از نفر بعدیت یه سوال علمی بپرس ...

miss.x0000

عضو جدید
اصلی ترین دلیل برای اینکه بچه تا دو سالگی حتما باید شیر مادر بخوره چیه؟

chik.chik.jhik

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلی ترین دلیل برای اینکه بچه تا دو سالگی حتما باید شیر مادر بخوره چیه؟

فکر کنم برا این باشه که بیشتر پادتن ها رو از طریق شیر از مادر میگیره
حالا دلیلی غیر این داشت تکمیلش کنین لطفا

چرا وقتی یکی که کنارمونه خمیازه میکشه ما هم خمیازه مون میگیره؟

evil2

عضو جدید
فکر کنم برا این باشه که بیشتر پادتن ها رو از طریق شیر از مادر میگیره
حالا دلیلی غیر این داشت تکمیلش کنین لطفا

چرا وقتی یکی که کنارمونه خمیازه میکشه ما هم خمیازه مون میگیره؟

چون خمیازه کشیدن مسریه!

چرا بعضی وقتا پای آدم خواب میره؟

evil2

عضو جدید
فکر کنم واسه اینکه خون به بافت ها نمیرسه

چرا فوت و هاااا که هردو از دهنمون درمیان یکی سرده یکی گرم؟!

بستگی به در دهن داره!:biggrin:
"که با این در اگر دربند در مانند ..... درمانند"

چون جریان هوا تو دو حالت فرق داره

چرا آب دریا شوره؟

tatoo

عضو جدید
فکر کنم واسه اینکه خون به بافت ها نمیرسه

چرا فوت و هاااا که هردو از دهنمون درمیان یکی سرده یکی گرم؟!
فکر کنم چون فوت سرعت زیادی داره و فرصت گرم شدن پیدا نمیکنه ولی هااا گرمای بدنمونه

ماهواره یاه ست رو چطور میتونم تهیه کنم؟ هاتبرد رو داریم آیا باید واسه یاه ست یه دیش جداگونه بگیریم؟ یا همون دیش کافیه؟ ریسیور hd از کجا تهیه کنم؟ نصاب ماهواررو از کجا پیدا کنم؟

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر کنم چون فوت سرعت زیادی داره و فرصت گرم شدن پیدا نمیکنه ولی هااا گرمای بدنمونه

ماهواره یاه ست رو چطور میتونم تهیه کنم؟ هاتبرد رو داریم آیا باید واسه یاه ست یه دیش جداگونه بگیریم؟ یا همون دیش کافیه؟ ریسیور hd از کجا تهیه کنم؟ نصاب ماهواررو از کجا پیدا کنم؟

رسیور جدیدا اکثرا hd هستند iclass بگیر کابل hDmi هم ساپورت میکنه. از خود نصاب بخواه بگیره واست ، وقتی دلار 2 تومن بود من گرفتم 150 تومن الان نمیدونم.
دیش رو نمیدونم ولی حداقل یه قیچی میخواد.
شماره نصاب هم از همسایتون بگیر.

دنیا دقیقا کجا تموم میشه(مرز فیزیکی)
، نور دقیقا چیه؟ انرژی؟ ذره؟

chik.chik.jhik

عضو جدید
کاربر ممتاز
رسیور جدیدا اکثرا hd هستند iclass بگیر کابل hDmi هم ساپورت میکنه. از خود نصاب بخواه بگیره واست ، وقتی دلار 2 تومن بود من گرفتم 150 تومن الان نمیدونم.
دیش رو نمیدونم ولی حداقل یه قیچی میخواد.
شماره نصاب هم از همسایتون بگیر.

دنیا دقیقا کجا تموم میشه(مرز فیزیکی)
، نور دقیقا چیه؟ انرژی؟ ذره؟

نور مرئی که بهش نور میگن یه موج الکترومغناطیس گسیل شده از اجسام به واسطه ی گرماشونه که توسط انسان یا هر بیننده ی دیگه قابل دیدن باشه
انرژی و ذره رو نفر بعدی بگه لطفا

M.T.R.W

عضو جدید
کاربر ممتاز
نور مرئی که بهش نور میگن یه موج الکترومغناطیس گسیل شده از اجسام به واسطه ی گرماشونه که توسط انسان یا هر بیننده ی دیگه قابل دیدن باشه
انرژی و ذره رو نفر بعدی بگه لطفا

می شه بعد اس بدم...؟

انرژی به معنی فعالیت یا کارمایه، در فیزیک و دیگر علوم، یک کمیت بنیادین فیزیکی است.
ذره برا ي ما يك نقطه مادي است كه جرم دارد . پس مي توانيم از ابعاد و خواص ديگر آن صرف نظر كنيم ، جز جرمش

اهم خوب بعدی بگه:

1-فیزیک کوانتوم چیست؟ تعریف تابش الکترون و ماکس پلاینت از رفتار موجی ذره چیست؟ (0/5)

موفق باشید

;)

chik.chik.jhik

عضو جدید
کاربر ممتاز

می شه بعد اس بدم...؟

انرژی به معنی فعالیت یا کارمایه، در فیزیک و دیگر علوم، یک کمیت بنیادین فیزیکی است.
ذره برا ي ما يك نقطه مادي است كه جرم دارد . پس مي توانيم از ابعاد و خواص ديگر آن صرف نظر كنيم ، جز جرمش

اهم خوب بعدی بگه:

1-فیزیک کوانتوم چیست؟ تعریف تابش الکترون و ماکس پلاینت از رفتار موجی ذره چیست؟ (0/5)

موفق باشید

;)

چقد حس ورقه امتحانی!!!:confused:

فیزیک کوانتوم به بررسی مواد در مقیاس بسیار کوچک مانند اتم، ذرات زیر اتمی و... گفته میشه (فیزیک پیش2، فصل3، صفحه ی اول فصل تو همون پاراگراف های اولش!)

تابش الکترون و ماکس پلانت و رفتار موجی ذره رو بعدی بگه

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

نموداری از تابش الکترون‌ها از یک صفحهٔ فلزی. این امر زمانی رخ می‌دهد که انرژی واردشده توسط فوتون داخل‌شونده بیش از تابع کار ماده باشد.

تابش الکترون:
در سال ۱۹۱۱، رادرفورد (۹۴۷-۱۸۷۱) نشان داد که اتم ها، مثل میوه‌ها، دارای هسته‌ی مرکزی هستند. هسته بار مثبت دارد و الکترون‌ها به دور هسته می چرخند. اما الکترون های در حال چرخش، شتاب دارند و بر مبنای اصول الکترومغناطیس، «ذره‌ی بادارِ شتابدار باید تابش کند» و در نتیجه انرژی از دست بدهد و در یک مدار مارپیچی به سمت هسته سقوط کند. این سرنوشتی بود که مکانیک کلاسیک برای تمام الکترونها پیش ‌بینی می‌کند. طیف تابشی اتمها، بر خلاف فرضیات فیزیک کلاسیک گسسته است. به عبارت دیگر ، نوارهایی روشن و تاریک در طیف تابشی دیده می‌شوند.
اگر الکترونها به این توصیه عمل می‌کردند، همه‌‌ مواد (از جمله ما انسانها) باید از خود اشعه تابش می‌کردند (و همانطور که می‌دانید اشعه برای سلامتی بسیار خطرناک است)، ولی می‌بینیم از تابشی که باید با حرکت مارپیچی الکترون به دور هسته حاصل شود اثری نیست و طیف نوری تاب
ش ‌شده از اتمها بجای اینکه در اثر حرکت مارپیچی و سقوط الکترون پیوسته باشد، یک طیف خطی گسسته است؛ مثل برچسبهای رمزینه‌ای (barcode) که روی اجناس فروشگاهها می‌زنند.
یعنی یک اتم خاص ، نه تنها در اثر تابش فرو نمی‌ریزد، بلکه نوری هم که از خود تابش می‌کند، رنگهای یا فرکانسهای گسسته و معینی دارد. گسسته بودن طیف تابشی اتمها از جمله علامت سؤالهای ناجور در مقابل فیزیک کلاسیک و فیزیکدانان دهه‌‌ی 1890 بود

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
رفتار موجی ـ ذره‌ای:

در سال ۱۹۰۱ ماکس پلانک (Max Planck: ۱۹۴۷-۱۸۵۸) اولین گام را به سوی مولکول نور برداشت و با استفاده از ایده‌ی تقسیم نور، جواب جانانه ای به این سؤال داد. او فرض کرد که انرژی تابشی در هر بسامد v ــ بخوانید نُو ــ به صورت مضرب صحیحی از h است که در آن h یک ثابت طبیعی ــ معروف به «ثابت پلانک» ــ است. یعنی فرض کرد که انرژی تابشی در بسامد از «بسته های کوچکی با انرژی h» تشکیل شده است. یعنی اینکه انرژی نورانی، «گسسته» و «بسته ـ بسته» است. البته گسسته بودن انرژی به تنهایی در فیزیک کلاسیک حرف ناجوری نبود‌ بلکه آنچه گیج‌کننده بود و آشفتگی را بیشتر می‌کرد، ماهیت «موجی ـ ذره‌ای» نور بود. این تصور که چیزی ــ مثلاً همین نور ــ هم بتواند رفتاری مثل رفتار «موج» داشته باشد و هم رفتاری مثل «ذره»، به طرز تفکر جدیدی در علم محتاج بود.

ذره چیست؟ ذره عبارت است از جرم (یا انرژیِ) متمرکز با مکان و سرعت معلوم.
موج چیست؟ موج یعنی انرژی گسترده شده با بسامد و طول موج. ذرات مختلف می‌توانند با هم برخورد کنند، اما امواج با هم برخورد نمی‌کنند، بلکه تداخل می‌کنند . نور قرار است هم موج باشد هم ذره! یعنی دو چیز کاملاً متفاوت.

منبع: دانشنامه رشد

آخرین ویرایش:

گشاوه

عضو جدید
پوریسم یا ناب گرایی جنبش هنری است که توسط لوکوربوزیه و اوزان فان شکل گرفت پیروان این سبک بر وضوح تأکید داشتند.(و مارا بدبخت کرد.:confused:)

به چه علت به فولدینگ نئوباروک هم میگویند؟

بیسان

عضو جدید
چون مثل باروک چن سبک مختلف مثه گوتیک و کلاسیک در هم آمیخته است و مانند باروک در چند لوول افقی می باشد
برج نیتون اثر کیست با سبکش و اسکیسی از آن بزنید