ايا نماز مي خونيد ؟

ايا نماز مي خونيد ؟

• نهاصلا نمي خوانم

رای: 53 15.6%
  • گه گاهي از روي ميل يا اجبار مي خوانم

رای: 46 13.5%
  • بله هميشه مي خوانم .

رای: 241 70.9%

• مجموع رای دهندگان
    340

waffen

اخراجی موقت
ون ایشون به زبون ما کافر هستن و خدا رو قبول ندارن
ای کاش همیشه بچه بودیم و پاک می موندیم من وقتی که هنوز تکلیف نشده بودم همیشه و اول وقت میخوندم اما الان یهساله که نمی خونم
بله درسته.
من به زبان اسلامی شما کافر هستم و خدا و هیچ چیز فرا طبیعی رو قبول ندارم.
در نتیجه دلیلی نمی بینم نماز بخونم.
گرچه از 6 سالگی تا 13 سالگی می خوندم.

*setareh66*

عضو جدید
کاربر ممتاز
امام علی چه زیبا میفرمایند:اي مردم سوگند به خدا من شما را به هيچ طاعتي وادار نمي‌كنم مگر آمكه پيش از آن خود ،عمل كرده‌ام ، و از معصيتي شما را باز نمي‌دارم جز آنكه پيش از آن ،ترك گفته‌ام.

sam-smith

عضو جدید
عقل انسان لازم است وحياتي است اما
اگر عقل انسان براي وي كفايت مي كرد چرا خداوند متعال 12400 پيامبر مبعوث كرد
اگر عقل انسان براي زندگيش كافيست چرا جنگ جهاني اول ودوم رخ داد

من هم نگفتم که عقل حتما درست حکم می کنه، ولی گفتم که در بعضی مسائل به جاهایی می رسد، مثلا در مورد مساله ی دین(همان راه و روش زندگی) چون همون خدا یه فطرت نیک هم در وجود انسان ها قرار داده، هیچ آدمی -سالم و عادی- اگه بشینه و فکر کنه به جای کاملا اشتباه نمی رسه پس لطف کنید و سریع حکم ارتداد و کفر صادر نکیند-منظور من این بود-

*setareh66*

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندسین عزیز،ببخشید اگه بحثو منحرف میکنم اما یه سوالی دارم که ذهنمو بدجور مشغول کرده .جون من جواب بدین.از خیلیا پرسیدم اما قانع نشدم.:(:cry:
سوالم اینه:نیچه میگه (تنها بدان خدایی ایمان دارم که رقص بداند. ):surprised::eek:این حرف یعنی چی!!؟؟؟:confused:

فدايي رهبر

عضو جدید
والا ما كه آخوند خوب نديديم شما سراغ دراي آدرس بده تا نريم دمه در خونشن
خب شما كه به قول خودت علامه دهر هستي بگو بينيم؟!!سيرت كيه صورت كجاست؟!!
بعدشم شما اونور نت نشستي و تو دنياي مجازي هستي ..كسي رو محكوم نكن........البته شماها عادتونه كه فوري كسي رو محكوم كنيد وكلش رو ببريد سر چوبه دار...........به قول قرآن ما در حد قضاوت نيستيم بس بهتره راجع به شخص مقابلت اينطوري قضاوت نكني..;)
بر اساس سخنت وموضع گيري هايت ؛ قضاوت ميكنيم هانطور كه تو در باره من داري قضاوت ميكني ، انشتاين زمان ..........
آخوند خوب : سيد محمد خاتمي است .........:biggrin::D

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دقیقا مسخرت کردم....چون حرف مسخره ای زدی ......
این حرفتم مسخره بود .....دلیل نمیشه که آدم هر غلطی رو به توجیه اینکه جایز الخطاست انجام بده .....

منم دقیقا گفتم که شما مسخرم کردی ..چون ادبتون ... البته ببخشید هااااا
لطف بی خود بحث ور حاشیه ای نکنید منظور من از ایز الخطا این بود که ما فرشته نیستیم آدمیم و مثل هر آدم دیگه ای ممکنه گناه کنیم مثلا دروغ بگیم نمازمون قضا بشه ولی فرقمون با شما اینه که سعی میکنیم این گناه هامون رو تا حد خیلی زیادی کم کنیم و به صفر برسونیم من این حرف رو زدم چون نمی دونم چرا شماها فکر میکنید ما یک مذهبی خیلی بچه مثبت اخمو هستی درحالی که تصورتون درباره ی ما و یه شیعه اشتباهه

sam-smith

عضو جدید
مهندسین عزیز،ببخشید اگه بحثو منحرف میکنم اما یه سوالی دارم که ذهنمو بدجور مشغول کرده .جون من جواب بدین.از خیلیا پرسیدم اما قانع نشدم.:(:cry:
سوالم اینه:نیچه میگه (تنها بدان خدایی ایمان دارم که رقص بداند. ):surprised::eek:این حرف یعنی چی!!؟؟؟:confused:

اول این رو بگم که من به هیچ وجه کسی نیستم که بخوام در مورد نیچه حرف بزنم، اما بر اساس اون مقدار مغزی که در جمجمه ی مبارک وجود دارد احساس می کنم منظورش اینه که خدایی خوبه که باعث شادی باشه و بنده هاش رو شاد کنه نه اون خدایی که به ما میگن اگه به حرفش گوش نکنی تو رو به سیخ می کشه و می بره رو آتیش کبابت کنه و بعد بندازه جلوی مار و عقرب هاش
شرمنده اگه چرت و پرت شد

راستی من مهندس نیستم و نمیشم
اگه می خوای نظرم رو پس بگیرم (نیشخند)

فدايي رهبر

عضو جدید
خجالت نمیکشی اینو میگی
ادم نماز در برابر حقانیت خدا میخونه نه دل کسی:mad:

زرتشت پیامبر بوده و احترام هر پیامبری واجبه
اینو من نمیگما دین میگه
پس خواهشا با سطحی نگریهات دینو پایین نیار یه پیامبرا توهین نکن :mad:
زرتشت پيامبر خدا بوده است .قبول .........ولي در مقابل محمد رسول الله چطور ؟
ما كه سرچشمه داريم چرا دنبال ........... مي رويم
گل سر سبد تما انبياء خدا محمد مصطفي است
من يبه هيچ پيامبري توهين نكردم اگر بكنم مسلمان نيستم

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام فدایی رهبر عزیز
عقل را خدا به ما داده، اگر قراره که بذاریمش کنار و بجاش از چشم و گوش استفاده کنیم که دیگه نیازی بهش نیست و نعوذبالله -اگه املاش غلطه ببخشید- خدا کار بیهوده انجام داده
در همان احادیث و روایات هم از عقل به عنوان حجت یاد شده ولی نمی دانم چرا اگر کسی بخواهد که خدا را با عقلش اثبات کند یک سری افراد دو آتشه سریع بر سر او می ریزند و حکم صادر می کنند، وقتی با عقلت می ری سراغ چیزی ممکنه صد در صد به نتیجه درست نرسی ولی به نظر من در مورد مساله ی خدا و دین آدم می تونه به نتایج تا حدی درست برسه، حتی اگه به دور از روایات و قرآن باشه، به نظر من بعضی از اون ها هم درسته، در ضمن فکر و عقیده ی هر کس ارزش داره و محترمه

بله درسته
همیشه میگن عقل و احساس کنار هم درست عمل میکنن و کلا خوبه
ولی به نظر من خدا تنها راه اثبات خدا عقله
دقیقا با عقل میشه به وجود خدا پی برد خیلی از پیامبرهای ما با عقل و فکر خودشون به وجود خدا پی بردن و شدن پیغمبر نمونش حضرت ابراهیم

waffen

اخراجی موقت

یعنی به خدا اعتقاد نداره.
در جای دیگه هم میگه خدا مدت هاست که مرده.
هیچ خدایی وجود نداره که رقص بدونه. و هیچ دینی نیست که خدایی رقاص رو ستایش کنه. در نتیجه برای نیچه خدایی برای پرستش نیست.

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله ما طبق برداشت های نادرست خیلی ها خلاف خدا و اسلام هستیم، چون اون ها خدا رو نشناختند تا بفهمند که حرف های ما خلاف آن نیست، البته نمی گم که من فهمیدم ولی به هر حال ...

درسته
نمونش طرز پوشش بعضی ها که واقعا انسان رو از دین زده میکنه
همه میدونیم اسلام گفته زیبا و ساده بپوشید اما حجابتون رو هم رعایت کنید و میدونیم اسلام چقدر به زیبایی و لباس های رنگی پوشیدن سفارش کرده ولی بعضی ها ....

*setareh66*

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول این رو بگم که من به هیچ وجه کسی نیستم که بخوام در مورد نیچه حرف بزنم، اما بر اساس اون مقدار مغزی که در جمجمه ی مبارک وجود دارد احساس می کنم منظورش اینه که خدایی خوبه که باعث شادی باشه و بنده هاش رو شاد کنه نه اون خدایی که به ما میگن اگه به حرفش گوش نکنی تو رو به سیخ می کشه و می بره رو آتیش کبابت کنه و بعد بندازه جلوی مار و عقرب هاش
شرمنده اگه چرت و پرت شد

راستی من مهندس نیستم و نمیشم
اگه می خوای نظرم رو پس بگیرم (نیشخند)
مرسی.جالب بود.:gol:یه جورایی درست میگین...;)
مهندس کیلویی چند!!!درک و فهم فقط مهمه!!شما هم که الحمدلله تحصیل کرده و اهل تفکرید...:cool:

فدايي رهبر

عضو جدید
سلام به همه مومنان و غیر مومنان(البته از دید بعضیا):surprised::eek:
فدایی رهبر گرامی،نماز که به قطره یا خس بودن نیست.در ضمن نماز تنها و بدون تفکر هیچ فایده ای نداره!!!

بابا خدا مي فرمايد :
- كسي كه مسلمان باشد ونماز نمي خواند ، جهنمي است
- كسي كه نماز ميخواند ولي كار خلاف كند نمازش مورد قبول نيست
حالا چه ربط دارد به قطره يا باران يا دريا يا به خس وخاشاك

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب لابد چيزه مسخره اي گفتي ديگه.......
چون داريم بحث عبادي ميكنيم..نه بحث عشقي....!!
ببينم فيلمايه صداسيما رو نگاه ميكني يافيلمهاي ماهواره رو؟!!:surprised:
من جسارت نكردم بهتون ونگفتم آدم نيستيد.....فقط گفتم يه موقعه بنا بر فتواي مراجتون......مشكلي ايجاد نشه كه دارين از اين حرفها ميزنين..:D:gol:

چیز مسخره ای نگفتم بحث سر همین نماز بود
ماهواره نداریم
من نگفتم شما میگید ادم نیستیم
نه ایجاد نمیشه

sam-smith

عضو جدید
هیچ خدایی وجود نداره که رقص بدونه. و هیچ دینی نیست که خدایی رقاص رو ستایش کنه. در نتیجه برای نیچه خدایی برای پرستش نیست.

به نظر من منظور نیچه از اینچه گفته خدا مرده این است که هیچ دیگه کسی به خدا و دستوراتش عمل نمی کنه، چون اگه کسی به دستوراتش عمل نکنه بود و نبودش فرقی نداره

*setareh66*

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا خدا مي فرمايد :
- كسي كه مسلمان باشد ونماز نمي خواند ، جهنمي است
- كسي كه نماز ميخواند ولي كار خلاف كند نمازش مورد قبول نيست
حالا چه ربط دارد به قطره يا باران يا دريا يا به خس وخاشاك
خودتون گفتین جرسا نمازخون نیستن یا به عزیزی گفتین چرا نماز نمیخونی،شما که قطره ای...:surprised:

*setareh66*

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی دوست گرامی،بقول یکی از دوستان شاید منظورش شادی باشه،نه رقص!!:surprised:
البته اینم هست که نیچه گفته:
روزگاری کفران خدا بزرگترین کفران بود. اما خدا مرد و در پی آن این کفرگویان نیز بمردند.
یا​
نه می خواهم شریعت خداوندی باشد نه نیاز یا هنجار آدمیان ، مباد دستهایی که مرا راهنمای آسمانها و بهشتها باشد.

فدايي رهبر

عضو جدید
من هم نگفتم که عقل حتما درست حکم می کنه، ولی گفتم که در بعضی مسائل به جاهایی می رسد، مثلا در مورد مساله ی دین(همان راه و روش زندگی) چون همون خدا یه فطرت نیک هم در وجود انسان ها قرار داده، هیچ آدمی -سالم و عادی- اگه بشینه و فکر کنه به جای کاملا اشتباه نمی رسه پس لطف کنید و سریع حکم ارتداد و کفر صادر نکیند-منظور من این بود-
الف : من به چه كسي حكم ارتداد يا كفر دادم ..............لطف كنيد آدرس دهيد ........

ب : در اسلام مرجعيت اگر بخواهد فتوا دهد به چهار چيز مراجعه مي كنند :
منابع فقيه از نظر شيعه
1. كتاب خدا «قرآن‏»
2. سنت. يعنى قول و فعل و تقرير پيغمبر يا امام.
3. اجماع.
4. عقل.
پس عقل يكي از مراجع چهار گانه اسلام است ولي بالاتر از عقل وحي خدا است
http://www.hawzah.net/Per/K/Ulumg-3/ulum302.htm

آخرین ویرایش:

sam-smith

عضو جدید
بله درسته
همیشه میگن عقل و احساس کنار هم درست عمل میکنن و کلا خوبه
ولی به نظر من خدا تنها راه اثبات خدا عقله
دقیقا با عقل میشه به وجود خدا پی برد خیلی از پیامبرهای ما با عقل و فکر خودشون به وجود خدا پی بردن و شدن پیغمبر نمونش حضرت ابراهیم

مشکل اینجاست که بعضی ها میگن سوال موقوف، وقتی میگیم حضرت ابراهیم میگن این جوری اشکال نداره و وقتی میایم حرف بزنیم میگن مرتد برو اون ور:cry::eek::cry:

hosseinassar

مدیر ارشد
مرسی شما لطف دارید
خودم هم باورم نمیشه
ولی میدونید احساس میکنم اصلا مسلمون هم نیستم
دلم میخواد همه چی رو از اول شروع کنم اصلا از اول خودم مسلمون شم:gol:

اگه دوست دارید کاری بکنید از همون لحظه شروع کنید تا شیطون فرصت منصرف کردن را نداشته باشه
همین امشب بهترین فرصته

sam-smith

عضو جدید
الف : من به چه كسي حكم ارتداد يا كفر دادم ..............لطف كنيد آدرس دهيد ........

ب : در اسلام مرجعيت اگر بخواهد فتوا دهد به چهار چيز مراجعه مي كنند :
منابع فقيه از نظر شيعه
1. كتاب خدا «قرآن‏»
2. سنت. يعنى قول و فعل و تقرير پيغمبر يا امام.
3. اجماع.
4. عقل.
پس عقل يكي از مراجع چهار گانه اسلام است ولي بالاتر از عقل وحي خدا است

منظور من شما به تنهایی نبودید، بلکه منظورم همه ی اون هایی بود که قبلا این برچسب رو به من زدن، -اگرچه از دل شما خبر ندارم-

rezamahmoodi58

عضو جدید
به نظر تا زمانیکه آدم نتونه برهوایه نفسش غلبه کنه و آزادمرد باشه نماز خوندن مسخره کردن خداست
خدایش کدومتون که آخر نمازید تا حالا گناه کبیره انجام ندادید دروغ نگفتید غیبت نکردید برای راه افتادن کارتون با پارتی بازی حق بقیه رو ضایع کردید و هزاران کار دیگه ... البته به غیر از خیلی ازاین گناه ها که با کلاه شرعی گذاشتن سر خودتوتن توجیش میکنید
چرا هر روز تو نماز از خدا میخاین به راه راست هدایتتون کننه اما باز گناه مرتکب میشید به نظرتون این عمل مسخره کردن خدا نیست ؟؟؟
من سعی میکنم بجایه اینکه حواسم باشه نمازم دیر یا زود بشه یا تظاهربه اینکار بکنم سعی میکنم کاری که انجام بدم برام گناه نوشته نشه یا حداقل همون کاری رو انجام بدم که خودم از دیگران انتظار دارم درقبال خودم انجام بدن و برای هرکدومشون خدامو شکر کنم

فدايي رهبر

عضو جدید
:biggrin::D:biggrin:
ايشون فدايي حتماً يه چهارصد وچونصدتا دين رو محك زدن كه اينطوري دارن اُورد ميدن:biggrin:

عزيزم من در رابطه با تو قضاوتي انجام ندادم.........اگه انجام ميدادم ميگفتم تو هنوز داري ميري مهد كودك كه سطح فكريت انقدر پائينه......
بعدشم آقاي دكتر خاتمي........آخوند نيست كه روشن فكره...روشم فكر .فقط لباسا آخوندا رو پوشيده............;)
اگه آخوند ميخواي نوري همداني كه معلوم نيست برا فروع دين خدا فتوا ميدن يا برا آقاشون:surprised::D
وقته اش كه جوابت دهم :
1 - بدبخت ..
دانشجوي من از تو واربات يعني همان آخوند فاسد يعني خاتمي برتر ورشنفكرتر است ، جوجه بي ادب خاتمي يك آخوند با مسلك ليبرالي اباحه گري است
2 - تو بيخود در باره مرجعيت حرف مفت ميزني ...
آيه الله نوري همداني يكي از مراجع شايسته وبايسته اين نظام است .........دهنت را ببند والا خاك در آن مي گذارم .........نادان :mad:

waffen

اخراجی موقت
به نظر من منظور نیچه از اینچه گفته خدا مرده این است که هیچ دیگه کسی به خدا و دستوراتش عمل نمی کنه، چون اگه کسی به دستوراتش عمل نکنه بود و نبودش فرقی نداره

ولی دوست گرامی،بقول یکی از دوستان شاید منظورش شادی باشه،نه رقص!!:surprised:
البته اینم هست که نیچه گفته:
روزگاری کفران خدا بزرگترین کفران بود. اما خدا مرد و در پی آن این کفرگویان نیز بمردند.
یا​
نه می خواهم شریعت خداوندی باشد نه نیاز یا هنجار آدمیان ، مباد دستهایی که مرا راهنمای آسمانها و بهشتها باشد.

باید خدمت دوستان عرز کنم که من به تفسیر و تغییر معانی گفته های این فیلسوف اعتقادی ندارم.
من نمی دونم که منظور نیچه از رقص شادی بوده. به نظر من منظور نیچه از رقص همون رقص بوده.
و در مورد اینکه خدا مرده هم منظور نیچه از دید من این هست که اگر هم خدایی وجود داشته که این جهان رو خلق کرده دیگه وجود نداره. زیرا جهان به سمت نابودی داره میره و این سمت و سو چیزی نبوده که خدا از خلقت انسان انتظار داشته.

به هر حال این نظر شخصی من هست.

hosseinassar

مدیر ارشد
به نظر تا زمانیکه آدم نتونه برهوایه نفسش غلبه کنه و آزادمرد باشه نماز خوندن مسخره کردن خداست
خدایش کدومتون که آخر نمازید تا حالا گناه کبیره انجام ندادید دروغ نگفتید غیبت نکردید برای راه افتادن کارتون با پارتی بازی حق بقیه رو ضایع کردید و هزاران کار دیگه ... البته به غیر از خیلی ازاین گناه ها که با کلاه شرعی گذاشتن سر خودتوتن توجیش میکنید
چرا هر روز تو نماز از خدا میخاین به راه راست هدایتتون کننه اما باز گناه مرتکب میشید به نظرتون این عمل مسخره کردن خدا نیست ؟؟؟
من سعی میکنم بجایه اینکه حواسم باشه نمازم دیر یا زود بشه یا تظاهربه اینکار بکنم سعی میکنم کاری که انجام بدم برام گناه نوشته نشه یا حداقل همون کاری رو انجام بدم که خودم از دیگران انتظار دارم درقبال خودم انجام بدن و برای هرکدومشون خدامو شکر کنم

همین سوال شما رو هم از پیامبر کردند پیامبر جواب شون داد
اگه شما سعی می کنید که گناه نکنید خیلی خوبه ولی اگه نماز هم کنارش بخونید اون وقت همون جوری می شید که خدا دوست داره

minoomy

عضو جدید
کاربر ممتاز
"ترجیح میدهم در خیابان با کفشهایم راه بروم و به خدا فکر کنم تا اینکه در مسجد بنشینم و به کفشهایم فکر کنم"
دکتر شریعتی
با ادا کردن جملات عربی که همیشه ثابتن و احساسات یه نفرو به خدای خودش منتقل نمیکنن و خیلی از ماها حتی معانی اونارو نمیدونیم به هیچ جایی نمیرسیم
بهتره همون وقتی رو که برای نماز میذاریم با زبان خودمون با خدا حرف بزنیمو مثل یه دوست باهاش دردودل کنیم اینطوری خیلی بیشتر ارضاء میشیم
در ضمن خدا موجود ترسناکی نیست مطمئن باشین اگه با صمیمیت با این قضیه روبرو بشین نه جهنم میرین نه خدا سنگتون میکنه نه تو اون دنیایی که واسه خودتون درست کردین تا با ترسوندن جلوی خودتونو بگیرین که گناه نکنین،ازتون به خاطر اینکه با زبون خودتون خدارو عبادت کردین بازخواست میشین

hosseinassar

مدیر ارشد
"ترجیح میدهم در خیابان با کفشهایم راه بروم و به خدا فکر کنم تا اینکه در مسجد بنشینم و به کفشهایم فکر کنم"
دکتر شریعتی
با ادا کردن جملات عربی که همیشه ثابتن و احساسات یه نفرو به خدای خودش منتقل نمیکنن و خیلی از ماها حتی معانی اونارو نمیدونیم به هیچ جایی نمیرسیم
بهتره همون وقتی رو که برای نماز میذاریم با زبان خودمون با خدا حرف بزنیمو مثل یه دوست باهاش دردودل کنیم اینطوری خیلی بیشتر ارضاء میشیم
در ضمن خدا موجود ترسناکی نیست مطمئن باشین اگه با صمیمیت با این قضیه روبرو بشین نه جهنم میرین نه خدا سنگتون میکنه نه تو اون دنیایی که واسه خودتون درست کردین تا با ترسوندن جلوی خودتونو بگیرین که گناه نکنین،ازتون به خاطر اینکه با زبون خودتون خدارو عبادت کردین بازخواست میشین

اگه شما دوست دارید با خدا حرف بزنید خیلی خوبه خدا هم دوست داره
همه ی پیامبرا واماما این کار رو می کردند و توصیه می کردند که همه این کار رو انجام بدن
ولی تو اسلام بیشترین توصیه ها به نمازه یعنی هیچ کاری جای نماز رو نمی گیره

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
لطفا صادقانه نظر بديد ...:gol:

به این جمله اکتفا می کنم به گمونم از دکتر شریعتی باشه:
"من رقص دختران هندی را به نماز پدر و مادرم ترجیح می دهم چون انها از روی عشق می رقصند اما پدر و مادرم از روی عادت نماز می خوانند"
به هندی یا ایرونی بودنش کاری نداریم! اما واقعا حرفه.

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز
دکتر شریعتی

بله همینطوره
خداوند حق خودش رو می بخشته و فقط حق الناسه که نمی بخشه نماز هم حق خداست نخونیم می بخشه ولی بخونیم بهتر و شیرینتره
تازه نماز ما و از گناه کردن دور میکنه و باعث میشه اعمال خوبمون زیاد بشه

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
گاهي اوقات ميخونم ولي نه از روي اجبار.
گاهي اوقات وقتي كه غمگينم ويا وقتي كه خيلي شاد هستم ميخونم واين بهم آرامش ميده.