·▪•●سوالات و درخواست های نرم افزاری مهندسی شیمی ●•▪·

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
این نرم افزار قادر به انجام محاسبات در سه حالت فازی را دارد، بیشتر جهت محاسبات هیدرولیکی، انتخاب نوع و اندازه و جنس لوله در شبکه سازی پمپ ها و اتصالات کاربر دارد. و همچنین ساپورت کنند کلیه تجهیزات از جمله فیتینگ ها، فلنج (فلنچ)و ... می باشد. علاوه بر این ها دارای بانک اطلاعاتی قدرتمندی می باشد.

valentine_18h

عضو جدید
درخواست سريال براي CAPDETWORKS

درخواست سريال براي CAPDETWORKS

از دوستان كسي با نرم افزار CAPDETWORKS آشنايي داره؟ اين نرم افزار ، مخصوص طراحي سيستم تصفيه خونه است و در نهايت محاسبات اقتصادي رو هم انجام ميده.من اين نرم افزار رو از سايت شركت سازندش گرفتم اما چون DEMO ور‍ژن است خيلي از امكاناتش بسته است.اگه كسي كرك يا سريالي ازش داره ، لطفا بذاره كه منم بتونم استفاده كنم.ممنون

firidom

عضو جدید
سلام خسته نباشید
مشکل ظاهرا از میزان شدت جریان که حدود 40 میلیون متر مکعب در روزه
به هر حال اینم داده هایی که خواسته بودید
طول 10 کیلومتر
قطر 41 اینچ
معادله PR
زبری نسبی 0.0006
ضریب انتقال حرارت هم ازم نخواست
مرسی

nazila_ros

عضو جدید
جزوه

جزوه

سلام.
اگه کسی جزوه آشنایی با مجموعه و صنایع مربوط(کاردانی پتروشیمی) را داره، لطفا تو سایت بذاره. یا حداقل یه کتاب در این زمینه و به عنوان ref برام معرفی کنه. با تشکر

Ash2008

عضو جدید
همونطور که دوستمون گفت از فرمولها استفاده کن و خودت چند خط برنامه خیلی ساده رو بنویس. ( از کتاب ون نس می تونی با استفاده از معادلات حالت فرمول اونو بدست بیار که البته به داده های ورودی همون روش نمودار احتیاج خواهی داشت. (هر معادله حالت یک مقدار z بهت میده).)
و یا اینکه می تونی از نمودارهای موجود استفاده کنی ( این دیگه برنامه ای نمی شه):
دما و فشار مورد نظر رو که داری. با استفاده از جداول خواص، مقادیر دما و فشار بحرانی گاز مورد نظر رو پیدا کن و بعد دما و فشار کاهیده و بعد از آن هم از نمودار standing که هم توی پری و سایر کتابهای سیلات مخزنی است مقدار z را بخون.;)

persianman2008

عضو جدید
i need some help

i need some help

سلام دوستان
یه برنامهای مخوام واسه اینکه نشون بده پروژه توجیه اقتصادی داره یا نه ؟
برنامه conform را یکی به من معرفی کرده . کسی آشنایی داره ؟
واقعا ممنونم
لطفا سریع جواب بدید

persianman2008

عضو جدید
نیازمندم

نیازمندم

با سلام خدمت همه دوستان
به دنبال نرم افزاری هستم که بتونه اقتصادی بودن یه طرحی را توجیه کنه
ممنونم

shinto

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان
به دنبال نرم افزاری هستم که بتونه اقتصادی بودن یه طرحی را توجیه کنه
ممنونم

سلام.
یه نرم افزاری در کتابخانه پتروشیمی تهران هست (هفت تیر) که این کار رو انجام میده.من خودم ندارم وگرنه آپلودش میکردم براتون.
جزئیاتو براتون میپرسم
موفق باشید

Reza.R

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شما ميتوني اطلاعات پروژه رو با نرم افزار اسپن ايكاروس اناليز بكني ! قابليت انتقال از اسپن پلاس هم داره !

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
شما می توانید از خود نرم افزارهای مثل hysys و aspen که در قسمت economy نرم افزار تعبیه شده استفاده کنید، ولی در hysys مربوط به سال 1970 اگر اشتباه نکرده باشم می باشد.

firidom

عضو جدید
قطر لوله؟ 42 اینچ
طول لوله؟ 8 کیلومتر با elevation 150 متر
معادله ترمودینامیکی؟ PR
ضریب انتقال حرارت؟ اونو از من نخواست
مشکل از دبی بالاست فکر می کنم. دبی 40 میلیون متر مکعب در روزه
tanx
[/quote]

farrahinia

عضو جدید
سوال در مورد HYSYS

سوال در مورد HYSYS

سلام به همه دوستان
مي خواستم ببينم اگه يك برج در مدلسازي داراي واكنش باشد، و در آن واكنش از كاتاليست هم استفاده شود چه طور بايد عمل كرد؟ من همه مطالب سايت رو خوندم جواب نگرفتم.

farrahinia

عضو جدید
سوال در مورد HYSYS

سوال در مورد HYSYS

سلام
اگه يه برج در شبيه سازي با hysys داراي واكنش با كاتاليست باشد چه طور بايد عمل كرد؟

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام، با نرم افزار Aspen شما خیلی راحت تر می توانید این کار را انجام دهید ابتدا برج خودتون رو طراحی کنید و سپس همانند راکتور دوباره وارد برنامه شوید و یک مدل سینتیکی انتخاب کنید به صورت زیر و بقیه کارها رو مطابق با روش راکتور انجام دهید!
با اینخاب این روش نرم افزار به صورت خودکار کاتالیست رو جایگزین می کند:

farrahinia

عضو جدید
خيلي ممنون، آيا خود hysys چنين قابليتي نداره؟ چون به من گفتند با hysys بايد انجام بدم،

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
بله این امکان می باشد، شما زمانی که معادله ترمودینامیکی رو انتخاب کردید سپس همانند راکتور واکنش رو وارد می کنید و سپس وارد مرحله نصب شده و کلیه تجهیزات رو قرار دهید:

آخرین ویرایش:

Fateme_Smaily

عضو جدید
سلام
من دانشجوي سال سوم مهندسي شيمي هستم ميخوام شروع كنم نرم افزارها رو ياد بگيرم چه نرم افزاري براي شروع
خوبه؟
ميخوام كاربردش هم همزمان بدونم
ممنون مي شم كمكم كنيد

سلام
من دانشجوي سال سوم مهندسي شيمي هستم ميخوام شروع كنم نرم افزارها رو ياد بگيرم چه نرم افزاري براي شروع
خوبه؟
ممنون مي شم كمكم كنيد
بهترين نرم افزار و كاربردي ترينش واسه رشته ما hysys هستش . البته aspen هم هست كه كارشون شبيه hysysهست
نرم افزارهاي ديگه هم كه ميگن بدرد ميخوره ، اتوكد هست ولي زياد حياتي نيست واسه ما.
نرم افزارهاي Pipingهم بدرد ميخوره اگه بلد باشي باهاش كار كني خوبه .
مهمترينش هميناس . بقيش فعلا يادم نيست ...

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
یک پمپ قبل از لوله قرار بده و دلتا p را 180 قرار بده، فکر کنم مشکلت حل بشه.

Fateme_Smaily

عضو جدید
بچه ها من یه برنامه هی خوب اموزش hysysمی خوام کسی می تونه کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

shinto

عضو جدید

من یه جزوه در این مورد دارم خیلی خوبه تونستم آپلودش میکنم.
البته در کنار این طور نرم افزار ها بهتره حتما یه زبان برنامه نویسی هم یاد بگیرید(matlab ,fortran,...)

shinto

عضو جدید
معرفی کتاب آموزشی HYSYS

معرفی کتاب آموزشی HYSYS

سلام
خوبه؟
ممنون مي شم كمكم كنيد

این دو تا کتاب هم هست.
آموزش گام به گام نرم افزار مهندسی HYSYS
نوشته مهندس شقایق خلجی.
مرجع کامل شبیه سازی فرایند های پایا HYSYS
مهندس غلامرضا باغمیشه
مهندس رضا درستی
مهندس معصومه مراد زاده
موفق باشید

من خودم اين كتابو نخوندم ولي محمد ( متخصص هايسيس) ميگفت كتاب آموزش هايسيس نوشته باغميشه كتاب خوبيه .
اگه توي تاپيك متخصصي هاسيس بگردي مراجع مختلفي رو كه معرفي كرده ميبيني

valentine_18h

عضو جدید
ايا نرم افزاري هست كه بشه باهاش سيستم تصفيه خونه فاضلاب رو طراحي كرد؟؟؟ من يه دونه پيدا كردم به اسم capdetworks اما چون كرك نيست، همه چيش بسته شده. كسي نرم افزار ديگه اي سراغ نداره؟؟؟

hiceco

عضو جدید
سلام
اگه اطلاعات بیشتری از چیزی که دنبال شیبه سازیش هستید بدید شاید من هم بتونم کمکتون کنم. چه با aspen چه با HYSYS .

msn_syst3m

عضو جدید
فعلا زوده
نرم افزارهای مهندسی شیمی اکثرا کار طراحی رو انجام میدن
شما هم هنوز درس تخصصی پاس نکردی که بتونی طراحی کنی
فقط برو ببین استاد درس برنامه نویسی کامپیوترتون چه زبونی رو آموزش میدن . همونو برو دنبالش و یاد بگیر

اشتباه میکنید بچه ها
من ترم دوم رفتم دنبال hysys الان درسامو بهتر متوجه می شم
حداقل یه کلیاتشو یاد بگیرید