ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Armin.AP

عضو جدید
سوال 57 : به نظرم علاوه بر نقض قانون دوم ددر جهت m به n قانون اول هم در دو جهت نقض میشه ! چون محفظه ادیاباتیک هست و کار هم نداریم پس آنتالپی کل ورودی و خروجی باید برابر باشه و چون دما ها متفاوت هست و گاز ایده ال پس انتالپس ورود و خروج یکی نیست.... ممکنه بگید سرعت ها رو هم باید وارد کنیم ولی از اونجایی که خود سوال سرعت رو نداده و سرعت رو هم نمیشه بدست آورد پس وارد نمیکنیم که در نتیجه کلا جریان وجود ندارد.... در غیر اینصورت باید یک راهی برای مقایسه سرعتها میگذاشت !!!!

سوال 54: من خودم h1-h2s زدم!! چون پیش خودم گفتم کار برگشت پذیر ماکسیمم کاری که میشه از یه توربین گرفت که اونم گزینه 2 بود.... ولی با این تعریف که ارائه کردید الان شک دارم درست زده باشم !!!

سوال 60 : هم گزینه 4 درسته!
سوال 63 : هم اولا که گرادایان فشار در جریان پتانسیل یا همون ایده ال هم وجود داره ولی جدایش نداریم و صورت سوال حرفی درباره ی جدایش نزده و فقط گرادیان فشار مثبت رو خواسته ولی از اونجایی که محفظه در حال تنگ شدن بود به طور تقریبا پیوسته و سرعت در حال زیاد شدن پس گرادیان فشار مثبت(معکوس) نداریم !

آخرین ویرایش:

hsdanesh

عضو جدید
سوال 57 : به نظرم علاوه بر نقض قانون دوم ددر جهت m به n قانون اول هم در دو جهت نقض میشه ! چون محفظه ادیاباتیک هست و کار هم نداریم پس آنتالپی کل ورودی و خروجی باید برابر باشه و چون دما ها متفاوت هست و گاز ایده ال پس انتالپس ورود و خروج یکی نیست.... ممکنه بگید سرعت ها رو هم باید وارد کنیم ولی از اونجایی که خود سوال سرعت رو نداده و سرعت رو هم نمیشه بدست آورد پس وارد نمیکنیم که در نتیجه کلا جریان وجود ندارد.... در غیر اینصورت باید یک راهی برای مقایسه سرعتها میگذاشت !!!!

کاملا با شما موافقم. من هم گزینه 4 رو زدم.

Armin.AP

عضو جدید
سوال 64 : به نظرم گزینه صحیح نداریم .... به دلایل زیر :

1-صورت این سوال واسه پلیمر 81 هست (کتاب راهیان) و لی دو تا از گزینه ها ش متفاوته !! .... در جواب این سوال عنوان شده که چشمه داریم و دما ها دیوار ها متفاوته! >>>> پس چشمه رو داریم بنابراین وقتی چشمه داریم نرخ اتتقال حرارت قطعا در دیواره ثابت نیست ! پس شارر هم ثابن نیست >> رد گزینه 1 - از طرفی شارر با گرادیان دما متناسبه و با حرکت در جهت x میبینیم که ابتدا گرادیان دما رو به کاهش هست تا نقطه ماکزیمم دمایی پس شارر هم رو به کاهش و از اون به بعد با افزایش گرادیان دما شارر هم زیاد میشه و دوباره کم میشه تا دیواره بعدی که به صفر میرسه پس 4 هم اشتباهه!! 2و3 هم که دیگه همه میگن نیست و جالب اینکه در پلیمر 81 هم این دو گزینه بودن که جز جواب صحیح نبودن پس گزینه صحیح وجود نداره !

m-asgari

عضو جدید

سوال 54: من خودم h1-h2s زدم!! چون پیش خودم گفتم کار برگشت پذیر ماکسیمم کاری که میشه از یه توربین گرفت که اونم گزینه 2 بود.... ولی با این تعریف که ارائه کردید الان شک دارم درست زده باشم !!!

سوال 60 : هم گزینه 4 درسته!
سوال 63 : هم اولا که گرادایان فشار در جریان پتانسیل یا همون ایده ال هم وجود داره ولی جدایش نداریم و صورت سوال حرفی درباره ی جدایش نزده و فقط گرادیان فشار مثبت رو خواسته ولی از اونجایی که محفظه در حال تنگ شدن بود به طور تقریبا پیوسته و سرعت در حال زیاد شدن پس گرادیان فشار مثبت(معکوس) نداریم !

سوال 57 به هر حال با اطلاعات داده شده جریان ممکن است از ان به ام باشد. هرچند بعید نیست جواب شما هم مد نظر طراح بوده باشه.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بر کنکوریایی عزیز و پر تلاش

فقط آمدم بگم ایشالله هر چی که صلاحتون هست همون بشه.ایشالله موفق باشین.

فقط اینو بگم این برهه زمانی که تا جواب بیاد خیلی دوره الافی هست(البته اگه سرباز نباشین)

تو همین دوره رفتیم فوتبال پام شکست و خونه نشین شدم:Dایشالله برای شما اتفاق نیفته:)

یاعلی

hasshas

عضو جدید
با عرض سلام خدمت شما جامدات و ساخت ماهانم اومد البته چندتا شو جواب نداده . من پارسال درصد ساختم با مدرسان اومد صفر ولی با پاسخنامه سنجش 26 که در نهایت در کارنامه 26 اومد پس خیلی روی حداقل ساختش حساب نکنید

hsdanesh

عضو جدید
با عرض سلام خدمت شما جامدات و ساخت ماهانم اومد البته چندتا شو جواب نداده . من پارسال درصد ساختم با مدرسان اومد صفر ولی با پاسخنامه سنجش 26 که در نهایت در کارنامه 26 اومد پس خیلی روی حداقل ساختش حساب نکنید

فقط سوال 72 رو اشتباه حل کرده، F رو پیدا کرده و برایندش رو حساب نکرده. 72 جواب صحیحش گزینه 1 هست. بقیه سوالات فکر می کنم درست حل شدند. من با این پاسخ ها درصد جامداتم میشه 30 :smile: البته باید منتظر کلید سنجش باشیم.

لینک دانلود پاسخنامه جامدات و ساخت:
http://dl.mahan.ac.ir/k93/سوالات و ...دسي مکانيک/پاسخنامه جامدات و ساخت و تولید.rar

tabriz137

عضو جدید
فقط سوال 72 رو اشتباه حل کرده، F رو پیدا کرده و برایندش رو حساب نکرده. 72 جواب صحیحش گزینه 1 هست. بقیه سوالات فکر می کنم درست حل شدند. من با این پاسخ ها درصد جامداتم میشه 30 :smile: البته باید منتظر کلید سنجش باشیم.

لینک دانلود پاسخنامه جامدات و ساخت:
http://dl.mahan.ac.ir/k93/سوالات و ...دسي مکانيک/پاسخنامه جامدات و ساخت و تولید.rar
73و 74 رو غلط حل کرده 72 هم سوالش غلطه

آخرین ویرایش:

Armin.AP

عضو جدید
سوال 57 به هر حال با اطلاعات داده شده جریان ممکن است از ان به ام باشد. هرچند بعید نیست جواب شما هم مد نظر طراح بوده باشه.

اگه قانون اول رو مد نظر قرار نده واقعا عین نامردیه!! چرا که گفته با اصول ترمو نه اصل یا صرفا قانون دوم !! .... و وقتی سرعت ها رو نداده طبعا باید صرف نظر کنیم !! ..... وگرنه باید میگفت با اطلاعات داده شده نمیتوان پاسخ قطعی داد !!! به هر حال سنجش و طراحاش بعضا مغز محدودی دارن واین چیزا رو متوجه نمیشن !!!!

sajadmega

عضو جدید
بچه ها پاسخانامه ماهان برای جامدات و ساخت برای کدوم دفترچه است؟
a - b -c -d

amir-mehrizi

عضو جدید
با سلام.اقا اين جواباي ماهان چه قدر مطمِنه؟من چك كردم اينا شد.
زبان 25
رياضي 3
جامدات 30
ساخت 40
.رياضي مني كه تو سنجش زير 50 نمي شد حالا زدم 3 درصد..فقط نمي دونم رتبم چند ميشه.كاشكي حداقل بتونم يه جا قبول شم.چون خدايي دوسال خوندم

Armin.AP

عضو جدید
74 غلط حل کرده.... m/3l یعنی گزینه 4-----(سوال مکانیک سال 67-68 بود) -مرجع : کتاب مقاومت مصالح دکتر نائی ...فصل خیز تیر ها ... تستهای مکانیک تست دوم

amir-mehrizi

عضو جدید
اقا يه سوال كه من اصلا قانع نميشم.سوال 72 كه اون مربعه بود.اخه وقتي كشتاور تا نقطه A ميگيره چه جوري فاصله اش ميشه يك a.؟؟؟

hasshas

عضو جدید
با سلام.اقا اين جواباي ماهان چه قدر مطمِنه؟من چك كردم اينا شد.
زبان 25
رياضي 3
جامدات 30
ساخت 40
.رياضي مني كه تو سنجش زير 50 نمي شد حالا زدم 3 درصد..فقط نمي دونم رتبم چند ميشه.كاشكي حداقل بتونم يه جا قبول شم.چون خدايي دوسال خوندم

فک کنم رتبت200+100 بشه یعنی بین 100تا300 موفق باشی

tabriz137

عضو جدید
اقا يه سوال كه من اصلا قانع نميشم.سوال 72 كه اون مربعه بود.اخه وقتي كشتاور تا نقطه A ميگيره چه جوري فاصله اش ميشه يك a.؟؟؟
سوال 72 سوال کاملا غلطیه کافیه تعادل رو در راستای x در نظر بگیرید که f با راستای x نیروی 1000 ساده میشه و برایند فقط راستای y نبروی 1000 است 1000cos45 که در گزینه ها نیست

hsdanesh

عضو جدید
سوال 72 سوال کاملا غلطیه کافیه تعادل رو در راستای x در نظر بگیرید که f با راستای x نیروی 1000 ساده میشه و برایند فقط راستای y نبروی 1000 است 1000cos45 که در گزینه ها نیست

دقیقا عین این سوال کتاب استاتیک نائی فصل 3 تست 28

sajadmega

عضو جدید
با پاسخنامه ماهن که برای ساخت و جامدات زده
برای من اینجوری میشه
زبان 6.67
ریاضی 25
جامدات 20
ساخت 25 یا 30 بشه
به نظرتون رتبه من چند میشه ؟
دیگه دارم روانی میشم خدایا یکی این کلید صحیح رو بزنه

sajadmega

عضو جدید
بچه ها من 15 تا ساخت زدم میخواستم بدونم اگه 5 یا 6 تا درست باشه بقیه غلط به نظرتون چند درصد میشه

salari_erfan

عضو جدید

سوال 72 کاملا درست حل کرده سوال تکراری سال 70(نایی) هست . گزینه 2 میشه.

iihu

عضو جدید
زمان اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد ۹۳

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد ۹۳ اعلام شد. طبق گزارش مسترتست، نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۳ نیمه دوم اردیبهشت ماه اعلام می‌شود و قبول شدگان می‌توانند در هفته اول خرداد انتخاب‌رشته کنند.

امسال علاوه بر اینکه طبق روال هر ساله کلید اولیه آزمون‌ها روی سایت سنجش قرار می‌گیرد، پاسخنامه این آزمون‌ها نیز نیمه دوم اردیبهشت ماه و بعد از اعلام نتایج اولیه منتشر خواهد شد.همچنین نتایج نهایی این آزمون نیز دهه اول شهریور ماه اعلام می‌شود.
منبع: http://r-hosseini.ir/post/173

iihu

عضو جدید
یه سوال؟!
کسی میدونه جواب سوالات باکس جامدات و دینامیک رو از کجا میشه پیدا کرد؟!
نیاز مبرم بهشون دارم

iihu

عضو جدید
انتشار دفترچه کامل سئوالات کنکور ارشد۹۳

دفترچه سئوالات تمامی رشته های امتحانی آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۳ بعدازظهر امروز شنبه ۲۶ بهمن ماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.
به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۳ با توجه به سودجویی و کلاهبرداری برخی از سایت ها و وبلاگ ها در فروش کلید و دفترچه سوالات، پس از برگزاری آزمون و بدون تایید و مجوز این سازمان، سوالات تمامی رشته های امتحانی آزمون مذکور امروز منتشر می شود.
همچنین کلید اولیه سوالات آزمون حداکثر تا روز پنجشنبه اول اسفندماه ۹۲ از طریق سایت اینترنتی این سازمان به نشانی sanjesh.org قابل دریافت خواهد بود.

Armin.AP

عضو جدید
من باکس دینامیک 7 تا زدم به صورت زیر :
110- گزینه 1 - با تشکیل جدول روث

108- گزینه 2 - چون یک صفر در سمت راست محور موهومی داریم پس غیر مینم فاز و چون قسمت ها یی از محور حقیقی که مجموع تعداد قطبها و صفرها سمت راستشون فرده جز مکان نیست پس فیدبک مثبت داریم !

103-گزینه 1 : چون اولا پیرو هم حرکت دورانی داره و هم اینکه بر خلاف نمونه های مشابه که قبلا دیده بودم که سطح تماس پیرو دارای حرکت دورانی و بادامک که ((تخت)) بود و واسه همین لغزنده میگذاشت در اینجا تخت نیست پس باید بینشون میله باشه

101-گزینه 4 - مرکز 3 نسبت به 1 D هست و از طرفی مرکز 2نسبت به 3 روی خط واصل 1.2 و 1و3 و عمود مشترک 2و3 هست

96-گزینه 4

95-گزینه 2 رو زدم یعنی 0.32 ... Va=Vb+Va/b و با روش ترسیمی با استفاده از نقاله سرعت A رو 0.2 در وردم و از اونجا سرعت زاویه میله 0.33 شد! که نزدیکترین گزینه 0.32 بود !
91- هم من گزینه 2 رادیکال 2 تقسیم بر 2 رو رو زدم. ولی مطمئن نیستم !

اگه اینایی روکه گفتم کسی نظر دیگه ای را جع به گزینه ها داره بگه !

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا