ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hsdanesh

عضو جدید
سلام
واسه طراحی اجزا و سیالات راهیان ارشد.قرمز و آبی داره؟کدوم کتابش مخصوص مکانیکه؟
بعد اینکه یه سری فصلها رو استادا سر کلاس درس ندادن و حذف کردن.یا کلا هیچی ازشون یادم نمیاد.خوندشونم خیلی وقت میگیره.شما رو همه اینا وقت میذارید؟ الان 3 هفتس دارم مقاومت و ریاضی2 میخونم ولی تموم نمیشه.زیاد هم مسلط نشدم.:(

سیالات و ترمودینامیک راهیان ارشد هم کتاب قرمز داره هم آبی ولی پیشنهاد می کنم آبی رو بخرید که تست هاش هم زیاده هم از گروه های دیگه هم تست داره که خیلی خوبه واسه تسلط. کلا کار استاد خوبم دکتر خداکرمی حرف نداره :smile:

meko

کاربر فعال
مرسی.خوب الان حداقل دو فصل کلی از هرکدوم این درسا رو اسمشون هم نشنیده بودم :smile: به نظرتون فقط رو چیزایی که زمان تحصیل خوندم کار کنم یا رو همه سرفصل ها وقت بذارم؟ شما همچین مشکلی ندارید؟

من بجز کل مقاومت مصالح + سری فوریه و مشتقات جزئی از ریاضیات مهندسی همه ی سرفصل ها از همه ی دروس رو خواهم خوند

hsdanesh

عضو جدید
من بجز کل مقاومت مصالح + سری فوریه و مشتقات جزئی از ریاضیات مهندسی همه ی سرفصل ها از همه ی دروس رو خواهم خوند

meko جان مقاومت مصالح رو از دست نده که سوالاش شبیه سوالات و روش های کتاب دکتر نائی هست. کافیه مسلط باشی حداقل 4 تا سوال از مقاومت میتونی بزنی. احتمالا نائی خودش یکی از طراحان سواله!

meko

کاربر فعال
meko جان مقاومت مصالح رو از دست نده که سوالاش شبیه سوالات و روش های کتاب دکتر نائی هست. کافیه مسلط باشی حداقل 4 تا سوال از مقاومت میتونی بزنی. احتمالا نائی خودش یکی از طراحان سواله!

دوست عزیز من وقتی مقاومت و ریاضی مهندسی میخونم زود خسته میشم و حوصله ام سر میره! شما راهکاری برای حل این مشکل من دارید ؟

khorshid_mech

عضو جدید
سلام بر دوستان کنکوری خوبین؟؟؟
لطفا چقدر خوندید رو بذارید تا ما هم ببینیم اولش از خودم شروع میکنم
ریاضی آقاسی1 همه ی کتاب به جز خود آزمایی ها + استاتیک کل نائی +مقاومت مصالح 5 فصل نائی+معادلات نیکوکار 3 فصل +ترمودینامیک1 تمام
ولییییییییییییییییییی احساس میکنم هیچی نخوندم ویادم نموندن ولی موندنا نه در حد عالی که میخواستم مرورم میکنم ها...نمیدونم چیکار کنم .وسواس فکری گرفتم فکر کنم!!!!

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
ریاضی آقاسی1 همه ی کتاب به جز خود آزمایی ها + استاتیک کل نائی +مقاومت مصالح 5 فصل نائی+معادلات نیکوکار 3 فصل +ترمودینامیک1 تمام
ولییییییییییییییییییی احساس میکنم هیچی نخوندم ویادم نموندن ولی موندنا نه در حد عالی که میخواستم مرورم میکنم ها...نمیدونم چیکار کنم .وسواس فکری گرفتم فکر کنم!!!!

سلام.اگر به فکر موفقیت توی ارشد هستی حتما،حتما و حتما خلاصه نویسی و نُت برداری انجام بده.

سارنیا

عضو جدید

سلام
ولی فک کنم از همه عقب تر من باشم
ریاضی 1 آقاسی کل کتاب وتست هاش فقط منهای اعداد مختلط+استاتیک کل نائی و الانم فصل 2 مکانیک سیالتو دارم تموم میکنم برم سراغ و مقاومت مصالح ودینامیک

khorshid_mech

عضو جدید
سلام
ولی فک کنم از همه عقب تر من باشم
ریاضی 1 آقاسی کل کتاب وتست هاش فقط منهای اعداد مختلط+استاتیک کل نائی و الانم فصل 2 مکانیک سیالتو دارم تموم میکنم برم سراغ و مقاومت مصالح ودینامیک

برای تو مثال جوجه رو آخر پاییز میشمرن صدق میکنه!!! برووووووو ووووووووووو:razz::w06: !!!
این کتاب زبان کنکور زیر ذره بین چجوریه؟؟؟مهندسین عزیز لطفا جواب بدید؟ میگن که لغات کنکور زیاد تکرار میشه واین کتاب همه ی اونا رو جمع کرده راسته آیا؟؟

ehsan esf

عضو جدید
من تقريبا نصف رياضي مهندسي مهندس كريمي (جلد يكش)

استاتيك نايي((تست هاش را فعلا نزدم)

5 فصل مقاومت نايي

كنترل تمامش

80 درصد سيالات يك

رياضي يك اقاسي( به جز تست هاي اخرش)

من هم حس ميكنم كه درسا فراموشم بشه ولي مطمنم با شروع به تست زدن همه چيز روز به روز بهتر ميشه
همگي موفق باشين

peyman_beh

عضو جدید
سلام، من تازه با این سایت آشنا شدم و بسیار سایت عالی هست.
چیزی که به نظرم خیلی مهم هست، جدی و مدام خوندن از مهر ماه هست. تمام دوستانم که امسال همگی از رتبه های برتر کنکور بودن ، این نکته رو مورد تایید قرار میدن.
تقریبا کل ریاضی مهندسی، یه ذره از آخرای جلد 1 کریمی مونده.
ریاضی 1 50% با انتگرال دارم سر و کله میزنم:دی
استاتیک کامل(دو، سه فصل تست هاش مونده)
مقاومت هم 15%
ترمو 75%
دینامیک ماشین هم 50%

hadi.samsam

عضو جدید
سلام و خسته نباشی به همه مهندسان.منم حرف دوستمونو قبول دارم و باید پیوسته خوند تا نتیجه گرفت
منم باکس سیالاتو تمام کردم
معادلات 50% -استاتیک50%-مقاومت20%-50%دینامیک و ریاضی 1

hsdanesh

عضو جدید

خیلی خوبه بدون استرس ادامه بده ;) شما از خیلی ها جلوتری نگران نباش:smile:

hsdanesh

عضو جدید
در نظر داشته باشید تعداد دانشجویانی که واسه کنکور ارشد از تابستون شروع می کنن خیلی کم هستند. استرس عقب بودن حداقل الان واسه شماها که تابستون خوندید و دارید میخونید قابل درک نیست! شما جزو 10 درصد دانشجویانی هستید که از 90 درصد بقیه کلی جلوترید.

hsdanesh

عضو جدید
دوست عزیز من وقتی مقاومت و ریاضی مهندسی میخونم زود خسته میشم و حوصله ام سر میره! شما راهکاری برای حل این مشکل من دارید ؟

دوست خوبم نابرده رنج گنج میسر نگردد. این سر رفتن حوصله و عصبی شدن تو این دوره کاملا طبیعیه. سعی کن به هدفت فکر کنی و انگیزه داشته باشی واسه پشت سر گذاشتن این سختی ها. :gol:

khorshid_mech

عضو جدید
خیلی خوبه بدون استرس ادامه بده ;) شما از خیلی ها جلوتری نگران نباش:smile:

مرسی جناب مهندس و تشکر که تو تاپیک ما هستید و به ما مشاوره میدین به عنوان عضوی از این تاپیک به نمایندگی از همه از شما سپاسگزارم.
ساغولاسیز

hsdanesh

عضو جدید
مرسی جناب مهندس و تشکر که تو تاپیک ما هستید و به ما مشاوره میدین به عنوان عضوی از این تاپیک به نمایندگی از همه از شما سپاسگزارم.
ساغولاسیز

انجام وظیفه است. سعی می کنم هر روز به این تاپیک سر بزنم به هر حال ببخشید که نمی تونم همیشه باشم.

hadi.samsam

عضو جدید
مهندسینی که به هر دلیلی تابستونو از دست دادن یا به اندازه ای که خودشون انتظار نداشتن نخوندن اصلا نگرانی و استرس نداشته باشن مهر به بعد یا از همین الان به بعدو با یه برنامه
خوب و پیوسته بریزن و خودشونو اجبار کنن که برنامه رو درست اجرا کنن مطمئن باشن که بهترین نتیجه ای که مدنظرشون هست رو کسب میکنن.مثلا رتبه 84 سال 92 آقای جهانگیری خودش تومصاحبه هاش گفته بود که عملا از مهرماه شروع کرده
یه حرفه قشنگ هم زده بود گفته بود 5 متر جلوترو ببینید و براش برنامه ریزی کنید مطمئن باشید به 1000متر آینده میرسید
ان شاالله همه موفق بشن

hassan676767

عضو جدید
بچه ها مرور کردن درسا رو کجای یه برنامه ریزی قرار بدیم تا بهترین نتیجه رو بگیریم؟ به طوری که تا نزدیک کنکور حداقل 3 بار درسارو مرور کرده باشیم؟؟؟ لطفا پاسخ بدین ممنون:smile:

• Like
واکنش ها: meko

سارنیا

عضو جدید
بچه ها مرور کردن درسا رو کجای یه برنامه ریزی قرار بدیم تا بهترین نتیجه رو بگیریم؟ به طوری که تا نزدیک کنکور حداقل 3 بار درسارو مرور کرده باشیم؟؟؟ لطفا پاسخ بدین ممنون:smile:

ما هممون نوشتیم چیا خوندیم!!! اول شما هم بنویسین جناب مهندس
مرسی
مرورم شبا انجام بدین من که همین کارو میکنم وخیلی راضیم. 3 بار که سهله فکر کنم ده بار مرور بشن.

hsdanesh

عضو جدید
جمعه ها! من خودم جمعه ها مرور می کردم، اینجوری هم میتونی یه ارزیابی کلی از هفته ای که گذشته داشته باشی هم جمعه رو تا آخر برنامه ات، روز مرور قرار میدی!

hassan676767

عضو جدید
ولی من می خوام در هفته 2روز رو بزارم برا مرور (البته منظور از مرور، تست زدن بیشتر هست و هر جا هم که مشکل داشتم رجوع می کنم به متن درس)

سارنیا

عضو جدید
من فقط 6 تا 12 می تونم درس بخونم متاسفانه:(

مستعد به دست آوردن رتبه1 طراحی هستید. رتبه ی 1 تبدیل منم ها
اگه به پول کارت نیاز نداری ولش کن و فقط بشین درس بخون دیگه چرا ایتقدر خودتو آزار میدی آخه.
بعدشم نگفتیدا چه درسایی خوندید؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

M.ARIABOY

عضو جدید
رتبه 2 هم از آن من
امروز اصلا حسش نبود بخونم

بچهها من معادلات کریمی رو گرفتم فصل اولشو نصف رسوندم،واقعا خوب فهمیدم به نظر من کتاب عالی هستش
ولی ی چیز دیگه،من هرچی خوندم حس میکنم فراموش کردم،اصلا اعصابم بهم ریختس
فرمولای ترمو کاربردی خدادتاس،اونارو بایدحفظ کنیم؟؟؟؟
دینامیک از رو چی بخونم؟ چرا هیشکی جواب این سوال منو نمیده؟؟؟

سارنیا

عضو جدید
رتبه 2 هم از آن من
امروز اصلا حسش نبود بخونم

بچهها من معادلات کریمی رو گرفتم فصل اولشو نصف رسوندم،واقعا خوب فهمیدم به نظر من کتاب عالی هستش
ولی ی چیز دیگه،من هرچی خوندم حس میکنم فراموش کردم،اصلا اعصابم بهم ریختس
فرمولای ترمو کاربردی خدادتاس،اونارو بایدحفظ کنیم؟؟؟؟
دینامیک از رو چی بخونم؟ چرا هیشکی جواب این سوال منو نمیده؟؟؟

سلام همه همین حسو داریم احساس میکنیم فراموش کردیم عادی عادیه.
با تمرین وتکرار زیاد حفظ میشن
دینامیکم خود خود مریام. اگه به سوالاتش نگا کنی یه جور سوالای خاصی داره که اگه خودتو بذاری جای طراح کنکور اونا رو میدی پس برین اونا رو بخونید.
1 دقیقه است که پیام گذاشتید کی جواب سوال شما رو نداده مستر مهندس!!!!!؟؟؟؟

jave arshad

عضو جدید
سلم .من فکر کنم تا اوایل یا اواسط مهر باکس جامداتو ریاضیو توم کنم. یه سوال؟ من لاپلاسو از جزوه معتقدی خوندم بد نبود.ولی یکی از دوستام میگفت گاج خیلی خوبه. من چیکار کنم گاج یا معتقدی؟

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام همه همین حسو داریم احساس میکنیم فراموش کردیم عادی عادیه.
با تمرین وتکرار زیاد حفظ میشن
دینامیکم خود خود مریام. اگه به سوالاتش نگا کنی یه جور سوالای خاصی داره که اگه خودتو بذاری جای طراح کنکور اونا رو میدی پس برین اونا رو بخونید.
1 دقیقه است که پیام گذاشتید کی جواب سوال شما رو نداده مستر مهندس!!!!!؟؟؟؟

من خیلی بیشتر این حسو دارم اخه سرعتم خیلی زیاده کمش کردم هر دوهفته ی کتابو بخونم، کلا اعصاب درستی ندارم
انشالله
من قبلا پرسیدم،خود شما برگشتین گفتین از مهندسای با تجربه بپرسین،من سرکار میرم زیاد وقت نمیکنم بیام باشگاه فقط سه چهار نفرو میشناسم اینجا، این دومین بار بود
مطمینید خود مریام؟؟؟ من شنیدم راهیان بد نیست
بچهها با شش ساعت درس توی مهر میشه موفق شد؟؟؟ واقعا وقت نمیکنم دیگه

soroush@bim

کاربر فعال
سلام دوستان
امیدوارم همگی خوب جلو رفته باشید
چند تا سوال دارم :
کنترل دو فصل دیاگرام بد و نایکوئیست مشکل دارم!از روی جزوه پارسه م خوندم اما راضی نبودم؟!جزوه دیگه ای هست که برای کنترل خوب باشه؟!
دینامک رو شروع کردم از روی راهیان درسنامه رو میخونم و سوالای مریام رو حل میکنم وقت گیره اما به نظر خودم راه بدی نیست؟!نظر شما چیه؟!اشتباه میکنم؟!
سه فصل:فضای حالت،جبران کننده ها و تعیین تابع تبدیل سیستم کنترل رو حذف کردم!به نظرتون درسته؟!
اگه بخوام از ریاضی یک فقط چند فصل که روال سوالاش معمولیه رو بخونم کدوم فصلا به نظرتون بهتره؟!
آزمون بالاخره پارسه یا سنجش؟!
میدونم سوالام زیاد بود و متشکرم پیشاپیش از دوستانی که تجربیاتشون رو در اختیار ما میذارن
لحظه هاتون سرشار از انرژِی;)
سلام خوبین خسته نباشین!
قبلا هم بهتون واسه کنترل گفته بودم...ولی آریاز فصل دیاگرام بودشو که خوب گفته شما چطوری راضی نبودی؟! شاید با دوباره خوندن این مشکل حل شه...ولی آره نایکوئیستشو اصلا بار اول متوجه نمیشی،باید چند بار خونده بشه تا یه چیزایی دستت بیاد حالا جدا از اینکه فصل خیلی قابل درکی نیست ولی حتما این دو فصلو بخونین
من که خودم دینامیک پوران رو خوندم ولی به نظرتون حل کردن سوالای مریام وقتتون رو نمیگیره؟! در ضمن اینکه اونا سوال تشریحی اند و شما قراره تست حل کنی...شاید واسه کسی خوب باشه که پایه دینامیکش یکمی سسته(!) ولی یادمه شما که گفته بودی پایه دینامیکتون خوبه...خلاصه مواظب وقت باشین ، مهر نزدیکه و بقیه ش خیلی زود میگذره
فضای حالتو حذف نکنین بهتره چون بعضی تست هاشو میشه زد...تکرار هم شده در دوسال...یادم نیست دقیقا چه سالی ولی فک کنم 84 و 85 بود
دو فصل دیگه رو اگه کمبود وقت داری به حذفش میتونی فکر کنی یا حداکثر اولویت مطالعه ت فصلای سوال خیزش باشه
ریاضی 1 معلوم نمیکنه خیلی ولی خوب به نظر فصلای حد و انتگرال و سری و دنباله والبته اگه اعداد مختلط رو تو ریاضی 1 بدونی
من خودم سنجش میرفتم و راضی بودم...پارسه جامع آماری داره ولی سوالاش به سبک کنکور نیست . سنجش سوالاش خیلی بهتره ولی جامع آماریش کمه تقریبا
خودتون ببینید شرایط چطوریه...ولی به نظرم سوالا باید استاندارد باشه
لحظه های شما و بقیه دوستان هم سرشار از انرژی
:)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا