ارشد 90 چه طور بود؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

taeezade

عضو جدید
منظر رو جواب ندادم چون حتی یک کلمه هم نخونده بودم و چون کارشناسی رو ایران نخوندم هیچی در این زمینه نمی دونستم
حالا میگم کاش یکی دوتا کتاب خونده بودم
فکر میکنی امیدی هست؟ البته اصلا نمیخوام همینجوری بهم امید بدی

milolo

عضو جدید
منظر رو جواب ندادم چون حتی یک کلمه هم نخونده بودم و چون کارشناسی رو ایران نخوندم هیچی در این زمینه نمی دونستم
حالا میگم کاش یکی دوتا کتاب خونده بودم
فکر میکنی امیدی هست؟ البته اصلا نمیخوام همینجوری بهم امید بدی

سلام کجا خونده بودی؟

acmilad

عضو جدید
بچه ها کسی راجع به تکنولوژی معماری و انرژی معماری اطلاعات داره؟

اینا درصدای من توی تکنولوژی معماری و انرژی معماری:

زبان: 44.44
ایستایی: 72.22
سیستم های ساختمانی: 61.11
طراحی فنی: 75.55
تنظیم شرایط محیطی: 38.88

میانگین تکنولوژی معماری: 64.71
میانگین انرژی معماری: 57.30

قبول میشم؟

nilan

عضو جدید
سلام بچه ها سوال 32 معماری
دقیقا تو کتاب تنظیم شرایط محیطی ساسان مرادی صفحه 52
نوشته :مطلو ب است در اقليم سرد از مصالح با چگالي و تراكم كم و ظرفيت حرارتي بالا استفاده شود
پس چرا گزینه 2 شده؟
شماها به این سوال اعتراض ندارید؟

ahadi6688

عضو جدید
نوشته :مطلو ب است در اقليم سرد از مصالح با چگالي و تراكم كم و ظرفيت حرارتي بالا استفاده شود
پس چرا گزینه 2 شده؟

بله .منم دقیقا همین اعتراض رو داشتم ولی منبعش رو یادم نمیومد .حالا میرم اینم اضافه می کنم .ممنون

urmo

کاربر فعال
پس چرا گزینه 2 شده؟

من هم برم به همه سوال های که غلط جواب دادم اعتراض بزنم این که نشد جواب غلط من دلیل بر اشتباه بودن همه سوال ها نیست یک کم منطقی تر با قضیه برخورد کنید این سوال که میگید من درست جواب دادم و تو کتاب قبادیان و اختر اخوان خونده بودم حداقل خودم در اقلیم سرد زندگی میکنم

آخرین ویرایش:

ahadi6688

عضو جدید
من هم برم به همه سوال های که غلط جواب دادم اعتراض بزنم این که نشد جواب غلط من دلیل بر اشتباه بودن همه سوال ها نیست یک کم منطقی تر با قضیه برخورد کنید این سوال که میگید من درست جواب دادم و تو کتاب قبادیان و اختر اخوان خونده بودم
آخه تو کتاب راهیا ارشد که خلاصه چندتا کتاب دیگس هم گفته چگالی کم باشه .تو تستای آخر کتاب من اولش زدم چگالی زیاد ولی تو توضیحات تسته نوشته بود چگالی باید کم باشه و قیاس کرده بود بین چوب و فلز چوب چگالیش کمه و قطعا از فلز و سنگ که چگالیشون زیاده برای اقلیم سرد بهتره

urmo

کاربر فعال
من منبع کتاب رو نمیگم به اطراف خودتون نگاه کنید تو کدوم اقلیم سرد چوب و هر چیز دیگه با چگالی کم استفاده میکنن ؟

acmilad

عضو جدید
پس چرا گزینه 2 شده؟
واضح که هر چی مصالح متخلخل تر باشند و چگالی کمتری داشته باشند عایق ترم هستند.
آدرست منبعی که دادین درسته؟
چون منم می خوام اینو اعتراض بزنم.

minamir3000

کاربر فعال
سلام بچه ها من برای سوال 103 عکس زیر رو برای اعتراض آماده کردم از دوستانی که با نظر من موافقن خواهش می کنم یه اعتراض تو همین مایه ها بدن

پیوست ها

• سوال 103_pagenumber.001.jpg
    سوال 103_pagenumber.001.jpg
    25.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

acmilad

عضو جدید
سلام بچه ها من برای سوال 103 عکس زیر رو برای اعتراض آماده کردم از دوستانی که با نظر من موافقن خواهش می کنم یه اعتراض تو همین مایه ها بدن

در کل با اعتراض رو این سوال موافقم.ولی به نظر من بهتر معیارتون رو قد آدم قرار بدین چون مطمعنا طراح سوال قد آدم رو ملاک قرار داده و با ذکر این نکته که میانگین قد در ایران 1.70 و اضلاع مکعب کمی از قد آدمه بزرگتره(اگه قد آدمرو ببرید تو نقطه گریز صفحه متوجه میشین) جواب بینا بین 5 و 8 در میاد.
اگه فکر می کنین لازمه با عکس توضیح بدم

آخرین ویرایش:

acmilad

عضو جدید
اینم از عکس.اگه شما قد رو 1.70 بگیرین با احتساب 15 سانتی متر(توی یه همچین پرسپکتیوی تشخیص 10cm با 15cm با 20cm با خط کش هم امکان نداره) هم برای اختلاف قد و ضلع مکعب میشه 6.33=1.85*1.85*1.85 البته اگه طول ضلع رو 2 متر بگیریم همون 8 در میاد.
با این توصیف به این نتیجه میرسیم که آدم های بدشانس این تست رو غلط جواب دادن.اختلاف 5 و 8 اگه بیشتر از این حرفا بود بهتر بود.

پیوست ها

• 111.jpg
    111.jpg
    72.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

milad_kamran

عضو جدید
تو جزوه دكتر منصوري مدير گروه منظر دانشگاه تهران گفته پارك سيتروئن پست مدرنه ،دوست عزيز

خیلی جالبه چون خود آقای منصوری تو مقالشون تو مجله آبادی51جزو پارکهای مدرن معرفی کردن فکر کنم
مقاله تو ایران خیلی معتبرتر از جزوه باشه دوست عزیز

milad_kamran

عضو جدید
دستت درد نکنه nilan منم شدیدا اعصابم خورد بود که چرا این سوال رو زده چگالی بالا ولی به نظرت قابل استناد هست که با این مرجع اعتراض بدیم.من میگم دلیلمونم هماهنگ کنیم من چندین نفرو میشناسم که خیلی مطمئن چگالی پایین زدن (با دلیل) و خیلی جا خوردن از جوابی که سنجش داده از جمله خود من

آخرین ویرایش:

milad_kamran

عضو جدید
پس چرا گزینه 2 شده؟

دستت درد نکنه nilan منم شدیدا اعصابم خورد بود که چرا این سوال رو زده چگالی بالا ولی به نظرت قابل استناد هست که با این مرجع اعتراض بدیم.من میگم دلیلمونم هماهنگ کنیم من چندین نفرو میشناسم که خیلی مطمئن چگالی پایین زدن (با دلیل) و خیلی جا خوردن از جوابی که سنجش داده از جمله خود من

urmo

کاربر فعال
چطور من و دوستم که درست زدیم و مطمئن بودیم جواب درسته اشتباه می کنیم شاید ما موقع امتحان معنی واقعی اقلیم سرد رو درک کردیم

massa

عضو جدید
سلام
بنظر منم دركش پر از غلطه
سايه ي ميله ها- صفحه ي پرسپكتيو كنار ميله ها-سقف كوتاه دقيقا تو جزوه ي قيابكلو نوشته به سقف نور بديم-كتابفروشي
دوستان خواهشا اعتراض بذاريد

acmilad

عضو جدید
چطور من و دوستم که درست زدیم و مطمئن بودیم جواب درسته اشتباه می کنیم شاید ما موقع امتحان معنی واقعی اقلیم سرد رو درک کردیم
دوست خوب ما فقط می خوایم که اطلاعاتمون رو تکمیل کنیم.
اگه با دلیل بتونی توضیح بدی ممنون میشم.

milad_kamran

عضو جدید
من منبع کتاب رو نمیگم به اطراف خودتون نگاه کنید تو کدوم اقلیم سرد چوب و هر چیز دیگه با چگالی کم استفاده میکنن ؟
آخه این دلیل نمیشه که تو اقلیم سرد اون مصالح و استفاده میکنن پس اون درسته !!! مسئله اینه که مناسبترین مصالح مصالح با چگالی کم هست برای مناطق گرم و خشک و سردسیر

minamir3000

کاربر فعال
اینم از عکس.اگه شما قد رو 1.70 بگیرین با احتساب 15 سانتی متر(توی یه همچین پرسپکتیوی تشخیص 10cm با 15cm با 20cm با خط کش هم امکان نداره) هم برای اختلاف قد و ضلع مکعب میشه 6.33=1.85*1.85*1.85 البته اگه طول ضلع رو 2 متر بگیریم همون 8 در میاد.
با این توصیف به این نتیجه میرسیم که آدم های بدشانس این تست رو غلط جواب دادن.اختلاف 5 و 8 اگه بیشتر از این حرفا بود بهتر بود.
با تشکر از شما ولی به نظر من همون جوری که اشاره هم کرده بودم نمی شه تو این مورد قد رو ملاک قرار داد چون قد در آدمهای مختلف خیلی متغیره .ولی مهم نیست مهم اینه که کلیت حرفامون یکیه

acmilad

عضو جدید
آخه این دلیل نمیشه که تو اقلیم سرد اون مصالح و استفاده میکنن پس اون درسته !!! مسئله اینه که مناسبترین مصالح مصالح با چگالی کم هست برای مناطق گرم و خشک و سردسیر
تو کانادا تمام خونه ها از چوب ساخته شده .اینکه تو ایران با چوب نمی سازن بخاطر کمبودشه.اگرم با سنگ بسازن بینش یه لایه ی هوا میزارن.
مطمعنا آجر از سنگ بهتره چون چگالیش کمتره و متخلخله.

nilan

عضو جدید
من الان عکسشو می ذارم که اتفاقا نوشته همه جا مصالح بوم آورد خوبه استفاده کنیم اما تو مناطق سرد سنگ مناسب نیست به دلیل تراکم بالا
تا 10 دقیقه عکسشو میذارم

massa

عضو جدید

منم با اين اعتراض موافقم.البته جواب من 5 بود.چون حداكثر قد رو كه بگيريد2 ميشه 8 درصورتي كه قد نرمال آدمها كمتر از 2 هست.

farniloo

عضو جدید
من هم دقیقن همینطور!پارسال که اصلن درس نخونده بودم بالاترین درصدم درک بود 65%.امسال پایین ترین درصدمه40% :(

amir architect77

عضو جدید
بچه ها کسی راجع به تکنولوژی معماری و انرژی معماری اطلاعات داره؟

اینا درصدای من توی تکنولوژی معماری و انرژی معماری:

زبان: 44.44
ایستایی: 72.22
سیستم های ساختمانی: 61.11
طراحی فنی: 75.55
تنظیم شرایط محیطی: 38.88

میانگین تکنولوژی معماری: 64.71
میانگین انرژی معماری: 57.30

قبول میشم؟

سلام ميلاد جان.منم كنكور تكنولوژي شركت كردم.ولي دفترچشو پيدا نكردم يكي دارم كه ناقصه صفحاتش.اگه دفترچه رو داري لطفا بذار.فكر كنم شانست تو انرژي بيشتر باشه چون بچه هاي تكنو خيلي بالا زدن

وضعیت
موضوع بسته شده است.