آمادگی برای کنکور سال 1389

آمادگی برای کنکور سال 1389

• مجموع رای دهندگان
    54

mahdibavi

عضو جدید
آقایان(و خانم های) مهندسین مواد محترم ، هر کس تصمیم داره برای کنکور سال 89 شروع به درس خواندن بکند، لطفا اگر نظر سازننده ای دارد یا اینکه تجربه ای که مفید واقع گردد ممنون میشیم که با بقیه آقایان(و خانم ها) در میان بگذارد. :w10:
]

آخرین ویرایش:

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقایان مهندسین مواد محترم ، هر کس تصمیم داره برای کنکور سال 89 شروع به درس خواندن بکند، لطفا اگر نظر سازننده ای دارد یا اینکه تجربه ای که مفید واقع گردد ممنون میشیم که با بقیه آقایان در میان بگذارد. ;)

سلام :smile:
فقط ببخشید خانوم های مهندس مواد نمی تونن نظر بدن!؟ ;)

magnet

عضو جدید
آقایان(و خانم های) مهندسین مواد محترم ، هر کس تصمیم داره برای کنکور سال 89 شروع به درس خواندن بکند، لطفا اگر نظر سازننده ای دارد یا اینکه تجربه ای که مفید واقع گردد ممنون میشیم که با بقیه آقایان(و خانم ها) در میان بگذارد. :w10:
]

من که امسال خوندم به این نتیجه رسیدم که تابستون خوندن درسا زیاد درست نیست .
البته شاید بقیه موافق نباشن!!!
بنظرم اگه تو دانشگاه همون معمولی درس خونده باشه مهرم شروع کنه . موفق میشه .
خودم اون درسی رو که بیشتر ازهمه خونده بودم رو بدجور خراب کردم .
یه مورد خیلی مهم (البته بنظر من !!!) :
قبل از برنامه ریزی حتما سوالای این چندسال اخیرو نیگا کنین . اون موقع خیلی نوع خوندن و اینکه چی باید بخونین فرق میکنه.

mahdibavi

عضو جدید
قبل از برنامه ریزی حتما سوالای این چندسال اخیرو نیگا کنین . اون موقع خیلی نوع خوندن و اینکه چی باید بخونین فرق میکنه.
با اجازه آقایان:
تجربه بنده این است که هر چه فاصله مطلب مطالعه شده با زمان کنکور کمتر باشد درصد آن درس مربوطه بیشتر خواهد بود. در مورد زبان خارجه و مکانیکی همین مورد مذکور برای بنده اتفاق افتاد.

mohammad20

عضو جدید
به نظر من اگه کسی از تابستون شروع کنه،مطمئن تره...
ومهم اینه که به صورت پیوسته درس بخونین و درس خوندن رو با کتابهای مرحع شروع کنید و تست زدن رو به 4 ماه آخر موکول کنید.

mahdibavi

عضو جدید
به نظر من اگه کسی از تابستون شروع کنه،مطمئن تره...
ومهم اینه که به صورت پیوسته درس بخونین و درس خوندن رو با کتابهای مرحع شروع کنید و تست زدن رو به 4 ماه آخر موکول کنید.
به نظر منطقی میاد:w10:

mohsend

عضو جدید
به نظر من درسای ترمو،مکانیکی و ریاضی رو باید از تابستون شروع کنی
فیزیکی رو از مهر و زبان رو هم یک ماه مونده به کنکور
(البته این فقط یه نظره)

فرهنگ

مدیر بازنشسته
ریاضی باید زودتر از همه شروع شه که خیال آدم ازش راحت شه:cool:
ترمو هم همینطور....

با نظر mohammad20 به شدت موافقم

spr135ing

عضو جدید
(البته این فقط یه نظره)
من در مورد تابستون خوندن زیاد نظری ندارم، چون بستگی به وقت آزاد واسه خوندن داره، مثلآ اگه فارغ التحصیل باشی و تا کنکور وقتت آزاد باشه به نظرم زیاد ضرورت نداره، چون بعد یه مدت و تکرار مکررات خسته کننده می شه و باعث می شه در جا بزنی! ولی خب شروع کردن ریاضی تو تابستون هم خالی از لطف نیست :surprised:
در مورد زبان هم به نظر من اگه از اول مثلآ روزی 1 ساعت روش وقت گذاشته بشه خیلی بهتره;)

mohammad asgary

عضو جدید
چی بگم

چی بگم

(البته این فقط یه نظره)

نظر من اینه که اونایی که میخوان امسال کنکور بدن :child: از تابستون استفاده بکنند و درسارو یه بار روزنامه وار:w10: بخونن بعدش که این کارو کردن و یه مرور کردن همه درسا بعدش حالا از هر وقت که میخوان کنکوری:book: بخونن .

در مورد زبان به نظر من بهتره که دایره لغاتشون را زودتر قوی کنند و نذارند برای روزای آخر چون اون موقه آدم :cry: استرس بیشتری داره و نمی تونه ذهنشو رو چیزای کوچیک متمرکز بکنه :confused:

من که خودم سال 90 میخوام ارشد بدم و نیاز دارم تو همون یه بار بترکونم :smoke: از همین الان هم دارم شروع میکنم که درسایی مثل فیزیکی و مکانیکیرو بخونم:book: و البته یه فکرایی:cool: برای ترمو و زبان هم دارم ولی ریاضی :wallbash: رو موندم چیکار باید کرد چون ریاضی من خیلی ضعیفه .

اینم یه :gol: برای برو بچه های بامرام موادی .

pedestrian

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
به نظر من براي رياضيتون كتاب هاي پوران پژوهش رو بخونيد چون مطالب رو به خوبي توضيح داده و تست هاي زيادي رو هم جواب داده
براي فيزيكي و مكانيكي كتاب دكتر رزاقيان رو بخونيد.
براي ترمو هم كتاب گسگل از همه بهتره.
البته كتاب هايي چون انتشارات راهيان ارشد هم مي تونه مفيد باشه

mohammad asgary

عضو جدید
زبان انگلیسی

زبان انگلیسی

براي زبان هم بهترين كتاب 504 هست

منم شنیده بودم 504 برای تمام ارشدا خیلی خوبه ;)

یه چندتا عدد دیگه مثل 603 یا 1100 و ... شنیدم :confused:

ولی یه سوال برای من هست که اونم به خاطر ندانستنمه : مگر لغات تخصصی رشته مواد تو کنکور ارشد نمی یاد :que:

اگه می یاد با اونا باید چی کار کرد :w43:

مرجعی که باید:w10: چیه :question:

اینم یه:gol: برای برو بچه های با مرام موادی .

masoud*65

عضو جدید

ولی یه سوال برای من هست که اونم به خاطر ندانستنمه : مگر لغات تخصصی رشته مواد تو کنکور ارشد نمی یاد :que:

کتاب فلاح مقیمی ( زبان برای دانشجویان مواد)

pedestrian

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمد جان بازم سلام . بهترين مرجع براي زبان تخصصي كتاب آقاي فلاحي مقيميه. راستي بدون كه زبان تخصصي نسبت به زبان عمومي ساده تره و اكثر افراد درصد بيشتري از زبانشون مربوط به زبان تخصصيه. معمولا موضوع هم مربوط به متالورژي صنعتي ميشه (البته نه هميشه). پسط با يه كم تلاش مي توني درصد خوبي رو در زبان كسب كني.

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز

اصولا زبان تخصصی رو راحتتر می شه زد ولی اگه سوال های سال های گذشته رو نگاه کنی می بینی که 10 تا سوال اول زبان عمومی و جایگزاری لغت در جمله هست که سطح کلماتش هم خیلی بالاست به نظر من سطح این 10 تا سوال از 504 بالاتره. البته من 504 رو نخوندم ولی یه نگاهی کردم.

تا اونجایی که یادم می آد فکر کنم نصف زبان عمومی و نصف تخصصیه. زبان تخصصی زیاد سخت نیست و بازه لغاتش هم اون قدر گسترده نیست.

pedestrian

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزيزان
اگه درسي تقريبا به طور كامل ياد نگرفتيد تست نزنيد. چون يه وقت مي بينيد تستهاي زيادي رو بلد نيستيد و نااميد مي شيد. پس اول مطلب رو خوب بخونين بعدش تست بزنين

casper.0021

عضو جدید
کاربر ممتاز
از قديم گفتن رهرو آن نيست كه گه تند و گهي خسته رود رهرو آن است كه آهسته و پيوسته رود
واسه ترمو راهيانو بخونيد اگه بتونيد يا بهتره بگم برسيد همه تستاشو بزنيد سر كنكور هعجازشو ميبينيد!!! البته من كه خيلي تا ارشدم مونده ولي تستاي ترموي امسالو كه ديدم زياد حلش واسم سخت نبود
در هر صورت اميدوارم همتون موفق باشيد

فرهنگ

مدیر بازنشسته
از قديم گفتن رهرو آن نيست كه گه تند و گهي خسته رود رهرو آن است كه آهسته و پيوسته رود
واسه ترمو راهيانو بخونيد اگه بتونيد يا بهتره بگم برسيد همه تستاشو بزنيد سر كنكور هعجازشو ميبينيد!!! البته من كه خيلي تا ارشدم مونده ولي تستاي ترموي امسالو كه ديدم زياد حلش واسم سخت نبود

خیل تا ارشد مونده؟:confused:
ترم چندی شما؟:)

casper.0021

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستي من تعريف كتاب مواد (انتشارات اركان ) رو زياد شنيدم مي گفتن توضيحاتش خيلي كامله راست مي گن؟

پارمیس17

عضو جدید
این قسمت برا کنکوری هاست

برا مواد دانشگا شیراز یا تهران رتبه چند میخواد

pedestrian

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ايشون درست ميگم ولي بايد بگم يكي از مهمترين مشكلات خود جو كنكوره. مي دونيديعني چي؟
يعني اينكه وقتي شما تو خونه نشستين و مثلا تستهاي امسال ترمو رو مي زنين مي گيد زياد سخت نيست. ولي در كنكور هم استرس وجود داره و هم ذهن خسته مي شه . پس معمولا درصد واقعي در كنكور كمي كمتر از درصدها در خونه است كه با تمرين زياد مي تونيم اين اختلاف رو به حداقل و يا صفر برسونيم.
موفق باشين

soper.star

عضو جدید
احتمالا از کم کاریه خودتون بوده چون موفق ترین آدم هام حسرت حتی یک ساعت دیر شروع کردنشونو میخورن
نمونش خودم البته تا موفقیتم که خیلی مونده ولی اگه تابستون خونده بودم شاید جزو موفق ترین ها بودم:redface:

ttaranom

عضو جدید
آقا من يكي دو ساله از درس دور بودم.ابته كارم با ريخته گري و فولادسازي و عمليات حرارتي بوده و هست الانم.
اما الان كه شروع كردم به خوندن يكم سخته باز.
واسه من چه توصيه اي دارين؟
از چيا شروع كنم؟

pedestrian

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
به نظر من بهترين منبع درسي كتاب دكتر رزاقيانه. اگر خوب بخوني مي بيني كه همه نكات كنكوري هم توش وجود داره.

reza_1364

مدیر بازنشسته
سلام
به نظر من بهترين منبع درسي كتاب دكتر رزاقيانه. اگر خوب بخوني مي بيني كه همه نكات كنكوري هم توش وجود داره.
جزوه های خودتا بخون.

خوب که اونا را متوجه شدی.کتابهای کمک اموزشی هست

جزوه های سایت خودمون هست

و.................