آزمون نظام مهندسی مرداد 94

soheil1345

عضو جدید
بچه ها متن نهایی اعتراض رو بذارین تا بفرستیم.ممنون
من ترکیبی از اعتراض ها رو با یه خورده تغییر مختصر و مفید نوشتم و ارسال هم کردم. ولی چون عکس داره و بعضی فرمول هاش با MathType نوشته شده، نمیتونم اینجا بذارم.
هر کسی میخواد ایمیلشو بده تا فایل word کامل رو براش بفرستم.

من ترکیبی از اعتراض ها رو با یه خورده تغییر مختصر و مفید نوشتم و ارسال هم کردم. ولی چون عکس داره و بعضی فرمول هاش با MathType نوشته شده، نمیتونم اینجا بذارم.

Mahe_man650@yahoo.com بفرمایید برادر بی زحمت تا دیر نشده بذارین ممنون

برادر سهیل عکسها رو اونجاهم نشون نداده.ممنون

usermop

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسان محترم

پاسخ های تشریحی ارائه شده از سوی برخی مراجع دارای اشکال های متعدد بوده و از کیفیت لازم علمی نیز برخوردار نمی باشد و احتمال سردرگمی شما مهندسان عزیز را هم در بر دارد لذا به جهت بر طرف کردن تشویش ذهنی شما مهندسان عزیز
پاسخنامه تشریحی تاسیسات مکانیکی مرداد 94 آماده و در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است .

با پاسخهای کاملا تشریحی و توضیحات مفصل در مورد هر سوال در آدرس زیر
kara.sellfile.ir

آخرین ویرایش:

mahmoud086

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من میخام توی آزمون بعدی شرکت کنم،به غیر از سوالاتی که از مباحثه واسه سوالایی که خارج از مباحثه یا محاثباتیه باید چکار کرد،منابعش چیه؟لطفا اگه کسی میدونه جواب بده

دیاکو95

عضو جدید

پاسخ های تشریحی ارائه شده از سوی برخی مراجع دارای اشکال های متعدد بوده و از کیفیت لازم علمی نیز برخوردار نمی باشد و احتمال سردرگمی شما مهندسان عزیز را هم در بر دارد لذا به جهت بر طرف کردن تشویش ذهنی شما مهندسان عزیز
پاسخنامه تشریحی تاسیسات مکانیکی مرداد 94 آماده و در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است .

با پاسخهای کاملا تشریحی و توضیحات مفصل در مورد هر سوال در آدرس زیر
kara.sellfile.ir

حق نداری به خاطر فروش پاسخ های خودت کار بقیه رو زیر سوال ببری....
اگه راست میگی و پاسخنامه تو بهتر از بقیه است خوب نمونه اش رو نشون بده
مثلا بگو فلان سوال رو پاسخنامه های دیگه اینجوری حل کردن ولی من با این روش حل کردم که این مزیت ها رو داره....

kamran293

عضو جدید
اره ئاقعا روز دختر مبارک.............. شروع کنیم یک تایپیک جدید بزنیم.....واسه نظام مهندسی آینده انشالله

sadeghjalilian

عضو جدید
آزمون بعدی کیه؟!

Sent from my SM-T211 using Tapatalk
ابان یا اذر ماه(البته اگه بخوان به تعهداتشون مبنی بر برگزاری دو بار ازمون در سال جامه عمل بپوشونند.....)فعلا که دو ساله اینطرح دو بار ازمون در سال رو انجام داده اند و......ولی بیشتر برا جمع اوری پول بیشتره ....وبایست کسایی که واقعا میخوان بخونند شرکت کنند به نظر من...اوایل مهر ماه که نتایج دوره مرداد ماه میادش ...حتما در باره ازمون ابان یا اذر ماه صحبت میشه وتاریخش هم معلوم میکنند..فعلا عجله نکنید

12*12

عضو جدید
پس ریتم خاصی نداره...

کسی که دانشجو باشه و ارشد بخونه میتونه شرکت کنه، راه در رو نداره؟!

sadeghjalilian

عضو جدید
پس ریتم خاصی نداره...

کسی که دانشجو باشه و ارشد بخونه میتونه شرکت کنه، راه در رو نداره؟!

اره من تو دوره ارشدم قبول شدم...3سال پیش...نه به سربازی مرتبطه و نه به دانشجو بودن....فقط گذشتن سه سال از مدرک مهمه و....اتفاقا جدیدا ریتمیک شده و سالی دوبارشون تقریبا داره انجام میشده و...قبلا کاملا الکی بو یه بار سالی دوبار وسال بعدش ازمون نداشتیم و .....ولی الان دقیق شده و احتمالا اذر امتحانه.....چون اگه قرار باشه ابان امتحان باشه بایست از 15 شهریور اعلام زمان ثبت نام و...کنند و......حدس میزنم ثبت نام از مهر ماه شروع بشه وازمون تو اذر باشه..(البته اگه بخوان این روند 2بار در سال رو ادامه بدند و...

baranj

عضو جدید
بچه ها برای آزمون بعدی تمام مباحث تغییر می کنه یا بعضیاش یا هیچکدوم؟؟؟؟اگه می دونید کدوم مباحث شماره ش و بگید لطفااااا

12*12

عضو جدید
انگاری فقط اون مباحثی که جدید شدن عوض میشه

اونم خیلی نیست...

شماره مباحث رو دقیق نمی دونم...

sadeghjalilian

عضو جدید
بچه ها برای آزمون بعدی تمام مباحث تغییر می کنه یا بعضیاش یا هیچکدوم؟؟؟؟اگه می دونید کدوم مباحث شماره ش و بگید لطفااااا
خیلی تغییرات کمه ..واز سایت نظام (www.inbr.ir)میتونی دانلودش کنی البته یه ماه دیگه دانلود کن....و تغییراتو برا خودت اعمال کنی ....

usermop

عضو جدید

با پاسخهای کاملا تشریحی و توضیحات مفصل در مورد هر سوال در آدرس زیرkara.sellfile.ir

baranj

عضو جدید
سلام بچه ها تو این سایت گفته نتایج آزمون اواسط شهریور: http://jamalborz.com/?p=1199
شرکت كنندگان آزمونهای ورود به حرفه مهندسان و كاردانهای فنی و تعیین صلاحیت معماران تجربی مرداد ، از اواسط شهریور میتوانند با مراجعه به سامانه آزمون های ورود به حرفه دفتر مقررات ملّی ساختمان، از نتایج آزمون نظام مهندسی مرداد ۹۴، آگاهی یافته و نسبت به دریافت كارنامه خود اقدام نمایند.
آزمون ورود به حرفه مهندسان و کاردان های فنی ( آزمون نظام مهندسی مرداد ۹۴) در ۷ رشته مهندسي در رشته‌هاي معماري، شهرسازي، عمران، تأسیسات مكانيكی، تأسیسات برقی، نقشه‌برداري و ترافيك، همچنین ۶ رشته كارداني در رشته‌هاي معماري، شهرسازي، عمران، تأسیسات مكانيكی، تأسیسات برقی و نقشه‌برداري و يك رشته ويژه معماران تجربي با رقابت حدود حدود ۱۶۳۰۰۰ نفر، ۱و ۲ مرداد ۹۴ برگزار گردید.
تاریخ دقیق اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی مرداد ۹۴ به زودی

خدا رحم کنه بهمون ایشالله همه خوش خبر باشیم

baranj

عضو جدید
بچه ها این خبر هم تو سایت بود :
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در خصوص طرح تحقیق و تفحص از سازمان نظام مهندسی در مجلس، اظهار داشت: مجلس تنها می‌تواند از دستگاه‌های دولتی تحقیق و تفحص کند.
به گفته اکبر ترکان موضوعی که در مجلس مطرح شده تحقیق و تفحص از سازمان مهندسی نیست، و سازمان نظام مهندسی یک نهاد عمومی و خصوصی است و مجلس تنها می‌تواند از دستگاه‌های دولتی تحقیق و تفحص کند.
به گزارش جامعه مجازی مهندسان البرز مشاور ارشد رئیس جمهور در ادامه تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی مافوق سازمان نظام مهندسی نیست.
چندی پیش طرح تحقیق و تفحص از سازمان نظام مهندسی ساختمان با درخواست محمد رضا پورابراهیمی نماینده مجلس شورای اسلامی و با حضورهاشمی رئیس کمیسیون عمران، محفوظی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی، مظاهریان معاون وزیر، شیبانی مدیرکل دفتر نظام‌ها و تشکل‌های مهندسی و همچنین ترکان رئیس نظام مهندسی و عامری و حق بین نایب‌رئیسان این سازمان در محل کمیسیون عمران برگزار شد.
در این خصوص مهدی هاشمی، رییس کمیسیون عمران مجلس تاکید دارد: به منظور شفاف‌سازی در عملکرد سازمان‌های نظام مهندسی، ده نفر از نمایندگان مجلس درخواست تحقیق و تفحص از سازمان نظام مهندسی را دارند.

اگه بعد اعلام نتایج دیدیم که نظام مهندسی به اعتراضاتمون اهمیت نداده به مجلس شکایت کنیم.

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
این نظام مهندسی به چه دردی میخوره؟!!
بودن و نبودنش با هم فرقی هم میکنه؟!

پشت کنکوری ارشد عمرانم (رشته ای غیر مرتبط)
با تشکر

sadeghjalilian

عضو جدید
سلام بچه ها تو این سایت گفته نتایج آزمون اواسط شهریور: http://jamalborz.com/?p=1199
شرکت كنندگان آزمونهای ورود به حرفه مهندسان و كاردانهای فنی و تعیین صلاحیت معماران تجربی مرداد ، از اواسط شهریور میتوانند با مراجعه به سامانه آزمون های ورود به حرفه دفتر مقررات ملّی ساختمان، از نتایج آزمون نظام مهندسی مرداد ۹۴، آگاهی یافته و نسبت به دریافت كارنامه خود اقدام نمایند.
آزمون ورود به حرفه مهندسان و کاردان های فنی (آزمون نظام مهندسی مرداد ۹۴) در ۷ رشته مهندسي در رشته‌هاي معماري، شهرسازي، عمران، تأسیسات مكانيكی، تأسیسات برقی، نقشه‌برداري و ترافيك، همچنین ۶ رشته كارداني در رشته‌هاي معماري، شهرسازي، عمران، تأسیسات مكانيكی، تأسیسات برقی و نقشه‌برداري و يك رشته ويژه معماران تجربي با رقابت حدود حدود ۱۶۳۰۰۰ نفر، ۱و ۲ مرداد ۹۴ برگزار گردید.
تاریخ دقیق اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی مرداد ۹۴ به زودی

خدا رحم کنه بهمون ایشالله همه خوش خبر باشیم
تو این چند ساله که 2ماهه میومد (یعنی اول مهر..)ولی جدیدا ممکنه به خاطر امکان ثبت نام برا دوره دوم(ابان یا اذر)نتایج زودتر بیاد....ولی فکر کنم همون اول مهر بیاد یا یکی دو روزجلو یا عقبتر...

sadeghjalilian

عضو جدید
سلام
این نظام مهندسی به چه دردی میخوره؟!!
بودن و نبودنش با هم فرقی هم میکنه؟!

پشت کنکوری ارشد عمرانم (رشته ای غیر مرتبط)
با تشکر
برا لیسانسه های رشته های عمران معماری برق و مکانیک.....اگه قبول بشوند پروانه اشتغال نظام مهندسی اخذ میشه و درامد داره....(منبع اصلی درامد هم مردم هستند که خونه رو میسازند )واون پولی که به نظام مهندسی میدهند رو بین مهندسها تقسیم میکنند..و5درصدشم خود نظام مهندسی میبره که هزینه حقوق کارمندهاش و ریسس و ...رو پرداخت کنند..

12*12

عضو جدید
یه سوال کسی که سه سال از دریافت مدرک کارشناسی اش گذشته میتونه امتحان بده و مدرک نظام مهندسی بگیره؟!!!

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
برا لیسانسه های رشته های عمران معماری برق و مکانیک.....اگه قبول بشوند پروانه اشتغال نظام مهندسی اخذ میشه و درامد داره....(منبع اصلی درامد هم مردم هستند که خونه رو میسازند )واون پولی که به نظام مهندسی میدهند رو بین مهندسها تقسیم میکنند..و5درصدشم خود نظام مهندسی میبره که هزینه حقوق کارمندهاش و ریسس و ...رو پرداخت کنند..

سلام
ممنونم
این 5% حقوق در مقابل چقدر مسئولیت؟!!
به نظر شما ارزشش داره؟!!
چون من از یه استاد دانشگاه پرسیدم گفت نظام مهندسی به درد نمیخوره دنبالشم نرو
گفتم چرا؟!
گفت مثلا 500 هزار تومن برای یه خانه بهت میدن نظارت کنی
حالا یه معمار یا یه مهندس دیگه ده برابرش بدون مسئولیت کمتر به جیب میزنه اونم خراب کاری که ناظر باید جواب بده
کار گر ملات خوب بهم نزنه ،از جنس نامرغوب استفاده کنند و... باید ناظر جواب بده
اگه یه آجری از روی دیوار بیوفته پایین بخوره تو سر کسی ناظر میرن زندان و... البته اگه بیمه نباشند
این سازه باید تا وقتی که صاحبش داخلش تغییر ایجاد نکرده ضمانت کنی
50/60 سال باید تضمین کنی یه آخر نیوفته
یعنی اینقدر کار به 500 هزار تومن می ارزه؟!!
ممنون میشم جوابمو بدین
فایل صوتی سخنان استاد هم دارم خواستین میفرستم
با تشکر

sadeghjalilian

عضو جدید
یه سوال کسی که سه سال از دریافت مدرک کارشناسی اش گذشته میتونه امتحان بده و مدرک نظام مهندسی بگیره؟!!!

بله 3سال...فقط در رشته های چندگانه ..عمران.. معماری .مکانیک..شهرسازی....ترافیک....برق

آخرین ویرایش:

sadeghjalilian

عضو جدید
سلام
ممنونم
این 5% حقوق در مقابل چقدر مسئولیت؟!!
به نظر شما ارزشش داره؟!!
چون من از یه استاد دانشگاه پرسیدم گفت نظام مهندسی به درد نمیخوره دنبالشم نرو
گفتم چرا؟!
گفت مثلا 500 هزار تومن برای یه خانه بهت میدن نظارت کنی
حالا یه معمار یا یه مهندس دیگه ده برابرش بدون مسئولیت کمتر به جیب میزنه اونم خراب کاری که ناظر باید جواب بده
کار گر ملات خوب بهم نزنه ،از جنس نامرغوب استفاده کنند و... باید ناظر جواب بده
اگه یه آجری از روی دیوار بیوفته پایین بخوره تو سر کسی ناظر میرن زندان و... البته اگه بیمه نباشند
این سازه باید تا وقتی که صاحبش داخلش تغییر ایجاد نکرده ضمانت کنی
50/60 سال باید تضمین کنی یه آخر نیوفته
یعنی اینقدر کار به 500 هزار تومن می ارزه؟!!
ممنون میشم جوابمو بدین
فایل صوتی سخنان استاد هم دارم خواستین میفرستم
با تشکر
دقت کنید که 5درصد رو نظام مهندسی میبره...وحدود15درصد هم دفاتر و یعنی حدود80درصد از پرداختی مالک به مهندس میرسه (بین75تا80درصد.....)واقعا درست گفته استادت زیاد برا مکانیکها در نمیاد..چون معماری و عمران به ازای هر متر سه برابر مکانیک وبرق میگیرند..ولی بازرسی گاز هم که مربوط به نظام مهندسیه برا ما مکانیکها خوبه...من که تقریبا ماهیانه 500تومن از بازرسی گاز دارم و ماهیانه 2حدود250تومن از نظارت...(فعلا طراحی ندارم)..ولی من الان که دانشجوی دکتری هستم و اچازه کار بهم نمیدن اساتید...همین سالی..8یا 9تومن به کمکم میاد (ماهی750تومن)(البته 16ماه دیگه پایه دو 2میشم و درامدم بالای 1100میره...ولی اگه شخص شغل داشته باشه درامد نظام رو بیخیال بشه بهتره..چون بازرسی گاز تا ابد مسئولیت حوادث اتش سوزی و انفچار و...رو برا مهندس به همراه داره...یعنی جواب سوال شما برا افراد در شرایط مختلف متفاوته...درضمن مهندس معمار0برابر نداره...بلکه سه برابر داره...مگه اینکه نظارت انجام نده ودر زمینه مجری کار کنه .که در ایصورت نباید بیمه جایی باشه و باید تنا کارش همین باشه..بله دراینصورت 10برابر ما مکانیکها دارند...)

بالا