ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام آقای meko
واقعا آفرین
آزموناتون رتبه هاتون چند میشد؟؟؟
چند دور خوندین؟
چ عجب،میگم مهندس انقدر میخونید ک جتی وقت نمیکنید سری به تاپیک بزنید؟؟؟ موفق باشید
به هیچ وججججججججججججججججججججججججججججججججججججججججججججججججججججه سربازی نرو. تو این چند ماه برو زبان و برنامه نویسی یاد بگیر.
توی سربازی هم میشه زبان خوند،هم سربازی میره هم زبان
البته من ترجیح میدم برم سربازی اگه بمونم برای سال بعد
نه کم نیاوردم آخه مقاومت+اجزا+کنترل رو کنار گذاشتم:D

بالاخره سیالاتش آسون بود یا سخت ؟:biggrin:
اخه ریاضی ها خیلی محاسبات داشت،من 15% ریاضی رو زدم دوتاشون جز ب حزء میخواست یکم گرفتم،دیگه حوصلم نگرفت،صبحانه هم نخورده بودم،سردرد شدیدی گرفتم،
سیالات هم 18 تا زدم بااقتدار 9تاش غلط دراومد،خخخ باورم نمیشد اصلا:confused:
ببخشید سیالات سخت بود،انتقال اسون،من جز یدونه ک ی سوتی بد دادم د اشتباه شد بقیه انتقالاشو درست زدم ،
انشالله ک موفق باشی،مشخصه واقعا زحمت کشیدی
سال اولتونه یا دوم؟؟

sabu

عضو جدید
سلام.به نظر دوستان و بررسی که داشتن به نظرشون امسال در هر درس از کدوم قسمتها سوال میاد؟بالاخره یه قسمتهایی هست که 100 درصد ازش سوال میاد.به جز باکس ریاضی که از همه چی سوال میاد، دوستان بقیه باکس ها رو بگن کدوم قسمت مهمتره.برای ما که خیلی درس نخوندیم خیلی کمک میکنه تا در این یه هفته رو چی تمرکز کنیم.
با تشکر از همه و آرزوی موفقیت برای همه

meko

کاربر فعال
چ عجب،میگم مهندس انقدر میخونید ک جتی وقت نمیکنید سری به تاپیک بزنید؟؟؟ موفق باشید

توی سربازی هم میشه زبان خوند،هم سربازی میره هم زبان
البته من ترجیح میدم برم سربازی اگه بمونم برای سال بعد

اخه ریاضی ها خیلی محاسبات داشت،من 15% ریاضی رو زدم دوتاشون جز ب حزء میخواست یکم گرفتم،دیگه حوصلم نگرفت،صبحانه هم نخورده بودم،سردرد شدیدی گرفتم،
سیالات هم 18 تا زدم بااقتدار 9تاش غلط دراومد،خخخ باورم نمیشد اصلا:confused:
ببخشید سیالات سخت بود،انتقال اسون،من جز یدونه ک ی سوتی بد دادم د اشتباه شد بقیه انتقالاشو درست زدم ،
انشالله ک موفق باشی،مشخصه واقعا زحمت کشیدی
سال اولتونه یا دوم؟؟

فکر کنم یکی از اونایی که میگی جز یه جز می خواست سوال انتگرال Ln(x+(x+1)^1/2) بود نه ؟ :D منم اول به طراح فحش دادم این چه سوالیه داده:biggrin: بعد یادم افتاد آآآآآآآآ این عبارت برابر با Arcsinh(x) هست برای حلش هم یه نکته وجود داره سریع میشه حل کرد.

من پارسال با بد شانسی به دلایل اتفاقاتی که تو جلسه برام افتاد کنکور رو خراب کردم .موندم امسال .

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام.به نظر دوستان و بررسی که داشتن به نظرشون امسال در هر درس از کدوم قسمتها سوال میاد؟بالاخره یه قسمتهایی هست که 100 درصد ازش سوال میاد.به جز باکس ریاضی که از همه چی سوال میاد، دوستان بقیه باکس ها رو بگن کدوم قسمت مهمتره.برای ما که خیلی درس نخوندیم خیلی کمک میکنه تا در این یه هفته رو چی تمرکز کنیم.
با تشکر از همه و آرزوی موفقیت برای همه

سلام
شما ک سایر رشته ها هستید،مکانیک؟؟
از چ محثی و واس چ گرایشی

M.ARIABOY

عضو جدید
فکر کنم یکی از اونایی که میگی جز یه جز می خواست سوال انتگرال Ln(x+(x+1)^1/2) بود نه ؟ :D منم اول به طراح فحش دادم این چه سوالیه داده:biggrin: بعد یادم افتاد آآآآآآآآ این عبارت برابر با Arcsinh(x) هست برای حلش هم یه نکته وجود داره سریع میشه حل کرد.

من پارسال با بد شانسی به دلایل اتفاقاتی که تو جلسه برام افتاد کنکور رو خراب کردم .موندم امسال .
انشالله ک امسال موفق میشی بدشانسیم نمیاری
اره یکیش اون بود،خیلی طولانی بود

khorshid_mech

عضو جدید
سلام
معمولا بین 100-50 میشدم البته بغیر از آزمون اول.
چند دور رو نمی دونم ولی از حدودا 15 دی هر 3 روز یه دور خلاصه ها مو مرور میکردم.

واقعا آفرین !!!!
دارم از حصودیت میمیرم آخ چقدر من دختر حصودیم !!!!!:) شوخی میکنم واقعا حالتون غبطه خوردن داره امیدوارم به هر چی که لیاقتشو دارین برسین:)
روزی چند ساعت درس میخونین؟ از کی شروع کردین چون من یادمه ما تازه داشتیم استاتیک میخوندیم شما سوال مقاومت میپرسیدین و ما تازه داشتم ریاضی رو شروع میکردیم شما دنباله وسری
؟؟

saeedhashemi1371

عضو جدید
مباحث مهم از نظر من

مباحث مهم از نظر من

با سلام خدمت دوستان
خیلی وقته پست نذاشتم ولی تقریبا هر روز مطالب رو میخونم
آقای meko شما رتبتون خیلی خوب میشه. بعد کنکور شیرینی یادت نره مهندس!!!!

خب مطالبی که من فک میکنم سوال بیاد :

ریاضی:

انتگرال: احتمالا سه تا چهار تا

سری: یه دونه

توابع چند متغیره: یکی یا دوتا

حل معادله دیفرانسیل مرتبه یک و دو : سه تا

لاپلاس: یکی

فوریه: سه تا

اعداد مختلط و انتگرال: سه تا

فصل آخر ریاضی مهندسی: یکی یا دوتا

به نظر من مینیمم سوالات از مباحث بالا:14

حداکثر: 18 تا

اینا نظرتات شخصی من هستش

فقط دو نکته:

دوستان دیگه سایر مباحث و دروس و همین ریاضی رو بگن

به نظر شما کدوم مباحث رو راحت تر میشه جواب داد؟

اما اصلی ترین نکته:

تشکر یادت نره مهندس!!!!!!! ;)

meko

کاربر فعال
واقعا آفرین !!!!
دارم از حصودیت میمیرم آخ چقدر من دختر حصودیم !!!!!:) شوخی میکنم واقعا حالتون غبطه خوردن داره امیدوارم به هر چی که لیاقتشو دارین برسین:)
روزی چند ساعت درس میخونین؟ از کی شروع کردین چون من یادمه ما تازه داشتیم استاتیک میخوندیم شما سوال مقاومت میپرسیدین و ما تازه داشتم ریاضی رو شروع میکردیم شما دنباله وسری
؟؟

1-به هیچ احدی حصودی نکنید.
2- اگه حصودی موجب پیشرفت شما میشه به هر احدی حصودی بکنید;)
3- ولی به حال هیچ کسی تحت هیچ شرایطی غبطه نخورید ، هر کسی در هر وضعی در بهترین حالتش قرار داره.
4- از 8صبح تا 12ظهر + از 4بعدازظهر تا 12شب.
5- از تابستان
6- اگه قراره سال دیگه هم کنکور بدید خواهش میکنم اینترنت + وایبر+تانگو+لاین و .... جمع کنید بزارید کنار . همین کاری که من کردم و الان اومدم نت. من فقط شب به شب چیزبوک میرفتم اونم نیم ساعت
7- نمیدونم چرا حس میکنم یه اتفاقی می افته و همه زحماتم به باد میره:(

khorshid_mech

عضو جدید
3- ولی به حال هیچ کسی تحت هیچ شرایطی غبطه نخورید ، هر کسی در هر وضعی در بهترین حالتش قرار داره.
5- از تابستان
6- اگه قراره سال دیگه هم کنکور بدید خواهش میکنم اینترنت + وایبر+تانگو+لاین و .... جمع کنید بزارید کنار . همین کاری که من کردم و الان اومدم نت. من فقط شب به شب چیزبوک میرفتم اونم نیم ساعت
7- نمیدونم چرا حس میکنم یه اتفاقی می اف:(ته و همه زحماتم به باد میره

هیچ اتفاقی نمیافته مطمئن باش و توکل کن به خدا

sabu

عضو جدید
سلام
شما ک سایر رشته ها هستید،مکانیک؟؟
از چ محثی و واس چ گرایشی

سلام.بنده ارشد طراحی کاربردی شرکت کردم. باکس مقاومت-باکس سیالات-باکس دینامیک( به جز کنترل )رو بفرمایید امسال به نظرتون از کدوم قسمتها 100 درصد سوال میاد.
رشته اصلیم هم مکانیک ماشینهای کشاورزی بوده است.

M.ARIABOY

عضو جدید
5- از تابستان
7- نمیدونم چرا حس میکنم یه اتفاقی می افته و همه زحماتم به باد میره:(
مهندس منم این نگرانیو دارم،ولی بیخوده،انشالله قبولید بد ب دلت راه نده،
من فقط واتس اپ داشتم،اونم پاکیدم، روزیم یکی دوبار اونم بیست دقیقه همون چیز بوک سر میزدم:smile:

سلام.بنده ارشد طراحی کاربردی شرکت کردم. باکس مقاومت-باکس سیالات-باکس دینامیک( به جز کنترل )رو بفرمایید امسال به نظرتون از کدوم قسمتها 100 درصد سوال میاد.
رشته اصلیم هم مکانیک ماشینهای کشاورزی بوده است.

خب چرا میزنید
از مقاومت فصل 7-8 مکمل همن یجورایی یک یا دو سوال میاد
من کنکور 87-92 رو تحلیل کردم، تو بیشترشون بخصوص این اخریا از فصل اخر ی سوال ساده داده بودن، مبحثی نبود ک تو سالهای قبل زیاد سوال بیاد ولی این سری بد نبومده بود ازش منظورم نیروی بحرانیه،خیلی هم کمه
دایره مور ی سوال میاد حداقل
استاتیک از تعادل یکی
اصطکاک 1-2
خرپا 1 و ب احتمال ضعیف2
اگه کار مجازیم یاد بگیرید بد نیست،ممکنه از کار مجازی بیاد،اگرم نیومد سوالای تعادلو میشه از کار مجازی حل کزذ
انشالله موفق باشید

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان
شما ازمون 93رو نزدید
من امروز بالاخره با کلی استرس زدم
ریاضیش چرا انقدر سخت بود!!!!
برعکس سیالاتش خیلی اسون بود
البته شاید ریاضیش سخت نبود ولی من نتونستم خوب جواب بدم
شمام هروقت زدید درصداتون رو بذارید
به جز ریاضی که انتظار خیلی بیشتر داشتم و البته جامدات از سیالات راضی بودم هرچند مطمئنم پارسال همه همین قدر خوب زدن سیالات رو
ریاضی:20
سیالات 48
جامدات32
دینامیک27
یه سوال ممکنه امتحان کنکور امسال خیلی متفاوتتر باشه؟!

برای کسایی که طراحی نخوندن بعضی سوالای طراحی فرمول محضه اگه کسی میخواد من توی یه برگه فرمولای مهم فنر رو بنویسم بذارم من هر سالی رو نگاه کردم یه سوال از این چندتافرمول اومده

آخرین ویرایش:

mech.shima

کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان

ریاضی:

اینا نظرتات شخصی من هستش

فقط دو نکته:

اما اصلی ترین نکته:

ریاضی بیشتر وقتا محاسبه مساحت یا حجم حول محور X یاYرو میخواد که گاهی نکته خاصی داره گاهی هم نه

ریاضی دو:دیورژانس حتما،تغییر دادن ترتیب انتگرال گیری ،محاسبه حجم واینا که الان خوندنش برای کسی که نخونده سخته

معادلات:جواب خصوصی یه معادله که یاخیلیییی راحته یاخیلی سخت،تبدیل لاپلاس تابع پله ای حتما توی سوالاهست

سیالات برنولی ،زانویی

ترمودینامیک قانون دوم حداقل دوتا میاد و من هیچ وقت نتونستم حلش کنم یا اگه به جوابی رسیدم غلط بوده!!!روابط ترمودینامیکی که خیلی راحته

طراحی :فنر یه سوال فرمولی داره،یاتاقان دوتامعادله پتروف و عددسامرفیلد

دینامیکا هم که فقط خودشون میدونن ازکجاها سوال بیارن که نتونیم حلشون کنیم

امیدوارم همگی به اندازه تلاشمون نتیجه بگیریم هیچی بدتر از این نیست که بخاطر هرعاملی غیر از عوامل علمی نتونیم ازهمه اطلاعاتمون استفاده کنیم
وقتی که پام شکست همه برنامه هام به هم ریخت چون من هرروزی غیر از روزای تدریسم کتابخونه بودم و خونه فقط برای استراحت بود وبا این اتفاق حتی محیطی که توش درس میخوندمم تغییر کرد و این شاید ازخوداتفاق اصلی موثرتر بود امیدوارم برای هیچ کدومتون اتفاق بدی پیش نیاد اما تحت هیچ شرایطی یادتون نره چقدتلاش کردید و اگه اتفاق غیرمنتظره ای براتون اتفاق افتادحتما عواقبش رو و هرحس بدی رو که دارید موکول کنید به بعد از امتحان که مثل دوستمون سرجلسه بااینکه آماده بودن تلاششون به هدر نره

call_of_omid

عضو جدید
برای کسایی که طراحی نخوندن بعضی سوالای طراحی فرمول محضه اگه کسی میخواد من توی یه برگه فرمولای مهم فنر رو بنویسم بذارم من هر سالی رو نگاه کردم یه سوال از این چندتافرمول اومده

بسیار ممنون میشم دوست عزیز اگر این لطفو بکنید! یک تست هم الان برای من یک تسته!

call_of_omid

عضو جدید
کتاب سنجش که سوال های سالهای گذشته رو حل کرده افتضاحه! خیلی از سوالهای انتقال با مدرسان فرق داره، مقاومت با نائی فرق داره! حتی زبان رو کلید اشتباه نوشته!
خسته نباشن دوستان! بعد مگه خود طراحان سوال این کتابو ننوشتن؟! توی پاسخ ها نوشته منظور طراح سوال! آشپز که دو تا شد!:دی

mech.shima

کاربر ممتاز
این لینکشه http://8pic.ir/images/uy40o40dcbaexk8fisal.jpg

کلاچهارتافرمول مهم از یاتاقان و فنر
حتما برید تستارو نگاه کنین ببینید میتونید بزنید یا نه اگه تونستید اونوقت برا ازمون استفاده کنید ازش
موفق باشید

ehsan esf

عضو جدید
چه كنكوره فرق كنه ( كه نميكنه ) چه نكنه همش 5 روز ديگه مونده و تموم

نميدونم چه فكري بديه بعضا مياد تو كله من كه تند تند شروع ميكنه برنامه ريزي براي خوندن سال اينده

اين قدر بدم مياد هر چند مطمنم كه ادمي نيستم كه بخوام پشت كنكور بشينم

من فرمول هاي مهم فنر را روي يه برگه نوشتم ولي اخه به درد كسي ميخوره كه يه باري خونده باشه اين فصلو به هر حال خواستي بگو دوست عزيز تا برات بفرستم

M.ARIABOY

عضو جدید
کتاب سنجش که سوال های سالهای گذشته رو حل کرده افتضاحه! خیلی از سوالهای انتقال با مدرسان فرق داره، مقاومت با نائی فرق داره! حتی زبان رو کلید اشتباه نوشته!
خسته نباشن دوستان! بعد مگه خود طراحان سوال این کتابو ننوشتن؟! توی پاسخ ها نوشته منظور طراح سوال! آشپز که دو تا شد!:دی
منم کتاب راهیانو دارم،20سال کنکورشو،واقعا خیلی گنده،خیلیا

خب خداروشکر یه کم خوشحال شدم
سوال 57رواز کنکور93اگه کسی کتابی غیراز پارسه داره میشه چه گزینه ای وچرا؟!مرسی
;)

من فردا حل میکنم فهمیدم اطلاع میدم بعتون

saeedhashemi1371

عضو جدید
فردا آخرین آزمون پارسه هستش

درصدها رو یادتون نره

به نظر من سوالای ریاضی امسال آسون تر از سال قبل هستش

جامدات و سیالات در همون سطح قبلی

ولی دینامیک ارتعاشات سخت تر هستش

sabu

عضو جدید
خب چرا میزنید
از مقاومت فصل 7-8 مکمل همن یجورایی یک یا دو سوال میاد
من کنکور 87-92 رو تحلیل کردم، تو بیشترشون بخصوص این اخریا از فصل اخر ی سوال ساده داده بودن، مبحثی نبود ک تو سالهای قبل زیاد سوال بیاد ولی این سری بد نبومده بود ازش منظورم نیروی بحرانیه،خیلی هم کمه
دایره مور ی سوال میاد حداقل
استاتیک از تعادل یکی
اصطکاک 1-2
خرپا 1 و ب احتمال ضعیف2
اگه کار مجازیم یاد بگیرید بد نیست،ممکنه از کار مجازی بیاد،اگرم نیومد سوالای تعادلو میشه از کار مجازی حل کزذ
انشالله موفق باشید
سلام مجدد.عذر میخوام اگه موجب ناراحتیتون شدم.قصدم بی احترامی نبود.ازینکه به پستم پاسخ دادید بسیار ممنونم.
اطلاعات خوبی در اختیارم گذاشتید.ممنون.
در مورد باکس دینامیک و سیالات نظرتون چیه؟
متشکر از همراهیتون

sabu

عضو جدید

ریاضی بیشتر وقتا محاسبه مساحت یا حجم حول محور X یاYرو میخواد که گاهی نکته خاصی داره گاهی هم نه

ریاضی دو:دیورژانس حتما،تغییر دادن ترتیب انتگرال گیری ،محاسبه حجم واینا که الان خوندنش برای کسی که نخونده سخته

معادلات:جواب خصوصی یه معادله که یاخیلیییی راحته یاخیلی سخت،تبدیل لاپلاس تابع پله ای حتما توی سوالاهست

سیالات برنولی ،زانویی

ترمودینامیک قانون دوم حداقل دوتا میاد و من هیچ وقت نتونستم حلش کنم یا اگه به جوابی رسیدم غلط بوده!!!روابط ترمودینامیکی که خیلی راحته

طراحی :فنر یه سوال فرمولی داره،یاتاقان دوتامعادله پتروف و عددسامرفیلد

دینامیکا هم که فقط خودشون میدونن ازکجاها سوال بیارن که نتونیم حلشون کنیم

امیدوارم همگی به اندازه تلاشمون نتیجه بگیریم هیچی بدتر از این نیست که بخاطر هرعاملی غیر از عوامل علمی نتونیم ازهمه اطلاعاتمون استفاده کنیم
وقتی که پام شکست همه برنامه هام به هم ریخت چون من هرروزی غیر از روزای تدریسم کتابخونه بودم و خونه فقط برای استراحت بود وبا این اتفاق حتی محیطی که توش درس میخوندمم تغییر کرد و این شاید ازخوداتفاق اصلی موثرتر بود امیدوارم برای هیچ کدومتون اتفاق بدی پیش نیاد اما تحت هیچ شرایطی یادتون نره چقدتلاش کردید و اگه اتفاق غیرمنتظره ای براتون اتفاق افتادحتما عواقبش رو و هرحس بدی رو که دارید موکول کنید به بعد از امتحان که مثل دوستمون سرجلسه بااینکه آماده بودن تلاششون به هدر نره

دم همتون گرم.....موفق باشید و باشیم و باشند.
برای شما که پاتون شکست:جمله خودتون بهترین جمله هست:
یک هفته دیگر مبارزه کن ... وقتی پایت چنان شکست که به زور راه میروی... وقتی که محل درس خواندت عوض شد...
یک هفته دیگر مبارزه کن ...و به یاد داشته باش دانشجویی که همواره یک هفته دیگر مبارزه میکند... هرگز شکست نمیخورد...
و بهترین رتبه برای اوست.

sabu

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان

ریاضی:

اینا نظرتات شخصی من هستش

فقط دو نکته:

اما اصلی ترین نکته:

دمت گرم مهندس-لطف کردی.

ehsan esf

عضو جدید

اره بدبختانه سال فبل ديناميك ماشينش خيلي خوب بوده امسال مطمنا سخت مياد ((به طرز عيجيبي سال قبل نه تحليل سرعت داشته نه شتاب ))

M.ARIABOY

عضو جدید
فردا آخرین آزمون پارسه هستش

درصدها رو یادتون نره

به نظر من سوالای ریاضی امسال آسون تر از سال قبل هستش

خدا کنه اینطور باشه، من از خدامه ریضای رو راحتتر بدن

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام مجدد.عذر میخوام اگه موجب ناراحتیتون شدم.قصدم بی احترامی نبود.ازینکه به پستم پاسخ دادید بسیار ممنونم.
اطلاعات خوبی در اختیارم گذاشتید.ممنون.
در مورد باکس دینامیک و سیالات نظرتون چیه؟
متشکر از همراهیتون
این چ حرفیه
چرا ناراحت،اینجا ما قراره بهم کمک کنید
من ته دلم ی حی میگه سیالات از تابع یا پتانسیل سوال میدن امسال
من فردا کنکور 93 رو قراره بزنم ی تحلیل کنم میگم سیالات از کجاها میاد
ولی ترمو یک از فصل انتروپی یک سوال بصورت مستقیم میاد،حداقلش ترمو دو هم ی سوال از اون فصل ک پرفرموله،اسمش یادم نمیاد این سه تادرسو فردا تحلیل میکنم میگک
انتقال جابه جایی ازاد و اجباری و تشعشع صددر صد س تا میاد
از فصل سه هم معمولا یکی میدن

بچهها من واقعا کلافه شدم،نمیدونم چی بخونم،ازکلافگی نشستم کل خلاصه های باکس سیالاتو خوندم، الان4 ساعته واقعا نمیدونم چ کنم،خیلی بده این روزا

Abolfazl6776

عضو جدید
اتفاقا اموزشیت تموم میشه خیلی راحت میشی دوست عزیز
اگه نمیخوای کلا بری خدمت یا فقط اموزشیتو بری میشه ی کارایی کرد
بعد کنکور یاد اوری کن بهم میگم چیکار کنی ک ردیف شه،

دمت گرم داداش ، میخوام اون چند ماهو یه کار و کاسبی رو شروع کنم ، کم کم داریم پیر میشیم بخدا ، همینجوری پیش بریم باید تا 28 سالگی دستمون تو جیب بابامون باشه خخخخخخخ

موفق باشید همگی

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام دوستان
شما ازمون 93رو نزدید
من امروز بالاخره با کلی استرس زدم
ریاضیش چرا انقدر سخت بود!!!!
برعکس سیالاتش خیلی اسون بود
البته شاید ریاضیش سخت نبود ولی من نتونستم خوب جواب بدم
شمام هروقت زدید درصداتون رو بذارید
به جز ریاضی که انتظار خیلی بیشتر داشتم و البته جامدات از سیالات راضی بودم هرچند مطمئنم پارسال همه همین قدر خوب زدن سیالات رو
ریاضی:20
سیالات 48
جامدات32
دینامیک27
یه سوال ممکنه امتحان کنکور امسال خیلی متفاوتتر باشه؟!

ریاضی 15
سیالات 38.66
جتمدات 30
دینامیک 10
خیلی خراب کردم،ی سیر فرمولا یادم رفته بوذ،تو ریاضی یکی دوتا سوتی بد هم در سیالات دادم

خواهش ابوالفضل جان، من هرکمکی از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم،انشالله موفق باشی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا