·▪•●سوالات و درخواست آموزش نرم افزارهای مهندسی شیمی ●•▪·

b612

عضو جدید
سلام.میخواستم بپرسم کسی کتاب یا جزوه ای از نرم افزار pro2 یا pro vision داره ؟مرسی:gol:

آخرین ویرایش:

Amin9595

عضو جدید
چگونگي طراحي برج جذب با ASPEN

چگونگي طراحي برج جذب با ASPEN

اگر لطف كنيد يه كتاب اموزشي بهم معرفي كنيد

afm110

عضو جدید
با سلام
از دوستان کسی در مورد نحوه افزودن معادله حالت جدید به Aspen Plus یا Aspen Property آشنایی دارد ممنون می شم اگه راهنماییم کنید
با تشکر

ashkannn87

عضو جدید
در خواست کمک

در خواست کمک

با سلام من در خواست شبیه سازی راکتور های پیوسته یانا پیوسته یا برج تقطیر دارم لطفا کمکم کنید

saeedmardani2005

عضو جدید
با سلام
من به تازگی دارم با ASPEN PLUS 11.1 کار می کنم، و هر بار که می خوام یه چیزی رو Simulate کنم این پیغام در قسمت Simulation ظاهر می شه
<< Loading Simulation Engine 12:10:12 Mon Dec 7, 2009>>

->Processing input specifications ...

****TERMINAL ERROR
ACCOUNT-INFO PARAGRAPH MUST BE SUPPLIED

* ERROR SEVERITY LEVEL OF 0 IS <= ABORT LEVEL OF 0 *
* EXECUTION IS TERMINATED: SIMULATION WILL NOT BE EXECUTED *

! Errors while processing input specifications

چندین بار نرم افزار رو نصب کردم ولی این مشکل تا کنون حل نشد ، اگر می شه راهنمایی کنید
خیلی ممنون
سعید

R.BAHREINI

عضو جدید
با سلام
من به تازگی دارم با ASPEN PLUS 11.1 کار می کنم، و هر بار که می خوام یه چیزی رو Simulate کنم این پیغام در قسمت Simulation ظاهر می شه
<< Loading Simulation Engine 12:10:12 Mon Dec 7, 2009>>

->Processing input specifications ...

****TERMINAL ERROR
ACCOUNT-INFO PARAGRAPH MUST BE SUPPLIED

* ERROR SEVERITY LEVEL OF 0 IS <= ABORT LEVEL OF 0 *
* EXECUTION IS TERMINATED: SIMULATION WILL NOT BE EXECUTED *

! Errors while processing input specifications

چندین بار نرم افزار رو نصب کردم ولی این مشکل تا کنون حل نشد ، اگر می شه راهنمایی کنید
خیلی ممنون
سعید

اقا سعيد كار زير رو انجام بده احتمال زياد مشكل حل ميشه
تو قسمت setup/specification/accounting چهار تا متن رو پر كن( user id , ...) و همچنين تو قسمت setup/specification متن titel رو پر كن
اين كار رو بايد براي هر پروژه جديد كه شروع ميكني بايد انجام بدي

R.BAHREINI

عضو جدید
ASPEN HTFS

ASPEN HTFS

كسي با نرم افزار ASPEN HTFS+ كار كرده
مشكل من اينجاست اگه دو نوع فين داشته باشيم تو قسمت TUBE ميشه تعريف كرد ولي وقتي شماره رديف نوع تيوب ها رو عوض ميكنم (LAST ROW OF TUBE )هيچ تغييري تو سطح نبادل حرارتي بوجود نمياد

Excalibur

عضو جدید
سلام یه سئوالی توی spec های برج تقطیر column component recovery چیه؟!

ahmadreza1365

عضو جدید
سلام پیرجو جان
میخواستم بدون تسلط شما روی هایسیس چقدره؟
ممنون میشم جوابمو بدید

R.BAHREINI

عضو جدید
پروفايل سرعت در خطوط لوله

پروفايل سرعت در خطوط لوله

سلام
اگه امكان داره يه نرم افزار معرفي كنيد كه بشه با اون پرفايل سرعت رو در خطوط لوله نمايش داد
به عنوان مثال اگه به خط اصلي جريان يه مسير جانبي اضافه بشه پرفايل سرعت تو منطقه اتصال چطوري

با سپاس

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام یه سئوالی توی spec های برج تقطیر column component recovery چیه؟!

هروقت بخواهید درصد مشخصی از یکی از کامپوننت های خوراک را جدا ساخته و در یکی از جریان های محصول داشته باشید از این spec استفاده میشود.
بریا مثال، خوراکی حاوی اب و متانول دارید(100 کیلوگرم بر ساعت، 10% وزنی). هدف جداسازی 90% متانول خوراک در محصول بالای برج است. در نتیجه در جریان خروجی از بالای برج 9 کیلوگرم بر ساعت متانول خواهید داشت.

hex6789

عضو جدید
سلام
اگه امكان داره يه نرم افزار معرفي كنيد كه بشه با اون پرفايل سرعت رو در خطوط لوله نمايش داد
به عنوان مثال اگه به خط اصلي جريان يه مسير جانبي اضافه بشه پرفايل سرعت تو منطقه اتصال چطوري

با سپاس

تا جاییکه من شنیدم نرم افزار های Fluent و EnSight می تونن این کارو انجام بدن، اما متاسفانه من باهاشون کار نکردم اما با جستجو توی اینترنت شاید جواب رو پیدا کنید. البته من یه عکس و آدرس پیدا کردم که شاید به درد بخوره :redface:

http://www.coleparmer.com/techinfo/techinfo.asp?htmlfile=V_PDeviations.htm&ID=815

موفق باشید ;)

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

با سپاس

تا جاییکه من شنیدم نرم افزار های Fluent و EnSight می تونن این کارو انجام بدن، اما متاسفانه من باهاشون کار نکردم اما با جستجو توی اینترنت شاید جواب رو پیدا کنید. البته من یه عکس و آدرس پیدا کردم که شاید به درد بخوره :redface:

http://www.coleparmer.com/techinfo/techinfo.asp?htmlfile=V_PDeviations.htm&ID=815

موفق باشید ;)

نرم افزار فلوئنت کاملا برای این کار مناسبه.
از نرم افزار ansys هم میشه استفاده کرد. اما بیشتر بچه های مکانیک باهش کار میکنند و میشه پروفایل سرعت، حرارت و تنش ها رو در لوله ها، مخازن و ...بررسی کرد.
اما فلوئنت یک نرم افزار مخصوص بررسی رفتار سیالات است.

fateme4

عضو جدید
نرم افزار پلی مث

نرم افزار پلی مث

سلام.من آموزش نرم افزار پلی مث (نمیدونم املاشو درست نوشتم یانه!) رو میخوام .اگه لطف کنید ممنون میشم.خیلی بهش احتیاج دارم

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
سلام.من آموزش نرم افزار پلی مث (نمیدونم املاشو درست نوشتم یانه!) رو میخوام .اگه لطف کنید ممنون میشم.خیلی بهش احتیاج دارم

سلام...اسم نرم افزار Poly Math هستش.
امیدوارم فایل زیر بتونه کمکتون کنه
ِwww.polymath-software.com/manuals/Manual41.pdf

دو تا فایل آموزشی تصویری هم براتون میزارم..امیدوارم مفید واقع بشه.

Prototype: Polymath Achievement Guide Part 1
Prototype: Polymath Achievement Guide Part 2
(فایل ها مروبط به سایت یوتیوب هستش)
موفق باشید:gol:

آخرین ویرایش:

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته

hex6789

عضو جدید
صاحب اجازه اید.....ولی لینکی که گذاشته بودی همونی بودش که من اول گذاشته بودم و اشکال داشت.....ولی بازم ممنون

میدونید مشکل اصلی اکثر کسایی که اینجا سوال مطرح می کنن اینه که دقت کافی نمی کنن :surprised:
خیلی ازین سوالات رو میشه با یه جستجوی ساده پیدا کرد ...
مثلا همین لینکی که شما گذاشته بودید با کمی دقت میشد فهمید یه اشتباه کوچولو بوده و من بعد از یک بار دیدن URL اینو فهمیدم، اما متاسفانه دوستان کم لطفی می کنن گاهی :cry:
به هر حال ممنون از شما که همیشه فعال و مفید هستید :gol:

hoodi

عضو جدید
راهنمایی در مورد موسسه آموزشی

راهنمایی در مورد موسسه آموزشی

کسی در مورد آموزش نرم افزار های مهندسی شیمی مثل Hysys موسسه ای می شناسه که درست و حسابی باشه ... با کتاب و جزوه نمیشه فول شد ....:confused::confused:

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی در مورد آموزش نرم افزار های مهندسی شیمی مثل Hysys موسسه ای می شناسه که درست و حسابی باشه ... با کتاب و جزوه نمیشه فول شد ....:confused::confused:

شما ساکن کجا هستید مهندس؟
موسسه جهاد دانشگاهی و مجتمع فنی تهران کلا کلاس های خوبی دارند.
البته موسسه نوین پارسیان هم هست و ...

h_kangari

عضو جدید
فروش اموزش جامع تصویری نرم افزا های مهندسی شیمی

فروش اموزش جامع تصویری نرم افزا های مهندسی شیمی

با سلام.

لطفا کل برنامه های مهندسی شیمی و کل فیلم های اموزش جامع تصویری نرم افزا های

مهندسی شیمی به زبان فارسی را بطور کامل جمع اوری کرده و در این پست به فروش

برسانید.

hoodi

عضو جدید
شما ساکن کجا هستید مهندس؟
موسسه جهاد دانشگاهی و مجتمع فنی تهران کلا کلاس های خوبی دارند.
البته موسسه نوین پارسیان هم هست و ...

من ساکن خ دامپزشکی ...طرف های سلسبیل ام ...نمی دونم می شناسی کدوم طرف یا نه....
البته محله ما به لیان شامپو معروفه...:D...حالا به نظرت کدوم یکی از این موسسه ها بهتره... پیشاپیش
دستت درست بابت راهنماییت ...

vaio

عضو جدید
سلام خسته نباشید...میشه لطفا منو راهنایی کنید که آیا جزوه فارسی آموزش aspen کدوم قسمته؟نتونستم پیدا کنم...ممنون

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
سلام خسته نباشید...میشه لطفا منو راهنایی کنید که آیا جزوه فارسی آموزش aspen کدوم قسمته؟نتونستم پیدا کنم...ممنون

سلام

به این قسمت مراجعه کنید.
آموزش Aspen

البته یه جزوه ی اسپن خیلی عالی هم دارم که اگه قرار باشه تو سایت بزارم فقط برای اعضای فعال هستش.

موفق باشید

MAZIAAAR

عضو جدید
خواهش-فوق اضطراری

خواهش-فوق اضطراری

من کتاب راهنمایی برای ASPEN ADSIM می خواهم.

ladanjoon

عضو جدید
سلام
برای عملیات واحد 1 فصل تقطیر از مسائل آخر فصل سوالی که هم به روش مک کیب و هم به روش پانچون حل شده باشه و به صورت تحلیلی و هم با نرم افزارhysys
حل شده باشه.
کسی میتونه کمکم بکنه
ممنون میشم تا 3 شنبه باید به استاد تحویل بدم

بالا