ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان
مرور هاتون چجوریه؟؟؟؟

سلام
نمیدونم روشم درسته یا نه
اما دوراول کتابا بدون تستای آخر که تموم میشه
بعد از اون مرور اول رو شروع میکنم با بخشی از تستا
این مرورم که تموم میشه حدود دو هفته بعدش مرور و نت برداری دارم که خیلی سریع تموم میشه بعد از نت برداری فقط میمونه خوندن خلاصه تست زدن از اون کتاب که بسته به برنامه ت لابه لای بقیه دروس قرار میگیره
یه نکته اینکه هیچ وقت توی دور اول ویا حتی دوم نت برداری نکنید چون دیگه ذهنت فقط سرگرم نت نوشتن میشه بدون اینکه از حافظه تون استفاده کنید و سعی کنید مطالب رو بخاطر بسپارید و علاوه بر این توی تسلط کامل میتونید دقیقا متوجه بشید چه چیزایی رو باید خلاصه برداری کرد
و نتایجی که خودتون در حین خوندن بهشون میرسید رو سعی کنید تو کتاب کنار همون موضوع بنویسیدش به نظرم ماندگاریش بیشتر از اینه که روی برگه نوشته بشه

موفق باشی;)

سارنیا

عضو جدید
سلام
نمیدونم روشم درسته یا نه
اما دوراول کتابا بدون تستای آخر که تموم میشه
بعد از اون مرور اول رو شروع میکنم با بخشی از تستا
این مرورم که تموم میشه حدود دو هفته بعدش مرور و نت برداری دارم که خیلی سریع تموم میشه بعد از نت برداری فقط میمونه خوندن خلاصه تست زدن از اون کتاب که بسته به برنامه ت لابه لای بقیه دروس قرار میگیره
یه نکته اینکه هیچ وقت توی دور اول ویا حتی دوم نت برداری نکنید چون دیگه ذهنت فقط سرگرم نت نوشتن میشه بدون اینکه از حافظه تون استفاده کنید و سعی کنید مطالب رو بخاطر بسپارید و علاوه بر این توی تسلط کامل میتونید دقیقا متوجه بشید چه چیزایی رو باید خلاصه برداری کرد
و نتایجی که خودتون در حین خوندن بهشون میرسید رو سعی کنید تو کتاب کنار همون موضوع بنویسیدش به نظرم ماندگاریش بیشتر از اینه که روی برگه نوشته بشه

موفق باشی;)

سلام شیما جان خوب هستید؟
شما کنترل خوندید اگه خوندید میشه اون بینشی که از نحوه سوال دادن از کنترل میاد رو که بدست آوردید اینکه کجاها زیاد سوال میاد؟؟ رو بگید
مرسی

سارنیا

عضو جدید
دوستان عزیز، سروران و اساتید گرامی. سلام عرض می کنم بنده سال قبل تلاش کردم ولی موفق نشدم ایشالا امسال.
دوستان باکس ریاضی قوی چی پیشنهاد میکنید؟

سلام خوش اومدین
برای ریاضی 1و2 آقاسی
معادلات گاج
ریاضی مهندسی محمود کریمی
موفق باشید

سارنیا

عضو جدید

بسیار ممنونم از راهنماییتون انقدر خوب از کنترل تعریف کردید که اگه فرصت بشه حتما تو برنامه م قرارش میدم
یکی از دوستان زحمت کشیدن لینک ریاضی یک آقاسی رو گذاشتن اما خراب بود خودمم سرچ که میکنم هیچ جزوه درست حسابی ازش نیست بازم از دوستان تقاضا دارم اگه داشتن یا پیدا کردن اینجا قرار بدن

یه سری به این بزنید کل جزوات مورد نیاز کنکور ارشد مکانیک با صفحشونhttp://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/433415

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام..دوستانی که معادلات گاج خوندن به نظرشون میشه باهاش سوالات سه سال اخیر روزد ...چون من سوالای سالهای قبل از 90 رو راحت حل کردم ولی از 90 به بعد رو فقط دو تاشو توی هر سال ....
اگه جواب نمیده یه خاکی به سرم بریزم برم محمود کریمی رو بگیرم.......به نظرم سوالای 90 به بعد سخت ترشده.....

SoheilSmart

عضو جدید
بچه های ارشد 92 و 93 هیچ پستی رو بی جواب نمیزاشتن !
ممنون میشم منو راهنمایی کنید , منتظر نظراتتون هستم

سلام دوستان
امیدوارم حالتون خوب باشه
من تا آخر شهریور انشا.. فارغ التحصیل میشم
الان درگیر کار و پروژه هستم
رشته ساخت و تولید دانشگاه نجف آباد
خودم خیلی دوست دارم ارشد امتحان بدم و فوق العاده دوست دارم ارشد بخونم و برای این هدف دلایل زیادی دارم ولی به خاطر حرف اطرافیان و شرایطم و شرایط جامعه به سربازی رفتن و بیخیال ارشد شدن هم فکر میکنم
اما اگر بخوام ارشد بخونم دلم میخواد یه دانشگاه دولتی خوووب توی تهران یا اصفهان قبول بشم
اما با توجه به اینکه سر کار میرم از اول مهر فقط نصف روز وقت دارم برای درس خوندن
من پارسال هم یک ماه توی تابستون خوندم اما به خاطر دانشگاه و ... ادامه ندادم
درسم توی دانشگاه بد نبود و معدلم 16.60 شد
اما پایه ریاضی و جامداتم خیلی ضعیفه و تقریبا مطالب فراموشم شده
به نظر شما اگه از اول مهر شروع کنم به خوندن با روزی 6 الی 7 ساعت ... میتونم دانشگاهی مثل صنعتی اصفهان قبول بشم ؟ با توجه به اینکه پایه درسیم ضعیفه ... البته خودم اینطور فکر میکنم ... مخصوصا ریاضی
خواهش میکنم با نظراتتون و پیشنهادهاتون و تجربه هاتون منو راهنمایی کنید
واقعا بین ارشد و سربازی رفتن موندم !
خودم حس میکنم استعدادشو دارم برای ارشد خوندن و حیفه برم سربازی !!
ولی از یه طرفم فکر میکنم از اول مهر شروع کردن خیلی دیره و با توجه به هدفم به نتیجه ای نمیرسم

mohandes_ali

عضو جدید
بچه های ارشد 92 و 93 هیچ پستی رو بی جواب نمیزاشتن !
ممنون میشم منو راهنمایی کنید , منتظر نظراتتون هستم

سلام دوستان
امیدوارم حالتون خوب باشه
خودم خیلی دوست دارم ارشد امتحان بدم و فوق العاده دوست دارم ارشد بخونم و برای این هدف دلایل زیادی دارم ولی به خاطر حرف اطرافیان و شرایطم و شرایط جامعه به سربازی رفتن و بیخیال ارشد شدن هم فکر میکنم
اما اگر بخوام ارشد بخونم دلم میخواد یه دانشگاه دولتی خوووب توی تهران یا اصفهان قبول بشم
به نظر شما اگه از اول مهر شروع کنم به خوندن با روزی 6 الی 7 ساعت ... میتونم دانشگاهی مثل صنعتی اصفهان قبول بشم ؟ با توجه به اینکه پایه درسیم ضعیفه ... البته خودم اینطور فکر میکنم ... مخصوصا ریاضی
ولی از یه طرفم فکر میکنم از اول مهر شروع کردن خیلی دیره و با توجه به هدفم به نتیجه ای نمیرسم

بعنوان برادر کوچک : اولا که از مهر اصلا هم دیر نیس به شرطی که مستمر بخونی دوما از نظر من سربازی از ارشد مهمتره ارشد هیچ تاثیری در روند شغلی نداره مگر در شرایط خاص.کسی میره ارشد که علاقه داشته باشه به فعالیت علمی و ادامه تحصیل واگرنه در روند شغلی و استخدامی تاثیر چندانی نداره با توجه به اینکه لیسانس رو ترجیح میدن کارفرما ها به ارشد و اضافه حقوق خیلی ناچیزی نسبت به لیسانس داره اما این کارت پایان خدمت لازمه واسه استخدام (منظور استخدام رسمی نیستا) این سربازی رو به نظرم برو خلاص شو بعد دنبال کار بگرد و همزمان با کار اگه خواستی ارشد بخون...الان همه میخوان ارشد بخونن حاضرم قسم بخورم همه نه اما اکثرا از روی بیکاری میخوان بخونن...خوددانی..

arsalan_totti

عضو جدید
سلام..دوستانی که معادلات گاج خوندن به نظرشون میشه باهاش سوالات سه سال اخیر روزد ...چون من سوالای سالهای قبل از 90 رو راحت حل کردم ولی از 90 به بعد رو فقط دو تاشو توی هر سال ....
اگه جواب نمیده یه خاکی به سرم بریزم برم محمود کریمی رو بگیرم.......به نظرم سوالای 90 به بعد سخت ترشده.....

سلام دوست عزیز بله میشه من پارسال 4تا از معادلات تونستم بزنم تنها منبعم هم همین معادلات گاج بوده،خیلی کامل و مناسبه به نظرم،تستای آخرش هم برای مرور حتما بزنید،سعی کنید هیچ جای کتاب رو هم حذف نکنید حتی جاهایی که به ندرت تست اومده ازش.

سارنیا

عضو جدید
آزادی ؟ سراسری ؟
پاره وقت ؟ تمام وقت ؟
آزاد تمام وقت 12
پاره وقت 10
باز بچه ها اگه اشتباه میگم تصحیح کنن

سراسری روزانه

و از دوستان عزیز تقاضا دارم هر کی ریاضی مهندسی خونده وتمومش کرده. سوالای برق دو سال قبل رو که حل میکنه برای ما هم بذاره وسوالای دکترا هم همچنین.
شنیدم سوالات مکانیک گاهی سوالای ریاضی مهندسی سال قبل برقه

آخرین ویرایش:

hassan676767

عضو جدید
سلام می خواستم بدونم از سوالات کنکور آزمایشی که هر ساله برگزار می شه معمولا چند درصد تو کنکور می یاد و یا با خوندن 10 سال کنکور سالهای قبل چند تا مشابه اون می یاد
لطفا هرکسی از اینجور امارها و اطلاعات داره از ما دریغ نکنه ممنون
اگه کسی این سوالمو جواب بده ممنون می شم:redface:

Emad_Mousavi

عضو جدید
اگه کسی این سوالمو جواب بده ممنون می شم:redface:

روند مشخصی نداره و تو درسای مختلف فرق میکنه. باکس سیالات مشابه خیلی زیاد داره
مقاومت و ارتعاشات ممکنه چندتایی مشابه بیاد.
به طور کلی هرساله سوالای جدیدی میاد که با مفهومی حوندن میشه جوابشون داد.
اگه میخوای بدونی توی سال های اخیر چند سوال از فصل های مختلف اومده این آدرس رو چک کن
=http://sanjeshserv.ir/hamgam/content.aspx?id=9GDXqO+YDZY

Emad_Mousavi

عضو جدید
سلام دوستان
امیدوارم حالتون خوب باشه

بله غیر ممکن نیست اما تلاش زیادی میخواد شما باید روزانه 10 ساعت رو حتما بخونید. اگه کار و پروژه رو هم داشته باشی میتونی روزانه 3 یا 4 ساعت درس بخونی. تصمیمتو همین الان بگیر و اگه قراره ارشد بخونی بسم الله.

mohandes_ali

عضو جدید
بله غیر ممکن نیست اما تلاش زیادی میخواد شما باید روزانه 10 ساعت رو حتما بخونید. اگه کار و پروژه رو هم داشته باشی میتونی روزانه 3 یا 4 ساعت درس بخونی. تصمیمتو همین الان بگیر و اگه قراره ارشد بخونی بسم الله.

ده ساعت چه خبره ..نترسونش بابا..ولی باید تلاش مضاعفی داشته باشی با وجود کار...

crb7

عضو جدید
سلام به همه ی درسخونای عزیز که قراره رتبه های اول باشن
آقا یه سوال.به نظرتون تو درخواست مرخصی ترمم چی بنویسم که قبول کنن؟

Emad_Mousavi

عضو جدید
سلام به همه ی درسخونای عزیز که قراره رتبه های اول باشن
آقا یه سوال.به نظرتون تو درخواست مرخصی ترمم چی بنویسم که قبول کنن؟
مشکل خانوادگی. مسئول آموزشتون بپرس خودش بهت میگه چی بنویسی. دانشگاه ما گیر نمیدادن

سارنیا

عضو جدید
سلام
یعنی اینقدر درس میخونین که یه باشگاه هم نمیاین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ صدآفرین به قول آریادخت به رقبای قدر من!!!

Amirhj

عضو جدید
بعنوان برادر کوچک : اولا که از مهر اصلا هم دیر نیس به شرطی که مستمر بخونی دوما از نظر من سربازی از ارشد مهمتره ارشد هیچ تاثیری در روند شغلی نداره مگر در شرایط خاص.کسی میره ارشد که علاقه داشته باشه به فعالیت علمی و ادامه تحصیل واگرنه در روند شغلی و استخدامی تاثیر چندانی نداره با توجه به اینکه لیسانس رو ترجیح میدن کارفرما ها به ارشد و اضافه حقوق خیلی ناچیزی نسبت به لیسانس داره اما این کارت پایان خدمت لازمه واسه استخدام (منظور استخدام رسمی نیستا) این سربازی رو به نظرم برو خلاص شو بعد دنبال کار بگرد و همزمان با کار اگه خواستی ارشد بخون...الان همه میخوان ارشد بخونن حاضرم قسم بخورم همه نه اما اکثرا از روی بیکاری میخوان بخونن...خوددانی..
حرف های شما واقعا درسته ولی سربازی یعنی خداحافظ ارشد خداحافظ درس
خودت ببین درس خوندنو دوس داری یا کار کردنو کار که نیست حالا واسه شما هست یک بحثیه
من درس ترجیح میدم و شایدم به قول شما ادمای بیکار میرن درس میخونن الانم میدونم فوقم بگیرم کاری نیست کن به خوندن
شما هم از مهرماه شروع کن به خوندن من خودم کنکور سراسری که تیرماه امتحنش بود از دی شروع کردم و تا عید تمامش کردم و بعد از عید فقط مرور کردم اما جطوری تونستم یک دلیلش بیس قوی داشتم خیلی از درس هارو توی تحصیل ملا شده بودم با این حال از مهر هم شروع کنی و کتاب های لازم بخونی جواب میگیری .همه جیز به خودت بستگی داره .

Amirhj

عضو جدید
ده ساعت واسه ایشون جواب نمیده شما فقط شروع کن کار به ساعت نداشته باش فقط هدف گزاری کن تا اول بهمن خودتو اماده کنی
شانسم بیاری سر ازمونم خوبه من که ازمون دادم بغلیم همه جوابای منو زد و خوشحال و خندون رفت الانم شما هم شرکت کن هم بخون

mohandes_ali

عضو جدید
قطعا هرکسی دلیلی واسه ارشد خوندن داره منم نمیخوام کسی رو منصرف کنم و میدونم که اینجا جای این صحبت نیس اما ی سوال ارشد میخونیم که چی بشه؟فکر کن الان ارشد داری چه اتفاقی میوفته؟در مورد خودم فکر کن الان ارشد گرفتم: کار ندارم...سابقه ندارم(زجر آوره بری تو صنعت با ارشد با کلی دک و پوز اونوقت هیچ سابقه ای نداری) ....چرا همه الان ارشد میخونن چرا کسی به فکر تجربه نیس چطور با لیسانس نمیتونیم کار پیدا کنیم اونوقت با فوق میخوایم چکار کنیم؟؟البته اصلاح میکنم کار هس ما نمیریم کار کنیم در واقع زحمت به خودمون نمیدم..نیاد اون روزی که واسه استخدام بگیم لیسانس داریم در حالی که فوق لیسانسیم...فوق خوندن بدون سابقه بدون کار مفت نمی ارزه..دو سل میخوایم ارشد بخونیم اون دو سال رو بریم از صفر در حد ی کارگر در زمینه رشته خودمون کار کنیم تجربه کسب کنیم مهارت کسب کنیم .... ما ی معلم داشتیم میگفت تو زندگیتون سعی کنید در یک زمینه متخصص باشید جوری که اگه نباشی اونا لنگ باشن نتونن کسی رو جات بذارن...اون موقع من دبیرستان بودم الان لیسانسم تموم شده ی نگاه به خودم میندازم چی شد؟لیسانسم تموم شد چی بلدم؟دانشگاه چی یادم داد؟صنعت جی ازم میخواد؟

لطفا جواب ندید نمیخوام تاپیک از موضوع خودش منحرف بشه...

Amirhj

عضو جدید
قطعا هرکسی دلیلی واسه ارشد خوندن داره منم نمیخوام کسی رو منصرف کنم و میدونم که اینجا جای این صحبت نیس اما ی سوال ارشد میخونیم که چی بشه؟فکر کن الان ارشد داری چه اتفاقی میوفته؟در مورد خودم فکر کن الان ارشد گرفتم: کار ندارم...سابقه ندارم(زجر آوره بری تو صنعت با ارشد با کلی دک و پوز اونوقت هیچ سابقه ای نداری) ....چرا همه الان ارشد میخونن چرا کسی به فکر تجربه نیس چطور با لیسانس نمیتونیم کار پیدا کنیم اونوقت با فوق میخوایم چکار کنیم؟؟البته اصلاح میکنم کار هس ما نمیریم کار کنیم در واقع زحمت به خودمون نمیدم..نیاد اون روزی که واسه استخدام بگیم لیسانس داریم در حالی که فوق لیسانسیم...فوق خوندن بدون سابقه بدون کار مفت نمی ارزه..دو سل میخوایم ارشد بخونیم اون دو سال رو بریم از صفر در حد ی کارگر در زمینه رشته خودمون کار کنیم تجربه کسب کنیم مهارت کسب کنیم .... ما ی معلم داشتیم میگفت تو زندگیتون سعی کنید در یک زمینه متخصص باشید جوری که اگه نباشی اونا لنگ باشن نتونن کسی رو جات بذارن...اون موقع من دبیرستان بودم الان لیسانسم تموم شده ی نگاه به خودم میندازم چی شد؟لیسانسم تموم شد چی بلدم؟دانشگاه چی یادم داد؟صنعت جی ازم میخواد؟

لطفا جواب ندید نمیخوام تاپیک از موضوع خودش منحرف بشه...
شرمنده نمیشد جواب ندم شما کاملا درس میگید ولی واسه کسی که میتونه درس بخونه و درس خوندن علاقشه مطمین باش ضرر نمیکنه
البته شما از اولم 2 تا راه واسه حیات خودت داشتی یا کار یا درس هر کی تا ته هرکدومشو رفته موفق شده و خلط این دوتا هم خوبه
دوستان الان فقط باید حرکت کرد ایستادن واسه تغییر شرایط بیفایدس یا درس یا کار یا مرگ

سلام دوستان عزیز ..من خیلی فکر کردم وخیلی بررسی کردم میخوام ارشد واسه مهندیس پزشکی بیومکانیک شرکت کنم میخوام نظر شما رو بدونم...راجع به هر چی ازش میدونید نظر بدین از بازار کارش تا سختی راهش حتی تا منبع مبانی بیومکانیک و آناتومی...مرسی...
یه چیزم بگم:من علاقه ی بسیار زیادی به مهدسی مکانیک داشتم که اومدم تو این رشته ولی دیدم بازار کارش اصلا با اون چیزی که من قکر میکردم متفاوته الانم به مهندسی پزشکی علاقه دارم میگم نکنه دوباره تصوراتم اشتباهه

سارنیا

عضو جدید
شرمنده نمیشد جواب ندم شما کاملا درس میگید ولی واسه کسی که میتونه درس بخونه و درس خوندن علاقشه مطمین باش ضرر نمیکنه
البته شما از اولم 2 تا راه واسه حیات خودت داشتی یا کار یا درس هر کی تا ته هرکدومشو رفته موفق شده و خلط این دوتا هم خوبه
دوستان الان فقط باید حرکت کرد ایستادن واسه تغییر شرایط بیفایدس یا درس یا کار یا مرگ

باید با آب طلا نوشت این حرفو. مرسی جناب

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا