آیا شما به چشم زخم اعتقاد دارید؟

babak fd

عضو جدید
سلام تا حالا شده کسی شمارو چشم بزنه یا کسی رو چشم بزنید ؟
تا حالا شده به رابطه بین چشم و مثلا پنچر شدن ماشینتون یا چیزای دیگه فکر کنید؟
آیا این مسئله مستندات دینی داره ؟ و با عدالت خدا سازگار هست؟

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
من جدیدا خیلی چیزا میبینم که با عدالت خدا جور در نمیاد
چشم زخم که چیزی نیست!!

البته من شنیدم تو قرآن دربارش اومده(فقط شنیدم)

BLOOD STONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا نمیدونم که با عقل انسان جور در میاد یا نه... ولی چیزی که مسلمه تو قرآن دربارش صحبت شده پس همچین چیزی وجود داره...

BLOOD STONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
من جدیدا خیلی چیزا میبینم که با عدالت خدا جور در نمیاد
چشم زخم که چیزی نیست!!

البته من شنیدم تو قرآن دربارش اومده(فقط شنیدم)

آره عزیزم بش اشاره شده...
سوره فلق در این بابه...
(و من شر حاسد اذا حسد...)

babak fd

عضو جدید
آیا تنها راه رسیدن ضرر حاسد به انسان چشم زخمه؟(یعنی این آیه توان اثبات چشم زخمو داره؟)طبق آیه

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سعی کردم اعتقاد داشته باشم.
این جمله به این معنیه که همیشه بعد از یک اتفاق ناخوشایند، فقط به اینکه ممکنه چشم زخم باشه فکر نمیکنم بلکه به توانائی ها و کارهائی برای جلوگیری و پیشگیری از این حادثه هم می اندیشم.

Sina.Taheri

عضو جدید
پرسیدن این سئوال در تالار اسلام بی معنیه.
چون مسلمونا چه بخوان چه نخوان هرچی تو قرآن گفته باشه رو قبول دارن.
اول قبول دارن بعدا فکر میکنن که بیشتر قبول داشته باشن.

انگار به مسلمونی که تا حالا جن ندیده بگی جن رو قبول داری، سریع میگه آره چون قرآن گفته.
جواب برای مسلمونا مسلما آری هست چون قرآنشون گفته.

اما به نظر خودم یک چرت محض هست که یکی از روی بد طینتی یا حسودی یا هرچی نگاهت کنه بلا سرت بیاد.
همون خرافات های مردم گذشته هست و کاریش نمیشه کرد.

چون اکثریت همه جوامع رو عوام تشکیل میدن.

4831

عضو جدید
سلام آره اعتقاد دارم. چون واقعا" اثراتش رو زیاد دیدم.
یه روایت از پیامبر(ص) شنیدم آدرس دقیقش رو یادم نیست میگردم اگه پیدا کردم میذارم.
پیامبر (ص) با اصحابشان از کنار قبرستان رد میشدند
که رو میکنند به اصحاب و میفرمایند تعداد بسیاری از این افراد از چشم زخم مردند!!!!

این به نیروهای درونی انسان برمیگرده.
قوانین راز که تازه اثبات شده در قرآن هم اومده.
خیلی مطالب در قرآن هست که هنوز توسط بشر اثبات نشدن. و شاید این یکی از اون مطالب باشه.

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
وإِن یَکادُ الّذینَ کَفَروا لَیُزلِقونَکَ بِأَبصارِهِم لَمّا سَمِعُوا الذِّکرَ و یَقولونَ إِنَّهُ لَمَجنونٌ * و مَا هُوَ إِلاّ ذِکرٌ لِلعَلَمین

• و همانا نزدیک است کافران هنگامی که قرآن را می‌شنوند، با [نگاه‌ها و] چشم‌هایشان تو را به زمین بزنند و می‌گویند: او مجنون است؛ حال آن‌که قرآن [یا پیامبر]جز اندرزی برای جهانیان نیست.

تک ستاره*

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که معتقدم به چشم زخم.
اگر به وجود انرژی های مثبت و منفی در محیط معتقد باشیم پس به چشم زخم هم به عنوان ی نیروی منفی و تاثیر گذار باید معتقد باشیم.

zeinab70

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز

انگار به مسلمونی که تا حالا جن ندیده بگی جن رو قبول داری، سریع میگه آره چون قرآن گفته.

اما به نظر خودم یک چرت محض هست که یکی از روی بد طینتی یا حسودی یا هرچی نگاهت کنه بلا سرت بیاد.

چون ما مثل شما به خدامون شک نداریم! وجود خداوند برای ما با دلایل علمی ثابت شده و به الهی بودن قرآن هم با دلیل معتقدیم!برای همینه که اگه مطلبی رو بشنویم و دلیلشو از روی کمبود اطلاعات خودمون ندونیم حرف قرآن برای ما سندیه که شکی توش نیست!ا

میثم...

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آره اعتقاد دارم. چون واقعا" اثراتش رو زیاد دیدم.
یه روایت از پیامبر(ص) شنیدم آدرس دقیقش رو یادم نیست میگردم اگه پیدا کردم میذارم.
پیامبر (ص) با اصحابشان از کنار قبرستان رد میشدند
که رو میکنند به اصحاب و میفرمایند تعداد بسیاری از این افراد از چشم زخم مردند!!!!

این به نیروهای درونی انسان برمیگرده.
قوانین راز که تازه اثبات شده در قرآن هم اومده.
خیلی مطالب در قرآن هست که هنوز توسط بشر اثبات نشدن. و شاید این یکی از اون مطالب باشه.
من هم این روایت رو به شکل دیگری شنیدم:
نیمی از مردمی که در خاک خفته اند بر اثر چشم زخم بوده است.

• Like
واکنش ها: 4831

Theoden

عضو جدید

درباره صبر کردن پس از عطسه هم یکی توضیح بده.
حیف که آیه و روایت در این مورد نداریم، چون عرب ها عطسه کم میکردن به خاطر اون هوای خشک.
وگرنه الان همه مسلمونا به این هم اعتقاد داشتند !!!!

مثل کارتون ها از چشم اشعه بیرون میاد میره طرف رو بدبخت میکنه.

خیلی بامزه هستین، بازم از این جادو و جمبل ها در اعتقاداتتون تاپیک بزنین.

راستی در هنگام چشم زدن، چی از چشم ساطع میشه که اونیکه چشم خورده بدبخت میشه؟

روح؟ انرژی کوانتومی؟ چی؟

4831

عضو جدید

حیف که آیه و روایت در این مورد نداریم، چون عرب ها عطسه کم میکردن به خاطر اون هوای خشک.

مثل کارتون ها از چشم اشعه بیرون میاد میره طرف رو بدبخت میکنه.

خیلی بامزه هستین، بازم از این جادو و جمبل ها در اعتقاداتتون تاپیک بزنین.

روح؟ انرژی کوانتومی؟ چی؟

شما قوانین راز رو قبول ندارید؟
فکر میکنم 95% مردم قبول دارن!
اگه به اینکه انسان واقعا" قدرت تفکر قویی داره و ذهنش میتونه خیلی کارا کنید اعتقاد داشته باشید
میشه چشم زخم رو با قوانین خلاقیت ذهن اثبات کرد.
خیلی چیزها هستند که هنوز ثابت نشده اند.
ولی با کمی صبر همشون در آینده ثابت میشن:smile:
درباره ی عطسه هم من که قبولش ندارم
فکر هم میکنم تعداد کمی از افراد قبولش داشته باشن نه؟!:smile:

Theoden

عضو جدید
چون ما مثل شما به خدامون شک نداریم! وجود خداوند برای ما با دلایل علمی ثابت شده و به الهی بودن قرآن هم با دلیل معتقدیم!برای همینه که اگه مطلبی رو بشنویم و دلیلشو از روی کمبود اطلاعات خودمون ندونیم حرف قرآن برای ما سندیه که شکی توش نیست!ا

بهتره به جای شک نداریم بفرمایید جرات نداریم درباره اش فکر بکنیم.
بله من قبول دارم هرچی بهتون گفتن رو پذیرفتین.
چاره ای هم جز پذیرفتنش نداشتین.

شک در امور انسانی، اسباب پیشرفته که شما عزیزان اونرو یک عیب میدونین !!!

Theoden

عضو جدید
شما قوانین راز رو قبول ندارید؟
فکر میکنم 95% مردم قبول دارن!
اگه به اینکه انسان واقعا" قدرت تفکر قویی داره و ذهنش میتونه خیلی کارا کنید اعتقاد داشته باشید
میشه چشم زخم رو با قوانین خلاقیت ذهن اثبات کرد.
خیلی چیزها هستند که هنوز ثابت نشده اند.
ولی با کمی صبر همشون در آینده ثابت میشن:smile:
درباره ی عطسه هم من که قبولش ندارم
فکر هم میکنم تعداد کمی از افراد قبولش داشته باشن نه؟!:smile:

قوانین راز چی هستند؟
ببین جناب، تعداد آدم ها مهم نیست، یک زمانی هم 100 درصد مردم زمین بت پرست بودن، ولی زمان تحجر رو نابود میکنه، صبر کن عجول نباش.

من متوجه نشدم، فرض کن انسانی من رو چشم زد.
این چشمش چگونه در روند زندگی من خلل ایجاد میکنه؟

با دستکاری تو روح من؟ با دستکاری تو طبیعت؟ با دستکاری تو تقدیر الله !!!، با دستکاری تو کجا؟

لطفا یک پاسخ منطقی بدین.

4831

عضو جدید
قوانین راز چی هستند؟
ببین جناب، تعداد آدم ها مهم نیست، یک زمانی هم 100 درصد مردم زمین بت پرست بودن، ولی زمان تحجر رو نابود میکنه، صبر کن عجول نباش.

من متوجه نشدم، فرض کن انسانی من رو چشم زد.
این چشمش چگونه در روند زندگی من خلل ایجاد میکنه؟

با دستکاری تو روح من؟ با دستکاری تو طبیعت؟ با دستکاری تو تقدیر الله !!!، با دستکاری تو کجا؟

لطفا یک پاسخ منطقی بدین.

خب وقتی شما قدرت ذهن رو قبول ندارید نمیشه پاسخ داد
ولی مطمئن باشید روزی اثبات میشه
همون طوری که تحقیقات ژاپنی ها رو اثرات ذهن نشون داد
فیلم آب رو دیدید؟
خب وقتی مردم ژاپن مثبت به یه آب فکر میکردن شکل مولکول های آب زیبا میشده
این یه تحقیق علمی هست که فکر کنم ژاپنی ها اثباتش کردند
خب وقتی فکر انسان انقدر قویه مطمئن باشید میتونه کارای دیگه ای هم کنه
چطور مرتاض های هندی میتونن بعد تمرین و یه سری سختی ها با چشمشون قطار رو نگه دارن!
حالا امکان نداره ذهن انقدر قوی باشه؟
مطمئن باشید در آینده ثابت میشه

Theoden

عضو جدید
فیلم آب رو دیدید؟
چطور مرتاض های هندی میتونن بعد تمرین و یه سری سختی ها با چشمشون قطار رو نگه دارن!

مهندس، شما قدرت ذهن رو روی چه حسابی قبول داری؟
همین داستانات خیالی که درباره مرتاض ها براتون درست کردن؟
هیچ فیلم یا مستند معتبری در این رابطه وجود نداره.

هیچ کس هم تاکنون نتونسته کاری خلاف قوانین فیزیک انجام بده و در جایی ثبت علمی بشه.
این کریس انجل و مورتاض و... هم حقه و کلک هست.
اون قضیه ژاپنی ها هم یک چیز دیگه است، ربطی نداره به این چیزا !!!

اگر مرتاض با قدرت ذهنش قطار رو متوقف کرده و شما بهش باور کردی، همه معجزات پیامبران شما در صورت وجود، با قدرت ذهن بودن و موسی با قدرت ذهنش رودخانه رو نصف کرده، از متوقف کردن قطار که سخت تر نیست !!!

هرچند جواب سئوالم رو ندادی و مجبورم دوباره تکرار کنم:

قدرت ذهن با چشم زدن و... روی چه چیز من که چشم خوردم اثر میذاره و من رو بدبخت میکنه؟
چرا هی طفره میری؟؟!!!

ذهن اون ذهن منو تسخیر میکنه> روح منو تسخیر میکنه؟ تو طبیعت دست میبره؟ چیکار میکنه که بلا سر من میاد؟

خیلی جالب هم هست که الله شما به یکسری آدم ها قدرت هایی فرا طبیعی داده که آدمای بیچاره دیگه رو با چشم زمین بزنند !!!
عجب !!!!!!!!

zeinab70

کاربر ممتاز
چشم زخم از نظر علمی
حقيقت مسئله از ديدگاه دانش بشري كاملاً مشخص نمي‏باشد، هر چند نظريه هايي ابراز شده است، از آن جمله بسياري از دانشمندان معتقدند در برخي از چشم‏ها نيروي مغناطيسي خاصي نهفته است كه كارآيي زيادي دارد، حتي با تمرين و ممارست مي‏توان آن را پرورش داد.
خواب مغناطيسي از طريق نيروي مغناطيسي چشم‏ها است.

"اشعه ليزر" شعاعي است نامريي و توانسته كاري كند كه از هيچ سلاح مخرّبي ساخته نيست. حال پذيرش وجود نيرويي در برخي چشم‏ها كه از طريق امواج به خصوصي در ديگران اثر بگذارد، امر عجيبي نخواهد بود.
روح انسان بر اثر رياضت‏ها به درجه‏ اي مي‏رسد كه آثاري در جسم بر جاي مي‏گذارد، حال جسم گاهي اعضاي بدن است كه شمشير و سوزن و ميخ و آتش در آن اثر نمي‏ كند و گاهي چشم است كه مي‏تواند آثاري را بر جاي گذارد كه چشم زخم از آن جمله باشد.
پس اگر چه مسئله از جهت علمي كاملاً روشن نمي‏باشد، اما جايي براي انكار وجود ندارد و نظريه‏ هاي علمي نمي‏تواند خلاف آن را ثابت كند.

• Like

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز

دو تا سوال دارم از شما که هم چیز رو با دلیل اثبات میکنید
1 - ذات خدا پاک هست و ذات انسان هم پاک هست ... خدا اگر موجودی رو بیافرینه روح خودش رو در درون اون موجود میدمه و الان هم همه انسانها اون روح خدا رو دارند و اگر کار بدی میکنند فقط به دلیل شیطان هست ... خدا که شیطان رو آفرید مطمئنا از روح خودش تو وجود شیطان دمید ... مگر روج خدا پاک نیست ؟ شیطان رو چه کسی گول زد که این کار هارو انجام بده ؟
2 - فلسفه آفرینش انسان : نیاز ؟ سرگرمی ؟!!

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
فیلم آب رو دیدید؟

زیبایی یک چیز نسبی هست اونی که شما میگید یعنی نظم ...

zeinab70

کاربر ممتاز
دو تا سوال دارم از شما که هم چیز رو با دلیل اثبات میکنید
1 - ذات خدا پاک هست و ذات انسان هم پاک هست ... خدا اگر موجودی رو بیافرینه روح خودش رو در درون اون موجود میدمه و الان هم همه انسانها اون روح خدا رو دارند و اگر کار بدی میکنند فقط به دلیل شیطان هست ... خدا که شیطان رو آفرید مطمئنا از روح خودش تو وجود شیطان دمید ... مگر روج خدا پاک نیست ؟ شیطان رو چه کسی گول زد که این کار هارو انجام بده ؟
2 - فلسفه آفرینش انسان : نیاز ؟ سرگرمی ؟!!
با این که سوالتون ربطی به تاپیک نداره ولی خلاصه بهتون جواب میدم:
1) کی گفته خدا از روح خود در شیطان دمید!خدا فقط از روح خود در انسان ها دمیده است!شیطان هم به خاطر غرور طرد شد.این غرورش بود که گولش زد.
2) فلسفه آفرینش هم نه نیازه نه سرگرمی !از زبان قرآن بهتون جواب میدم و ما خلقت الجن والانس الا لیعبدون!لابد میپرسید این عبادت چه دلیلی داره؟!
این عبادت برای برای به کمال رسیدن ماست!چون خداوند کمال مطلق است و با عبادت میتونیم به این کمال برسیم و چون او ارحم الراحمینه ما رو آفرید تا به این کمال برسیم!

• Like

JavadMessi

مدیر بازنشسته

برترين پرفسور جراحي مغز و اعصاب دنيا به شما ميگه تومور مغزي دارين(خداي نكرده) آيا شما بهش ميگين چرت و پرته يا اينكه اين حرف خود شما چرت و پرته؟؟؟ مگه اينكه ثابت كني ايشون پرفسور نبوده و فقط عده اي بزرگش كردند!!
حالا خدا تو قرآنش چيزهايي گفته حالا شما ميگي چرت پرته؟ به چه دليل؟ اگه بگي چون فراماده رو قبول ندارم بحثش جداست گرچه ادعاي مهمليه اگه بگي خداي شما رو قبول ندارم خب اينم بحثش جداست چون بايد ديد پس چه خدايي رو قبول داري؟ اگه بگي خدا هم اشتباه ميكنه اينم بحثش جداست؟ اگه بگي قرآن مال خدا نيست اينم بحثش جداست؟؟؟
حالا شما چي ميگي؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته

خيلي باحالي اول ميگي يكي در مورد صبر پس از عطسه توضيح بده بعد ميگي حيف كه آيه و روايت در موردش نداريم بعدم نتيجه ميگيري كه اگه روايت داشتيم مسلمونا باور ميكردند كلا مغز جنابعالي مكانيزم جالبي داره:confused:

روح؟ انرژی کوانتومی؟ چی؟
مطمئنا فرامادست حالا شما فراماده رو قبول نداري بسم الله بگو تا ببينيم درست ميگي يا نه؟؟؟

• Like

JavadMessi

مدیر بازنشسته
بهتره به جای شک نداریم بفرمایید جرات نداریم درباره اش فکر بکنیم.
بله من قبول دارم هرچی بهتون گفتن رو پذیرفتین.
چاره ای هم جز پذیرفتنش نداشتین.

شک در امور انسانی، اسباب پیشرفته که شما عزیزان اونرو یک عیب میدونین !!!
ميخوام به خدام شك كنم ولي اگه يكي پيدا بشه با منطق كمكم كنه كه مطمئنم شما ميتوني ولي خب افتخار نميدين

• Like

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
نوشته زیر رو تو یه تاپیک مشابه گفته بودم گفتم شاید اینجا هم مفید باشه
ما داریم در جهانی زندگی می کنیم که نابغه ها و بزرگانی مثل نیوتن انیشتن داروین و ...تونستن درک و تبیین کتاب طبیعت رو بر مبنای ریاضی و دانش توضیح بدن و قابل فهم تر بسازن.جهانی که بشر توانسته با پیشرفت علمی کارهایی بکنه که 50 سال پیش اگه به یکی این حرف رو میزدی می گفت این کار ماوراطبیعی هست!
ابدا و اصلا به چشم زخم اعتقاد ندارم که افرادی تو خیابون راه برن و اثر چشم ان ها بر زندگی دیگران اثر بزاره!این جز باور های عجیب غریب هست که همه جا پراکندست.جالبه براتون بگم این باور اول از همه از یونانی ها دیده شده که بلوط رو میپرستیدن چون برای زئوس مقدس بوده این درخت و باور داشتن که لمس درختان مقدس خوش شانسی میاره . در ایرلندی ها هم دست زدن به درختان یک جور تشکر کردن از لپرکان ها و شانس خود رو زیاد کردن بوده و این همین جوری میاد جلو تا برسه به فرهنگ فولکلوریک مسیحی که تبدیل شد به knock on wood یا touch the wood که رسید به ما شد بزن به تخته!!یا نعل اسب و ....

ولی یه چیز رو میتونیم بگیم .اگه من به باورغلطی اعتقاد داشته باشم روزی که چیزی بر مبنای باور غلط من اتفاق بیفته حال منو دگرگون میکنه مثلا اگه فکر کنیم اگه صبح پاشدیم یه گربه مشکی دیدیم که از جلومون رد میشه (بد شانسی میاره!!)منو میترسونه و ناراحت می کنه بنابراین من تاثیرشو میبینم (با بد شدن حالم)و نکته دیگه اینکه مکانیزم های دفاعی روانی در بدن انسان کاری می کنه که منو از این فشار نگرانی خارح کنه یعنی چی؟یعنی من می خوام با یه اسیب کم خیال خودمو از اسیب بیشتر راحت و اسوده کنم.عملی هم بر مبنای خوداگاه و هم ناخوداگاه.
مثلا یک نفر که از نظر من چشمش شوره به من حرفی زده من هم بر مبنای اتفاق های تصادفی و عمل خودم سعی می کنم اسیبی اندک به خودم بزنم که خیالم راحت باشه این ادم اثر چشمش رفع شده و اسیب جدی تری در کمین نیست

آخرین ویرایش:

Sahara.

عضو جدید
فلسفه آفرینش هم نه نیازه نه سرگرمی !از زبان قرآن بهتون جواب میدم و ما خلقت الجن والانس الا لیعبدون!لابد میپرسید این عبادت چه دلیلی داره؟!
این عبادت برای برای به کمال رسیدن ماست!چون خداوند کمال مطلق است و با عبادت میتونیم به این کمال برسیم و چون او ارحم الراحمینه ما رو آفرید تا به این کمال برسیم!

چه لطف بزرگی.
آفرید تا جلوش دولا راست بشیم و به کمال برسیم !!!

اگر دولا راست نشیم و پرستش نکنیم، به کمال نمیرسیم.
خیلی هدف قشنگی بود.

فقط معلوم نیست اینهمه کهکشان دیگه رو واسه چی خلق کرده، البته اگر خلقتی در کار باشه.
البته از خدایی که منطق نداره و همه چیش زوریه و واسه اختیارات پشیزی ارزش قائل نیست، بیشتر از این هم انتظار نمیره.

به شیطان اختیار میده، بعدا که شیطان میگه به این دلیل سجده نمیکنم، براش دلیل نمیاره میگه اخراجی.
عجب موجود دموکراتی هم هست این خالق شما.

واقعا که هر بنده ای خدایی در حد فهم خودش دارد.