ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

capra1

عضو جدید
سلام خدمت دوستان.دوستان گرامی من سر یه دوراهی موندم که نمیدونم چه کنم.من رشتم فیزیکه و الان ترم 5 هستم.واسه ارشد بین برق و مکانیک موندم.کسی میتونه راهنمایی کنه من رو؟
از گرایشای مکانیک هم اطلاع خاصی ندارم
جناب من فکر میکنم شما به خاطر اسم این رشته هاست که قصد چنین کاری دارید،اگه این طوریه فورا تجدید نظر کنید چون مطمئنا پشیمون میشید اما اگر شما تخصصی در این رشته ها دارید،دقت کنید تخصص نه علاقه، و کاری در این زمینه ها انجام داده اید فرق میکند و با تلاش خییییییلی زیاد میتوانید اما خودتون گفتید(از گرایشای مکانیک هم اطلاع خاصی ندارم)
دوست عزیز اگه یه سوپری هم تو کارش وجدان و پشتکار داشته باشه نمونه میشه چه برسه به یک فیزیکدان;)

ferferfer

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید به همه کنکوریای عزیز
من باکس ریاضی و جامدات رو انشاالله تا اوایل مهر تموم میکنم میخواستم ببینم با توجه به اینکه من ساخت و تولید خوندم و گرایش ارشد رو هم بین ساخت و طراحی هنوز گیر کردم ، بین باکس های سیالات و دینامیک چیکار کنم؟ یعنی روی کدوم باکس کار کنم ؟ مثلا فقط روی یکیشون ؟ یا درس هایی که پاس کردم مثل سیالات 1 و ترمو 1 و انتقال حرارت و دینامیک و ارتعاشات رو بخونم ؟ با توجه به اینکه پایه دروس دینامیکی ارتعاشاتیم قوی تر هست . اینکه مثلا باکس سیالات و دینامیک رو 20 % بزنیم بهتره یا یکی سفید یکی 40 % ؟

دوست عزیز شما برای یه رتبه بهتر چون ساختی هستی به نظرم روی ارشد ساخت وقت بذاری بهتره البته اگه میدونی میتونی بقیه درساروهم برسونی مشکلی نیست!
فرقی نمیکنه 2تاش واسه ساخت ضریب 1 داره.رو درسایی که قویتری سرمایه گذاری کن!

ferferfer

عضو جدید
حتی اگه مطمئن باشم بالای 60 میزنم ؟ اگر وقت زبانو روی ریاضی بزارم احتمالش هست تست هایی رو غلط بزنم درهرصورت ، اما تست های زبان رو شکی توشون ندارم بعلاوه اینکه زبان قبلا مطالعه زیادی داشتم و الان دیگه وقتمو نمیگیره.

دوست عزیز اگه زبانت خوبه حتما وقت بذار! تجربه خودم!

dash @li

کاربر بیش فعال
علی جان ممنون سایت خوبیه اما درس هایی که من مشکل دارم مث استاتیک و مقاومت رو نداشت اما واسه بچه های الکترونیک و کامپیوتر خیلی خوبه.من فیلم آموزشی ریاضی 2 رو دارم دانلود میکنم فکر کنم مفید باشه مرسی

سلام خواهش می کنم .
ترم قبل یادمه توی طول ترم کلاسای هر هفته طراحی اجزای دو و ریاضی مهندسی رو اضافه می کردند ترم بعد احتمالا تعداد کلاسا بیشتر شه اگه شانس باشه که استاتیک و مقاومت مصالح رو اضافه کنند عالی میشه اگه نشه که دیگه من تقصیری ندارم در کل درجریان این سایت باش ببین میزارن اگه گذاشتن استفاده کن .اگر کتابای نایی رو می خونی باید چند درو بخونی تا با کتاباش انس بگیری سعی کن اگه وقت می کنی کتابای مرجع مریام و جانستون رو هم بخونی مساله حل کنی
استاتیک که مشخصه درسش چیه در باره مجموع نیرو ها و ممان ها صفر باشه است و مقاومتم که تاثیر نوع نیرو روی تغییر شکل و تجمع نیرو ها رو سطح به صورت تنش و کرنشه
فقط باسد مسایل مختلف رو بررسی کنی ببینی چی می خوان چطوری کتابای نایی هم اونقدر تعریف شنیدم که میگن عینا سوال کنکور مشابهش توش بوده پس خوندنشه لازم و کافیه.

آخرین ویرایش:

Amin1992

عضو جدید
بچه های ساخت <تولید مخصوص کدوم فصل هاش مهمتره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کتاب عرب ی فصل هایی داره که فکر نکنم مهم باشه

دکتر عرب روی فرایندهای زیر تأکید بیشتری داشت :
USM-AWJM-EDM-PAM-ECM-CHM
و فصل های 13 تا آخر کتاب رو گفت اهمیت کمتری داره تو امتحانم سوالی ازش نداد.

Amin1992

عضو جدید
دوست عزیز شما برای یه رتبه بهتر چون ساختی هستی به نظرم روی ارشد ساخت وقت بذاری بهتره البته اگه میدونی میتونی بقیه درساروهم برسونی مشکلی نیست!
فرقی نمیکنه 2تاش واسه ساخت ضریب 1 داره.رو درسایی که قویتری سرمایه گذاری کن!
دوست عزیز اگه زبانت خوبه حتما وقت بذار! تجربه خودم!
زبان رو میتونم تو وقت کمی درصد خوبی بزنم مشکلی روش نیست... من هنوز توی انتخاب گرایش موندم به شدت ... تحقیق کردم به نظرم طراحی کاربردی بهتره واحداش رو که دیدم بیشتر علاقه داشتم تا ساخت ... اما هنوز نمیدنم چیکار بکنم

ferferfer

عضو جدید
بچه ها من یکم به مشکل بر خوردم اولا استاتیک و مقاومت هیچی حالیم نیس و نمیشه چون کلاس درست و حسابی نرفتم دانشگاه الانم نمیتونم کلاس آموزشگاه برم همینطور مسلما طراحی اجزا.هیدرولیک هم همینطور چون دانشگاه الکی پاس کردم بلد نیستم و هرچی میخونم متوجه نمیشم. اما بقیه درسای ساخت رو هم خوب میخونم هم بلدم. ریاضیمم خوبه

سلام
با خوندن کتابهای دکتر نایی (البته واسه باراول سخته) و مرور مکرر اونها میتونی حداقل 30 درصد بزنی..البته نظرات درموردمنبع مطالعه درس طراحی مختلفه.. وشما باتوجه به اینکه ریاضی و ساختت هم خوبه میتونی یه دانشگاه خوب قبول شی.

ferferfer

عضو جدید
زبان رو میتونم تو وقت کمی درصد خوبی بزنم مشکلی روش نیست... من هنوز توی انتخاب گرایش موندم به شدت ... تحقیق کردم به نظرم طراحی کاربردی بهتره واحداش رو که دیدم بیشتر علاقه داشتم تا ساخت ... اما هنوز نمیدنم چیکار بکنم
اگه علاقه دارین مشکلی نداره.. دروس طراحی کاربردی سخت تر از درسای ساختند.من به عینه توی دانشگاه خودمون دارم میبینم.ولی به نظر من اگه واقعا علاقه دارین دنبال علاقتون برین.. علاقه خودبخود انگیزه رو میاره..

(ارشد روزانه ساخت - دانشگاه صنعتی اصفهان)

Amin1992

عضو جدید
اگه علاقه دارین مشکلی نداره.. دروس طراحی کاربردی سخت تر از درسای ساختند.من به عینه توی دانشگاه خودمون دارم میبینم.ولی به نظر من اگه واقعا علاقه دارین دنبال علاقتون برین.. علاقه خودبخود انگیزه رو میاره..

(ارشد روزانه ساخت - دانشگاه صنعتی اصفهان)

توی گرایش ساخت و تولید اهمیت نرم افزارها مخصوصا تو قسمت تحلیل کمتر از جامداته ، من به ساخت و تولید علاقه دارم و با دستگاه های زیادی کار کردم حتی پروژه ام هم انشالله ساختی هست اما دوس دارم تئوری بیشتری بخونم چون فک میکنم مسائل زیادی رو نمیدونم هنوز ... با تشکر از شما

ferferfer

عضو جدید
توی گرایش ساخت و تولید اهمیت نرم افزارها مخصوصا تو قسمت تحلیل کمتر از جامداته ، من به ساخت و تولید علاقه دارم و با دستگاه های زیادی کار کردم حتی پروژه ام هم انشالله ساختی هست اما دوس دارم تئوری بیشتری بخونم چون فک میکنم مسائل زیادی رو نمیدونم هنوز ... با تشکر از شما

بله گرایشهای طراحی وتبدیل استفاده زیادی از نرم افزارهایی مثل abaqus و ansys و.. میکنند ولی خب یه مهندس ساخت هم باید این نرم افزارهارو مخصوصا abaqus بلد باشه.

dash @li

کاربر بیش فعال
بله گرایشهای طراحی وتبدیل استفاده زیادی از نرم افزارهایی مثل abaqus و ansys و.. میکنند ولی خب یه مهندس ساخت هم باید این نرم افزارهارو مخصوصا abaqus بلد باشه.
در ضمن دوستانی که ارشد قبول شدن یادشون باشه نر افزار برنامه نویسی متلب هم خیلی به کارشون میاد حتما یاد بگیرن

hamedblack2

عضو جدید
ممنون از پاسختون.از چه نظر کتاب نایی بهتر از مریامه واسه خوندن؟؟
از نطر متن میگید که نایی رو بخونم یا واسه تست هاش؟؟
آحه متن مریام هم زیاد نیست و بیشتر حجم کتاب واسه تمرین های زیادشه که خب بچه ها میگن تمرین های مریام رو هم حل کنیم.

واسه استاتیک کتاب نایی انتشارات پوران پژوهش.
به نظر من ماهی 25 تا30 درصد کل درسها بهتره.دوره های مرور هم در نظر بگیر.اصلا نگران نباش.دوستان من از مهر شروع کردن.الان یکیشون شریفه یکی امیرکبیر.

hamedblack2

عضو جدید
سلام ممنون از پاسختون.
برای استاتیک چرا همه کتاب دکتر نایی رو توصیه میکنن؟
مگه این کتاب چه برتری به مریام داره؟؟
واسه خوندن متن میگید نایی رو بخونیم یا بخاطر تستاش؟
آخه متن مریام زیاد نیست و بهترین مرجعه و بیشتر حجم کتابش بخاطر مسایلش هست.
اتفاقا اکثر دوستام که کلاسای دکتر نایی رو رفتن میگن که ایشون بیشتر نکته ای درس میده تا مفهومی اگه کتابشم اینطور باشه که زیاد جالب نیست...
به نظر من برای شروع از هر باکسی یه درس رو انتخاب کن مثلا" ازباکس ریاضی (ریاضی یک) از باکس جامدات (استاتیک) و ....
و این دروس رو به صورت موازی پیش ببر. زمانی هم که هر کدوم از این دروس رو تمام کردی درس دیگه ای از همون باکس رو جایگزین کن البته در کنار درس جدیدی که جایگزین می کنی باید درس قبلی رو هم دوره کنی.
برای استاتیک کتاب دکتر نایی انتشارات پوران پژوهش عالی هستش البته مسائل دوره ای کتاب مریام رو هم حل کن.
واسه دینامیک تنها راهی که به ذهن من میرسه اینه که کتاب مریام رو بخونم و مسائل دوره ای اون رو حل کنم و بعد واسه دوره مطالب از کتاب راهیان استفاده کنم.

safari.engineer

عضو جدید
سلام ممنون از پاسختون.
برای استاتیک چرا همه کتاب دکتر نایی رو توصیه میکنن؟
مگه این کتاب چه برتری به مریام داره؟؟
واسه خوندن متن میگید نایی رو بخونیم یا بخاطر تستاش؟
آخه متن مریام زیاد نیست و بهترین مرجعه و بیشتر حجم کتابش بخاطر مسایلش هست.
اتفاقا اکثر دوستام که کلاسای دکتر نایی رو رفتن میگن که ایشون بیشتر نکته ای درس میده تا مفهومی اگه کتابشم اینطور باشه که زیاد جالب نیست...

کتاب مریام به صورت کلی و گسترده به مباحث پرداخته ولی کتاب دکتر نائی یه کتاب کنکوری هستش و هدفش هم پاسخ دادن به سوالات کنکور در کمترین زمان هستش به همین خاطره که اکثر دوستان پیشنهادش می کنند. در ضمن با یک کتاب کنکوری بیشتر با سوالات آشنایی پیدا می کنید. پیشنهاد من اینه که ابتدا کتاب دکتر نائی رو کار کنید اگه بعدا" وقت داشتین تمرینای دوره ای کتاب مریام رو هم حل کنید.

mohandes_ali

عضو جدید
از همه عزیزانی که لطف میکنن جواب میدن تشکر میکنم.ممنون.ایشالا همه قبول شیم و اگه بشه ی قرار بذاریم ی جا ی جشن کوچولو بگیریم

Judass

عضو جدید
از دوستانی که زبان میحونن خواهشمندم بیان یه توزیحی راجع به نوع خوندن و مرجعشون بدن ... سپاسگزار

dash @li

کاربر بیش فعال

dimareas

عضو جدید
درود به دوستان گرامی
دوستان لطفا برای آمادگی بیشتر کنکور ارشد راهنمایی کنید .
بنده از زمان فارغ التحصیلی کارشناسیم جدود 8 سالی میگدره و البته اینکه بعد کارشناسی مکانیک ارشد MBA رو اخذ کردم.
الان تصمیم دارم برای ارشد مکانیک شروع به درس خوندم کنم و از اونجا که مدت زیادی میگذره لطفا راهنمایی کنید که چه منابعی رو بخونم و به نظرتون به چه صورت برنامه ریزی کنم برای ساعات درس خوندن و اینکه برای دانشگاه آزاد میخوام فعالیت کنم.
البته از نطر زمان درس خوندن زیاد محدودیت خاصی ندارم(چون مدیر یه شرکت هستم و زمان دست خودمه) فقط یه برنامه ریزی منسجم میخواد چون به هر حال زمان زیادی از دوره کارشناسیم گدشته.(طراحی جامدات)
صمیمانه ممنون میشم کمکم کنید.
در خدمت تمام دوستان هستم حتی تا جایی که امکان داره برای کاریابی

shadowwalker

عضو جدید
ممنون از پاسختون.از چه نظر کتاب نایی بهتر از مریامه واسه خوندن؟؟
از نطر متن میگید که نایی رو بخونم یا واسه تست هاش؟؟
آحه متن مریام هم زیاد نیست و بیشتر حجم کتاب واسه تمرین های زیادشه که خب بچه ها میگن تمرین های مریام رو هم حل کنیم.
نکته هایی رو که گفته با دقت بخونید.نایی سر کلاس کنکور خودشم همونا رو می گه.با این نکته ها تستا در کمتر از 30 ثانیه حل میشن اما مریام برای یک حل کاملا تشریحی تالیف شده.

mohandes_ali

عضو جدید
درود به دوستان گرامی
دوستان لطفا برای آمادگی بیشتر کنکور ارشد راهنمایی کنید .
بنده از زمان فارغ التحصیلی کارشناسیم جدود 8 سالی میگدره و البته اینکه بعد کارشناسی مکانیک ارشد MBA رو اخذ کردم.
الان تصمیم دارم برای ارشد مکانیک شروع به درس خوندم کنم و از اونجا که مدت زیادی میگذره لطفا راهنمایی کنید که چه منابعی رو بخونم و به نظرتون به چه صورت برنامه ریزی کنم برای ساعات درس خوندن و اینکه برای دانشگاه آزاد میخوام فعالیت کنم.
البته از نطر زمان درس خوندن زیاد محدودیت خاصی ندارم(چون مدیر یه شرکت هستم و زمان دست خودمه) فقط یه برنامه ریزی منسجم میخواد چون به هر حال زمان زیادی از دوره کارشناسیم گدشته.(طراحی جامدات)
صمیمانه ممنون میشم کمکم کنید.
در خدمت تمام دوستان هستم حتی تا جایی که امکان داره برای کاریابی

شما ارشد میخوای کدوم گرایش رو بخونی؟؟؟

dimareas

عضو جدید
شما ارشد میخوای کدوم گرایش رو بخونی؟؟؟

درود
گرایشهای جامدات- طراحی کاربردی

نیاز به جزوه های زیر دارم اگر کمکم کنید سپاسگزار میشم:

جزوه استاتیک نایی_مؤسسه نصیر
جزوه مقاومت نایی_مؤسسه نصیر
جزوه دینامیک ماشین مؤسسه نصیر
[FONT=&quot]جزوه[/FONT][FONT=&quot][FONT=&quot] ارتعاشات[/FONT] داورپناه-[/FONT]مؤسسه نصیر
جزوه کنترل حامدی-مؤسسه نصیر
جزوه
انتقالمؤسسه نصیر
جزوه
ترمو دینامیکمؤسسه نصیر

آخرین ویرایش:

faramarz63

عضو جدید
دوستان کسی راجع به نرم افزار زبان گزینه آخر چیزی شنیده؟
یکی از دوستام زبان 30 زده بود میگفت از اون استفاده کرده خیلی تو رتبش تاثیر گذاشته

faramarz63

عضو جدید

shadowwalker

عضو جدید
درود
گرایشهای جامدات- طراحی کاربردی

نیاز به جزوه های زیر دارم اگر کمکم کنید سپاسگزار میشم:

جزوه استاتیک نایی_مؤسسه نصیر
جزوه مقاومت نایی_مؤسسه نصیر
جزوه دینامیک ماشین مؤسسه نصیر
جزوه ارتعاشات داورپناه-مؤسسه نصیر
جزوه کنترل حامدی-مؤسسه نصیر
جزوه
انتقالمؤسسه نصیر
جزوه
ترمو دینامیکمؤسسه نصیر
به تاپیک جزوات دست نویس مراجعه بفرمایید.

mohandes_ali

عضو جدید
جدی میگی؟؟؟؟!!!!!!
عجب دنیایی شده همه دنبال منافع مالیشون هستند!
گشتم سایتشو پیدا کردم گرونم میگه 25 تومن واسه هر رشته!
اینم سایتش یه نگاهم شما بنداز ببین چند چنده:
http://www.gozineakhar.com/info/info.asp?id=29&subcatid=32

دیدم.فکر کنم به درد بخور باشه شاید بگیرم اخه زبان تخصصی کتاب یا فلش کارت درست و حسابی نداره تو بازار ی کتاب زبان تخصصی هستش که هرجا رفتم اونو تدریس میکردن.شماها صبر کنین من میگیرم اگه محدودیت نصب نداشت آپلود میکنم واستون

mohandes_ali

عضو جدید
لایتنر هم پولیه

لایتنر هم پولیه

تو همین سایت گذاشته بودن واسه دانلود کامل نبود شماره تلفن داده بودن واسه خرید کاملش

mohandes_ali

عضو جدید
من وقت تلف شده زیادی دارم تقریبا که اگه ی فلش کارت یا چیزی شبیه به لایتنر داشته باشم خوبه با خودم داشته باشم بخونم روزی نیم ساعت مثلا

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا