ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Amin1992

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید به همه کنکوریای عزیز
من باکس ریاضی و جامدات رو انشاالله تا اوایل مهر تموم میکنم میخواستم ببینم با توجه به اینکه من ساخت و تولید خوندم و گرایش ارشد رو هم بین ساخت و طراحی هنوز گیر کردم ، بین باکس های سیالات و دینامیک چیکار کنم؟ یعنی روی کدوم باکس کار کنم ؟ مثلا فقط روی یکیشون ؟ یا درس هایی که پاس کردم مثل سیالات 1 و ترمو 1 و انتقال حرارت و دینامیک و ارتعاشات رو بخونم ؟ با توجه به اینکه پایه دروس دینامیکی ارتعاشاتیم قوی تر هست . اینکه مثلا باکس سیالات و دینامیک رو 20 % بزنیم بهتره یا یکی سفید یکی 40 % ؟

با سلام و خسته نباشید به همه کنکوریای عزیز
من باکس ریاضی و جامدات رو انشاالله تا اوایل مهر تموم میکنم میخواستم ببینم با توجه به اینکه من ساخت و تولید خوندم و گرایش ارشد رو هم بین ساخت و طراحی هنوز گیر کردم ، بین باکس های سیالات و دینامیک چیکار کنم؟ یعنی روی کدوم باکس کار کنم ؟ مثلا فقط روی یکیشون ؟ یا درس هایی که پاس کردم مثل سیالات 1 و ترمو 1 و انتقال حرارت و دینامیک و ارتعاشات رو بخونم ؟ با توجه به اینکه پایه دروس دینامیکی ارتعاشاتیم قوی تر هست . اینکه مثلا باکس سیالات و دینامیک رو 20 % بزنیم بهتره یا یکی سفید یکی 40 % ؟

اینو با تجربه ها جواب بدن بهتره ! اما با توجه به چیزی که من تو فروم دیدم همیشه میگن که هیچ درسی رو سفید نزار ! حتی اگه قراره 3 تا سوال بزنی ! شما هم با هم ببرشون جلو ! شاید موقع انتخاب رشته یه سری شرایط خاص پیش بیاد و تصمیمت عوضشه که روی یکی از رشته ها شیفت کنی !
با هم ببرشون جلو

Amin1992

عضو جدید
اینو با تجربه ها جواب بدن بهتره ! اما با توجه به چیزی که من تو فروم دیدم همیشه میگن که هیچ درسی رو سفید نزار ! حتی اگه قراره 3 تا سوال بزنی ! شما هم با هم ببرشون جلو ! شاید موقع انتخاب رشته یه سری شرایط خاص پیش بیاد و تصمیمت عوضشه که روی یکی از رشته ها شیفت کنی !
با هم ببرشون جلو

منم نظر شما رو دارم . اما چون روی زبان میخوام وقت بزارم و درصد خوبی میتونم بزنم میترسم وقت کم بیارم چون این طوری همه ی باکس ها رو باید بزنم :( درکل سوالات باکس سیالات آسون تر از دینامیکه دیگه درسته ؟

sonama_1366

عضو جدید
به نظر من وقتی رو که میخای بزاری رو زبان بزار روی ریاضی ء نتیجه ی بهتری میگیری ءچون من تجربه اش رو داشتم.

sonama_1366

عضو جدید
و شما اگه بتونی دینامیک خوب بزنی اساسی تکونت میده چون هر کسی دینامیک نمیتونه یزنه روی سیالات هم کار کن چون از دینامیک راحتتر میشه زد و آخر حرفم اینه که کنکور هیچی رو نشون نمیده شاید سوالات دینامیک به نسبت از سیالات راحت تر بود.با آرزوی موفقیت

و شما اگه بتونی دینامیک خوب بزنی اساسی تکونت میده چون هر کسی دینامیک نمیتونه یزنه روی سیالات هم کار کن چون از دینامیک راحتتر میشه زد و آخر حرفم اینه که کنکور هیچی رو نشون نمیده شاید سوالات دینامیک به نسبت از سیالات راحت تر بود.با آرزوی موفقیت

توی مقاومت کدوم مبحث ها رو بخونیم ؟
کنترل چی ؟ آخه خیلیها میگن کنترل اصلا ارزش خوندن نداره چون نمیشه تست هاش رو زد !

babakv

عضو جدید
دوستان من چون تازه شروع کردم احتمالا نرسم دینامیک و ارتعاشات و کنترل بخونم
نظرتون چیه ؟ امیدی هست ؟

Amin1992

عضو جدید
به نظر من وقتی رو که میخای بزاری رو زبان بزار روی ریاضی ء نتیجه ی بهتری میگیری ءچون من تجربه اش رو داشتم.

حتی اگه مطمئن باشم بالای 60 میزنم ؟ اگر وقت زبانو روی ریاضی بزارم احتمالش هست تست هایی رو غلط بزنم درهرصورت ، اما تست های زبان رو شکی توشون ندارم بعلاوه اینکه زبان قبلا مطالعه زیادی داشتم و الان دیگه وقتمو نمیگیره.

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها برای طراحی کاربردی ها و تبدیلیا

سلام بچه ها برای طراحی کاربردی ها و تبدیلیا

باکسِ حرارت و سیالاتتحلیل‌های زیر از باکس حرارت و سیالات کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک توسط مهندس میلاد عسگری آماده شده و در اختیار دوستان قرار داده می‌شود.امیدواریم که برای داوطلبان کنکور ارشد مکانیک مفید واقع شود.

به زودی !

در درس مکانیک سیالات با بررسی سوالات از سال 80 میتوان گفت مباحث "جریان داخلی، جریان خارجی نیروهای هیدرو استاتیکی، معادله برنولی و لایه مرزی" موضوعاتی هستند که بیش از 65 درصد تست ها را شامل شده اند و نسبت تست های کل مباحثی" مانند مباحث تجزیه و تحلیل انتگرالی ، انالیز ابعادی و تشابه ، جریان سیال ایده آل ، خواص سیال ، حرکت صلب گونه سیال ، فشار و روش های اندازه گیری آن ، و جریان تراکم پذیر، روشهای دیفرانسیلی" کمتر از 35 درصد است.
با توجه به این موضوع میتوان اولویت زیر را در نظر داشت:
1- مباحث جریان داخلی ، جریان خارجی نیروهای هیدرو استاتیکی ، معادله برنولی و لایه مرزی (بیش از 65 درصد سوالات)
جریان داخلی تست خیز ترین مبحث سیالات بوده. 20 درصد کل تست های از این مبحث بوده است.این قسمت شامل جریان داخل لوله ها ، بین 2 صفحه موازی ، بین کانالهای غیر مدور و بین 2 لوله هم محور است. همچنین شامل مباحثی مانند خطوط تراز انرژی و هیدرولیکی ضربه قوچ سیستم های چند لوله ای و... است. از تمامی سرفصل های نامبرده سوالات از جریان داخل لوله (و با فراوانی بسیار کمتر جریان بین 2 صفحه موازی) و سیستم های چند لوله ای بوده است و از سایر سرفصل ها معمولا سوالی در رشته مکانیک طرح نمی شود.
جریان خارجی که شامل لایه مرزی و نیروی لیفت و دراگ و... است نیز موضوع مهم بعدی است که 18 درصد سوالات را از سال 80 تا 92 شامل شده است.
2-مباحث تجزیه و تحلیل انتگرالی ، انالیز ابعادی و تشابه ، جریان سیال ایده آل ، خواص سیال ، حرکت صلب گونه سیال ، فشار و روش های اندازه گیری آن ، و جریان تراکم پذیر در اولویت بعدی قرار می گیرند. که شامل کمتر از 40 درصد تست های کنکور بوده اند.فراوانی تست های بعضی از این فصول مانند حرکت صلب گونه سیال و جریان تراکم پذیر کمتر از 5 درصد بوده است.پیشنهاد ما مطالعه فصول به ترتیب ذکر شده است.
ضمن اینکه از فصولی مانند روشهای دیفرانسیلی و توربو ماشین میتوان با خیال راحت صرف نظر کرد.

در درس انتقال حرارت فصل جوشش و چگالش تقریبا بی اهمیت در رشته مکانیک است.
از سایر فصول همواره سوال مطرح بوده ولی می توان گفت مباحث جابجایی آزاد و هدایت 2 بعدی و ناپایا مباحث کم اهمیت تری هستند.
برای بررسی میزان اهمیت مباحث، سرفصل‌های انتقال حرارت و پراکندگی سوالات آنها را طی سالهای 69-85 و 85-92 بصورت جداگانه در جداول زیر آورده‌ایم :
مبحث
درصد فراوانی تستها طی سالهای 1368-1385
درصد فراوانی تستها طی سالهای 1385-1392
هدایت یک بعدی و پایا
33
31
هدایت چند بعدی و گذرا
10
7
انتقال حرارت جابجایی
27
29
جابجایی آزاد
5
5
مبدل های حرارتی
2
9
تشعشع
21
20
بررسی بالا نشان می دهد که سوالات در سالهای اخیر تغییرات اندکی داشته است که در زیر به آنها اشاره می کنیم:
1-در قسمت سوالات انتقال حرارت جابجایی سوالات عمدتا از جابجایی در جریان داخلی و خارجی مطرح شده و بر روابط حفظی مربوط به حالتهای مختلف هرکدام تاکیدِ بیشتری شده است(ضخامت لایه مرزی و عدد نوسلت در حالات و شرایط مرزی مختلف و بررسی پارامتر های تاثیر گذار بر نوسلت و ضریب جابجایی).
2-مبحث مبدل‌های حرارتی نیز اخیرا اهمیت بیشتری یافته است و سوالات بیشتری از آن (برخلاف سالهای قبل ) مطرح می شود.
برای بررسی بهتر و بیشتر اهمیت مباحث و تاکید طراحان جدول زیر می تواند مفید باشد :
مبحث
سال 86
سال 87
سال 88
سال 89
سال 90
سال91
سال 92
هدایت یک بعدی و پایا
4
0
2
2
1
3
1
هدایت چند بعدی و گذرا
0
1
1
1
0
2
1
انتقال حرارت جابجایی در جریان داخلی
2
2
-
0
2
0
1
انتقال حرارت جابجایی در جریان خارجی
1
2
0
0
1
1
0
جابجایی آزاد
0
0
1
0
0
0
1
مبدل های حرارتی
1
1
1
0
0
0
1
تشعشع
2
0
1
1
2
0
1

باکسِ دینامیک و ارتعاشاتتحلیل‌های زیر از باکس دینامیک و ارتعاشات کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک توسط مهندس سیاوش جباریان آماده شده و در اختیار دوستان قرار داده می‌شود.امیدواریم که برای داوطلبان کنکور ارشد مکانیک مفید واقع شود.

• سینماتیک :
از این بخش به طور معمول در هر سال یک تا دو سوال آمده است، شناخت روابط شتاب و سرعت و جابه‌جایی می تواند ما را در پاسخ‌گویی به این سوالات بسیار کمک کند .

• دینامیک صفحه‌ای ذرات :
از این قسمت هم به طور معمول یک تا دو سوال در هر سال آمده است . که می توان این سوالات را از روش های زیر که شامل این قسمت میشود حل نمود :

• قانون دوم نیوتون
  • کار و انرژی
  • بقای تکانه خطی و زاویه ای
  • دینامیک صفحه ای اجسام صلب :
از این بخش هم یک تا دو سوال همواره در کنکور سراسری ارشد مکانیک آمده است.که نیازمند تسلط به مباحثی چون سرعت و شتاب زاویه‌ای ، مبحث کار و انرژی برای حالت غلطش اجسام صلب و استفاده درست آن است.

• ارتعاشات سیستم‌های یک درجه آزادی :
در چندین سال گذشته در هر سال حداقل دو تست از این بخش آمده است که به طور معمول یکی شامل یافتن فرکانس طبیعی است و دیگری مربوط به ارتعاشات اجباری یک سیستم یک درجه آزادی است.

• ارتعاشات اجباری و آزاد سیستم‌های دو درجه آزادی و چند درجه آزادی :
از این بخش به ویژه سیستمهای دو درجه آزادی در یافتن فرکانس طبیعی مود اول و دوم به طور معمول هر سال یک سوال آمده است ،از سیستمهای سه درجه آزادی و بالاتر به ندرت سوالی طرح شده است.از مود صلب و ارتعاش سیستم‌های متقارن در 10 سال اخیر هفت تا هشت تست طرح شده‌است.

• سیستم‌ها با کوپلینگ دینامیکی :
طراحان کنکور به طور معمول هر دو سال یک بار از این بخش سوال طرح کرده‌اند.

• درجات آزادی :
تقریبا در هر سال یک سوال به طور معمول از این بخش امده است . تست های این قسمت معمولا سخت هستند و پاسخگویی به آنها معمولا به دلیل جا انداختن نکات ریز و موارد دیگر دشوار است ، چرا که شمردن لینک ها و مفصل ها ، همچنین تشخیص نوع مفاصل و درجات آزادی آنها ممکن است با خطا انجام شود .

• تحلیل سرعت و مرکز آنی دوران :
از این بخش به طور معمول در هر سال یک سوال آمده است ، اما در دوره هایی دو سوال از این بخش توسط طراحان طراحی شده و مورد سوال قرار گرفته است .

• تحلیل شتاب :
معمولا در هر سال یک یا دو سوال از این بخش طرح می شود .

• چرخ دنده‌ها :
از این بخش به طور معمول دو سوال می آید، که یکی ساده یا متوسط بوده و دیگری نسبتا سخت می باشد .در این بخش سوالات دشوار از چرخ دنده‌های خورشیدی معمولا طرح می‌شود.

• بادامک‌ها :
تقریبا از سال هشتاد به این سو به طور معمول هر دو سال یک سوال از این بخش آمده است ، به گونه ای که مکانیزم معادل بادامک و بدست آوردن روابط شتاب و سرعت برای نقطه ای از بادامک مورد سوال بوده‌است.

• دینامیک بندواره‌ها :
دو سوال از سال هشتاد به این سو از این بخش طرح شده‌است.

در این بخش حد بهره و حد فاز، خطای حالت ماندگار و خطای گذرا، مکان هندسی ریشه‌ها همواره مورد سوال قرار گرفته اند.در درس کنترل به طور مشخص نمی‌توان مبحثی را ذکر کرد و گفت که سوال طرح شده فقط از این مبحث می‌باشد.برای درس کنترل تسلط کافی داشتن به بیشتر مباحث ضروری است .

منبع:http://www.mechedep.com/CMS_UI/content.aspx?id=60802

hamedblack2

عضو جدید
سلام دوستای عزیز.
چندتا سوال داشتم که سوال خیلی از بچه ها هست ممنون میشم اگه همه نظر بدین.
اول اینکه: من از اول شهریور شروع کردم واسه طراحی کاربردی، به نظرتون با چه برنامه ای پیش رفتن بهتره؟
اول چندتا کتاب رو تموم کردن و بعد سراغ چندتا کتاب دیگه رفتن بهتره یا اینکه همه رو بطور همزمان موازی با هم خوند؟
طبق برنامه های موسساتی مثله پارسه چی؟
یا اینکه مثلا در هر ماه 5 درصد کل درسا رو خوند؟
سوال دوم اینکه: واسه خوندن استاتیک و دینامیک چی پیشنهاد میکنید؟ اکثر بچه هایی که سالای قبل خوب آوردن میگن مریام رو فقط بخونید اما خوندن مریام خیلی وقت میخواد نظر شما چیه؟
ممنون...

hamedblack2

عضو جدید
سلام دوستای عزیز.
اول اینکه: من از اول شهریور شروع کردم واسه طراحی کاربردی، به نظرتون با چه برنامه ای پیش رفتن بهتره؟
اول چندتا کتاب رو تموم کردن و بعد سراغ چندتا کتاب دیگه رفتن بهتره یا اینکه همه رو بطور همزمان موازی با هم خوند؟
یا اینکه مثلا در 4 ما هر ماه 25 درصد کل درسا رو خوند؟
سوال دوم اینکه: واسه خوندن استاتیک و دینامیک چی پیشنهاد میکنید؟ اکثر بچه هایی که سالای قبل خوب آوردن میگن مریام رو فقط بخونید اما خوندن مریام خیلی وقت میخواد نظر شما چیه؟
ممنون...​

poorshirazi

عضو جدید
هر دو بزرگوار قبلی درست گفتند . شما باید تا الان شروع می کردید! به نظر من جزوه دست نویس جالب نیست شما در صورت صلاح دید خود می توانید از منابع ذیل استفاده کنید. البته قصد نا امید کرن شما رو ندارم اما فرصت کمه خیلی زود شروع کنید ریاضی را هم درس مهمی در نظر بگیرید.
1- دروس ریاضی:ریاضی 1 و 2 : نویسنده: مسعود آقاسي – انتشارات نگاه دانشمعادلات گاجریاضی مهندسی کریمی2- استاتیک و مقاومت: نویسنده: دکتر نایی(هیئت علمی دانشگاه تهران) – انتشارات پوران پژوهش3- قالب پرس: نویسنده: مهندس جواد شهبازی کرمی – مدرسان شریف4- هیدرولیک و نیوماتیک: نویسنده: دکتر سید مهدی رضاعی و دکتر حمید باصری – جهاد دانشگاهی5- تولید مخصوص: نویسنده: J.A. Mc GEOUGH – مترجم: مهندس فرزاد بیغال – نشر طراح6- ماشین های کنترل عددی کامپیوتری (CNC): نویسنده: مهندس محسن لطفی7- اندازه گیری دقیق: مولفان: محمد جواد حرير پوش-محمدتقي محمود زاده – انتشارات آذریون8- توانایی ماشین کاری: نویسنده: دکتر محمدرضا رازفر – انتشارات صنعتی امیرکبیر9- علم مواد: مطالعه دو کتاب جامع معرفی شده کافی می باشد در صورت لزوم می توانید از کتاب حسين تويسركاني – انتشارات صنعتي اصفهان استفاده کنید.10- ماشین ابزار: کتاب های جامع معرفی شده در قسمت پایین کافی می باشند اما برای درک بیشتر بهتر بنا به نظر خود می توانید از کتاب ماشین ابزار مدرسان شریف (کارشناسی) استفاده کنید.کتابهای جامع (فوق العاده مهم)

1- کتاب ساخت و تولید ارکان اصفهان (دانش پزوهان برین) – نویسنده: مهدی راستی، علی رفیعی، محمد سجاد مهدیه2- کتاب دروس تخصصی ساخت و تولید – نویسنده: دکتررازفر، خواجه زاده، فرحناکیان – ارشد سپاهان
توجه :
دوستان می توانند از مطالب وبلاگ راهنمای آزمون ورودی کارشناسی ارشد که رتبه 3 ساخت و تولید کارشناسی ارشد می باشد بهره ببرند.

ممنون از کمکتون
میدونم دیر شروع کردم اخه یک دفعه تصمیم گرفتم
یعنی با روزی 7.8 ساعت هم بازم دیره؟ ::(

shadowwalker

عضو جدید
سلام دوستای عزیز.
ممنون...​

واسه استاتیک کتاب نایی انتشارات پوران پژوهش.
به نظر من ماهی 25 تا30 درصد کل درسها بهتره.دوره های مرور هم در نظر بگیر.اصلا نگران نباش.دوستان من از مهر شروع کردن.الان یکیشون شریفه یکی امیرکبیر.

shadowwalker

عضو جدید
با هم ببرشون جلو
هردو 20.هیچ درسی رو سفید نذارید.به دلیل انحراف معیار.همچنین بهتره سیالات رو 40 به بالا بزنید.معمولا میانگینش بالای 40 هست.بازهم به دلیل انحراف معیار و منحنی توزیع نرمال که اساسا کنکور بر اساس این منحنی طراحی شده باید همه ی درسها بالای میانگین باشه.

shadowwalker

عضو جدید
توی مقاومت کدوم مبحث ها رو بخونیم ؟
کنترل چی ؟ آخه خیلیها میگن کنترل اصلا ارزش خوندن نداره چون نمیشه تست هاش رو زد !
کنترل بی نهایت ارزش خوندن داره به شرط این که با منبع خوبی خونده شه و مسلما دوران آریاز گذشته چون آریاز برقیه.اگر منبع خوبی داشته باشید تمام سوالات کنترل رو بدون هیچ گونه سختی می تونید بزنید.
من کتاب جهش رو پیشنهاد می کنم.مقاومت فرمولهای خیز تیر از مقاومت 2 و کل مقاومت1.

shadowwalker

عضو جدید
دوستان من چون تازه شروع کردم احتمالا نرسم دینامیک و ارتعاشات و کنترل بخونم
نظرتون چیه ؟ امیدی هست ؟
شما چون می خواید روزی 4ساعت بخونید زمانتون کمه وگرنه دیر نیست.جزوه ی ارتعاشات داورپناه از نصیر رو گیر بیارید و حتما حتما مطالعه بفرمایید.دینامیک رو رها کنید و کنترل اگر رسیدید بخشهای مهمش که شامل منحنی مکان هندسی ریشه ها-دیاگرام بود و نایکوئیست-لید و لگ هست رو از دست ندید.چون زمان زیادی ازتون نمی گیره-به راحتی میشه زد و حتما ازشون سوال میاد.همین حد برای اینکه درصدتون بالای میانگین شه کافیه.

shadowwalker

عضو جدید
حتی اگه مطمئن باشم بالای 60 میزنم ؟ اگر وقت زبانو روی ریاضی بزارم احتمالش هست تست هایی رو غلط بزنم درهرصورت ، اما تست های زبان رو شکی توشون ندارم بعلاوه اینکه زبان قبلا مطالعه زیادی داشتم و الان دیگه وقتمو نمیگیره.
زبان رو به هیچ وجه از دست نده.رتبه رو تکون اساسی میده.ساعت مطالعه ات رو بیشتر کن تا ریاضی رو هم خوب بخونی.هردو سرنوشت سازند.

safari.engineer

عضو جدید
سلام دوستای عزیز.
ممنون...​
به نظر من برای شروع از هر باکسی یه درس رو انتخاب کن مثلا" ازباکس ریاضی (ریاضی یک) از باکس جامدات (استاتیک) و ....
و این دروس رو به صورت موازی پیش ببر. زمانی هم که هر کدوم از این دروس رو تمام کردی درس دیگه ای از همون باکس رو جایگزین کن البته در کنار درس جدیدی که جایگزین می کنی باید درس قبلی رو هم دوره کنی.
برای استاتیک کتاب دکتر نایی انتشارات پوران پژوهش عالی هستش البته مسائل دوره ای کتاب مریام رو هم حل کن.
واسه دینامیک تنها راهی که به ذهن من میرسه اینه که کتاب مریام رو بخونم و مسائل دوره ای اون رو حل کنم و بعد واسه دوره مطالب از کتاب راهیان استفاده کنم.

proengineer

عضو جدید
ممنون از کمکتون
میدونم دیر شروع کردم اخه یک دفعه تصمیم گرفتم
یعنی با روزی 7.8 ساعت هم بازم دیره؟ ::(

خیر من نگفتم دیر شده فقط گفتم زودتر شروع کنید با روزی 7 - 8 ساعت رتبه خیلی خوبی می تونید کسب کنید .(فقط تکید بر این بود که هرچه سریعتر استارت بزنید);)

mohandes_ali

عضو جدید
بچه ها من یکم به مشکل بر خوردم اولا استاتیک و مقاومت هیچی حالیم نیس و نمیشه چون کلاس درست و حسابی نرفتم دانشگاه الانم نمیتونم کلاس آموزشگاه برم همینطور مسلما طراحی اجزا.هیدرولیک هم همینطور چون دانشگاه الکی پاس کردم بلد نیستم و هرچی میخونم متوجه نمیشم. اما بقیه درسای ساخت رو هم خوب میخونم هم بلدم. ریاضیمم خوبه

mohandes_ali

عضو جدید
بچه های ساخت <تولید مخصوص کدوم فصل هاش مهمتره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کتاب عرب ی فصل هایی داره که فکر نکنم مهم باشه

sonama_1366

عضو جدید
اگه مطمئنی ادامه بده ولی اینم بدون بالای 60 به حرف نیست.تازه سر جلسه کنکور کلی وقت باید بزاری برا ترجمه کردن و . . . پس بقیه درس هات رو میخای چکار کنی؟

sonama_1366

عضو جدید
کنترل توی گروه دینامیکه واگه برای دینامیک و کنترل به اندازه ی مساوی وقت بذاری توی کنترل موفق تری .کتاب رفرنس اوگاتا کتاب خوبیه انتشارات ن ص و اینکه تستای کنترل از دینامیک راحتتره چون محاسباتیه نه مفهومی .کتاب تست کنترل پارسه رو حتما بخون اولش سخته ولی دو - سه بار بخونیش رو غلطک میفتی نکته های خوبی توشه.

sonama_1366

عضو جدید
برا استاتیکت برای اینکه راه بیفتی از روی کتاب مریام بخون (قبل از اینکه بری دنبال تست) زیاد نیست چند فصله مثال هاشو حتما حل کن.مقاومت هم از روی کتاب پی بیر انشارات دانشگاه ص شریف بخون .با ارزوی موفقیت

dash @li

کاربر بیش فعال
بچه ها من یکم به مشکل بر خوردم اولا استاتیک و مقاومت هیچی حالیم نیس و نمیشه چون کلاس درست و حسابی نرفتم دانشگاه الانم نمیتونم کلاس آموزشگاه برم همینطور مسلما طراحی اجزا.هیدرولیک هم همینطور چون دانشگاه الکی پاس کردم بلد نیستم و هرچی میخونم متوجه نمیشم. اما بقیه درسای ساخت رو هم خوب میخونم هم بلدم. ریاضیمم خوبه

سلام مهندس علی جون خوبی شاید این سایت مکتب خونه بتونه کمکت کنه ان شالله بدرد بخوره فک کنم از ترم بعد تعداد درسا و کلاساش بیشتر شه
دروس دانشگاهی در فیلم(آموزش الکترونیک)

یک کلاس در س متفاوت
نقل قول :بیایید به رسم امانت داری همیشه منبع مطلب را ذکر کنیم : به نقل از سایت 1پزشک
چند روز پیش، داشتم با الکسا سایتهای پرمخاطب ایران را مرور میکردم،
هر چند آمار الکسا خیلی هم دقیق نیستند، اما دورنمایی از وضعیت سایتهای
محبوب در ایران را ارائه میدهند. اگر از سایتهای فرنگی، سایتهای خبری
رنگارنگ و سایتهای ادارات و مؤسسات صرفنظر کنیم، کسر قابل توجهی از
سایتهای پرمخاطب فارسی، چیزی جز سایتهای سرگرمکننده آن هم در شکل نازل
خود نیستند. بله! سرگرمیسازی چیز بدی نیست، منتها سایتهای ما در این کار
هم محتوای دست چندم و کپیپیستی ارائه میکنند و متأسفانه آمار بازدید از
این سایتها بسیار بالاست. بیشتر از چیزی که تصورش را میکنید!

اما خوشبختانه در این چند ماهه، طبق یک روال عجیب، هر وقت از چیزی
ناامید میشوم، بلافاصله خبر خوبی به گوشم میخورد، خبر خوب عصر جمعه،
ایمیلی بود که محمد اکبرپور به من زد.

محمد، در حال حاضر در دانشگاه استنفورد در حال تحصیل در دوره دکترای
اقتصاد است. ایشان و چند نفر از بچههای خوب ایرانی مقیم خارج ایران، هدفی
بزرگ در سرمیپروراندند: آموزش رایگان و باکیفیت رشتههای مختلف با استفاده
از ظرفیت اینترنت برای ایرانیها.

الگوی آنها در این مسیر «آکادمی خان» بود. بگذارید مختصری در مورد «آکادمی خان» برایتان توضیح بدهم:

آکادمی خانسازمانی آموزشی است که سایتی با همین نام دارد و هدف اصلی این سازمان، «ارائه امکانات آموزشی با کیفیت و استاندارد بالا، به هرکس و در هر کجا» بیان شدهاست. این سازمان غیرانتفاعی در سال ۲۰۰۶ به دست سلمان خان،
آمریکایی-بنگلادشی تبار که خود دانش آموخته مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT)
است بنیان نهاده شد. در وبگاه این سازمان بیش از ۳۲۰۰ ویدیوی آموزشی
درباره ریاضیات، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، اقتصاد، تاریخ، پزشکی و … به
رایگان ارائه شدهاست که در و یوتیوب نیز قابل دستیابی است.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 600x400.
محمد با همراهی، شیما صالحی، رضا نصیری، علیرضا شرافت و سحر نسیمپور، یک گروه پنج نفره درست کردند و «کلاس درس»را
راهاندازی کردند که یک موسسه غیرانتفاعی (not-for-profit) است که هدف آن
فراهم کردن آموزش رایگان و باکیفیت برای تمامی فارسیزبانان است. اعضای
گروه بر این باورند که آموزش نه محدود به آن چیزی است که در مدارس سراسر
جهان به دانشآموزان آموخته میشود و نه محدود به سن، جنس یا طبقهی خاصی
از جامعه. به همین دلیل است که قصد دارند به کمک تکنولوژی و به خصوص
تکنولوژی به اشتراکگذاری ویدیو، با از میان برداشتن تمامی مرزهای مالی و
جغرافیایی، امکان یادگیری تمام یافتههای دانش را برای همهی فارسیزبانان
مهیا کنند.

کلاس درس شریک آموزشی «خان آکادمی» است و بخش بزرگی از ویدیوهای فارسی این مؤسسه را فراهم میکند.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 600x288.
در حال حاضر ۲۱۰ ویدئو در سایت «کلاس درس» وجود دارد، که در مورد
ریاضیات، حسابان، فیزیک، هندسه، حبر، نظریه بازیها و مکانیک کوانتومی
هستند.

ویدئوها طولانی نیستند و هر کدام حدود ۱۲ دقیقه هستند که نگاه کردن آنها
را آسان میکند. ویدئوها در خود سایت و یوتیوب آپلود شدهاند و برای هر
ویدئو لینک دانلود هم در نظر گرفته شده است.

اینجا صفحه فیسبوک کلاس درس است.

در ماههای اخیر چند بار پیش آمده که بعضی از خوانندهها با من تماس
گرفتهاند، تا ببینند چگونه خودشان میتوانند یک دوره آموزشی در اینترنت
راهاندازی کنند. اینکه چنین انگیزهای را در برخی از افراد مشاهده میکنم،
بسیار خوب است. پاسخ من به این دسته از دوستان این بوده که اگر در کنار
هدف آموزش، دغدغه مالی ندارند یا اگر قصد ندارند واقعا یک کار مستقل انجام
بدهند، از امکانات سرویسهای از پیش موجود استفاده کنند. چون با این کار،
دشواریهای فنی کمتر میشوند و محتواهای آموزشی در یک جا متمرکز میشوند.
کلاس درس هم خوشبختانه از همکاری با دیگران استقبال میکند. شما میتوانید
با پر کردن این فرم، در مورد خودتان و دوره آموزشی که قصد راهاندازیاش را دارید، توضیح بدهید.

اما بد نیست، نگاهی به سایت مکتبخونه هم بیندازید که ویدئوهای آکادمی خان را به صورت خوبی به زبان فارسی مرتب کرده است. در قسمتی از سایت مکتبخونه، درسهای ریاضی عمومی ۲به
صورت ویدئوی آموزش داده میشوند، این ویدئوها را دانشکده ریاضی دانشگاه
صنعتی شریف تهیه کرده است، استاد ریاضیات دانشگاه صنعتی شریف -سیاوش شهشهانی- آموزگار این درسهاست. (بد نیست این مصاحبه را از ایشان بخوانید.)

درسهایی که خود آکادمی خان، ارائه میکند به زبان انگلیسی است، اگر زبان انگلیسیتان خوب نیست، نگران نباشید، چون با مراجعه به این کانال یوتیوب، میتوانید ۲۳۵ ویدئوی آموزشی را که به زبان فارسی ترجمه شدهاند، ببینید.

در ضمن شما میتوانید مشارکت کنید و یک مترجم ویدئوهای آکادمی خان هم باشید.

چند نکته و پیشنهاد: ویدئوهای آکادمی خان، کلاس درس و
مکتب خونه، بینظیرند، اما بسیاری از کاربران ایرانی، سرعت اینترنت بسیار
پایینی دارند که استفاده از ویدئوها را برایشان مشکل میکند

میخواستم در اینجا پیشنهادی بدهم، میشود برای اینکه جنبه چندرسانهای
دروس حفظ شود و در عین حال دروس قابل استفاده برای کاربران با سرعت پایین
اینترنت باشد به جای ویدئو به اسلاید شو هم فکر کرد. بسیاری از ویدئوها را
که مرور میکنم، میبینم که آموزگار مربوطه روی یک عکس، مثلا یک دقیقه حرف
میزند، وقتی درس به صورت ویدئویی باشد، شما مجبورید، یک دقیقه ویدئو
دانلود کنید، اما وقتی که اسلاید شو درست کنید، شما باید یک عکس و یک دقیقه
فایل صوتی را دانلود کنید.

از نظر تکنیکی انجام چنین کاری کاملا ممکن است.

هر چند بحث اصلی، مثل خیلی وقتهای دیگر این است که چه زمانی سرعت
اینترنت به استانداردهای جهانی نزدیک خواهد شد. بدون اینترنت، توسعهیافتگی
متصور نیست.

چیز مهم دیگر، لزوم تنوع بیشتر در کلاسهاست، مثلا خیلی جالب خواهد بود
که دورههای درسی علوم انسانی، کلاسهای سینمایی یا حتی دورههای پزشکی به
میزان بیشتری ارائه شود. این تنوع، البته بدون مشارکت ما حاصل نخواهد شد.

راستی در مورد آکادمی خان، تا یادم نرفته بگویم که یک اپلیکیشن خوب برای آیپد دارد که میتوانید از اینجا بگیریدش. این هم برای دوستان اندرویدی. این هم کانال یوتیوب آکادمی خان است. این ویدئوی TEDرا که در آن سلمان خان در مورد انگیزهاش برای تأسیس این آکادمی توضیح داده، حتما ببینید. این ویدئو زیرنویس فارسی هم دارد.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 593x339.
اما در بخش بعدی این پست بد نیست که یادی دوباره کنم از سایت درسنامه. مزیت درسنامه این است که دقیقا متناسب با شرایط و امکانات کاربران ایرانی طراحی شده است.

این سایت انبوهی دوره آموزشی متنوع ارائه میکند، برای استفاده از این
دورهها هم شما لازم نیست پولی پرداخت کنید، فقط باید یک ایمیل بزنید تا
دوره به صورت تدریجی و درس به درس به شما ایمیل شود. همین و بس.

همان طور که گفتم دورههای آموزشی درسنامه بسیار متنوع هستند، برای مثال یکی از تازهترین دورههای آموزشی در مورد امنیت در وبلاگنویسی است. چیزهایی که در این دوره میتوانید بیاموزید اینها هستند:

- چگونگی انتخاب یک سیستم عامل امن و مناسب

- انتخاب میان سرویسهای وبلاگنویسی رایگان یا سایت شخصی

- ترفندهای امنیتی وردپرس برای سایتهای شخصی

- نکات امنیتی ضروری برای وبلاگنویسان

- بررسی قالب وبلاگ از دیدگاه امنیت

- همه چیز درباره ایمیل در وبلاگنویسی

- راهنمای پشتیبانگیری از وبلاگ

- آشنایی با مهمترین حملات به وبلاگها و وبسایتهای شخصی

- نکاتی برای بهبود کارایی و عملکرد وبلاگ

پست را با چند جمله زیبا که در صفحه معرفی اعضای سایت «کلاس درس» دیدم به پایان میبرم:

- «به کودکان باید چگونه اندیشیدن را آموخت نه به چه چیز اندیشیدن را». مارگارت مید

- «شما باید همان تغییری باشید که میخواهید در دنیا شاهدش باشید.» مهاتما گاندی

- «اگر نتوانید چیزی را به سادگی توضیح بدهید، به این معنی است که به اندازه کافی درکش نکردهاید.» آلبرت انیشتین

آخرین اخبار فناوری را با «یک پزشک » دنبال کنید.

mohandes_ali

عضو جدید
علی جان ممنون سایت خوبیه اما درس هایی که من مشکل دارم مث استاتیک و مقاومت رو نداشت اما واسه بچه های الکترونیک و کامپیوتر خیلی خوبه.من فیلم آموزشی ریاضی 2 رو دارم دانلود میکنم فکر کنم مفید باشه مرسی

babakv

عضو جدید
شما چون می خواید روزی 4ساعت بخونید زمانتون کمه وگرنه دیر نیست.جزوه ی ارتعاشات داورپناه از نصیر رو گیر بیارید و حتما حتما مطالعه بفرمایید.دینامیک رو رها کنید و کنترل اگر رسیدید بخشهای مهمش که شامل منحنی مکان هندسی ریشه ها-دیاگرام بود و نایکوئیست-لید و لگ هست رو از دست ندید.چون زمان زیادی ازتون نمی گیره-به راحتی میشه زد و حتما ازشون سوال میاد.همین حد برای اینکه درصدتون بالای میانگین شه کافیه.
سلام دوست عزیز ممنون از راهنماییت

داور پناه یا محمدپناه ؟!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا