تحصيلی داشته باشين من موافقم. اگه به قصد کار و زندگی هم بخواين از کشور خارج بشين بازم من موافقم و اگه مايل بودين می تونم تا حدودی راهنماييتون کنم.

متاسفانه هيج کس دوست نداره که از شهر و کشور خودش مهاجرت کنه ، اما ما ايرانيها واقعا مجبور ميشيم که در شرايط فعلی اين کار رو انجام بديم.

برخورداری از حداقل های زندگی آبرومندانه و رفاه (تحصيلی ، شغلی ، اجتماعی و . . .) ، حق مسلم هر انسان هست !

موفق باشين

سلام
من هم مثل هر ايراني مملكتم رو دوست دارم تا حالا هم همه تلاشمو كردم كه بمونم اما اگه تو ارشد قبول نشم قصد دارم برم اما نمي دونم كجا صنايع قوي داره؟ مالزي شنيدم MBAيش خوبه اما در مورد صنايع نمي دونم من از اون آدمايي نيستم كه از شرايط فرار مي كنن يا شعار مي دن تا حالا هم هر كار خواستم كردم و به هر چي خواستم رسيدم فقط تحمل جامعه اي كه براي مهمترين قشرش يعني قشر دانشجو و جوانش ارزش قائل نيست و حمايتش نمي كنه برام سخته

UK 2008

عضو جدید
سلام
اگه میشه به من کمک کنید.
من فوق دیبلم رشته ریاضی هستم.حالا میخوام دانشگاه بیام نور رشته مهندسی صنایع ثبت نام کنم.میخواستم راهنماییم کنید در مورد این رشته.ممنون:cry:
نمي گم كه رشته صنايع بد هست ولي فكر مي كنم كه اگر رشته خودتو ادامه بدي بهتر هست ولي اگر واقعا اصرار داري مي توني به دانشگاه پيام نوري كه دوست داري بري يه سري بزني كاملا راهنمايي مي شي نگران نباش خيلي سخت نيست ولي رشته خودت هم ول نكن .

ش.د

عضو جدید
باز شما وضعت بهتر از منه منو بچه ها ثبت نام میکردنو کلی اصرار که جون هرکی دوس داری بیا سر کلاس منم که خیلی حرف گوش کن نرفتم اخر ترمم میان با استادام صحبت میکنن حالا باز شما واسه کارته من چیییییییی من مایه ننگ صنایعی هام

ش.د

عضو جدید
باز شما وضعت بهتر از منه منو بچه ها ثبت نام میکردنو کلی اصرار که جون هرکی دوس داری بیا سر کلاس منم که خیلی حرف گوش کن نرفتم اخر ترمم میان با استادام صحبت میکنن حالا باز شما واسه کارته من چیییییییی من مایه ننگ صنایعی هام:biggrin::biggrin::biggrin:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا