ارشد 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hamid19395

عضو جدید
بچه ها چه خبر ؟ شروع کردید ؟ شما اشکالاتتون رو کجا می پرسین ؟ توی این باشگاه جایی نیست واسه مطرح کردن سوالا ؟
تاپیکهای مخصوص دروس مختلف یجاد شده،ولی باید جستجو کنید یا ایجاد کنید از اول و بگید که مهمشون کنند

ehsan-inventor

عضو جدید
سلام دوستان
من دو روزه ناخوشم و نمی تونم خوب درس بخونم... امروز تا الان به زحمت 3-4 ساعت خوندم...
آخه حالا موقع سرگیجه بود؟!
شماها چیکار کردین؟؟

alborz_2000

اخراجی موقت
سلام دوستان
من دو روزه ناخوشم و نمی تونم خوب درس بخونم... امروز تا الان به زحمت 3-4 ساعت خوندم...
آخه حالا موقع سرگیجه بود؟!
شماها چیکار کردین؟؟

احسان جان نگران ساعت های درس خوندنت نباش. من 2ماه به کنکورم که مونده بود،بدلیل مشکلی، شاید روی 1ساعت هم نمیتونستم درس بخونم، باعث افتم شد ولی بازم نتیجه بدی نگرفتم. تا کنکور خیلی مونده، در ضمن ساعت مفید درس خوندنت حساب کن. من کسایی رو دیدم که روزی 5-6ساعت دوره لیسانس درس میخوندن،واسه کنکورم خود کشی کردن، بهترینشون 650 شد، یکی رفت ازاد بقیه هم هیچی، تازه 3،4نمره هم معدلشون از من بالاتر بود

ديناميك

عضو جدید
سلام دوستان به بزرگواری خودتون ببخشید قرار بود چند روز پیش قرار بدم کمی سرم شلوغ بود(به دلیل امتحانات).
جزوه معادلات دیفرانسیل پارسه در 68 صفحه سال 89.
در تاپیک زیر قرار دادم که اینجا شلوغ نشه.
بچه هاي ارشد 91 اينجا تاپيك جزوه هاست ( آدرس :تالار مهندسی مکانیک/آزمون های دانشگاهی مکانیک/تاپیک های عادی/بچه های ارشد 91 اینجا تاپیک جزوه هاست)
در چند روز آینده هم اگر جزوه به دستم رسید حتما قرار میدم تا با مشارکت همدیگر در کنکور نتیجه مطلوب رو کسب کنیم.
موفق باشید.

آخرین ویرایش:

kamtal

کاربر فعال
وقتي رو لينك كليك مي كني ژيام زير ميده:
تالار مورد نظر معتبر نیست. براي اطلاعات بيشتر با مديريت سايت تماس بگيريد.

غلام90

عضو جدید
سلام به همه دوستان
2 تا سوال سیالاتی داشتم.افقط و فقط برای اینکه بدونم خوندن کتابایی مثل راهیان ارشد و پوران کافیه.این 2 تا سوال جز تمرینای استریتره نه مسائل.اگه از دوستان کسی جواب داد که منم میرم این کتابا رو میخونم
1)اگر بین دو صفحه خلا کامل قرار گیرد میزان تغیر شکل نهایی آن پس از وارد کردن نیروی fبه یکی از صفحات چگونه خواهد بود؟
2)در کدام یک از انواع جریانات زیر فرض پیوستگی معقول است؟
1.جریان آزاد مولکولی
2.جریان لغزشی
3.دینامیک گاز
4.خلا کامل
5.جریان مایع
متشکرم
سوال اول که اصلا متوجه صورت سوال هم نشدم چه برسه به جواب !!!! در مورد سوال دوم هم اگه جریانی تراکم ناپذیر باشه (چگالی ثابت) فرض پیوستگی براش برقراره حالا ازبین این 5 جریانی که گفتی به نظر میرسه فرض پیوستگی برای جریان مایع برقرار باشه. گزینه 4 سوالت یعنی خلا کامل که اصلا جریان نیست پس به راحتی رد میشه.

tanha60

عضو جدید
سوال اول که اصلا متوجه صورت سوال هم نشدم چه برسه به جواب !!!! در مورد سوال دوم هم اگه جریانی تراکم ناپذیر باشه (چگالی ثابت) فرض پیوستگی براش برقراره حالا ازبین این 5 جریانی که گفتی به نظر میرسه فرض پیوستگی برای جریان مایع برقرار باشه. گزینه 4 سوالت یعنی خلا کامل که اصلا جریان نیست پس به راحتی رد میشه.
جواب سوال اول:سیری کاملا صعودی خواهد داشت
سوال دوم گزینتون درسته ولی اولا شرط پیوستگی برای تمام سیالات با چگالی بالا قابل قبوله نه ثابت
دوما برای گازهای رقیق صحیح نیست که گزینه 1و2و3 همشون رقیقن ولی برای گازهای غلیظ میتونه صحت داشته باشه.سیالات هم تراکم پذیرند ولی فقط سیالات ایده آل کاملا تراکم ناپذیرند
اینارو نگفتم که بخوام یه موقع اطلاعات به رخ بکشم نه به خدا.فقط خواستم بلایی که پارسال سرم اومد سر شما نیاد تازه من خوش شانس بودم که صفر زدم و منفی نزدم.
سیالات و ترمو و انتقال حرارت و اگه مفهومی نخونیم اصلا نمیشه جواب داد پس خوندن از روی راهیان ارشد نمیتونه به بچه هایی که می خوان تبدیل انرژی بخونن کمک کنه

ehsan-inventor

عضو جدید
احسان جان نگران ساعت های درس خوندنت نباش. من 2ماه به کنکورم که مونده بود،بدلیل مشکلی، شاید روی 1ساعت هم نمیتونستم درس بخونم، باعث افتم شد ولی بازم نتیجه بدی نگرفتم. تا کنکور خیلی مونده، در ضمن ساعت مفید درس خوندنت حساب کن. من کسایی رو دیدم که روزی 5-6ساعت دوره لیسانس درس میخوندن،واسه کنکورم خود کشی کردن، بهترینشون 650 شد، یکی رفت ازاد بقیه هم هیچی، تازه 3،4نمره هم معدلشون از من بالاتر بود

ممنونم البرز جان...کاملا درسته.
ساعت مطالعه که ملاک نیست .مهم اجرای برنامه ست.و من خودم مفید بیشتر از 10 ساعت تو برنامه نذاشتم چون به نظر من غیر ممکنه....حداقل برای من غیر ممکنه.
ولی چون شروع کارمه یه خرده عصبیم کرده بود:gol:
موفق باشید

alborz_2000

اخراجی موقت
جواب سوال اول:سیری کاملا صعودی خواهد داشت
سوال دوم گزینتون درسته ولی اولا شرط پیوستگی برای تمام سیالات با چگالی بالا قابل قبوله نه ثابت
دوما برای گازهای رقیق صحیح نیست که گزینه 1و2و3 همشون رقیقن ولی برای گازهای غلیظ میتونه صحت داشته باشه.سیالات هم تراکم پذیرند ولی فقط سیالات ایده آل کاملا تراکم ناپذیرند
اینارو نگفتم که بخوام یه موقع اطلاعات به رخ بکشم نه به خدا.فقط خواستم بلایی که پارسال سرم اومد سر شما نیاد تازه من خوش شانس بودم که صفر زدم و منفی نزدم.
سیالات و ترمو و انتقال حرارت و اگه مفهومی نخونیم اصلا نمیشه جواب داد پس خوندن از روی راهیان ارشد نمیتونه به بچه هایی که می خوان تبدیل انرژی بخونن کمک کنه

مخالفم

alborz_2000

اخراجی موقت
ممنونم البرز جان...کاملا درسته.
ساعت مطالعه که ملاک نیست .مهم اجرای برنامه ست.و من خودم مفید بیشتر از 10 ساعت تو برنامه نذاشتم چون به نظر من غیر ممکنه....حداقل برای من غیر ممکنه.
ولی چون شروع کارمه یه خرده عصبیم کرده بود:gol:
موفق باشید

خواهش میکنم. این تجربه من از 2بار کنکور دادن بود.

tanha60

عضو جدید
از جواب جامعی که دادید خیلی ممنونم.
در ضمن تو برسی جریان سیالات از شرط پیوستگی استفاده میکنن.حالا اگه این سیال یه گاز زقیق باشه برای بررسی جریان نمیشه از شرط پیوستگی استفاده کردو به جاش از نسبت پویش آزاد متوسط به طول مشخصه ای از جسم استفاده میکنن.اینارو تو سیالات راهیان ارشد نوشته وجالبه تو سوالات 5 گزینه ایش که گفته از استریتر بیان کرده همین سوالو گزینه 3و5 رو صحیح دونسته.من که نمی دونم ولی مطمئنم یه منبع مثل استریتر معتبر تر از راهیانه.
آخ اگه بدونی پارسال چه تعصبی رو راهیان داشتم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!مخصوصا سیالاتش.
این فقط یه نمونشه.در هر صورت من که جفت کتابارو دارم با هم پیش میرم و هیچ عجله ای ندارم که زود تموم شه.کنترات که بر نداشتم.مهم اینه که مفهومی خونده بشه نه سریع و خلاصه.

maryamaminiyan

عضو جدید
منابع آزمون

منابع آزمون

:warn:
سلام. من تو یه سایتی این منابعا دیدم. با چند نفر هم مشورت کردم گفتن خوبه. نظر شما چیه؟؟؟
زبان تخصصی: متون تخصصی مکانیک
زبان عمومی: ۱- گرامر زبان عمومی کلیه رشته‌های کارشناسی ارشد، راهیان ارشد ۲- لغت: ۵۰۴ absolutely essntial words , TOFEL flash (vocabulary) 3- درک مطلب : TOFEL flash (Reading)
ریاضیات:
ریاضی ۱: مسعود آقاسی، نیکوکار
ریاضی ۲: جزوه دکتر بهرامی(استاد دانشگاه صنعتی اصفهان)، مسعود آقاسی، فرزین حاجی جمشیدی
ریاضی مهندسی: معتقدی، نیکوکار
معادلات دیفرانسيل: معتقدی، فرزین حاجی جمشیدی، نیکوکار

دروس تخصصی:
ترمودینامیک: ون وایلن، سنجل، خداکرمی
مکانیک سیالات: وایت، فاکس، شیمز، استریتر، خداکرمی
انتقال حرارت: اینکرپرا، هولمن، خداکرمی
مقاومت مصالح: بیرجانسون، دکتر نائی
استاتیک: مریام، بیر جانسون، شیمز، صالحی پور و حسینی
طراحی اجزاء: شیگلی، اسپاتس، جوینال، روح اله حسینی
دینامیک : مریام، جانستون، روح اله حسینی و صالحی پور
ارتعاشات : رائو، تامسون، صالحی پور و حسینی
دینامیک ماشین : مارتین، پازوکی، مابی، غیور، روح اله حسینی و صالحی پور
کنترل : اوگاتا، بن‌جامینکو، آریاز برادرانی(انتشارات آزاده)

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. من تو یه سایتی این منابعا دیدم. با چند نفر هم مشورت کردم گفتن خوبه. نظر شما چیه؟؟؟
زبان عمومی: ۱- گرامر زبان عمومی کلیه رشته‌های کارشناسی ارشد، راهیان ارشد ۲- لغت: ۵۰۴ absolutely essntial words , TOFEL flash (vocabulary) 3- درک مطلب : TOFEL flash (Reading)
ریاضیات:
ریاضی ۲: جزوه دکتر بهرامی(استاد دانشگاه صنعتی اصفهان)، مسعود آقاسی، فرزین حاجی جمشیدی

دروس تخصصی:

فکر میکنم یه 3 سالی بکشه که شما بتونی نصف اینارو بخونی!!!!

alborz_2000

اخراجی موقت
ریاضیات:

دروس تخصصی:

واسه کنکور 95 عالیه، الیته شاید تا اون موقع کنکور بردارن، اما واسه کنکور 91 یه کمی خیلی زیاده. واسه سیالاتی ها کتاب سمیع پور اضافه کن. با اینکه خودش شیمی خونده، اما از خدا کرمی بهتره

gharibistudent

عضو جدید
فکر کنم سایت دانلود استاتیک نایی از اون سایت هایی هست که باید پول بدی تا بشه دانلود کرد .من که نتونستم دانلود کنم.ولی از دینامیک به خاطر قرار دادن این جزوه تشکر میکنم. لطفا یکی از دوستان لینک دانلود استاتیک نایی را درست کنه. بعضی دوستان در کار اپلود و لینک دانلود گزاشتن و اینا.... مهارت و تخصص بالایی دارن لطفا اقای دینامیک عزیز را در این کار راهنمایی کنید.پیشاپیش تشکر.

برو از این سایت دانلود کن
http://manabe.ir/1390/04/17/post-9/

pesar e khub

عضو جدید
سلام بچه ها.یه سوال فنی در مورد سیالات........
کدوم یک از کتابای زیر رو ترجیح میدید(من پست های قبلی رو هم خوندم ولی به نتیجه قطعی نرسیدم چون هر کی یه چی گفته بود پاک گیج شدم)
سیالات مانسون.سیالات دکتر نبهانی.خداکرمی.یا افضلی مهر......
البته یه سری منابع دیگه هم دیدم اونارو دیگه نمیدونم چی بود مثل امیرافشاری و دکتر فرخ...
بی زحمت هرکدوم که جامع تر و مفهومی تره رو معرفی کنید
موفق باشید........

آخرین ویرایش:

ea_mecs

عضو جدید
سلام بچه ها.یه سوال فنی در مورد سیالات........
کدوم یک از کتابای زیر رو ترجیح میدید(من پست های قبلی رو هم خوندم ولی به نتیجه قطعی نرسیدم چون هر کی یه چی گفته بود پاک گیج شدم)
سیالات مانسون.سیالات دکتر نبهانی.خداکرمی.یا افضلی مهر......
البته یه سری منابع دیگه هم دیدم اونارو دیگه نمیدونم چی بود مثل امیزافشاری و دکتر فرخ...
بی زحمت هرکدوم که جامع تر و مفهومی تره رو معرفی کنید
موفق باشید........
مانسون

pesar e khub

عضو جدید
مرسی ea_mecs عزیز.نظر خودمم به مانسون نزدیکتر بود.ولی با گفتن شما دیگه مطمئن تر شدم...
موفق باشید.........

ehsan-inventor

عضو جدید
سلام دوستان...
چه خبرا؟؟
شما می تونین تو 1 ماه 4 درسو تموم کنین؟! من نمی تونم ! چیکار کنم حالا ؟

tanha60

عضو جدید
سلام
قطعا میشه!البته اگه یه ذهنیتی از قبل داشته باشی.!!!!!!!!!!
حالا چه کاریه تو یه ماه 4 تا درسو بخونی؟اگه یه دو دو تای ساده بکنی میبینی میشه.من که همه ی این درسارو شب امتحان پاس کردم.برای هر درسی 8 روز .من شخصا ریاضی 1 وکلا هر کدوم از ریاضیارو تو 6 روز تموم میکنم.ولی تموم کردن مهم نیست.مهم اینه که بعد از چند روزی که درسارو خوندی بدونی چی خوندی و بتونی به کار ببری.مرورو فراموش نکنیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
منم تقریبا با همین برنامه یک ماه چهار درس دارم پیش میرم و با روزی 4 تا 5 ساعت تونستم خودمو به برنامم برسونم و به امید خدا تا 10 مهر کل درسارو خوندم و از اون به بعد تا کنکور میخوام تستای سالا ی گذشته وتمرینارو بخونم.البته چون از جی 5 استفاده میکنم هر روز درسارو مرور میکنم.امیدوارم شما هم یه فکری واسه مرور کردن بکنید که اگه نکنید کلی عقب میمونید
موفق و پیروز باشید

alborz_2000

اخراجی موقت
سلام دوستان...
چه خبرا؟؟
شما می تونین تو 1 ماه 4 درسو تموم کنین؟! من نمی تونم ! چیکار کنم حالا ؟

بگمونم یکم زیاد باشه، واسه رتبه بین 100تا400 لازم نیست همه درسارو بخونی. من خودم طراحی اجزا -انتقال-ترمو2-دینامیک ماشین رو اصلا نخوندم، 1تستم نزدم. یعنی اگر میخواستم بزنمم وقت نداشتم، همینجوری 3تا تست اسون کنترل موند و نزدم.

غلام90

عضو جدید
سلام
قطعا میشه!البته اگه یه ذهنیتی از قبل داشته باشی.!!!!!!!!!!
حالا چه کاریه تو یه ماه 4 تا درسو بخونی؟اگه یه دو دو تای ساده بکنی میبینی میشه.من که همه ی این درسارو شب امتحان پاس کردم.برای هر درسی 8 روز .من شخصا ریاضی 1 وکلا هر کدوم از ریاضیارو تو 6 روز تموم میکنم.ولی تموم کردن مهم نیست.مهم اینه که بعد از چند روزی که درسارو خوندی بدونی چی خوندی و بتونی به کار ببری.مرورو فراموش نکنیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
منم تقریبا با همین برنامه یک ماه چهار درس دارم پیش میرم و با روزی 4 تا 5 ساعت تونستم خودمو به برنامم برسونم و به امید خدا تا 10 مهر کل درسارو خوندم و از اون به بعد تا کنکور میخوام تستای سالا ی گذشته وتمرینارو بخونم.البته چون از جی 5 استفاده میکنم هر روز درسارو مرور میکنم.امیدوارم شما هم یه فکری واسه مرور کردن بکنید که اگه نکنید کلی عقب میمونید
موفق و پیروز باشید
سلام
یه توضیحی در مورد جی 5 بدین.ممنون.

tanha60

عضو جدید
سلام
یه توضیحی در مورد جی 5 بدین.ممنون.
همون جعبه لایتنر که کمک میکنه قبل از فراموشی مرور کنی.اگه بلدید به موقع مرور کنید اصلا توصیه نمی کنم بخرید.من هدیه گرفتم استفاده میکنم وگرنه به هیچ وجه نمی خریدم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا