آقایون دوست دارن همسره آیندشون شاغل باشه یا خانه دار؟چرا؟

EHSAN.E

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه جالب شما دومین نفری هستین که اینطوری فکر می کنین .در مورد گزینه اول....یکم این طرز فکر قدیمی نشده؟..

محیط کار مناسب باشه ؟
چرا؟
به نظر شما زن توی هر محیطی میتونه کار کنه؟
ایده ال فک نکنید
محیط کار توی جامعه ما چطوریه؟
من کارخونه های زیادی رفتم که خانما از روی احتیاج و نیاز مالی کار میکردن یک نفرشونم راضی نبود حتی با مدرک بالا

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من درس دارم می خونم ، این همه خرج که خانوادم برام می کنن، بی امنیتی که تو جامعه هست، هزار دلیله دیگه، خوب می خوام کار کنم
اما اگه وضع مالیه همسره آیندم خوب باشه
خونه می مونم و ائنجوری هم دوست دارم

من اگه وضع مالی همسرم هم خوب باشه اصلا دوست ندارم توی خونه بمونم و کارای خونه رو انجام بدم و چشمم به در باشه که کی شوهرم میاد خونه !

من دارم درس می خونم که اول از همه مفید باشم چه فایده ای داره که لیسانس بگیرم یا فوق لیسانس بعد خونه بمونم و ظرف بشورم و جارو کنمو غذا درست کنم ؟

وقتی من بیرون خونه کار کنمو شاغل باشم هم می تونم از اطلاعاتم استفاده کنم و هم مفید باشمو کمی هم به اقتصاد خانواده کمک کنم !

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم کار کردن برای دیگرانو دوست ندارم و ترجیح می دم که تو خونه بمونم ولی اگه یه شرکته خوب بتونم بزنم که اختیاره رفت و آمدم و کارم کاملا دسته خودم باشه.دوست دارم شاغل باشم.خیلی کم توقع ام می دونم:D...

:surprised: اینجوری که نمیشه !

هرکسی یه شرکت بزنه که چی اختیار رفت و آمدش دست خودش باشه.:confused:

بهتره آدم یه کار خوب و مناسب پیدا کنه تا زمان و محیطش خوب باشه :cool:

omiiit

عضو جدید
شاغل البته نه شاغلی که بیشتر وقتش رو واسه کار بذاره و از خونوادش غافل شه.
یه خانوم شاغل دنیاش بزرگتر، از اجتماع بیشتر خبر داره، بدیهیه که مشکلات کاری همسرش رو هم بیشتر درک می کنه چون خودشم شاغله. یه خانوم شاغل یکم حس استقلال هم داره، چون یه درآمد (هرچند کم) داره که مال خود خودشه. شغل به خانوم یه هدف هم می ده، تا تو زندگی بیشتر تلاش کنه.

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه خانوم شاغل دنیاش بزرگتر، از اجتماع بیشتر خبر داره، بدیهیه که مشکلات کاری همسرش رو هم بیشتر درک می کنه چون خودشم شاغله. یه خانوم شاغل یکم حس استقلال هم داره، چون یه درآمد (هرچند کم) داره که مال خود خودشه. شغل به خانوم یه هدف هم می ده، تا تو زندگی بیشتر تلاش کنه.

موافقم :gol:

م مژگان

عضو جدید
کاربر ممتاز
محیط کار مناسب باشه ؟
چرا؟
به نظر شما زن توی هر محیطی میتونه کار کنه؟
ایده ال فک نکنید
محیط کار توی جامعه ما چطوریه؟
من کارخونه های زیادی رفتم که خانما از روی احتیاج و نیاز مالی کار میکردن یک نفرشونم راضی نبود حتی با مدرک بالا
نه منم اینو نمیگم.ولی مثلا یه جاهای دولتی مثله شهرداری و..و شرکتهای مشاور خوب به نظره شما ایرادی داره؟یعنی حتما باید معلم باشه؟

م مژگان

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی کامل و مفید بود توضیحت.;)

EHSAN.E

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه منم اینو نمیگم.ولی مثلا یه جاهای دولتی مثله شهرداری و..و شرکتهای مشاور خوب به نظره شما ایرادی داره؟یعنی حتما باید معلم باشه؟
اها:دی
معلم تو پرانتز مثال بود که اگه یکی بپرسه مثلا چی؟
ورگرنه منظور من فقط معلمی نبود
اینا همش خوبن
1محیط کار
2تایم کاری
3...
باید فک کنم:دی

م مژگان

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اگه وضع مالی همسرم هم خوب باشه اصلا دوست ندارم توی خونه بمونم و کارای خونه رو انجام بدم و چشمم به در باشه که کی شوهرم میاد خونه !

من دارم درس می خونم که اول از همه مفید باشم چه فایده ای داره که لیسانس بگیرم یا فوق لیسانس بعد خونه بمونم و ظرف بشورم و جارو کنمو غذا درست کنم ؟

وقتی من بیرون خونه کار کنمو شاغل باشم هم می تونم از اطلاعاتم استفاده کنم و هم مفید باشمو کمی هم به اقتصاد خانواده کمک کنم !
آره ولی به شرطه اینکه کاری که می کنی مربوط به رشته ات باشه و حقوقشم مناسب باشه.و به اصلاحه امروزیا رضایت شغلی داشته باشی که تو جامعه ما درصده کمی هستن که از شغلشون راضی باشن(متاسفانه)

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اگه مرد به زنش اعتماد داشته باشه اجازه می ده کار کنه

بعدشم زن اگه زاتش خوب باشه تو هر محیطی خوب می مونه

...

م مژگان

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised: اینجوری که نمیشه !

هرکسی یه شرکت بزنه که چی اختیار رفت و آمدش دست خودش باشه.:confused:

بهتره آدم یه کار خوب و مناسب پیدا کنه تا زمان و محیطش خوب باشه :cool:
شاغل نشدی هنوز؟من حدوده دو ساله دارم کار می کنم...پایه حقوقه یه مهندس الان از 300هزار تومن شروع می شه به نظرت منصفانه است؟

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دوس دارم همسرم توی اجتماع باشه و فعالیت کنه تا هم پیشرفت کنه و سطح فکرش بالا باشه و هم به آفات خاله زنکی دچار نشه. البته هر کاری رو دوس ندارم انجام بده ولی از کارهایی مثل تدریس (مدرسه یا دانشگاه) و مشاوره (فعالیت در مراکز مشاوره) و خدماتی از این قبیل خوشم میاد. درضمن اصلا از کارهایی که خانم خیلی از وقتش رو بیرونه و وقتی میاد خونه خورد و خسته است و حال و حوصله ی شوهر و بچه هاشو نداره و نمیتونه به کار خونه برسه، خوشم نمیاد.

EHSAN.E

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من دوس دارم همسرم توی اجتماع باشه و فعالیت کنه تا هم پیشرفت کنه و سطح فکرش بالا باشه و هم به آفات خاله زنکی دچار نشه. البته هر کاری رو دوس ندارم انجام بده ولی از کارهایی مثل تدریس (مدرسه یا دانشگاه) و مشاوره (فعالیت در مراکز مشاوره) و خدماتی از این قبیل خوشم میاد. درضمن اصلا از کارهایی که خانم خیلی از وقتش رو بیرونه و وقتی میاد خونه خورد و خسته است و حال و حوصله ی شوهر و بچه هاشو نداره و نمیتونه به کار خونه برسه، خوشم نمیاد.

تایید میشه!!

م مژگان

عضو جدید
کاربر ممتاز
نفره سومی که می خواد خانومش معلم باشه شما هستین.خوب اگه تمام وقت بودنش باعث بشه حقوقش خیلی زیادتر بشه اونوقت راضی هستین؟

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خودم دوست دارم شاغل باشم

خواهر عسیسم مسی :gol:

جالبه که همه آقایون شغلایی مثل تدریس رو می پسندن در صورتیکه همون هم وقت می گیره

در هر صورت وظبفه ی اصلی زن آرامشگر بودن واسه شوهرشه

اگه زن شاغل بشه که مطمئنا بقیه ی وظایفشو فراموش نمی کنه :cool:

م مژگان

عضو جدید
کاربر ممتاز
دو سه ماهی شاغل بودم

ولی شغلم مربوط به رشته م نبوده

خیلی از جوونایی که مدرکه خوبی دارن دوست دارن مستقل باشن چون اگه برای کسی بخوای کار کنی شاید مجبور شی کاری به غیر از رشته اتم انجام بدی با حقوقه کم.البته کلی می گم منظورم شخصه تو نیست.

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز
نفره سومی که می خواد خانومش معلم باشه شما هستین.خوب اگه تمام وقت بودنش باعث بشه حقوقش خیلی زیادتر بشه اونوقت راضی هستین؟
نه!
من دوس دارم بخاطر شخصیت و پیشرفتش توی محیط بیرون باشه، نه پول!!!
پول که وظیفه منه دربیارم.

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهر عسیسم مسی :gol:

جالبه که همه آقایون شغلایی مثل تدریس رو می پسندن در صورتیکه همون هم وقت می گیره

در هر صورت وظبفه ی اصلی زن آرامشگر بودن واسه شوهرشه

اگه زن شاغل بشه که مطمئنا بقیه ی وظایفشو فراموش نمی کنه :cool:

ولی بسته به شغلش تا حدودی کم میاره.

mahnazbagherzade

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دوست دارم تو رشته خودم فعاليت داشته باشم ولي دوست ندرم به پسرها ضرر برسونم اخه الان بيشتر دخترها ميرن سركار و باعث ميشه واسه پسرا كار به راحتي گير نياد واونها دچار مشكل بشن. اگه يك كار نيمه وقت باشه كه نه به زندگيم و نه به ديگران اسيب نرسونه چرا كه نه با كمال ميلم انجامش ميدم;););)

م مژگان

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دوست دارم تو رشته خودم فعاليت داشته باشم ولي دوست ندرم به پسرها ضرر برسونم اخه الان بيشتر دخترها ميرن سركار و باعث ميشه واسه پسرا كار به راحتي گير نياد واونها دچار مشكل بشن. اگه يك كار نيمه وقت باشه كه نه به زندگيم و نه به ديگران اسيب نرسونه چرا كه نه با كمال ميلم انجامش ميدم;););)
آخیییییییی الهی چه عذابه وجدانی گرفتی شما..:surprised:آره دلیلش اینه که خانومها با حقوقه کمم راضین ولی آقایون خیر..

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی از جوونایی که مدرکه خوبی دارن دوست دارن مستقل باشن چون اگه برای کسی بخوای کار کنی شاید مجبور شی کاری به غیر از رشته اتم انجام بدی با حقوقه کم.البته کلی می گم منظورم شخصه تو نیست.

درسته

خود منم دوست دارم مستقل کار کنم :redface:

نه!
من دوس دارم بخاطر شخصیت و پیشرفتش توی محیط بیرون باشه، نه پول!!!
پول که وظیفه منه دربیارم.

باریک الله حاجی :gol:

1 محیط کار
2تایم کاری
3 میزان رضایت و علاقه همسرم از کارش
اینا به نظر من مهماشن

خدا کنه بعد از ازدواج هم همینا رو بگی :cool:

ولی بسته به شغلش تا حدودی کم میاره.

خب اون موقع وظیفه مرده که کمک کنه ...

omiiit

عضو جدید

آره این واقعاً یکی از بهترین تاثیراتشه

EHSAN.E

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخیییییییی الهی چه عذابه وجدانی گرفتی شما..:surprised:آره دلیلش اینه که خانومها با حقوقه کمم راضین ولی آقایون خیر..
این که خوب نیس:eek:
حقوق کم در صورتی که بدونی حقت بیشتره بی انصافیه!!
مشکل اینجاس که نباید راضی بشن
اینجوری نه شرایط کار واسه مردا سخت میشه
نه حق خانما ضایع میشه

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

:surprised: یعنی چی؟؟؟

هیچ کس جای کسی رو نمی گیره

هر کسی اطلاعاتش بیشتر باشه جذب کار میشه