·▪•●سوالات و درخواست های مهندسی پلیمر فقط در اینجا مطرح شود●•▪·

Hermione Granger

عضو جدید
کسی شماره تلفن یه دلال مواد شیمیایی ( تو ناصر خسرو مثلا" ) رو نداره؟ چند تا پلیمر خارجی میخوام ببینم میتونه برام پیدا کنه یا نه ؟

آخرین ویرایش:

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه
من این ترم پ
روژه دارم و استاد هم اجازه داده که بتونیم موضوع انتخاب کنیم
میشه یه چند تا موضوع بهم بگین تا ببینم استاد کدومشو قبول میکنه؟؟
اگه تحقیق هم دربارشون سخت نباشه که چه بهتر

levrone

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اين تركيبات سركاري آروماتيك مثل بنزن و تولوئن
پلي آميد رو من يكبار تو اسيد سولفوريك ريختم كاملا حل شد حالا نميدونم بدرد شما بخوره يا نه
اسيد استيك هم تو زمان زياد مقداريش رو حل ميكنه .
اما تو حلالها اونايي كه پت رو حل ميكنند بهش اثر نميكنند مثلا متيل استات يا آستون تكونش نميده
اما اونايي كه رو پت زياد تاثير ندارند نرم و حلش ميكنند مثل بنزن . تولوئن .

GNMS

عضو جدید
متشکرم دوست عزیز
خوب تو استاندارد نوشته دمای 150 درجه زیر فشار 710mmHG بمونه تا به وزن استاندارد برسه
تو پژوهشگاه پلیمر دیدم انجام میدادن 3 ساعت میذاشتن بمونه تو این دما
در کل فکر میکنم اگه درصد ژل زیاد باشه حلال زیادی بینش میمونه که باید تبخیرش کنیم
آره ترازوی 4 رقم اعشار دارم

Hermione Granger عزیز با سلام

به نظر من زمان زیاد مهم نیست. مهم اینه که تغییرات وزن نداشته باشه. کاری که من میکردم این بود که بعد از اینکه وزن کردم، میزاشتم 2-3 ساعت دیگه دوباره تو آون بمونه، بعد دوباره وزن میکردم. اگه اختلاف وزن نداشت اونوقت مطمئن میشدم که دیگه حلال توش نمونده. اگه اختلاف وزن داشت، 2-3 ساعت دیگه هم میگذاشتم تو آون بمونه و وزن میکردم. همونطور که گفتم، مهم اینه که مطمئن بشی حلال توش نمونده.

GNMS

mozhgan 64

عضو جدید
پلیمریزاسیون

پلیمریزاسیون

سلام کسی در مورد مراحل کامل پلیمرزاسیون یه پلیمر خاص اطلاعات داره؟

shakiba.kh

عضو جدید
کنکور 92

کنکور 92

سلام بچه ها .کنکور امسال رو چطور دیدین ؟راحت بود یا سخت؟

manhatan176

عضو جدید
درخواست پروژه

درخواست پروژه

کسی هست که پروژه نانو مواد پلیمری رو انجام بده

marzie polimeri

عضو جدید
سلام من کنکور شیمی و پلیمرشرکت کردم.شیمی باهر سال فرق داشت چون از سیالات 2 و حرارت 2 چند تا سوال اومده بود بجای هر سال که یکی میومد.مکانیکش خیلی سخت بود.ریاضیش خیلی ابکی بود.در مورد پلیمر.واقعا نمیدونم چی بگم.یکی میگه اسون بوده یکی میگه سخت بوده به نظر من از پارسال خیلی بهتر بود و سوالا منطقی تر بودن دیگه باید توکل کنیم ببینیم چی پیش میاد.

polymer.hamid86

عضو جدید
شاید این کمکت کنه

حلال:
پلی آمید 6 و پلی آمید 6.6: اسید فرمیک یا همان جوهر مورچه (Formic Acid)
پلی آمید 11: دی متیل فرمامید DMF یا (Dimethylformamide)

levrone

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

سلام دوست عزيز
نميدونم مگه تو بحث متالوژي فرايند پليمريزاسيون هم وجود داره؟ من چون نميدونستم پرسيدم ولي اگر نيست
به نظرم اين سوال رو بايد تو بخش مهندسي پليمر مطرح ميكرديد
من روي بعضي از پليمرها و فرايندشون تو ابعاد صنعتي كار كردم اما اگر مدير محترم اين تالار راهنمايي كنند كه جاي اين مباحث در اين تالار هست يا نه ممنون ميشم اگر هست كه تلاش ميكنم به دوستمون كمك كنم و اگر نيست تو تالار مربوطه مطرح كنيد تا بنده و ساير دوستان بتونن راهنمايي كنند

موفق باشيد

آخرین ویرایش:

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
با سلام
با اجازه مديران تالار مهندسي شيمي، اين تاپيك به اين تالار منتقل شد.
ممنون ميشم كه اگر كسي اطلاعاتي داشت در اختيار دوستمون بذارن
ممنون

unstoppable

کاربر بیش فعال
مکانیسم پلیمر شدن یا پلیمریزاسیون

پلیمریزاسیون فرآیندی است که طی آن ترکیباتی با وزن مولکولی کم با هم ترکیب شده و یک ترکیب پیچیده با وزن مولکولی بالا تشکیل می دهند.

الف) پلیمریزاسیون زنجیره ای (Chain Polymerization)
پلیمریزاسیون زنجیره ای از سه مرحله اصلی تشکیل شده است: 1. شروع 2. انتشار 3. اختتام
در این روش مولکول های مونومر در یک حالت خود به خودی و خیلی سریع در طول یک واکنش زنجیری به هم اضافه می شوند؛ این واکنش محصول فرعی ندارد.

ب) پلیمریزاسیون مرحله ای (Step Polymerization)
در این روش پلیمر در طول فرآیند به وسیله واکنش بین گروه های عاملی مونومر ساخته می شود؛ واکنش به طور مرحله ای اتفاق می افتد (یعنی مرحله به مرحله) بنابراین سرعت تشکیل پلیمر کند است.

unstoppable

کاربر بیش فعال
یک روش طبقه بندی دیگه هم داره (بجای الف و ب پست قبلی) :

1.پلیمریزاسیون تراکمی (Condensation Polymerization)
در پلیمریزاسیون تراکمی که اکثرأ برای ساخت ترموست ها بکار می رود در طی فرآیند چیزی متراکم یا فشرده در اثر واکنش حاصل می شود و آب در اثر تراکم از محیط خارج می شود.

2.پلیمریزاسیون افزایشی (Addition Polymerization)
در پلیمریزاسیون افزایشی هر مونومر به مونومر بعدی متصل می شود و به این ترتیب پلیمر تشکیل می شود.

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من دانشجوی فوقم و فکر کنم بتونم کمکتون کنم
حالا در چه موردی هست؟

سلام
اگه میشه یه کمکی هم به بنده بکنین
موضوع:کاربرد پلیمرها در تثبیت دیوراه چاههای استخراج نفت
کجا باید دنبالش بگردم؟ چکار کنم؟

faum

عضو جدید
سلام
ظروف پلیمری مورد استفاده در ماکروویو موضوع پروژه درس طرح و اقتصاد شده
لطف میکنید که کسی راهنمائیم کنه ؟؟با تشکر

erfan2013

عضو جدید
پلی اتیلن تری فتال

پلی اتیلن تری فتال

]سلام به همه دوستان کسی اطلاعاتی در مورد طرز ساخت پلی اتیلن تری فتال نه به صورت ازماشگاهی بلکه به طور صنعتی داره :redface::redface::redface:

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
]سلام به همه دوستان کسی اطلاعاتی در مورد طرز ساخت پلی اتیلن تری فتال نه به صورت ازماشگاهی بلکه به طور صنعتی داره :redface::redface::redface:

سلام به تاپیک زیر مراجعه کنید
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/61547-%D8%AA%D9%87%D9%8A%D9%87-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA%D9%8A-%D9%88-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B5-%D9%BE%D9%84%D9%8A-%D8%A7%D8%AA%D9%8A%D9%84%D9%86-%D8%AA%D8%B1%D9%81%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA

azin smt

عضو جدید
سلام دوستان من مهندسی هسته ای خوندم میخوام ارشد به پلیمر تغییر رشته بدم کدوم گرایش بهتره برای خانمها؟

آینده شغلی رشته هم برام خیلی مهمه

motazedianz

عضو جدید
مقاله ای در مورد تست ضربه سرعت بالا

مقاله ای در مورد تست ضربه سرعت بالا

با سلام
مقاله ای در مورد تست ضربه سرعت بالا در پلیمرها میخواستم

unstoppable

کاربر بیش فعال
پلی استر (کمک)

پلی استر (کمک)

سلام به هم باشگاهی های عزیز...
یه سؤال دارم...خواهشاً کمک کنید
در مجسمه سازی با پلی استر
چطور میشه حباب درون مواد پلی استر رو از بین برد تا زمانیکه موادو در داخل قالب سیلیکونی میریزم و مواد خودشو میگیره دیگه تو کارمون خوردگی یا مک نباشه؟
چه جوری باید ترکیب کنم یا چی باید اضافه کنم؟

با تشکر قبلی...
:gol:

Raana Red

عضو جدید
لطفا کمکم کنید!!!!

لطفا کمکم کنید!!!!

سلام.من عضو جدیدم.اولین باره که ازمایشگاه گرفتم.باید گزارش کاربنویسم.کسی درباره ی گازهای ایده ال مطلب داره؟؟؟زیاد وقت ندارم.:(لطفا کمکم کنید.ممنون