امروز پسرها در ازدواج قابل اعتماد ترند یا دخترها؟

امروز پسرها در ازدواج قابل اعتماد ترند یا دخترها؟

• دخترها

رای: 21 80.8%
  • پسرها

رای: 5 19.2%

• مجموع رای دهندگان
    26

bobat

عضو جدید
مورد خوبی بوده:)

ببخشید مملکت ما الان چجوریه که ما بخایم ایندش و بسازیم!!قبلیا واسه ما ساختن بسه!
مملکتی که شما ازش حرف میزنی جز لجنزار چیزی ازش نمونده.حرف های تو خالی نیست اینایی که میگیم اینا اهداف و خاسته های یک نفر حداقل هدف من بوده که گند زده شده بهش.
ادعای روشن فکریو پیشرفت واز کجای صحبتای بنده درآوردید شما؟

یه چیزی نوشته بودم قشنگ سرخ بشی دیدم ارزش نداری پاکش کردم

آخرین ویرایش:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
shoma eskaje bozorgi dige ,kolan rahat bashin moshkeli nis!!!.khob kodayish aslan doroste rayetoon aya?

ئه شما اسکاج بزرگو از کجا میشناسی ؟ :d

بله ایشان هرچی میگن درسته و صواب هس :d اسکاج فرزانه س دیگه الکی که نیس :|

پ.ن : فک کنم نظر خودمو قبلا گفتم در این مورد :gol:

nazanin.990

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من پسرا...دلیلشم اینه حالا که از نظر اقتصادی انقد همه تحت فشارند حالا که تصمیم میگیرن ازدواج کنند و کلی مسئولیت رو به عهده بگیرند پس قابل اعتمادتر به نظر میاند..البته خانوم ها چه ازدواج کنندو چه ازدواج نکنند قابل اعتمادند.

bobat

عضو جدید
به نظر من پسرا...دلیلشم اینه حالا که از نظر اقتصادی انقد همه تحت فشارند حالا که تصمیم میگیرن ازدواج کنند و کلی مسئولیت رو به عهده بگیرند پس قابل اعتمادتر به نظر میاند..البته خانوم ها چه ازدواج کنندو چه ازدواج نکنند قابل اعتمادند.

دست شما درد نکنه اصلا قشنگ گفتین خوشم اومد

ali199_1991

کاربر بیش فعال
بله. این آدم پاکه.

ترس از خانواده اسمش "حیا"ست. ترس از خدا هم اسمش "تقوا"ست.
هرچقدر هم میل و علاقه به ارتباط با جنس مخالف داشته باشه ولی حتی حتی حتی به خاطر ترس از خانواده هم این میل رو کنترل کنه، این آدم قابل ستایشه چه برسه که به خاطر ترس از خدا باشه!
بالاخره به یه دلیلی آدم باید خودش رو کنترل کنه دیگه! حالا هرچی دلیل و نیت خالصانه تر باشه، ارزش کارش بالاتره.

اون عملی که بی ارزشه، منافقانه رفتار کردنه. در ظاهر خودت رو پاک نشون بدی و نباشی.

معنی پاک بودن هم فهمیدیم!!...خب می دونستی اگر اون طرف این اعتقادات رو از دست بده ؛ اون موقع حاضره هر کاری بکنه؟ فرض کن طرف بخاطر ترس از خدا آدم نکشه حالا وای به روزی که این ترس از بین بره.میشه جامعه ای که الان توش هستیم که همه دارن همدیگرو می خورن چون ترسه از بین رفته!!

نه برادر من ؛ اون حیا رو بذار لب طاقچه باهاش عکس یادگاری بگیر...

ali199_1991

کاربر بیش فعال

هر جفتش هست منتها مورد اول در حال حاضر در جامعه ی ما بیش تره!

خب اونم مطمئن باش تحت فشار قرار گرفته که حاضر شده این حماقت رو بکنه!

آخرین ویرایش:

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنظرم اعتماد ی چیز دو طرفه هست.پس اینکه بگین مرد قابل اعتمادتره یا زن فک کنم سوال درستی نباشه!..چون اعتماد توو رابطه شکل میگیره وهرجه اون رابطه قوی تر اعتمادم به همون نسبت زیادتره و برعکس.ربطیم به دخترو پسر بودن نداره.

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
معنی پاک بودن هم فهمیدیم!!...خب می دونستی اگر اون طرف این اعتقادات رو از دست بده ؛ اون موقع حاضره هر کاری بکنه؟ فرض کن طرف بخاطر ترس از خدا آدم نکشه حالا وای به روزی که این ترس از بین بره.میشه جامعه ای که الان توش هستیم که همه دارن همدیگرو می خورن چون ترسه از بین رفته!!

نه برادر من ؛ اون حیا رو بذار لب طاقچه باهاش عکس یادگاری بگیر...

سلام.
ببخشید! ولی برادر شمام چشم بسته غیب گفتیدها! مغلطه ی به تمام معنا! :surprised:

خب پس مشکل از دست رفتن اعتقاد به حاضر و ناظر بودن خدا، یا ترس از عاقبت کار برای خودمون و دیگران هست؛ که باید احیا بشه.

مشخصه اگه دلیل انجام هرکاری در انسان از بین بره، اون کار انجام نمی گیره!
چون فرد باید دلیلی برای انجام کارش داشته باشه.
بالاخره باید اون دلیل یا اعتقاد ایجاد بشه تا آدم کاری رو انجام بده. رابطه ی ساده ی علت و معلول!
پس راهکارش اینه که اگر خداباوریم، از خدا بترسیم (تقوا). فکر نکنم در بین خدا باورها عاملی قوی تر از حس حضور خدا در همه حال وجود باشه.

باید دلایل رو احیا کرد نه اینکه نفی کرد!

حرف شما مثل اینه که ما بگیم؛

- اگه اعتقاد به رعایت قوانین ترافیکی رو از دست بدیم، هرج و مرج وحشتناک ترافیکی ایجاد میشه. پس اعتقاد به رعایت قوانین ترافیکی باعث نظم ترافیک نمیشه!
- اگه شعور اینکه لباس گرم پوشیدن در زمستان باعث جلوگیری از بیماری میشه رو از دست بدیم؛ سرما می خوریم. پس پوشیدن لباس گرم در زمستان باعث جلوگیری از بیماری نمیشه!
و
.
.
.

فکر کنم مثالها بیشتر کمک کنن.

در ضمن بنده خانم هستم.

آخرین ویرایش:

Uchiha Itachi

عضو جدید

بالاخره باید اون دلیل یا اعتقاد ایجاد بشه تا آدم کاری رو انجام بده. رابطه ی ساده ی علت و معلول!

شما فرمایشات دوستمون رو خوب نفهمیدین.
منظور ایشون رو من شاید بتونم کمی باز کنم، در واقع احتمالاً منظور ایشون به صورت ساده اینه که آن چیزی که انسان را انسان می کند باور هایی نیست که دارد بلکه ذات اوست. اگر ساده بگم مثلاً یک پرنده است، پرنده است چون ذات او به او میگوید پرواز کند، دانه بردارد، سر پرندگان دیگر را نکند! و ... . به عبارت انسان بسیاری از مسائل را رعایت می کند چون در ذات اوست و باورهای او. باورها تنها میتوانند بر ذات او تاکید کنند و همین انسانی اگر باوری برخلاف ذات او باشد را نیز رد می کند و به همان ذات خود رجوع میکند شاید بشود این مفهوم را با واژه عامه وجدان توصیف کرد.

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شما فرمایشات دوستمون رو خوب نفهمیدین.
منظور ایشون رو من شاید بتونم کمی باز کنم، در واقع احتمالاً منظور ایشون به صورت ساده اینه که آن چیزی که انسان را انسان می کند باور هایی نیست که دارد بلکه ذات اوست. اگر ساده بگم مثلاً یک پرنده است، پرنده است چون ذات او به او میگوید پرواز کند، دانه بردارد، سر پرندگان دیگر را نکند! و ... . به عبارت انسان بسیاری از مسائل را رعایت می کند چون در ذات اوست و باورهای او. باورها تنها میتوانند بر ذات او تاکید کنند و همین انسانی اگر باوری برخلاف ذات او باشد را نیز رد می کند و به همان ذات خود رجوع میکند شاید بشود این مفهوم را با واژه عامه وجدان توصیف کرد.

اگه صرفاً ذات انسان_ نه چیزی اضافه بر آن_ کافی بود و فطرت انسانها مثل زمانی که تاره متولد میشن تا اخر عمر پاک و الهی می موند که اصلا چرا ما داریم در باره ی اینکه کدوم جنس قابل اعتمادتره بحث می کنیم؟!
خب همه قابل اعتمادن؛ چون منشا ذاتشون ذات مقدس پروردگاره و همه دارای وجدان هستند!

با همین باورها و اعتقادات که انسان در طول عمرش کسب میکنه، این وجدان یا بیدار میمونه یا به خواب عمیق میره.

پرنده با انسان بسیار تفاوت داره و قابل مقایسه با انسان نیست.
همین انسانِ فطرتاً پاک؛ میتونه با اعتقادات و باورهاش از فرشته بالاتر و از حیوان پست تر بشه.

باور به اینکه هرچی هست فقط در ذات ماست؛ همون جبره.
انسان برای اینکه داتش رو پاک و وجدانش رو بیدار نگه داره نیازمند اینه که با کسب آگاهی اونها رو تربیت کنه.
وگرنه بُعد دیگه ی انسان که همون شهوته، بر انسان غلبه میکنه. بدون تربیت چجوری میشه بین شهوت و وجدان تعادل برقرار کرد؟

Uchiha Itachi

عضو جدید
اگه صرفاً ذات انسان_ نه چیزی اضافه بر آن_ کافی بود و فطرت انسانها مثل زمانی که تاره متولد میشن تا اخر عمر پاک و الهی می موند که اصلا چرا ما داریم در باره ی اینکه کدوم جنس قابل اعتمادتره بحث می کنیم؟!
خب همه قابل اعتمادن؛ چون منشا ذاتشون ذات مقدس پروردگاره و همه دارای وجدان هستند!

با همین باورها و اعتقادات که انسان در طول عمرش کسب میکنه، این وجدان یا بیدار میمونه یا به خواب عمیق میره.

پرنده با انسان بسیار تفاوت داره و قابل مقایسه با انسان نیست.
همین انسانِ فطرتاً پاک؛ میتونه با اعتقادات و باورهاش از فرشته بالاتر و از حیوان پست تر بشه.

باور به اینکه هرچی هست فقط در ذات ماست؛ همون جبره.
انسان برای اینکه داتش رو پاک و وجدانش رو بیدار نگه داره نیازمند اینه که با کسب آگاهی اونها رو تربیت کنه.
وگرنه بُعد دیگه ی انسان که همون شهوته، بر انسان غلبه میکنه. بدون تربیت چجوری میشه بین شهوت و وجدان تعادل برقرار کرد؟

اتفاقاً من فکر میکنم این بعد خوب انسان که بر بعد بد اون غلبه داره. انسان ها به واسطه ذاتشون دور هم جمع شدن و به واسطه همین ذات از لحاظ آماری تعداد افراد خوب بیشتر از افراد بد است. به همین علت جوامع رو به نیکی تمایل دارن و سعی میکنن که بر اساس ذات اکثریت بعد دیگر اقلیت که شما میگین شهوت هست رو کم رنگ کنن.

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
انجام ندادن خطا اگه به خاطر خدا و از روی ایمان باشه هم دوام نداره و شخص بارها به خطا و گناه گرفتار میشه چون در غیر این صورت میشه معصوم که با خیلی پیش‌فرضهای اسلامی و شیعی تناقض داره.
از طرف دیگه، اشخاص زیادی داشتیم و داریم که خداپرست نیستند ولی سعی می‌کنند عمداً خطا نکنند، در کارهای خیریه شرکت می‌کنند و ... ضمناً تعریف خطا برای اون‌ها با تعریف اسلامیِ گناه در بعضی موارد تفاوت داره ولی طبق عرف جامعه‌ی خودشون، شخص مبرا از خطا هست (مثلاً گوشت خوک میخوره اما خیانت و پولشویی و ... نمیکنه). توو کشورهای قانون‌محور مثل ژاپن از این دست افراد زیاد می‌تونید پیدا کنید مخصوصاً که به صورت ماشین‌وار عادت دارند از قانون پیروی کنند. یک آدم قانون‌محور ممکن هست در طول عمرش از یک آدم خدامحور خطای کمتری بکنه؛ تعریف خطا براش فرق می‌کنه اما خروجی مهم هست. آیا انجام ندادن خطا توسط این‌ها دوامی نداره یا تکلیف یک دانشمند آتئیست که دارویی به نیت افزایش سلامت عمومی اختراع میکنه، بدون اینکه خدا رو در نظر بگیره چیه؟
ضمناً به نظر میاد دارید بین آدم‌های خوب یک مرزبندی بر اساس ایمان درست می‌کنید چون از اصطلاح "آدم‌های خوب و باایمان" استفاده می‌کنید. آیا عبارت "آدم خوب" به تنهایی مشکلی داره؟
در کل اگر در کل متن‌تون کلمه‌ی خدا رو با "اخلاق" عوض کنید، میشه به یک واسط (interface) مشترک برای حرف زدن بین تمامی انسان‌ها با عقاید مختلف رسید.

سلام !
اینکه می فرمایید اگر انجام ندادن خطا به خاطر خدا باشه دوامی نداره رو واقعا میتونید با قطعیت بگید ؟!
فکر میکنم از نگاه دینی 14 معصوم اگر به مقام عصمت رسیدن به خاطر این بوده که به حد اعلای ایمان رسیدن ! مابقی افراد به تناسب ایمانشون از خطا کردن پرهیز میکنن !
من نگفتم آدمی که به خدا ایمان داره معصومه و از هر خطایی مبرا ! اما همونطور که شما گفتید سعی میکنه "عمدا" خطا نکنه ! ضمن اینکه در زمینه خطا و گناه تنوع هم زیاده :دی
ممکنه من نوعی توی کل عمرم هیچوقت مرتکب قتل نشم ! ولی امکان داره بارها دروغ بگم یا غیبت کنم ! و اینم به خاطر ناقص بودن اعتقاداتمه ! درواقع ایمانم در حدیه که جلوی قاتل شدنم رو بگیره ولی در این حد هم نیست که جلوی دروغ گفتن رو بگیره ..
بله کاملا درست میگید ... یکسری از مبانی اخلاقی برای همه با هر طرز فکر و دین و مسلکی مشترکه ، مثل همون پولشویی و .... .
اما بحث تاپیک و مواردی که مطرح شد در مورد یه دختر یا پسر مجردیه که خطایی نکردن ! وقتی اینطوری صحبت میشه یا منظور ظاهر و نوع پوشش فرده یا روابطش با جنس مخالف !
پس در این زمینه با توجه به پیش فرض های دینی و جامعه سنتی خودمون باید صحبت کنیم نه جامعه قانون مدار ژاپنی و ... ! اینا هم مثل همون گوشت خوک و مشروب و ... برای جامعه ی ما جز مبانی اخلاقیه نه برای همه دنیا با هر نوع طرز فکری !
اما نظر شخصیم اینه که فردی که پشت اخلاق مداریش اعتقاد دینی نباشه تا جایی اون اخلاق رو رعایت میکنه که منافعش به خطر نیوفته ! همون فردی که شما میفرمایید خداپرست نیست ولی تو خیریه ها کمک میکنه تا زمانی این کار رو میکنه که خودش نیاز مالی نداشته باشه ... اما خیلیها به خاطر مبانی اعتقادیشون نه تنها از مالی که بهش نیاز دارن صرف نظر میکنن بلکه از جانشون هم به خاطر اعتقاداتشون میگذرن ...
اینکه میفرمایید افراد قانون مدار مرتکب خطایی نمیشن هم میتونه درست نباشه ! چون اگر فقط قانون مانع انجام خطا باشه هر جایی که قانون نتونه نظارت کنه فرد ممکنه مرتکب خطا بشه چون بالاترین چیزی که جلوشو میگیره وجود نداره ! (هر جا توی ایران دوربین نباشه ملت ما از ورود ممنوع و چراغ قرمز رد میشن !)
آدمی که خدامحوره هم درواقع به نوعی قانون محوره ... و طبق قوانینی دینی عمل میکنه ... با این تفاوت که در رابطه با خدا از نظر خداباورها ، دیگه امکان نداره که خدا جایی وجود نداشته باشه یا مارو نبینه ! پس چون همیشگیه امکان خطا کردن کمتر میشه چون فرد همیشه خودش رو زیر نظر میدونه البته در صورتی که واقعا اعتقاد داشته باشه بهش ... و اتفاقا به همین دلیل به نظر میاد که یه فرد خدامحور (واقعی) بیشتر از دیگرانی که اعتقادی به خدا ندارن ولی به قانون متعهد هستند از اشتباه کردن عمدی خودداری میکنه !
اون دانشمند هم قطعا کارش باارزشه ... به هر حال هر نوع کار مثبتی که در جهت بهتر شدن شرایط جامعه باشه کار بار ارزشیه حالا با هر نوع تفکری که پشتش باشه ... اما بحث سر اینه که همون دانشمند هم شاید در زندگی خصوصیش خیلی مسائلی که از نظر ما(هم از لحاظ اعتقادی و هم از لحاظ فرهنگی) اخلاقی یا غیراخلاقی هست رو رعایت نکنه ! که به وفور هم در زندگینامه هاشون دیده میشه !
بله خب ... وقتی میگم آدم خوب و با ایمان ! یعنی معتقدم که آدم های خوب و بی ایمان هم هستن ... مثل همون مواردی که شما ذکر کردید ... این آدم ها به اخلاق غیردینی پایبندن ولی به اخلاق دینی نه ! اما دسته دوم (اگر واقعا ادم های با ایمانی باشن) به هر دو دسته پایبندن ...
ولی به هر حال هر دو دسته خوبن و بی آزار و ظاهر و باطنشون با هم یکیه که این خیلی ارزشمنده ..

ali199_1991

کاربر بیش فعال
سلام.
ببخشید! ولی برادر شمام چشم بسته غیب گفتیدها! مغلطه ی به تمام معنا! :surprised:

خب پس مشکل از دست رفتن اعتقاد به حاضر و ناظر بودن خدا، یا ترس از عاقبت کار برای خودمون و دیگران هست؛ که باید احیا بشه.

پس راهکارش اینه که اگر خداباوریم، از خدا بترسیم (تقوا). فکر نکنم در بین خدا باورها عاملی قوی تر از حس حضور خدا در همه حال وجود باشه.

باید دلایل رو احیا کرد نه اینکه نفی کرد!

حرف شما مثل اینه که ما بگیم؛

- اگه اعتقاد به رعایت قوانین ترافیکی رو از دست بدیم، هرج و مرج وحشتناک ترافیکی ایجاد میشه. پس اعتقاد به رعایت قوانین ترافیکی باعث نظم ترافیک نمیشه!
- اگه شعور اینکه لباس گرم پوشیدن در زمستان باعث جلوگیری از بیماری میشه رو از دست بدیم؛ سرما می خوریم. پس پوشیدن لباس گرم در زمستان باعث جلوگیری از بیماری نمیشه!
و
.
.
.

فکر کنم مثالها بیشتر کمک کنن.

در ضمن بنده خانم هستم.

خب بفرمایید تو مملکت هایی که هیچی رو قبول ندارن ؛ هر روز همدیگه رو سر می برن..

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام !
اینکه می فرمایید اگر انجام ندادن خطا به خاطر خدا باشه دوامی نداره رو واقعا میتونید با قطعیت بگید ؟!
فکر میکنم از نگاه دینی 14 معصوم اگر به مقام عصمت رسیدن به خاطر این بوده که به حد اعلای ایمان رسیدن ! مابقی افراد به تناسب ایمانشون از خطا کردن پرهیز میکنن !
من نگفتم آدمی که به خدا ایمان داره معصومه و از هر خطایی مبرا ! اما همونطور که شما گفتید سعی میکنه "عمدا" خطا نکنه ! ضمن اینکه در زمینه خطا و گناه تنوع هم زیاده :دی
ممکنه من نوعی توی کل عمرم هیچوقت مرتکب قتل نشم ! ولی امکان داره بارها دروغ بگم یا غیبت کنم ! و اینم به خاطر ناقص بودن اعتقاداتمه ! درواقع ایمانم در حدیه که جلوی قاتل شدنم رو بگیره ولی در این حد هم نیست که جلوی دروغ گفتن رو بگیره ..
بله کاملا درست میگید ... یکسری از مبانی اخلاقی برای همه با هر طرز فکر و دین و مسلکی مشترکه ، مثل همون پولشویی و .... .
اما بحث تاپیک و مواردی که مطرح شد در مورد یه دختر یا پسر مجردیه که خطایی نکردن ! وقتی اینطوری صحبت میشه یا منظور ظاهر و نوع پوشش فرده یا روابطش با جنس مخالف !
پس در این زمینه با توجه به پیش فرض های دینی و جامعه سنتی خودمون باید صحبت کنیم نه جامعه قانون مدار ژاپنی و ... ! اینا هم مثل همون گوشت خوک و مشروب و ... برای جامعه ی ما جز مبانی اخلاقیه نه برای همه دنیا با هر نوع طرز فکری !
اما نظر شخصیم اینه که فردی که پشت اخلاق مداریش اعتقاد دینی نباشه تا جایی اون اخلاق رو رعایت میکنه که منافعش به خطر نیوفته ! همون فردی که شما میفرمایید خداپرست نیست ولی تو خیریه ها کمک میکنه تا زمانی این کار رو میکنه که خودش نیاز مالی نداشته باشه ... اما خیلیها به خاطر مبانی اعتقادیشون نه تنها از مالی که بهش نیاز دارن صرف نظر میکنن بلکه از جانشون هم به خاطر اعتقاداتشون میگذرن ...
اینکه میفرمایید افراد قانون مدار مرتکب خطایی نمیشن هم میتونه درست نباشه ! چون اگر فقط قانون مانع انجام خطا باشه هر جایی که قانون نتونه نظارت کنه فرد ممکنه مرتکب خطا بشه چون بالاترین چیزی که جلوشو میگیره وجود نداره ! (هر جا توی ایران دوربین نباشه ملت ما از ورود ممنوع و چراغ قرمز رد میشن !)
آدمی که خدامحوره هم درواقع به نوعی قانون محوره ... و طبق قوانینی دینی عمل میکنه ... با این تفاوت که در رابطه با خدا از نظر خداباورها ، دیگه امکان نداره که خدا جایی وجود نداشته باشه یا مارو نبینه ! پس چون همیشگیه امکان خطا کردن کمتر میشه چون فرد همیشه خودش رو زیر نظر میدونه البته در صورتی که واقعا اعتقاد داشته باشه بهش ... و اتفاقا به همین دلیل به نظر میاد که یه فرد خدامحور (واقعی) بیشتر از دیگرانی که اعتقادی به خدا ندارن ولی به قانون متعهد هستند از اشتباه کردن عمدی خودداری میکنه !
اون دانشمند هم قطعا کارش باارزشه ... به هر حال هر نوع کار مثبتی که در جهت بهتر شدن شرایط جامعه باشه کار بار ارزشیه حالا با هر نوع تفکری که پشتش باشه ... اما بحث سر اینه که همون دانشمند هم شاید در زندگی خصوصیش خیلی مسائلی که از نظر ما(هم از لحاظ اعتقادی و هم از لحاظ فرهنگی) اخلاقی یا غیراخلاقی هست رو رعایت نکنه ! که به وفور هم در زندگینامه هاشون دیده میشه !
بله خب ... وقتی میگم آدم خوب و با ایمان ! یعنی معتقدم که آدم های خوب و بی ایمان هم هستن ... مثل همون مواردی که شما ذکر کردید ... این آدم ها به اخلاق غیردینی پایبندن ولی به اخلاق دینی نه ! اما دسته دوم (اگر واقعا ادم های با ایمانی باشن) به هر دو دسته پایبندن ...
ولی به هر حال هر دو دسته خوبن و بی آزار و ظاهر و باطنشون با هم یکیه که این خیلی ارزشمنده ..
این قصه معصوم بودن ،یه چیز من در آوردیه،انسان هر کی میخواد باشه ، نمیتونه معصوم باشه،حتی خود پیامبر خدا از گناهانش طلب توبه میکرد.

Uchiha Itachi

عضو جدید
خب بفرمایید تو مملکت هایی که هیچی رو قبول ندارن ؛ هر روز همدیگه رو سر می برن..

منم با شما موافقم.
ژاپن از جمله کشورهایی شاید که بشه گفت اعتقادات محدودی داره (به قول شما چیزی رو قبول نداره) اما سومین اقتصاد قوی دنیا است. دیگه در مورد آمریکا و چین چیزی نمی گم.

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این قصه معصوم بودن ،یه چیز من در آوردیه،انسان هر کی میخواد باشه ، نمیتونه معصوم باشه،حتی خود پیامبر خدا از گناهانش طلب توبه میکرد.

اولا که اصولا طلب توبه نمیکنن ! بلکه از گناهشون توبه میکنن و طلب بخشایش میکنن !
ثانیا داشتن مقام عصمت برای 14 معصوم جز مبانی اعتقادی اهل تشیعه ! و این قسمت از بحث ما براساس پیش فرض های این مذهب بود که در حین بحث ذکر شد ! حالا اینکه شما شیعه نیستید و اعتقادی به این مسائل ندارید به خودتون مربوطه ولی اصلا جالب نیست که اعتقادات مردم رو روهوا و بدون هیچ دلیل منطقی رد کنید ! اگر هم قراره چیزی رد بشه در وهله ی اول خداست ! بعد پیامبر و قران و .... اینارو که رد کردین بعد میتونید راجع به من دراوردی بودن عصمت و ... صحبت کنید !
که هیچ کدوم این مباحث ربطی به این تاپیک و تالار نداره ! میتونید ابهاماتتون در این زمینه رو در تالار اسلام مطرح کنید و با سایر دوستان بحث کنید !
ثالثا کجا پیامبر توبه کرد ؟ از کدوم گناه دقیقا ؟ طبق کدوم آیه یا روایت معتبر ؟ (جواب این ثالثا رو هم در همون تالار اسلام مطرح کنید نه اینجا ! )

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اولا که اصولا طلب توبه نمیکنن ! بلکه از گناهشون توبه میکنن و طلب بخشایش میکنن !
ثانیا داشتن مقام عصمت برای 14 معصوم جز مبانی اعتقادی اهل تشیعه ! و این قسمت از بحث ما براساس پیش فرض های این مذهب بود که در حین بحث ذکر شد ! حالا اینکه شما شیعه نیستید و اعتقادی به این مسائل ندارید به خودتون مربوطه ولی اصلا جالب نیست که اعتقادات مردم رو روهوا و بدون هیچ دلیل منطقی رد کنید ! اگر هم قراره چیزی رد بشه در وهله ی اول خداست ! بعد پیامبر و قران و .... اینارو که رد کردین بعد میتونید راجع به من دراوردی بودن عصمت و ... صحبت کنید !
که هیچ کدوم این مباحث ربطی به این تاپیک و تالار نداره ! میتونید ابهاماتتون در این زمینه رو در تالار اسلام مطرح کنید و با سایر دوستان بحث کنید !
ثالثا کجا پیامبر توبه کرد ؟ از کدوم گناه دقیقا ؟ طبق کدوم آیه یا روایت معتبر ؟ (جواب این ثالثا رو هم در همون تالار اسلام مطرح کنید نه اینجا ! )
شما هم برید تو تالار اسلام و راجع به معصومیت بحث کنید.وقتی اینجا میگید جوابشم اینجا دریافت میکنید. در ضمن شما هم برای اثبات معصومیت هایی که ادعایش رو داری ، سند از قرآن بیار تا اثبات بشه.
جوابهای من در رد همان حرفایی است که اینجا زده میشه،هر جا کم آوردی ، فرافکنی نکن.یا ادعا نکنید یا اگر کردی دلیلشم بگید.

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما هم برید تو تالار اسلام و راجع به معصومیت بحث کنید.وقتی اینجا میگید جوابشم اینجا دریافت میکنید. در ضمن شما هم برای اثبات معصومیت هایی که ادعایش رو داری ، سند از قرآن بیار تا اثبات بشه.
جوابهای من در رد همان حرفایی است که اینجا زده میشه،هر جا کم آوردی ، فرافکنی نکن.یا ادعا نکنید یا اگر کردی دلیلشم بگید.

اینکه شما متوجه نیستید ما در مورد معصومیت بحث نمیکردیم و موضوع بحث کلا چیز دیگه ای تقصیر من نیست !
در ثانی من شروعش نکردم ! آقا بهنام گفتن طبق اسلام اینجوریه منم گفتم جواب اسلام چیه و حرفای من کلا چیز دیگه ایه !
باز هم اینکه شما متوجه نمیشید که این ادعای من نیست و ادعای دین اسلام و مذهب تشیع هست رو هم من نمیتونم دیگه کاریش کنم مشکل شماست نه من ! دوست عزیز : )
عزیزم ! شما جوابی ندادید ! شما فقط رو هوا یه چیزی پرت کردین :smile:
این مسئله یه بحث دینیه و خیلی هم طولانیه و به این تاپیک هیچ ارتباطی نداره پس شمایید که دارید خارج میزنید ! گفتم اگر واقعا براتون مهمه و میخواید بحث بشه توی تالار مربوطه دنبال کنید !
شما که کم نیوردید بفرمایید چجوری معصومیت رو رد میکنید ؟ شما ادعا کردید عصمت وجود نداره ! ادعا کردید پیامبر گناه کرده و بعد توبه کرده !
شما فکر کنید من کم اوردم : ) ! شما که کم نیوردید ادعاهاتون رو اثبات کنید :smile:
پ.ن: شک ندارم که کوچکترین زحمتی مبنی بر سرچ کردن این موضوع نکشیدید : ) ... وگرنه کلی ایه و حدیث و روایت در این زمینه هست ! بحث های خیلی خوبی هم در انجمن های دینی در این رابطه شده که پیش زمینه اش اعتقاد به اسلام و قرآن هست ! و مطالعه اش کار نیم ساعت یه ساعت هم نیست ! باید وقت گذاشت و خوند بعد نتیجه گیری کرد که این مورد صحیحه یا نه !
اولش خواستم یه سری مطالب مرتبط بذارم ولی بهتر دیدم به جای کپی پیست کردن مطالب دیگران، شمارو تشویق به سرچ کردن و مطالعه در این زمینه بکنم !:smile:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینکه شما متوجه نیستید ما در مورد معصومیت بحث نمیکردیم و موضوع بحث کلا چیز دیگه ای تقصیر من نیست !
در ثانی من شروعش نکردم ! آقا بهنام گفتن طبق اسلام اینجوریه منم گفتم جواب اسلام چیه و حرفای من کلا چیز دیگه ایه !
باز هم اینکه شما متوجه نمیشید که این ادعای من نیست و ادعای دین اسلام و مذهب تشیع هست رو هم من نمیتونم دیگه کاریش کنم مشکل شماست نه من ! دوست عزیز : )
این مسئله یه بحث دینیه و خیلی هم طولانیه و به این تاپیک هیچ ارتباطی نداره پس شمایید که دارید خارج میزنید ! گفتم اگر واقعا براتون مهمه و میخواید بحث بشه توی تالار مربوطه دنبال کنید !
شما که کم نیوردید بفرمایید چجوری معصومیت رو رد میکنید ؟ شما ادعا کردید عصمت وجود نداره ! ادعا کردید پیامبر گناه کرده و بعد توبه کرده !
شما فکر کنید من کم اوردم : ) ! شما که کم نیوردید ادعاهاتون رو اثبات کنید :smile:
پ.ن: شک ندارم که کوچکترین زحمتی مبنی بر سرچ کردن این موضوع نکشیدید : ) ... وگرنه کلی ایه و حدیث و روایت در این زمینه هست ! بحث های خیلی خوبی هم در انجمن های دینی در این رابطه شده که پیش زمینه اش اعتقاد به اسلام و قرآن هست ! و مطالعه اش کار نیم ساعت یه ساعت هم نیست ! باید وقت گذاشت و خوند بعد نتیجه گیری کرد که این مورد صحیحه یا نه !
اولش خواستم یه سری مطالب مرتبط بذارم ولی بهتر دیدم به جای کپی پیست کردن مطالب دیگران، شمارو تشویق به سرچ کردن و مطالعه در این زمینه بکنم !:smile:
کلا من هیچ علاقه ای به مباحث دینی ندارم.ولی وقتی میبینم یه عده ای به هر بهانه ای پای اعتقادات خودشونو به بحث باز میکنن ، جوابشونو میدم.
اگر کاربری برای اثبات حرفاش از باور های دینی و مذهبی و آئینی خودش وام نگیره ، همه چی حله. مشکل شما اینه که به هر بهانه ای و پای هر موضوعی اونجا که کم میارید ، از منابع دینی بری اثبات حرفاتون استفاده میکنید و تصورتان هم اینه که همه باید قبول کنن. اونم نه از قرآن . از روایاتی کمک میگیرید که اصلا صحت و سقمشون معلوم هم نیست.
بازم میگم : اونا بحث رو دینیش کردن و منم نظرمو گفتم.خودت سئوال میکنی بعد که جوابت رو گرفتی و کم آوردی میگی برو فلان مورد رو سرچ کن.

bobat

عضو جدید
عزیزم ! شما جوابی ندادید !
شما فقط رو هوا یه چیزی پرت کردین :smile:

قبول دارم

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز تقریبا به هرکسی نیگا کنی یا دوست دختر داره یا دوست پسر. حالا فرض کن یه پسر رفت خواستگاری ، الان پسر از دختر بپرسه دوست پسر که ایشالا نداشتی تا حالا؟ دختر میگه نه این چه حرفیه من اصلا مرواریدم الان شما منو یهو دیدی...
دختر از پسر میپرسه شما که دوس دختر نداشتی کلا؟ پسر میگه اصلا من الان سرمو بالا کردم شما رو دیدم دومین زن بعد از مادرمی که دیدم...

خب وضعیت جامعه و دانشگاه که معلوم بود، وضعیت دبیرستانم که باز معلومه ، الان فکر کنم یه سرچ واسه دوره راهنمایی هم بکنیم اونجا چه خبره نسل جدیدو خبر ندارم از چند سالگی گل میکنه توانایی هاشون...

کدوم یکی به نظرتون احتمال دروغ گفتنشون بالاست؟ با این وضعیت ، الان بری خواستگاری ، به نظرتون به حرف کدوم یکی میشه اعتماد بیشتری کرد؟ من که خودم پسرم با عرض معذرت زدم دختر!! باز با عرض معذرت از دخترها با اینکه بعضی دخترای امروز بسیار بسیار خطرناکتر از پسرن ولی باز تعدادشون شاید کمتر از پسرا باشه چون پسرا اینکارا اصلا تو خونشونه. این بعضی دخترا که گفتم منظورم دو نفر بودن تو کل ایران ، پسرای اینجوری هم دیروز شمردم جمعا شد 4 نفر در کل ایران. منظورم اصلا شما نیستی دلخور نشو

بله متاسفانه نسل جدید در برابر تهاجم فرهنگی و جنگ نرم بسیار اسیب پذیر خود را نشان داده اند چون از انقلاب فاصله گرفته اند ، و از طرف دیگر متاسفانه در این حوزه اقدامات جدی صورت نگرفته و ول انگاری وجود داشته که معضلات عدیده ای ایجاد کرده و اساسا باید توجه بشه.
صرفا در این بحث ، دختر و پسر بودن ملاک نیست و نمیشه گفت کدام جنس قابل اعتماد تر است

consl

عضو جدید

اون ایه رو به من نشون میدی که گفت باشه اون چهارده نفر معصوم هستند؟
ادعای دین اسلام نه بلکه تنها ادعای اهل تشییع هست...

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اون ایه رو به من نشون میدی که گفت باشه اون چهارده نفر معصوم هستند؟
ادعای دین اسلام نه بلکه تنها ادعای اهل تشییع هست...

خب منم توی پستم گفتم که مذهب تشیع ! و مسلما واضحه که اهل تسننی که به امامت معتقد نیستن معصوم بودن اون 14 نفر رو قبول ندارن !
من هیچ جای این تاپیک اصراری به درستی و تحمیل عقایدم نداشتم ! و اگر لطف بفرمایید چهارتا پست قبل و بعدش رو بخونید میبینید که اصلا بحث سر مسئله ی دیگه ایه ! به همین دلیل نه تمایلی به ادامه این بحث دارم و نه این بحث ارتباطی به این تاپیک و تالار داره !
با این وجود چند تا لینک در مورد این موضوع براتون میذارم اگر تمایل داشتید مطالعه کنید و اگر بحثی بود در تالار اسلام یا در انجمن دینی که لینکشو میذارم میتونید مطرح بفرمایید ...
مثلا یکی از آیه هایی که شیعه در این زمینه معرفی می کنه آیه 33 سوره احزاب هست ! توضیحات در این لینک
و
عصمت ائمه و پیامبران
و
اثبات عصمت 14 معصوم با یک آیه قرآن

توی باشگاه هم چند بار این بحث پیش اومده که یکیش رو میتونید اینجا مطالعه کنید !

موفق باشید !

بالا