ایران پرستها لطفا جواب بدید به این سوالات

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایران دوستی با ایران پرستی متفاوته.
ایران پرستی به اون عده میگن که هدف نهایی و مقدس اونها ایرانه و لاغیر.اما ایران دوست با توجه به اینکه ایران رو دوست داره ولی هدفی بالاتر از اون رو قائله .چیزی به نام خدا.

حالا این سوالات رو دوستان وطن پرست جواب بدن لطفا(اگه زحمتی نیست):

1.اگه خاک ایران مقدسه خب این تقدس از کجا اومده؟؟؟

2.ایا خاک چون خاک ایران هست مقدس و پاکه؟؟؟

3.یعنی خاک کشور ترکیه مقدس نیست؟؟؟افغانستان چی؟؟؟

4.اون قسمتهایی که روزی جز خاک پاک ایران بودن مثل امارات و افغانستان و اذربایجان الان چه حکمی داره؟؟؟از پاکی در اومده؟؟؟دیگه مقدس نیست؟؟؟

5.نصف بیشتر جنگها به خاطر اختلافات مرزی هست.ایا قراردادهای مرزی خاکی رو برای ما مقدس میکنه یا نه؟؟؟

6.یعنی الان اگه سازمان ملل بگه جزایر سه گانه برای ایران نیست اینها جزایر از پاکی در میان؟؟؟

7.اگه حرف سازمان ملل حجت نیست خب پس بحرین هم جزئی از خاک ایرانه و اونجا هم باید براش جون و خون داد.چون هدف والا و اصلی میهن هست و باید به هر راهی شده اونجا رو به میهن عزیزمون برگردونیم.

8.اون دنیا بین من ایرانی و بنده خدای گواتمالایی فرقی هست نزد خدا؟؟؟یعنی خدا با من پارتی بازی میکنه؟؟؟؟

9.شهیدان راه وطنی که برای دفاع از باکو مقابل روس شهید شدن چه اجری دارن؟؟؟هدفشون چی شد؟؟؟برای چی جنگیدند؟؟؟
10.وقتی خدا میگه که به خاطر من هجرت کن از سرزمینت(بارها اینکار تو قران اومده)خب حرف خدا رو گوش کنیم یا به وطن مقدس بچسبیم؟؟؟

حالا این ده تا سوال رو جواب بدن دوستان تا سوالات بعدی.

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
برادر وطن پرست اینقدر تایپیک سیاسی نزن خود هم جواب خودت رو خوب میدونی پس این کار رو نکن اینا جز تفرقه هیچ چی به همراه نداره دوست عزیز

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
برادر وطن پرست اینقدر تایپیک سیاسی نزن خود هم جواب خودت رو خوب میدونی پس این کار رو نکن اینا جز تفرقه هیچ چی به همراه نداره دوست عزیز
حرف سیاسی؟؟؟ من وطن پرستم؟!!!!!

esmikhani.m

عضو جدید
ایران پرستی به اون عده میگن که هدف نهایی و مقدس اونها ایرانه و لاغیر.اما ایران دوست با توجه به اینکه ایران رو دوست داره ولی هدفی بالاتر از اون رو قائله .چیزی به نام خدا.

4.اون قسمتهایی که روزی جز خاک پاک ایران بودن مثل امارات و افغانستان و اذربایجان الان چه حکمی داره؟؟؟از پاکی در اومده؟؟؟دیگه مقدس نیست؟؟؟

5.نصف بیشتر جنگها به خاطر اختلافات مرزی هست.ایا قراردادهای مرزی خاکی رو برای ما مقدس میکنه یا نه؟؟؟

6.یعنی الان اگه سازمان ملل بگه جزایر سه گانه برای ایران نیست اینها جزایر از پاکی در میان؟؟؟

7.اگه حرف سازمان ملل حجت نیست خب پس بحرین هم جزئی از خاک ایرانه و اونجا هم باید براش جون و خون داد.چون هدف والا و اصلی میهن هست و باید به هر راهی شده اونجا رو به میهن عزیزمون برگردونیم.

8.اون دنیا بین من ایرانی و بنده خدای گواتمالایی فرقی هست نزد خدا؟؟؟یعنی خدا با من پارتی بازی میکنه؟؟؟؟

9.شهیدان راه وطنی که برای دفاع از باکو مقابل روس شهید شدن چه اجری دارن؟؟؟هدفشون چی شد؟؟؟برای چی جنگیدند؟؟؟
10.وقتی خدا میگه که به خاطر من هجرت کن از سرزمینت(بارها اینکار تو قران اومده)خب حرف خدا رو گوش کنیم یا به وطن مقدس بچسبیم؟؟؟

یعنی ما که وطن پرست نیستیم جواب ندیم

fire dragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایران پرستی به اون عده میگن که هدف نهایی و مقدس اونها ایرانه و لاغیر.ا
ما ایران دوست با توجه به اینکه ایران رو دوست داره ولی هدفی بالاتر از اون رو قائله .چیزی به نام خدا.

دوست عزیز سوالاتت تراوشات یه ذهن مغشوش بیشتر نیست
با این اوصاف و با توجه به جمله قرمز رنگ کسی که تو آفریقا از قبیله اش دفاع میکنه برای خاک اون نیست و برای خداست !!!
خاک هر کشوری برای ساکنان اون کشور مقدسه
چه ایران باشه چه به قول شما افغانستان و چه ترکیه و....

البته امیدوارم از نوشته هام توهینی برداشت نکنید ولی بقیه پرسشهات هم اصلا ارزش جواب دادن ندارند

afn741

عضو جدید
خسته نشدی این قدر این سوالها رو تکرار میکنی در تاپیک یک قطره خون در استدلال و منطق به بن بست رسیدی امدی یک تاپیک دیگه زدی .

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
اساتید ابتدا بیان و کلمات مقدس،قدیس،قدس،اقدس،مقدوس و ... رو معنی کنن
تا بدونیم چیا واقعا ارزش داره که بهش بگیم مقدس (یا بقیه کلمات بالا)....
این روزا دستمال و چفیه هم مقدس شده....(از کجا؟خدا عالمه)
هرچی و هر کس و هر چیز رو نمیشه که مقدس دونست...

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز

یه موجی میاد وطن پرست
یه موج دیگه کورش پرست
بعد کورش ستیز
بعد............
و.......کلا موجی کار میکنیم و اصولا تعادل نداریم نمیدونم چرا؟؟؟؟؟؟؟
اول شما هدف از این سوالاتون بگو
دوم فایدشم بگو
سوم من فکر میکردم شما یه فرد مذهبی هستی پس باید این مسائل پیش پا افتاده براتون حل شده باشه اسلام خیلی راحت حلشون کرده!!!!
و چهارم اینکه دفاع از اسلام به معنی ایجاد تفرقه و کوبوندن یک تاریخ چند هزار ساله با همه خوبی ها وبدیهاش نیست

heshmat khan

عضو جدید
باز قرار دادن وطن و مليت در مقابل دين و مذهب !

هر كدام از اينها جايگاه خودشو داره . پس جمع كنيد اين سئوالات مسخره رو :razz:

arnak

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا سوالاتت مشکل داره وقتی میگی ایران پرست یعنی منظورت خداپرست نیست. الان مملکت ایران من همینه که هست اون قسمتهاییشم که قبلنا جزئش بوده و از دست رفته حالا صاحبای خودشو داره و برای اونا مقدسه. اگه خیلی حکو.م.ت درست حسابی داشتیم ملت های دیگه هم میومدن زیر پرچممون.

alborz_3000

اخراجی موقت

1-چون خاک وطنه مقدسه
2-نفهمیدم منظور شما رو
3-اگر روزی به خاک وطن زمیمه بشه، یعنی تبدیل به بخشی از ایران بشه، زیر پرچم مقدس، خاک اونا هم مقدس میشه، ولی الان نه(برای مردم خودشون، مقدسه ها)
4-تو 3 جواب دادم
5-قرارداد مرزی، یه چیزی شبیه کشکه، مهم نیست. قدرت سیاسی-نظامی- اقتصادی ، میزان وسعت خاک مقدس وطن رو مشخص میکنه.
6-سازمان ملل غلط میکنه. 75 میلیون ایرانی مگه غیرتشو انداخته تو جوب؟؟؟؟؟ تا اخرین قطره خون میجنگه، یا پیروز میشه یا خونش رو در راه هدف میده
7-بله. قبول دارم. به شرطی که بحرینیا بیان بگن، غلط کردیم، ما ایرانی هستیم، اینم کشور ما، 1 استان از کشور شما.
8-نمیدونم، نرفتم. ولی تو این دنیا برتر هستم
9-من چیزی راجع به این موضوع نمیدونم. چه زمانی؟ باکو جزیی از ایران نبوده؟
10-این رو هم نفهمیدم. از مکه (مکرمه ) به مدینه (منوره)؟ این که ترک وطن نیست. ولی گاهی به دلایلی مجبور به ترک وطن میشی. این با سوالای دیگه شما ارتباطی نداره.

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
خسته نشدی این قدر این سوالها رو تکرار میکنی در تاپیک یک قطره خون در استدلال و منطق به بن بست رسیدی امدی یک تاپیک دیگه زدی .
بله استدلال و منطقی که توش توهین باشه و تیکه پروندن و مسخره کردن بله بنده در این استدلال به بن بست رسیدم.
کم اوردم.
اره عزیزم.من مقابل شما کم اوردم.رسما و کتبا اعلام میکنم کم اوردم.خوبه؟

برو ذوق کن دوست من.

اما سوالات بی جواب میمونه.هم اونجا و هم اینجا

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
باز اینجا هم نگاه صفرو صدی رو میبینیم.
میاییم در مورد ایرانپرستی و نه ایراندوستی بحث کنیم. برخی دوستان مارو به کوروش ستیزی و ایران ستیزی متهم میکنن.

واقعا در مقابل اینجور رفتارها ادم کم میاره.جدی میگم.

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
درباره دوستان محترمی که فکر میکنن بحث کاملا بیخوده توضیح بدم که تمام بحث هایی که تو دهها تاپیک تو این تالار درباره نژاد پرستی و ترک و فارس و کوروش و دفاع از ایران و جهان ارا و شهید و شهادت و دهها چیز دیگه شده این مبحث به اونها ربط داره و این سوالات خیلی میتونه ادم رو به فکر ببره.
که فقط یک نفر جواب داشته و بقیه ....

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
1-چون خاک وطنه مقدسه
2-نفهمیدم منظور شما رو
3-اگر روزی به خاک وطن زمیمه بشه، یعنی تبدیل به بخشی از ایران بشه، زیر پرچم مقدس، خاک اونا هم مقدس میشه، ولی الان نه(برای مردم خودشون، مقدسه ها)
4-تو 3 جواب دادم
5-قرارداد مرزی، یه چیزی شبیه کشکه، مهم نیست. قدرت سیاسی-نظامی- اقتصادی ، میزان وسعت خاک مقدس وطن رو مشخص میکنه.
6-سازمان ملل غلط میکنه. 75 میلیون ایرانی مگه غیرتشو انداخته تو جوب؟؟؟؟؟ تا اخرین قطره خون میجنگه، یا پیروز میشه یا خونش رو در راه هدف میده
7-بله. قبول دارم. به شرطی که بحرینیا بیان بگن، غلط کردیم، ما ایرانی هستیم، اینم کشور ما، 1 استان از کشور شما.
8-نمیدونم، نرفتم. ولی تو این دنیا برتر هستم
9-من چیزی راجع به این موضوع نمیدونم. چه زمانی؟ باکو جزیی از ایران نبوده؟
10-این رو هم نفهمیدم. از مکه (مکرمه ) به مدینه (منوره)؟ این که ترک وطن نیست. ولی گاهی به دلایلی مجبور به ترک وطن میشی. این با سوالای دیگه شما ارتباطی نداره.

1.چون خاک وطنه مقدسه؟؟؟ببخشید مقدس مگه نسبیه؟؟؟مقدس یعنی چیز پاکی که در ارتباط با خداوند باشه (در جواب دوستی که معنی مقدس و قدیس رو میخواست.به فرهنگ لغتها مراجعه شود)وقتی میگی برای ما مقدسه یعنی چی؟؟؟یعنی برای دیگری مقدس نیست؟؟؟این چجور قدسیت هست که برای هر کسی متغیره؟؟؟
2.منظور خاک ایران اگه خاک گواتمالا بود ایا مقدس بود یا نه.(پاک بودن هم چیز نسبی نیست)
3.اها یعنی پاک بودن خاکی منوط میشه به اینکه زیر پرچم خاصی بیان؟؟؟

5.این منطق شما که همون منطق هیتلره.منطق صدام هم همین بود.خب امریکا الان میتونه با همین منطق که قدرت سیاسی نظامی و اقتصادیش برتره به هر کشوری حمله کنه و اون رو مقدس کنه.ما هم الان قدرتمون چند برابر افغانستان هست .بریم افغانستانی که جزئی از خاک مقدس ما بوده رو تقدسش رو برگردونیم؟؟؟
(این همون جایی هست که سوالات اهمیت خودشون رو نشون میدن)

6.سازمان ملل چنین غلطی رو بارها و بارها کرده و مردم کشورها از جمله ایران هم هیچکاری ازدستشون برنیومد.بحرین و .... هم مثالشه.خب الان خون کسانی که پای بحرین ریخته شد یا همینطور اذربایجان هدر رفته؟؟؟هدفی رو که نگرفتن.چون هدف خاک بوده.خب به نظرت سازمان ملل که غلط میکنه ما بریم بحرین رو پس بگیریم.

7.اها.پس معیار اینطور که الان گفتی مردم هر جایی هستن که بخوان جزئی از یه کشور باشن یا نه.
خب اوایل انقلاب بخشی از مردم کردستان.عرب.بلوچ.ترکمن. و اذربایجان میخواستن خودشون تصمیم بگیرن جزئی از کدوم کشور باشن.خب باید بهشون حق داد.نه؟؟؟اگه نه پس مردم بحرین هم غلط میکنن خودشون بخوان تصمیم بگیرن.مهم تمامیت ایرانه.
تمامیت ایران هم به رای سازمان ملل نیست.چون اون هم غلط میکنه.خب پس تکلیف چیه؟؟؟؟!!!!

8."ولی تو این دنیا برتر هستیم"؟؟؟؟؟این که باز شد همون رفتار نژاد پرستانه و برتر بینی قومی.چیزی که بارها خدا گفته که معیار برتری قوم و قبیله نیست بلکه تقوا است(اوه ببخشید بعضیا از این کلمات خوششون نمیاد.منظور همون انسانیت بود.ببخشید)

9.سوال واضح بود.باکو زمانی برای ایران بود.خب ایرانیها برای دفاع از اینجاها رفتن و کشته شدن.خب از اونجایی که به اعتقاد برخی دوستان هدف خاک بوده، خب خاک رو که نتونستن بگیرن.پس برا چی شهید شدن؟؟؟برای هیچ؟؟؟

10.اتفاقا ربط داره.اولا که اون زمان مکه و مدینه تو یه کشور نبودن.بلکه هر سرزمینی کشور خودش بود.در ضمن منظور از سرزمین به گفته شما قراردادهای بین المللی که نیست.(درباره این کلی باز سوال دارم)
وقتی خدا میگه به خاطر من از سرزمینت هجرت کن یعنی اینکه به خاطر من باید ترک وطن کنی. حب وطن تا وقتی درسته که در مقابل من قرار نگیره.و هر وقت دیدی دینت در خطره بین دین و وطن باید یکی رو انتخاب کنی.خدا هم گفته کدوم رو انتخاب کنی.
حال اگه وطن پرستها باشن چی میگن؟؟؟
میگن که وطن مهمتره و دین در اولویت بعدی قرار داره(بر خلاف حرف خدا) و وطن رو پسبیده و دین رو ول میکنن.

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
درباره دوستان محترمی که فکر میکنن بحث کاملا بیخوده توضیح بدم که تمام بحث هایی که تو دهها تاپیک تو این تالار درباره نژاد پرستی و ترک و فارس و کوروش و دفاع از ایران و جهان ارا و شهید و شهادت و دهها چیز دیگه شده این مبحث به اونها ربط داره و این سوالات خیلی میتونه ادم رو به فکر ببره.
که فقط یک نفر جواب داشته و بقیه ....
من شخصا به بیخودی یا با خودی بودنش کار ندارم ولی بد موضوع رو مطرح کردی منظورت یه چیز دیگه است نوشته هات یه چیز دیگه میگه

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
من شخصا به بیخودی یا با خودی بودنش کار ندارم ولی بد موضوع رو مطرح کردی منظورت یه چیز دیگه است نوشته هات یه چیز دیگه میگه

منظور بنده از این تاپیک زیر سوال بردن بعضی باورهای کسانی هست که همه چیز و هدف نهایی خودشون رو ایران میدونن.
و بالاتر از ایران چیزی رو قائل نیستن.
و برای اساس همین تفکر هر کسی رو که شهید شده رو شهید راه وطن میدونن.

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایران یه وسیله برای رسیدن به خداست.نه هدف
مثل پدر و مادر(پدر مادر باید احترام گذاشته شه بهشون و حرفشون اطاعت شه اما تا کی؟؟؟تا وقتی که حرف اونها مقابل حرف خدا قرار نگیره)وطن هم همینطور.
البته خیلی از چیزهای دیگه.

اینها هدف نیستن و وسیله هایی هستن برای رسیدن به هدف.(جاهایی دیدم که در جواب سوال اینکه مادرتو بیشتر دوست داری یا خدا رو گزینه مادر رو انتخاب کردن)
این انتخاب مادر و اون وطن پرستی همه نشانه ی این هست که هدف رو گم کردیم و هدف از زندگی رو نمیدونیم چیه.