تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

mrnd67

عضو جدید
دوستان سلام
مشخصات کامپیوتر من cpu corei7 & ram 12G هستش ویندوزم هم windows seven ultimate 64bit و خود آباکوسم هم که ازش استفاده می کنم 64 bit هستش اما وقتی که یه مسئله طولانی رو (حتی از عمد زمان رو زیاد می کنم که مسئله طولانی تر بشه)سابمیت می کنم که حل بشه نهایتا تنها از 2.5 گیگ رم استفاده می کنه کسی می تونه بگه که چه طوری میشه میزان استفاده از رم رو افزایش داد؟البته توی خود job manager یه tab برای تعیین حافظه داره که خاموشه و نمی شه باهاش کار کرد واز task manager هم که آباکوس رو تو حالت high priority قرار میدم باز هم هیچ تاثیری نداره
ممنون میشم اگه کسی کمک کنه

سلام

برای استفاده از تمام رم و تمام cpu باید edit job بزنی و در تب مموری مقدار رمت رو افزایش بدی مثلا 100 درصد و در تب پارالزیشن تیک پردازش موازی رو فعال و تعداد هسته ها رو برابر تعداد هسته که داری بزاری.

whiterose

عضو جدید
سلام وستان.
وقتی میخوایم یک مدل شامل 100قطعه رو توی آباکوس تحلیل فرکانسی کنیم؛چیکار کنیم که مطمئن باشیم همه سطوح رو مقید کردیم و چیزی از قلم نیفتاده؟
خیلی سخته اتصال اینهمه سطح رو تعریف کنی و ....!!
چیزی برای اینکه معلوم بشه کجا مقید نیست وجود داره؟

mrnd67

عضو جدید
سلام وستان.
وقتی میخوایم یک مدل شامل 100قطعه رو توی آباکوس تحلیل فرکانسی کنیم؛چیکار کنیم که مطمئن باشیم همه سطوح رو مقید کردیم و چیزی از قلم نیفتاده؟
خیلی سخته اتصال اینهمه سطح رو تعریف کنی و ....!!
چیزی برای اینکه معلوم بشه کجا مقید نیست وجود داره؟

از گزینه سرچ اتوماتیک سطح تماس استفاده کن.

mehdi_hhh

عضو جدید
سلام
برای تحلیل نیروهای داخلی و خارجی یه استوانه جدار ضخیم تو آباکوس چیکار باید کنم؟
جون داداش هرکی بلده راهنمایی کنه

tha.co.com@gmail

عضو جدید
سلام
برای تحلیل نیروهای داخلی و خارجی یه استوانه جدار ضخیم تو آباکوس چیکار باید کنم؟
جون داداش هرکی بلده راهنمایی کنه

با درود
ی استوانه مدل کن part
متریال رو مشخص کن property
گام تحلیل تعریف کن step
نیرو گذاری ذاخلی و خارجی مد نظرتون load
مش بندی mesh
تعریف جاب و شروع به تحلیل jobe
بعدشم نتایج رو مشاهده می کنی

من ی تحلیل ساده براتون انجام دادم
نتایج جالبی هم بدست اومد
فایل cae رو براتون میذارم
شاد باشید

http://fpk.im/WF4t

tha.co.com@gmail

عضو جدید

tha.co.com@gmail

عضو جدید
دعوت به همکاری
از علاقه مندان تالیف محتوای آموزشی برای نرم افزار آباکوس دعوت به همکاری می گردد. در صورت تمایل لطفا با ایمیل m.teymuri@gmail.com تماس حاصل فرمایید

با درود
اگه سابروتین فراموش نشه کاره با ارزشی خواهد بود
میتونید از آموزش های نت استفاده کنید
شاد باشید

tha.co.com@gmail

عضو جدید
سلام
من می خوام تیر بتن مسلح را با frp در آباکوس مدل کنم. اگه ممکنه کمکم کنید

با درود
اینجا کلیک کنید
به این موضوع پاسخ دادیم حالا چقدر درست نمیدونم
ولی می تونیم با کمک همدیگه مشکل رو حل کنیم
خاستید برید همون تاپیک مشکلتون رو بگید
فایل cae فراموش نشه(تصحیح سریع تر روند عملکرد شما)
شاد باشید

tha.co.com@gmail

عضو جدید
با سلام میخواستم بدونم برای ابکوس باید مقاومت مصالح رو پاس کرد؟

با درود
برای کار با نرم افزارهای مهندسی نیازی به دانش خاصی نیست
ولی اگه بخواهید نتیجه صحیح و کاربردی بگیرید که بخواهید در صنعت ازش استفاده مفید بکنید و بخواهید باهاش کار بکنید
باید مهندس مکانیک و مهندس مواد و مهندس عمران باشید یا حداقل با بسیاری از مفاهیم این دروس آشنایی تخصصی داشته باشید
مطمئنا به اندازه انگشتان دستان متخصص آباکوس در ایران داریم که مطمئنا من هم مبتدی هستم
ولی اگه می خواهید جایی با آباکوس استخدام بشید اقدام کنید و آموزش هایی که در نت هستند رو کار کنید چون بیشتر از این نیاز صنعت پراکنده ما نیست
شاد باشید

tha.co.com@gmail

عضو جدید
سلام دوستان.
من میخوام یه مخزن ذخیره آب با آباکوس مدل کنم.
فیل ضمیمه کردم. چندتا سوال داشتم:
جوش چطور توش مدل کنم؟
خواص مواد جوش از کجا می تونم تهیه کنم؟الکترود مورد استفاده 7018E.
فشار آب درون مخزن چطور وارد کنم؟
برای مدل کردن جوش از قید tie استفاده کنید
دو سطح مورد نظر را به ترتیب انتخاب کنید
پیشنهاد من این هست که اینجا را یک نگاهی بندازید
من مطمئن نیستم ولی اگر من بودم به روش دوم که در آموزش فوق گفته ایم خوده جوش را مدل می کردم و متریال جوش با الکترود مورد نظر را به محل جوش اختصاص میدادم.
بسته به اینکه مخزن شما چه نوع است و چه فرمهایی در طراحی داخلی مخزن در نظر گرفته شده و اینکه سیال داخلی چه نوع جریانی ممکن است داشته باشد مورد سوال شما تغییر می کند.
یک روش ساده همان فایلی هست که برای دوستمون در پست های قبلی گذاشتم ولی درباره شما بحث بسیار پیچیده تر است و نیاز به اطلاعات کافی میتونه کمک کنه نتایج دقیقی بدست آورد.
کاره سختی هست و با یک مدل ساده اصلا نتایجتون دقیق نیست.
شاد باشید

mehdi_hhh

عضو جدید
مرسی از لطفت بزرگواری کردی
فقط نیرو رو کجا وارد کنم کمو زیاد کنم؟ من تازه شرو کردم ببخشیدا

asha_0o

عضو جدید
کسی راهنمای نصب 6.12.1 رو داره؟
موقع نصبش وقتی میرسم به lmtool همه کاراشو که میکنم موقع استارت کردن ارور میده :
Server Start Failed. The Server May Already Be Running!!
نمی دونم باید چیکار کنم.

tha.co.com@gmail

عضو جدید
مرسی از لطفت بزرگواری کردی
فقط نیرو رو کجا وارد کنم کمو زیاد کنم؟ من تازه شرو کردم ببخشیدا
از دکمه مقابل create load یا همون manage load
تازه کاری که اینطور شرو نمیکنن
نمی دونم باید چیکار کنم.
مثله همون 6.11 است ولی
هنوز نسخه پایداری ارائه نشده
شما فقط از هلپ استفاده کنید
ولی آموزش نصب به صورت کامل اینجا هست
http://teha-co.com/forum/f8/

asha_0o

عضو جدید
نمی دونم باید چیکار کنم.

فایل ها رو نگاه کردم. ولی متاسفانه مشکلم حل نشد.
اگه راهنمای بهتری پیدا کردید ممنون میشم به منم اطلاع بدید.

mo_am

عضو جدید
سلام دوستان
من مشکلی در زمینه تعیین j انتگرال در نوک ترک حول یک سوراخ که دارای تنش پسماند فشاری هست دارم ( پروسه cold expansion ). مدلم سه بعدیست و از المانهای 8 نودی استفاده میکنم. اعدادی که بدست میاد اصلا همگرا نیستن و تغییرات زیادی دارن. کسی از دوستان تا حالا روی این مورد کار کرده؟
و سوال بعد اینکه : وقتی یک چهارم از یک صفحه ی مستطیلی رو که وسطش یک سوراخ هست به طور سیمتریک مدلسازی میکنیم باید از مختصات global X , Y , Z برای قیود سیمتریک استفاده کنیم، اما وقتی قراره یک جابجایی ( boundry conditoin ) به لبه ی سوراخ به صورت شعاعی بدیم ( گشاد کردن سوراخ ) باید از مختصات استوانه ای R ,T ,Z استفاده کنیم، ولی بعد از run کردن تحلیل، خطایی داده میشه مبنی بر اینکه در یک مدل نمیشه از دو دستگاه مختصات متفاوت جهت تعیین boundry conditoin استفاده کرد.
این مشکل رو چطور میشه حل کرد؟؟!!

ممنون:redface:

alireza2013

عضو جدید
با سلام
بعد ار نصب اباکوس در سیستم من پیغام abqcaeg.exe has stop working می دهد لطفا من را راهنمایی کنید

Amir kabir.Iran

عضو جدید
سلام

برای استفاده از تمام رم و تمام cpu باید edit job بزنی و در تب مموری مقدار رمت رو افزایش بدی مثلا 100 درصد و در تب پارالزیشن تیک پردازش موازی رو فعال و تعداد هسته ها رو برابر تعداد هسته که داری بزاری.
سلام مهندس جان
ممنون از جوابت
در مورد cpu اون کاری که شما گفتید رو انجام دادم و مفید و موثر بود اما در مورد رم با اینکه تنظیم کردم که از 100 رم استفاده کنه ولی باز تاثیری نداشت و نهایتا از همون 2 یا 3 گیگ رم استفاده می کنه.حالا تو همون tab مموری یه گزینه ای هست که می تونی تیکش رو برداری و میگه که اجازه بدی که مقدار استفاده از رم رو خود کامپیوتر محاسبه کنه یا نه؟که من اون گزینه رو هم غیر فعال کردم اما باز تاثیری نداشت.اگه باز راه حل جدیدی پیدا کردی یا با نکته تازه ای برخورد داشتی ممنون میشم که به من هم اطلاع بدی
بازم تشکر

mehdi_m_46

عضو جدید
سلام به آقای مدرس ABAQUSمن مهدی هستم در زمینه شبیه سازی WELDINGکار میکنم اگه میشه کمک کنید چه طور میشه دو تا سابروتین کد فرترن رو از INPUTE FILE وارد کرد .من یک کد حرارتی نوشتم ادامه کد مربوط به شرایط مرزی رو کجا وارد کنم.چون یک کد بیشتر ABAQUS نمیگیره

mrnd67

عضو جدید
سلام به آقای مدرس ABAQUSمن مهدی هستم در زمینه شبیه سازی WELDINGکار میکنم اگه میشه کمک کنید چه طور میشه دو تا سابروتین کد فرترن رو از INPUTE FILE وارد کرد .من یک کد حرارتی نوشتم ادامه کد مربوط به شرایط مرزی رو کجا وارد کنم.چون یک کد بیشتر ABAQUS نمیگیره

تمام کدهایی که نوشتی تو یک فایل با رعایت ترتیب

mehdi_m_46

عضو جدید
ممنون از کمکتون
می خام CODUCTION و RADIATOINرو با فرمولی مثل فرمول گدالک که HEAT SUORCE متحرک است کد نویسی کنم به نظرت ایدهء خوییه؟

mrnd67

عضو جدید
ممنون از کمکتون
می خام CODUCTION و RADIATOINرو با فرمولی مثل فرمول گدالک که HEAT SUORCE متحرک است کد نویسی کنم به نظرت ایدهء خوییه؟

تحلیل انتقال حرارت شامل بحث هدایت هست.
برای همرفت از سابروتین film
برای گلداک dflux.

از این کارها زیاد و به شکلهای پیچیده تر انجام شده است. بسته به کاربرد می تواند ایده خوبی برای نوشتن مقاله باشد.

*3pehr*

عضو جدید
سلام به مهندسین
من جهت محاسبه گرادیان حرارت یک جسمی نیاز به کمک دارم

فرض کنید می خواهیم نحوه محاسبه انتقال حرارت تو یک آجر از یک دیوار را بررسی کنیم !
حرارت پشت دیوار C 100 و جلوی دیوار C 20 می باشد و در4 وجه باقی مانده با آجر های هم جوار دارای انتقال حرارت می باشد که آجر های هم جوار نیز عینا دارای همین شرایط مرزی می باشند
شرایط مرزی برای این 4 وجه چطوری تعریف میشه؟

Amir kabir.Iran

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان
می خواستم بدونم کسی می تونه روند دقیق و کامل مش بندی موضعی (mesh region ) رو با سید بندی مختلف یعنی با اندازه مش مختلف توضیح بده؟چون نیاز دارم بعضی از جاهایی از قطعه ای که دارم روش کار می کنم به دلیل کوچیک بودن،مش های ریز تری زده بشه و جاهای دیگه مش ها درشت تر باشه
فقط دوستان من یه مقدار عجله دارم اگه کسی بتونه راهنماییم کنه خیلی خیلی ممنون می شم

n!hat

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید کسی میتونه به من توضیح بده که نرم افزار , خستگی را چگونه تحلیل میکنه و ansys چه شکلیه؟

malih23

عضو جدید
سلام بچه ها
من یه مدت مدرس نرم افزارAbaqus بودم
خوشحال میشم اگر سوال خاصی دارین بتونم جواب بدم

سلام،
ببخشید من تو شبیه سازی نورد داغ سوال داشتم،
شما میتونید بهم کمک کنین؟
ممنون میشم

parvizs

عضو جدید
ببخشید این پست باید یه نقل قول داشته باشه که نداره در جواب دوستی بود که پرسیده بود چرا دستور Combine داره بهش Error می ده....

parvizs

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان
می خواستم بدونم کسی می تونه روند دقیق و کامل مش بندی موضعی (mesh region ) رو با سید بندی مختلف یعنی با اندازه مش مختلف توضیح بده؟چون نیاز دارم بعضی از جاهایی از قطعه ای که دارم روش کار می کنم به دلیل کوچیک بودن،مش های ریز تری زده بشه و جاهای دیگه مش ها درشت تر باشه
فقط دوستان من یه مقدار عجله دارم اگه کسی بتونه راهنماییم کنه خیلی خیلی ممنون می شم
توی قسمت Seed وقتی اون ناحیه رو انتخاب می کنی و okey می کنی قسمتی هست که گفته به صورت single، Double و ... نود بندی کنم که توی اون جا می تونی این کار رو انجام بدی.