!!! از هم اکنون تا ارشد 93 !!!

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

به این دلیل از نام خدا استفاده کردم که چنانچه هر کدوم از ما تمام تلاشمون رو کردیم اما به هر دلیل موفق نشدیم رتبه خوبی بیاریم لطمه زیادی نخوریم و پیش خودمون فک کنیم که حتما حکمتی در کار بوده . اخه طبق گفته اکثر بچه هایی که سالهای قبل ارشد دادن یکی از عوامل مهم برای قبولی و رتبه خوب آوردن توی ارشد
شانس

و اما منم با شما برای شروع هر چه زودتر موافقم

من قبلا پکیج پارسه رو تهیه کردم.

و اما نحوه ی خوندن (فقط ی پیشنهاده ) : به این صورت که هر کدوم از اون کتابها که قرار شد بخونیم از پکیج میزاریم جلومون شروع می کنیم به خوندن (مبحث به مبحث) . وقتی یک مبحث رو خوندیم باید بفهمیم که طریقه خوندنمون درسته یا نه پس در مورد همون مبحث چند تا تست میزنیم اگه تونستیم تست ها رو درست بزنیم که این یعنی شیوه خوندمون درسته وعلاوه بر این از درست زدن تستها میشه نتیجه گرفت که کتابی که خوندیم توی این مبحث کامل بوده و تقریبا همه چیز رو پوشش داده
اما اگه نتونستیم تست ها رو بزنیم یا روش خوندمون اشتباه بوده و یا کتابی که خوندیم کامل نبوده و باید مبحث رو از روی یک کتاب مرجع بخونیم.

سلام

این روش شاید برای شروع خوب باشه ولی بنظرم خیلی زود خسته کننده میشه...ینی پا میزنی از خوندن!!بنظرم مبحثی جلو نرین..
چند تا درس رو انتخاب کنید..اولویت بندی یسری دروسی که بهش علاقه دارین ینی از خوندنش لذت می برین یسریم دروسی که میتونن توی ارشد سرنوشت ساز باشن یا شما احساس میکنین تو تابستون باید وقت بیشتری روش بزارین!

ی سوال:

زبان چی می خونین؟؟میگن 504 و پارسه خوبه؟

بنظرتون چه دروسی مرجع رو هم بخونیم؟

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام

این روش شاید برای شروع خوب باشه ولی بنظرم خیلی زود خسته کننده میشه...ینی پا میزنی از خوندن!!بنظرم مبحثی جلو نرین..
چند تا درس رو انتخاب کنید..اولویت بندی یسری دروسی که بهش علاقه دارین ینی از خوندنش لذت می برین یسریم دروسی که میتونن توی ارشد سرنوشت ساز باشن یا شما احساس میکنین تو تابستون باید وقت بیشتری روش بزارین!

ی سوال:

زبان چی می خونین؟؟میگن 504 و پارسه خوبه؟

بنظرتون چه دروسی مرجع رو هم بخونیم؟

سلام

من منظورم از مبحثی واس هر درس بود . یعنی در طی روز که مثلا 3 یا 4 کتاب رو می خونیم مبحث به مبحث خودمون رو محک بزنیم . وگرنه بقیه رو نمیدونم شخصا در روز بیشتر از 3 تا 4 ساعت نمیتونم یک کتاب رو بخونم . با تنوع که میخونم احساس میکنم یادگیریمم بالا رفته.

در مورد زبان من هم همینا رو شنیدم . ولی دیگه داره واس زبان دیر میشه البته واس کسایی که مثه من زبانشون ضعیفه . هر شب دارم ی تعداد لغت رو از 504 می خونم و شب های بعد تکرار میکنم و میرم جلو.

من نظرمو در مورد مرجع خوندن گفتم . اینطور که نمیشه گفت چه کتاب اخه معمولا ی کتاب کامل کامل نیست توی ی بخشهایی ضعیف عمل کرده باید بخش مذکور رو از ی منبع دیگه خوند . به نظر من هر جا ضعفی بود که با کتابهای کنکوری رفع نشد باید به کتابهای مرجع رجوع کرد . من برای هر درس حداقل دو مرجع دارم (البته ما دو سه نفر دوستیم هر کدوممون چندتایی از کتاب ها رو گرفته . در کل منابع خوبی بهم رسوندیم . )

اما خب اینا نظر من بود باید منتظر بمونیم تا نظر بقیه دوستان رو ببینیم .

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

من منظورم از مبحثی واس هر درس بود . یعنی در طی روز که مثلا 3 یا 4 کتاب رو می خونیم مبحث به مبحث خودمون رو محک بزنیم . وگرنه بقیه رو نمیدونم شخصا در روز بیشتر از 3 تا 4 ساعت نمیتونم یک کتاب رو بخونم . با تنوع که میخونم احساس میکنم یادگیریمم بالا رفته.

در مورد زبان من هم همینا رو شنیدم . ولی دیگه داره واس زبان دیر میشه البته واس کسایی که مثه من زبانشون ضعیفه . هر شب دارم ی تعداد لغت رو از 504 می خونم و شب های بعد تکرار میکنم و میرم جلو.

من نظرمو در مورد مرجع خوندن گفتم . اینطور که نمیشه گفت چه کتاب اخه معمولا ی کتاب کامل کامل نیست توی ی بخشهایی ضعیف عمل کرده باید بخش مذکور رو از ی منبع دیگه خوند . به نظر من هر جا ضعفی بود که با کتابهای کنکوری رفع نشد باید به کتابهای مرجع رجوع کرد . من برای هر درس حداقل دو مرجع دارم (البته ما دو سه نفر دوستیم هر کدوممون چندتایی از کتاب ها رو گرفته . در کل منابع خوبی بهم رسوندیم . )

اما خب اینا نظر من بود باید منتظر بمونیم تا نظر بقیه دوستان رو ببینیم .

با روزی چند ساعت شما شروع کردین؟؟

من به شخصه فقط دارم میخونم..اصلا نمیدونم کنکوری خوندن چجوریه!!مخصوصا واسه درسی مثل هوش!

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
با روزی چند ساعت شما شروع کردین؟؟

من به شخصه فقط دارم میخونم..اصلا نمیدونم کنکوری خوندن چجوریه!!مخصوصا واسه درسی مثل هوش!

از پس فرداس که شروع میشه . چند پست قبل هم گفتم که فعلا درگیر پروژه ام . ولی زبان میخونم شبا قبل خواب

ساعت خوندن که معمولا بستگی داره به توانایی و ظرفیت خود فرد. من تصمیم گرفتم با 4 تا 5 ساعت شروع کنم و هفته ای ی ساعت هم بیشترش کنم تا 8 یا 9 ساعت . ظرفیت من همین حدوداس بیشتر از این نمیکشم . اینطوری که برنامه چیدم اخر ماه میرسه به 8 ساعت که به نظر من خوب و کافیه

خب تست ها رو نیگا بندازین . چجوری اومده از کدوم قسمت اومده ؟ مطابق اون خوندنتون رو تغییر بدید .

مطمئنن از هر درس باید ی دید کلی داشت بعد رفت سراغ تست . پس ی بار خوندن سریع در صورتی که درس رو پاس نکردید میتونه مفید باش

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از پس فرداس که شروع میشه . چند پست قبل هم گفتم که فعلا درگیر پروژه ام . ولی زبان میخونم شبا قبل خواب

ساعت خوندن که معمولا بستگی داره به توانایی و ظرفیت خود فرد. من تصمیم گرفتم با 4 تا 5 ساعت شروع کنم و هفته ای ی ساعت هم بیشترش کنم تا 8 یا 9 ساعت . ظرفیت من همین حدوداس بیشتر از این نمیکشم . اینطوری که برنامه چیدم اخر ماه میرسه به 8 ساعت که به نظر من خوب و کافیه

خب تست ها رو نیگا بندازین . چجوری اومده از کدوم قسمت اومده ؟ مطابق اون خوندنتون رو تغییر بدید .

مطمئنن از هر درس باید ی دید کلی داشت بعد رفت سراغ تست . پس ی بار خوندن سریع در صورتی که درس رو پاس نکردید میتونه مفید باش

اهان ممنون..منم تازه روز دوممه شرو کردم روزیم بیشتر از 4ساعت فعلا نمیتونم بخونم..منم مث شما گفتم کم کم زیادش کنم!

من درس شبکه رو هنوز نگرفتمش..تازه ترم دیگ میخام برش دارم..بعد میخامم تابستون یدور بخونم..این درسیو ک اصلا پاسش نکردم خوندنش سخته؟؟اصلا خودش چجور درسیه سخته اسونه؟

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
اهان ممنون..منم تازه روز دوممه شرو کردم روزیم بیشتر از 4ساعت فعلا نمیتونم بخونم..منم مث شما گفتم کم کم زیادش کنم!

من درس شبکه رو هنوز نگرفتمش..تازه ترم دیگ میخام برش دارم..بعد میخامم تابستون یدور بخونم..این درسیو ک اصلا پاسش نکردم خوندنش سخته؟؟اصلا خودش چجور درسیه سخته اسونه؟

به شخصه چون به شبکه خیلی علاقه دارم . جز دروس شیرین بود برای من . ی درس حفظی . میشه گفت حجیم . در حد ی درس معمولیه یا شاید آسون معمولا میونه خانما با درس های حفظی خوبه.

اگه سخت هم باش چون برای ایتی چند بار تکرار میشه کامل جا میوفته

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به شخصه چون به شبکه خیلی علاقه دارم . جز دروس شیرین بود برای من . ی درس حفظی . میشه گفت حجیم . در حد ی درس معمولیه یا شاید آسون معمولا میونه خانما با درس های حفظی خوبه.

اگه سخت هم باش چون برای ایتی چند بار تکرار میشه کامل جا میوفته

اهان پس خوبه..خوشحالم کردین!

البته من هنوز تو لیست درسام نذاشتمش ولی قرار هس بزارمش!!..پس اگ اشکال داشتم توش میتونم ازتون بپرسم؟

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
اهان پس خوبه..خوشحالم کردین!

البته من هنوز تو لیست درسام نذاشتمش ولی قرار هس بزارمش!!..پس اگ اشکال داشتم توش میتونم ازتون بپرسم؟

تا جایی که بلد باشم و بتونم در خدمتم . دریغ نمیکنم

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
دیگه داره دیر میشه . باید هر چه زودتر شروع کنیم

ی خواهش داشتم از دوستانی که میخوان همراهمون باشن

کسایی که هستن پست بزنن و بگن به نظر انها با چه درسهایی شروع کنیم بهتره .

به نظر من ساختمان گسسته ، داده و طراحی الگوریتم گزینه های خوبی هستن . 1. درس هایی پایه ای هستن و بیشتر بچه ها (مثه من) توشون مشکل دارن 2. جزو دروس مشترک هستن و ضربیشون بیشتر

از مهندسی نرم افزار و شبکه فعلا حرفی نزدم چون به نظرم نسبت به این دروس به کار کمتری نیاز دارند.

sahar_rostami2

عضو جدید
سلام به نظر من اگه نرم افزار و مدیریت از مهر شروع بشن بهتره....
من خودم با داده و سیستم عامل و هوش شروع کردم...البته دوس داشتم به جای هوش شبکه بخونم ولی متاسفانه کتابش جور نشده هنوز!

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
ماشاالله دوستان شروع کردن
بابا ی هماهنگی..ی بسم اللهی...
هی روزگار:cry:

:biggrin:

غمت نباش داداش . حالا که بقیه شروع کردن ، من و شما از فردا با هم شروع می کنیم . بقیه رو هم با خودمون هماهنگ می کنیم ;)

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به نظر من اگه نرم افزار و مدیریت از مهر شروع بشن بهتره....
من خودم با داده و سیستم عامل و هوش شروع کردم...البته دوس داشتم به جای هوش شبکه بخونم ولی متاسفانه کتابش جور نشده هنوز!

اقا شما مگه مدیریتم میزنین تستاشوووووووووووووو؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:surprised:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام به همه دوستان

بهتر از دروسی شروع کنید که واقعا ضعیف هستین و همینطور دروسی که براتون وقت زیاد میطلبه

گسسته : از دروسی هست که اگر بفکر زدنش هستین بهتر اول شروع بشه .. یه نکته در مورد این درس اینه که یکم فرار هست و خیلی گسترده

ساختمان و طراحی : بنظرم خیلی خوبه اینو زود شروع کنید .. چون هم از دروس مشترک هست و هم وقت زیاد میخواد واقعا تسلط کافی پیدا کرد روش (و همینطور خیلی مهمه)

نرم افزار : نظر شخصیم این هست فعلا شروع نشه .. چون تئوری هست میشه در بازه کمتر هم جواب گرفت (البته خیلی مهمه )

شبکه : این هم زود شروع بشه خوبه چون هم جز دروس مشترکه و هم سنگینه

مدیریت : این هم مثل نرم افزار .. نظر شخصیم اینه فعلا شروع نشه

پایگاه : اون هم میشه توی بازه کم خونده بشه .. پس فعلا کنار بره

هوش : باز این هم میگم بره کنار .. ولی زودتر از پایگاه و مدیریت شروع بشه

سیستم عامل :
مطالب زیاده .. بهتر زودتر شروع بشه

معماری :
این هم اگر میخواین بزنین همین الان شروع کنین .. چون معمولا از دروس سخت هست و وقت زیاد میطلبه

پس پیشنهاد من شد :

گسسته (اگر میخواین بزنین .. البته بهتر این درس رو آهسته ولی پیوسته بخونین)
ساختمان و طراحی (واقعا مهمه .. و اگر خونده بشه میشه انتظار زدن تستاش رو داشت)
شبکه (هم مهمه .. و هم سنگین)
سیستم عامل (توی دروس تخصصی این از همه سنگینتره .. پس بهتره زودتر از سایر تخصصی ها شروع بشه)

این چهارتا رو شروع کنید .. بعد میشه در ادامه (مثلا یک ماه دیگه) دروس دیگه رو هم اضافه کنید
البته این هم بگم اگر درسی مثل نرم افزار خیلی ضعیف هستین خیلی زودتر شروع کنید .. و همینطور اولویت ها رو اول به مشترک ها بدین و بعد تخصصی ها

انشاالله که همتون موفق باشین .. :gol:

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم اینا رو خودم دارم میخونم:
ساختمان داده (چون هم جز دروس مشترکه هم فک کنم تستاشو خوب بشه زد یجورایی پایه ای هم هس)
هوش(خودم عاشق این درسم از خوندنش لذت میبرم...فک میکنم بتونم از پسش بربیام..واسه همنی انتخابش کردم)
گسسته(بازم چون جز درسای مشترکه...حجمشم زیاده منم هیچی ازش یادم نبود واسه همین شرو کردم به خوندنش)
مدارمنطقیم انتخاب کردم چون میخام کامپیوترم امتحان بدم حیفم اومدم درس به این اسونی رو یدور نخونم!(شما نظرتونو درباره انتخاب این درسم بدین که کار درستیه یا نه عوض کنم طراحی الگوریتم رو بزارم؟؟))

قصدم دارم در ادامه شبکه و (طراحی الگوریتم )یا سیستم رو شرو کنم!!

sahar_rostami2

عضو جدید
به نظر من اشتباس! وقتی رو که برای مدار میخواین بذارین برای یکی از دروس آی تی بذارین خیلی بهتره... البته این نظر منه چون با خوندن یه درس از نرم افزار که نمیشه کنکورشو خوب داد..

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من اشتباس! وقتی رو که برای مدار میخواین بذارین برای یکی از دروس آی تی بذارین خیلی بهتره... البته این نظر منه چون با خوندن یه درس از نرم افزار که نمیشه کنکورشو خوب داد..

عزیزم بقیه دروس مشترکه بینشون..!!منم گرایش هوش مد نظرمه!!..البته تمرکزم رو ای تی هس...ولی اعتقاد دارم وقتی درس مثل سیستم رو خوب بخونی فرقی نمیکنه دیگ جز دروس مشترک باشه یا ی درس تخصصی باشه..از پسش بر میای..منم اگ دروس مربوط به ای تی رو میخونم همین دروس 90%شون تو مهندسی هس..پس اونجا هم میتونم اینا رو خوب بزنم!;)

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
منم اینا رو خودم دارم میخونم:
ساختمان داده (چون هم جز دروس مشترکه هم فک کنم تستاشو خوب بشه زد یجورایی پایه ای هم هس)
هوش(خودم عاشق این درسم از خوندنش لذت میبرم...فک میکنم بتونم از پسش بربیام..واسه همنی انتخابش کردم)
گسسته(بازم چون جز درسای مشترکه...حجمشم زیاده منم هیچی ازش یادم نبود واسه همین شرو کردم به خوندنش)
مدارمنطقیم انتخاب کردم چون میخام کامپیوترم امتحان بدم حیفم اومدم درس به این اسونی رو یدور نخونم!(شما نظرتونو درباره انتخاب این درسم بدین که کار درستیه یا نه عوض کنم طراحی الگوریتم رو بزارم؟؟))

قصدم دارم در ادامه شبکه و (طراحی الگوریتم )یا سیستم رو شرو کنم!!

اون طور که من متوجه شدم شما دو گرایش را مد نظر دارید

اگه بخوایید جز رتبه برتر ها باشید باید توجهتون رو فقط روی یک گرایش بزارید . هر چند 90 درصد درسها مشترکه

sahar_rostami2

عضو جدید
عزیزم بقیه دروس مشترکه بینشون..!!منم گرایش هوش مد نظرمه!!..البته تمرکزم رو ای تی هس...ولی اعتقاد دارم وقتی درس مثل سیستم رو خوب بخونی فرقی نمیکنه دیگ جز دروس مشترک باشه یا ی درس تخصصی باشه..از پسش بر میای..منم اگ دروس مربوط به ای تی رو میخونم همین دروس 90%شون تو مهندسی هس..پس اونجا هم میتونم اینا رو خوب بزنم!;)

به هر حال نظر من اینه چون منم پارسال همین قصد رو داشتم... پس ریاضیات رشته نرم و چکار می کنین؟ موفق باشین :)

Empire Neama

عضو جدید
منم فقط به خاطر این ریاضی لعنتی دارم IT شرکت میکنم
.
.
.
آقا من با دیزل موافقم..سیستم عامل و شبکه و ساختمان و طراحی
فصل اول همشون تا جمعه آینده؟
خوبه

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اون طور که من متوجه شدم شما دو گرایش را مد نظر دارید

اگه بخوایید جز رتبه برتر ها باشید باید توجهتون رو فقط روی یک گرایش بزارید . هر چند 90 درصد درسها مشترکه

گفتم من تمرکزم روی ای تی هس...ولی گفتم چون اعتقاد دارم درسیو ک خوب خونده حالا هرجور داده شه تخصصی یا مشترک از پسش میشه بر اومد!..

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

دیدتون نسبت به شبکه به شدت اشتباهه.

طراحان سوال شبکه از دانشگاه امیرکبیر هستن و این درس در دانشگاه امیرکبیر یه درس ریاضی وار هست .

تست های کنکور چند سال اخیر هم فکر میکنم به جز 1 سال . سخت بوده و مسائل , مبحث اصلی بوده.

معمولا افراد قوی هم تو این درس به مشکل میخورن و بیشتر از 3 تا سوال رو به ندرت بتونن جواب بدن

ضمن اینکه مرجع این درس هم اصلا مشخص نیست و مشخص نیست که طراحان کنکور چه کتابی رو مد نظر خودشون قرار خواهند داد .

کتابهای مرتبط با این درس :
راس و کروز - حقیقت - گارسیا - تنن بام - احسان ملکیان - فروزان - پوران - راهیان ارشد

میگن در 2 سال اخیر منبع اصلی کتاب راس و کروز بوده.

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دیدتون نسبت به شبکه به شدت اشتباهه.

طراحان سوال شبکه از دانشگاه امیرکبیر هستن و این درس در دانشگاه امیرکبیر یه درس ریاضی وار هست .

تست های کنکور چند سال اخیر هم فکر میکنم به جز 1 سال . سخت بوده و مسائل , مبحث اصلی بوده.

معمولا افراد قوی هم تو این درس به مشکل میخورن و بیشتر از 3 تا سوال رو به ندرت بتونن جواب بدن

ضمن اینکه مرجع این درس هم اصلا مشخص نیست و مشخص نیست که طراحان کنکور چه کتابی رو مد نظر خودشون قرار خواهند داد .

کتابهای مرتبط با این درس :
راس و کروز - حقیقت - گارسیا - تنن بام - احسان ملکیان - فروزان - پوران - راهیان ارشد

میگن در 2 سال اخیر منبع اصلی کتاب راس و کروز بوده.

خیلی ممنون از راهنماییتون...

بالا