آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

فهیمه م

عضو جدید
کارنامه مرحله دوم

کارنامه مرحله دوم

سلام دوستان
ببخشيد، من اينجا دسترسي خوبي به کامپيوتر و اينترنت ندارم و نمي تونم مرتب سر بزنم.
رتبه معماري من 62 بود و با اسکيس 68 انتخاب اولم رو شدم رتبه 5
رتبه منظرم هم 52 بود و با اسکيس 77 انتخاب دومم رو شدم رتبه شدم 6
اين هم فايل ضميمه اش هست:
کاش بقیه دوستان هم کارنامشون رو بگذارند.

پیوست ها

• karname.doc
    144.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Alireza00

عضو جدید
سلام دوستان
ببخشيد، من اينجا دسترسي خوبي به کامپيوتر و اينترنت ندارم و نمي تونم مرتب سر بزنم.
ممنون از پستت .
می شه در مورد طرحی که تو اسکیس زدی ( خلاقیت ها ، ایده ها و... ) و همین طور نوع پرزانته ( راندو کردی ؟ رسمت دقیق بود ؟ پلانت رو مبله کردی ؟ .... ) توضیح بدی ؟

بازم ممنون .

taha_architect

عضو جدید
با تشکر از شما ولی هرچی تلاش کردم که وارد این سایت بشم نشد :wallbash: لطفا کمکم کنید

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
سلام
خواهش میکنم
التماس میکنم
تمنا میکنم
اگه ممکنه کتابایی که خوندی رو بزار اینجا.مخصوصا منابعی که برای زبان خوندی.
اگه میشه یه تو ضیحی هم در باره ی شهر ها یی که داره و تعداد پذیرش و اینا بده.
یه سوال حیاتی هم دارم نیمه دوم هم پذیرش داره؟

• Like
واکنش ها: zfs

فهیمه م

عضو جدید
سلام
خواهش میکنم
التماس میکنم
تمنا میکنم
اگه ممکنه کتابایی که خوندی رو بزار اینجا.مخصوصا منابعی که برای زبان خوندی.
اگه میشه یه تو ضیحی هم در باره ی شهر ها یی که داره و تعداد پذیرش و اینا بده.
یه سوال حیاتی هم دارم نیمه دوم هم پذیرش داره؟

سلام.
منابع رو قبلا تو صفحات قبل گذاشتم.
برای زبان تخصصی کتاب "فرهنگ تصویری معماری- D.K.Ching" رو خیلی مهم می دونم که پارسال 10 تا سوال ازش اومد. ترجمه نشده اش بهتره.
شهرهایی که پذیرش دارن هم از توی دفترچه اگه نگاه کنید، بهتر و کامل تره. اینجا من چیزی همرام ندارم که کمکتون کنم. اما فکر کنم تهران (تهران، بهشتی، علم و صنعت، تربیت مدرس، شهید رجایی)، شیراز، اصفهان، قزوین، رشت، یزد، تبریز معماری دارن.
نیمه دوم که نه ولی تکمیل ظرفیت هشتم مهر برای بعضی گرایش ها مثل منظر (معماری نداره) اعلام شده و بچه های جدید از بهمن میان سر کلاس.
موفق باشید.

فهیمه م

عضو جدید
اسکیس معماری

اسکیس معماری

ممنون از پستت .
می شه در مورد طرحی که تو اسکیس زدی ( خلاقیت ها ، ایده ها و... ) و همین طور نوع پرزانته ( راندو کردی ؟ رسمت دقیق بود ؟ پلانت رو مبله کردی ؟ .... ) توضیح بدی ؟

بازم ممنون .
یکی از دوستان زحمت کشیده بودن و تو صفحات قبل اسکن موضوع اسکیس معماری رو گذاشته بودن.
با فرض این که موضوع رو می دونید، کار خودم در اسکیس معماری رو توضیح می دم:
من کاملا ساده با قضیه برخورد کردم و فهمیدم چیزی که امسال انتظار دارن به دور از طرح های عجیب و خاصه. یک طرح عملکردی فاز 2 با رعایت مسائل شهری و معماری. کل مستطیلی که در دستم بود رو به حالت یک آمفی تئاتر مستطیلی طراحی کردم که بالکن کوچکی داشت و تعدادی از صندلی ها طبقه دوم بودن. با توجه به اینکه حیاط سمت خیابان نمی افتاد، با مسیر باریکی مراجعه کنندگان را به حیاط راهنمایی کردم و با چرخشی 180 درجه به سمت سالن هدایتشون کردم.از طراحی ریزفضاهای متنوع خودداری کردم و چون زمین خیلی محدود بود، فضاهایم رو چند منظوره طراحی کردم.
آمفی تئاتر رو با رعایت استانداردهایش کشیدم و هرجا لازم می دونستم مواردی که رعایت کرده بودم رو ذکر کردم. حیاطش رو برای فضای انتظار با سازه های موقت تاشو به صورت چند منظوره (برای نمایشگاهی که خواسته شده بود ) طراحی کردم و جزئیات سازه رو کشیدم. دیدم بعضی از دوستام با کانسپت های خاص طرح های منحنی یا هشت ضلعی کار کرده بودن و نتایج مطلوبی نگرفتن. ;)
در نما از موتیف های مذهبی (با توجه به موضوع) و با حس شکوه و عظمت به نشانه تختی (با توجه به نام سالن و محل آن) استفاده کردم و فقط در حد مشخص شدن نوع مصالح راندو کردم. برای نوع مصالح و رنگی که به کار برده بودم دلیل آوردم. برای مقیاس یک فیگور انسانی و کدهای ارتفاعی رسم کردم. و پلان هم با توجه به کمبود وقت دست آزاد اما مرتب، ( همون طور که گفته بودن رسم فنی ) و مبلمان شده (با صندلی های آمفی تئاتر) کشیدم.
در مقطع تا جایی که شیتم کاملا پر شد و به ذهنم می رسید، جزئیات مرتبط کشیدم و با فلش به مقطع مربوط کردم. البته در پلان و نما هم جزئیات کشیدم. جزئیاتی که از درس های ساختمان و طراحی فنی در ذهنم بود. در مقطع هم مصالح و ارتفاع ها رو مشخص کردم و دلیل استفاده از سازه ای که استفاده کرده بودم رو نوشتم.
از کشیدن اطلاعاتی که خواسته نشده بود مثل پرسپکتیو دوری کردم و راندوی اضافه و کشیدن دار و درخت و خورشید که خیلی هم تمرین کرده بودم رو لازم ندونستم! ;)
موفق باشید...:gol:

فهیمه م

عضو جدید
من سال دوم حسابداریم .می خوام ارشد معماری شرکت کنم . کمکم کنید.:redface::redface:
آخه از بچگی بهش علاقه داشتم ولی خونوادم نذاشتند برم .:surprised::(
هر کاری لازم باشه میدم اگه کتاب یا سی دی آموزشی یا کلاس مفید سراغ دارین حتما بهم بگین:cool:
می خوام از حالا خودمو آماده کنم:cool:
کممممممکککککمممممممممم کنییییییید......؟!:que::warn::(

خیلی خوبه که به علاقه ات احترام میگذاری، اما هیچ کس یک شبه معمار نمی شه.​
نمی شه با راه میان بر به نتیجه رسید. از کتاب های پایه شروع کن و پیش برو. عجله ای در کار نیست. سعی کن به درک معماری برسی و بعد برای ارشد خوندن تلاش کنی، چون این طوری جای خوبی قبول نمی شی، به نتیجه دلخواهت نمی رسی و یا گر این طور نباشه، ممکنه توی ارشد جا بزنی. چون ارشد با کارشناسی خیلی فرق داره و کسی نیست که پله پله دستت رو بگیره و ببره. خودت باید مستقل باشی و اون قدر اعتماد به نفس داشته باشی که واحدهایت رو به خوبی پاس کنی.​
اما اصلا اصلا هیچ چیز با تلاش و پشتکار و علاقه بعید نیست.​
میدونم که موفق میشی.:)

فهیمه م

عضو جدید
میشه لطفاً درباره اسکیس منظرت هم توضیح بدی

موضوع امسال منظر کمی رویکرد طراحی شهری داشت ( طراحی میدان ولیعصر تهران) و برای من که در تمام عمرم فقط چند بار تهران رفته بودم و میدان ولیعصر رو ندیده بودم، شک بزرگی وارد شد! چون با وجود اطلاعاتی که داده شده بود، درک درستی از مقیاسش نداشتم و اصلاً با حس فضاییش آشنا نبودم.

اما یه لحظه وقتی به این قضیه فکر کردم که خیلی ها شرایط من رو دارن، آرامش پیدا کردم و با یادآوری دروس مربوطی که گذرانده بودم (مثل برنامه ریزی کالبدی شهری و تحلیل فضاهای شهری)، اعتماد به خود و توکل به خدا شروع کردم.

اطلاعات رو خودشون دسته بندی کره بودن و جای هر نقشه یا پرسپکتیو روی شیت مشخص شده بود. در نتیجه برای شیت بندی زمانی گرفته نمی شد و این زمان رو اختصاص دادم به کشیدن جزئیات اجرایی سنگ فرش ها و لبه های باغچه، نهر های آب، سازه های موقت مجموعه، نوشتن نوع یا نام درختان، و طراحی یک المان آب نما با سبک پهلوی ( با توجه به این که خیابان و میدان ولیعصر مربوط به اون دوره است)، کشیدن فیگور و ...

ایده کلی کارم رو در یک جدول SWOT آوردم. (بررسی نقاط قوت، پتانسیل ها، نقاط ضعف و تهدیدها).
یکی از ایده هایم این بود: چون 2 سمت میدان خیابان ولیعصر با درختان کهن چنار قرار داشت، امتداد این درختان رو در کارم آوردم و این پیوستگی رو در کارم ایجاد کردم.
به مسائل عبور و مرور پیاده ها و دیدی که باید به میدان وجود داشته باشه فکر کردم و جداره هایش را پلکانی طراحی کردم و المان آبی را در مرکز کارم قرار دادم. سعی کردم از عناصر معماری پهلوی استفاده کنم.
پرسپکتیوهای زیادی در ذهنم بود که هیچ کدام با موضوع مرتبط نبود، پس از صفر طراحی کردم و با مبلمان و فیگورهایی که آماده داشتم، پرش کردم.
توی پلان، سنگ فرش، مبلمان و سایه و راندوی مختصری در بعضی بخش های حساس، کار رو جلوه می ده و در مقطع هم باید زندگی، حرکت و هیجان دیده بشه، اما نه به صورت غیر منطقی. (مثل طراحی دریاچه ای بزرگ در وسط میدان و ماهیگیری فیگورها که در کار خیلی از داوطلبان دیدم و متوجه شدم چون از قبل حفظ کرده بودن، دلشون نیومده استفاده نکنن!!!)
به اندازه راندو کردم، تا حدی که خوانایی کارم از بین نرفت. با راندو به دنبال خوشکلی نبودم، بلکه روی نکات مهم کارم تأکید کردم.
درسته که سایت متقارن بود، اما تمام تلاشم رو کردم که متقارن و یکنواخت کار نکنم و با وجود خوانایی پلانم، در هر مکانی، اتفاق خاصی بیافتد و برای استفاده کنندگان (و حتی بینندگان طرح!) خسته کننده نباشد.
همه بخش هایی که خواسته شده بود رو با هم پیش بردم که استرس سفید ماندن قسمتی از کار را نداشته باشم و در انتها وقت هم اضافه آوردم و هیچ جای کارم سفید نمونده بود.
پایدار باشید. :gol:

فهیمه م

عضو جدید
عزیزم،خییییییییییییلی ممنونم از راهنماییتون، دیگه داشتم نا امید میشدم:D
ولی من نمی دونم پایه کجاست که من شروع کنم!؟:confused:
یعنی میگین که من از اول کنکور بدم و مهندسی معماری رو انتخاب کنم؟:surprised:
تو رو خدا بازم راهنماییم کن.:(
کاش میدونستم چه روز و ساعتایی اینجایی تا بتونم همون موقع سوالامو ازت بپرسم و جواب بگیرم، ولی همینم غنیمت میدونم.:D

شاید همون چیزهایی که باعث شده به معماری علاقه مند بشی رو باید پیدا کنی.
خیلی از کتاب ها هستند که اکثراً هم جزء منابع هستند، اما اگر با دید کنکور بخونیشون، راندمانت در درک معماری پایین میاد و فقط به تست و سؤال فکر می کنی و شاید با این سیل عظیم جوزدگان کنکور به جایی هل بخوری و در مسیری بیفتی که به نفعت نباشه.
سعی کن سر کلاس های معماری دانشگاه ها بری و با بچه های کارشناسیشون آشنا بشی، یا اگه ممکن نیست صدای ضبط شده اساتیدشون رو گوش کنی و از انجام دادن کارهای معماری خجالت نکشی (کسی رو می شناختم که از یک رشته ی نامربوط کنکور معماری داده بود و با وجود رتبه ی خوبی که آورده بود، خجالت می کشید اسکیس بزنه و فقط تماشاچی اسکیس های ما بود و متأسفانه قبول نشد.)
وقتی این توانایی رو در خودت دیدی که داری از معماری سر در میاری، به فکر کنکور باش. (فردی رو می شناسم که از رشته علوم اجتماعی رفته دکوراسیون داخلی، اما فرق سانتی متر و میلی متر و مفهوم مقیاس 50/1 و 100/1 رو نمی فهمه و در خوندن یک نقشه ی ساده مشکل داره.)
در آخر این که نا امید نباش، خیلی از معماران بزرگ دنیا، معماری رو در مدارس معماری نیاموختند...:smile:
موفق باشی. :gol:

zfs

عضو جدید
شاید همون چیزهایی که باعث شده به معماری علاقه مند بشی رو باید پیدا کنی.

خیلی از کتاب ها هستند که اکثراً هم جزء منابع هستند، اما اگر با دید کنکور بخونیشون، راندمانت در درک معماری پایین میاد و فقط به تست و سؤال فکر می کنی و شاید با این سیل عظیم جوزدگان کنکور به جایی هل بخوری و در مسیری بیفتی که به نفعت نباشه.
سعی کن سر کلاس های معماری دانشگاه ها بری و با بچه های کارشناسیشون آشنا بشی، یا اگه ممکن نیست صدای ضبط شده اساتیدشون رو گوش کنی و از انجام دادن کارهای معماری خجالت نکشی (کسی رو می شناختم که از یک رشته ی نامربوط کنکور معماری داده بود و با وجود رتبه ی خوبی که آورده بود، خجالت می کشید اسکیس بزنه و فقط تماشاچی اسکیس های ما بود و متأسفانه قبول نشد.)
وقتی این توانایی رو در خودت دیدی که داری از معماری سر در میاری، به فکر کنکور باش. (فردی رو می شناسم که از رشته علوم اجتماعی رفته دکوراسیون داخلی، اما فرق سانتی متر و میلی متر و مفهوم مقیاس 50/1 و 100/1 رو نمی فهمه و در خوندن یک نقشه ی ساده مشکل داره.)
در آخر این که نا امید نباش، خیلی از معماران بزرگ دنیا، معماری رو در مدارس معماری نیاموختند...:smile:

موفق باشی. :gol:
عزیزم واقعا ممنونم که جواب سوالامو اینقدر با دقت می دی. کلی هم امیدوارم می کنی. واقعا از صمیم قلب ازت ممنونم و برات آرزوی بهترین چیزا رو میکنم . اینو از صمیم قلبم می گم.
امیدوارم تو آزمون دکتری موفق باشی، تو کار توی هرچی که دلت می خواد:heart::gol:
من کتابای زیادی در مورد معماری خوندم، هر کتابی که تا حالا تو این سایت و سایتای دیگه معرفی شده، 95% میفهمیدمشون;)،تو دبیرستانم رشتم ریاضی بوده ، شاید همین کمکم کرده. اما از آزمون عملیش می ترسم برای موفقیت توی اون چه کلاسا و کارایی رو پیشنهاد میکنید:que:

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
سلام دوستان...
من دفترچه رو كه خوندم نوشته بود حداكثر در 2 كد رشته امتحاني مي تونيم شركت كنيم ...
يعني نميشه هم معماري هم منظر هم انرژي معماري داد؟:surprised:(سنگ بزرگ:D...)
بعد اينكه برا هر دو يعني هم منظر و هم انرژي 2 تا دفترچه بايد بخرم تا 2 تا كارت داشته باشم؟:huh:(به جز معماري-معماري)
مرسي.

سلام دو تا امتحان میشه داد
امتحانا اینجوری دسته بندی میشن

1- معماری- معماری منظر
2- انرژی معماری، تکنولوژی معماری- مدیریت پروژه
3- طراحی شهری
4- برنامه ریزی شهری
5- مرمت

2 تا از این 5 گروه باید انتخاب بشه ، یعنی اگه 1 و 2 را انتخاب کنی در واقع داری برای 5 تا گرایش امتحان میدی ;)

arash85

عضو جدید
jozveye karshenasi arashad MEMARI

jozveye karshenasi arashad MEMARI

salam kesi etela dare copy jozvehaye karshenasie arashado az koja mishe gereft tehran ya mazandaran farghi nemikone az rahnamitoon mamnoon misham

Mandan

عضو جدید
خيلي ممنون دوست عزيز
راستي من از استادم يه عنوان جديد شنيدم كه انگار كتابيه در باره ي طراحي اقليمي اما اطلاعات تازه تر و به روزتري داره.اسمش هست بهره مندي اقليمي! اگه گير آوردم و نگاهي بهش انداختم بهت خبر مي دم كه چطوره.
مباحث مقررات ملي ساختما هم انگار از منابع مهمه!
اميدوارم موفق باشي!
بازم ممنون.

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها:w30:
این تاپیک چقدر سوت و کور شده...
کجا هستید؟حتما مشغول درس خوندنید.کنکور ارشد نزدیک و نزدیک تر میشه...
خوش به حالتون که دارید می خونید.من از موقعی که دنبال کار رفتم و الان فعلا دارم مجانی تو شهرداری کار می کنم (تا وقتی که باهام قرارداد ببندند:()نتونستم واسه کنکور ارشد بخونم:crying:

Mona.Diba

عضو جدید
سوالهای ارشد کنکور سراسری معماری87

سوالهای ارشد کنکور سراسری معماری87

سوالهای ارشد کنکور سراسری معماری87 رو براتون میذارم اینجا
امیدوارم به دردتون بخوره
راستی امتیاز یادتون نره ها :redface:

پیوست ها

• 1352.pdf
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 0

archiman

کاربر فعال
سلام بچه ها:w30:
این تاپیک چقدر سوت و کور شده...
کجا هستید؟حتما مشغول درس خوندنید.کنکور ارشد نزدیک و نزدیک تر میشه...
خوش به حالتون که دارید می خونید.من از موقعی که دنبال کار رفتم و الان فعلا دارم مجانی تو شهرداری کار می کنم (تا وقتی که باهام قرارداد ببندند:()نتونستم واسه کنکور ارشد بخونم:crying:

سلام farnaz

من هم حاضرم چند سال تو شهرداری مجانی کار کنم ولی بعد استخدام بشم. دس ما رو هم بگیر .:D

Tranquility

عضو جدید
سلام دوستان....اگه کسی لطف کنه و سر فصل دروس کارشناسی ارشد معماری و شهرسازی(طراحی شهری) رو بذاره خیلی ممنون میشم...

Arch-Azadeh

سلام دوستان....اگه کسی لطف کنه و سر فصل دروس کارشناسی ارشد معماری و شهرسازی(طراحی شهری) رو بذاره خیلی ممنون میشم...

سرفصل دروسی که تو دانشگاه درس می دن، دانشگاه با دانشگاه فرق می کنه. در مورد طراحی شهری اینجوریه. طبق دعوایی که همیشه بین تهران و بهشتی هست، باید یک جوری بین خودشون فرق بذارن :D
حالا کدوم را می خواین؟؟؟

z a r a

عضو
کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

سلام بچه ها؛
میخواستم در مورد منابع آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد - گرایش معماری ازتون کمک بگیرم. کسی هست که در جریان منابع آزمون ارشد دانشگاه آزاد باشه !؟
آخه مشکلی که من دارم اینه که برای سراسری گرایش مدیریت پروژه و ساخت رو میخوام امتحان بدم،به همین دلیل هیچ مطالعه ای در مورد گرایش معماری-معماری نداشتم و بعد از کنکور بهمن ماه هم نمیتونم بشینم همه منابع سراسری رو برای آزاد بخونم. به همین دلیل ترجیح میدم دنبال پیدا کردن منابع آزاد باشم، چون اونطور که شنیدم نصف منابع سراسری هستش. . .!!
ممنون میشم کسی کمکم کنه.

setayesh_s

عضو جدید
کاربر ممتاز
کارت ازمون ارشد 88

کارت ازمون ارشد 88

19 بهمن(شنبه 19/11/87) ارائه اینترنتی کارت به منظور دریافت پرینت و مشاهده اطلاعات
در سایت سنجش

منبع پیک سنجش 30/10/87:eek:http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/graduated.gif

rozhann

مدیر بازنشسته
جدی جدی میخوان بهمن کنکور بگیرن.:eek:مگه قبلا اسفند نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:cry:

Arch-Azadeh

سلام بچه ها؛
میخواستم در مورد منابع آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد - گرایش معماری ازتون کمک بگیرم. کسی هست که در جریان منابع آزمون ارشد دانشگاه آزاد باشه !؟
آخه مشکلی که من دارم اینه که برای سراسری گرایش مدیریت پروژه و ساخت رو میخوام امتحان بدم،به همین دلیل هیچ مطالعه ای در مورد گرایش معماری-معماری نداشتم و بعد از کنکور بهمن ماه هم نمیتونم بشینم همه منابع سراسری رو برای آزاد بخونم. به همین دلیل ترجیح میدم دنبال پیدا کردن منابع آزاد باشم، چون اونطور که شنیدم نصف منابع سراسری هستش. . .!!
ممنون میشم کسی کمکم کنه.

سلام
بهترین و مناسب ترین منبع برای سوالات دانشگاه آزاد " تمام سوالهای سالهای قبل" هست.
در سوالهای دانشگاه آزاد به وفور سوال تکراری وجود داره. اگه سوالها را بزنید منابع دستتون میاد ;)

Arch-Azadeh

جدی جدی میخوان بهمن کنکور بگیرن.:eek:مگه قبلا اسفند نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:cry:

از پارسال قرار بود بهمن و در تعطیلات بین دو ترم دانشگاه ها بگیرن که الکی دانشگاه را تعطیل نکنن برای امتحان :smile:
پارسال به خاطر برف و کمبود و گاز که تعطیل شد یک هفته، امتحان افتاد اوایل اسفند.

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
مقاله باغ دکتر پیر نیا

مقاله باغ دکتر پیر نیا

سلام به دوستان عزیز شرکت کننده در آزمون ارشد امسال
و همینطور خسته نباشید به همه شما و آرزوی موفقیت برای همتون در این رقابت بسیار سخت .
با توجه به اینکه یکی از مهمترین منابع درس منظر ، مقاله باغ ایرانی دکتر پیرنیا در مجله آبادی شماره 15 سال 73 هست و بعضی از دوستان به این مقاله دسترسی نداشتن ،‌ اون رو اسکن کردم و برای استفاده دوستان قرار دادم . مهمترین موضوع این مقاله اینه که بدون هیچ شکی هر ساله از این چند صفحه یک یا دو سوال در آزمون ارشد وجود داره .

rozhann

مدیر بازنشسته
سلام و تشکر از دومان جان و آزاده خانم.
خواستم اطلاع بدم دفترچه ارشد آزاد رسیده.
موفق باشین و برای منم دعا کنین.;)

sm_mahsa

عضو جدید
ظرفیت گرایشهای مختلف رشته معماری در کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری:
معماری: ظرفیت 120نفر
8 دانشگاه بين المللي امام خميني (ره )ـقزوين
گرايش طراحي منظر-(باضرايب رشته معماري منظر) 8 دانشگاه تربيت مدرس
گرايش فني 8 دانشگاه تربيت مدرس
بورسيه كاركنان رسمي شاغل در نيروي انتظامي 2 دانشگاه تربيت مدرس
8 دانشگاه تهران
15 دانشگاه شهيدبهشتي
6 دانشگاه شيراز