صفحه 1 از 14 1234511 ... آخرينآخرين
نمايش نتايج 1 تا 10 از 134

تاپیک: ترجمه مجانی یک صفحه ای برای ساخت وتولیدی

پيش فرض ترجمه مجانی یک صفحه ای برای ساخت وتولیدی

دوستان لینک منبع خود را بگذارید وترجمه را دراین تایپیک دریافت کنید با امکانات کامل ترانسلیت درخدمتیم )
    محل کار قبلی من به روایت تصویر "درحال تغییر شغل هستم"
    [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

عضو فعال آواتار gharibistudent
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2011/4
    محل سكونت
    زیر گنبد کبود

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله مجتبی ورشاوی2 نمايش پست
    دوستان لینک منبع خود را بگذارید وترجمه را دراین تایپیک دریافت کنید با امکانات کامل ترانسلیت درخدمتیم )
    خیلی خوبه

عضو فعال آواتار pinion
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی دکترا
    تاريخ عضويت
    2007/12
    محل سكونت
    مخازن تحت فشار، نانو فلزات، شکلدهی پیشرفته فلزات، شبیه

پيش فرض

با گوگل ترجمه میکنید یا نرم افزار ؟
    ابلهان را همه شربت زگلاب و قند است
    قوت دانا همه از خون جگر می بینم

اسب تازی شده زخمی به زیر پالان
    طوق زرین همه بر گردن خر می بینم
    (حافظ)

عضو فعال آواتار امین قیاسی 1986
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/2
    محل سكونت
    شهري كه اصالت در آن غريب شده است ، كــرمـــانشــــــاه

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله pinion نمايش پست
    با گوگل ترجمه میکنید یا نرم افزار ؟
    حالا چه فرقي ميكنه چه نرم افزار چه گوگل و يا اينكه خودش اين كارو ميكنه
    مهم اينه كه قبول زحمت كرده
    دستش درد نكنه

5. تشكرها از اين پست

تازه وارد
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2011/5

Pdf

سلام
    خیلی مخلصیم مهندس
    یه مقاله خیلی فوری دارم میخواستم اگه زحمتی نیست هر چقدرشو دوست دارید یا وقتتون اجازه میده ترجمه کنید.مرسی!
    فايل ضميمه فايل ضميمه
    ويرايش شده توسط majidre در 2011/5/27 در ساعت 10:52 PM

عضو فعال
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/3
    محل سكونت
    Qazvin

پيش فرض

مهندس عزیز اول از راه اندازی تاپیک تشکر میکنم
    اگه امکانش هست این فایل من رو هم ترجمه کن
    فايل ضميمه فايل ضميمه
    • نوع فايل: pdf erp.pdf (396.2 كيلو بايت, 106 نمايش)
    خدایا تقدیر مرا خیر بنویس

آنگونه که آنچه را تو دیر می خواهی من زود نخواهم

و آنچه را تو زود می خواهی من دیر نخواهم

عضو آواتار مجتبی ورشاوی
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2011/2

پيش فرض

با پوزش از دوستان این مدت سرگرم یک پروژه بودم که امکان سر زدن به سایت را از من گرفته بود سعی میکنم هر دو متن را سریع ترجمه کنم ودر سایت قرار دهم
    نرم افزار محاسبات مهندسي ساخت و توليد
    پسورد: [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
    لینک دانلود :[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ][مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] و [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله ALIROOD نمايش پست
    مهندس عزیز اول از راه اندازی تاپیک تشکر میکنم
    اگه امکانش هست این فایل من رو هم ترجمه کن
    چون مطلب بالا در رشته ما کاربرد کمی دارد آن را ترجمه نمی کنم اما می توانید از لینک زیر آن را دانلود کنید
    ودر اینجا میتوانید قسمتی از آن را بخوانید:

نویسنده احسان ثقه اي
    چكيده :
    با توجه به روند رو به گسترش جهاني شدن و افزايش رقابت در بازارهاي جهاني ، شركتها در سالهاي آينده ناگزير به پيوستن به بازارهاي جهاني خواهند بود و براي انجام اين كار وجود آمادگي لازم از جهات مختلف امري ضروري بنظر ميرسد .از مهمترين ابزارهاي مورد استفاده جهت كسب اين آمادگي ميتوان به عامل فناوري اطلاعات و ارتباطات اشاره كرد كه با استفاده از آن قادر خواهيم بود هر چه سريعتر اين مسير را طي كنيم .يكي از ابزارهاي مهم فناوري اطلاعات و ارتباطات كه نقش مهمي در يكپارچگي اطلاعات و عمليات موجود در موسسات داشته و نهايتا با استفاده از امكانات خاص زمينه را براي پيوستن به بازارهاي جهاني فراهم ميسازد ، سيستمهاي برنامه ريزي منابع سازمان يا ERP ميباشد كه در حال حاضر بعنوان يكي از اخرين ابزارهاي برنامه ريزي و مديريت در جهان مطرح ميباشد . اين سيستمها قادرند با بهره گيري از فناوري اطلاعات ، سيستم ها و عمليات موجوددر سازمانهارا يكپارچه كرده و در قالب يك پايگاه اطلاعاتي واحد در دسترس قرار دهند . در بررسي ادبيات تحقيق انجام شده در اين موضوع ، مهمترين نكته نرخ بالاي شكست و ناكامي در اجراي اين پروژه ها ميباشد ، اين تحقيق بمنظور تعيين فاكتورهاي مهم و موثر بر موفقيت يا ناكامي اين پروژه ها انجام شده است.
    كليد واژه : سيستمهاي برنامه ريزي منابع سازمان ، سيستمهاي يكپارچه ، فناوري اطلاعات و ارتباطات
    مقدمه :
    با كوتاه شدن دوره عمر محصولات ، سازمانها قادر نخواهند بود در اين محيط رقابتي و همراه با تغييرات شديد در فناوري ، منابع زيادي را براي توليد محصولات جديد صرف نمايند و به عبارتي بايد به فكر استفاده بهينه از منابع باشند . بر همين اساس و در جهت استفاده بهينه از منابع سازمان ، مشكل اصلي مديران كمبود اطلاعات راجع به منابع سازمان نيست بلكه مسئله اصلي همان چگونگي استفاده از حجم زياد اطلاعات در سازمان ميباشد . امروزه استفاده از سيستمهاي اطلاعاتي كه يكي از دستاوردهاي فناوري اطلاعات در سازمانها ميباشد به يك ضرورت تبديل گشته و سازمانها را در جهت استفاده هر چه بيشتر از اين فناوري جديد كه بستگي به تفكر مديران ارشد سازمان و شناخت و درك آنان از اهميت اين سيستمها در امورسازمان دارد ، ترغيب خواهد كرد . فناوري اطلاعات به عنوان ابزاري قوي در جهت آمادگي سازمانها براي رقابت در عرصه جهاني و افزايش كارايي سازمان و همچنين تغيير ساختارسازمان از حالت هرمي و مقاوم در برابر تغيير به ساختار مسطح با سطوح كمتر مديريت و درجه بالاي تغيير و انعطاف پذيري مورد استفاده قرار خواهد گرفت . به عبارت ديگر فناوري اطلاعات در سازمانها با حذف فواصل زماني و مكاني با استفاده از سيستمهاي تحت وب ، شبكه هاي داخلي و خارجي و معماري مبتني بر Client/Server ، مديران را در جهت استفاده بهينه از منابع سازمان ياري خواهد كرد يعني هر شخص قادر است بر اساس حق دسترسي تعريف شده براي وي به اطلاعات مورد نياز خود دست يافته و بر اساس آن تصميم گيريهاي لازم را انجام دهد .
    با استفاده از فناوري اطلاعات سازمانها قادرند وظايف مختلف طراحي ، توليد و خدمات پس از فروش را بطور جداگانه و در نقاط مختلف دنيا انجام دهند و در هر زمان اطلاعات لازم و مورد نياز خود را بصورت Online دريافت كنند .براي پياده سازي چنين مكانيزمي استفاده از سيستمهاي يكپارچه كه قادر باشد تمامي واحدهاي سازمان از قبيل مالي، توليد ، انبار ، اداري ، عمليات و... را تحت كنترل داشته باشد ضروري بنظرميرسد . به چنين سيستمي كه بعنوان يكي از فرآورده هاو كاربردهاي فناوري اطلاعات در سازمانها به شمار ميرود و وظيفه برنامه ريزي منابع سازماني را برعهده دارد سيستم ERP[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] (برنامه ريزي منابع موسسه ) گفته ميشود . اين سيستم از يك بانك اطلاعاتي واحد تشكيل شده و همه بخشهاي سازمان از اطلاعات واحد موجود در اين بانك اطلاعات بطور مشترك استفاده ميكنند .منظور از يكپارچگي در اين نرم افزارها استفاده اشتراكي دو يا تعداد بيشتري از برنامه هاي كاربردي موجود دراين سيستمها از اطلاعات يكسان ميباشد و كاربران سيستمها اين اطلاعات يكسان را همواره و در همه اين برنامه ها مشاهده و مورد استفاده قرار ميدهند .

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله majidre نمايش پست
    سلام
    خیلی مخلصیم مهندس
    یه مقاله خیلی فوری دارم میخواستم اگه زحمتی نیست هر چقدرشو دوست دارید یا وقتتون اجازه میده ترجمه کنید.مرسی!
    چون عجله داری این متن را برات قرار میدهم اما قرار ما ترجمه اینجوری نبود ها:
    کمپوزیت چوب - پلاستیک (WPC)
    مواد کامپوزیت چوب- پلاستیک که به اختصار WPC نامیده می شوند، مخلوطی از مواد لیگنوسلولزی و پلاستیک هستند که ظاهری شبیه چوب دارند اما به وسیله فرآیندهای تولید پلاستیک شکل می گیرند و همچون تجهیزات صنایع چوب قابل برش، سمباده زنی و ... هستند. اگر درصد مواد لیگنوسلولزی از 50 درصد کمتر باشد خواص محصول بیشتر به پلاستیک نزدیک است اما اگر درصد مواد لیگنوسلولزی از 50 درصد بیشتر باشد خواص محصول تولیدی به چوب نزدیک تر است.
    ویژگی های مواد چوب پلاستیک با ساختار آنها ارتباط مستقیم دارد. در این مواد پلاستیک به صورت یک لایه نازک، ذرات چوب را می پوشاند. این مواد مرکب ویژگیهای هر دو ماده اصلی تشکیل دهنده آنها یعنی چوب و پلاستیک را با هم دارند. سختی و مقاومت این مواد بین سختی چوب و پلاستیک است اما چگالی آن به طور کلی بالاتر از هر دوی آنها خواهد بود. این مواد در برابر قارچ زدگی حمله حشرات مقاوم و در شکل های پیچیده نیز قابل تولید هستند. گفتنی است این ماده شکل ظاهری بسیار زیبایی دارد و به ساختار، ابعاد و اشکال مختلف قابل عرضه است. مواد مرکب چوب پلاستیک ضایعات بسیار کمی تولید می کنند و ضایعات تولید شده نیز قابل مصرف مجدد هستند و قابل توجه این که می توان از ضایعات چوبی و پسماندهای کشاورزی و حتی ضایعات پلاستیکی درون زباله ها به عنوان مواد اولیه در تولید این ماده استفاده کرد.
    2-2- مواد تشکیل دهنده WPC:
    با توجه به مصرف چوب به عنوان یک منبع طبیعی و محدودیتهای کمی آن و رشد روز افزون مصرف این ماده اولیه، تولید محصول کامپوزیت چوب پلاستیک WPC فن آوری قابل توسعه است. بطور کلی WPC ترکیبی از یک پلیمر طبیعی (الیاف چوب و سلولزی) و یک پلیمر مصنوعی (ترموپلاستها) می باشد.
    منابع چوبی شامل خاک اره چوب، پودر چوب، کاغذ و الیاف صنعتی مانند کنف، باگاس، کاه، پوست گیاهان و ... می باشد و ترموپلاستها شامل PVC و PE و PP می باشد.
    کاربردهای متنوع این ماده نیز شامل دکوراسیون و معماری، خودروسازی، کشتی سازی، واگنهای مسافری، کانکس ها، لوازم خانگی و مبلمان شهری و کلیه محصولات صنعتی که به شکل چوبی و پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرند است.
    از دهه 80 میلادی خودروسازان از WPC در ساخت قطعات داخلی خودرو مانند رودری، سقف و سایر بخشهای داخلی و تزئین خودرو بطور انبوه استفاده می نمایند. همچنین در خلال دهه 90 استفاده از این ماده در فضاهای داخلی و خارجی ساختمانها در قالب پارکت، کفپوش، نرده، درب، سقف، دیوار و پارتیشن، میز و نیمکت رایج گردید
    2-3- مزایای استفاده از WPC:
    این محصول به دلیل شباهت خواص فیزیکی و مکانیکی با چوب و پلاستیک در بسیاری از موارد جایگزین محصولات ساخته شده از چوب یا پلاستیک می باشد که در صنایع ساختمانی، خودروسازی، مبلمان شهری و صنایع هوایی و دریایی کاربرد دارد.عمده خواص این ماده که باعث جایگزینی آن با چوب و پلاستیک شده است شامل موارد زیر می باشد.
    - مقاومت در برابر شرایط محیطی مانند رطوبت و پوسیدگی، اشعه خورشید، سایش و فرسایش، تغییر شکل، مواد شیمیایی و موریانه
    - با توجه به ماهیت پلیمری وزن کم و توان انتقال حرارت کم را دارد.
    - نسبت بالای استحکام به وزن (که موجب کاهش وزن قطعات تولیدی می شود )
    - قدرت رقابت در بازار در مقایسه با سایر محصولات و مواد جایگزین به لحاظ طول عمر بیشتر و وزن کمتر
    - فرآیند پذیری و قالبگیری توسط روشهای مرسوم تولید
    - تجدید پذیری و قابل بازیافت بودن و امکان توسعه و تولید انبوه
    - امکان تولید با ماشین آلات تولید پلاستیک به روش تزریق و اکستروژن
    2-4- روش تولید WPC
    تولید WPC به دو صورت انجام می پذیرد مخلوط نمودن پلاستیک با الیاف چوب و مخلوط نمودن پلاستیک با آرد چوب؛ برای تولید WPC ابتدا باید میزان رطوبت چوب (الیاف یا آرد) به زیر 4 درصد برسد که این امر به وسیله دستگاه خشک کن با دما 80 درجه سانتیگراد و در مدت 24 ساعت صورت می پذیرد. به منظور تولید این کامپوزیت دو روش معمول وجود دارد که به شرح زیر می باشد.
    - روش اختلاط مذاب (پرس گرم): آرد چوب خشک شده و پلی اتیلن گرانوله به نسبت مورد نظر به وسیله اکسترود در دمای 170 درجه سانتیگراد با یگدیگر مخلوط و پس از اختلاط به کمک آسیاب به دانه تبدیل می گردد و مواد مجدداً در دمای 80 درجه سانتیگراد در زمان 24 ساعت خشک می شوند.
    - روش اختلاط خشک: در این روش برای اختلاط مناسب تر آرد چوب و پلی اتیلن و به دست آوردن مخلوط همگن تر در ابتدا دانه های پلی اتیلن به پودر تبدیل شده و سپس با آرد چوب خشک شده مخلوط می شود. در این مرحله پلی اتیلن ذوب نمی شود و هدف از آن به دست آوردن مخلوطی کاملا همگن از آرد چوب و پودر پلاستیک است. سپس مواد به دستگاه اکسترود تزریق می گردد.

11. تشكرها از اين پست

تازه وارد
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2011/5

پيش فرض

دمت گرم مهندس آقایی!همین قدرم خیلی خوبه!

صفحه 1 از 14 1234511 ... آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

1. حقیقتی کوچک اما شگفت انگیز برای ساخت زندگی
    توسط کلروفیل در تالار گفتگوی آزاد
    پاسخ ها: 12
    آخرین ارسال: 2013/12/20, 05:29 PM
  2. 18--نرم افزاری برای ساخت تصاویر پانوراما به صورت حرفه ای
    توسط joody121 در تالار دانلود نرم افزار
    پاسخ ها: 2
    آخرین ارسال: 2010/1/22, 11:01 PM
  3. منابع برای ساخت هواپیماهای بدون سرنشین
    توسط موسی در تالار آموزش و طراحی سیستمی