آیا واقعا داریم تو ایران پیر میشیم

آیا واقعا داریم تو ایران پیر میشیم

• مجموع رای دهندگان
    67

ziarifar

عضو جدید
آیا واقعا داریم تو ایران پیر میشیم.این یه سوال از طرف دوستمه خودمم به دلایل امنیتی بش جواب نمیدم چون تموم اطلاعاتم واقعیه.
فقط دوستان فرهیخته من حرفای سیاسی نزنین تو رو خدا.میخوام ببینم چند درصد از افراد تحصیلکردمون تو این سایت اعتقاد دارن دارن جوونیمون بی خاطرات زیبا و بیفایده داره تو ایران میگذره.لطفا فقط افراد بالای 25 سال نظر بدن که حسابی پخته شدن.همتونو دوست دارم زیاد

Sarp

مدیر بازنشسته
منظورتون از خاطرات زیبا چیه ؟
استعاره است یا معنی واقعیش مد نظر هست ؟

سوالتون کمی مبهمه

haniyeh65

عضو جدید
:w42::w42::w42:
یعنی منم بیایم تو بحث :w10::w10:
خب پس از مطالعات فراوان متوجه شدم
که این مسئله بیشتر به خود آدم مربوط می شه

ziarifar

عضو جدید
منظورتون از خاطرات زیبا چیه ؟
استعاره است یا معنی واقعیش مد نظر هست ؟

سوالتون کمی مبهمه

بابک جان بیشتر نمیشه یا نمیتونم توضیح بدم شما نظر کلیتونو درباره گذران جوونی تو ایران بگید به نظرتون تو یه کشور دیگه نمیشه پتانسیلها بیشتر شکوفا بشه(اینم توضیح اضافه بخاطر گل روت)

• Like
واکنش ها: Sarp

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا واقعا داریم تو ایران پیر میشیم.این یه سوال از طرف دوستمه خودمم به دلایل امنیتی بش جواب نمیدم چون تموم اطلاعاتم واقعیه.
فقط دوستان فرهیخته من حرفای سیاسی نزنین تو رو خدا.میخوام ببینم چند درصد از افراد تحصیلکردمون تو این سایت اعتقاد دارن دارن جوونیمون بی خاطرات زیبا و بیفایده داره تو ایران میگذره.لطفا فقط افراد بالای 25 سال نظر بدن که حسابی پخته شدن.همتونو دوست دارم زیاد

دوست عزيز از اين پست و از پستهاي تاپيكهاي ديگه شما مشخصه كه خيلي دپرس و ناراحتيد از وضعيت فعلي . البته بهتون حق ميدم .

بله . درسته . داريم عمرمون رو تو اين مملكت هدر ميديم . اينهمه كار و تلاش و اخرش هم هيچي !

در طول سه سال گذشته بسياري از دوستانم از ايران رفتند و از اين جهنم خلاص شدند.

شما كه اينهمه دل پر داريد بهتره همينكارو كنيد . خوشبختانه گويا خودتون داراي مدارك بالاي تحصيلي هستيد و كار هم مي كنيد و لذا خوب ميدونيد كه تو اين مملكت كسي به علم و دانش و زحمت و ... شما بها نميده . :(

در اينجا با دروغ و زد و بند و باند بازي و نظاير اينها ميتونيد پيشرفت كنيد و لاغير . لذا اگه اهل اين چيزا هستيد اينجا خيلي خوبه و رشد مي كنيد اگه اهل اينكارا نيستيد در هر شغل و اداره و رده اي كه باشيد رشد نمي كنيد و همينطوري فقط پير ميشيد . :razz:

ziarifar

عضو جدید
:w42::w42::w42:
یعنی منم بیایم تو بحث :w10::w10:
خب پس از مطالعات فراوان متوجه شدم
که این مسئله بیشتر به خود آدم مربوط می شه

یعنی بستگی به نظر آدم داره.راست میگیدا الان احساس میکنم خیلی خوشبختم همه چی دارم چرا زودتر به این نتیجه نرسیدم.فقط یه سوال تو رو خدا چند سالتونه :biggrin:

ziarifar

عضو جدید
دوست عزيز از اين پست و از پستهاي تاپيكهاي ديگه شما مشخصه كه خيلي دپرس و ناراحتيد از وضعيت فعلي . البته بهتون حق ميدم .

بله . درسته . داريم عمرمون رو تو اين مملكت هدر ميديم . اينهمه كار و تلاش و اخرش هم هيچي !

در طول سه سال گذشته بسياري از دوستانم از ايران رفتند و از اين جهنم خلاص شدند.

شما كه اينهمه دل پر داريد بهتره همينكارو كنيد . خوشبختانه گويا خودتون داراي مدارك بالاي تحصيلي هستيد و كار هم مي كنيد و لذا خوب ميدونيد كه تو اين مملكت كسي به علم و دانش و زحمت و ... شما بها نميده . :(

در اينجا با دروغ و زد و بند و باند بازي و نظاير اينها ميتونيد پيشرفت كنيد و لاغير . لذا اگه اهل اين چيزا هستيد اينجا خيلي خوبه و رشد مي كنيد اگه اهل اينكارا نيستيد در هر شغل و اداره و رده اي كه باشيد رشد نمي كنيد و همينطوري فقط پير ميشيد . :razz:

دیگه قرار نشد منو لو بدید دوست عزیز.من اینهمه دقت میکنم تاپیکامو یه جوری بنویسم برام گرون تموم نشه.منو اگه اخراج کردن تقصیر شماستا.اینجا همه چی آرومه ما چقد خوشبختیم.شاید یه کم بعضی موقعها دل آدم بگیره وگرنه اینجا همه چی خوبه باور کن

ستاره ي سهيل

عضو جدید
من كه فكر نمي كنم.
به قول دوستمون مونده به آدمش واهدفي كه تو ذهنش هست.
آره برا بعضي ها موندن تو ايران زجر اور است.چون كه انتظاراتي دارند كه نميشه تو ايران بر اورده كرد.
اما برا خيلي ها اين طوري نيست.
راستي از كي سن 25 سال شده سن پختگي.
به حق چيز هاي نشنيده...

Sarp

مدیر بازنشسته
بابک جان بیشتر نمیشه یا نمیتونم توضیح بدم شما نظر کلیتونو درباره گذران جوونی تو ایران بگید به نظرتون تو یه کشور دیگه نمیشه پتانسیلها بیشتر شکوفا بشه(اینم توضیح اضافه بخاطر گل روت)
ممنون مهندس :gol:

گذران جوانی اون چیزیش که به خودم ربط داشته ، ترکوندم . از گردش و تفریح و طبیعت بگیر تاااا . . . .
اما چیزیش که حق مسلم یه ملته و باید از طرف مملکت در اختیارم قرار میگرفت . . . . (دیگه گفتن نداره که )

ziarifar

عضو جدید
من كه فكر نمي كنم.
به قول دوستمون مونده به آدمش واهدفي كه تو ذهنش هست.
آره برا بعضي ها موندن تو ايران زجر اور است.چون كه انتظاراتي دارند كه نميشه تو ايران بر اورده كرد.
اما برا خيلي ها اين طوري نيست.
راستي از كي سن 25 سال شده سن پختگي.
به حق چيز هاي نشنيده...

درباره نظرتون ممنون.درباره سن 25 نظر منه شایدم درسن نباشه.

ziarifar

عضو جدید
ممنون مهندس :gol:

گذران جوانی اون چیزیش که به خودم ربط داشته ، ترکوندم . از گردش و تفریح و طبیعت بگیر تاااا . . . .
اما چیزیش که حق مسلم یه ملته و باید از طرف مملکت در اختیارم قرار میگرفت . . . . (دیگه گفتن نداره که )

منونم از پاسخ هوشمندانت و بابت اینکه سیاسیش نکردی

• Like
واکنش ها: Sarp

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیگه قرار نشد منو لو بدید دوست عزیز.من اینهمه دقت میکنم تاپیکامو یه جوری بنویسم برام گرون تموم نشه.منو اگه اخراج کردن تقصیر شماستا.اینجا همه چی آرومه ما چقد خوشبختیم.شاید یه کم بعضی موقعها دل آدم بگیره وگرنه اینجا همه چی خوبه باور کن

:biggrin: :biggrin: :biggrin: ;)

خب بله ! حق باشماست ! :smile: من راضي به اخراج شما كه نيستم :gol:

اصلا بله اينجا همه چي خوبه ! خوشبختي داره ازمون ميباره . بهتره يكميشو صادر كنيم خارج !! :eek: :D

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
انسان هر آن چیزی را می بینید که می خواهد و هر آن چیزی را میسازد که تصور می کند!

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
انسان هر آن چیزی را می بینید که می خواهد و هر آن چیزی را میسازد که تصور می کند!
بی ادبی نباشه ولی من دور از جون بی خود کردم خواستم احمدی نژاد رو ببینم
کدوم فیلسوفی جمله ی بالا رو بلغور کرده؟ :w06:

ziarifar

عضو جدید
بهنام جان دوست عزیزم قرار بود سیاسی نشه. اگه دوست داری نظر بده لطفا دوست خوبم

rezvane

عضو جدید
عذر میخوام جسارت نباشه اما به نظر من سوالتون یه ایراد داره:
چون هرجای دنیا که باشیم بالاخره پیر میشیم

Nooshin-M

عضو جدید
:neutral::w10::w08::w13:به نظرم ربطی به ایران نداره.مهم خود تویی ما خیلی ادم موفق تو ایران خودمون داشتیمو داریم.زیر 25سال!!! موافقا دستاشون بالا

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
:neutral::w10::w08::w13:به نظرم ربطی به ایران نداره.مهم خود تویی ما خیلی ادم موفق تو ایران خودمون داشتیمو داریم.زیر 25سال!!! موافقا دستاشون بالا

اتفاقا بسيار هم به ايران ربط داره ! :smile:

شرايط كشور طوريه كه موفق بودن و موفق شدن از طريق كار و تلاش و زحمت كشيدن تقريبا غيرممكنه ولي از راه زد و بند و باند بازي و ارتباطات ناسالم و رانت ميشه موفق شد . چه زير 25 سال چه بالاي اون .

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بی ادبی نباشه ولی من دور از جون بی خود کردم خواستم احمدی نژاد رو ببینم
کدوم فیلسوفی جمله ی بالا رو بلغور کرده؟ :w06:
اون دیگه بر میگرده به اصول دموکراسی و رای گیری و اینکه چقدر توانایی احترامبه نظر اکثریت رو داشته باشید.

طبق همون جمله ام میتونید خوبی های در احمدی نژاد ببینید، اگر بخواهید، همانگونه که مردم دیدند و رای دادند.

ادام بحث فکر کنم تاپیک رو پودر کنه!

Nooshin-M

عضو جدید
اتفاقا بسيار هم به ايران ربط داره ! :smile:

شرايط كشور طوريه كه موفق بودن و موفق شدن از طريق كار و تلاش و زحمت كشيدن تقريبا غيرممكنه ولي از راه زد و بند و باند بازي و ارتباطات ناسالم و رانت ميشه موفق شد . چه زير 25 سال چه بالاي اون .
اره شاید خیلی چیزارو در نظر نگرفتم.اما قبول داری خیلی چیزا به خودمون بستگی داره؟

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونی دوست عزیز چرا عمرمون داره تلف میشه؟
چون دولت هیچ برنامه برای مقاطع مختلف سنی ما نداره
تو ایران خودتی که باید خودتو بکشی بالا
متاسفانه به قول دوستمون از راههای صحیح هم امید بسیار کم است
تو ایران زرنگ به کسی میگن که بتونه سر همه رو کلاه بزاره
از قانون فرار کنه و...

تو ایران علاوه بر تلف شدن عمر، روح و احساساتتم تلف میشه
کسی به نظرت ارزش قائل نیستی
کسی به افکار نو و تازت توجهی نمیکنه

هر جا میری بوی کهنگی، پارتی، بیسوادی، بی تخصصی و... خفت میکنه

تو ایران بیشتر عمر مردم تو صف تلف میشه

تو ایران کارمند اداره هیچ اهمیتی به وقت و کار ارباب رجوع نمیده و خود این کارمند از وضع سنگین ترافیک در خیابونا ناراضیه

در ایران هست که هیچ اهمیتی به جان و مال مسافر داده نمیشه
هیچ استانداری بین تعداد ماشین، کیفیت ماشین و کیفیت جاده ها و ... رعایت نمیشه
در ایرانه که هواپیماهای دست دوم خوب کار میکنند

در ایرانه که یک آخوند میشه رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس

در ایرانه که فک و فامیل رئیس جمهور از سیکل تا دیپلم میشن همه کاره کشور

در ایرانه که یک نفر ادعای جانشینی خدا میکنه و با این حرفا باعث سکته روحی جووناش میشه
و...

Sarp

مدیر بازنشسته
تو تایپیک خوشبختی هم گفتم
باز هم میگم
تقصیر گردن دولت و کشور انداختن فقط توجیهیه واسه تنبلی خود

مگه من تو این مملکت زندگی نمیکنم ؟
پس چرا بدون اینکه شغل دولتی هم داشته باشم درآمدم حتی واسه یه زندگی مستقل هم کفاف میده ؟ چرا ؟
چون هیچ انتظاری از بقیه ندارم .
یعنی دلم نمیخواد بشینم یکی پیدا شه لقمه بگیره بذاره تو دهنم .
چرا من این لقمه رو نگیرم نذارم تو دهن یکی دیگه ؟

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره شاید خیلی چیزارو در نظر نگرفتم.اما قبول داری خیلی چیزا به خودمون بستگی داره؟

در حرف و شعار بله ولي در عمل خير

چيزي كه بشما بستگي داره اينه كه درس بخوني و زحمت بكشي و تلاش كني

ولي اين چيزا در اين مملكت باعث رشد و ترقي شما نميشه چون روابط كاملا ناسالمي كه بر اقتصاد اين مملكت حاكمه باعث ميشه كه بدون رانت و پارتي و خويشاوند بازي و وابسته بودن به مراجع قدرت نميتونيد رشد چنداني داشته باشيد .

Mr.Pouyan

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاش فقط پیری بود..

اما اگه نمه پر لیوان و هم ببینیم.. خیلی اوضاع فرق میکنه

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پیر شدن که اینجا و اونجا نداره.
حرف سر اینه که پیر میشیم در خالی که زندگی هم نمیکنیم.

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
این عمر هست که داره میگذره و هیچ فکر آخرت نیستیم
تا چشم رو هم بذاریم تو یک وجب خاک خوابیدیم و باید جوابگو باشیم
ای کاش هدف از آفرینش رو میدونستید او نوقت با این سوالاتن مسخره وقت خودتون هدر نمیکردید
به شخصه روزی هزار بار .ولو بیشتر شکر میکنم که در کشوری زندگی میکنم که اسلامی است