اخبار آزمون های نظام مهندسی

yalda65

عضو جدید
باز هم خبري ديگر از دفتر مقررات ملي ساختمان كه امروز 3 شهريور منتشر شد و رو اطلاعيه 2 شهريور زدن!

"عنوان: قابل توجه داوطلبان شركت در آزمونهاي حرفه اي مقررات ملٌي ساختمان تاريخ: شنبه 2 شهریور 1392
بسمه تعالی
قابل توجه داوطلبان شركت در آزمونهاي حرفه اي مقررات ملٌي ساختمان

پيرو آگهي هاي قبلي بدينوسيله باطلاع ميرساند ثبت نام آزمونهاي ياد شده از شنبه مورخ 92/06/02 آغاز گرديده است. داوطلبان عزيز ميتوانند جهت ثبت نام به سامانه برگزاري آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان، كاردانهاي فني ساختمان و تعيين صلاحيت معماران تجربي در سايت www.Inbr.ir مراجعه نمايند."
 

amin576

عضو جدید
عنوان: قابل توجه شركت‌كنندگان آزمون رشته معماري طراحي اسفند91 تاريخ: سه شنبه 5 شهریور 1392

عنوان: قابل توجه شركت‌كنندگان آزمون رشته معماري طراحي اسفند91 تاريخ: سه شنبه 5 شهریور 1392


بسمه تعالی

قابل توجه شركت‌كنندگان آزمون رشته معماري طراحي اسفند91

ضمن عرض پوزش از تاخير بوجود آمده در اعلام نتايج آزمون رشته معماري طراحي كه بدليل جابجايي ساختمان تاكنون ميسر نگرديده بود بدينوسيله به اطلاع مي‌رساند نتايج آزمون مذكور از مورخ 6/6/92 در سامانه ثبت‌نام آزمون‌ها قابل روئيت خواهد بود. با توجه به بررسي‌هاي دقيق و كنترل‌هاي مكرري كه در مراحل تصحيح پاسخنامه‌ها انجام گرفته است، چنانچه داوطلبي نسبت به نتيجه آزمون خود معترض باشد مي‌تواند درخواست خود را صرفاً بصورت كتبي با ذكر مشخصات كامل (شماره داوطلبي، نام و نام‌خانوادگي، شماره شناسنامه، تاريخ تولد، آدرس دقيق و شماره تماس) حداكثر تا تاريخ 13/6/92 از طريق پست سفارشي به صندوق پستي تهران به شماره 573/19935 ارسال نمايد.

دفتر مقررات ملّی ساختمان

 

baran5020

عضو جدید
عنوان: قابل توجه شركت‌كنندگان آزمون رشته معماري طراحي اسفند91 تاريخ: سه شنبه 5 شهریور 1392
بسمه تعالی

قابل توجه شركت‌كنندگان آزمون رشته معماري طراحي اسفند91
ضمن عرض پوزش از تاخير بوجود آمده در اعلام نتايج آزمون رشته معماري طراحي كه بدليل جابجايي ساختمان تاكنون ميسر نگرديده بود بدينوسيله به اطلاع مي‌رساند نتايج آزمون مذكور از مورخ 6/6/92 در سا مانه ثبت‌نام آزمون‌ها قابل روئيت خواهد بود. با توجه به بررسي‌هاي دقيق و كنترل‌هاي مكرري كه در مراحل تصحيح پاسخنامه‌ها انجام گرفته است، چنانچه داوطلبي نسبت به نتيجه آزمون خود معترض باشد مي‌تواند درخواست خود را صرفاً بصورت كتبي با ذكر مشخصات كامل (شماره داوطلبي، نام و نام‌خانوادگي، شماره شناسنامه، تاريخ تولد، آدرس دقيق و شماره تماس) حداكثر تا تاريخ 13/6/92 از طريق پست سفارشي به صندوق پستي تهران به شماره 573/19935 ارسال نمايد. دفتر مقررات ملّی ساختمان
شاید دلیلش اینه اگه دیدن با اعتراض داوطلبان مواجه شدن که بعدش میگن این اعلام نتایج از سایت رسمی وزارت راه و شهرسازی اعلام نشده بلکه از یک سایت غیر رسمی اعلام شده و اگه دیدن که مهندسین هیچ اعتراضی ندارن طبق معمول با عرض پوزش سایت خودمون خراب بود مجبور شدیم لینک اعلام نتایج رو یه جای دیگه اعلام کنیم وبعد یکی دو روز توی سایت رسمی خودشون اعلام میکنن. و گرنه هیچ توجیهی نیست که یه همچین نتیجه ای به این مهمی رو اینقدر با تا خیر و با توجیهات مزخرفشون و توی یه سایت دیگه اعلام کنن.

 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

danial9004

عضو جدید
عنوان: قابل توجه معترضان و كليه شركت كنندگان آزمون رشته معماري طراحي اسفند 91 تاريخ: یک شنبه 7 مهر 1392
بسمه تعالي قابل توجه معترضان و كليه شركت كنندگان آزمون رشته معماري طراحي اسفند 91
بدنبال بررسي اعتراضات واصله در زمينه آزمون رشته معماري طراحي، دفتر مقررات ملّي ساختمان به روال سنوات گذشته ضمن بررسي اعتراضات واصله نسبت به بازبيني مجدد بخشي از برگه‌هاي شركت كنندگان آزمون ياد شده اقدام نموده و نتايج حاصل از بررسي‌ها و تغييرات حاصله در كارنامه آزمون شركت كنندگان درج گرديده است لذا خاطر نشان مي‌سازد كليه داوطلبين عزيز جهت حصول اطمينان از وضعيت نمره اكتسابي مجدداً ضمن مراجعه به سامانه ثبت نام آزمون‌ها كارنامه خود را دريافت نمايند. بديهي است با توجه به دقت انجام شده در بررسي مجدد برگه‌هاي مربوطه نمرات اعلام شده قطعي بوده و امكان بازنگري در نمرات موجود ميسر نمي‌باشد.
"دفتر مقررات ملّي ساختمان"
 

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
اطلاعيه عودت هزينه ثبت نام داوطلبان آزمون آذرماه 92

اطلاعيه عودت هزينه ثبت نام داوطلبان آزمون آذرماه 92

عنوان: اطلاعيه عودت هزينه ثبت نام داوطلبان آزمون آذرماه 92 تاريخ: سه شنبه 30 مهر 1392
بسمه تعالي
اطلاعيه عودت هزينه ثبت نام داوطلبان آزمون آذرماه 92
قابل توجه داوطلبان آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان، كاردانهاي فني ساختمان و تعيين صلاحيت حرفه‌اي معماران تجربي مورخ 21 و 22 آذر ماه 92 كه فاقد تائيديه ثبت‌نام بوده و درخواست استرداد وجه ثبت نام خود را دارند،نامبردگان مي بايست درخواست خود را منحصراً بصورت كتبي و صرفاً در قالب فرم زير حداكثر تا تاريخ 30/8/92 از طريق پست الكترونيكي به آدرس tasalot@sanjeshserv.com (سازمان سنجش آموزش كشور) ارسال نموده و از پيگيري حضوري و يا تلفني پرهيز نمايند. بديهي است در صورتيكه پس از یک ماه از پايان مهلت تاريخ اعلامي اقدامي بعمل نيامد با تلفن 3الي88844791-021 تماس حاصل نمايند.
نام خانوادگي شماره حساب
نام نام صاحب حساب
رشته نام بانك
شماره تلفن ثابت شماره پرونده
شماره تلفن همراه رمز عبور ثبت نام
مبلغ واريزي آزمون درخواستي
ورود به حرفه مهندسان كاردانهاي فني ساختمان تعيين صلاحيت معماران تجربي

توجه : لطفاً از دادن شماره كارت عابر بانك جداً خودداري فرماييد.
http://inbr.ir/News/uNew.aspx?ID=296
 

danial9004

عضو جدید
سمه تعالی
درج سوالات و پاسخنامه آزمون آذرماه 92به اطلاع داوطلبان آزمون ورود به حرفه آذر ماه سال 92 مي‌رساند، سوالات و پاسخنامه آزمون‌هاي مذكور در سامانه ثبت‌نام آزمون‌ها و در بخش نمونه سوالات درج شده است. داوطلبان مي‌توانند پس از مطالعه سوالات و پاسخ‌هاي درج شده، اعتراضات خود به سوالات مربوطه را با ذكر نام و نام‌خانوادگي، تلفن تماس، رشته آزمون، شماره سوال و توضيحات كامل حداكثر تا تاريخ 20/10/92 به نشاني اينترنتي Tarvij@inbr.ir ارسال نمايند. بديهي است اعتراضاتي كه بطور كامل و در مهلت مقرر ارسال نگردد بررسي نخواهد شد. لازم بذكر است كليه اعتراضات ارسال شده در مهلت مقرر توسط كميته‌هاي تخصصي مربوطه بررسي و در صورت تاييد، حسب مورد مراتب در پاسخنامه مندرج در سامانه اعمال و در تصحيح پاسخنامه كليه شركت‌كنندگان مشمول منظور خواهد شد. تاكيد مي‌گردد اعتراضات صرفاً يكبار توسط كميته‌هاي تخصصي و عالي مربوطه بررسي و پاسخ كميته در اين خصوص فصل‌الختام بوده و امكان بررسي مجدد وجود ندارد.


دفتر مقررات ملّي ساختمان
 

ali kocholomoch

عضو جدید
سوالات و پاسخ نامه ها اومده !

به اطلاع داوطلبان آزمون ورود به حرفه آذر ماه سال 92 مي‌رساند، سوالات و پاسخنامه آزمون‌هاي مذكور در سامانه ثبت‌نام آزمون‌ها و در بخش نمونه سوالات درج شده است. داوطلبان مي‌توانند پس از مطالعه سوالات و پاسخ‌هاي درج شده، اعتراضات خود به سوالات مربوطه را با ذكر نام و نام‌خانوادگي، تلفن تماس، رشته آزمون، شماره سوال و توضيحات كامل حداكثر تا تاريخ 20/10/92 به نشاني اينترنتي Tarvij@inbr.ir ارسال نمايند. بديهي است اعتراضاتي كه بطور كامل و در مهلت مقرر ارسال نگردد بررسي نخواهد شد. لازم بذكر است كليه اعتراضات ارسال شده در مهلت مقرر توسط كميته‌هاي تخصصي مربوطه بررسي و در صورت تاييد، حسب مورد مراتب در پاسخنامه مندرج در سامانه اعمال و در تصحيح پاسخنامه كليه شركت‌كنندگان مشمول منظور خواهد شد. تاكيد مي‌گردد اعتراضات صرفاً يكبار توسط كميته‌هاي تخصصي و عالي مربوطه بررسي و پاسخ كميته در اين خصوص فصل‌الختام بوده و امكان بررسي مجدد وجود ندارد.
 

faridkazemi

عضو جدید
[h=2]آخرین توضیحات در مورد پاسخنامه نوع 403A آزمون نظارت معماری آذر 92[/h]
تا این لحظه این آخرین توضیحات در مورد نوع پاسخنامه 403A آزمون نظارت معماری آذر 92 که در سایت قرار گرفته می باشد.که با کمک همه دوستان جمع آوری شده .

داوطلبان مي‌توانند پس از مطالعه سوالات و پاسخ‌هاي درج شده، اعتراضات خود به سوالات مربوطه را با ذكر نام و نام‌خانوادگي، تلفن تماس، رشته آزمون، شماره سوال و توضيحات كامل حداكثر تا تاريخ 20/10/92 به نشاني اينترنتي Tarvij@inbr.ir ارسال نمايند.


سوال 11- اگر ساختمانی 2500 نفر استفاده کننده داشته باشد ,حداقل عرض پلکان از نظر بار تجمیعی کدام گزینه می تواند باشد؟
گزینه 3) 110 سانتی متر صحیح است.
با توجه متن مبحث سوم صفحه 29 بند 3-1-4-4-4 هر راه پله باید دسته کم 1100 میلی متر عرض مفید داشته باشد,مگر آنکه تعداد مجموع متصرفان تمام طبقات استفاده کننده از راه پله کمتر از 50نفر باشدکه در آن صورت عرض مفید می تواند به حداقل 900 میلی متر کاهش یابد. پس برای بالای 50 نفر متصرف 110 سانتی متر صحیح است.
در جدول 3-1-5-ج صفحه 39 دقیقا اشاره شده به اینکه حداقل عرض پله از نظر بار تجمیعی برای 2000 نفر و بیشتر باید 140 سانتی متر باشد.اما در پاسخنامه 150 سانتی متر یعنی گزینه 2) به عنوان پاسخ قرار داده شده.که اشتباه می باشد. اگر ما حتی 999999 نفر هم بار تجمیعی داشته باشیم حداقل عرض پله باز هم همان 140 سانتی متر است . مثلا در گزینه 2)اگر بجای 150 سانتی متر به عنوان حداقل عرض پله می نوشت 2100 سانتی متر .چون از بین بقیه گزینه ها به 140 نزدیک بود می شد اون رو به عنوان پاسخ انتخاب کرد...؟خیر اشتباه است.

سوال 7-عوامل اصلی موثردر تعیین پیچیدگی و حجم کار ساختمانها در ارتباط مستقیم بادخالت فنی هفت رشته مهندسی ساختمان کدامند ؟
پاسخ صحیح:
گزینه 1) سطح زیر بنا - تعداد طبقات - کاربری با حیطه عملکردی.
گزینه 2) سطح زیر بنا – تعداد طبقات- نوع کاربری
با استناد به متن مبحث دوم صفحه 79بند 18-1-3 هر دو گزینه فوق صحیح هستند و عملا( کاربری با حیطه عملکردی و نوع کاربری) به طور یکسان و هم معنی به کار برده شده و هر کدام به تنهایی تمام مطلب را می رسانند.

سوال 53- برای حفاری ها و گود برداری های با طول زیاد کدامیک از روشهای زیر مناسب تر است؟
پاسخ صحیح:
گزینه 1) دیاگرافمی
با استاد به متن کتاب اصول و مبانی گودبرداری و سازه های نگهبان انتشارات دفتر تدوین و ترویج مقررات ملی ساختمان نوبت چاپ :چهارم:1391 صفحات 6و7و8 تنها در صفحه 8 بند 1-2-3-1-مزایای روش دیواره دیاگرافمی قسمت 4) دیواردیافراگمی به ویژه برای حفاری ها و گودهای با طول زیاد مناسب است.
درصفحه 6 بند 1-2-2-(روش دوخت به پشت) تا انتهای صفحه 8 هیچ اشاره به حفاری ها و گود برداری های با طول زیاد نشده است. در پاسخنامه مندرج در سایت گزینه 4) موارد 1 و3 به عنوان پاسخ قرار داده که اشتباه می باشد.


سوال 13-کدام گزینه صحیح می باشد؟
گزینه 2)در ساختمان های مسکونی 3و4 طبقه حداکثر تعداد پله بین دو پاگرد باید 12 عدد باشد.
گزینه3) در ساختمان های مسکونی 1 و 2 طبقه باید حداقل عرض پله 10/1 متر و حداقل عرض کف پله 28/0 متر باشد.
با توجه به متن مبحث چهارم صفحه 39 بند 4-2-12-3-3 و بند 4-2-12-3-5 و بند 4-2-12-3-9
هر دو گزینه فوق صحیح می باشد.


سوال 24-در الزامات عمومی رعایت محدودیت های پلان ساختمان های با مصالح بنایی بدون ایجاد درز انقطاع کدام یک از موارد زیر صحیح می باشد؟
طبق بند)ب صفحه 21 مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان :
بند ب)اختلاف سطح در طبقه
حتی المقدور از ایجاد اختلاف سطح در طبقه باید پرهیز شود.در صورت وجود اختلاف سطح در طبقه,باید حد فاصل دو قسمتی که اختلاف سطح دارند با کلاف بندی مناسب تقویت شود
در نتیجه
گزینه 4)ایجاد اختلاف سطح در یک طبق ساختمان در حدمجاز , جایز است. جز موارد ایجاد درز انقطاع نیست.پس پاسخ سوال مندرج در پاسخ نامه اشتباه است.
چون سوال ۲۴ در خود سوال به ساختمانهای با مصالح بنایی ( با کلاف وبدون کلاف ) هیچ اشاره ای نشده که گزینه ۳) هم فقط در ساختمانهای با مصالح بنایی بدون کلاف می تواند درست باشد.و در مورد ساختمانهای با مصالح بنایی با کلاف گفته شده طول ساختمان از سه برابر عرض آن یا 25 متر بیشتر نباشد.

سوال 18 - پلاستکی های سلولی چه موادی هستند؟
گزینه 1 درست است. گزینه 1) موادی هستند که در آنها چگالی در اثر وجود حفره های بهم مرتبط کاهش یافته است. طبق متن مبحث پنجم.
پس گزینه 4 )موارد 1و3 صحیح است.که در کلید سوالات به عنوان پاسخ صحیح آمده اشتباه است.
.چون پایه همه پلاستیک های سلولی وینیل کلراید نیست.به این علت که صفحه 99 مبحث پنجم. عایق های حرارتی 2-پلاستیک های سلولی بند پ)اسفنج پلی یورتان :ماده پلاستیک سلولی نیمه صلب یا صلبی که برپایه پلی یورتان است.پس همه پلاستیک های سلولی برپایه وینیل کلراید نیستند.​
 

fact

عضو جدید
معمار گرامی در صورت تمایل میتوانید در جلسه بررسی مسائل و مشکلات آزمون ورود به حرفه در سال 91 و 92 در روز دوشنبه مورخ 23/10/92 ساعت 4 تا 6 در محل سازمان شرکت فرمایید.
ا
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

kaveh5

عضو جدید
بسمه تعالی
بررسي اعتراضات آزمون آذرماه 92
به اطلاع داوطلبان محترم آزمونهاي ورود به حرفه آذرماه سال 92 مي‌رساند، اعتراضات واصله در مهلت مقرر به سوالات و پاسخنامه آزمون‌هاي مذكور توسط كميته‌هاي تخصصي و عالي مربوطه بررسي و نتايج در پاسخنامه‌هاي مربوط به هر رشته اعمال شده است. لازم بذكر است اصلاحات مورد تاييد در تصحيح پاسخنامه كليه شركت‌كنندگان مشمول منظور خواهد شد. مجدداً تاكيد مي‌گردد اصلاحات وارده شده نهايي بوده و امكان بررسي مجدد به هيچ عنوان مقدور نخواهد بود.
 

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
شروع ثبت نام آزمون نظام مهندسی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

شروع ثبت نام آزمون نظام مهندسی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


http://www.inbr.ir/News/uNew.aspx?ID=399


انگار میخوان تا جواب اعتراضارو ندادن و احیانا کسی قبول نشده 50 تومنو زودتر ازش بگیرن،،،،،
جالب اینجاس نوشته امتحان احتمالا 23 خرداد باشد .... برای امتحان احتمالی ثبت نام میکنن!!!!! فکر کنم پول مقررات ملی تموم شده میخواد برا عید پول تو جیبیشو از مهندسای بی پروانه بگیره
مشاهده پیوست 197314
 

پیوست ها

  • 3.jpg
    3.jpg
    60.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
عنوان: قابل توجه متقاضیان آزمونهای ورود به حرفه مهندسان، حرفه ای کاردانهای فنی ساختمان و تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی تاريخ: دوشنبه 5 اسفند 1392
قابل توجه متقاضیان آزمونهای ورود به حرفه مهندسان، حرفه ای کاردانهای فنی ساختمان و تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی

بدینوسیله به آگاهی می رساند، آزمونهای ورود به حرفه مهندسان، کاردانهای فنی ساختمان و تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی احتمالا در 22 و 23 خرداد ماه سال 1393برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است شروع ثبت نام آزمون های فوق از تاریخ 10/12/1392 از طریق وب سایت دفتر انجام خواهد شد. ضروریست داوطلبان قبل از انجام ثبت نام راهنما ودستورالعمل ثبت نام آزمونهای فوق را مطالعه واز مفاد آن آگاه باشند

"دفتر مقررات ملّی ساختمان"
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دفترچه ی راهنمای ثبت نام آزمون نظام 22 و 23 خرداد 93

دفترچه ی راهنمای ثبت نام آزمون نظام 22 و 23 خرداد 93

دفترچه راهنما:
مشاهده پیوست 198374
منابع آزمون نظام 93
http://inbr.ir/spage/uspage.aspx?id=273

نظارت: صبح 22 خرداد
اجرا: عصر 22 خرداد
طراحی: 23 خرداد
 

پیوست ها

  • sabtenameAzmon.pdf
    2.5 مگایابت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

Architect Abbas

عضو جدید
[FONT=&quot]..............(((((يه خبر براي محل آزمون)))).......
قابل توجه داوطلبان شركت در آزمونهاي خرداد ماه سال 1393[/FONT]

[FONT=&quot]همانطور كه قبلا و از طريق راهنماي ثبت نام و فرم هاي مربوط به ثبت نام ‌، اطلاع رساني گرديده است ، از آنجائيكه سهولت شركت در آزمونهاي موصوف از دغدغه هاي اين وزارتخانه بوده است در اجراي دستورات مقام عالي وزارت ، ضمن هماهنگي با ادارات كل راه و شهرسازي استانها و به منظور كاهش ترددهاي غيرضرور، در تعدادي از استانها آزمونهاي ورود به حرفه مهندسي و كارداني علاوه بر مركز استان در برخي شهرهاي بزرگ نيز برگزار مي گردد. فلذا شايسته است داوطلبان محترم هنگام ثبت نام با اطلاع دقيق از وضعيت حوزه هاي آزموني محل اقامت خود نسبت به انتخاب شهر محل آزمون اقدام نمايند.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]دفتر امور مقررات ملي ساختمان

http://www.inbr.ir/News/uNew.aspx?ID=400
[/FONT]

 

hamed9948

عضو جدید
دانلود جزوات کلید واژه نظام مهندسی معماری و عمران رایگان برای اولین بار (قیمت اصلی 24 هزار تومان)
kelid vaje.rar
 

kooshk.k

عضو جدید
قابل توجه شرکت‌کنندگان در آزمونهای ورود به حرفه مهندسی و کاردانی و تعیین صلاحیت معماران تجربی خردادماه 1393

در پاسخ به برخی پرسش‌ها و استعلامات در زمینه تاریخ برگزاری آزمون‌های 22 و 23 خردادماه سال جاری، بدینوسیله به آگاهی کلیه داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون‌های ورود به حرفه‌ مهندسی و کاردانی و تعیین صلاحیت معماران تجربی می‌رساند: تعیین تاریخ برگزاری آزمون‌ها پس از کسب نقطه‌نظرات استانها و جمع‌بندی آنها با درنظر گرفتن عوامل تأثیرگذار در این زمینه از جمله آزمون‌های پایان ترم دانشگاهها و مراکز آموزش عالی، نزدیکی با ایام ماه مبارک رمضان، تقاضای تعدادی از داوطلبان برای برگزاری دو نوبت آزمون در سال، مشکلات موجود در برگزاری آزمون در گرمای تابستان و بعد از ماه مبارک رمضان (در شهریورماه) در بسیاری از استانها، برگزاری جام جهانی فوتبال و سایر عوامل مهم مؤثر در این زمینه صورت گرفته است و تغییری نخواهد داشت.
از سوی دیگر به منظور رفع نگرانی‌ها در خصوص تغییرات انجام شده در مباحث مقررات ملّی ساختمان نسبت به آزمون‌های دوره قبل نیز به آگاهی می‌رساند، علیرغم آنکه تغییرات انجام شده در مباحث مقررات ملّی ساختمان همگی مربوط به سال گذشته و حتی قبل از زمان برگزاری آزمون آذرماه بوده است و فرصت کافی برای آشنایی داوطلبان با مباحث جدید وجود داشته است لکن در طراحی سؤالات تلاش شده حتی‌الامکان به‌گونه‌ای عمل شود تا نگرانی‌های موجود در زمینه تغییرات انجام شده به حداقل برسد و تغییرات انجام شده در مباحث در نحوه طراحی سؤالات مشکلی را ایجاد ننماید.

دفتر مقررات ملّی ساختمان
 
بسمه تعالي


اطلاعيه اعلام نتايج آزمونهاي تستي خردادماه 1393

بدينوسيله به اطلاع كليه شركت­ كنندگان محترم در آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان و كاردانهاي فنيو تعيين صلاحيت معماران تجربي 22 و 23 خرداد ماه 1393مي­ رساند؛ با پيگيري ­هاي بعمل آمده و اعلام سازمان سنجش، نتايج آزمونهاي تستي موصوف استخراج گرديده و تا عصر روز چهارشنبه 22 مرداد 1393 به آگاهي عموم شركت­ كنندگان محترم خواهد رسيد. لذا اين عزيزان مي­ توانند جهت دريافت كارنامه خود به سامانه آزمونهاي ورود به حرفه دفتر مقررات ملّي ساختمان مراجعه و از نتيجه آزمون خود مطلع شوند.
اضافه مي نمايد نتايج آزمون رشته معماري طراحي متعاقبا و در موعد مقرر اعلام خواهد شد.


دفتر مقررات ملّي ساختمان
 

lansamwell

عضو جدید
اطلاعيه اعلام نتايج آزمونهاي تستي خردادماه 1393

بدينوسيله به اطلاع كليه شركت­ كنندگان محترم در آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان و كاردانهاي فني و تعيين صلاحيت معماران تجربي 22 و 23 خرداد ماه 1393مي­ رساند؛ با پيگيري ­هاي بعمل آمده و اعلام سازمان سنجش، نتايج آزمونهاي تستي موصوف استخراج گرديده و تا عصر روز چهارشنبه 22 مرداد 1393 به آگاهي عموم شركت­ كنندگان محترم خواهد رسيد. لذا اين عزيزان مي­ توانند جهت دريافت كارنامه خود به سامانه آزمونهاي ورود به حرفه دفتر مقررات ملّي ساختمان مراجعه و از نتيجه آزمون خود مطلع شوند.
اضافه مي نمايد نتايج آزمون رشته معماري طراحي متعاقبا و در موعد مقرر اعلام خواهد شد.
 

riahi_arc55

عضو جدید
دوستان عزیز اگه ابهام یا سوال یا اعتراضی دارید از طریق شماره تلفنها و ایمیلهایی که تو اطلاعیه دفتر مقررات ملی ذکر شده اقدام کنید تا بتونید نتیجه بگیرید.
اینم لینکش:
http://www.inbr.ir/News/uNew.aspx?ID=424

ضمنا فردا در نظام مهندسی تهران با نمایندگان دفتر مقررات ملی جلسه هستش میتونید شرکت کنید.

http://www.tceo.ir/ContentViewer.aspx?DataID=1853
 

riahi_arc55

عضو جدید
چقدر واقعا جالبه.... هنوز نتایج آزمون طراحی نیومده و قراره 31 شهریور بیاد اونوقت ثبت نام آزمون جدید از شنبه شروع میشه و تا 31 شهریور هم بیشتر نیست و قابل تمدید نیست.... ظاهرا جای هیچ اعتراضی نمیزارن و احتمالا درآمدی که از آزمون عایدشون میشه در درجه اول قرار داره ...

اینم لینک اطلاعیه:

http://www.inbr.ir/News/uNew.aspx?ID=428
 

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
قابل توجه شركت كنندگان آزمونهای ورود به حرفه خرداد ماه 93
به اطلاع كليه شركت‌كنندگان آزمون‌هاي ورود به حرفه مهندسان، كاردان‌هاي فني ساختمان و معماران تجربي خرداد ماه 93 مي‌رساند، پس از اتمام مهلت ارسال اعتراضات آزمون‌هاي مذكور و متعاقباً بررسي و بازنگري اعتراضات در كميته هاي اصلي و تجديدنظر و استماع نقطه نظرات داوطلبان و نمايندگان ايشان و سازمان سنجش آموزش كشور، موارد اصلاحي در كارنامه شركت‌كنندگان در آزمون اعمال گرديده است. لذا متقاضيان مي‌توانند جهت اطلاع از نتيجه نهايي آزمون خود از پايان وقت اداري 22 شهريور 93 از طريق سامانه ثبت‌نام آزمون‌ها اقدام نمايند. عدم تغيير نمرات در كارنامه داوطلبان به منزله عدم پذيرش اعتراضات مطرح شده است. بديهي است با توجه به دقت انجام شده در بررسي اعتراضات، نتايج اعلام شده قطعي است و هيچگونه درخواستي در اين خصوص قابل پذيرش نخواهد بود و متقاضياني كه موفق به اخذ حدنصاب قبولي نشده‌اند مي‌توانند در آزمون‌هاي بعدي از جمله آزمون آبان ماه 1393شركت نمايند.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

mohammad_g9622

عضو جدید
عنوان: قابل توجه كليه شركت كنندگان آزمونهاي ورود به حرفه تاريخ: یک شنبه 23 شهریور 1393
قابل توجه كليه شركت كنندگان آزمونهاي ورود به حرفه

همانگونه كه همه داوطلبان عزيز مطلعند و اين موضوع به كرات به اطلاع همگان رسيده است، برگزاري آزمونهاي ورود به حرفه تابع شرايطي بوده و روند اجرائي مشخصي دارد به همين منظور در طول مدت ثبت نام تا برگزاري آزمون و اعلام نتايج، مراتب به نحو مقتضي و از طريق دستورالعمل و راهنماهاي مربوطه به آگاهي داوطلبان محترم مي­رسد و كليه افرادي كه متقاضي شركت در آزمون باشند بروال ساير آزمونهاي تخصصي و حرفه اي با تبعيت از روند موجود نسبت به ثبت­نام و شركت در آزمون اقدام مي نمايند و در همه سالهاي گذشته نيز به همين روال بوده و البته هر دوره نيز شفاف­تر گرديده است.
اما آنچه حائز اهميت است اينست كه در تمامي موارد تلاش مي گردد حقوق شركت­ كنندگان در آزمونها رعايت شود. آزمون خرداد ماه سال جاري نيز نظير همه آزمونهاي گذشته تابع شرايط فوق بوده و با طي فرآيندهاي مربوطه برگزار شده است كه برخي موارد مرتبط با آن بشرح زير به آگاهي ميرسد.
صرف نظر از اقدامات اوليه براي برگزاري آزمون و اصلاحات صورت پذيرفته در طول سالهاي گذشته، كه از نگاه هيچ يك از عزيزان نيز پوشيده نبوده و همگان بر تغييرات مناسب و اصلاحات بنيادين در روند برگزاري اذعان دارند در اين آزمون نيز نظير آزمونهاي گذشته ابتدا كميته هاي طراحي سوال تشكيل، سپس با اخذ تعدادي سوال از اساتيد حرفه و دانشگاه، سوالات واصل شده در كميته تخصصي مربوطه كه از اساتيد مجرب كه با سوابق ارزنده علمي و حرفه ­اي همان رشته مي باشند، طرح و پس از رايزني و بحث و بررسي فراوان نهايتا با صلاحديد اعضاي كميته هاي تخصصي، سوالات نهايي براي هر يك از رشته هاي آزموني تدوين و جمع بندي مي­شود.
پس از برگزاري آزمون چنانچه ايرادي به هر يك از سوالات وارد شود و يا براي اعضاي محترم كميته احراز شود و هر يك از سوالات داراي هر گونه اشكال باشد، نسبت به حذف سوال و درج نمره آن در مجموع نمرات اكتسابي داوطلب اقدام مي­شود، چنانچه اعضاي كميته تخصصي ايراد مطرح شده را وارد تشخيص ندهند، لكن مجددا اعتراض به سوالات از هر طريق ممكن مطرح شود موضوع مجددا در كميته هاي تخصصي تجديدنظر مطرح و در خصوص صحت و سقم آنها تصميم­ گيري مي­شود.
درآزمون خرداد ماه گذشته نيز به همين منوال عمل شده و حتي موضوع تجديد­نظر در بررسي اعتراضات واصله در چندين نوبت صورت پذيرفته است. اين موضوع در خصوص همه رشته ­ها مصداق داشته و علاوه بر كميته­ هاي اصلي طراحي سوالات، كميته­ هاي تجديد نظر نيز مجددا موضوع را بررسي كرده­اند. ذكر اين نكته بسيار مهم است كه در ساير آزمونهاي حرفه اي و سراسري در كشور اعتراض به سوالات قابل استماع نبوده لكن در اين آزمونها بدليل احترام به حقوق عزيزان و ارزيابي عملكرد كميته هاي تخصصي علاوه بر پذيرش اعتراضات به تصحيح پاسخنامه، اعتراضات وارده به سوالات نيز دريافت و بررسي شده است.
- بديهي است در بررسي­هاي انجام شده در هر زماني كه مشخص شود سوالي غلط بوده است بدون كمترين ترديد نسبت به حذف آن اقدام شده و مي­شود و امتياز آن به داوطلب مربوطه اعطا مي شود.
- درهمين مورد بايد به حذف برخي از سوالات در تعدادي از رشته ها كه گاه اين تعداد به 5 مورد هم بالغ شده است اشاره مي­شود، كه در هر مورد، در موقع مورد لزوم اصلاحات لازم در تشكيلات كميته هاي تخصصي نيز بعمل آمده است و از حقوق داوطلبان دفاع شده است.
- ابطال نتيجه آزمون تعدادي ازداوطلبان در يكي از رشته هاي آزموني يكي از استانها به علت تخلفات صورت گرفته از ديگر اقدامات اصلاحي بعمل آمده در اين زمينه مي­باشد.
- در برخي از آزمونها ملاحظه شده است كه دامنه تجديد نظر در بررسي سوالات گسترده ­تر شده و حتي نقطه نظرات تشكل­هاي حرفه­اي و اساتيد خارج از اعضاي كميته­ هاي تخصصي نيز دريافت و مبناي بررسي ­ها قرار گرفته است كه به عنوان نمونه براي رشته هاي عمران و نقشه برداري در همين دوره چنين اقدامي نيز صورت گرفته است.
- بنابراين ملاحظه مي شود حفظ حقوق داوطلبان محترم براي وزارت راه و شهرسازي بسيار مهم بوده و از انجام هيچ كمكي به داوطلبان دريغ نكرده و از انجام هرگونه اقدامات اصلاحي نيز ابائي نداشته بطوري كه حتي اگر چندين سوال غلط باشد بدون كمترين ترديد نسبت به حذف سوال اقدام مي­شود و اصولا وزارتخانه حقي براي خود در اين زمينه قائل نبوده و از آنجائيه نحوه پذيرش اخذ حد نصاب بوده و ظرفيت پذيرش مدنظر نمي باشددر واقع فرقي به حال وزارتخانه نداشته است. در اين آزمونها نيز به همين طريق عمل شده و نهايت تلاش لازم به عمل آمده تا كمترين حقي از هيچ داوطلبي ضايع نشود.
بنابراين از كليه عزيزان شركت­ كننده در آزمونها كه احيانا نسبت به برخي از سوالات ابهامي دارند انتظار دارد با اعتماد به خدمتگزاران خود در حوزه آزمونهاي ورود به حرفه و اساتيد برجسته كشور كه همين افراد طراحي سوالات ساير آزمونهاي سراسري و علمي و حرفه اي كشور در سازمان سنجش آموزش كشور را نيز به عهده دارند و كتب و تاليفات آنان از منابع اصلي تحصيلات دانشگاهي عزيزان بوده و نهايت سعي و تلاش خود را در انجام صحيح وظايف خويش انجام مي دهند، شرايطي را فراهم آورند تا ادامه روند برگزاري آزمونها آنهم در شرايطي كه با تلاش فراوان امكان برگزاري دونوبت آزمون در سال فراهم شده است در كمال صحت و سلامت صورت پذيرد.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

tahereh*

عضو جدید

عنوان:
قابل توجه شركت‌كنندگان آزمون رشته معماري طراحي خرداد ماه 93 تاريخ: یک شنبه 30 شهریور 1393
بسمه تعالی قابل توجه شركت‌كنندگان آزمون رشته معماري طراحي خرداد ماه 93 بدينوسيله به اطلاع مي‌رساند نتايج آزمون مذكور از مورخ 30 شهريور 93 در سامانه ثبت‌نام آزمون‌ها قابل روئيت خواهد بود. با توجه به بررسي‌هاي دقيق و كنترل‌هاي مكرري كه در مراحل تصحيح پاسخنامه‌ها انجام گرفته است، چنانچه داوطلبي نسبت به نتيجه آزمون خود معترض باشد مي‌تواند درخواست خود را صرفاً بصورت كتبي با ذكر مشخصات كامل (شماره داوطلبي، نام و نام‌خانوادگي، شماره شناسنامه، تاريخ تولد، آدرس دقيق و شماره تماس) حداكثر تا تاريخ 2 مهر93 از طريق پست سفارشي به صندوق پستي تهران به شماره 573-19935 دفتر مقررات ملي ساختمان ارسال نمايد
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا