[ بازار کار عمران ] ►مشاوره وراهنمایی

mahdi_1168

عضو جدید
سلام.......ممنونم از راهنماییتون.......
حق با شماست........
من هیچ آشنایی ندارم که واسه کار بهش سفارش کنم وشرکتا تقریبا به کسی که تازه فارغ التحصیل شده هیچ اعتمادی ندارن......

من حاضرم بدون حقوق یه چند ماهی یه جایی کار کنم اما واسه این کار باید یه آشنا داشته باشی.یه کسی که بهت کمک کنه که توبازار کار تجربه به دست بیاری و من این موقعیت وندارم....

راهنماییتون خیلی خوب بود......متشکرم.....

شماهم موفق باشید......

با سلام.
اول از همه به محل کاراموزیت مراجعه کن. البته اگر کار آموزی رفتی و قبول کردن.

Mehdi_M_A

عضو جدید
؟؟بازار مصالح ساختمانی؟؟

؟؟بازار مصالح ساختمانی؟؟

سلام
میخوام بزنم تو کار مصالح ساختمانی
کسی تو این زمینه اطلاعاتی داره؟
چه مصالحی بازار بهتری داره؟
چقدر سرمایه اولیه میخواد؟
.
.
.
ممنون میشم کمکم کنید
:smile::w20:

simiar

عضو جدید
کاشی و سرامیک و در کنارش لوازم بهداشتی.
خرید مکان و یا اجاره بستگی به موقعیت و شهر ... داره ، اینو خودتون بهتر میدونین. غیر از اون برای شروع حدود 100 تا. موفق باشید.

ali_60

عضو جدید
با این بازار خراب صد تا اگه داری بزار بانک صودش بیشتره:que::warn:

simiar

عضو جدید
بازار خراب هست ولی نه اونقدرا که نشه کار کرد.

سود بانکی مال تنبلاست.

f.omrani1991

عضو جدید
درس یا کار ؟؟؟

درس یا کار ؟؟؟

بچه ها میخوام یه بحث روان شناسی کنیم ...
یه مدتیه بین این دو تا موضوع موندم که خودمو بچسبونم به کار یا برم واسه ادامه تحصیلم
من الان دانشجوی ترم 3 عمران هستم. دوست دارم که کار کنم و زود پیش رفت کنم از طرفی درس هم مد نظرم هست اما من ندیدم که کسی بتونه با فوق لیسانس و دکترا به اندازه ی کار آزاد به قدرت اقتصادی برسه. از طرف سواد درست و حسابی داشتن هم خیلی خوبه اما ایده ال ذهنی من کسب درامد بالاست که فک کنم ایده ال اکثر جوونا باشه. البته منظورم از درس خوندن صرفا داشتن مدرک نیست. داشتن لیسانس که واسه من ضروریه اما اینی که خودمو وقف یکدومشون باید کنم تا موفقیت خیلی بالایی بدست بیارم.

حالام خیلی دوست دارم نظرات شمارو بشنوم. مطمئنا توی انتخابم خیلی کمک میکنه و البته به پرسشهای ذهنی خیلی ها هم جواب میده.

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه مدتیه بین این دو تا موضوع موندم که خودمو بچسبونم به کار یا برم واسه ادامه تحصیلم
من الان دانشجوی ترم 3 عمران هستم. دوست دارم که کار کنم و زود پیش رفت کنم از طرفی درس هم مد نظرم هست اما من ندیدم که کسی بتونه با فوق لیسانس و دکترا به اندازه ی کار آزاد به قدرت اقتصادی برسه. از طرف سواد درست و حسابی داشتن هم خیلی خوبه اما ایده ال ذهنی من کسب درامد بالاست که فک کنم ایده ال اکثر جوونا باشه. البته منظورم از درس خوندن صرفا داشتن مدرک نیست. داشتن لیسانس که واسه من ضروریه اما اینی که خودمو وقف یکدومشون باید کنم تا موفقیت خیلی بالایی بدست بیارم.

حالام خیلی دوست دارم نظرات شمارو بشنوم. مطمئنا توی انتخابم خیلی کمک میکنه و البته به پرسشهای ذهنی خیلی ها هم جواب میده.

اگه قصدت کار و درامد بود چرا تا این مرحله اومدی که الان بخوای راهت رو عوض کنی؟
تحصیلات در کنار درامد چیز جالبی از اب درمیاد البته اگه بتونی سختیهاشو به جوون بخری.
درس و تحصیلات دید اقتصادی به ادم میده
چیزی که تو الان با ترم 3 عمران به درامد فکر میکنی با چیزی که بعد از فارغ التحصیلی بهش فکر میکنی متفاوته
پیشنهاد من:اگه به عمران علاقه داری بخون و تمومش کن و بعد تصمیم بگیر و اگه علاقه نداری بدون که تا الان ضرر کردی که درگیر این رشته شدی و از الان راهت رو تغییر بده
موفق باشی

concreteman

عضو جدید

توی رشته عمران با فوق لیسانس و دکترا نمیشه به اندازه کار آزاد (احتمالا منظورتون پیمانکاریه) پول دراورد. اما کی گفته فوق لیسانس و دکترای عمران نمیتونن کار آزاد کنن!!؟؟
خیلی ها هستن درس میخونن وکنارش کار میکنن. خیلی ها هم اومدن توی بازار کار و بعدش رفتن مدارک بالاتر گرفتن.
به نظر من اگه مشکل مالی نداری درس بخون و کنارش یک کار پارت تایم کن حتی اگه حقوق خیلی خیلی پایینی بهت بدن. کار باعث میشه درست رو خیلی بهتر بفهمی. ، یک کار در حد دو روز در هفته واسه دانشجو عالیه. دلیلم هم اینه که دوره دانشجویی دیگه بر نمیگرده ، بهترین دوران زندگیته ( هر چند احتمالا میگی کدوم خوشی - اما باور کن خیلی خوشی)
میتونی برعکسش هم انتخاب کنی هفت هشت سال کار کنی و بعد برگردی بری دانشگاه، که با توجه به افزایش ظرفیت ها هرسال داره قبولی آسونتر میشه ،اما وقتی رفتی بالای سی سال دیگه زندگی کنار دانشجوهای جوون برات لذتی نداری ، نمیتونی پا به پاشون شوخی کنی و بخندی و...
در ضمن اگه سرمایه اولیه واسه کار نداری ، اما خانوادت واسه تامین مخارج دانشجویی مشکل ندارن ، فقط یک گزینه درست داری : درس بخون.

f.omrani1991

عضو جدید
به قول یکی کسی که پول داره اما علم استفاده ازش رو نداره بدرد لای جرز می خوره
من به عمران علاقه دارم حتی به خاطر این رشته یک سال هم پشت کنکور نشستم اما موفق نشدم اون دانشگاهی که دوست داشتمو بدست بیارم واسه همین یجوری میسه گفت که میترسم از اینکه دوباره روی درس سرمایه گذاری کنم و شکست بخورم.
اما نمیونم که چرا هرچی فکر میکنم کار آزاد . پیمانکاری بیشتر توی ذهنم جا داره شاید به خاطر درامدشه یا شایدم از روی علاقه به ساختو ساره.
بازم نمیدونم ...........

f.omrani1991

عضو جدید
توی رشته عمران با فوق لیسانس و دکترا نمیشه به اندازه کار آزاد (احتمالا منظورتون پیمانکاریه) پول دراورد. اما کی گفته فوق لیسانس و دکترای عمران نمیتونن کار آزاد کنن!!؟؟
خیلی ها هستن درس میخونن وکنارش کار میکنن. خیلی ها هم اومدن توی بازار کار و بعدش رفتن مدارک بالاتر گرفتن.
به نظر من اگه مشکل مالی نداری درس بخون و کنارش یک کار پارت تایم کن حتی اگه حقوق خیلی خیلی پایینی بهت بدن. کار باعث میشه درست رو خیلی بهتر بفهمی. ، یک کار در حد دو روز در هفته واسه دانشجو عالیه. دلیلم هم اینه که دوره دانشجویی دیگه بر نمیگرده ، بهترین دوران زندگیته ( هر چند احتمالا میگی کدوم خوشی - اما باور کن خیلی خوشی)
میتونی برعکسش هم انتخاب کنی هفت هشت سال کار کنی و بعد برگردی بری دانشگاه، که با توجه به افزایش ظرفیت ها هرسال داره قبولی آسونتر میشه ،اما وقتی رفتی بالای سی سال دیگه زندگی کنار دانشجوهای جوون برات لذتی نداری ، نمیتونی پا به پاشون شوخی کنی و بخندی و...
در ضمن اگه سرمایه اولیه واسه کار نداری ، اما خانوادت واسه تامین مخارج دانشجویی مشکل ندارن ، فقط یک گزینه درست داری : درس بخون.

یعنی شما میگی که در هر صورت درس بهتره ؟؟؟

68686868

عضو جدید
به نظر من کار بهتره . شما درس میخونی که کار پیدا کنی و زندگیتو تامین کنی پس الان یک کار مناسب داشته باشی خوبه. در ضمن درحال داشتن مدرک تحصیلی مناسب هم نیاز .

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
به قول یکی کسی که پول داره اما علم استفاده ازش رو نداره بدرد لای جرز می خوره
من به عمران علاقه دارم حتی به خاطر این رشته یک سال هم پشت کنکور نشستم اما موفق نشدم اون دانشگاهی که دوست داشتمو بدست بیارم واسه همین یجوری میسه گفت که میترسم از اینکه دوباره روی درس سرمایه گذاری کنم و شکست بخورم.
اما نمیونم که چرا هرچی فکر میکنم کار آزاد . پیمانکاری بیشتر توی ذهنم جا داره شاید به خاطر درامدشه یا شایدم از روی علاقه به ساختو ساره.
بازم نمیدونم ...........
حالا که علاقه داری با جدیت بخون که تمومش کنی و چیزای جدید یاد بگیری.بعدش واسه کار و پول دراوردن وقت زیاده.

sandy1

عضو جدید
خواهش میکنم کمک کنید

خواهش میکنم کمک کنید

من و بیشتر یه سری از دوستانم به عنوان دانش آموزانی که رو به اتمام دبیرستان هستند میخواهیم راجع به بازار کار رشته ی عمران برای دختران بپرسیم خیلی ممنون میشیم هر گونه اطلاعاتی دارید به ما بدید:)

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
من و بیشتر یه سری از دوستانم به عنوان دانش آموزانی که رو به اتمام دبیرستان هستند میخواهیم راجع به بازار کار رشته ی عمران برای دختران بپرسیم خیلی ممنون میشیم هر گونه اطلاعاتی دارید به ما بدید:)

بنظرم بازار کارش برای پسرها و دخترها فرق آنچنانی نداره, الان همه رشته ها مهندسی بخاطر وجود انواع و اقسام دانشگاه های پولی اشباع و یا در مرز اشباع هستند. وضعیت عمران هم از همه رشته ها بدتره. اما اگه واقعا کار بلد بشی نونت تو روغنه.

middbox

کاربر بیش فعال

بازار کار رشته عمران خوبه ولی در صورتی که روابط اجتماعی خوبی داشته باشید.... ، باید زرنگ باشی

تا همین 3 سال پیش هر کسی که عمران خونده بود میتونست با حداقل 5 سال کار سرمایه بالایی داشته باشه ، اما الان با این وضعیت بیکاری و اسفبار جامعه امیدی به هیچ رشته ای نیست......

دوست عزیز عمران یعنی کار تو بیابون ( یعنی کاگر ) میتونی اینطور باشی؟

اگه درستو خوب بخونی و جزو نفرات ممتاز باشی میتونی تو دفتر فنی کار کنی که برای شما فکر کنم بهتره...

بنظرم اول یه تحقیق راجع به این رشته داشته باش..

concreteman

عضو جدید
بازار کار عمران واسه خانمها خوبه دفاتر مهندسی ، دفتر فنی ، نظارت و نظام مهندسی عمده کارهایی هستن که خانمها میتونن انجام بدن.پیمانکاری و مسیول اجرایی رو هم تقریبا واسه خانمها نمیشه مناسب دونست ، اخیرا خانمها رو به عنوان سرپرست کارگاه هم توی کارگاههای بزرگ دیدم.استخدام دولت هم که واسه هیچکدوم نیست.

eava20

عضو جدید
بازار کار عمران واسه خانمها خوبه دفاتر مهندسی ، دفتر فنی ، نظارت و نظام مهندسی عمده کارهایی هستن که خانمها میتونن انجام بدن.پیمانکاری و مسیول اجرایی رو هم تقریبا واسه خانمها نمیشه مناسب دونست ، اخیرا خانمها رو به عنوان سرپرست کارگاه هم توی کارگاههای بزرگ دیدم.استخدام دولت هم که واسه هیچکدوم نیست.

یعنی اگه خودشون بخوان کارهای نظارتی واجرایی براشون پیدا میشه؛یا کلا اینجور کارهارو به خانما نمیدن؟؟؟؟؟؟

eava20

عضو جدید
بازار کار رشته عمران خوبه ولی در صورتی که روابط اجتماعی خوبی داشته باشید.... ، باید زرنگ باشی

تا همین 3 سال پیش هر کسی که عمران خونده بود میتونست با حداقل 5 سال کار سرمایه بالایی داشته باشه ، اما الان با این وضعیت بیکاری و اسفبار جامعه امیدی به هیچ رشته ای نیست......

دوست عزیز عمران یعنی کار تو بیابون ( یعنی کاگر ) میتونی اینطور باشی؟

اگه درستو خوب بخونی و جزو نفرات ممتاز باشی میتونی تو دفتر فنی کار کنی که برای شما فکر کنم بهتره...

بنظرم اول یه تحقیق راجع به این رشته داشته باش..

اگه خانمی به کاردر به قول شما بیابون علاقه داشته باشه،می تونه کار پیدا کنه؟؟؟

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
یعنی اگه خودشون بخوان کارهای نظارتی واجرایی براشون پیدا میشه؛یا کلا اینجور کارهارو به خانما نمیدن؟؟؟؟؟؟

اگه خانمی به کاردر به قول شما بیابون علاقه داشته باشه،می تونه کار پیدا کنه؟؟؟

به هر كاري اراده كنيم ، تواناييم اگر انگونه كه سزاواريم تلاش كنيم .

eava20

عضو جدید
سلام،میشه کمک کنید!!!!

سلام،میشه کمک کنید!!!!

:smile:عرض سلام وخدا قوت به همه ی مهندسان ایران...من دانش آموز سال آخر دبیرستانم(رشته ی ریاضی)،خیلی برای انتخاب رشتم مرددم،یعنی راستش خیلی رشته ها رو نمیشناسم.خیلی وقته دنبال فضایی هستم که بتونم با مهندسای رشته های مختلف صحبت کنم...تا این که یکی از دوستام این سایتو بهم معرفی کرد.می خواستم از فارغ التحصیل های این رشته بپرسم که از رشتتون راضی هستید؟؟واین که چه جور رشته ایه؟و]خر دست شما کارتون دقیقا چیه؟؟و از همه مهمتر اینکه بازار کارش برای خانما چطوره؟؟
البته منظورم کار توی دفاتر وادارات نیست...منظورم کار سر ساختمون،نظارت واینجور چیزاست!برای یه دختر همچین کارهایی پیدا میشه؟؟؟؟پیشاپیش از جوابهاتون ممنون.;)

GREEN_HILL

عضو جدید
سلام، رشته عمران یه رشته قدیمیه تقریبا میشه گفت خز شده .

این رشته رو انتخاب میکنند فقط واسه پز دادن تو فامیل :D دیگه به باقی ماجرا نگاه نمی کنند.

امید وارم شما از آن دسته اشخاص نباشید.

sandy1

عضو جدید
آخه این دوستم خودشم اون بالا گفت اصلا موضوع پز و این حرفا نیست هر رشته ای جای خودشو داره اون دوست داره کارش ثابت و اداری نباشه به روحیاتشم میخوره عمران مسئله اصلا این حرفا نیست

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
:smile:عرض سلام وخدا قوت به همه ی مهندسان ایران...من دانش آموز سال آخر دبیرستانم(رشته ی ریاضی)،خیلی برای انتخاب رشتم مرددم،یعنی راستش خیلی رشته ها رو نمیشناسم.خیلی وقته دنبال فضایی هستم که بتونم با مهندسای رشته های مختلف صحبت کنم...تا این که یکی از دوستام این سایتو بهم معرفی کرد.می خواستم از فارغ التحصیل های این رشته بپرسم که از رشتتون راضی هستید؟؟واین که چه جور رشته ایه؟و]خر دست شما کارتون دقیقا چیه؟؟و از همه مهمتر اینکه بازار کارش برای خانما چطوره؟؟
البته منظورم کار توی دفاتر وادارات نیست...منظورم کار سر ساختمون،نظارت واینجور چیزاست!برای یه دختر همچین کارهایی پیدا میشه؟؟؟؟پیشاپیش از جوابهاتون ممنون.;)

بازارکاریش خوبه ، ولی متقاضی هم تعدادش رفته بالا . هرچی سطح اطلاعات عمومی و برخوردت مناسب تر و بهتر باشه موقعیت شغلی بهتری میتونی پیدا کنی . چه مرد باشی چه زن

concreteman

عضو جدید
کار نظارتی زیاد پیدا میشه ولی کار اجرایی رو حتی اگه خانمها بخوان بهشون نمیدن ، چون به احتمال زیاد با توجه به فرهنگ پایین کارگر ساختمانی در جامعه ما مشکلاتی به وجود میاد. اما هیچ چیز غیر ممکن نیست من توی پروژه دولتی استاد کار سیمان کار خانم روی چوب بست هم دیدم ، مهندس اجرا که دیگه سهله.

GREEN_HILL

عضو جدید
حالا بیا سر ساختمون با پیمانکاره بی سواد سرو کله بزن بعد بری کارگرارو بزنی بعد از اون بالا خودتو با یه فرقون بندازی پایین ، حالا بدیش اینجاست که فرقون میوفته رو تور محافظ اما تو پخش و پلا میشی / دیدی اصلا این رشته و بازار کارش سخت نیست .

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
حالا بیا سر ساختمون با پیمانکاره بی سواد سرو کله بزن بعد بری کارگرارو بزنی بعد از اون بالا خودتو با یه فرقون بندازی پایین ، حالا بدیش اینجاست که فرقون میوفته رو تور محافظ اما تو پخش و پلا میشی / دیدی اصلا این رشته و بازار کارش سخت نیست .

شرمنده،خيلي معذرت ميخوام ، خيلي خيلي معذرت ميخوام
شما تا حالا چند مورد پخش و پلا شدن مهندس عمران خانم ديدي؟؟ميشه به ما هم بفرماييد ؟؟