[ بازار کار عمران ] ►مشاوره وراهنمایی

jawadabbasnia

عضو جدید
درخواست راهنمایی

درخواست راهنمایی

من دانشجوی ترم 2 عمران هستم.کسی میتونه کمکم کنه که با این اطلاعاتی که فقط در حد ترم 2 دارم بهتره تو وقت فراغتم چه کتاب هایی بخوانم یا چه کارهایی انجام بدم تا واسم تو آینده مفید واقع شه؟؟
ممنون میشم اگه جواب بدین

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دانشجوی ترم 2 عمران هستم.کسی میتونه کمکم کنه که با این اطلاعاتی که فقط در حد ترم 2 دارم بهتره تو وقت فراغتم چه کتاب هایی بخوانم یا چه کارهایی انجام بدم تا واسم تو آینده مفید واقع شه؟؟
ممنون میشم اگه جواب بدین

سلام دوست عزيز

اميدوارم با فكر و علاقه عمرانو انتخاب كرده باشي

براي ترم دومي تقريبا كار خاصي نمي خواد بكني ولي حتما برو ورد و اكسل رو فول شو تا بعد مشكل نداشته باشي.

دسهايي مثل استاتيك و مقاومت و اين ها رو هم كه بايد عالي تر از همه درسات باشه. حسابي رو اين درسا كار كن كه خيلي بدردت مي خوره

زيگورات

عضو جدید
دوست عزيز
با سلام ، پيشنهاد مي‌كنم در صورتيكه به درس و كارهاي ديگر شما لطمه ايي وارد نميشود بصورت پاره وقت در يك كارگاه ساختماني كار بكني اين امر چند مزيت دارد كه حداقل آن:
- آشنا شدن با دتايل‌هاي اجراي از نزديك
- پي بردن به اهميت دروس در حال يادگيري در دانشگاه
-كمك به فهم دروس در دوران دانشگاه
-آشنا شدن به محيط كاري و فرهنگ هاي آن(تكنيك‌هاي برخورد با كارفرما، مشاور، كارگر ، آشنا شدن با فرهنگ هاي كثيف كاري و ...)
-افزايش توان اجرايي پس از پايان تحصيل
-استفاده از تجربيات مهندسين با سابقه
-آشنا شدن با پيمانكاران ف كارفرمايان، مهندسين جديد كه اين امر موجب تضمين كار شما در زمان فارغ التحصيل شدن شما مي‌شود.

eirajs

عضو جدید
سلام
من دانشجوی سال اخر عمرانم از دوستان عزیز کسی میدونه کدوم منابع برا ارشد مناسبه
منظورم کتابهای کمک اموزشی هست بین پارسه و مدرسان شریف کدومشونو بخونم که بهتر نتیجه بگیرم
ممنون

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من دانشجوی سال اخر عمرانم از دوستان عزیز کسی میدونه کدوم منابع برا ارشد مناسبه
منظورم کتابهای کمک اموزشی هست بین پارسه و مدرسان شریف کدومشونو بخونم که بهتر نتیجه بگیرم
ممنون

باید درخواستتون رو در قسمت آموزش - پژوهش مطرح بفرمائید.

zahra.civil

عضو جدید
سلام

سلام

امیدوارم همه در همه مراحل زندگیشان موفق باشند.

در مورد کار پیداکردن در زمینه مهندسی عمران اگه من و راهنمایی کنید ممنون میشم....
یه کسی که تجربه نداره چجوری میتونه کار پیداکنه؟؟؟

simiar

عضو جدید
سلام؛
چون شما خانم هستی بازار کار کمی محدودتر از اقایون هست ولی بعضی از کارها رو خانما بهتر انجام میدن.
شما میتونین به دفاتر مهندسی که فعالیت خوبی دارن مراجعه و علاوه بر مدرک ، قابلیت های خودتون رو معرفی کنین. (آدرس دفاتر فعال و خوب رو هم از سازمان نطام مهندسی شهرتون استعلام کنید) مثلاً تسلط بر ETABS & SAFE & CAD ویا دونستن متره برآورد ... اگه واقعاً به این نرم افزار ها تسلط داشته باشین و البته آیین نامه ها و مقررات ملی ساختمان رو خونده باشین ، من حتم دارم به شما کار میدن. ممکنه به صورت پارت تایم یا پروژه ای از کار شما استفاده بشه ممکنه هم به صورت فول تایم ... اگه کار رو جدی بگیرین خیلی زود چیزهایی بیشتری یاد میگیرین و بازار کار براتون گسترده تر میشه.
این که میگن کار نیست به این خاطره که کمتر کسی تسلط داره!
موفق باشید.

reza2011

عضو جدید
كار نيست زهرا خانم حتي براي با سا بقه هاش چه برسه به بي سابقه ها ... :D

من توصيه ميكنم اگر به فكر يك در آمد منطقي و مناسب هستيد بهترين كار اينه كه به دوست و آشنا بسپاريد و گشتن در روز نامه ها معمولا نتيجه خوبي نميده .. شركت هايي كه در روزنامه آگهي ميدن يا خيلي سابقه بالا واسشون مهمه يا اگر دنبال مهندس بي سابقه هستن يك ريگي قطعا توي كفششون هست مثلا حداكثر استفاده رو از شما ميبرن با يك حقوق ناچيز و بعدش هم ميگن خب اول كاره بايد به حقوق كم قانع بود و اينم تزشون هست كه اينجوري كارشون رو درست جلوه بدن ...

كار ديگه اينه كه متمركز بشيد روي قبولي در آزمون نظارت و محاسبات . البته اينو بگم كه مهندس ناظر شدن مسئوليتش خيلي سنگينه خيلي خيلي و به پولي كه ازش بدست مياري اصلا اصلا نمي ارزه ... ولي اگه آزمون محاسبات كه خيلي سخت هم هست قبول بشي ميتوني ازش يك نون دوني بسازي . البته پولش زياد نيست ولي واسه اول كار بد نيست ضمن اينكه الان هدف شما بيشتر يادگيري هست تا پول در اوردن ...

اگر خونه اي كه توش زندگي ميكنه متعلق به خودتون هست و احيانا قديمي ساز هم هست فرصت خوبي بهت دست ميده كه خانواده رو راضي كني كه خونه رو بكوبن يك نوش رو بسازن و در جريان اين ساختمون سازي كلي تجربه هم بدست مياري ولي پول بدست نمياري البته ...

اگه صرفا هدفت يادگيري باشه كاري نداره يك ساختمون در حال ساخت برو با مالكش صحبت كن بگو من ميخوام روزي يكي 2 ساعت بيام اينجا كارها رو از نزديك ببينم البته حواست باشه كه مالك از اين حرفت به نفع خودش استفاده نكنه و بعد اگه اتفاقي افتاد بندازه پاي شما ...

در كل اول مشخص كن علاقت به چيه ؟ اجرا ؟ محاسبات ؟ متره و بر آورد ؟ صورت وضعيت ؟ موفق باشي .

vahid_miri13

عضو جدید
سلام ازکاراموزی تو شرکتهای بزرگ شروع کن پر رو باش کارهای رشته ی عمران به سه بخش تقسیم میشه اجرایی که مستقیما با کارو کارگرو ماشین آلات سرو کار داره دفتر فنی مهمترین کار تنظیم صورت وضعیت و صورت مجلساست تهیه ی لیستوفر یه قسمتم تو دفتر مرکزی قسمت آتلیه هست که کارش طراحیه و رسم نقشه ها

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
با سلام و تایید سخنان دوستمان مهندس رضا

به نظر من بهترین و مناسب ترین گزینه برای خانم ها تهیه صورت وضعیت در دفتر شرکت هستش که لازمه باز هم از این قضیه آشنایی کامل داشته باشید ولی دور از دسترس نیست و میشه اگر علاقه ای وجود داشته باشد .

zahra.civil

عضو جدید
سلام
از راهنماییتون واقعا ممنونم......کاری که گفتید وحتما انجام خواهم داد.....واقعا سر در گم و کلافه هستم که کسی که هیچ آشنایی نداره چیکار باید انجام بده......
مرسی از راهنماییتون........

zahra.civil

عضو جدید
سلام.......ممنونم از راهنماییتون.......
حق با شماست........
من هیچ آشنایی ندارم که واسه کار بهش سفارش کنم وشرکتا تقریبا به کسی که تازه فارغ التحصیل شده هیچ اعتمادی ندارن......

من حاضرم بدون حقوق یه چند ماهی یه جایی کار کنم اما واسه این کار باید یه آشنا داشته باشی.یه کسی که بهت کمک کنه که توبازار کار تجربه به دست بیاری و من این موقعیت وندارم....

راهنماییتون خیلی خوب بود......متشکرم.....

شماهم موفق باشید......

zahra.civil

عضو جدید
سلام.....متشکرم......
این خیلی خوب......ولی وقتی جایی آشنا نداری و همه جا شرط کارکردن سابقه و تجربه هست چطور چنین چیزی امکان پذیره؟
بیشتر منو راهنمایی کنید ممنون میشم.......

Mehrdad.ne

کاربر فعال مهندسی عمران ,
با سلام ، روی موضوع ادامه تحصیل حتما فکر کنید .

zahra.civil

عضو جدید
فکر ادامه تحصیل هستم.....
اما علاقه ای به تدریس ندارم و تحصیله به آینده شغلیم کمک نخواهد کرد.....
حتما فوق میگیرم اما میخوام تا از عمران فاصله نگرفتم یه کم تجربه کسب کنم.....از کنکور تا شروع دانشگاه ها 7 ماه زمان هست...

زيگورات

عضو جدید
دوست عزير با سلام
احتراما در تكميل فرمايشات دوستان عزيز بخصوص حميدجان به عرض مي رسانم پيشنهاد من اينه كه به يك شركت مشاوره بزرگ رجوع و با مديريت آن صحبت كني و بصورت مجاني و بدون دريافت پول چند صباحي را حدود شش ماه تا يك سال كار كني سپس با توجه به تجربيات حاصله و رزومه ايجاد شده به دنبال كار بگردي و سعي كني در شركت هاي مشاوره و در قسمت محاسبات كار كني نه صورت وضعيت‌ها كه پيشرفت آنچناني نخواهي داشت و با تلاش و كوشش خود را به عنوان يك غول محاسبات در شهر خود معرفي كن.
شركت هاي بزرگ از خداشونه كه مهندسين مجاني را به خدمت بگيرند دنبال شركت كوچك نباش چون شركت هاي بزرگ پروژههاي بزرگ ميگيرند و. ادم هاي بزرگ در آنجا كار مي كنند كه اين امر موجب بزرگ شدن شما و افزايش بار اطلاعاتي شما مي شود
فقط هواست جمع باشه كه از شما فقط بيگاري نگيرند (با عرض پوزش ما به آن مي گوييم حمالي) و خود را درگير كارهاي مفيد نيز بكني

reza2011

عضو جدید
من بر خلاف مهندس زيگورات تصور نميكنم شركت هاي بزرگ براي كارهاي حساسي چون محاسبات از افراد بي تجربه حتي بدون حقوق استفاده كنند . چون اعتبار يك شركت بزرگ بيش از اين ها براش ارزش داره كه بخواد امور مهم خودش رو به دست افراد فاقد سابقه كار بده ... درسته از نيروي شما استفاده ميكنند ولي نه در امور محاسباتي بلكه در كارهاي بسيار پايين تر از سطح يك مهندس عمران .. مثلا ترسيم نقشه ها با اتوكد يا متره بخش هايي از كار يا حساب كتاب ها ...

من فكر ميكنم شانس شما در اين مورد براي ياد گيري بيشتر در شركت هاي كوچك تر بيشتر باشه ... اينم نظر من بود . باز هر طور خودت صلاح ميدوني .

ضمنا توصيه ميكنم قبل از ورود به يك شركت حتي واسه كار آموزي حتما به نرم افزارهاي عمران مثل ايتبس و سيف تسلط داشته باشي .

ميتوني يك مدت با يك سري نقشه تمريني كار كني و محاسباتش رو انجام بدي تا اگر در شركتي وارد شدي از پس كارها بر بياي .

ضمنا به نظر من لزومي نداره عنوان كني حقوق نميخواي . كمي هم بايد اعتماد به نفس داشته باشي ... ديگه بدتر از اين نيست كه اگر از كارت راضي نبودن عذرت رو خواهند خواست . البته معمولا شركتها دوره آزمايشي دارند و بعضي هاشون اگه اين دوره رو با موفقيت طي نكني بهت هيچ حقوقي نميدن ...

شما عنوان نكن مستقيما كه حقوق نميخواي فقط اگه گفتن چقدر درخواست حقوق داري بگو هر چي شما خودتون صلاح ميدونيد .. اينجوري بهتره ...

موفق باشي .

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه
همه نظرات رو خوندم
هر کی یه طورایی درست میگه
نظر من:تو هر زمینه که دوست داری و علاقه داری(اجرا ،محاسبات،متره و ...)انقدر قوی کن خودت رو که هر چی رفتی (شرکت بزرگ و کوچک)به راحتی پذیرا باشن
اونموقع با اعتماد کاملی که به خودت داری،میتونی حقوقت رو خودت عنوان کنی
پس میمونه قوی کردن خودت که اونم با توجه به علاقت فرق میکنه
موفق باشی

م.كمالي

عضو جدید
سلام؛
چون شما خانم هستی بازار کار کمی محدودتر از اقایون هست ولی بعضی از کارها رو خانما بهتر انجام میدن.
شما میتونین به دفاتر مهندسی که فعالیت خوبی دارن مراجعه و علاوه بر مدرک ، قابلیت های خودتون رو معرفی کنین. (آدرس دفاتر فعال و خوب رو هم از سازمان نطام مهندسی شهرتون استعلام کنید) مثلاً تسلط بر ETABS & SAFE & CAD ویا دونستن متره برآورد ... اگه واقعاً به این نرم افزار ها تسلط داشته باشین و البته آیین نامه ها و مقررات ملی ساختمان رو خونده باشین ، من حتم دارم به شما کار میدن. ممکنه به صورت پارت تایم یا پروژه ای از کار شما استفاده بشه ممکنه هم به صورت فول تایم ... اگه کار رو جدی بگیرین خیلی زود چیزهایی بیشتری یاد میگیرین و بازار کار براتون گسترده تر میشه.
موفق باشید.
سلام دوست عزيز
همكارمون simiar بهترين راهنمايي رو كردند . اگر بكار ببنديد حتما نتيجه ميگيريد .

zahra.civil

عضو جدید
ممنونم........
مهم اینه که من هیچ شرکتی و نمیشناسم موندم...............سردر گم............

reza2011

عضو جدید
روزنامه بخر و قسمت آگهي هاش رو براي استخدام مهندس عمران نگاه كن . بهترين روزنامه هم همشهري هست ... روزاي زوج به خصوص شنبه و 4 شنبه آگهي زياد ميدن واسه استخدام ...

Bana8

عضو جدید
سلام خودم همتون رو استخدام میکنم . فقط یه چند سالی صبر کنید پولدار بشم ... :biggrin:

zahra.civil

عضو جدید
به صورت آنلاین سایتی برای دسترسی به آگهی های این روزنامه همشهری هست؟
ممنونم.........

reza2011

عضو جدید
به صورت آنلاین سایتی برای دسترسی به آگهی های این روزنامه همشهری هست؟
ممنونم.........

زهرا جان اينو بگم كه روزنامه آگهي هاش بيشتره .. با اين حال سايت آگهي هاي همشهري اينه :

http://www.rahnama.com

شما بايد از لينك نيازمنديهاي كشوري استفاده كني ... سرشاخه استخدام و مهندسي عمران ...

ضمنا ميخواستم اين رو متذكر بشم كه يكي از مهندسين جناب راه پرداز دوست عزيزم در مورد صورت وضعيت گفت .. من ضمن تاييد گفته هاي ايشون اينو بايد بگم كه كارهايي مثل متره و بر آورد و صورت وضعيت نويسي به دليل اينكه در خيلي از شركت ها بصورت پارت تايم انجام ميشن لذا شما ميتونيد در بيش از يك شركت فعاليت كنيد و اون هم خودش منبع خوبي براي پول در آوردن و كسب تجربه هست . چون براي صورت وضعيت حضور فيزيكي در كارگاه الزامي است و بدين شكل ميتوني با محيط كارگاه بيشتر آشنا بشي ... يك گزينه ديگه هم بازرسي جوش هست كه اتفاقا من خانمها رو ديدم كه در اين رشته فعاليت داشتند ... البته كار راحتي نيست چون بايد مرتب در كارگاه اسكلت سازي كه محيط جالبي براي يك خانم شايد نباشه حضور داشته باشي و بر عمليات جوش نظارت كني ...

موفق و مويد باشي عزيزم ... اميدوارم شاهد موفقيت هات در آينده باشيم .

reza2011

عضو جدید
اين لينك مستقيم ميبرتت به صفحه استخدام مهندسين عمران .. هر روز هم اگهي ها عوض ميشه ... يعني هر روز ميتوني سر بزني و آگهي هاي جديد رو ببيني . البته اينجوري معلوم نيست كه آگهي ها واسه شهر شما باشه يا نباشه .

simiar

عضو جدید
ممنونم........
مهم اینه که من هیچ شرکتی و نمیشناسم موندم...............سردر گم............
سلام، احساس میکنم پست منو درست نخونده باشید به همین خاطر دوباره کپی میکنم؛ احتمالش خیلی زیاده که موفق بشی. در ضمن پیشنهاد میکنم توی اینترنت دنبال کار نگردی.

سلام؛
شما میتونین به دفاتر مهندسی که فعالیت خوبی دارن مراجعه و علاوه بر مدرک ،
قابلیت های خودتون رو معرفی کنین. (آدرس دفاتر فعال و خوب رو هم از سازمان نطام مهندسی شهرتون استعلام کنید) مثلاً تسلط بر ETABS & SAFE & CAD ویا دونستن متره برآورد ... اگه واقعاً به این نرم افزار ها تسلط داشته باشین و البته آیین نامه ها و مقررات ملی ساختمان رو خونده باشین ، من حتم دارم به شما کار میدن. ممکنه به صورت پارت تایم یا پروژه ای از کار شما استفاده بشه ممکنه هم به صورت فول تایم ... اگه کار رو جدی بگیرین خیلی زود چیزهایی بیشتری یاد میگیرین و بازار کار براتون گسترده تر میشه.
موفق باشید.

reza2011

عضو جدید
خدمت مهندس سيميار عزيز عرض ميكنم كه آدرس سايتي كه من دادم متعلق به راهنماي همشهري هست و آگهي ها مرتبط به روزنامه همشهري است و نه يك سايت غير متعارف ... شما هر زمان كه قصد داري در روزنامه همشهري آگهي بديد ميتونيد تعيين كنيد كه اگهي شما در سايت راهنماي همشهري نيز تبليغ شود يا خير ؟

simiar

عضو جدید
سلام مهندس رضا؛
پست من ابداً در پاسخ به راهنمایی شما به دوستمون نبود و منظورم این نبود که شما اشتباه میکنید.
البته شاید حرف شما درست باشه
.