ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

aydogan

عضو جدید
این درسایی که شما نخوندین درس هایی هستند که توی کنکور بچه ها خیلی پایین میزنند یا اصلا نمیزنند. ترمو 2 کلا زیاد سوال ازش طرح نمیشه. اون سه تای دیگه درس های سختی هستند
من خودم با اینکه کنترل و ریاضی مهندسی خونده بودم توی کنکور یک تست هم نتونستم بزنم از این درس ها! الان هم طراحی کاربردی علم و صنعتم! :D
لطفا از تجربیاتتون بیش تر در اختیار ما قرار بدهید.
آیا از سیالات دو و انتقال دو نیز سوالات کمی می آیند؟
برای دروس سیالات غیر از راهیان چه منبع دیگری را صلاح می دانید؟

newuser

عضو جدید
لطفا از تجربیاتتون بیش تر در اختیار ما قرار بدهید.
آیا از سیالات دو و انتقال دو نیز سوالات کمی می آیند؟
برای دروس سیالات غیر از راهیان چه منبع دیگری را صلاح می دانید؟

نه سیالات دو درس مهمی هست ولی از انتقال 2 معمولا یک سوال بیشتر نمیاد
انتقال حرارت پوران پژوهش و جزوه ترمودینامیک پارسه خوب بودن.کتاب ترمو2 و سیالات 2 راهیان اصلا به درد نمیخورن سعی کنین یک جایگزین براشون پیدا کنین

aydogan

عضو جدید
نه سیالات دو درس مهمی هست ولی از انتقال 2 معمولا یک سوال بیشتر نمیاد
انتقال حرارت پوران پژوهش و جزوه ترمودینامیک پارسه خوب بودن.کتاب ترمو2 و سیالات 2 راهیان اصلا به درد نمیخورن سعی کنین یک جایگزین براشون پیدا کنین
مشکل تو جایگزین پیدا کردنه!!
شما کتابی مد نظر ندارید؟

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان عزیز
امیدوارم لحظه به لحظه روزهایی که میگذرونید سرشار از ارامش باشه و البته قدم به قدم نزدیکتر برای موفقیت
یه سوال:من ریاضی یک و دو پوران دارم،خیلی هم خوبن اما تجربه م در مورد آقاسی معادلات شدیدا وسوسه م کرده که ریاضی یک و دو رو از روز اقاسی هم بخونم
هرچند خوندن چندمنبع برای یک کتاب کار درستی نیست
میخواستم بدونم کسی هست اقاسی ریاضی یک و دو داشته باشه چطوره؟
خوندن کتاب های آقاسی فک میکنم زمان بر باشه و البته واقعا انرژی میخواد خوندنشون
ولی چیزی که مهمه اینه که نسلط روی کتاب آقاسی از نظر من یعنی اینکه میشه سوال های سخت رو جواب داد و اگه نتونستی پس یعنی نوابغ هم نتونستن:)

ریاضیات مهندسی مدرسان ،کنترل آریاز تا اونجایی که من خوندم عالی بودن (من از قورباغه های زشت تر شروع کردم پیشنهاد میدم شمام از کتابایی که براتون سختتره شروع کنید یعنی توی هر باکس برنامه تون یه کتاب سخت بذارید)
کنترل برای من که واقعا باهاش مشکل داشتم کتاب خوبیه و واقعا خوب توضیح داده
ریاضیات مهندسی فرمولایش زیاده!ولی مثالای خوبی رو با توضیحات کامل ارائه داده
ریاضی یک پوران خوبه،اما فکر میکنم همه نکات رو پوشش نداده البته زیاد درمورد نتیجه گیریم مطمئن نیستم
شمام در مورد کتابایی که میخونید نظرتون رو بگید که به بقیه کمک بشه

rezadeth

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزیز
امیدوارم لحظه به لحظه روزهایی که میگذرونید سرشار از ارامش باشه و البته قدم به قدم نزدیکتر برای موفقیت
یه سوال:من ریاضی یک و دو پوران دارم،خیلی هم خوبن اما تجربه م در مورد آقاسی معادلات شدیدا وسوسه م کرده که ریاضی یک و دو رو از روز اقاسی هم بخونم
هرچند خوندن چندمنبع برای یک کتاب کار درستی نیست
میخواستم بدونم کسی هست اقاسی ریاضی یک و دو داشته باشه چطوره؟
خوندن کتاب های آقاسی فک میکنم زمان بر باشه و البته واقعا انرژی میخواد خوندنشون
ولی چیزی که مهمه اینه که نسلط روی کتاب آقاسی از نظر من یعنی اینکه میشه سوال های سخت رو جواب داد و اگه نتونستی پس یعنی نوابغ هم نتونستن:)

ریاضیات مهندسی مدرسان ،کنترل آریاز تا اونجایی که من خوندم عالی بودن (من از قورباغه های زشت تر شروع کردم پیشنهاد میدم شمام از کتابایی که براتون سختتره شروع کنید یعنی توی هر باکس برنامه تون یه کتاب سخت بذارید)
کنترل برای من که واقعا باهاش مشکل داشتم کتاب خوبیه و واقعا خوب توضیح داده
ریاضیات مهندسی فرمولایش زیاده!ولی مثالای خوبی رو با توضیحات کامل ارائه داده
ریاضی یک پوران خوبه،اما فکر میکنم همه نکات رو پوشش نداده البته زیاد درمورد نتیجه گیریم مطمئن نیستم
شمام در مورد کتابایی که میخونید نظرتون رو بگید که به بقیه کمک بشه

من ریاضی 1 رو از پارسه می خونم. سوالاش یه سطح از بقیه کتابا بالاتره (خودم سال پیش آقاسی و گاج رو خوندم) و خوندنش وقت می گیره ولی با توجه به سوالای ریاضی کنکور های اخیر فکر کنم یا باید با این جور سوالات سر و کله زد یا اینکه بی خیالش شد! البته اینا همه نظر منه. آقاسی برتریش تو تعداد زیاد تستاشه ولی کتابش خسته کنندست.
ریاضی مهندسی رو از مدرسان می خونم خیلی خوب و کامله
کنترل آریاز رو اصن نمی فهمم سر و ته نداره کتابش فعلا جهش رو گرفتم نخوندم.

ehsan esf

عضو جدید
دوست عزيز من الان دارم رياضي 1 را با اقاسي ميخونم
به جرعت ميگم كتاب عالي اي هستش

و خدايي من از خيلي جهات تازه دارم ميفهمم رياضي چي بوده هههه

ولي خب قبول دارم وقت گيره و يخورده خسته كننده

من خودم گذاشتمش توي برنامه ام و هر روز ميخونمش

كنترل ارياز را منم دارم واقعا كتاب عالي هستش به نظرم

من استاتيك و مقاومت نايي را هم دارم كه هر دو در يه كلام محشرن در خريدشون شك نكنيد

کتاب ترمو2 و سیالات 2 راهیان اصلا به درد نمیخورن سعی کنین یک جایگزین براشون پیدا کنین

دوست عزيز من از هر كسي پرسيدم تا الان براي تمام درساي سيالات كتاب هاي راهيان را پيشنهاد داده و راستش شما اولين نفري هستين

كه ميگين بد بوده

دليل خاصي دارين يا سليقه اي ميگين؟؟

rezadeth

عضو جدید

منم همین فکر رو می کردم تا وقتی به مبحث انتگرال رسیدم به خصوص قسمت انتگرال ناسره که دیگه نفهمیدم چی میگه. در ضمن مثلا من آقاسی رو می خوندم نزدیک 100 تا تست سطح اول داشت بعد هر فصل اونا رو می زدم فکر می کردم خیلی بلدم. اعتماد به نفس کاذب می داد به آدم. این رو هم در نظر بگیرید که جلد اول تست های تا سال 83 رو داره. در صورتی که سوالای سال های اخیر سخت شدن. یعنی حتما باید جلد دومش رو هم خوند. حالا شما این حجم رو در نظر بگیرید برای 8 تا سوال ریاضی 1 و 2 به نظرم منطقی نیست :)

ehsan esf

عضو جدید
خب مسلما بايد جلد دومش را خوند اين كه درش حرفي نيست

ولي فك كنم در كل بايد اين رياضي را كامل ياد گرفت

بالاخره تو فوق هم بهش نياز داري نه؟
به قول بزرگان

مكانيك بهشت رياضياته

rezadeth

عضو جدید
خب مسلما بايد جلد دومش را خوند اين كه درش حرفي نيست

ولي فك كنم در كل بايد اين رياضي را كامل ياد گرفت

بالاخره تو فوق هم بهش نياز داري نه؟
به قول بزرگان

مكانيك بهشت رياضياته

آخه قضیه اینه که برنامه ریزی رو کاغذ خیلی آسونه ولی عمل کردن بهش سخته!

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

كنترل ارياز را منم دارم واقعا كتاب عالي هستش به نظرم

من استاتيك و مقاومت نايي را هم دارم كه هر دو در يه كلام محشرن در خريدشون شك نكنيد

دوست عزيز من از هر كسي پرسيدم تا الان براي تمام درساي سيالات كتاب هاي راهيان را پيشنهاد داده و راستش شما اولين نفري هستين

كه ميگين بد بوده

دليل خاصي دارين يا سليقه اي ميگين؟؟

منم میخوام ریاضی 1و2 رو از آقاسی بخونم ... به نظرتون میشه یه ماهه تمومش کرد؟

mech.shima

کاربر ممتاز
بسیار ممنونم از نظراتتون
اما قضیه دو جلدی چی هست؟!
یه جلد همراه درس نامه اس و جلو دوم فقط تست؟!
اینکه خیلی به کتاب آقاسی اعتقاد دارم اینه که واقعا معادلات رو در حد عالی تسلط پیدا کردم هرچند واقعا وقت گیر بود و کلی انرژی میگرفت اماارزشش رو داشت
اما قرار رو بر این بذاریم که این کتاب رو بخونیم از همین الان یه جوری برنامه میریزیم که حتی اگه به 60درصدش هم عمل کنیم بالاخره تمومش میکنیم
درسته 8تا تست میشه اما به نظر من نباید از این 8تست به راحتی گذشت
بالاخره یکی هم که بزنیم میشه 5درصد

rezadeth

عضو جدید
بسیار ممنونم از نظراتتون
اینکه خیلی به کتاب آقاسی اعتقاد دارم اینه که واقعا معادلات رو در حد عالی تسلط پیدا کردم هرچند واقعا وقت گیر بود و کلی انرژی میگرفت اماارزشش رو داشت
اما قرار رو بر این بذاریم که این کتاب رو بخونیم از همین الان یه جوری برنامه میریزیم که حتی اگه به 60درصدش هم عمل کنیم بالاخره تمومش میکنیم

بله یه جلد درس و تست و جلد دوم تست های از سال 83 به بعده.

ehsan esf

عضو جدید
منم میخوام ریاضی 1و2 رو از آقاسی بخونم ... به نظرتون میشه یه ماهه تمومش کرد؟

دوست عزيز فك نكم رياضي را از روي هيچ كتابي بشه يه ماهه بست و تموم كرد
با اين كتاب پر حجم كه فك كنم غير ممكنه

شيما جان بهترين راهنمايي را خود اقاي اقاسي كرده توي سايتش

ببين شما بايد اول جدل هاي اول رياضي يك و دو را بخونيد ((حدودا 60 درصد اين كتابا ميشه و و فهميدن اين كتابا كمك فوق العاده زيادي ميكنه در

حل تست هاي كنكور))

و در حل تست هاي اين قسمت اصلن هم نبايد تسهايي با وقت مشخص بزني فق بايد بررسيشون كني و بتوني كامل بفهميشون

بعد از اون با حل تست هاي جلد دوم كه از سال 83 به بعد هستش و با اين كار چيزهايي كه خوندي را مرور ميكني و نكات بيشتري را هم مسلما ميفهمي

اما اين دوستمون كه گفتن سوالها الان خيلي سخت تر شده

نه اين طوري ها هم نيست

و من تحليل خود اقاسي را روي ازمون 93 ميخوندم ديدم كه تمام سوالات با توجه به نكاتي كه در جلد اول بوده قابل حل بوده
و فك كنم يكي يا دوتا سوالا مثل تست هاي جلد دوم بوده

((در كل اينا همه نظراي منه و من هم پايه ي رياضي الان ضعيف شده و به نظر خودم اين بهترين منبع براي تقويت اين درسه براي امثال من ))

(ادرس سايت خود اقاي اقاسي را يادم نيست ولي توي گوگل يه سرچي بكنيد راحت ميتونيد پيدا كنيد)

hassan676767

عضو جدید
سلام می خواستم بدونم با خوندن کتاب راهیا ارشد+پارسه تو درس سیالات می شه امیدوار بود از 7 تا سوالش 5 تا رو درست جواب داد یا نه؟ لطفا کسانیکه تجربه کنکور رو دارن پاسخ بدن ممنون:)

saeedvalentino

عضو جدید
سلام

کسی کتاب طراحی اجزاء دکتر کبیریان انتشارات پوران را گرفته؟
چطور کتابیه؟ نسبت به راهیان بهتره یا نه؟

ممنون

MohammadAli.E

عضو جدید
سلام دوستان

امروز یک نکته ای متوجه شدم. کتاب ریاضی 1 و 2 حاجی جمشیدی بدین صورت هست که در جلد اول تست ها فقط تا سال 86 هستند و گفته تست های سال 87 تا 93 همه به انتهای کتاب دوم اضافه شده. در انتهای کتاب دوم تست ها از 87 تا 93 هست ولی فقط تست های مباحث ریاضی 2 . مثلا تو کنکور که 8 تا 10 سوال از ریاضی پایه میاد ایشون فقط 4 تا تست گذاشته و عملا تست های مباحث ریاضی 1 از سال 87 تا 93 در این دو جلد کتاب پیدا نمیشه.

nafas..

عضو جدید
بسیار ممنونم از نظراتتون
سلام دوست عزیزم
من پارسال ریاضی1اقاسی خوندم ریاضی2پوران .آقاسی وقت گیر بود ولی همه چی داشت تمام نکات
کتاب ریاضی2پوران تستهای تماتم رشته ها +تست های ریاضی1
داشت یکی از بهترین کتابای من بود

nafas..

عضو جدید
سلام دوستان

امروز یک نکته ای متوجه شدم. کتاب ریاضی 1 و 2 حاجی جمشیدی بدین صورت هست که در جلد اول تست ها فقط تا سال 86 هستند و گفته تست های سال 87 تا 93 همه به انتهای کتاب دوم اضافه شده. در انتهای کتاب دوم تست ها از 87 تا 93 هست ولی فقط تست های مباحث ریاضی 2 . مثلا تو کنکور که 8 تا 10 سوال از ریاضی پایه میاد ایشون فقط 4 تا تست گذاشته و عملا تست های مباحث ریاضی 1 از سال 87 تا 93 در این دو جلد کتاب پیدا نمیشه.

کتاب پوران ریاضیات عمومی2نگاه کن کل سوالات ریاضی1+ریاضی2هست.
تستهای رشته برقم تقریبا مثه مکانیک هستش میتونی تست های رشته های دیگه ام بخونی.

MohammadAli.E

عضو جدید
کتاب پوران ریاضیات عمومی2نگاه کن کل سوالات ریاضی1+ریاضی2هست.
تستهای رشته برقم تقریبا مثه مکانیک هستش میتونی تست های رشته های دیگه ام بخونی.

بنده تو پست قبل توضیح دادم که در جلد دوم سوالات ریاضی 1 مکانیک نیست. البته من ویرایش جدید رو دارم. شاید تو ویرایش جدید سوالات 87 تا 93 رو جدا کردن و واسه ریاضی 1 رو تو جلد اول گذاشتن. ولی ویرایش جدید ریاضی 1 هنوز نیومده.
در کنکور برق اصلا ریاضی پایه سوال نمیاد.

rezadeth

عضو جدید
سلام

کسی کتاب طراحی اجزاء دکتر کبیریان انتشارات پوران را گرفته؟
چطور کتابیه؟ نسبت به راهیان بهتره یا نه؟

ممنون

سلام دوست عزیز. من کتاب رو گرفتم هنوز نخوندم ولی مقایسه که کردم به نظرم بهتره. از نظر حجم تقریبا یکسانن، راهیان 480 و پوران 560 صفحه، ولی کتاب پوران جمع و جور تره. نکات اضافی کمتر گفته و بیشتر مثال حل کرده. البته در این که درس هر دو به نوعی خلاصه ی شیگلی ـه شکی نیست ولی پوران منسجم تره به نظرم. سبکش شبیه استاتیک و مقاومتشه تقریبا. یه مبحث رو درس می ده بعدش چند تا مثال حل شده داره و پایان فصل هم تست ها. صفحه آراییش هم خوبه :)
کلا من کتاب های راهیان رو نمی پسندم پارسال به توصیه ی دوستان واسه اکثر دروس کتابای راهیان رو گرفتم که خیلی پشیمون شدم. درس نامه هاش همه خلاصه ی کتابن هیچ فکری روش نشده ولی برای تست زدن بد نیستن.

hassan676767

عضو جدید
باباکسی نیست ؟؟؟؟؟؟!!!!!؟؟؟از دوستان می خوام از برنامه های خودشون تو تابستون بگن

Abolfazl6776

عضو جدید
سلام دوست عزیز. من کتاب رو گرفتم هنوز نخوندم ولی مقایسه که کردم به نظرم بهتره. از نظر حجم تقریبا یکسانن، راهیان 480 و پوران 560 صفحه، ولی کتاب پوران جمع و جور تره. نکات اضافی کمتر گفته و بیشتر مثال حل کرده. البته در این که درس هر دو به نوعی خلاصه ی شیگلی ـه شکی نیست ولی پوران منسجم تره به نظرم. سبکش شبیه استاتیک و مقاومتشه تقریبا. یه مبحث رو درس می ده بعدش چند تا مثال حل شده داره و پایان فصل هم تست ها. صفحه آراییش هم خوبه :)
کلا من کتاب های راهیان رو نمی پسندم پارسال به توصیه ی دوستان واسه اکثر دروس کتابای راهیان رو گرفتم که خیلی پشیمون شدم. درس نامه هاش همه خلاصه ی کتابن هیچ فکری روش نشده ولی برای تست زدن بد نیستن.

دقیقا
من با کلی سفارش تو اینترنت رفتم ارتعاشات راهیان رو خریدم ولی دیدم این کتاب فاجعه ای بیش نیست که به طور فوری از رائو کپی برداری شده و با تست های ارشد مخلوط و سپس به عنوان گرانترین کتاب ارتعاشات بازار فروخته میشه...

maxy

عضو جدید
دقیقا
من با کلی سفارش تو اینترنت رفتم ارتعاشات راهیان رو خریدم ولی دیدم این کتاب فاجعه ای بیش نیست که به طور فوری از رائو کپی برداری شده و با تست های ارشد مخلوط و سپس به عنوان گرانترین کتاب ارتعاشات بازار فروخته میشه...
میشه دلیلتون رو بگید؟ من هنوز کتاب ارتعاشات رو نخریدم.پس به نظر شما چی بخرم؟؟

آخرین ویرایش:

mech.shima

کاربر ممتاز
باباکسی نیست ؟؟؟؟؟؟!!!!!؟؟؟از دوستان می خوام از برنامه های خودشون تو تابستون بگن

سلام برنامه تابستون معمولا به نقاط ضعف و قوت هرکسی برمیگرده
اما در هرصورت ریاضی باید تابستون خونده بشه
منم مثل بقیه ریاضی میخونم
کنترل
دینامیک
استاتیک
بهتون پیشنهاد میکنم حتما برنامه بنویسید
کتبی
یه جدول با جزئیات
برنامه های ذهنی معمولا موفق آمیز نیستند
و کاملا مشخص کنید هرماه میخواید چه مطالبی رو بخونید
خیلی کمکتون میکنه

hassan676767

عضو جدید
سلام برنامه تابستون معمولا به نقاط ضعف و قوت هرکسی برمیگرده
اما در هرصورت ریاضی باید تابستون خونده بشه
منم مثل بقیه ریاضی میخونم
کنترل
دینامیک
استاتیک
بهتون پیشنهاد میکنم حتما برنامه بنویسید
کتبی
یه جدول با جزئیات
برنامه های ذهنی معمولا موفق آمیز نیستند
و کاملا مشخص کنید هرماه میخواید چه مطالبی رو بخونید
خیلی کمکتون میکنه

می شه شما برنامه خودتون با جزییات رو اینجا بیارید تا ما هم ازش استفاده کنیم؟؟ رتبه شما در کنکور سال قبل چند بود؟ مرسی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا