آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

raha

مدیر بازنشسته
سلام بچه ها... اصلا از حیث رتبه خودتونو ناراحت نکنید که همش کشکه... فقط اسکیسه که تعیین کننده ست... تبریک به همه دوستانی که مجاز شدن... :gol:

واسه اینکه خیالتون راحت بشه یکی از همکلاسی های من پارسال با رتبه 47 سراسری قبول نشد:eek:
کسی رو هم میشناسم که با رتبه 1300 الان داره دانشگاه قزوین میخونه... پس از همین فردا بکوب اسکیس تمرین میکنیم...
موفق باشین همگییییییییییی:gol::gol::gol:

آرشیتکت

عضو جدید
بچه ها اول انتخاب رشته میکنیم بعد اسکیس میدیم یا برعکس؟ محل امتحان اسکیس کجاس؟ دانشگاهی که تو انتحاب اول انتحاب کردیم؟

raha

مدیر بازنشسته
اول انتخاب رشته ست بعد اسکیس. محل آزمون هم تهران هست. جزهیاتشو دیگه نمیدونم

خوب آبجی راست میگه یکی کمک کنه دیگه...:w06:

آرشیتکت

عضو جدید
یکی از دوستان رتبه اش تو سهمیه شده 450 ، سهمیه هم آزاد هست . امیدی به قبولیش هست؟ اگه هست کدوم دانشگاه ها؟

hadi manafi

عضو جدید
salam be hame , makhsosan oonaee ke mojazan
manam ba ye rotbe noojoomi mojaz shodam
663 tarrahi shahri
albate bekhatere moshkelatam sare konkoor .... badddddd boodam
vali vali vali kheyli omidvaram chon ta halasham az injoor badbiariha dashtam va midoonam ke gaboolam amma kojasho nemidoonam
hal kardin roohiaroooooooo
rasti sharmande hosele fasi nadashtam
hamin ....

hadi manafi

عضو جدید
azade khanoom salam
man mikham skise yarrahi shahri azatoon yad begiram chejoori bahat tamas begiram ?
bara konkoor na bara khodam

• Like
واکنش ها: zfs

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
سلام به دوستان عزیز
بسیار خوشحالم و تبریک می گم به همه کسانی که مجاز شدند و رتبه های خوبی آوردند. و با تیریک ویژه به seesteen عزیز :thumbsup2::w23:

در مورد رتبه های طراحی شهری امسال، اصلا با پارسال قابل مقایسه نیست. میانگین در صدها خیلی خیلی نزدیک به هم هست و با درصدها و میانگین های درصد خیلی خوب، متاسفانه رتبه ها خیلی خوب نشده.

کم کم داره طراحی شهری به معماری نزدیک میشه که رتبه های بالاتر هم شانس قبولی داشته باشن. با درصدهایی که من این دو روز از بچه ها گرفتم، میانگین ها با اختلاف 5 درصد ، 50 رتبه اختلاف دارن در رتبه های زیر 200. برای نمونه رتبه 140 با رتبه 155 کمتر از 1 درصد اختلاف میانگین دارند. و همینطور رتبه 340 با رتبه 250 ، 5 درصد اختلاف میانگین دارند. البته توی این رتبه ها معدل هم تاثیر داشته. ولی مسئله ای که مشخصه، شانس قبولی برای رتبه های تا 400 و یا 450 هست. چون تا پارسال به خاطر اختلاف شدید میانگین ها برای بالا تر از 300 امکان قبولی وجود نداشت.

توصیه مهم: من از همه خواهش می کنم که اسکیس را جدی بگیرید. اسکیس با ضریب 5 می تونه رتبه ها را خیلی زیاد جا به جا کنه.
و توصیه برای رتبه های خوب: به رتبه تون مغرور نشید، چون کم نیستند کسانی که با رتبه های زیر 50 و زیر 100 هیچ جا قبول نشدند، ولی رتبه های 2-3 برابر آنها قبول شدند.

با آرزوی موفقیت برای همگی :w30:

AmirAhmadinasab

عضو جدید
البته با توجه به اينكه در گرايش مطالعات معماري ضريب صفر براي اسكيس در نظر گرفته شده فكر نمي كنم كسي با رتبه زير 50 يا حتي 100 جا بمونه. ولي به طور كلي اسكيس كاملاً تعيين كننده است

آرشیتکت

عضو جدید
تا کی برای پرکردن فرم انتخاب رشته زمان داریم؟ این فرم از کدام آدرس قابل دسترسی است؟

• Like

gholamghar

عضو جدید
چند سوال در مورد ارشد شبانه

چند سوال در مورد ارشد شبانه

سلام
از دوستانی که شبانه ارشد می خونند چند تا سوال داشتم:
1-به غیر از شهریه و خوابگاه آیا تفاوت مهم دیگری بین دوره های روزانه و شبانه هست یا نه؟
2-آیا دوره های شبانه از امکانات رفاحی دانشگاه مثل استفاده از استخر یا امکانات ورزشی و تفریحی با تخفیف یا مسایلی از این دست برخوردارند؟
3-آیا در مسایل آموزشی به دانشجو های دوره های شبانه و روزانه یک جور نگاه میشود،یعنی مثلا در انتخاب واحد این طور نیست که اولویت با روزانه ها باشد یا مثلا دفتر آموزش اولویت هایی را برای دانشجویان روزانه از لحاظ آموزشی قایل باشد؟
4-شکل کلی شماره دانشجویی روزانه ها و شبانه ها با هم فرق میکنه؟
5-آیا در خود کارت دانشجویی نوشته میشه دانشجوی مکانیک دوره شبانه یا فقط نوشته میشه دانشجوی مکانیک؟
6-در مورد پروژه ارشد این طور هست که استادها پروژه های بهتر رو بدن به روزانه ها؟
7-شبانه خوندن نسبت به روزانه خونهدن برای قبولی در دکترا تاثیر منفی میذاره؟
8-ساعات برگزاری کلاس های دانشجویان روزانه و شبانه با هم و در یک کلاس است یا فرق میکند؟

اگر به نظرتون تفاوتی بین روزانه و شبانه هست که من ذکر نکردم لطفا بگید.
از دوستان دیگه هم که در مورد شبانه سوال دارن خواهش میکنم اینجا بذارن تا تاپیک جامعتر بشه.
با تشکر

• Like

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
تبریک به همه ی اونایی که مجاز شدند:w30:
دوستان میشه درصداتون و بگید.ممنون.
:w27:

sadaf_b

عضو جدید
سلام خسته نباشید
یه راهنمایی در مورد اسکیس منظر ازتون میخواستم..که چه مواردی باید رعایت کنیم و رتبه موردنظر برای قبولی در این شاخه از معماری چقدر؟ ممنون

AmirAhmadinasab

عضو جدید
سلام خسته نباشید
یه راهنمایی در مورد اسکیس منظر ازتون میخواستم..که چه مواردی باید رعایت کنیم و رتبه موردنظر برای قبولی در این شاخه از معماری چقدر؟ ممنون

يكي از مواردي كه اساتيد مصصح خيلي تاكيد دارن توجه به درستي مسيرها و جاگيري كلي مجموعه در بافت طراحي است. و اينكه اگه موضوع پارك باشه بتوني فضاهاي متنوعي ايجاد كني : جاي دنج، جاي بازي، جايي براي تماس با آب و طبيعت، توجه به شرايط پارك در زمستان و...
ولي اگه موضوع مثل پارسال ميدان يا همچين چيزي باشه كمي سخته و مربوط به خود پروژه ميشه.
در مورد موضوع پارسال حتما توجه به محورها و ارجحيت خيابان وليعصر نسبت به امتداد كشاورز و كريم‌خان و اينكه چطور مردم به اين وسط هدايت بشن بدون اينكه به تردد خودروها لطمه بزنن و .. مهمتر بود.
رتبه تئوري چندان مهم نيست سعي كن اسكيس خوبي بزني البته يه آمار از سال قبل اينه كه رتيه 620 منظر با اسكيس 68 ---كه واقعا خوبه--- قبول نشده و با اختلاف 12 نفر جا مونده. اگه خواستي نمره هاشو برات ميزارم.

jooyandeh

عضو جدید
بچه ها اول انتخاب رشته میکنیم بعد اسکیس میدیم یا برعکس؟ محل امتحان اسکیس کجاس؟ دانشگاهی که تو انتحاب اول انتحاب کردیم؟
از امروز فرم های انتخاب رشته اومده از پست باید بگیرید. بعدا آزمون اسکیسه.
موفق باشی

rozhann

مدیر بازنشسته
پيرو انتشار دفترچه راهنماي انتخاب رشته­هاي تحصيلي (شماره 2) آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره­هاي كارشناسي­ارشد ناپيوسته داخل) سال 1388 بدين­وسيله به اطلاع كليه داوطلباني كه با توجه به مندرجات كارنامه دريافتي در آزمون مذكور مجاز به انتخاب رشته شده و نسبت به تكميل فرم انتخاب رشته اينترنتي در موعد مقرر اقدام خواهند نمود، مي­رساند كه اسامي داوطلبان چند برابر ظرفيت و برنامه زماني مصاحبه در كد رشته محل­هاي بورسيه، داراي شرايط خاص، دوره­هاي مجازي و بين­الملل و همچنين زمان برگزاري آزمون تشريحي يا پروژه عملي در كد رشته­هاي امتحاني 1128 ، 1218، 1351، 1352، 1357، 1358 و 1360 در مورخ 27/3/88 از طريق سايت اينترنتي سازمان سنجش اعلام مي­گردد.

Alireza00

عضو جدید
کارنامه کارشناسی ارشد معماری - 88

کارنامه کارشناسی ارشد معماری - 88

سلام ،
اینم کارنامه ی من ، امیدوارم به درد بخوره !

پیوست ها

• 295a25w.jpg
    295a25w.jpg
    22.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

آرشیتکت

عضو جدید
دوستان راجع به اسکیس طراحی شهری مشکل داشتم . متاسفانه در شهر من کلاسهای اسکیس برگزار نمیشه و امکان شرکت در کلاسهای تهران رو ندارم. کتابی برای این منظور وجود داره که با مطالعه و تمرین از روی اون کتاب اسکیس طراحی شهری رو تقویت کرد؟

با تشکر

AmirAhmadinasab

عضو جدید
دوستان راجع به اسکیس طراحی شهری مشکل داشتم . متاسفانه در شهر من کلاسهای اسکیس برگزار نمیشه و امکان شرکت در کلاسهای تهران رو ندارم. کتابی برای این منظور وجود داره که با مطالعه و تمرین از روی اون کتاب اسکیس طراحی شهری رو تقویت کرد؟

با تشکر
خوشبختانه اسكيس طراحي شهري زياد رو پايه پرزانته نيست و كلاس نرفتن هم چيزي ازت كم نميكنه.
كتابي كه به نظر من بايد در اين زمينه بخوني راهنماي طراحي فضاهاي شهري نوشته جهانشاه پاكزاد هست. كتابي قوي و جامع!
اما نمونه كارهاي آتليه خاك رو كه معمولا cd اونو ميشه گير آورد ببين و موضوعات مختلف رو از سالهاي قبل و يا همونايي كه صديق ليست كرده تمرين كن. تجربه من اينو برام ثابت كرده كه اگه بتوني 30 تا شيت كامل كار كني نكاتي رو ياد ميگيري كه تو هيچ كلاسي گفته نميشه. تمرين رو حتما با موضوع كامل شروع كن و رو اشتنباخ 50*70 تا انتها كار كن. وقتت رو با تمرينهاي بيجا هدر نده. موفق باشي.

shabnam A

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز
بسیار خوشحالم و تبریک می گم به همه کسانی که مجاز شدند و رتبه های خوبی آوردند. و با تیریک ویژه به seesteen عزیز :thumbsup2::w23:

در مورد رتبه های طراحی شهری امسال، اصلا با پارسال قابل مقایسه نیست. میانگین در صدها خیلی خیلی نزدیک به هم هست و با درصدها و میانگین های درصد خیلی خوب، متاسفانه رتبه ها خیلی خوب نشده.

کم کم داره طراحی شهری به معماری نزدیک میشه که رتبه های بالاتر هم شانس قبولی داشته باشن. با درصدهایی که من این دو روز از بچه ها گرفتم، میانگین ها با اختلاف 5 درصد ، 50 رتبه اختلاف دارن در رتبه های زیر 200. برای نمونه رتبه 140 با رتبه 155 کمتر از 1 درصد اختلاف میانگین دارند. و همینطور رتبه 340 با رتبه 250 ، 5 درصد اختلاف میانگین دارند. البته توی این رتبه ها معدل هم تاثیر داشته. ولی مسئله ای که مشخصه، شانس قبولی برای رتبه های تا 400 و یا 450 هست. چون تا پارسال به خاطر اختلاف شدید میانگین ها برای بالا تر از 300 امکان قبولی وجود نداشت.

توصیه مهم: من از همه خواهش می کنم که اسکیس را جدی بگیرید. اسکیس با ضریب 5 می تونه رتبه ها را خیلی زیاد جا به جا کنه.
و توصیه برای رتبه های خوب: به رتبه تون مغرور نشید، چون کم نیستند کسانی که با رتبه های زیر 50 و زیر 100 هیچ جا قبول نشدند، ولی رتبه های 2-3 برابر آنها قبول شدند.

با آرزوی موفقیت برای همگی :w30:
نظر:)

• Like
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا