آیا پسرها میتوانند با دختر بزرگتر از خود ازدواج کنند؟

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقدر احساسی بحث شده راجع به این موضوع !
واقعا نمی شه حکم کلی داد
ولی چند تا نکته هست
وقتی سن طرفین - یا یکیشون کمه ، کلا که ازدواج ریسکش بالاست ! حالا واویلا پسر کوچیکتر هم باشه . مثلا ، پسر 20 دختر 24 فاجعه می شه ، ولی پسر 30 دختر 34 ممکنه به نتیجه برسن مشکلی هم نباشه
تا سه سال اختلاف سنی ( به شرط مناسب بودن باقی شرایط ) موردی ایجاد نمی کنه ! تازه تحقیقات نشون داده آمار طلاق اینجور ازدواج ها کمتر هم هست !!! چون خانم پختگی داره
کلن هم سن جزو ملاک های اصلی نیست ، معمولا باید سایر ملاک ها رو چک کرد و بعد این ملاک رو در کنار باقی موارد دید که چطور هست.
سن هم الزاما سن شناسنامه ای نیست
این صحبت که زن پیر می شه و افول می کنه و زشت می شه و ... هم افکار سنتی هست ، برای وقتیه که زن 12 ازدواج می کرد هر دو سال یه بار زایمان داشت تا 50 سالگی ! و هزار جور اضطراب و استرس از شوهر گرام بهش وارد می شد فرسوده و پوسیده می شد! نه الان با این سطح بهداشت و مراقبتی که افراد از خودشون دارن . یکی دو سال اختلاف سنی از بابت ظاهر و باقی مسائل تغییر چشمگیری ایجاد نمی کنه که بخواد مبنای تصمیمی گیری بشه !!! مگه اینکه بریم رو اختلاف سنی های بالای 10 سال ! اینا البته جواب می ده . مثلا مرد 40 خانم تازه شده 30 ! نیم نسل اختلاف سن دارن مثلا !
باقی مسائل رو هم اینجا جاش نیست ... وگرنه مسائلی که با افزایش سن خانوم ها مطرح هست، اتفاقا علم پزشکی خلاف تصورات عرفی رو ثابت کرده ... حرف گوش کن بودن و مطیع بودن! هم به سن و سال نیست ، دور و برتون یه نگاهی بندازید خودتون تایید می کنید این حرف من رو . اینا بیشتر از اینکه به سن باشه به شخصیت خانم بر می گرده
مرد باید جذبه داشته باشه ، اون حس مردانه رو اگر نداشته باشه و اقتدار و جدیت حتی اگر با دختری به سن بچه اش هم ازدواج کنه باز می شه نفر دوم اون زندگی ! شخصیت و رفتار مرده که جایگاهش رو تعیین می کنه

I.R.IRAN

عضو جدید
به نظر منم اين موضوع به طرفين بستگي داره .
ببينيد ، مهمترين نكته اينجاست كه دو طرف متعلق به يه نسل باشن . يه نسلي كه يه فضاي فكري دارن!
حالا تفاوت سن و سال هر چقدر ميتونه باشه . چون اين افراد از لحاظ نگرش و فضاي فكري ، در واقع هم سن اند!
اما در حالت كلي ، هم سن بودن معمولا بهتر جواب داده . هم سن با مثبت منفي 2 سال تفاوت .

با اين حال ، خيلي موارد مهم و تأثير گذاري تو دوام يه زندگي مشترك دخيل هستن كه اين اختلاف سن توش گمه .
و به نظر من علاقه ي في ما بين ، با سن و سال طرف كاري نداره . منتهي علاقه ي روشن ! با چشم باز !

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من معتقد هستم که مرد باید بزرگتر باشه...:D
ولی مثلن از نظر شکیرا همچین چیزی نیس..پیکه شوهرش یل دوستش 28 شالشه اون 38 تازه بچه هم دارن دو تا..
:D

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
من معتقد هستم که مرد باید بزرگتر باشه...:D
ولی مثلن از نظر شکیرا همچین چیزی نیس..پیکه شوهرش یل دوستش 28 شالشه اون 38 تازه بچه هم دارن دو تا..
:D
ببین اونا رو کلا بزار کنار ! قاطی ن باور کن

به نظر منم اين موضوع به طرفين بستگي داره .
ببينيد ، مهمترين نكته اينجاست كه دو طرف متعلق به يه نسل باشن . يه نسلي كه يه فضاي فكري دارن!
حالا تفاوت سن و سال هر چقدر ميتونه باشه . چون اين افراد از لحاظ نگرش و فضاي فكري ، در واقع هم سن اند!
اما در حالت كلي ، هم سن بودن معمولا بهتر جواب داده . هم سن با مثبت منفي 2 سال تفاوت .

با اين حال ، خيلي موارد مهم و تأثير گذاري تو دوام يه زندگي مشترك دخيل هستن كه اين اختلاف سن توش گمه .
و به نظر من علاقه ي في ما بين ، با سن و سال طرف كاري نداره . منتهي علاقه ي روشن ! با چشم باز !
می دونی
معمولا آدم ها دنبال یک سری تفکراتی هستن که حاضر و آماده سریع یک جواب بزراه کف دستشون . برای رسیدن به واقعیت و اصل هر چیز طبیعتا کلی باید وقت گذاشت
من می تونم یه فرمول بنویسم از پسر مورد علاقه م ، قد ، وزن ، دور کمر دور بازو ! میزان تحصیلات حقوق مدل ماشین سال تولد و ... خب اینا همه اش عدد و رقمه ! می چینم کنار هم دونه دونه تیک می زنم و خلاص !
ولی اینکه آیا آدمی با این ویژگی ها الزاما اونی هست که من بخوام یا نه ، معلوم نیست واقعا !
ممکنه نهایت خوشبختی و آرامش رو در کنار کسی تجربه کنم که یکدونه از معیار های بالا رو نداشته باشه !
به نظرم معیار های کیفی تو ازدواج واقعی تر و پایدار تر هستن . منتها تشخیصش کار هر کس نیست ...
مثلا همین فضای فکری یا سطح هیجانی یا دیدگاه دو طرف به عشق و ارتباط ، اینا هر چقدر بیشتر به هم بخوره نتیجه بهتره
حالا من نمی گم باقی چیزا رو بزاریم کنار کلا ! اما اولویت اصلی نیستن واقعا ! البته بازم بستگی به تیپ شخصیتی افراد داره ... بعضی ها رو دیدم حساب گر کلیشه ای و همینجوری واقعا راضی و خوشحالن از زندگی 3*4 اشون ! نمی دونم ...

آخرین ویرایش:

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین اونا رو کلا بزار کنار ! قاطی ن باور کن

نه اونا که مهم نیستن من منظورم تفاوت سنی بود...:D
یعنی اگه کسی و بخای سنش واست مهم نیس..

می دونی
معمولا آدم ها دنبال یک سری تفکراتی هستن که حاضر و آماده سریع یک جواب بزراه کف دستشون . برای رسیدن به واقعیت و اصل هر چیز طبیعتا کلی باید وقت گذاشت
من می تونم یه فرمول بنویسم از پسر مورد علاقه م ، قد ، وزن ، دور کمر دور بازو ! میزان تحصیلات حقوق مدل ماشین سال تولد و ... خب اینا همه اش عدد و رقمه ! می چینم کنار هم دونه دونه تیک می زنم و خلاص !
ولی اینکه آیا آدمی با این ویژگی ها الزاما اونی هست که من بخوام یا نه ، معلوم نیست واقعا !
ممکنه نهایت خوشبختی و آرامش رو در کنار کسی تجربه کنم که یکدونه از معیار های بالا رو نداشته باشه !
به نظرم معیار های کیفی تو ازدواج واقعی تر و پایدار تر هستن . منتها تشخیصش کار هر کس نیست ...
مثلا همین فضای فکری یا سطح هیجانی یا دیدگاه دو طرف به عشق و ارتباط ، اینا هر چقدر بیشتر به هم بخوره نتیجه بهتره
حالا من نمی گم باقی چیزا رو بزاریم کنار کلا ! اما اولویت اصلی نیستن واقعا ! البته بازم بستگی به تیپ شخصیتی افراد داره ... بعضی ها رو دیدم حساب گر کلیشه ای و همینجوری واقعا راضی و خوشحالن از زندگی 3*4 اشون ! نمی دونم ...

شکیرا رو با دخترا ایرونی مقایسه میکنیییییی..؟؟؟؟؟!!!!! (از نظر ظاهر) :)

الان مثلن اون خیلی خوشگله؟:weirdsmiley:
اون یه دونه مژه چش منم نمیشه...:D

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم همینو گفتم دیگه !
به گرد پای ما هم نمی رسن ;)

اوهوم خوجیل خاانوم

3peh

عضو جدید
نظر شخصی من بهتره مرد بزرگ تر باشه
هر چند تو اطرفم زوج هایی هستن که زن بزرگتره و از دید من زندگی خوبی دارند

hraha97

عضو جدید
اینکه پسرا با دخترهای بزرگتر از خودشون ازدواج کنند امکان دارد . اما برای انتخاب همسر باید دقیق و با ملاک های درست اقدام کرد اگر خواستید که بیشتر در مورد انتخاب همسر و چگونگی انجام آن اطلاع پیدا کنید به لینک زیر مراجعه کنید . قبل از ازدواج چشمها رو باز کنید و بعد از ازدواج از خیلی چیزها چشم پوشی کنید.
انتخاب همسر مناسب

ali199_1991

کاربر بیش فعال
بستگی به روحیات طرفین داره و اینکه دو طرف چقدر عقلشون رشد کرده وگرنه رقم توی شناسنامه ملاک نیست به نظر من....البته روانشناسان بهتر میدونن.

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
در بررسی سن ازدواج باید توجه داشته باشیم که فقط سن تقویمی و شناسنامه ای برای ما مهم نیست بلکه وقتی صحبت از سن ازدواج می شود، ما به سن عقلی و سن عاطفی زوج موردنظر توجه می کنیم...
البته فردی که سن تقویمی یا شناسنامه ای مثلا ۲۵ سال دارد از نظر عقلی، شناختی و عاطفی باید در حد ۲۵ ساله ها باشد ولی احتمال دارد که این گونه نباشد. یعنی در بعضی مواقع ما شاهد این موضوع هستیم که فردی از نظر شناسنامه ای، سن پایینی دارد اما از نظر عاطفی و شناخت اجتماعی در سطح بالایی است و به قولی بزرگ تر از سنش رفتار می کند؛ گاهی حتی یک خانواده را نیز مدیریت می کند.
بعضی افراد هم نسبت به سن شناسنامه ای شان پختگی لازم را نداشته و مانند کودکان رفتار می کنند مثلا مرتب شغلشان را تغییر می دهند و هدف مشخصی در زندگی ندارند.

پس یادمان باشد در ازدواج سن عقلی، عاطفی و شناختی مطرح است. حال بر فرض اینکه زوجین تناسب لازم را با هم دارند، باز بهتر است ۴- ۳ سالی مرد بزرگ تر از زن باشد که البته دلایل متعددی برای این کار وجود دارد.

اول اینکه خانم ها زودتر از آقایان به سن بلوغ می رسند. به همین دلیل رشد اجتماعی شان زودتر آغاز می شود و به عنوان یک زن زودتر در جامعه دیده و پذیرفته می شوند و نقش های متعددی را بر عهده می گیرند.
به خصوص اینکه با تغییر صفات ثانویه جنسی، نگاه جامعه هم به آنها تغییر می کند و دیگر مانند یک دختربچه با آنها رفتار نمی شود. در صورتی که پسرها دیرتر به سن بلوغ می رسند و از نظر اجتماعی نیز دیرتر به عنوان یک مرد شناخته می شوند. این امر باعث می شود مردها هم دیرتر نقش خود را در اجتماع باور کنند.

دوم اینکه با توجه به مسایل فرهنگی کشور ما، بسیاری از مردها تمایل زیادی ندارند که از طرف همسرشان مورد راهنمایی، سرزنش، شماتت و مشاوره قرار بگیرند. بنابراین وقتی خانمی از شوهرش بزرگ تر باشد، ممکن است آگاهی ها و دانش او از همسرش بیشتر باشد. این امر در برخی مواقع تاثیراتی منفی دارد و مرد نمی تواند این رفتار را تحمل کند. از طرف دیگر آمارهای طلاق در این شرایط نشان می دهد که بسیاری از جدایی ها در سنین بالا رخ می دهد و این امر درست در زمانی است که خانم ها به سن یائسگی می رسند.
این موضوع می تواند هم از نظر بچه دارشدن و هم از نظر مسایل جنسی تاثیرات خاصی بر زندگی فرد داشته باشد. شوهران جوان ، از نظر جنسی فعال تر از همسران میان سالشان هستند. این امر در مردانی که از نظر معنوی، اجتماعی و شناخت اجتماعی درک بالایی ندارند، ممکن است به بروز رفتارهایی منجر شود که می تواند پایه های زندگی را به شدت سست کند. این عده از آقایان از اعتماد به نفس کمتری برخوردارند و ترجیح می دهند با زنان بزرگ تر از خود ازدواج کنند؛ به خصوص اگر خانم ها از نظر اقتصادی در وضعیت خوبی هم باشند.

عده ای از آقایان هم در کودکی ناکامی هایی را نسبت به دریافت حمایت مادرانه داشته اند و به طور ناخودآگاه به سمت خانم هایی می روند که سنشان بالاتر است. اصطلاحا او را به عنوان مادر در نظر می گیرند و نه به عنوان همسر. عده ای از آقایان هم که اختلال شخصیت دارند، قدرت تصمیم گیری ندارند و منتظرند دیگران برای آنها تصمیم بگیرند. در حقیقت آنها خواهان این هستند که خود را پشت سر دیگران پنهان کنند. این گروه از مردان، بیشتر به سمت ازدواج های این چنینی می روند. برخی انتخاب ها هم به نوعی ناخودآگاه است.

ما افراد بسیاری را دیده و بررسی کرده ایم که با خانم هایی ازدواج می کنند که شبیه جوانی مادرشان است در حقیقت آنها زنی را انتخاب می کنند که شبیه فردی است که در دوران کودکی آنها را حمایت کرده و مورد محبت قرار داده است.
نکته آخر اینکه ۲ گروه از خانم ها بیشتر مورد توجه این گروه از آقایان قرار می گیرند؛ خانم هایی که چهره های کودکانه داشته باشند یا زن هایی که چهره هایی پخته و مادرانه دارند. معمولا هر ۲ گروه این افراد دچار مشکلات زناشویی و خانوادگی می شوند.
تنها کسانی در زندگی موفق هستند که انتخابشان براساس انتخابی عاقلانه و شناخت کامل باشد.

با سلام

نه نمیشه

موید باشید!

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

اما با در نظر گرفتن خیلی از مسائل که میدونم،منم با خانومی ازدواج کردم که از من بزرگتره.:smile:
و خدا رو شکر مشکلی نداریم.
مهم درک مقابل دو طرف.:)
و رسیدن کافی به بلوغ فکری و عاطفی و ....

آخرین ویرایش:

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
سلام

اما با در نظر گرفتن خیلی از مسائل که میدونم،منم با خانومی ازدواج کردم که از من بزرگتره.:smile:
و خدا رو شکر مشکلی نداریم.
مهم درک مقابل دو طرف.:)
و رسیدن کافی به بلوغ فکری و عاطفی و ....

چند سال؟

shaer_bisvad

عضو جدید
سلام ، به تظر من بهتره که مرد از خانمش بزرگتر باشه
دلیل اولش اینکه مردای ایرانی و شاید شرقی به صورت ناخوداگاه دوست دارن که مدیریت زندگی و تصمیم هایی نهایی با خودشون باشه
و وقتی که خانم بزرگتر باشه این اتفاق نمی افته

**
دوم اینکه میل جنسی افایون همیشه هست ولی خانم ها بعد از یه سنی به بعد تمایلی به عشقبازی ندارن

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ، به تظر من بهتره که مرد از خانمش بزرگتر باشه
دلیل اولش اینکه مردای ایرانی و شاید شرقی به صورت ناخوداگاه دوست دارن که مدیریت زندگی و تصمیم هایی نهایی با خودشون باشه
و وقتی که خانم بزرگتر باشه این اتفاق نمی افته

**
دوم اینکه میل جنسی افایون همیشه هست ولی خانم ها بعد از یه سنی به بعد تمایلی به عشقبازی ندارن

سلام
اون بحث اول بستگی داره به دو طرف!!!

اما بحث دوم این و بگم اتفاقا زن ها هر چقدر سنشون بره بالا میلشون به نیاز جنسی زیاد میشه حتی در دوره ی یائسگی میل به محبت و عشق ورزی دارن

اما مردها یه دوره ایی میلشون زیاد میشه و بعد به مرور سن کمتر کمتر میشه!!!!!!!!!!!!

lailiya

کاربر فعال
سلام خب پسر ها میتونن با دخترای بزرگتر از خودشون ازدواج کنن میگن تا فاصله 4 سال هم حتی مشکلی ندارن من خیلی از زوج ها رو دیدم که فاصله سنی خانم از آقا بیشتر بوده و زندگی خوبی دارن ولی بهتر اینه که آقا بزرگتر باشه
توی زندگی ما ایرانی ها مادر پناهه و پدر تکیه گاه این بزرگ بودن مرد تکیه گاه محکم تری رو توی دل آدم جا میده وقتی خانم بزرگتره خب به طبع احاس بزرگ بینی تر هم داره این خانم به عنوان مائر و همسر و بانوی خونه باید خانم گری کنه نه بزرگی , همیشه خونه هایی که پدر حرف رو میزنه و مادر تایید میکنه متحد تر و منظم تر عمل میکنن تا خانواده هایی که مادر حرف میزنه و پدر تایید میکنه

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خب پسر ها میتونن با دخترای بزرگتر از خودشون ازدواج کنن میگن تا فاصله 4 سال هم حتی مشکلی ندارن من خیلی از زوج ها رو دیدم که فاصله سنی خانم از آقا بیشتر بوده و زندگی خوبی دارن ولی بهتر اینه که آقا بزرگتر باشه
توی زندگی ما ایرانی ها مادر پناهه و پدر تکیه گاه این بزرگ بودن مرد تکیه گاه محکم تری رو توی دل آدم جا میده وقتی خانم بزرگتره خب به طبع احاس بزرگ بینی تر هم داره این خانم به عنوان مائر و همسر و بانوی خونه باید خانم گری کنه نه بزرگی , همیشه خونه هایی که پدر حرف رو میزنه و مادر تایید میکنه متحد تر و منظم تر عمل میکنن تا خانواده هایی که مادر حرف میزنه و پدر تایید میکنه

حرفتون رو کاملا قبول دارم
اما خیلی خانواده ها هم هستن که زن از نظر سنی از مرد کوچیکتره ولی حرف اول و خانم خونه میزنه و مرد تایید میکنه.:smile:
مثل خانواده ی خودم
پس این موضوع هم دلیل خیلی محکم و موثری نمی تونه داشته باشه.
ولی خب گاها این مورد سنی در این موضوع نقش خواهد داشت;)

Uchiha Itachi

عضو جدید
مردایی که استروژن و پروژسترونشون زیاده میتونن....مردای زن ذلیل براشون فرقی نمیکنه کلا

مردایی که تستوترونشون زیاده جواب نمیده چون دوست ندارن یکی مثل مامان باهاشون رفتار کنه و دوست دارن حرف حرف خودشون باشه....

مرده اطلاعات علمیتم اخوی. منبع هم واسه این حرفها داری؟
من که زیاد دیدم زن 2 تا 4 سال از مرد بزرگتر بوده. این حرف های مرد بزرگ تر از زن و ... مربوط به قدیم ها است. الان دیگه خیلی چیزها عوض شده. تو آمریکا سن که هیچی دیگه زوج های چند نژادی حتی هم خیلی زیاد شدن. مرده سیاهپوسته مثلاً زن سفید پوست یا مرده چینی و زنه اصلاً سرخپوست.
بریزین دور این حرفهای جهان سومی رو.
بابا ما تو دورانی زندگی می کنیم که قدرتمندترین کشور جهان که سفید پوست ها ساختن رو یک سیاه پوست با نسب آفریقایی (آقای اوباما) اداره می کنه اون وقت ما یا تو چند سال اختلاف سنی تو ازدواج موندیم.

Uchiha Itachi

عضو جدید
سلام
اون بحث اول بستگی داره به دو طرف!!!

اما بحث دوم این و بگم اتفاقا زن ها هر چقدر سنشون بره بالا میلشون به نیاز جنسی زیاد میشه حتی در دوره ی یائسگی میل به محبت و عشق ورزی دارن

اما مردها یه دوره ایی میلشون زیاد میشه و بعد به مرور سن کمتر کمتر میشه!!!!!!!!!!!!

سلام. من یه کوچولو موچولو در این زمینه ها مطالعه داشتم و تا جایی که می دونم شما کاملاً برعکس گفتی.

electro-esmoke

عضو جدید
فک نکنم غیر قانونی و غیر شرعی باشه. اخه خیلی ها الان میبینم زنه بزرگتره!
چی باعث میشه نتونه ازدواج کنه؟:confused:

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خواستن توانستن است .
دوست خودم که چهارسال ازم کوچیکتر بود با دختر 4 سال بزرگتر از من ازدواج کرد .
اختلاف تا این اندازه !!!
الله اکبر به حق چیزای ندیده و نشنیده!!:surprised:چ کارایی میکنن این پسراااا!!