آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

نازنین موذن

عضو جدید
:gol: سلام خدمت دوستای عزیزم
از دوستان کسی اطلاع داره در مورد جزوه مکاتبه ای و منابع رشته طراحی شهری؟
من به چند تا از موسسات سر زدم تو تبریز ولی جایی رو پیدا نکردم تو این رشته
ممنون میشم از راهنمایی تون:gol:

maral55

مدیر بازنشسته
کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد

بچه ها در مورد کارشناسی ارشد آزمونش گرایش هاش و هر چیزی در موردش هر سوال یا مطلبی دارین ایجا بزارین یا در مورد منابعش.

منابع كنكور كارشناسي ارشد گرايش شهرسازي و طراحي شهري
1. یالپانیان، علی؛ مجوعه نکات و پرسشهای چهارگزینه‌ای طبقه‌بندی شده کنکور کارشناسی‌ارشد شهرسازی (برنامه‌ریزی و طراحی شهری)؛ 1385.

2. یالپانیان، علی، جزوه خلاصه مباحث کنکور کارشناسی‌ارشد شهرسازی (ویژه طراحی شهری)، خانه شهرسازان ايران، 1385.

3. مدنی‌پور، علی – طراحی فضای شهری – شرکت پردازش و برنامه‌ريزی شهری

4. براند فری، هيلدر – طراحی شهری (به سوی يک شکل پايدارتر شهر) - مترجم: حسين بحرينی – شرکت پردازش و برنامه‌ريزی شهری

5. فون مايس، پی‌ير – نگاهی به مبانی معماری (از فرم تا مکان) – مترجم: سيمون آيوازيان – دانشگاه تهران

6. بنتلی، ای‌ين؛ الکک، آلن؛ مورين، پالن؛ گلين، سومک؛ اسميت، گراهام – محيطهای پاسخده – مترجم: دکتر بهزادفر – دانشگاه علم و صنعت

7. حبيبی، سيدمحسن؛ مقصودی، مليحه – مرمت شهری – دانشگاه تهران

8. قباديان، وحيد – مبانی و مفاهيم در معماری معاصر غرب – دفتر پژوهشهای فرهنگی

9. حبيبی، سيدمحسن – از شار تا شهر – دانشگاه تهران

10. بحرينی، حسين – تحليل فضاهای شهری – دانشگاه تهران

11. چرمايف، سرج؛ الکساندر، کريستوفر – عرصه‌های زندگی جمعی و زندگی خصوصی – مترجم: حسين بحرينی – دانشگاه تهران

12. بحرينی، حسين – تجدد، فراتجدد و پس از آن در شهرسازی – دانشگاه تهران

13. لينچ، کوين – تئوری شکل شهر – مترجم: حسين بحرينی – دانشگاه تهران

14. اوستروفسکی، واتسلاف – شهرسازی معاصر – مترجم: لادن اعتضادی – مرکز نشر دانشگاهی

15. بحرينی، حسين – فرآيند طراحی شهری – دانشگاه تهران

16. مانيا گولامپونيانی، ويتوريو – معماری و شهرسازی در قرن بيستم – مترجم: لادن اعتضادی – دانشگاه شهيد بهشتی

17. گلکار، کوروش – کندکاوی در تعريف طراحی شهری – مرکز مطالعات شهرسازی و معماری ايران

18. بيکن، ادموند – طراحی شهرها – مترجم: فرزانه طاهری – مرکز مطالعات و تحقيقات شهرسازی و معماری ايران

19. توسلی، محمود؛ بنيادی، ناصر – طراحی فضای شهری – مرکز مطالعات و تحقيقات شهرسازی و معماری ايران

20. توسلی، محمود – طراحی شهری در بخش مرکزی تهران - مرکز مطالعات و تحقيقات شهرسازی و معماری ايران

21. موریس، جیمز؛ تاریخ شکل شهر؛ دانشگاه علم و صنعت

22. کتاب سبز، راهنمای شهرداریها (جلد پنجم)؛ طرحهای شهری

منبع نوشته:http://www.shahrsazan.ir

Roham

عضو جدید
منابع كنكور

منابع كنكور

بچه ها در مورد کارشناسی ارشد آزمونش گرایش هاش و هر چیزی در موردش هر سوال یا مطلبی دارین ایجا بزارین یا در مورد منابعش.

منابع كنكور كارشناسي ارشد گرايش شهرسازي و طراحي شهري
1........
.
.
.
.
منبع نوشته:http://www.shahrsazan.ir

سلام مارال.
فكر كنم چند تا منبع اول كه مربوط به آقاي يالپانيانه منابع خوبي نباشه.... به دليل اينكه اولا مجموعه مباحث رو ايشون جمع كرده ... و از اين جور كتابها هم تازگيا زياد شده... مثل كتاب شهرام جنگجو كه قديمي ترين كتاب كنكور ارشد شهرسازيه. ثانيا هم اينكه مجموعه مباحث و سوالات كنكور ايشون بيشتر در مورد برنامه ريزي شهري كاربرد داره.
مهمترين مسئله در مورد منابع ارشد اينه كه نميشه گفت فقط همينا كافيه... چون كه شهرسازي هم مثل معماري (البته به قول خود معمارا...) يه كلاژه كه بزرگترين قطعش 1 سانتيمتر مربعه.... بنابراين هرچي بيشتر بخوني بهتره.
چند تا منبع كه فكر كنم خوندنش خيلي مهمه....
1- كتاب زيبايي شناسي در مهماري، يورگ گروتر، مترجم: جهانشاه پاكزاد و ....
2- كتابهاي دكتر پيرنيا، (معماري اسلامي و معماري ايراني)
3- كتابهاي جديد آقاي دكتر پاكزاد، (مباني نظري و فرآيند طراحي شهري و يكي ديگه كه اسمش يادم نيست....)
4- همه كتابهاي آقاي توسلي. ( اصول و قواعد طراحي شهري،‌ قواعد طراحي در مناطق گرم و خشك، خيابان كارگر،‌ و ....)
.
.
.

آخر- كتاب شهرام جنگجو ( مجموعه مباحث ) هم خوبه. ولي چون به قول بعضي شهرسازها اين كتاب و امثالهم ابتذال شهرسازيه...... معمولا كسي قبولش نداره. (اما من ميشناسم كسي رو كه فقط و فقط با خوندن اين كتاب رتبش شد 10.)

موفق باشيد:)

AMIR-ES

عضو جدید
چه عالی
اگر بتونی امیر جان در مورد گرایش های مختلف معماری مثلا طراحی شهری یا منظر توضیح بدی که چه جور رشته های هستن و چه دانشگاه هایی میگیرن و شرایطشون چی هست و چه رتبه ای می خواد و از این جور چیزا که خودت می دونی خوب میشه
[FONT=&quot]خب ، ابتدا در مورد معماری _معماری:[/FONT]
[FONT=&quot]دیگه فکر نکنم این رشته و دروس آن نیاز به توضیح زیادی برای دانشجویان معماری داشته باشه، یه جورایی می شه گفت ادامه دروس دوره کارشناسی معماریه و به نظر خیلی از اساتید بچه های معماری بهتره در گرایشهای دیگر رشته معماری ادامه تحصیل بدهند تا این گرایش[/FONT]
[FONT=&quot]اما گرایش معماری _معماری منظر: [/FONT]
[FONT=&quot]این رشته در دانشگاهها و حوزه بازار کار عمر چندانی نداره ، و هنوز مثل خیلی از کشورهای پیشرفته به جایگاه واقعی خودش نرسیده و فعالیت شغلی آینده یک معمار منظر از طراحی پارک گرفته تا فضای باز یک کارخانه ، منزل مسکونی ، فضاهای مختلف مناظر شهری ، و ... می تواند باشد.[/FONT]
[FONT=&quot]اما همینطور که می دانید کنکور این دو رشته یکی است و تنها تفاوتی که در کنکور با رشته معماری _معماری داره فقط در ضریب درس مبانی نظری معماری و مبانی نظری معماری منظر است.[/FONT]
[FONT=&quot]اما راجع به ظرفیت پذیرش :[/FONT]
[FONT=&quot]طبق بر آوردهای انجام شده در مجموع این دو رشته حدود 7% پذیرش دارند، که نسبت به دیگر گرایشها رکورد دار است، در سال 1385 از 1839 نفر 247 نفر پذیرش شدند ، امسال هم تا رتبه حدود 800 در این رشته ها مجاز به انتخاب رشته و امتحان مرحله دوم ( اسکیس عملی ) شدند، که حدود یک سوم از این افراد به دانشگاه وارد می شوند. [/FONT]
[FONT=&quot]در نحوه طراحی سوال یکسری از سوالات بدون استاندارد خاصی و فقط صرف برداشت و نظر شخصی اساتید می باشد، مخصوصا در قسمت درک معماری که ضریب 3 هم دارد . مثلا یکسری اساتید صرفا از روی جزوه خودشان با سلیقه و علم و تجربه شخصی خودشان سوالات را طرح می کنند و هیچگونه مشورت و نظر مطمئن و مسجلی در این مورد وجود ندارد و در یکسری از موارد دانشجویان این اساتید بهتر می توانند به این سوالات جواب دهند. [/FONT]
[FONT=&quot]فقط یکسری کتاب های راهیان ارشد در بازار موجود می باشد که به نظر من خیلی چرت می باشد، من نمی دانم چرا سوالات تکراری در کنکورهای سالهای گذشته خیلی موجود می باشد بنابراین بهترین مجموعه تست مربوط به سوالات کنکورهای سالهای گذشته می باشد. [/FONT]
[FONT=&quot]در مورد دروس فنی با ضریب 3 ، بچه های معماری در این مورد خیلی ضعیف عمل می کنند و این درس مجموعه ای از ایستایی ، تنظیم شرایط محیطی ، تاسیسات ، شناخت مواد و مصالح است . امسال فقط 13 تست از تاسیسات اومده بود. [/FONT]
[FONT=&quot]در مورد درس تاریخ معماری ایران و جهان واقعا مطالب خیلی گسترده و متنوع است و حفظ کردن آنها مخصوصا تاریخ معماری جهان و مدرن کار مشکلی است و ضریب 2 دارد، [/FONT]
[FONT=&quot]در درس درک عمومی معماری با ضریب 3 ( گرایش منظر 1 ) بیشتر سلیقه و درک و تصور ذهنی مهم می باشد و نیاز به مطالعه خاصی ندارد،[/FONT]
[FONT=&quot] درس زبان هم با ضریب 2 نیاز به مطالعه در طول دوران دانشجویی و در بازه زمانی گسترده ای دارد و درس کنکوری حساب نمی شودو جالب اینکه اکثرا ( شاید95 %) در این درس زیر 50% تست می زنند، بنابراین اگه در این مورد کسی خوب عمل کنه خیلی موثر است،[/FONT]
[FONT=&quot]معماری منظر هم با ضریب 1 ( گرایش منظر 3 ) بیشتر در مورد باغها و تاریخچه آنها در ایران و جهان است و زیاد وقتگیر نیست و به دو سه تا کتاب محدود می شود.[/FONT]
[FONT=&quot]اما تازه که از این هفت خان به سلامت عبور کنید و مجاز به انتخاب رشته شوید ، می رسید به اسکیس عملی که در تابستان برگزار می شود ، ضریب آن به ظاهر 5 است اما در عمل خیلی بیشتراست، مثلا نفر کنکور پس از اسکیس تهران قبول شد .[/FONT]:cool:
[FONT=&quot]4 ساعت وقت +یک موضوع با یک سایت + دو سه تا مقوای 50*70و وسایل طراحی = پلان ها+ نماها+ برش ها+ پرسپکتیوها+..[/FONT]:surprised:
[FONT=&quot]یکسری کلاسهای آموزش اسکیس توسط دکتر صدیق در تهران برگزار می شود که آمار قبولی بالایی داره ، و به روایتی شنیده ام دوره فشرده یکی دوماهه آن 800000 تومان است.[/FONT]
[FONT=&quot]راجع به ظرفیت پذیرش و دانشگاهها و شهریه دوره شبانه فایل زیر را دانلود کنید.
[/FONT]

[FONT=&quot]راجع به دانشگاه آزاد هم بعدا توضیح می دهم.[/FONT]

پیوست ها

• Ent_arshad86.zip
    216.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

AMIR-ES

عضو جدید
امیر جان می خواستم ببینم جایی رو سراغ داری بجز خانه عمران که کلاس داشته باشه یا جزوه هاشو بفرسته چون اکثر جاها (مثل پارسه وسنجش )فقط برای گرایش برنامه ریزی کلاس دارن.خانه عمران هم جزوه شو نمی فرسته. مرسی:gol:
متاسفانه نه،
به نظر من زیاد دنبال کلاس نباش چون هیچ استادی نمی تونه روند تست ها و سوالات کنکور رو حدس بزنه ، چون به نظر من هنوز تکامل نیافته است، و مطالب از گستردگی بالایی برخوردارند و مانند خیلی از دروس از راه فرمول قابل محاسبه نیستند.
مثلا در معماری جهان حدود 7 تست داریم ولی هیچ استادی نمی تونه بگه از کدوم دوره، سبک ، کلیسا ، پلان ، ....
یا در درک معماری هیچ تست و استادی نمی تونه شما رو راهنمایی کنه چون همه مطالب مربوط به درک معماری و تجسمی خود شماست.
در هر حال یکسری منابع و مراجع رو به مرور زمان مطالعه کن و تستهای سال گذشته رو هم حل کن ، اونوقت خودت بهتر از هر کسی صاحب نظر می شی و می فهمی چکار باید کرد
، همچنین از هر کتاب و مطلبی ممکنه یک تست بیاد پس هر چه می تونی بیشتر مطالعه کن و مطمئن باش که موفق می شی ، چون بقیه عین تواند و سختی و آسونی مطالب برای همه هست ، پس زیاد جای نگرانی نیست.:gol:

AMIR-ES

عضو جدید
اما راجع به دانشگاه آزاد اسلامی:
متاسفانه چیزی نگم بهتره،
سوالات و تستها مفهومی تر ، فلسفی تر، و تا دلتان بخواهد غیر استاندارد و چرت
هیچ مطالعه متمرکز و خاصی برای آن نمی توان انجام داد.
هیچ مرجع و منبع درست و حسابی نداره ، طراحان سوال می گن بیشتر از تهران جنوب و مرکزن،
ساده تر بگم برای دولتی بخونید ، سه ماه بعد که کنکور آزاد بود بدون مطالعه جدیدی می تونید برید سر جلسه ، ...به امید خدا
نمی دونم چرا از 150 دقیقه 100% بچه ها حدود 80 دقیقه وقت اضافه می آرن؟؟؟؟؟؟؟؟
اشکال از سوالهاست؟؟؟سطح علمی دانشجویان؟؟؟؟بدی آب و هوا؟؟؟.......
تازه عصر همانروز هم باید امتحان اسکیس عملی بدهید
مثلا طراحی یک پارکینگ طبقاتی 7 طبقه، با پلان نما برش پرسپکتیو
امسال که شنیدم بعضیها سوال اسکیس رو قبل کنکور داشتن و سر جلسه فقط جوهری می کردن....بهر حال خدا عالمه

حدود 10% هم بیشتر پذیرش نداره، 10 میلیونی هم آب می خوره، یه دانشگاه هم بیشتر انتخاب نداری که باید در پست مدارک ثبت نام کنکور اونو مشخص کنی
ولی تجربه خیلی خوبیه، مخصوصا اسکیس عملی آن

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منابع آرشد معماری گرایش معماری-معماری

منابع آرشد معماری گرایش معماری-معماری

منابع ارشد معماری گرایش معماری - معماری
از لینک زیر ببینید
http://mohammadhamed.ir/Post-271.aspx

habib_mohamadi

عضو جدید
خیلی خوبه, مرسی.سایت راهیان ارشد هم سایت بسیار جالبی,خصوصا مجموعه کتاب های معماریش که تو 8 تا جلده.سری کتابهای خیلی جالبیه.حتما اونجا سر بزنید.www.rahian_arshad.com

memarbozorg

عضو جدید
کنکور آنلاین معماری

کنکور آنلاین معماری

سلام . از منابعی که دادین ممنون. برای تشکر خاستم بگم که رو سایت معماران دیدم که کانون آموزش معماران داره یک سری دوره های اینترنتی آمادگی کنکور ارشد برگزار می کنه.استادای خوبیم مثل دکتر قبادیان باهاشون هست.
ثبت نامش هم ارزونه .بعدم چون اینترنتیه دیگه نمی خواد برای آزمون بکوبیم بیایم تهران.
لینکشو می ذارم ببینید :

http://special.memaran.ir

در ضمن ظاهرا اینا بچه های ارشد دانشگاه تهران هستن

maral55

مدیر بازنشسته
با تشکر از memarbozorgکه این لینک رو فرستاد
جالبه !

شهریه "دوره مجازی آمادگی آزمون کارشناسی ارشد معماری" برای هر یک از گرایشها معادل870،000 ریال می باشد .

ثبت نام به صورت اینترنتی صورت می گیرد:

- متقاضیان جهت ثبت نام لازم است مبلغ 870،000 ريال را ،به ازای هر گرایش، تا تاریخ شنبه 5 آبانماه 1386 به شماره حساب زیر واریز نمایند.
حساب جاري ملي ( سيبا ) به شماره 0101964713000 به نام امیرصالح طائفی اقدم
- سپس فرم ثبت نام را پر نموده و شماره فیش بانکی و تاریخ واریز را در فرم ثبت نام وارد نمایند .
تذکر مهم : ضروری است متقاضیان بعد از پر کردن فرم ثبت نام ، از طریق شماره تلفن زیر نیز شماره فیش واریزی را اعلام کنند.
02122427109

در صورت انصراف متقاضی از شرکت در دوره قبل از شنبه 5 آبانماه 1386،با کسر 20% شهریه، مابقی مبلغ واریزی مسترد خواهد شد .
بدیهی است بعد از تاریخ شنبه 5 آبانماه 1386 در صورت انصراف متقاضی هزینه دوره مسترد نخواهد شد.

متقاضیانی که علاوه بر شرکت در آزمون های یک گرایش مایل به شرکت در تنها آزمون های جامع گرایش دیگری می باشند ( دو آزمون آخر) می توانند با واریز مبلغ 180،000 ریال به شماره حساب مذکور ،به ازای هر آزمون ،ثبت نام کنند.البته لازم است در بخش توضیحات فرم ثبت نام ، آزمون های انتخابی خود را قید نمایند.

با توجه به محدودیت ها اولویت شرکت در دوره بر اساس تاریخ ثبت نام متقاضیان خواهد بود . لازم به ذکر است که پس از تکمیل ظرفیت هر گرایش از ثبت نام متقاضیان جدید معذوریم .

من خودم فعلا واقعا پول ندارم وگرنه حتما ثبت نام میکردم!!

shahed_g2003

عضو جدید
سلام به همگی
با توجه به نتایج خیلیییییییییییی جالب کنکور طراحی شهری پارسال . یعنی قبول نشدن رتبه های 1-7-11 امتحان تئوری و قبول شدن خیلی های دیگه با رتبه های خیلییییییییییییی بالاتر حتی 250 به دوستایی که می خوان این رشته رو بدن پیشنهاد می کنم واسه تئوری خیلی زحمت نکشن.در حد مجاز شدن کافیه! ولی اسکیس خیلی خیلی خیلی مهمه!
در ضمن به همگی پیشنهاد می کنم اصلا سعی نکن همه چی رو حفظ کنن.اول همه چیز رو سریع در حد روخونی برای فهمیدن کلیت بخونن و بعد خیلی خیلی کم فقط چیزهای خیلی مهم رو حفظ منن.

آخرین ویرایش:

nino

مدیر بازنشسته
سلام. ميشه در مورد رشته ي مديريت تشكيلات كارگاه توضيح بدين؟؟؟؟:)

عسل جان تا جايي كه من اطلاعات دارم اين رشته امسال حدود 5 يا 10 نفر گرفت و دروسش هم بسيار متفاوت با منابع معماري هست و بايد كتابهاي مديريت صنعتي و تشكيلات كارگاهي بخوني و كلا توصيه مي كنم بيخيال بشي هر چند كه درآمد عالي داره ولي براي خانم ها خيلي مناسب نيست و احتمال قبوليش 6. % هست يعني از هر 100 نفر هم كمتر از يك نفر !!!!!!!!!!!!!!

nino

مدیر بازنشسته
رشته ای که اسکیس نداشته باشه و درآمد و بازار کار خوبی داشته باشه چیه؟؟

البته من دوست دارم کارم رو تو کارگاه و دفتر تموم کنم و مثل رشته معماری-معماری همیشه و در همه جا ذهنم مشغول به کار نباشه (اسکیس و طراحی و ....)

البته مرمت رشته خوبیه و اسکیس نداره ولی بازار کار خوبی نداره ):

اسكيس كه فقط طراحي شهري و معماري - معماري و منظر داره بقيه اش كه اسكيس نداره . مرمت باز براي پسرا بهتره ولي براي دخترا فاجعه اس .
مديريت پروژه رشته اي كه اگه ترم اول هم باشي ميري سر پروژه يعني رو هوا ميقاپنت :biggrin:

nino

مدیر بازنشسته
حرفا درباره اسکیس زیاده اما چه کار می شه کرد؟ در نظر داشته باشین اصل کنکور که همون اسکیس باشه هم داره میدان رقابت و کارهای کینه توزانه می شه . مثلا من از استادم شنیدم که مصححین اسکیس دوره پیش چون با آقای فلانی بد بودن تمام اسکیس های که رنگ و بوی سبک آقای فلان رو داشته رد کردن !
البته من با اصل کلاسهای اسکیس مشکلی ندارم اما شهری که من دارم توش تحصیل می کنم جدا از اینکه انصافا استادهایی داره که تو پرزانته و راندو و ... خیلی چیره دستن اما کلاس اسکیس درست و حسابی نداره ! این انصافه؟؟؟یعنی چون من دستم به آقای فلانی نمی رسه باید رد شم؟

آره درسته منم شنيدم از خود صديق هم شنيدم . من كلاسش ميرفتم . ولي ميدوني اينجوريا هم نيست كه فقط اسكيس باشه . مثلا سال قبل از قبولي هاي دانشگاه ما يكي 26 بود اسكيسش هم خوب نبود 40 شده بود بهشتي قبول شد ولي يكي كه 302 شده بود اسكيس 60 شده بود قزوين قبول شده بود . يا اسكيست خوب باشه يا رتبه ات خيلي خوب تو هر چي خوب باشي جواب ميده

nino

مدیر بازنشسته
امسال 2 تا گرايش به زير مجموعه مهندسي معماري اضافه شده​

مجموعه معماري

1. مهندسي معمار ي

2. معمار ي منظر

3. مهندسي معماري اسلامي

4. مطالعات معماري ايران

مطالعات معماري اسكيس نداره

maral55

مدیر بازنشسته
بچه ها می تونید با مراجعه به سایت www.sanjesh.orgآخرین اطلاعات را در مورد کنکور ارشد امسال و همچنین دفترچه راهنما دانلو کنید
ثبت نام اینترنتی هم در همین سایت هست که گویا از 12 آبان شروع شده

معمارباشی

عضو جدید
چه جور توضیحی؟
یه ازمون اسکیسه
4 ساعت وقت داری
یه موضوع بهت می دن
روی شیت باید همه چیز هاشو سریع بکشی راندو و پرزانته کنی و تحویل بدی
همه ی این کار ها فقط در 4 ساعت

(راستش نمی دونستم چه جور توضیحی می خواهی برای همین سطحی جواب دادم ببخشید)

paizdarpaiz

عضو جدید
با سلام،
اسم من کامیاب هست.سال 81 از مهندسی عمران فارغ التحصیل شدم.الان تصمیم گرفتم که تو رشته ی معماری ادامه ی تحصیل بدم. ممنون می شم با راهنمای های خودتون منو تو این راه کمک کنید.
یه مختصری از خودم میگم تا بهتر بتونید راهنمایی کنید.
دلیل ادامه ی تحصیل من تو این رشته ،صرفاً علاقه است(به کسب درآمد از این رشته و بازار کار فکر نمی کنم، با توجه به اینکه چندین سال هست که جذب بازار کار شدم).
برای کنکور امسال هم ثبت نام کردم ، اما اصلاً برام مهم نیست امسال قبول بشم یا سال بعد، فقط دوست دارم وقتی وارد میشم، بار علمی خوبی داشته باشم.
چیزهایی که من سر در گم کرده اینه که :
نمی دونم از کجا شروع کنم؟(مثل گوسفندی که از بالای وانت بار پرت شده،گیج می زنم:confused:)با توجه به اینکه باید مطالب 4سال معماری رو مطالعه کنم(و بیشتر)نمی دونم به چه صورت به مطالعه ی خودم نظم بدم؟، همه می دونیم که تو دانشگاه برای هر ترم، یک سری دروس رو انتخاب می کنیم که اینها نسبت به هم تقدم و تاخر دارن(پیش نیاز،بدون پیش نیاز و هم نیاز)، حالا من نمی دونم از کجا شروع کنم، مثلاً اول سبک شناسی معماری ایرانی رو مطالعه کنم یا یا لویی کان یا مبانی و مفاهیم معماری معاصر غرب و یا مبانی معماری و یا شاید هم بادخان؟اصلاً فرقی هم می کنه؟
موضوع بعدی این آقا اسکیس هستش(شاید هم خانم;))، من خودم الان در مقطع کاردانی AutoCAD تدرس می کنم، اما اسکیس یه چیز دیگست، هر کسی یه چیزی میگه، اما من سوالم اینه که، چه نکاتی رو باید رعایت کنم؟امروز رفتم زغال گرفتم، یه خورده هم رو کاغذ کشیدم، اما....

Archiَ

عضو جدید
بچه ها چقدر واسه فوق خوندید؟
من دارم میخونم ولی همش به این فکر می کنم اگر مرحله اول و قبول شم مرحله دوم چی پیش میاد؟دیگه خسته شدم.وای که اگه قبول نشم.من تاحالا پشت کنکور بودن رو تجربه نکردم.اخه این ظلم نیست؟چرا باید 2 مرحله ای باشه.خدا بگم چیکارشون کنه...:mad:

من خودم 6 ماه واسه تئوری خوندم و از اسفند تا تیر هم که امتحان اسکیس بود همش درگیر بودم ..میشه تقریبا یکسال الاف کنکور دو مرحله ای ..به هر حال نتیجه اش خوب بود;)
راستش اسکیس ضریب 5 می تونه رتبه ها را وحشتناک جا به جا کنه ..پس نگران رتبه مرحله اول نباش و بیشتر رو اسکیس سرمایه گذاری کن..رتبه 1 پارسال ، رتبه تئوریش 350-360 بوده و اسکیس %86 دانشگاه تهران قبول شد با رتبه کل 1

به هر حال بدون که مرحله دوم خیلی مهمتره و در ضمن رتبه 30 و 70 پارسال هیچ جا قبول نشدن:surprised:..مواظب باش

maral55

مدیر بازنشسته
تاريخ برگزاري آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1387
سازمان سنجش آموزش کشور - 20/10/86با توجه به شرايط سخت جوي و بدي آب و هوا در چند روز گذشته و احتمال ادامه آن در روزهاي آينده در سراسر كشور كه موجب تعطيلي دانشگاهها و مراكز آموزش عالي و به تعويق افتادن امتحانات پايان ترم و تداخل زماني اين امتحانات با آزمون كارشناسي ارشد سال 1387 شده است و حسب درخواست تعداد زيادي از دانشگاهها و داوطلبين عزيز شركت‌كننده در آزمون و براساس موافقت وزير محترم علوم، تحقيقات و فناوري، آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1387 در صبح و بعدازظهر روزهاي چهارشنبه يكم، پنجشنبه دوم، جمعه سوم و صبح شنبه چهارم اسفندماه سال 1386 برگزار خواهد شد .

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
مرسی عزیزم از راهنماییت.راستی میدونی تا چه رتبه ای مرحله ی اول قبول میکنن؟
رتبه ی شما چند بود؟
معماری-معماری قبول شدی؟
میشه راجع به اسکیس توضیح بدی؟
سلام فرناز جان
اول توضیح بدم که من همون آرچی هستم و آیدیم را بنابه شرایطی عوض کردم :D
سال 1384 تا رتبه 380 مجاز شد
سال 1385 تا رتبه 600 مجاز شد
سال 1386 تا رتبه 700 مجاز شد
امسال خدا می دونه..به هر حال که فقط نزدیک به 200 نفر می گیرن و البته احتمال قبولیه رتبه های بالای 500 خیلی کمه..مگه اینکه اسکیس نفر اول بشن
من خودم هم معماری دادم هم طراحی شهری..معماری شدم 286 و طراحی شهری هم 22، برای همین انقدر رو معماری سرمایه گذاری نکردم و بیشتر رفتم سراغ طراحی شهری که همونو قبول شدم. ولی خب تو جلسات اسکیس معماریها هم خیلی شرکت می کردم و اسکیس هم می زدم ولی خیلی جدی نه..6 ماه هم به طور جدی درس خوندم..به طور جدی هم یعنی روزی 10-12 ساعت :surprised:
راجع به اسکیس توضیح دادن سخته..مطلب خیلی زیاده ..مهم اینه که خیلی تلاش می خواد و از بعد از عید باید حداقل 40-50 تا اسکیس بزنید ..حدود هر دو روز یکی، اسکیس یک کم لم داره که اگه دستتون بیاد با تمرین خیلی راحت میتونید از پسش بر بیاین..به نظر من کلاس هم حتما لازمه

من نمیدونم شماها چقدر استرس دارید.مگه چیه امتحان ارشد,که شماها انقدر بزرگش کردید.چیزی نداره که.همش نقاشییه,همین.الکی بزرگش نکنید.یکمی اعتماد نفس داشته باشید تمومه.فقط
البته اعتماد به نفسم بخشی از ماجراست...ولی همش نیست ;)

maral55

مدیر بازنشسته
سوال سيمين براي من هم مطرح شده...

يه سوال ديگه هم دارم و اون اينه كه شما (ازاده) كلاس اسكيس رفتين؟؟؟كلاساي مرتضي صديق چطوره؟؟ شما اطلاعي دارين؟؟

بله میشه
شرایطش رو هم در دفترچه اولیه سنجش که چند ماه پیش اومد کامل توضیح داده
من درست یادم نیست الان
کلاس های صدیق هم خیلی ها میرن و میگن خوبه
ولی تازگی ها شنیدم میگفتن که نحوه اسکیس های همه دانشجوهاش میشه مثل هم و این خوب نیست.

maral55

مدیر بازنشسته
من واقعا نميتونم بفهمم كه چي تو اون كلاسا ميگه كه ما تو 4 سال دانشجويي بهش نميرسيم؟؟!!!!! :w06: اگه هم قراره خط صديق رو كپي كنيم و يه مشت خطوط بي هويت تحويل بديم...ديگه اسمش اسكيس نيست...اسمش...ممم....اسمش....ممممم...اسمشو ژانگولر بازي بزاريم بيشتر بهش مياد:redface:
به همین دلیل هست که خیلی ها این سبک آزمون رو نمی پسندن و میگن که طراحان سوال یه سری چیز ها رو یاد شاگرداشون میدن و اونا هم میرن همونو تحویل میدن و تموم

اکثر کسانی که تو این جور کلاسا شرکت میکنن تقریبا می دونن موضوع چیه و چی باید تحویل بدن و حتی طریقه راندو چه طور باید باشه
نه این اسمش اسکیس نیست اسمش هیچی نیست منم کاملا مخالفم ولی چاره چیه
فعلا که شما اگر می خوای وارد دوره ارشد بشی مجبوری همین کارو بکنی!
تازه خدا رو هم شکر کن اگر تونستی به همین صدیق هم دست پیدا کنی و کلاساشو بری!!
همین هم من نشیدم هر کسی رو قبول نمیکنه و شرایط خاصی داره و از این حرفا!!

Arch-Azadeh

آزاده جون می شه دو تا گرایش امتحان داد؟:surprised:
بله شما می تونی همزمان در رشته های 1-معماری و معماری منظر (امتحانش یکیه ) و یکی از رشته های زیر امتحان بدی
2- طراحی شهری، برنامه ریزی شهری، مدیریت پروژه، انرژی معماری، تکنولوژی معماری،(هر سه تاش یک امتحان داره )و مرمت .فکر کنم همینا بود ;)

سوال سيمين براي من هم مطرح شده...

يه سوال ديگه هم دارم و اون اينه كه شما (ازاده) كلاس اسكيس رفتين؟؟؟كلاساي مرتضي صديق چطوره؟؟ شما اطلاعي دارين؟؟
کلاسای صدیق دوسال پیش خیلی خوب بود..ولی پارسال خیلی بد شده بود..همش کلاسا را می پیچوند و عملا چیزی یاد نمیداد ..الان فکر می کنم اسکیس پیش دانشجوایی که تازه قبول شدن و اونقدر معروف نیستند بازده بیشتری داره

من واقعا نميتونم بفهمم كه چي تو اون كلاسا ميگه كه ما تو 4 سال دانشجويي بهش نميرسيم؟؟!!!!! :w06: اگه هم قراره خط صديق رو كپي كنيم و يه مشت خطوط بي هويت تحويل بديم...ديگه اسمش اسكيس نيست...اسمش...ممم....اسمش....ممممم...اسمشو ژانگولر بازي بزاريم بيشتر بهش مياد:redface:
خیلی چیزا می گه که عملا تو اون 4 سال دانشجویی یادمون نمی دن .. من خودم تازه سر کنکور ارشد فهمیدم که 5 سال معماری که خوندم چی بود :biggrin::biggrin:
نه اسمش ژانگولر بازی نیست ..این اسکیس ارشد یک ترفند هایی را یادتون میده که بتونید تو 4 ساعت اسکیستون را جمع کنید. عملا شما نمی تونید تو 4 ساعت ی مدرسه، یک فرهنگسرا یا هر چیز دیگه ای طراحی کنید ..پس به ناچار، باید یک چیزایی حفظ کنید و اونجا فقط بکشید

Arch-Azadeh

منظورت اينه كه شما موضوع اسكيس رو مي دونستيد؟؟!!يا اينكه كلي طرح با موضوعات متفاوت (اموزشي,خدماتي,...) حفظ كردين؟!!!!!:confused: ميشه يه كم توضيح بدي؟!!:gol::gol: :gol:

موضوع اسکیس را که کسی نمی دونه...دقیقا همینه که گفتی ..باید 4-5 نوع تیپ پلان، مقطع و پرسپکتیو داخلی و خارجی حفظ باشی و به موضوع بخورونیش :D ..از همه مهمتر روند طراحیه ..که اون کاملا حفظیه

ازاده جان ممنون از توضیحاتت.
ولی یک سوال مهم اینکه چطور تونستی هم دروس معماری رو بخونی و هم دروس طراحی شهری؟
چطور وقت کردی؟
سوال دیگه اینکه واسه معماری چه منابعی رو خوندی؟
کتاب یا موسسه کلاس رفتی؟
میشه چند تا کتاب راجع به راندو و کتابی که بیشتر با نکات اسکیس ارشد اشنا مون کنه رو نام ببری؟
ممنون :gol:
فرناز جان معماری و طراحی شهری دروس مشترک زیادی دارن..تنها چیزی که برای معماری باید بیشتر می خوندم معماری منظر بود و سازه ...البته رو سازه کمتر کار کردم..سوالای پارسالم که همه تاسیسات مکانیکی بود و کمتر سازه ;)
کتاب خاصی نمی شناسم..کتاب صدیق بد نیست..دقیقا همونایی که سرکلاسش میگه. راستش اسکیس ارشد گفتم لم خاص خودش را داره..کتاب زیاد نیست باید بری کلاس

archi_arch

مدیر بازنشسته
منم شنیدم توی مدرک کارشناسی پیوسته قید می شه مهندسی معماری ولی در معماری ناپیوسته قید می شه کارشناس معماری
حالا فرقش چیه نمی دونم!
فرقش اینه که با کارشناسی معماری نمیتونی کار مهندس معمار رو انجام بدی!!!:huh::warn:
اخه فکر میکنن چون ناپیوسته بودی اینطوری میشی!!!!!:w28:
برای اینکه مدرک مهندسی تو بگیری باید بری نظام مهندسی امتحان بدی در صورت قبولی بهت مدرک مهندسی میدن!(حالا جالبیش اینه که تو کارشناسی ناپیوسته انگار باید واحدهای بیشتری هم بگذرونی!!!:surprised:)
فقط من این علمی کاربردیشو نفهمیدم!یکی گفت مدرکش علمی کاربردی میشه.ولی من موندم یعنی این که ازاد بخونی فرقی با خود دانشگاه علمی کاربردی نداره؟
اخه سراسری اگه اشتباه نکنم فقط نوشته کارشناسی معماری و از علمی کاربردی اسمی نیاورده.
فکر کن مهندسی که نباشه علمی کاربردی هم که باشه دیگه ...:w09:

راستی یه سری هم به اینجا بزن شاید یه کم کمکت کنه.
کارشناس معماری یا مهندس معماری!

maral55

مدیر بازنشسته
در مورد امتحان دادن توی نظام که فکر کنم همه باید بدن بچه های کارشناسی پیوسته هم برای کار باید امتحان بدن
بچه ها تو رو خدا دنبال اسم مدرک و تفاوت های اینجوری نباشید اینها اصلا چیزی رو در مورد سواد شما عوض نمیکنه

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو دانشکده ی ما واسه بچه های کارشناسی نا پیوسته تو کارت دانشجوییشون نوشته رشته :کارشناسی نا پیوسته علمی کاربردی معماری و مقطع: کارشناسی. ولی دانشگاه ما سراسری نه علمی کاربردی.
در هر صورت بچه های معماری چه کاردانی چه کارشناسی پیوسته یا نا پیوسته چون ریاضیات مهندسی پاس نمی کنن engineer نیستن! ولی مهندسن چون هندسه پاس می کنن و مهندس کسیه که هندسه بدونه!
راستی شما ها تا حالا عبارت architecture engineering به گوشتون خورده؟؟؟

nino

مدیر بازنشسته
بچه ها کسی می دونه این کنکور ارشد تقریبا چند نفر شرکت کننده داره که تقریبا 276 نفر قبول می شن؟:eek::surprised:

سيمين جان تا جايي كه اطلاع دارم حدود 3 تا 3.5 هزار نفر شركت مي كنن كه مرحله اول حدود 725 مجاز ميشن بعد از اونها 1/3 پذيرفته ميشن :razz:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا