آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیر بنده معماری - معماری قصد شرکت دارم به عنوان رشته اصلی
و تکنولوژی هم به عنوان رشته شناور .

کتاب های دکتر گلابچی تا همین الان هم به صورت مستقیم مورد پرسش قرار می گیره
و غیر از اون سوالاتی هم مطرح میشه که با دونستن کتب ایشون میشه بهشون پاسخ داد
تعجب میکنم که میگین علاقه ای به خوندنش ندارین !

من که کتابی معرفی نکردم :)
من در مورد رشته مدیریت پروژه که در سلطه ی بدون قید و شرط دکتر گلابچی هست تجربه ای رو نقل کردم
و همونطور که شما هم بدرستی اشاره کردین کتب ایشون برای گروه خاصی نوشته نشده
و در هر کنکوری معماری که از ایستایی سوال مطرح بشه بحث کتاب های ایشون میاد وسط .

شما مگه کتابارو حفظ می کنید؟ مباحث سازه رو باید بفهمیم!
کتابای گلابچی 70 درصد مطالبشون مشترکه
یکیشو بفهمیم کافیه
بقیه ش هم مفیده

اگه بخوایم همه کتاباشو بخونیم دیگه وقتی واسه بقیه درسا نمی مونه!

shahram226

عضو جدید
شما مگه کتابارو حفظ می کنید؟ مباحث سازه رو باید بفهمیم!
کتابای گلابچی 70 درصد مطالبشون مشترکه
یکیشو بفهمیم کافیه
بقیه ش هم مفیده

اگه بخوایم همه کتاباشو بخونیم دیگه وقتی واسه بقیه درسا نمی مونه!

با نگاهی به کنکورهای چند سال اخیر متوجه میشید که متن دقیق کتب ایشون مورد پرسش طراح بوده
اما در مورد اون درصدی که فرمودین ؛ من نمیدونم چقدر معتبر و دقیق باشه
امــــا
کسی که میخواد رتبـــه بالایی بیاره قطعا باید تمـــام کتب ایشون { + اون کتاب های جدیدی که هر سال چاپ میشه } رو بخونه
در هر صورت ؛
صلاح مملکت خویش خسروان دانند دوست عزیز .

mon-@-rchitect

عضو جدید
سلام دوستان من تازه عضو این انجمن شدم اگه لطف کنین کمکم کنید
من دانشجوی ترم 5 معماری هستم میخواستم بپرسم
واسه ارشد من از کی میتونم شروع کنم؟
از چه درسهایی؟البته با مولف کتابها؟
البته تو اسکیس زدن ضعیفم (متاسفانه):(
ممنون میشک راهنمایی کنید;)

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزیزم. نه کافی نیست. من از 2تا از بچه های دانشگاه تهران (ارشد معماری-معماری) که لیسانس هم از همونجا گرفته بودن پرسیدم گفتن ما فقط جزوه های خودمونو خوندیم و حدود 400 شدیم. با اسکیس شبانه دانشگاه تهران قبول شدیم. ولی ریسکه. نیست؟
يوولييييييييييي جوننممممم......:w36:نه نيست. خيليم خوبه. من شبانه ي تهرانو بيارم كل كرجو شام ميدم.

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
يوولييييييييييي جوننممممم......:w36:نه نيست. خيليم خوبه. من شبانه ي تهرانو بيارم كل كرجو شام ميدم.
من یه هفته شام میدم!!! نه عزیزم فک کنم منظورمو نگرفتی. بچه های دانشگاه تهران زیر دست کسایی مدرک میگیرن که بعضیاشون مولف کتابای منبع هستن بعضی هم طراح یا داور سوالات کنکور و اسکیس!!!!!!!!!!!!! اینا پشتشون قرصه که فقط جزوه هاشونو میخونن. چون مثلا گلابچی استادشونه نه مث یکی مث من که دستمم بهش نمیرسه!!

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من تازه عضو این انجمن شدم اگه لطف کنین کمکم کنیدمن دانشجوی ترم 5 معماری هستم میخواستم بپرسم واسه ارشد من از کی میتونم شروع کنم؟از چه درسهایی؟البته با مولف کتابها؟البته تو اسکیس زدن ضعیفم (متاسفانه):(ممنون میشک راهنمایی کنید;)
سلام. عین منی منتهی من ترم هفتم. از الان اگه وقت داری( چیزی که من ندارم) شروع کن.اسکیسم اگه نمیتونی کلاس بری با کتاب معماری فرم پیرداوری و آموزش راندوی صدیق

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من تازه عضو این انجمن شدم اگه لطف کنین کمکم کنیدمن دانشجوی ترم 5 معماری هستم میخواستم بپرسم واسه ارشد من از کی میتونم شروع کنم؟از چه درسهایی؟البته با مولف کتابها؟البته تو اسکیس زدن ضعیفم (متاسفانه):(ممنون میشک راهنمایی کنید;)
سلام. عین منی منتهی من ترم هفتم. از الان اگه وقت داری( چیزی که من ندارم) شروع کن.اسکیسم اگه نمیتونی کلاس بری با کتاب معماری فرم پیرداوری و آموزش راندوی صدیق. به این تایپیک هم سر بزنی بد نیست. http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/308383

shayesteh-namvar

عضو جدید
سلام..من طبق گفته یکی از بچه های باتجربه و البته خیلی عصبانی چند تا جزوه خریدم...سؤال دارم؟؟؟؟
تأسیسات دو تاجزوه دارم..یکیش از سلطاندوسته،دوتای دیگه هم نوشته انتشارات دانشگاه تهران..کدومش بهتره؟؟؟
تنظیم هم یه سری گرفتم که اونم متنوعه..چند تاش از قیابکلوست(روشنایی روز و تنظیم شرایط محیطی)،چندتاش هم از خود دانشگاه تهران گرفتم روش نوشته خلاصه کتاب های کسمایی و قبادیان.کدومش بهتره؟؟؟
آکوستیک هم یکیش لیاقتیه یکی دیگه اش هم فقط نوشته فیزیک صداوتعاریف آن( از خود دانشگاه تهران)..کدومش بهتره؟؟؟؟؟

yashel

عضو جدید
سلام دوستان من تازه عضو این انجمن شدم اگه لطف کنین کمکم کنید
من دانشجوی ترم 5 معماری هستم میخواستم بپرسم
واسه ارشد من از کی میتونم شروع کنم؟
از چه درسهایی؟البته با مولف کتابها؟
البته تو اسکیس زدن ضعیفم (متاسفانه):(
ممنون میشک راهنمایی کنید;)

سلام. خوش اومدی دوست عزیز:)
اگه ترم 5 هستی و از الان به فکر کنکوری خیلی خوبه. اگه مسیر درستی انتخاب کنی و پیش بری می تونی بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی از کارشناسی وارد مقطع ارشد شی.
الان که زمان داری بهترین کار به نظر من اینه که رو نقاط ضعف کار کنی.
مهمترین نقطه ضعف اکثر داوطلب های کنکور زبانه.
نیازی نیست از الان کنکوری زبان بخونی اگه می تونی از طریق موسسات یا خودت با توجه به سطحی که داری زبانت رو تا می تونی قوی کن. از الان هم کتاب هایی مثل 504 و تافل رو شروع کن به خوندن.
نمی دونم چه درسهایی تو دانشگاه این ترم و ترم های بعد داری ولی ببین کدوم درسها تو کنکور هست و سعی کن در طول ترم اون درسها رو خوب بخونی و به شرایط کنکور نزدیک شی.
اگه تو درسهای تاریخ ضعیفی اونا رو هم شروع کن. سعی کن درسهای ایستایی هم کم کم بخونی. ببین تمام اینها که می گم اصلاً دنبال کنکوری خوندنش نباش تا تابستون 91. سعی کن به صورت تفریحی و مفهومی یاد بگیری.
اگه تو اسکیس هم ضعیفی الان فرصت مناسبیه واسه کار کردن. تلاش کن تو این مدت خودت رو کمی بالا بکشی.
حالا رو این صحبت ها فکر کن و ببین می خوای چی کار کنی و بعد به صورت جزئی تر سوال بپرس تا بهتر بتونیم راهنماییت کنیم.
موفق باشی.

yashel

عضو جدید
سلام..من طبق گفته یکی از بچه های باتجربه و البته خیلی عصبانی چند تا جزوه خریدم...سؤال دارم؟؟؟؟
تأسیسات دو تاجزوه دارم..یکیش از سلطاندوسته،دوتای دیگه هم نوشته انتشارات دانشگاه تهران..کدومش بهتره؟؟؟
تنظیم هم یه سری گرفتم که اونم متنوعه..چند تاش از قیابکلوست(روشنایی روز و تنظیم شرایط محیطی)،چندتاش هم از خود دانشگاه تهران گرفتم روش نوشته خلاصه کتاب های کسمایی و قبادیان.کدومش بهتره؟؟؟
آکوستیک هم یکیش لیاقتیه یکی دیگه اش هم فقط نوشته فیزیک صداوتعاریف آن( از خود دانشگاه تهران)..کدومش بهتره؟؟؟؟؟

سلام.
دوست عزیز برای درس تاسیسات مکانیکی جزوه سلطاندوست مهمه. ولی یه مشکلی هست! نمی دونم این جزوه ای که الان داری چه جوریه. سلطان دوست دو نوع جزوه داره یکی که قدیمی تره مطابق کتاب طبقه بندی تجهیزاته که دیگه به درد معماری نمی خوره. جزوه ی سختی هم هست واسه بچه های مکانیک خوبه. برای تاسیسات مکانیکی منبع الان کتاب خود سلطان دوسته که بهت پیشنهاد می کنم خود کتاب رو بخونی نه جزوه. چون بعید می دونم جزوه ای داشته باشی که مطابق این کتاب باشه.
واسه تنظیم شرایط هم که جزوه قیابکلو رو باید حتماً بخونی البته واسه این درس هم پیشنهاد می کنم مستقیم کتاب خود قیابکلو رو بخون. اون دو تا جزوه ای که می گی خلاصه هست هم به نظر نمیاد چیز بدی باشه. به هر حال خلاصه دو تا کتاب مهمه. ولی مهمتر از اونها منابع خود قیابکلو.
واسه آکوستیک هم باز اون جزوه ای که می گی دانشگاه تهران باید مال قیابکلو باشه. از جزوه لیاقتی مهمتره. ولی باز هم واسه آکوستیک توصیه می کنم کتاب آکوستیک قیابکلو رو بخون از جزوه جامع تره.

gholbaghali

عضو جدید
بچه های عزیز که جزوه دارین لطفا کمک به ما غیر تهرانی ها کنید چون جزوه از آکادمی معمار یا ایوانخانه یا .... نمی فروشند باید کلاس ثبت نام کنیم تا جزوه بدن
اگه من جزوه های
مهندس نسیم عسکری (تاریخ معماری ایران و اسلام ) و مهندس فابوسی (جهان و معاصر )و مهندس سروش نیا ( سیستم های ساختمانی )
عناصر و جزئیات (مهندس علوی )و مهندس علی عسگری (درک عمومی معماری )
را بخوام بخرم چی کاااااااااا ر کنم ؟؟؟؟؟؟؟
ممنونم از راهنمایی که می خواین کنین / میدونم کتاب خوندن بهتر ولی من فرصت ندارم /

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
6
سلام.
دوست عزیز برای درس تاسیسات مکانیکی جزوه سلطاندوست مهمه. ولی یه مشکلی هست! نمی دونم این جزوه ای که الان داری چه جوریه. سلطان دوست دو نوع جزوه داره یکی که قدیمی تره مطابق کتاب طبقه بندی تجهیزاته که دیگه به درد معماری نمی خوره. جزوه ی سختی هم هست واسه بچه های مکانیک خوبه. برای تاسیسات مکانیکی منبع الان کتاب خود سلطان دوسته که بهت پیشنهاد می کنم خود کتاب رو بخونی نه جزوه. چون بعید می دونم جزوه ای داشته باشی که مطابق این کتاب باشه.
واسه تنظیم شرایط هم که جزوه قیابکلو رو باید حتماً بخونی البته واسه این درس هم پیشنهاد می کنم مستقیم کتاب خود قیابکلو رو بخون. اون دو تا جزوه ای که می گی خلاصه هست هم به نظر نمیاد چیز بدی باشه. به هر حال خلاصه دو تا کتاب مهمه. ولی مهمتر از اونها منابع خود قیابکلو.
واسه آکوستیک هم باز اون جزوه ای که می گی دانشگاه تهران باید مال قیابکلو باشه. از جزوه لیاقتی مهمتره. ولی باز هم واسه آکوستیک توصیه می کنم کتاب آکوستیک قیابکلو رو بخون از جزوه جامع تره.

بالاخره واس اقايم كسمايي بخونم؟ي قباديان؟يا رازجويان ؟ يا قيابكلو؟

mon-@-rchitect

عضو جدید
سلام. خوش اومدی دوست عزیز:)
اگه ترم 5 هستی و از الان به فکر کنکوری خیلی خوبه. اگه مسیر درستی انتخاب کنی و پیش بری می تونی بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی از کارشناسی وارد مقطع ارشد شی.
الان که زمان داری بهترین کار به نظر من اینه که رو نقاط ضعف کار کنی.
مهمترین نقطه ضعف اکثر داوطلب های کنکور زبانه.
نیازی نیست از الان کنکوری زبان بخونی اگه می تونی از طریق موسسات یا خودت با توجه به سطحی که داری زبانت رو تا می تونی قوی کن. از الان هم کتاب هایی مثل 504 و تافل رو شروع کن به خوندن.
نمی دونم چه درسهایی تو دانشگاه این ترم و ترم های بعد داری ولی ببین کدوم درسها تو کنکور هست و سعی کن در طول ترم اون درسها رو خوب بخونی و به شرایط کنکور نزدیک شی.
اگه تو درسهای تاریخ ضعیفی اونا رو هم شروع کن. سعی کن درسهای ایستایی هم کم کم بخونی. ببین تمام اینها که می گم اصلاً دنبال کنکوری خوندنش نباش تا تابستون 91. سعی کن به صورت تفریحی و مفهومی یاد بگیری.
اگه تو اسکیس هم ضعیفی الان فرصت مناسبیه واسه کار کردن. تلاش کن تو این مدت خودت رو کمی بالا بکشی.
حالا رو این صحبت ها فکر کن و ببین می خوای چی کار کنی و بعد به صورت جزئی تر سوال بپرس تا بهتر بتونیم راهنماییت کنیم.
موفق باشی.

سلام دوست من
من این ترم درسهای معماری اسلامی و معاصرو تنظیم وروستا وساختمان و.. کلا همه درسهام تخصصی هست وهمه واسه ارشد مورد نیاز هستند من بیشتر رو منابع و نحوه مطالعه(این بیشتر) اونها مشکل دارم واسکیس که گفتم هم ضعیفم و هم کند!فعلا همینا
ممنونم که به من کمک میکنی عزیزم;):gol:

nima arc

عضو جدید
6

بالاخره واس اقايم كسمايي بخونم؟ي قباديان؟يا رازجويان ؟ يا قيابكلو؟

سلام ،بهتره سعی کنی اول کتاب ابنیه قبادیان رو بخونی و بعد برو سرکتاب های رازجویان و دکتر نمازی در آخر هم برو سر وقت تنظیم قیابکلو.کتاب کسمایی و طراح اقلیم قبادیان کتاب های خوب ،کامل هستن (کتاب مکمل کنکور هستن خوندنشون دید داوطلب رو نسبت به موضوع وسیع می کنه) ولی تست مستقیم کنکور از این کتابا نیس.

n!mv

عضو جدید
بچه های عزیز که جزوه دارین لطفا کمک به ما غیر تهرانی ها کنید چون جزوه از آکادمی معمار یا ایوانخانه یا .... نمی فروشند باید کلاس ثبت نام کنیم تا جزوه بدن
اگه من جزوه های
مهندس نسیم عسکری (تاریخ معماری ایران و اسلام ) و مهندس فابوسی (جهان و معاصر )و مهندس سروش نیا ( سیستم های ساختمانی )
عناصر و جزئیات (مهندس علوی )و مهندس علی عسگری (درک عمومی معماری )
را بخوام بخرم چی کاااااااااا ر کنم ؟؟؟؟؟؟؟
ممنونم از راهنمایی که می خواین کنین / میدونم کتاب خوندن بهتر ولی من فرصت ندارم /
سروش نیا رو کار ندارم ، ولی جزوه بقیه رو که گفتی بهتره اصلا دنبالش نری ، چون واقعا ارزش خوندن ندارن،خواهر برادر عسگری که هیچی ، قابوسی به شدت تعطیله ، علوی هم خیلی معروف نیست ،واسه این جزوات هم یه سر برو آکادمی معماری ، فاطمی غربی ،کاری ندارن که حتما عضو باشی جزوه ها رو بهت میدن ، ولی فک نکنم بتونی جزوه امسال سروش نیا رو الان گیر بیاری، چون خورد خورد جزوه رو میده،تا بهمن جمع نمیشه ، جزوشو حتما بخون به دردت میخوره،بقیه رو ول کن.

afshin 1357

کاربر بیش فعال
سلام به دوستان در صورت امكان آخرين شماره ي مجله آبادي (70) را تهيه كنيد ، ممكن است از آن سوال بيايد. سالهاي قبل نيز از مجله ها سوال آمده است. يك نكته: مطالب مقاله هاي اين مجله ها (آبادي بخصوص و بعد هنرهاي زيبا و معمار) ، از منابع مهم و اصلي انتخاب مي شوند و به نوعي خلاصه برداري آنها هستند. بويژه اين شماره ي آبادي كه در مورد مرحوم پيرنيا مطلب دارد.

رازیگرشرق7

عضو جدید
درخواست راهنمایی درمورد رشته معماری منظر و بازار کارآن

درخواست راهنمایی درمورد رشته معماری منظر و بازار کارآن

سلام به همه دوستان خوبم. من قصد شرکت در ّزمون ارشد منظر رو دارم. اما همه بهم میگن این رشته بازارکار خوبی نداره
میشه اگه کسی اینجا اطلاعی در این زمینه داره به من کمک کنه. واقعا ممنونم :gol:

asadireza

عضو جدید
سلام.
کمکمون میکنی؟
کلا" جزوه هایی که میتونه تو کنکور ارشد کمکمون کنه رو میخوام تهیه کنم ولی نمیدونم از کجا و چطوری!!:(

misha

عضو جدید
قيابكلو دو جلد كتاب داره كه كتاب دومش راجع به انرژي هاي جديهد و خيلي مهمه و كامل توضيح داده بنظرم بايد جلد يك و 2 را كامل خواند.ا

raz1367

کاربر فعال
سلام بچه ها ديروز رفتم موسسه پارسه و يه سري اطلاعات گرفتم كه شايد به درد شما هم بخوره.من ديروز فهميدم كه تو گرايش معماري پارسال 21000 نفر شركت كردن و شانس قبولي هم 4% بوده يعني در رشته ما از هر 100 نفر 4 نفر پذيرفته ميشن (با احتساب غير انتفاعي و پيام نور) براي روزانه وشبانه شانس قبولي پارسال 2% بوده به ازاي هر صد نفر 2 نفر پذيرفته شدند.
بعد ميانگين درصد زبان در رشته معماري در ميان كل شركت كنندگان 7% بوده .(كه خودش اهميت درس زبان رو نشون ميده)
بعد در مورد اهميت اسكيس گفت كه نفر 34 سال 90 از پارسه بوده كه به خاطر اسكيس هيچ جا قبول نشده!!
وبعدش هم بر خلاف خيلي از موسسات صداقت داشت و گفت كه بسته هاي اموزشي پارسه براي كنكور به هيچ وجه كامل نيست وبايد منابع اصلي رو خوند وگفت كه منابع رشته ما سر و ته نداره و يه مثال زد كه در سال 87 يه سوال از روزنامه همشهري در مورد بنايي كه تازه كشف شده بود اومده.پس به نصيحت دوستان گوش كنيد ومجله هاي معماري رو هم يه نگاهي بندازيد.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
والا ما نفهميديم بالاخر جزوه بخونيم؟
نخونيم؟
خوبه ؟
بده
هر كس يه نظري داره

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام بچه ها ديروز رفتم موسسه پارسه و يه سري اطلاعات گرفتم كه شايد به درد شما هم بخوره.من ديروز فهميدم كه تو گرايش معماري پارسال 21000 نفر شركت كردن و شانس قبولي هم 4% بوده يعني در رشته ما از هر 100 نفر 4 نفر پذيرفته ميشن (با احتساب غير انتفاعي و پيام نور) براي روزانه وشبانه شانس قبولي پارسال 2% بوده به ازاي هر صد نفر 2 نفر پذيرفته شدند.
بعد ميانگين درصد زبان در رشته معماري در ميان كل شركت كنندگان 7% بوده .(كه خودش اهميت درس زبان رو نشون ميده)
بعد در مورد اهميت اسكيس گفت كه نفر 34 سال 90 از پارسه بوده كه به خاطر اسكيس هيچ جا قبول نشده!!
وبعدش هم بر خلاف خيلي از موسسات صداقت داشت و گفت كه بسته هاي اموزشي پارسه براي كنكور به هيچ وجه كامل نيست وبايد منابع اصلي رو خوند وگفت كه منابع رشته ما سر و ته نداره و يه مثال زد كه در سال 87 يه سوال از روزنامه همشهري در مورد بنايي كه تازه كشف شده بود اومده.پس به نصيحت دوستان گوش كنيد ومجله هاي معماري رو هم يه نگاهي بندازيد.

يه نكته اي رو از من داشته باشين
مثلا من خودمو مثال ميزنم
قرار نيس كه رتبم 1 باشه
رتبه ي خوب و دانشگاه خوب ميخوام
حالا اشكال نداره 1سوال از روزنامه ي همشهري رو بلد نباشم
حالا اشكال نداره بزار 2 بشم
بابا
نشينين پاي حرف اين و اون
بخونين
منابع اصلي رو بخونين به اين چيزام توجه نكنين
اگه قرار بود همش از كتاب بياد كه نفر اول همه ي درسا رو 1005 ميزد
ول كنين بابا