امروز پسرها در ازدواج قابل اعتماد ترند یا دخترها؟

امروز پسرها در ازدواج قابل اعتماد ترند یا دخترها؟

• دخترها

رای: 21 80.8%
  • پسرها

رای: 5 19.2%

• مجموع رای دهندگان
    26

bobat

عضو جدید
امروز تقریبا به هرکسی نیگا کنی یا دوست دختر داره یا دوست پسر. حالا فرض کن یه پسر رفت خواستگاری ، الان پسر از دختر بپرسه دوست پسر که ایشالا نداشتی تا حالا؟ دختر میگه نه این چه حرفیه من اصلا مرواریدم الان شما منو یهو دیدی...
دختر از پسر میپرسه شما که دوس دختر نداشتی کلا؟ پسر میگه اصلا من الان سرمو بالا کردم شما رو دیدم دومین زن بعد از مادرمی که دیدم...

خب وضعیت جامعه و دانشگاه که معلوم بود، وضعیت دبیرستانم که باز معلومه ، الان فکر کنم یه سرچ واسه دوره راهنمایی هم بکنیم اونجا چه خبره نسل جدیدو خبر ندارم از چند سالگی گل میکنه توانایی هاشون...

کدوم یکی به نظرتون احتمال دروغ گفتنشون بالاست؟ با این وضعیت ، الان بری خواستگاری ، به نظرتون به حرف کدوم یکی میشه اعتماد بیشتری کرد؟ من که خودم پسرم با عرض معذرت زدم دختر!! باز با عرض معذرت از دخترها با اینکه بعضی دخترای امروز بسیار بسیار خطرناکتر از پسرن ولی باز تعدادشون شاید کمتر از پسرا باشه چون پسرا اینکارا اصلا تو خونشونه. این بعضی دخترا که گفتم منظورم دو نفر بودن تو کل ایران ، پسرای اینجوری هم دیروز شمردم جمعا شد 4 نفر در کل ایران. منظورم اصلا شما نیستی دلخور نشو

آخرین ویرایش:

stabesh

عضو جدید
سلام
امروز کسی دنبال آدم پاک نیست چون فکر می کنن عیبی داشته که پاک مونده وگرنه بیکار نمی نشست!!!
نمیشه آدما رو دسته بندی کرد چه نژاد چه جنس چه قومیت این کار اشتباهه توی هر مجموعه ای همه جور آدم پیدا میشه اون ضرب المثل مشت نمونه خرواره برای گندم و جو نه آدمیزاد
در ضمن یه توصیه خواهرانه براتون دارم لطفا چشماتونو بشورید و جور دیگه ای بنگرید با این تفکراتی که دارین عاقبت خوبی نخواهید داشت
موفق و شاد باشید

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

ali199_1991

کاربر بیش فعال
من می گم دخترا قابل اعتماد تر هستن...
بعدشم بستگی داره اون رابطه چی بوده

ali199_1991

کاربر بیش فعال
رابطه منظورم دیگه اون روابط خیلی پیچیده نیست.... شما در حد همون دوستی و لاس زدن و قرتی بازیا حساب کن

راستش کیه که دلش نخواد اینایی که شما گفتی؟ به نظر من مهم نیس طرف چکار کرده ، مهم اینه که اعتقاداتش چیه...خیلی وقتا دختره چادری هست و ارتباطی با کسی نداره ولی همه ی اینا مثلا بخاطر ترس از خانواده هست ، خب یعنی این آدم پاکه؟

bobat

عضو جدید
راستش کیه که دلش نخواد اینایی که شما گفتی؟ به نظر من مهم نیس طرف چکار کرده ، مهم اینه که اعتقاداتش چیه...خیلی وقتا دختره چادری هست و ارتباطی با کسی نداره ولی همه ی اینا مثلا بخاطر ترس از خانواده هست ، خب یعنی این آدم پاکه؟

اره اتفاقا قبول دارم یه چادری میتونه در بعضی موارد جزیی خیلی اب زیر کاه تر باشه...
حالا بحث من چادری بودن یا نبودن نیست. من کلا سوالم مشخصه

bobat

عضو جدید

یعنی شما وقتی میخوای ازدواج کنی یا مثلا خواهرتو شوهر بدی همین چیزایی که اینجا گفتی همونارو پایبند هستی...؟؟؟؟؟
آره جون خودت
بگو جان بوبات
بگو جان بوبات:w36:

Uchiha Itachi

عضو جدید
رابطه منظورم دیگه اون روابط خیلی پیچیده نیست.... شما در حد همون دوستی و لاس زدن و قرتی بازیا حساب کن

راستش من هنوز نمی دونم شما خانمی یا آقا ولی فکر می کنم خانمی. خودتون لطفا بگین؟

اگر اقایین جوابم اینه: برادر من دوران عوض شده، یه موقعی مردم دختراشون رو قایم می کردن و دخترها حتی نمی تونستن سواد یادبگیرن تا مبادا نامه عاشقانه بنویسن (خنده داره ولی واقعیته) و در نهایت دختر هم در سن 13-14، سنگ بترکه 15 ازدواجش میدادن! خوب چنین دختری از لحاظ سطح فرهنگی در همون حد میشد ازش توقع داشت. اما امروز با گسترش ارتباطات به نظر میرسه دید خیلی متفاوت شده. دیگه دخترا تو سطح جامعه اومدن و دارن مثل مردا (بلکه گاهی اوقات سخت تر) زحمت میکشن و بعضی هاشون نون یک خونواده رو در میارن. دختری با این سطح فرهنگ به نظر من حق داره با جنس مخالف در حد یک حرف زدن (که شما میگی لاس زدن!!) ارتباط داشته باشه. اصلاً مگه میشه با کسی بدون صحبت کردن شناخت پیدا کرد. من فکر میکنم دیدت خوب نیست.

اگر خانمی جوابم اینه: شما فکر نمی کنم بتونی روی دیگران اثر بزاری، این اتفاقیه که سراسر جهان داره میافته و حتی کشورهای مثل عربستان که برقه مینداختن هم دارن کوتاه میان. اما شما اگر با اعتقاداتت جور نیست می تونی چادر بپوشی و کاری هم با دیگران نداشته باشی.

اما در مورد موضوع کلی تاپیک در جامعه ما دخترها به خاطر نوع نگاه جامعه کمتر رابطه با جنس مخالف دارن، اما در جوامع مثل کشورهای قربی که جامعه معیارهای متفاوت تری داره فکر کنم نمیشه نظر داد.

ali199_1991

کاربر بیش فعال
به نظر من هر چی بیش تر محدودیت ایجاد بشه بدتره...
خب همینکارا کردن که الان هر که میره دانشگاه هدفش تغییر میکنه و میره به سمت پیدا کردن کیس مورد علاقه ؛ چون یه عمر محدودیت بوده و حالا برداشته شده.

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام
مطمئن باشید انسانی که نخواد خوب باشه هزار تا ترس هم که پشت سرش باشه کار خودش رو انجام میده آدمی هم که بخواد خوب باشه مطمئن باشید هیچ شرایط و وضعیتی خوبی هاشو تهدید نمی کنه پس خواهش می کنم با یه جمله به راحتی انسان های خوب رو زیر سئوال نبرید اونایی که توی خوابگاه های دانشجویی زندگی کردن میدونن من چی میگم خیلی از دانشجو ها به دور از چشم خانواده نوع پوشش و رفتاراشون تغییر می کرد کلی هم ترس پشت سرشون بود خیلی های دیگه هم براشون فرق نمی کرد به دور از چشم خانواده باشن یا نباشن همون طوری که اومدن دانشگاه به همون خوبی هم برگشتن خونشون

ali199_1991

کاربر بیش فعال
سلام
مطمئن باشید انسانی که نخواد خوب باشه هزار تا ترس هم که پشت سرش باشه کار خودش رو انجام میده آدمی هم که بخواد خوب باشه مطمئن باشید هیچ شرایط و وضعیتی خوبی هاشو تهدید نمی کنه پس خواهش می کنم با یه جمله به راحتی انسان های خوب رو زیر سئوال نبرید اونایی که توی خوابگاه های دانشجویی زندگی کردن میدونن من چی میگم خیلی از دانشجو ها به دور از چشم خانواده نوع پوشش و رفتاراشون تغییر می کرد کلی هم ترس پشت سرشون بود خیلی های دیگه هم براشون فرق نمی کرد به دور از چشم خانواده باشن یا نباشن همون طوری که اومدن دانشگاه به همون خوبی هم برگشتن خونشون

من ترس رو فقط از خانواده نگفتم...ترس از خدا هم هست..اصولا کسی که بخاطر ترس کاری رو انجام بده ارزشی نداره

bobat

عضو جدید
راستش من هنوز نمی دونم شما خانمی یا آقا ولی فکر می کنم خانمی. خودتون لطفا بگین؟

اگر اقایین جوابم اینه: برادر من دوران عوض شده، یه موقعی مردم دختراشون رو قایم می کردن و دخترها حتی نمی تونستن سواد یادبگیرن تا مبادا نامه عاشقانه بنویسن (خنده داره ولی واقعیته) و در نهایت دختر هم در سن 13-14، سنگ بترکه 15 ازدواجش میدادن! خوب چنین دختری از لحاظ سطح فرهنگی در همون حد میشد ازش توقع داشت. اما امروز با گسترش ارتباطات به نظر میرسه دید خیلی متفاوت شده. دیگه دخترا تو سطح جامعه اومدن و دارن مثل مردا (بلکه گاهی اوقات سخت تر) زحمت میکشن و بعضی هاشون نون یک خونواده رو در میارن. دختری با این سطح فرهنگ به نظر من حق داره با جنس مخالف در حد یک حرف زدن (که شما میگی لاس زدن!!) ارتباط داشته باشه. اصلاً مگه میشه با کسی بدون صحبت کردن شناخت پیدا کرد. من فکر میکنم دیدت خوب نیست.

اگر خانمی جوابم اینه: شما فکر نمی کنم بتونی روی دیگران اثر بزاری، این اتفاقیه که سراسر جهان داره میافته و حتی کشورهای مثل عربستان که برقه مینداختن هم دارن کوتاه میان. اما شما اگر با اعتقاداتت جور نیست می تونی چادر بپوشی و کاری هم با دیگران نداشته باشی.

اما در مورد موضوع کلی تاپیک در جامعه ما دخترها به خاطر نوع نگاه جامعه کمتر رابطه با جنس مخالف دارن، اما در جوامع مثل کشورهای قربی که جامعه معیارهای متفاوت تری داره فکر کنم نمیشه نظر داد.

چرا مغلطه میکنی عزیزم. من میگم دوست دختر و لاس زدن و از این حرفا بعد شما میگی باید شناخت پیدا کنه؟ بحث من لاس زدن حین ازدواج که نیست که ، واسه ازدواج حرف نزنی مگه میشه؟ من کاف میگم شما کوف متوجه میشی از بس که نمیخونی درست فقط میخوای نظرتو بگی

bobat

عضو جدید
به نظر من هر چی بیش تر محدودیت ایجاد بشه بدتره...
خب همینکارا کردن که الان هر که میره دانشگاه هدفش تغییر میکنه و میره به سمت پیدا کردن کیس مورد علاقه ؛ چون یه عمر محدودیت بوده و حالا برداشته شده.

این قبول. ولی نظر من اینه باید پسر در حدود 16 و دخترم همین دور و برا ازدواج کنه. غریزه ی انسانی اینو میگه. اینطوری نباشه میشه همین اوضاعی که میبینی

ali199_1991

کاربر بیش فعال
این قبول. ولی نظر من اینه باید پسر در حدود 16 و دخترم همین دور و برا ازدواج کنه. غریزه ی انسانی اینو میگه. اینطوری نباشه میشه همین اوضاعی که میبینی

16 منظورتون سن 16 سالگیه؟
مگه طرف بیکاره که بره تو 16 سالگی ازدواج کنه؟؟؟؟؟؟؟؟ عجب!..
یعنی کار و زندگی و درس و.. هیچ کدوم مهم نیس فقط مهم این غریزه هه هست که مشکلش حل شه؟ یعنی آدم بخاطر این غریزه که شما میگی بره خودشو بدبخت کنه؟

bobat

عضو جدید
16 منظورتون سن 16 سالگیه؟
مگه طرف بیکاره که بره تو 16 سالگی ازدواج کنه؟؟؟؟؟؟؟؟ عجب!..
یعنی کار و زندگی و درس و.. هیچ کدوم مهم نیس فقط مهم این غریزه هه هست که مشکلش حل شه؟ یعنی آدم بخاطر این غریزه که شما میگی بره خودشو بدبخت کنه؟

نه الان مثلا شما 25 سالته یا یکم اینور اونور چه گلی به سر خودتو جامعه زدی؟ مثلا الان خیلی خوشبختی بنظرت؟

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
من ترس رو فقط از خانواده نگفتم...ترس از خدا هم هست..اصولا کسی که بخاطر ترس کاری رو انجام بده ارزشی نداره
اون شخصی که خدا رو درک کرده باشه بجای ترس از خدا ، تحت هر شرایطی به خدای خودش عشق و علاقه داره و کسی که به خدا عشق داره از خوبی و خوب بودن هم لذت می بره اونی که از خدا می ترسه یا از جهنم خدا می ترسه اون ترسش ظاهریه و واسه ظاهرسازی وانمود به خوب بودن می کنه من نمونه این آدم ها رو زیاد دیدم ترسشون از خدا و عشقشون به بهشت فقط توی رعایت کارهای آسونه پای منافعشون که پیش بیاد ، خود آگاه یا ناخودآگاه کار خودشون رو انجام می دن

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

بله. این آدم پاکه.

ترس از خانواده اسمش "حیا"ست. ترس از خدا هم اسمش "تقوا"ست.
هرچقدر هم میل و علاقه به ارتباط با جنس مخالف داشته باشه ولی حتی حتی حتی به خاطر ترس از خانواده هم این میل رو کنترل کنه، این آدم قابل ستایشه چه برسه که به خاطر ترس از خدا باشه!
بالاخره به یه دلیلی آدم باید خودش رو کنترل کنه دیگه! حالا هرچی دلیل و نیت خالصانه تر باشه، ارزش کارش بالاتره.

اون عملی که بی ارزشه، منافقانه رفتار کردنه. در ظاهر خودت رو پاک نشون بدی و نباشی.

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله. این آدم پاکه.

ترس از خانواده اسمش "حیا"ست. ترس از خدا هم اسمش "تقوا"ست.
هرچقدر هم میل و علاقه به ارتباط با جنس مخالف داشته باشه ولی حتی حتی حتی به خاطر ترس از خانواده هم این میل رو کنترل کنه، این آدم قابل ستایشه چه برسه که به خاطر ترس از خدا باشه!
بالاخره به یه دلیلی آدم باید خودش رو کنترل کنه دیگه! حالا هرچی دلیل و نیت خالصانه تر باشه، ارزش کارش بالاتره.

اون عملی که بی ارزشه، منافقانه رفتار کردنه. در ظاهر خودت رو پاک نشون بدی و نباشی.

این آدم تا زمانی پاک میمونه ک آب نبینه !
چون اگر داره رعایت میکنه به خاطر اعتقاد قلبی و یا ترس از خدا نیست !
درست میگی اسمش حیاست ولی حیا هم درجاتی داره ! حیا از خدا ! حیا از همه ی انسان ها ! حیا از پدر و مادر ! مسلما تفاوت درجه به تفاوت ارزش هم منتهی میشه ! ضمن اینکه هر نوع ترسی از آدم ها هم حیا نیست ! یکی باباش دعواش میکنه یکی از گشت ارشاد میترسه ! پس رفایت میکنه ، اینکه دیگه حیا نیست !
این آدم همونی میشه ک وقتی واسه درس خوندن میره شهرستان و مطمئن میشه دیگه پدر و مادری در کار نیست که بازخواستش کنن میزنه یه کانال دیگه و میشه کسی که شاید پدر و مادرشم نشناسنش ! و دقیقا میشه همون نفاق !
به هر حال نفاق یه دلیلی داره ! یا ترس یا منفعت ! پس میشی اونی که اگه به خودت بود نبودی !
حالا ترس از خدا با ترس از خانواده یا گشت ارشاد زمین تا آسمون فرق داره ! و با ارزشه ...
هر چند که بهترین دلیل برای رعایت حجاب یا هر نوع عمل عبادی ایمان قلبی به خداست که انسان در مقام بنده تسلیم خواست حق بشه، نه ترس از خدا و جهنم و یا امید به بهشت و پاداش !
البته که اینها هم با ارزشه ولی خب قطعا ارزششون متفاوته ...

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این آدم تا زمانی پاک میمونه ک آب نبینه !
چون اگر داره رعایت میکنه به خاطر اعتقاد قلبی و یا ترس از خدا نیست !
درست میگی اسمش حیاست ولی حیا هم درجاتی داره ! حیا از خدا ! حیا از همه ی انسان ها ! حیا از پدر و مادر ! مسلما تفاوت درجه به تفاوت ارزش هم منتهی میشه ! ضمن اینکه هر نوع ترسی از آدم ها هم حیا نیست ! یکی باباش دعواش میکنه یکی از گشت ارشاد میترسه ! پس رفایت میکنه ، اینکه دیگه حیا نیست !
این آدم همونی میشه ک وقتی واسه درس خوندن میره شهرستان و مطمئن میشه دیگه پدر و مادری در کار نیست که بازخواستش کنن میزنه یه کانال دیگه و میشه کسی که شاید پدر و مادرشم نشناسنش ! و دقیقا میشه همون نفاق !
به هر حال نفاق یه دلیلی داره ! یا ترس یا منفعت ! پس میشی اونی که اگه به خودت بود نبودی !
حالا ترس از خدا با ترس از خانواده یا گشت ارشاد زمین تا آسمون فرق داره ! و با ارزشه ...
هر چند که بهترین دلیل برای رعایت حجاب یا هر نوع عمل عبادی ایمان قلبی به خداست که انسان در مقام بنده تسلیم خواست حق بشه، نه ترس از خدا و جهنم و یا امید به بهشت و پاداش !
البته که اینها هم با ارزشه ولی خب قطعا ارزششون متفاوته ...

قبول دارم کاملاً. قطعاً اگه انجام ندادن خطا از روی تقوا باشه، استمرار و عمق و دوام داره و به نفاق هم منجر نمیشه. ;)

ولی چون ایشون پرسیدن؛
اگه کسی تا حالا به خاطر ترس از خانواده خطایی نکرده باشه، پاکه یا نه؟
خواستم بگم به هر دلیلی که باشه، به هر حال مادامی که خطایی ازش سر نزده، مسلماً پاکه.
نمیشه گقت چون از روی ترس از خدا نبوده، این ادم تو جرگه ی هموناییه که حتی از خانواده شونم ترسی ندارن و قبح قضیه براشون ریخته کاملاً!

پ.ن: البته به نظر من الان آب برای شنا کردنِ همه مهیاست! کسی که بخواد شنا کنه، به هر سختی و ضرب و زوری هم که شده خانواده ش رو فریب میده.
دیگه خیلی کم پیش بیاد که طرف شناگر ماهری باشه و آب ببینه و صرفاً به خاطر حیا از خانواده بیخیال شه!

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قبول دارم کاملاً. قطعاً اگه انجام ندادن خطا از روی تقوا باشه، استمرار و عمق و دوام داره و به نفاق هم منجر نمیشه. ;)

ولی چون ایشون پرسیدن؛
اگه کسی تا حالا به خاطر ترس از خانواده خطایی نکرده باشه، پاکه یا نه؟
خواستم بگم به هر دلیلی که باشه، به هر حال مادامی که خطایی ازش سر نزده، مسلماً پاکه.
نمیشه گقت چون از روی ترس از خدا نبوده، این ادم تو جرگه ی هموناییه که حتی از خانواده شونم ترسی ندارن و قبح قضیه براشون ریخته کاملاً!

پ.ن: البته به نظر من الان آب برای شنا کردنِ همه مهیاست! کسی که بخواد شنا کنه، به هر سختی و ضرب و زوری هم که شده خانواده ش رو فریب میده.
دیگه خیلی کم پیش بیاد که طرف شناگر ماهری باشه و آب ببینه و صرفاً به خاطر حیا از خانواده بیخیال شه!

دقیقا ... خب منم همینو میگم که اگه انجام ندادن خطا به خاطر خدا و از روی ایمان نباشه دوامی نداره ضمن اینکه ارزش اعمال به نیتشونه !
بله اون آدم تا زمانی که خطایی نکرده پاک هست ولی لزوما آدم خوبی نیست ! مثل اینه که یه نفر از گردن به پایین فلج باشه بعد بقیه بگن که چقدر پاکه تا حالا جلوی نامحرم نرقصیده ! خب این اصلا توانشو نداشته که حالا برقصه یا نرقصه ! حرف منم اینه که این مدل پاک بودن که به خاطر جبر شرایطه با ارزش نیست !
یا اینکه ما سحر دهن یه نفر رو که اصلا به روزه اعتقادی نداره ببندیم و افطار باز کنیم ! اون ادم تمام اون مدت رو هیچ نخورده ولی روزه هم نبوده ! نخوردنش به خاطر خدا نبوده به خاطر اجبار بنده اش بوده ! واسه همین میگم با ارزش نیست چون اگر این اجبار نبود غذاشو میخورد !
اره تو جرگه ی اون ادما نیست ولی در جرگه آدم های خوب و با ایمان هم نیست ! آدمیه با ظاهر دومی اما با تمایلات قشر اول ! ترس از خانواده با قبیح شمردن یه عمل خیلی متفاوته ! وقتی تو هواپیما به محض رد شدن از مرز هوایی ایران خیلیا روسریشونو برمیدارن یعنی این که اگر سرشون بوده به خاطر ترس از حکومت و قانون مملکته وگرنه بی حجابی رو بد نمیدونن ! کسی هم که فقط به خاطر ترس از خانواده هیچ خطایی نمیکنه لزوما اون موارد رو خطا نمیدونه ! دلش میخواد ولی نمیتونه !
در مورد اون پ.ن باهات موافق نیستم ... این آب برای همه مهیا نیست ! فرض بگیر دختری که توی خانواده ی سرشناس توی یه شهر کوچیک زندگی میکنه ! صبح باباش میبردش مدرسه ظهر میاردش خونه ! اهل رفیق و خیابون گردی هم نیست ! اینم میدونه که اگه دست از پا خطا کنه کل شهر میفهمن و میذارن کف دست باباش ! (تو همین باشگاه یه آقایی تو تالار مشاوره گفته بود که رفته خواستگاری و دختر خانوم حاضر نیست باهاش مشاوره بره چون شهر کوچیکه و تو شهر پخش میشه که فلانی رفته مشاوره ازدواج ! شرایط شهر های کوچیک اینجوریه !) خب این آدم نمیتونه جور دیگه ای باشه واسه همینه که وقتی دانشگاه قبول میشه و میره یه شهر بزرگ همون ترم اول و دوم به منجلاب کشیده میشه ! متاسفانه این موارد خیلیم زیاده .. اوضاع خوابگاهها اصلا جالب نیست و قسمت زیادش به خاطر اجبارهاییه که پشتش تربیتی نبوده !
حالا نتیجه ی حرفای من این نیست که به همه ی آدم های به ظاهر خوب بدبین بشیم ! نه ! می خواستم بگم که اگر روزی بچه ای داشتیم با اجبار و زور از خطا کردنش جلوگیری نکنیم چون اگر پشتش عقیده ی درستی نباشه دوامی نداره و تازه امکان داره که زده بشه و جری تر بشه ،و ما تا ابد بالای سر بچه نیستیم که چکش کنیم که دست از پا خطا نکنه ! بلکه با تربیت درست مانع اشتباه کردنش بشیم !

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. حرفاتون درست و متینه. ولی اواخر صحبتها، جمله ها جوری هست که گویا این موضوع فقط مربوط به آدم های شهرهای کوچیکه. من هم میشناسم افرادی که از شهرهای بزرگ میرن دانشگاه های شهرای کوچیک و اونجا رو هم/معذرت میخوام، به گند میکشن. یا از یه شهر بزرگ به شهر بزرگ دیگه.

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی شما وقتی میخوای ازدواج کنی یا مثلا خواهرتو شوهر بدی همین چیزایی که اینجا گفتی همونارو پایبند هستی...؟؟؟؟؟
آره جون خودت
بگو جان بوبات
بگو جان بوبات:w36:
تو شهر شما برادر اذن ازدواج به خاهرشو میده؟؟؟
:d

بالا