با هم تا قبولي در كنكور سراسري 91

itorict

عضو جدید
سلام بر دوستان پشت كنكوري و جلو كنكوري
دوستان ميخوام تايپيكي رو شروع كنم تا دوستاني كه ميخوان توي كنكور (همه مقاطع) شركت كنند بيان اينجا و همديگه رو راهنمايي كنيم تا با كمك همديگه شاخ اين كنكور لعنتي رو بشكونيم
دوستان هر نظري،سوال،راهنمايي و... براي پيشرفت دارن هميت جا بيان كنند تا بوسيله ي ديگر دوستان به اين موضوع ها پرداخته بشه
همچنين از دوستان جلو كنكوري خواهش ميكنم تا تجربيات خودشونو در اختيار ما بگذارن خيلي متشكرم
برو بچه هاي IT ياعلي تا كنكور 91
انشاء الله تو همين تاپيك شاهد قبولي شما توي دانشگاهاي دلخواه باشيم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

itorict

عضو جدید
اول از خودم شروع ميكنم
دوستان من ميخوام امسال دوباره واسه كنكور بخونم ولي!!!نميدونم چه جوري ...چرا؟
هيچ كسي اندازه من درس نميخونه و هيچ كس هم اندازه من تست زدنش ضعيف نيست نميدونم چيكار كنم شما بگيد
با اينكه درس رو خيلي خوب ياد ميگيرم و هميشه جزء نمره اول تا سوم كلاس هستم بازم......داغونم كرده اين موضوع
دوستان كسي مهندسي معكوس استفاده كرده اگه آره تا چه اندازه موثر هست
ميخوام واسه رتبه 4 رقمي بخونم چه جوري درس بخونم(ما كه معلم درست و درموني نداشتيم شما كه داشتيد بگيد)
ممنون

mkmosaarg

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید
من دانشجوی ترم 5کارشناسی فناوری اطلاعات هستم
میخوام ازالان بشینم واسه کارشناسی ارشدبخونم و توموسساتی مثل پارسه یا مدرسان شریف ثبت نام کنم(فقط واسه آزمون ودریافت منابع وجزوات آموزشی)
برای رشته فناوری اطلاعات کدوم موسسه آزمون +منابع ودرس آزمون بهتری داره؟
آیااین موسسات برای افرادی که میخوان مثلا 1یا2سال زودتر خودشون رو آماده کنند؟برنامه خاصی دارند؟مثل کانون فرهنگی آموزش:confused:
ممنون میشم راهنمایی کنید

itorict

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید
میخوام ازالان بشینم واسه کارشناسی ارشدبخونم و توموسساتی مثل پارسه یا مدرسان شریف ثبت نام کنم(فقط واسه آزمون ودریافت منابع وجزوات آموزشی)
آیااین موسسات برای افرادی که میخوان مثلا 1یا2سال زودتر خودشون رو آماده کنند؟برنامه خاصی دارند؟مثل کانون فرهنگی آموزش:confused:
ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام دوست من اينجا مخصوص پشت كنكوري هاست(كارشناسي) شما اگا سوالي دارين رو لينك زير كليك كنيد
كمك و راهنمايي دانشجويان it براي پيشرفت در اين رشته

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام دوستان خسته نباشید
ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام.
راستش به نظر من ترم ۵ زوده واسه آمادگی ارشد.
بهتره سالی که میخواید کنکور بدید از تابستان یا پاییز شروع کنید.
موسساتی مثل پارسه فقط همون آزمون و جزوه و برنامه ریزیه،کلاس نداره.هرچند که یه جاهایی هم هست که کلاس داره.بهتر وجود نداره،به آمار قبولی ها و ... هم زیاد اعتماد نکنید.ببینید کدوم براتون مناسب تره.یکسال وقت دارید انتخاب کنید!

samane..

عضو جدید
سلام
منم دانشجوی ترم هفتم تازه از پریروز رفتم پارسه ثبت نام کردم و شروع کردم به درس خوندن ولی خیلی کم درس میخونم:cry::cry::cry:
یعنی میخواهم بیشتر بخونم ولی انگار اراده اش و ندارم خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی در مورد افزایش ساعت مطالعه دارید تو تاپیک بگذارید، فکر کنم به درد هممون بخوره
میدونین من 10 تا 20 دقیقه منقطع میتونم درس بخونم ولی 2تا 20 دقیقه بهم چسبیده نه:cry::cry::cry::cry:

itorict

عضو جدید
سلام
منم دانشجوی ترم هفتم تازه از پریروز رفتم پارسه ثبت نام کردم و شروع کردم به درس خوندن ولی خیلی کم درس میخونم:cry::cry::cry:
یعنی میخواهم بیشتر بخونم ولی انگار اراده اش و ندارم خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی در مورد افزایش ساعت مطالعه دارید تو تاپیک بگذارید، فکر کنم به درد هممون بخوره
میدونین من 10 تا 20 دقیقه منقطع میتونم درس بخونم ولی 2تا 20 دقیقه بهم چسبیده نه:cry::cry::cry::cry:
سلام دوست من
من خودم به شخصه تشنه ي خوندنم وبسيار خوب ياد ميگيرم (تستم بد جور بده)(پشت كنكوري ام)
فكر كنم يكي از عواملي كه اين روحيه رو در من به وجود آورده
1-تشنه قبولي تو رشته itهستم.يعني هدف دارم و عاشق هدفم هستم.پس اول خودتو عاشق كن چون عاشق....
2-حدود 3 سال هست زياد (گاها اصلا) توي مهموني ها حتي عروسي هاي اقوام و همين طور رفت و آمد با خيلي از دوستانم حضور ندارم باور كن اولش سخت بود ولي الان همه چيزم كاراي ور دستم مثل كتاب و درس خوندن هست و چون فكرهاي حاشيه اي مزاحمم نيست فقط فكر كاراي خودمم
مثل خيلي از بزرگان اراده كن تا توي كارات بهترين باشي نه اينكه از بغل دستيت بهتر باشي نه بلكه بايد با يك روحيه ي حرفه اي دائم به فكر پيشرفت باشي
زياد خودتو درگير حاشيه نكن و روي كارات تمركز كن شدني هست...امتحان كن
مثلا من خودم شماره موبايلمو فقط به يك نفر از هم كلاسي ها دادم و از بقيه خيلي محكم خواست پيام هاي غير كاري ندن.و 4 بار شمارمو عوض كردم
منم 8تا10 ساعت رو ميخونم

samane..

عضو جدید
وای خدای من 8-10 ساعت!
ایشالله حتما قبول میشی منم امیدوارم بتونم به این مرحله برسم فقط خداکنه دیر نرسم:eek:

مسافرکوچولو

عضو جدید
سلام به همه نخبگان گرامی

منم امروز باحال مریضم رفتم به حرف دوستان که میگفتن جدیدا کتب رو پارسه تک فروشی میکنه رفتم تا توانیر آخر گفت بسته بایدبخری!!!

سیستم عامل رو شبکه فقط بامنت 30تومن داد...ضدحال خوردم..موندم کتاب ساختمان طورانی وهوش رهنمون چجوری بگیرم ازپارسه!؟

samane .. میتونی بگیری برای غیرخودت که ثبت نام کردی!؟

mandana_f

عضو جدید
سلام به همه نخبگان گرامی

منم امروز باحال مریضم رفتم به حرف دوستان که میگفتن جدیدا کتب رو پارسه تک فروشی میکنه رفتم تا توانیر آخر گفت بسته بایدبخری!!!

سیستم عامل رو شبکه فقط بامنت 30تومن داد...ضدحال خوردم..موندم کتاب ساختمان طورانی وهوش رهنمون چجوری بگیرم ازپارسه!؟

http://www.iran-eng.com/member.php/413273-samane..

پارسه فقط کتابای جلد مشکیش رو تک فروشی می کنه . من آزموناش رو ثبت نام کردم همه رو دادن بهم .

ساختمانش رو کامل نخوندم اما توصیه می کنم مقسمی بخونید خیلی بهتر توضیح داده . اگر وقت دارید جفتش رو بخونید .

itorict

عضو جدید
به دليل بي وفايي بچه هاي كنكوري(كارشناسي) و استقبال همه ي كنكوري هاي ارشد از اين پس اين تايپيك متعلق به همه ي مقاطع ميباشد.:heart:
به هر حال خيلي از موضوع ها مشترك هست و به درد همه ي ماها ميخوره .:)

gelayor14

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آقا اجازه ما میخواستیم تجربه گرانبهامون رو با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم
درباره کاردانی به کارشناسی...که شکر خدا برای IT این امکان نیست یعنی تو سراسری کاردانی به کارشناسی ناپیوسته برای فناوری اطلاعات نداره
آزادو نمی دونم
علمی کاربردی امسال برای اولین بار پودمانی IT داشته سوالاش هم فقط درسهای عمومی بوده
....
....
اما درباره این آزمون کاردانی به کارشناسی که من امسال دادم
واقعا ...مزخرفه...یعنی منظورم اینه که سطح آزمون و سطح بچه هایی که شرکت میکنند ...در حدیه هست که من خودم امسال
با درصدهای شاهکارم رتبه 2000 و خورده ای ش شدم....تا دقیقه نود کتاب بی کتاب...3 روز آخر دین و زندگی گرفتم دستم خودندم...با درصد زبان 60 خوردهای و زبان تخصصی
معارف کمتر از 50 درصد ...و....
یک ساعت مونده به اتمام وقت امتحان من رفتم قبلش هم حدود یک ساعتی داشتم با خودکارم ور میرفتم...چون حتی ریاضی و آمارم رو هم نخونده بودم

همه رو گفتم که بگم اینقدر کنکورو برای خودتون شاخ نکنید البته این آزمونو
امیدوارم بهترین ها نصیب همتون بشه...
جمیعا موفق باشید

itorict

عضو جدید
آقا اجازه ما میخواستیم تجربه گرانبهامون رو با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم
درباره کاردانی به کارشناسی...که شکر خدا برای IT این امکان نیست یعنی تو سراسری کاردانی به کارشناسی ناپیوسته برای فناوری اطلاعات نداره
آزادو نمی دونم
علمی کاربردی امسال برای اولین بار پودمانی IT داشته سوالاش هم فقط درسهای عمومی بوده
....
....
اما درباره این آزمون کاردانی به کارشناسی که من امسال دادم
واقعا ...مزخرفه...یعنی منظورم اینه که سطح آزمون و سطح بچه هایی که شرکت میکنند ...در حدیه هست که من خودم امسال
با درصدهای شاهکارم رتبه 2000 و خورده ای ش شدم....تا دقیقه نود کتاب بی کتاب...3 روز آخر دین و زندگی گرفتم دستم خودندم...با درصد زبان 60 خوردهای و زبان تخصصی
معارف کمتر از 50 درصد ...و....
یک ساعت مونده به اتمام وقت امتحان من رفتم قبلش هم حدود یک ساعتی داشتم با خودکارم ور میرفتم...چون حتی ریاضی و آمارم رو هم نخونده بودم

همه رو گفتم که بگم اینقدر کنکورو برای خودتون شاخ نکنید البته این آزمونو
امیدوارم بهترین ها نصیب همتون بشه...
جمیعا موفق باشید
دوست من نظرت در مورد علمي كاربردي چيه آزاد بهتره يا كاربردي؟
ممنون

gelayor14

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوست من نظرت در مورد علمي كاربردي چيه آزاد بهتره يا كاربردي؟
ممنون
راستش جواب سوالتون رو نمیشه قطعی گفت...اینی که میگم نظر شخصی ام
از لحاظ هزینه همه مون میدونیم آزاد بیشتره....علمی کاربردی از این لحاظ(هزینه) به صرفه تره
مخصوصا اگر ازاد شهرستان باشه

من خودم کاردانی ام رو تو علمی کاربردی خوندم....
از لحاظ استادا اکثرا استادامون مشترک بودند یعنی عموما استادهای دانشگاه آزاد بودند
البته با تمام اینها سطح دانشجوهای علمی کاربردی از لحاظ درس های تئوری ....سطحش پائین تریه
هرچند این رو نمیشه دلیل بر خوبی آزاد و بدی علمی کاربردی دونست...

علمی کاربردی دو سری دانشجو میگیره ...ترمی....پودمانی
خیلی با هم توفیر میکنند
تعداد واحدهای پودمانی کمتره...خود دانشجو حق انتخاب نداره...طبق چارت مشخص باید واحد بگیره...که عموما واحدهاش خیلی کمتر از ترمیه ...کلا...و در طول یک ترم درسی
اگر 5 واحد افتاده داشته باشه حق برداشتن واحد نداره و یک ترم باید بره همین 5 واحد رو برداره
عموما بچه های شاغل این دوره رو انتخاب میکنند...البته از حق نگذریم چارت درسی خوبی داره به نسبت زمان و واحدهای محدودش...و اکثرا واحدهای عملیه
خواستید بگید چارت کاردانی اش رو براتون بگذارم

ولی ترمی فرق میکنه...خود دانشجو واحد برمیداره

البته همیشه با این رو مد نظر قرار داد که اصل دانشجو است و تلاش اش

درباره رشته خودمون هم تا جایی که میدونم امسال فقط پودمانی کاردانی ناپیوسته IT گرفت...ظاهرا با گرایش های مختلف..طراحی وب..شبکه و...

تولد

عضو جدید
راستش جواب سوالتون رو نمیشه قطعی گفت...اینی که میگم نظر شخصی ام
از لحاظ هزینه همه مون میدونیم آزاد بیشتره....علمی کاربردی از این لحاظ(هزینه) به صرفه تره
مخصوصا اگر ازاد شهرستان باشه

من خودم کاردانی ام رو تو علمی کاربردی خوندم....
از لحاظ استادا اکثرا استادامون مشترک بودند یعنی عموما استادهای دانشگاه آزاد بودند
البته با تمام اینها سطح دانشجوهای علمی کاربردی از لحاظ درس های تئوری ....سطحش پائین تریه
هرچند این رو نمیشه دلیل بر خوبی آزاد و بدی علمی کاربردی دونست...

علمی کاربردی دو سری دانشجو میگیره ...ترمی....پودمانی
خیلی با هم توفیر میکنند
تعداد واحدهای پودمانی کمتره...خود دانشجو حق انتخاب نداره...طبق چارت مشخص باید واحد بگیره...که عموما واحدهاش خیلی کمتر از ترمیه ...کلا...و در طول یک ترم درسی
اگر 5 واحد افتاده داشته باشه حق برداشتن واحد نداره و یک ترم باید بره همین 5 واحد رو برداره
عموما بچه های شاغل این دوره رو انتخاب میکنند...البته از حق نگذریم چارت درسی خوبی داره به نسبت زمان و واحدهای محدودش...و اکثرا واحدهای عملیه
خواستید بگید چارت کاردانی اش رو براتون بگذارم

ولی ترمی فرق میکنه...خود دانشجو واحد برمیداره

البته همیشه با این رو مد نظر قرار داد که اصل دانشجو است و تلاش اش

درباره رشته خودمون هم تا جایی که میدونم امسال فقط پودمانی کاردانی ناپیوسته IT گرفت...ظاهرا با گرایش های مختلف..طراحی وب..شبکه و...
سلام من هردو دانشگاه رفتم اما با نظر دوستمان موافق نیستم علمی کاربردی اگر واحد خوبش بری واقعا استاد خوبی دارد دانشگاه علم و صنعت و صنعت و معدن علمی کاربردی گذاشتن استاد مشترک من به شخصه خیلی راضی بودم

arezoo_z1366

عضو جدید
سلام بچه من جند تا سوال دارم لطفا کمک کنید:
1) من فوق دیپلم it هستم الان برای کارشناسی هم علمی کاربردی قبول شدم هم پیام نور نمی دونم کدوم و برم نمی دونم کدوم بالاتر
2) چون می دونم ارشد این رشته خیلی سخته می خوام از الان شروع به خوندن کنم اما نمی دونم چه جوری؟
3)توی دفترچه جلوی این رشته ستاره خورده پس باید با یه رشته دیگه درس بخونم فکر کنم باید با مهندسی کامپیوتر بخونم اما من فقط آشنایی با گرایش هوش مصنوعی رو دارم از اونای دیگه سر در نمی یارم حالا من برای آمادگی کنکور باید همه درس های رشته رو بخونم یا فقط همون گرایشه که می خوام؟
اگه همش باشه چه جوری؟:cry:

itorict

عضو جدید
سلام بچه من جند تا سوال دارم لطفا کمک کنید:
1) من فوق دیپلم it هستم الان برای کارشناسی هم علمی کاربردی قبول شدم هم پیام نور نمی دونم کدوم و برم نمی دونم کدوم بالاتر
2) چون می دونم ارشد این رشته خیلی سخته می خوام از الان شروع به خوندن کنم اما نمی دونم چه جوری؟
3)توی دفترچه جلوی این رشته ستاره خورده پس باید با یه رشته دیگه درس بخونم فکر کنم باید با مهندسی کامپیوتر بخونم اما من فقط آشنایی با گرایش هوش مصنوعی رو دارم از اونای دیگه سر در نمی یارم حالا من برای آمادگی کنکور باید همه درس های رشته رو بخونم یا فقط همون گرایشه که می خوام؟
اگه همش باشه چه جوری؟:cry:
سلام
به نظر من اگه شما علمي كاربردي واحد هاي خوب مشهوري قبول شديد بريد اونجا و اصلا پيام نور رو توصيه نميكنم چون فقط بايد بشيني حفظ كني كه بيشترشم ياد نميگيري ولي پيام نوري ها خيلي رو اين قضيه مانور ميدن كه سطح علميش بالاست دوست من اصلا هم اين جوري نيست دوتا از اقوام ما پيام نور شيرازن همش به من توصيه ميكنن اسم پيام نور رو هم نيارم.از اونجايي كه در مقطع كارشناسي اعتبار مدرك تمام دانشگاها هيچ فرقي با هم نميكنه(فقط چند دانشگاه مثل شريف و امير كبير اينجوري نيست)بدون شك برو علمي كاربردي هم عملي هست ياد ميگيريد هم اينكه نميخوايي از شدت درس خوندن تو شب امتحان سردرد بگيريد.(خودتون هم ميدونيد صرف درس خوندن و حفظ كردن وتمام كتاب رو شخم زدن اصلا بار علميتو بالا نميبره و زود تمام مطالب يادتون ميره)
به نظر من اگه ميخواي شروع به درس خوندن كني كم كم شروع كن و توي اين 2 سال مونده به كنكور كارشناسي ارشد سال اول رو درسايي كه ضعيف هستي مانور بيشتري بديد و واقعا به صورت حرفه اي و جدي هم اين كارو شروع كنيد
متاسفانه در مورد سوال سوم اطلاع چنداني ندارم و البته فكر هم نكنم بخوايد همش رو بخونيد

Qaflanti

عضو جدید
از من می پرسی پاشو تا دیر نشده برو بدون کنکور آزاد ثبت نام کن!
مگه چند سال "زندگی" می کنی که یه سالشم پشت کنکور بمونی!

من رشتم تجربی بود و نیتم پزشکی! ولی یه روز مونده به کنکور زدم زیر همه چی! چون دیدم من IT دوست دارم نه پزشکی!
حالا 2 تا انتخاب داشتم؛ یا بمونم سال بعد کنکور ریاضی بدم، یا آزاد IT بخونم.
خب من دومی رو انتخاب کردم!

شاید شنیدن این بهتر بتونه منظورمو برسونه: قاف - صبح مثنوی

البته هدف خودت از پیشنهادای ما مهمتره.

itorict

عضو جدید
از من می پرسی پاشو تا دیر نشده برو بدون کنکور آزاد ثبت نام کن!
مگه چند سال "زندگی" می کنی که یه سالشم پشت کنکور بمونی!

من رشتم تجربی بود و نیتم پزشکی! ولی یه روز مونده به کنکور زدم زیر همه چی! چون دیدم من IT دوست دارم نه پزشکی!
حالا 2 تا انتخاب داشتم؛ یا بمونم سال بعد کنکور ریاضی بدم، یا آزاد IT بخونم.
خب من دومی رو انتخاب کردم!

شاید شنیدن این بهتر بتونه منظورمو برسونه: قاف - صبح مثنوی

البته هدف خودت از پیشنهادای ما مهمتره.
بابا اين ديگه چي بود
هدفمو عشقه راستش فعلا انگيز اي واسه آزاد ندارم.

itorict

عضو جدید
امسال رتبه چند آوردی؟
راستش پارسال كنكور دادم گفتم فقط دانشگاه هاي معتبر تهران و اصفهان مشهد و شيراز فقطit
قبول نشدم يه درس گذاشتم (خودمو رد كردم) واسه كنكور سال آينده ترم دي ماه رفتم واسه ثبت نام چون پيش دانشگاهي شده بود چهارم دبيرستان مدرسمون عوض شد و يه كم سهل انگاري كردم تا رفتم واسه ثبت نام وقتش تموم شده بود و رفتم توي غيبت به خاطر همين امسال نذاشتن كنكور بدم تا حالا كه احتمال داره معاف بشم در غير اين صورت 18 برج آينده ميرم خدمت و شايد حين خدمت معاف شدم.
رتبه پارسالم كه هنوز حتي پدر مادرمم نميدونن بين 10000و15000شدش.در عين ناباوري و تاسف

Qaflanti

عضو جدید
1. آزمون چی شرکت می کنی؟
2. تا حالا از جعبه لایتنر یا به یاد استفاده کردی؟
3. چقدر پشتکار داری و به برنامه ای که ریختی پایبندی؟ (از 100 به خودت یه نمره بده)
4. از چه نظری تو تست زنی ضعیفی؟ وقت کم میاری / راه حل و جواب یادت نمیاد / گزینه ها رو جا بجا می زنی / ... ؟

این چهار تا رو بگی من یه مشاوره اساسی پیاده می کنم!

آخرین ویرایش:

itorict

عضو جدید
1. آزمون چی شرکت می کنی؟
2. تا حالا از جعبه لایتنر یا به یاد استفاده کردی؟
3. چقدر پشتکار داری و به برنامه ای که ریختی پایبندی؟ (از 100 به خودت یه نمره بده)
4. از چه نظری تو تست زنی ضعیفی؟ وقت کم میاری / راه حل و جواب یادت نمیاد / گزینه ها رو جا بجا می زنی / ... ؟

این چهار تا رو بگی من یه مشاوره اساسی پیاده می کنم!
خيلي بامعرفتي رفيق.باشه
1-گزينه دو بودم وضعيت خدمتم مشخص بشه بازم ميرم گزينه2
2-نه از لايتنر وبه ياد استفاده نكردم اگه شما استفاده كرديد چجورياست؟
3-از لحاظ پشتكار به خودم 100 ميدم و ميدونم اگه وضعيت ثابتي پيدا كنم تشنه خوندنم بدجور..پارسال قبل از انكه برم توي غيبت روزانه 10 ساعت بدون خستگي ميخوندم(4ماه) تازه روز به روز هم انگيزم بيشتر ميشد
4-درس رو خوب ياد ميگيرم ولي سوال رو كه ميذارم جلوم راه حل و جواب از سرم ميپره . همين مورد منو داغون كرده:confused:

Qaflanti

عضو جدید
یه کتاب مطلب نوشتم همش پاک شد! چون حوصله تایپم تموم شد به همین خلاصه اکتفا می کنیم:

1. یدونه بهیاد بگیر و بطور مرتب ازش استفاده کن.
2. بجای گزینه 2 حتما برو کانون (قلمچی). حتما.
3. بعد هر آزمون، رسیدی خونه تحلیلش کن. (که برای اینم می تونی باز از بهیاد استفاده کنی)

بهت قول می دم اگه این سه کارو درست انجام بدی چهار رقمی سهله، زیر 500 میاری.

itorict

عضو جدید
یه کتاب مطلب نوشتم همش پاک شد! چون از حوصله افتادم همین خلاصه یَکتَفي:

1. یدونه بهیاد بگیر و بطور مرتب ازش استفاده کن.
2. بجای گزینه 2 حتما برو کانون (قلمچی)
3. بعد هر آزمون، رسیدی خونه تحلیلش کن. (که برای اینم می تونی باز از بهیاد استفاده کنی)

بهت قول می دم اگه این سه کارو درست انجام بدی چهار رقمی سهله، رتبه زیر 500 میاری.
باشه اين كارو هم امتحان ميكنيم تاببينم چي ميشه ولي شنيدم واسه فارغ التحصيل ها همون گزينه بهتره ها
دليلتون واسه كانون چيه
و اينكه به ياد رو واسه چه درسهايي استفاده كنم

Qaflanti

عضو جدید
تو مطلب قبلی نوشته بودم که پاک شد.
کانون چون تعداد آزموناش خیلی بیشتره باعث میشه تو با تعداد خیلی بیشتری تست (یعنی چیزی که باهاش مشکل) مواجه شی.
البته بازم میگم نظر خودت مهم تره و این نظر شخصی منه. من سوم کانون می رفتم و چهارم گزینه دو. بنابرین هر دو رو تجربه کردم و مطمئن باش اگه الآن دوباره بخوام کنکور بدم می رم کانون. ولی اگه تو فکر می کنی همین 10-12 تا آزمون گزینه 2 برات کافیه مشکلی نیست. می تونی بره گزینه 2.

بهیاد رو هم برای همه درسا می تونی استفاده کنی. یعنی کلا برای هر چیزی که بشه حفظش کرد حتی مطالب غیر درسی.
مثلا تو ادبیات لغت و شعر حفظی. تو شیمی اسم علمی و عامیانه ترکیبات. تو ریاضی و فیزیک فرمولا و ...
تقریبا تو همه درسا کاربرد داره. من خودم حتی اکثر آیه های دین و زندگی، موازنه و فرمول اکثر واکنش های شیمی، کد پستی جدیدمون و ... رو هم باهاش حفظ کردم!

فقط چون تحلیل آزمون خیلی مهمه من یه توضیح مختصر بدم. بعد آزمون که رسیدی خونه و استراحت کردی، دفترچه سوال و پاسخنامه میذاری جلوت و از سوال 1 یکی یکی شروع می کنی. سوالایی که درست جواب دادی که هیچ، ولی سوالایی که جواب ندادی یا غلط جواب دادی رو دقیق تر بررسی کن. یه اصلی تو سوالای کنکور هست که میگه هر سوال یه نکته داره. تو باید اون نکته رو پیدا کنی. حالا یا از پاسخنامه خودش، یا از کتابا و منابع دیگه. و اون نکته رو با بهیاد حفظ کن تا روز کنکور از یه سوراخ دوبار گزیده نشی.

Amir Abas Momtaz

عضو جدید
سلام
این مشکل شما مشکل خیلی از بچه هاست .
منم زمانی که تو کارشناسی درس می خوندم همین مشکل رو داشتم
اما...
اما اینکه کنار دستم یک دفترچه گذاشتم و مشکلات منقطع درس خوندنمو نوشتم توش
یکیش استفاده از تلفن همراه بود و ...
می تونم برای راهنمایی و کمک بیشتر بهت ادرس mail رو بهت بدم خوشحال می شم اگه کمکمی بتونم بکنم:
a_a_momtaz@yahoo.com

Amir Abas Momtaz

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
به نظر من زود نیست
من خودم برای ارشد از همون ترم 5 و6 شروع کردم با
این تفاوت که همیشه توی هر درس مرجع رو می خوندم بجای اینکه احینانا جزوه بخونم
و همین توی کنکور ارشد خیلی کمکم کرد که دانشگاه مورد علاقم قبولشدم .
بازم اگه سوالی بود من در خدمتم خوشحال می شم کمک کنم
a_a_momtaz@yahoo.com

erfan_com

اخراجی موقت
سلام
به نظر من زود نیست
من خودم برای ارشد از همون ترم 5 و6 شروع کردم با
این تفاوت که همیشه توی هر درس مرجع رو می خوندم بجای اینکه احینانا جزوه بخونم
و همین توی کنکور ارشد خیلی کمکم کرد که دانشگاه مورد علاقم قبولشدم .
بازم اگه سوالی بود من در خدمتم خوشحال می شم کمک کنم
a_a_momtaz@yahoo.com

ولی به نظر من زوده. همون از 4 5 ماه قبل کنکور شروع کنید به نظر من کافیه.